Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, la mila nămeților

Utilajele de deszăpezire, (ne)pregătite pentru iarnă

Ialomița, la mila nămeților

«Iarna poate să vină liniștită, pentru că aveam mașini suficiente să-i facem față!» ne-a asigurat Constantin Atanasiu, prefectul județului Ialomița. Pe hîrtie, situația este sub control. În realitate, județul Ialomița nu dispune de logistica necesară pentru o deszăpezire ca la carte. Cele mai multe dintre utilajele pe care oficialii noștri preferă să le pună la treabă sînt vechi și ar trebui casate. «Mai bine blocăm drumurile decît să folosim utilajele!» susțin reprezentanții Serviciului Poliției Rutiere din cadrul IPJ Ialomița. Nici meteorologii nu au vești mai bune. În sezonul rece 2012-2013, viscolul va lovi puternic Bărăganul...

Un raport mincinos...... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:31 (8330 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a făcut ultimele «danii» bugetare înainte de alegeri

Din ciclul «minciuni cu premeditare», Silvian Ciupercă spune: «Este prima dată cînd banii nu sînt împărțiți pe criterii politice!»

Consiliul Județean Ialomița a făcut ultimele «danii» bugetare înainte de alegeri

Declarația președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, a fost făcută în cadrul ultimei ședințe ordinare, desfășurate la sfîrșitul săptămînii precedente. În fapt, recunosc neoficial primarii care au primit aceste alocații bugetare, banii reprezintă o garanție administrativă că bazinele electorale USL nu vor fi uitate dacă obțin scoruri electorale pozitive la alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012...

O ședință cu iz de legalitate
Vineri, 16 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare lunare a Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au aprobat... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:26 (7931 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de medici în spitalele ialomițene

Sănătate pe muchie de cuțit

Deficit de medici în spitalele ialomițene

În prag de alegeri electorale, cele trei spitale din județul Ialomița încep să primească bani. «Ne-au promis fonduri pentru consolidarea bugetelor...» declară la unison managerii unităților medicale. Problema neajunsurilor din Sănătatea ialomițeană e rezolvată însă doar pe sfert. Mai sînt multe de rezolvat și prea puține campanii electorale. Spitalele din județ continuă să se confrunte cu lipsa acută de medici și asistente sau paturi insuficiente. Lipsurile din sistem le resimt bolnavii, al căror număr continuă să crească...

Criză de medici...
Spitalul Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:10 (8364 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stăpânii de «sclavi»

Mii de oameni, victime ale cămătarilor din Urziceni

Stăpînii de «sclavi»

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au reușit, în urmă cu o săptămînă, să trimită în judecată trei bărbați, sub acuzațiile de «cămătărie» și «șantaj». Recidiviști și deosebit de periculoși, Mihai Vasile, zis «Baha», Florian Radu, cunoscut sub numele de «Coman» și Romeo Sandu «Untură» sînt cei mai controversați cămătari care și-au făcut veacul în zona Urziceniului. Au tîlhărit, jefuit și amenințat cu moartea «cel puțin 1000 de persoane care au luat cu titlu de împrumut cu dobîndă sume de bani». Mai mult, infractorii preferau să-și transforme victimele în «sclavi», obligîndu-le să se prostitueze și să cerșească în străinătate...

«Afaceri» periculoase...... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 02:29 (12999 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoarele europene, ajutoare electorale

Pomana europeană a ajuns în Ialomița

Ajutoarele europene, ajutoare electorale

În urmă cu o săptămînă, mai exact joi, 15 noiembrie 2012, Ialomița a început să-și hrănească oficial săracii. Peste 41000 de oameni au luat cu asalt centrele de distribuire a alimentelor europene oferite în cadrul Programului European de Ajutor Alimentar al Cetățenilor Defavorizați, pe scurt PEAD. În aceeași zi, la Slobozia, imediat după orele 9,00, la Cantina Socială peste 100 de guri flămînde așteaptau să primească alimentele europene. Înarmați cu saci, cărucioare de butelii sau coborîți din taxiuri, săracii din oraș se înghesuie la pomana bătrînei Europe, care anul acesta are iz electoral...

Pomana electorală a Europei...... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 02:25 (6400 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Redeschiderea spitalului de campanie «electorală»

Țăndărei: Redeschiderea spitalului de campanie «electorală»

Începînd de luni, 26 noiembrie 2012, pacienții din zona de est a județului își pot trata afecțiunile la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Unitatea medicală își va (re)deschide, în cele din urmă, porțile...

Un spital politizat…
Redeschiderea Spitalului Orășenesc Țăndărei a fost făcută publică de către reprezentații administrației locale și județene joi, 22 noiembrie a.c., în cadrul unei conferințe de presă. Prezent la întîlnire, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă a negat faptul că spitalul din oraș este folosit drept manevră politică în plină campanie electorală... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2012, 17:57 (20428 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua grădiniță din Bărbulești, «demolată» înainte de a fi construită

Noua grădiniță din Bărbulești, «demolată» înainte de a fi construită

Administrația locală din Bărbulești ratează investiție după investiție. De data aceasta, vorbim despre construcția viitoarei grădinițe din localitate, blocată din cauza unui litigiu. Potrivit proiectului, imobilul ar trebui ridicat pe un teren aflat în imediata apropiere a intrării în localitate. Respectiva suprafață se află însă în proprietatea unui medic bucureștean, «care nu vrea nici în ruptul capului să ne dea pămîntul...», după cum susține Vasile Liță, primarul localității. Din cauza litigiului iscat între autorități și doctorul din București, administrația din Bărbulești va pierde cele 2 milioane de lei oferite de Banca Mondială pentru construcția noii grădinițe de la Bărbulești...
... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:56 (8786 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația din Urziceni, somată să plătească «pretenții» de 1 milion de euro!

Administrația din Urziceni, somată să plătească «pretenții» de 1 milion de euro!

Administrația locală din Urziceni are de plătit despăgubiri bănești mai mari decît impozitele colectate la buget într-un an. Un cetățean al municipiului cere în instanță Primăriei suma de 1 milion de euro, pe motiv că «i-a fost preluat abuziv de autorități un teren de 5436 metri pătrați pe care l-a moștenit». Vasile T. Ion, din Urziceni, își caută dreptatea în instanță de mai bine de 7 ani... Încrîncenat de problema sa, a stat în greva foamei 21 de zile! În urmă cu 4 ani, a primit de la Primărie 100000 de lei pentru o altă suprafață de 600 metri pătrați, aflată sub actualul parc al orașului. «A cerut chiar și mai mult de 1 milion de euro...» s-a revoltat Constantin Sava, primarul Urziceniului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:48 (9983 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fasole cu ciolan de Ziua Națională

Primarul Alexandru Stoica recidivează

Fasole cu ciolan de Ziua Națională

Primăria Slobozia va oferi alegătorilor, cu prilejul Zilei Naționale a României, fasole cu ciolan. Inițiativa aparține primarului Alexandru Stoica și este a doua de acest gen de la alegerile locale. Între timp, platoul din imediata vecinătate a Centrului Cultural «Ionel Perlea» s-a transformat în bîlci pentru a patra oară în această toamnă...

Recidive edilitare
În săptămîna care a urmat alegerilor locale de anul acesta, primarul Alexandru Stoica a oferit electoratului care l-a votat mici și bere gratis la terasa atașată Ștrandului Municipal din Slobozia. Petrecerea a fost una... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:32 (7770 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefi noi la unele deconcentrate ialomițene

A venit vremea schimbărilor de directori ai instituțiilor publice și deconcentrate din Ialomița. Vînătoarea de funcții de conducere a început să se intensifice, ultimele instituții unde s-au produs schimbări de șefi fiind ANIF Filiala de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița, Direcția Silvică Ialomița și Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița...

Cine a plecat, cine a venit, cine urmează...
Cea mai importantă schimbare la conducerea unei deconcentrate a fost numirea în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a Otiliei Dumitru... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2012, 09:17 (10180 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Victimele erau tranșate și aruncate în Canalul Dunăre-Marea Neagră!»

Detalii cutremurătoare în «Dosarul Băhăian» la Tribunalul Ialomița

«Victimele erau tranșate și aruncate în Canalul Dunăre-Marea Neagră!»

Cu o săptămînă în urmă, vineri, 2 noiembrie 2012, magistrații Tribunalului Ialomița i-au prelungit lui Sergiu Băhăian arestarea preventivă. Este pentru a zecea oară cînd se întîmplă... Finalul ședinței a fost însă sumbru pentru acuzat... Unul dintre «locotenenții» care au participat la crimele lui Băhăian a făcut mărturisiri cutremurătoare. Este vorba despre Ion Bojin, martor al crimelor executate la comandă. Aflat în Penitenciarul Slobozia, Bojin a mărturisit cum și-a găsit sfîrșitul fiecare dintre «colaboratorii» lui Sergiu Băhăian. De asemenea, el a făcut declarații incendiare și despre dispariția fulgerătoare a colegilor săi «locotenenți», respectiv Valentin Șlepac și Adrian Grigoraș. Cercetarea... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:36 (13853 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la blocurile MFA din Slobozia

Sediu de firmă construit ilegal?

Scandal la blocurile MFA din Slobozia

De mai bine de o săptămînă, locatarii blocurilor MFA din Slobozia sînt panicați de o inițiativă cel puțin ciudată a autorităților locale. Acestea au permis unei firme obscure, condusă de un anume Radu Niculai, demararea procedurilor pentru construcția unui spațiu comercial și a unui sediu de firmă pe terenul dintre cele două imobile. Locatarii spun că blocurile în care locuiesc au «bulină roșie» și nu suportă ridicarea unei construcții noi. Autoritățile ridică din umeri, susțin că nu-l cunosc pe Radu Niculai și trimit locatarii la Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești...  Proiectul se află în dezbatere publică pînă pe 14 noiembrie 2012.

Sediu de firmă fără acordul locatarilor... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:27 (8416 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene» în stațiunea Amara

«Zile medicale ialomițene» în stațiunea Amara

Începînd de joi, 8 noiembrie și pînă sîmbătă, 10 noiembrie, stațiunea balneară Amara devine Centru Medical Regional. Aici se desfășoară prima conferință regională cu tematică de specialitate, denumită «Zile medicale ialomițene». La eveniment vor participa peste 300 de medici din Ialomița și județele învecinate. În cadrul manifestării vor avea loc dezbateri, dar și prezentări ale celor mai noi proceduri în domeniul chirurgical, precum și tehnici de vindecare a afecțiunilor cardiace, hematologice sau oncologice. «Este un eveniment foarte important pentru întreaga viață medicală!» ne-a declarat Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor din Ialomița.

Invitați de renume... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 08:59 (6102 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile de 2,9 milioane lei ale Unirii Urziceni, «transferate» în solidar conducerii clubului

Fiscul poate rămîne cu buzele umflate

Datoriile de 2,9 milioane lei ale Unirii Urziceni, «transferate» în solidar conducerii clubului

Statul îi execută silit pe Dumitru Bucșaru și Gheorghe Babagianu. Fostul președinte și vicepreședinte al echipei Unirea Urziceni trebuie să plătească din buzunarul propriu peste 29 milioane lei la buget în urma desființării clubului sportiv! Și toate acestea întrucît, în urma vînzării  bunurilor scoase la licitație, nu a fost posibilă stingerea întregii datorii pe care clubul a acumulat-o la bugetul statului. Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a început deja procedura de «atragere a răspunderii în solidar» a celor doi...

Unirea Urziceni, între mărire și decădere
... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2012, 16:12 (12417 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziție la Reviga: Locuința preoților Pandelică, «călcată» de mascați

Percheziție la Reviga: Locuința preoților Pandelică, «călcată» de mascați

Mascații au descins în locuința foștilor preoți de la Reviga, în seara zilei de joi, 8 noiembrie 2012. Forțele de ordine au ridicat peste 200 de obiecte de cult despre care se presupune că fostele fețe bisericești le-au luat în momentul în care au fost caterisite...

Biserică devalizată Icoane, candele, cădelnițe, veșminte preoțești, cărți de cult, precum și acte de evidență contabilă. Toate aceste bunuri au fost descoperite de mascați și procurori ai Parchetului Local Slobozia în urma percheziției desfășurate în seara zilei de joi, 8 noiembrie a.c., la locuința foștilor preoților Casian și Gheorghe Pandelică.
În momentul în... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2012, 10:10 (50409 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Botez «electoral» de grup în cartierul Bora din Slobozia

Liderii PSD Ialomița, alături de oficiali din cadrul Primăriei Slobozia și voluntari vor boteza peste 40 de copii și adulți romi. Evenimentul se va petrece joi, 29 noiembrie 2012, cu 10 zile înainte de finele campaniei electorale. Inițiativa aparține preotului parohiei Bora, Nicolae Gangă...

Avanpremieră la botezul «electoral»
Miercuri, 7 noiembrie a.c., la orele 16,00, conducerea PSD Ialomița, prefectul Constantin Atanasiu, oficiali din cadrul Primăriei Slobozia și cadre didactice ale Școlii Bora s-au întîlnit la biserica din cartier pentru a-și alege finii. Inițiativa acestui... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2012, 15:57 (22120 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Administrație penală în Ialomița

Primari ialomițeni, acuzați de incompatibilitate

Administrație penală în Ialomița

În urmă cu mai bine de un an, prefectul de la acel moment, Mădălin Teculescu, declanșa o campanie publică fără precedent împotriva primarilor ialomițeni aflați în conflict cu legea. Potrivit afirmațiilor sale de la acel moment, nu mai puțin de o treime dintre edilii administrațiilor locale aveau probleme! De la abuzuri și neglijență în serviciu și pînă la deturnare de fonduri europene acuzele împotriva primarilor au curs lanț și au făcut obiectul unor dosare penale sau al unor anchete administrative fără rezultat. Cel puțin pînă în vara acestui an...

ANI acuză primarii ialomițeni de incompatibilitate... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2012, 10:10 (8551 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Sentințe în dosarul «Sexgate cu politicieni și VIP-uri»

Ion «Tera» Tămîrjan, Relu Costan, Ștefan Nicola și Gabriel Voicu, acuzații dosarului «Sexgate cu politicieni și VIP-uri» și-au primit marți, 6 noiembrie a.c., sentințele. Judecătorii Tribunalului Ialomița i-au condamnat la 3 și, respectiv, 2 ani cu suspendare pentru comiterea infracțiunii de «trafic de persoane». Decizia magistraților nu este însă definitivă, aceasta putînd fi atacată cu recurs la Curtea de Apel București...

Povești cu trei de «X»…
Anul de grație 2010 a fost momentul în care un imens scandal cu tentă sexuală a lovit lumea oamenilor cu bani. Principalii «actori... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 17:21 (8874 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a dat «pomană» asistaților morți peste 30000 lei!

DGASPC Ialomița a dat «pomană» asistaților morți peste 30000 lei!

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița acordă protecție socială morților! Timp de 3 ani, pentru 35 de persoane trecute la cele veșnice au fost acordate indemnizațiile, fără să se cunoască faptul că acestea au murit. Totul a ieșit la iveală în urma controlului de audit financiar pe anul 2011, efectuat de Camera de Conturi Ialomița. «Este vina noastră pentru că nu am corelat baza de date cu cea a Evidenței Persoanelor...» au declarat laconic reprezentații DGASPC. Valoarea sumelor acordate asistaților decedați depășește suma de 30000 lei... Și abaterile nu se opresc aici! Angajaților din sistem le-au fost acordate ilegal sporuri salariale, în cuantum de peste 20... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 17:20 (10520 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Tupeu de «țepari»

Urziceni: Evaziuni fiscale și înșelăciuni de milioane...

Cazul celor cinci administratori de firme-fantomă din Urziceni, specializați în infracțiuni economice, ia amploare. Surse apropiate anchetei au declarat în exclusivitate pentru Independent faptul că Dragoș Stănescu, Adrian Iancu, Florian Alin Ene, Constantin Mihai și Crișan Ene sînt cercetați în mai multe dosare de evaziune fiscală și înșelătorie. Fiecare dintre aceștia au reușit să păcălească zeci de societăți comerciale din țară, aducînd respectivelor firme prejudicii importante! De cele mai multe ori, «țepele» depășeau valoarea de 1000000 lei...

«Țepuitul», o meserie profitabilă...... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 16:54 (14279 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10861, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:45
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut miercuri, 18 august a.c., pe raza localității Lilieci. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:30
(3833 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis atenționări de tip Cod Portocaliu și Galben pentru Nordul și Estul Munteniei, cea mai mare parte a Dobrogei, Sudul Moldovei, Sud-Estul Transilvaniei, precum ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 14:40
(4622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Începând de miercuri, 18 august a.c., de la orele 14,00, și până joi, 19 august a.c., la ora 06,00, Ialomița se va afla sub efectele Codului Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 14:30
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Incendiu din cauza unui scurtcircuit electric

Luciu: Incendiu din cauza unui scurtcircuit electric

Marți, 17 august a.c., în jurul orelor 13,10, un apel primit prin intermediul numărului unic de urgență 112 la dispeceratul integrat al Inspectoratului anunța producerea unui incendiu la o casă în satul ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 11:40
(2716 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Luciu incendiu


RAJA Constanța: Apă oprită la Dridu din cauza unei avarii

Echipele RAJA au intervenit pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală nr. 25 din localitatea Dridu. În vederea ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 19:45
(4266 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Cercetat penal pentru că și-a agresat soția

Luni, 16 august a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Căzănești au fost sesizați, de o femeie de 50 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost lovită de concubinul său în vârstă e 49 de ani. În ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 17:06
(4556 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 16 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic, un autoturism care se deplasa pe DN2A-E60. La volanul autovehiculului a fost identificat un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 16:45
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10857, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 16:40
(2418 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Reținut pentru furt calificat

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr de 22 de ani, din comuna Movilița, bănuit de comiterea a două infracțiuni de furt calificat. Luni, 16 august a.c., acesta fost reținut pentru 24 de ore și introdus ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 16:15
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Un tânăr fără permis a provocat un accident rutier

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 14/15 august a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza comunei Maia s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 18:00
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, sub efectul drogurilor

În acest week-end, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample activități de prevenire a accidentelor rutiere pe șoselele din județ. În timp ce efectuau un filtru rutier pe raza municipiului Fetești, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 17:40
(2291 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie a polițiștilor și jandarmilor

Țăndărei: Razie a polițiștilor și jandarmilor

Sâmbătă, 14 august a.c., polițiști ialomițeni, cu sprijinul jandarmilor ialomițeni au desfășurat o acțiune pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, dar și a prevenirii ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 17:30
(1992 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10851, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 16:30
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10849, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 August 2021, 16:30
(1869 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10842, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 August 2021, 17:15
(2697 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Dosar penal pentru că purta un cuțit asupra sa

Țăndărei: Dosar penal pentru că purta un cuțit asupra sa

În cadrul unei acțiuni desfășurată joi, 11 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, jandarmii ialomițeni au identificat un tânăr, de 31 de ani, asupra căruia a fost găsit un cuțit cu lungimea de 52 cm, în ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 16:40
(6593 vizualizări - 11 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10841, fiind înregistrate 6 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 16:15
(1794 vizualizări - 1 comentariu)


lPJ Ialomița: Amenzi de 117 mii de lei, aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore polițiștii au intervenit la 92 evenimente, din care 86 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 10 infracțiuni și au aplicat 339 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 15:30
(2302 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Măsuri de siguranță pentru un week-end fără evenimente

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița au câteva recomandări pentru persoanele care aleg să-și petreacă acest week-end în zonele turistice. Astfel, este necesar ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 11:30
(4485 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: La bugetul statului s-au încasat 176,56 milioane de lei

Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna iulie 2021 s-au încasat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 176,56 milioane de lei, cu 93,9 ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 18:20
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10835, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 17:05
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Aproape 1,5 milioane de lei, obligații suplimentare la buget în urma controalelor

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna iulie 2021, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost înregistrate 17 inspecții fiscale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 15:50
(4378 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Hermes

Slobozia: Accident în zona Hermes

Joi, 12 august a.c., pe raza municipiului Slobozia, pe DN2A (zona Hermes), s-a produs un accident rutier, fiind implicate 3 autoutilitare și un autoturism. Pompierii din Slobozia au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 14:20
(1594 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni, intervenție la un accident în județul Buzău

Miercuri, 11 august a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Pitulicea/Buzău, în ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 13:20
(3704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de grâu

Miercuri, 11 august a.c., pompierii Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată produs pe raza comunei Bărbulești. Au ars vegetație uscată, mărăciniș și lăstăriș ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 13:05
(2296 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește cereri de plată pentru acordarea de sprijin financiar aferent măsurii de distilare a vinului în situații de criză

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în data de 10 august 2021, a fost publicat, în Monitorul Oficial Partea I, Ordinul nr. 178/2021, pentru aprobarea Normelor metodologice ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 12:10
(8363 vizualizări - 0 comentarii)


Racla cu moaștele Sfântului Cuvios Serafim de Sarov, la Bărcănești

În perioada 13-15 august 2021, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Parohia Bărcănești organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Adormirii Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 11:10
(2809 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întreruperi ale furnizării de apă la Sudiți

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din localitatea Sudiți, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 12 august 2021, în ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 18:00
(3128 vizualizări - 0 comentarii)


Lista participanților la Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021

În perioada 3-5 septembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița și Primăria Amara vor organzia cea de a 53-a ediție a Festivalul «Trofeul Tinereții». Marți, 10 august a.c., la Slobozia, s-a desfășurat etapa ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 17:00
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...