Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sfînta Icoană Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

Slobozia a devenit miercuri, 18 aprilie a.c., centrul religios al județului Ialomița. Peste 5000 de oameni au venit să se închine la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Neamțului. Enoriașii au fost transportați gratis cu autobuze și microbuze școlare de candidații la funcțiile de primari și consilieri locali din județ, prezenți la evenimentul religios...

Milostivește-i Doamne pe Cazacu și Ionașcu!
Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului a fost transporată de la Catedrala Slobozia la Mînăstirea Sfinții Voievozi în cadrul unei procesiuni impresionante. Miile de oameni au mers pe străzile... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 12:10 (16939 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Casa de Cultură Municipală, inaugurată în prezența episcopului Vincențiu

Lifting de 600 mii lei

Slobozia: Casa de Cultură Municipală, inaugurată în prezența episcopului Vincențiu

Aflat în cădere liberă, primarul Gabi Ionașcu inaugurează la foc automat puținele investiții finalizate ale acestui mandat. Miercuri, 18 aprilie 2012, domnia sa a inaugurat Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, o investiție-lifting de 600 mii lei...

Casă, dulce Casă... goală!
N-am mai scris nimic despre Casa de Cultură Municipală de pe vremea cînd primarul Gabi Ionașcu încerca să-l seducă public pe Mircea Dinescu spunîndu-i «Vă fac o propunere... Mai ales că v-am văzut preocupările... Cîntați frumos, vă ocupați cu filmul, cu gastronomia... Pe 8 noiembrie, de hramul orașului... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 11:07 (44179 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua generație i30 -cel mai important model Hyundai la nivel local- este disponibilă pe piață prin rețeaua Hyundai Auto România

Noua generație i30 își face debutul pe piața locală, completînd gama de clasă compactă Hyundai și abordînd noua linie tehnologică și de design a mărcii. Integral redefinit față de generația anterioară, noul i30 hatchback se alătură compactei sedan Hyundai Elantra în competiția specifică vînzărilor de segment C la nivel național.

Proiectat, dezvoltat și fabricat în Europa, pentru clienții europeni
Proiectată și dezvoltată în cadrul centrului tehnic Hyundai Motor Europe din Germania, noua generație i30 reprezintă cel mai recent model Hyundai dedicat pieței europene. Inclusiv procesul... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 10:44 (12158 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sărbători Pascale de coșmar

Ialomița: Peste 100 de persoane la spital, scandal monstru la blocul UGIRA din Slobozia, un bătrîn a încercat să se sinucidă...

Ialomițenii au trecut cu vederea spiritul Sărbătorilor. De Paște, la Slobozia, polițiștii au împărțit dosare penale, iar medicii au fost nevoiți să facă față unui val record de solicitări.
Cozonacul, ouăle roșii și drobul de miel i-au băgat pe ialomițeni în spital. Peste 100 de persoane au ajuns în prima zi de Paște, duminică, 15 aprilie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza exceselor alimentare. Mai mult, medicii au trebuit să facă față și celor puși pe scandal. Un sfert dintre pacienții prezentați la UPU au avut nevoie de îngrijiri medicale după ce s-au luat la bătaie. Tot de Paște, alți ialomițeni s-au gîndit să-și încheie socotelile cu viața. Luni, 16 aprilie a.c.... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2012, 15:02 (12148 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mic tratat de alegeri locale

Ghidul alegătorului local 2012

Mic tratat de alegeri locale

Din patru, în patru ani Ialomița alege. Din patru, în patru ani ziarele scriu despre alegeri... Pentru că mai sînt doar două luni pînă la vot, Independent vă oferă primele informații valide despre procesul electoral din 10 iunie 2012.

Alegătorii ialomițeni se împuținează
Mai puțin cu 70 de mii de votanți!

Județul Ialomița este în criză de alegători. Dacă la scrutinul din 2008 numărul persoanelor cu drept de vot era de 247149, la alegerile locale care vor avea loc peste două luni își vor exprima opțiunile doar 177170 de votanți. Cei mai mulți dintre aceștia au între 40 și... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2012, 14:52 (7783 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiare vechi avem...

Industria Sloboziei se vinde la kilogram!

De 20 de ani și mai bine județul trăiește (și) din vînzarea fierului vechi. De cîțiva ani încoace, moda s-a mutat și în ograda administrație locale. Întîi s-au vîndut utilaje casate, apoi fierul din centralele și punctele termice din oraș... iar zilele trecute, în urma unei licitații cîștigate de către SC Selena N&C din Cîmpulung Muscel, s-a vîndut și rețeaua de termoficare a orașului. O afacere de mii de tone de fier care se adaugă la zecile gestionate anterior de către Primăria Slobozia...

Mii de tone fier vechi
Vineri, la orele prînzului, după 3 zile de muncă, segmentul... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:48 (23418 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

Primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent săptămîna trecută, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia ar putea rămîne nefuncțională cel puțin doi ani. Gabi Ionașcu a confirmat toate afirmațiile din articolul publicat de Independent, dar a negat orice responsabilitate personală în această «afacere»...

De la 4,5 la 7 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 13:06 (12618 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ultima pomană administrativă a Guvernului Ungureanu

Bani de buzunar pentru primarii ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, celebra Hotărîre de Guvern prin care primul ministrul Mihai Răzvan Ungureanu acorda bani primăriilor din Fondul de rezervă bugetara a fost publicată vineri seara, 6 aprilie 2012, în Monitorul Oficial. Valoarea totală a acestor sume a fost de 648,2 milioane lei. Ialomița a primit doar 5,6 milioane lei, iar majoritatea fondurilor au fost orientate, previzibil, către primăriile democrat-liberale...

Ialomița ogarilor portocalii
Pentru că de multă vreme iarna nu-i ca vara, nici în Ialomița nu s-au alocat fondurile ca în restul județelor din România... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 16:30 (12033 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raed Arafat, la Slobozia

Ialomița: Două noi substații SMURD, la Slobozia și Țăndărei

Miercuri, 11 aprilie a.c., la orele 10,30, au fost inaugurate stațiile SMURD de la Slobozia și Țăndărei. Primele au fost înființate, în urmă cu trei ani, la Urziceni și Fetești. Misiunea celor care lucreză aici este de multe ori imposibilă, dar nobilă. Luptă pentru salvarea vieților omenești…

Mașinile de Salvare roșii...
Victimele agonizau pe caldarîm. Una dintre ele strigă după ajutor... Din depărtare o mașină roșie pe care scrie SMURD se apropie cu viteză. Pericolul a trecut. Răniții sînt în siguranță... Scenariul se repetă ori de cîte ori moartea seamănă nenorocire. Uneori... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 13:53 (10944 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrările de reparații nu se mai decontează!

Fără facilități fiscale la Slobozia în 2012

Lucrările de reparații nu se mai decontează!

De cîțiva ani încoace, conform legii 571/2003, lucrările de reparații pentru blocurile de locuit beneficiază de o reducere cu 100% a impozitului pe clădiri. Administrația locală din Slobozia a mediatizat constant această facilitate fiscală pînă anul trecut. În 2012 însă, o dată cu primele dosare de decontare a lucrărilor, Primăria Slobozia a blocat procesul de rambursare, iar proprietarii se văd obligați să plătească de două ori impozitul...

100% țeapă administrativă
Potrivit HCL nr 70/2011, «începînd cu data de 01.01.2012, contribuabilii persoane fizice proprietari de imobile... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 12:22 (9567 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarii din 22 de localități ialomițene nu au habar de proiectele europene

Repetenți la accesarea banilor UE

Primarii din 22 de localități ialomițene nu au habar de proiectele europene

Un raport al Prefecturii Ialomița arată că numărul proiectelor cu finanțare europeană depuse de primăriile din județ este scăzut. Din cele 66 de administrații locale, în primii cinci ani de la integrarea în Uniunea Europeană, 22 nu au întocmit niciun proiect pentru a beneficia de fonduri nerambursabile...

Ialomița, departe de Europa...
De la momentul integrării României în Uniunea Europeană s-au scurs cinci ani. Timp suficient pentru a permite un bilanț oficial cu privire la gradul de absorbție a fondurilor europene la nivel de județ. Astfel, o situație statistică prezentată de... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:33 (11812 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia ratează o investiție de peste 11 milioane de euro!

Litigiu între Primăria lui Ionașcu și Sindicatele doamnei Neagu pentru modernizarea Pieței Revoluției

Primăria Slobozia ratează o investiție de peste 11 milioane de euro!

Mai este mult pînă cînd Piața Revoluției din Slobozia va arăta așa cum își doresc autoritățile locale. Proiectul de modernizare a zonei, în valoare de peste 516 miliarde de lei vechi este, mai nou, blocat de un litigiu între administrație și Uniunea Sindicatelor Ialomița.

Megalomanie la Slobozia...
În anul 2008, administrația locală din Slobozia a demarat un proiect de anvergură de modernizare a Pieței Revoluției. Timp de doi ani, despre acest proiect nu s-a mai auzit nimic. Abia în 2010, consilierii locali, prin hotărîrea 37735/19.10.2010, aprobau studiul de fezabilitate al respectivului... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 10:05 (15046 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

La sfîrșitul lunii martie, Consiliul Județean Ialomița a disponibilizat noi suprafețe de teren agricol neproductiv pentru realizarea de parcuri fotovoltaice. În ședința ordinară desfășurată pe 28 martie 2012, consilierii județeni au aprobat concesionarea a 24 de hectare de teren agricol în zona Giurgeni pentru construirea unor parcuri fotovoltaice. Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment numărul de cereri este mai mare decît capacitatea Consiliului Județean de a oferi locații pentru dezvoltarea de parcuri fotovoltaice.

Altius, citus, fortius
Pentru că nu poate organiza... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 09:59 (9413 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

Scandalul Dytras revine în actualitate

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

În luna iunie a anului trecut, Independent publica un articol amplu despre investiția în stația de epurare de la Slobozia. În valoare de 4,5 milioane de euro, investiția este parte componentă a programului de conformare în baza căruia SC Urban a reușit să-și păstreze licența de funcționare. Potrivit unor acuzații aduse de către consilierii locali PSD, Gabi Ionașcu se face vinovat de recepționarea unor lucrări executate incomplet. În replică, Gabi Ionașcu susține că este vina constructorului...

O istorie neepurată
Pe 20 decembrie, 2007, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:13 (11324 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IPJ Ialomița: Șeful Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia, Maria Baciu, «retrogradată» la cerere

IPJ Ialomița: Șeful Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia, Maria Baciu, «retrogradată» la cerere

Potrivit unei informări media, începînd cu data de 1 aprilie 2012, comisarul de poliție Maria Baciu a fost mutată pe o funcție de execuție în cadrul Serviciului de Ordine Publică al IPJ Ialomița. Mutarea, una deloc surprinzătoare, date fiind cercetările prealabile pe numele domniei sale, s-ar fi produs ca urmare a unui raport personal, înaintat de comisarul Maria Baciu către inspectorului șef.
Postul rămas vacant, respectiv șef Birou Ordine Publică în cadrul Poliției Municipiului Slobozia va fi ocupat de inspectorul principal de poliție Sebastian Savu, fost șef al Poliției Orașului Țăndărei. De asemenea, schimbarea acestuia survine ca urmare a unui raport înaintat instituției în acest sens... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 15:15 (65523 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu vs consilierii PSD

Scandal public în Consiliul Local Slobozia

Conflictul dintre consilierii locali PSD și primarul Gabi Ionașcu degenerează. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, joi, 29 martie 2012, aceștia au încercat să blocheze unul dintre proiectele de hotărîre propuse de către primar. Refuzul primarului de a accepta solicitarea propriilor consilieri a degenerat într-o dispută deschisă, soldată cu amenințări. Pe fondul acestui boicot eșuat s-a suprapus un conflict administrativ între consilierul Ionuț Răileanu și un contribuabil prezent în sală!

Corb la corb își scoate ochii
Joi, 29 martie, în cadrul ședinței ordinare lunare... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 15:05 (14855 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ce șanse au cei 10000 de șomeri ialomițeni?

Morgana cursurilor de formare profesională

Ce șanse au cei 10000 de șomeri ialomițeni?

În județul Ialomița, aproape 10000 de oameni sînt în acest moment în căutarea unui loc de muncă. Majoritatea nu au o calificare, tocmai de aceea angajatorii nu îi iau în calcul. Șansa lor este să se înscrie la cursurile calificare profesională...

Statistic, ne prezentăm bine
Potrivit datelor oferite de Agenția Județean pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivelul județului a înregistrat o ușoară scădere. Astfel, de la 9,9% cît era în luna ianuarie 2012, a ajuns la 9,1% în luna februarie. Exprimate în cifre, procentele arată că în tot județul există un număr... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:47 (12606 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Acțiune pentru 200 de copii cu dizabilități

«Ziua Mondială de Luptă Împotriva Autismului», sărbătorită la Slobozia

Dacă renunțăm preț de cîteva secunde la indiferență, putem sprijini un copil bolnav de autism. Trebuie doar să vrem... Pe 2 aprilie, de «Ziua Mondială a Luptei Împotriva Autismului», la Slobozia, copiii bolnavi de această maladie au mărșăluit pe străzile orașului rugîndu-i pe oamenii mari: «Ajutați-ne să înțelegem lumea!».

Alături de Ionuț și Ema...
Ne-am alăturat inițiativei Asociației «ASIL», ONG local care luptă pentru sprijinul micuților afectați de această maladie, din dorința de a înțelege mai bine cum să îi ajutăm pe acești copii. Așa am reușit să îi cunoaștem pe Emma și... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:12 (7721 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Vreau să fac din învățământul ialomițean o emblemă a județului!»

Blitz-interviu cu Luminița Barcari, inspectorul general școlar sau întrebări comode despre subiecte incomode

«Vreau să fac din învățămîntul ialomițean o emblemă a județului!»

Luminița Barcari este inspector general școlar de 5 luni (după o experiență de un an ca inspector general adjunct...). Este profesor titular de Chimie la Fetești și crede că învățămîntul ialomițean are un nivel de performanță perfectibil în fiecare zi.
-Cum vedeți dumneavoastră învățămîntul ialomițean la cele cîteva luni în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița?

-Învățămîntul ialomițean... Eu cred că se poate lăuda cu destul de multe lucruri bune și, cînd spun asta, mă refer la modul în care am aplicat legile Educației și metodologiile care decurg din ele. Lucrurile decurg așa cum trebuie... Mai sînt sincope pe ici, pe colo, și cînd spun asta mă... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:07 (20970 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț Scrioșteanu, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Fostul șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț Scrioșteanu, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Procurorii anticorupție au dispus trimiterea în judecată a fostului șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț-Marius Scrioșteanu, împreună cu alte 38 de persoane, în dosarul privind faptele de corupție din Portul Constanța. Potrivit rechizitoriului, «cei 39 erau membri ai unui grup infracțional care controla activitățile de import-export din cadrul Direcției regionale vamale Constanța, prin perceperea unor sume de bani pentru procesarea vamală a mărfurilor, indiferent dacă erau introduse licit sau ilicit». Deși arestat inițial, în mai 2011, Scrioșteanu a fost eliberat în luna iulie 2011, printr-o decizie a magistraților Înaltei Curți de Casație și Justiție.

Scrioșteanu, un vameș acuzat de corupție... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 19:26 (12486 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13260 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15228 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18329 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14157 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13048 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8463 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15633 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(11999 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12564 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14179 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15517 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13913 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13410 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18647 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...