Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Escroaca care a jefuit casa de amanet din București locuiește în Slobozia!

În seara zilei de miercuri, 21 martie a.c., polițiști din cadrul Poliției Slobozia și Secției 3 București au percheziționat locuința Rafaelei Preda, în vîrstă de 40 ani, suspectă în cazul tîlhăriei de la o casă de amanet din Capitală. La plecare, oamenii legii au luat cu ei mai multe bunuri și un calculator, ce au aparținut suspectei.
În urmă cu aproximativ o săptămînă, un bărbat și o femeie au pătrus într-o casă de amanet din București și, folosindu-se de pretextul că sînt comisari ai Gărzii Financiare, au fraudat proprietarul respectivei societăți cu suma de 100.000 de euro.
Imediat, oamenii legii au mers pe firul întîmplării și au încercat să le dea de urmă suspecților. Așa au ajuns... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2012, 10:39 (18125 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Raport oficial privind deszăpezirea

Ialomița: Diferențe însemnate la cheltuieli în anumite localități!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a finalizat raportul privind cheltuielile efectuate de către autoritățile locale în perioada viscolelor din lunile ianuarie-februarie 2012. Potrivit concluziilor acestuia, multe dintre administrații au solicitat sume mai mari decît au cheltuit, pe ansamblu, cheltuielile efectuate depășind alocările bugetare cu 309154 de lei. Surprinzător, o analiză comparativă a costurilor în diferite localități ale județului relevă diferențe de pînă la 5 ori mai mari pentru același tip de servicii de deszăpezire prestate. De exemplu, în timp ce la Alexeni o oră de lucrări efectuate cu utilaje tip wola a costat 57 de lei, la Jilavele, aceeași oră de intervenție a costat... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2012, 10:33 (8892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Descinderi ale Poliției

Falșii comisari ai Gărzii Financiare care au jefuit casa de amanet din București sînt din Slobozia!

În urmă cu cîteva minute, polițiști din cadrul Poliției Slobozia și din cadrul Secției 3 București au descins într-un apartament din municipiul Slobozia unde o caută pe Rafaela Preda, o femeie de 40 ani, suspectă în cazul tîlhăriei de la casa de amanet din București. Oamenii legii au intrat în apartamentul femeii situat în blocul C3 și încearcă să afle amănunte despre aceasta. În respectiva locație se află în acest moment o bătrînă, mama suspectei și cei doi copii ai individei, un băiat și o fetiță.
Potrivit unor surse din cadrul anchetatorilor, bărbatul, însoțitor al femeii în timpul tîlhăriei, i se spune Dan Americanu și ar fi tot un slobozean.
... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 18:45 (29211 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Copiii nimănui, o bombă socială cu efect întârziat

673 de drame oficiale așteaptă intervenția noastră

Copiii nimănui, o bombă socială cu efect întîrziat

Parenting reprezintă procesul de susținere psihică, emoțională, socială și dezvoltare intelectuală a copiilor de la cele mai mici vîrste pînă la maturitate. În Ialomița, cei mai afectați de lipsa acestui suport sînt copiii părinților plecați în străinătate. Oficial, numărul lor este de 673, dintre care 332 sînt băieți, iar 341 sînt fete. Pentru ei, nici administrația, nici școala și nici societatea nu au făcut pînă acum nimic. Sînt copiii nimănui și, conform opiniei specialiștilor, reprezintă tot atîtea drame ale căror efecte se vor răsfrînge asupra societății. Adică asupra fiecăruia dintre noi...

550 de familii, 673 de drame
Un raport public al Direcției pentru... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 13:21 (10151 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autoturismul senatorului PD-L Tudor Panțuru, vandalizat

Senatorul PD-L Tudor Panțuru, în dimineața zilei de marți, 20 martie a.c., și-a găsit autoturismul Mercedes vandalizat. Cel sau cei care au lovit mașina senatorului PD-L nu au furat nimic din interior, ci doar i-au spart luneta. «Din fericire, este vorba doar despre un geam spart. Bine că nu au furat ceva din ea...» a declarat Tudor Panțuru. Autoturismului Mercedes, cu an de fabricație 1997, i-a fost spartă luneta în parcarea din fața blocului unde locuiește senatorul. La fața locului au sosit și polițiștii care au întocmit în cauză un dosar penal pentru distrugere.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 10:18 (7828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu: Bătrână de 72 ani, batjocorită de un tânăr

Bucu: Bătrînă de 72 ani, batjocorită de un tînăr

În noaptea de luni spre marți, 19/20 martie a.c., o bătrînă de 72 ani din localitatea Bucu a trecut prin clipe de coșmar. Femeia ar fi fost violată de un localnic, în vîrstă de 22 ani. Agresorul riscă acum ani grei de închisoare...
Pe ulițele din Bucu, gura satului vuiește de vești cutremurătoare referitoare la nenorocirea care s-a petrecut noaptea trecută. Tînărul de 22 ani ar fi intrat în casa femeii, iar apoi ar fi sărit peste ea și ar fi violat-o. Încercarea bătrînei de a scăpa din brațele agresorului a fost în zadar. Surse din cadrul anchetatorilor susțin faptul că acesta i-ar fi pus mîna la gură în timp ce ea striga cu disperare după ajutor. În puterea nopții, abia cînd violatorul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 09:16 (11137 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Bucu viol bătrână

Click aici

EVENIMENT

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Primarul Gabi Ionașcu vrea să demonstreze că nu lasă baltă orașul în fruntea căruia încă se află. Zilele acestea el s-a aflat într-o vizită de lucru tocmai în Israel pentru a încerca să atragă la Slobozia investitori din Țara Sfîntă...

Sfinte sînt intențiile sale...
Gabi Ionașcu și-a luat zborul spre Israel în noaptea de duminică, 19 martie a.c. Scopul vizitei sale în respectiva țară este acela de a atrage cît mai mulți investitori evrei, care să reîmprospăteze viața economică a orașului. El are sprijin solid în acest demers. Nu vă gîndiți că este vorba despre vreun membru de... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:40 (8881 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Luni, 19 martie a.c., la Prefectura Ialomița, în cadrul unei ședințe, a fost semnat un protocol între reprezentanții Guvernului în teritoriu și instituția Avocatul Poporului. Întîlnirea de la Prefectură a fost prezidată de prefectul Mădălin Teculescu și profesorul universitar doctor Gheorghe Iancu, reprezentantul instituției Avocatul Poporului. Protocolul semnat le dă posibilitatea ialomițenilor să se adreseze mult mai ușor Avocatului Poporului. Potrivit respectivului document, oamenii trebuie să înainteze petiții către Prefectură, care își asumă angajamentul de a trimite mai departe aceste demersuri către instituția cu care a semnat acordul. Prefectul Mădălin Teculescu a declarat faptul că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:34 (9059 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Bazarul Municipal, arma primarului

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Actualul primar nu se lasă cu una cu două și a pornit o luptă dură împotriva adversarilor politici. Recent anulată în instanță, hotărîrea 134 din august 2011, privitoare la taxele din Bazarul Municipal, l-a făcut pe edilul încă în funcție să îi critice dur pe cei care au adoptat-o. Pe de altă parte, este vorba cam despre aceiași oameni care l-au lăsat fără candidatura la fotoliul de primar...

Operațiunea «Bazarul»
Cu sprijinul politic retras pentru un nou mandat în fruntea orașului, primarul Gabi Ionașcu a început o lupta împotriva celor care, potrivit domniei sale, «m-au înjunghiat... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:47 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

Bani albi pentru filiale roșii

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

În timp ce directorul PSD al Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, face declarații belicoase cu privire la reducerea fondurilor pentru Sănătate, o firmă de partid pripășită în propria-i ogradă a primit aproape 230 mii de lei pentru «servicii de construcții și tîmplărie». Informația a fost făcută publică de către Instituția Prefectului Ialomița, la cererea căreia Garda Financiară a demarat un control privind contractele încheiate de Spitalul Județean Ialomița în ultimii 3 ani...

Un control banal, o căpușă clasică
Un control realizat de către Garda Financiară Ialomița ... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:30 (7440 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul de la Adîncata vrea «circuit auto de viteză» prin fals în acte publice

Mare e grădina administrației locale ialomițene, iar primarii care sar gardurile penalului sînt din ce în ce mai numeroși. De data aceasta, primarul comunei Adîncata, Marin Gheorghe care vrea cu orice preț «circuit auto de viteză» în comună. Și dacă legal dorința nu-i putea fi îndeplinită, edilul nu s-a dedat de la a falsifica puțin actele publice, doar-doar prefectului nu i-o mai mirosi a penal. Dar prefectul nu și nu! Iar acum, polițiștii se vor chinui să demonstreze ilegalitatea comisă cu bună știință de primarul din Adîncata.

Adîncata, noul pol al vitezei. De reacție!
Povestea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:18 (15322 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Luni, 19 martie a.c., Parchetul Județean Ialomița a decis reținerea pentru 24 de ore a unui agent șef principal din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Slobozia, pentru luare de mită. Potrivit autorităților, inculpatul urmează să fie prezentat instanței competente cu propunerea de arestare preventivă.
Pe scurt, în data de 22 februarie 2012, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița au fost sesizați de un deținut din Penitenciarul Slobozia cu privire la faptul că agentul Ion Iordache i-a propus introducerea unui telefon mobil în unitatea de detenție în schimbul a 300 lei, persoana de legătură în realizarea acestui fapt urmînd să fie o cumnată a... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 15:34 (16906 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Deschis în mai 2011, Spitalul din Urziceni reușește, după niciun an de funcționare, să-și consolideze o poziție de invidiat pe piața medicală locală. Estimată la o valoare de 55 milioane lei, unitatea medicală aflată la jumătatea drumului dintre Slobozia și București, reușește să facă față unei concurențe acerbe pe piața serviciilor medicale. «Știu că pare incredibil! Dar sînt bolnavi pe care îi sfătuim să meargă la București... Pentru tratamente de ultimă oră, pentru tehnica medicală mai performantă... Dar ei nu vor! Spun că au încredere în noi. Și asta e cea mai bună reclamă, recomandarea bolnavului...» explică directorul Spitalului, dr Gheorghi Jardan, specialist în chirurgie laparoscopică... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:47 (25426 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GDF Suez Energy fură pe factură

Eroare de sistem sau țeapă de multinațională?

GDF Suez Energy fură pe factură

Firma de gaz care aprinde flacăra la aragazurile noastre fură pe factură. Concluzia aparține unui consumator casnic din Slobozia care susține că a descoperit o eroare flagrantă în programul de facturare al concernului francez. GDF Suez Energy nu a comentat nimic, în ciuda încercărilor noastre de a obține un punct de vedere autorizat...

Cum se fură pe factură?
Nicolae P., un consumator casnic din Slobozia, susține că a descoperit o eroare flagrantă în facturile lunare pe care le emite GDF Suez Energy, firma care asigură gazul metan pentru aproape jumătate dintre consumatorii casnici... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:31 (18710 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Problemele Sloboziei nu se rezumă doar la apa care curge la robinete sau la străzile încă neasfaltate. Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului au descoperit faptul că reședința județului Ialomița este foarte zgomotoasă. Pe bulevardul Matei Basarab nivelul zgomotului atinge chiar și 75 de decibeli!
Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița monitorizează zgomotul de fond în șase puncte din oraș. Este vorba despre zonele Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Autogară, Școala Generală Nr. 1, Magazinul Central, Magazinul Ialomița, precum și zona MB. Anul trecut, în aceste puncte s-au făcut peste 126 de monitorizări ale nivelului de zgomot. Rezultatul respectivelor măsurători... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:10 (12404 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul celor 8700 de hectare

Prefectul Teculescu nu renunță

Războiul celor 8700 de hectare

După aproape 10 ani de liniște netulburată, Consiliul Județean Ialomița se află în situația de a explica public modul în care a înțeles să gestioneze 8700 de hectare de «teren agricol neproductiv» din zona Giurgeni-Vlădeni. Situația a fost generată de către prefectul Mădălin Teculescu, oficialul care a ales să pledeze că terenurile aflate în proprietatea privată a județului Ialomița în zona Giurgeni-Vlădeni să revină celor 14 mii de ialomițeni care nu au fost încă puși în posesie, via Agenția Domeniilor Statului. În așteptarea acestei minuni administrative, din războiul dintre cele două instituții ies la suprafață dovezi jenante legate de maniera în care Consiliul Județean a înțeles să concesioneze... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:52 (18557 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

Mic tratat de îndreptat erorile administrației Sava

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

În vreme ce primarul Vasile Sava trece la PD-L pentru a redeschide Spitalul Țăndărei, dr Constantin Tițian Filip, noul «proprietar» al Spitalului din Țăndărei umblă din instanță în instanță pentru a obține despăgubiri de 5 milioane de euro. Nu-i prost cine cere, veți spune. Dar, cu siguranță, e prost cel care permite un astfel de fapt, pe cadavrul unui spital pe care guvernul care l-a închis se străduiește, zilele acestea, să-l redeschidă...

O țeapă financiară aproape perfectă
Istoria înstrăinării spitalului din Țăndărei este ultramediatizată. În luna mai a anului 2011, după închiderea sa de către Guvernul Boc, Spitalul din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:29 (12225 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

SCRISOARE DESCHISĂ adresată Consiliului Local al Municipiului Slobozia

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

Societatea comercială RAJA SA Constanța este o companie de interes public, operator regional în domeniul apei și canalizării, cu o arie de operare care se întinde pe raza a cinci județe (142 localități din județele Constanța, Ialomița, Ilfov, Călărași și Dâmbovița), avînd un acționariat format din Consiliul Județean Constanța și alte 33 consilii comunale, orășenești și municipale.
În cursul anului 2010, reprezentanții legali ai SC RAJA SA s-au întâlnit cu dl primar Ionașcu și i-au prezentat cadrul legal și  instituțional în care își desfășoară activitatea operatorul, precum și modalitatea legală de delegare a gestiunii serviciului de apă și de canalizare către SC RAJA SA.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:19 (50175 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Șoc la Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Cunoscutul medic veterinar Cornelia Toma și-a pus capăt zilelor în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 martie a.c. Descoperirea macabră a fost făcută de o cunoștință a femeii...
Birourile instituției au fost îmbrăcate în doliu. La tot pasul, angajații vorbeau despre gestul necugetat al celei care a fost unul dintre cei mai buni medici veterinari din județul Ialomița. În vîrstă de 49 ani, doctorul veterinar Cornelia Toma și-a început cariera în urmă cu mai bine de două decenii. Conducea laboratorul de analize al DSVSA Ialomița și era expertă în medicină legală veterinară, virusologie și histopatologie. Nimeni... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 15:18 (74958 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: «Infecțiile din spital» cresc exponențial

ALARMANT în 2011

Ialomița: «Infecțiile din spital» cresc exponențial

În anul 2011, numărul infecțiilor contactate de pacienții internați în spitalele din județ a fost într-o creștere alarmantă. Situația a fost cu atît mai gravă cu cît cele mai multe din infecțiile intraspitalicești au fost înregistrate la copii...

Rotavirusul, eterna poveste
Anul 2011 a debutat în forță în ceea ce privește contaminarea cu infecții nosocomiale a pacienților internați în saloanele unităților spitalicești din județul Ialomița. În total, numărul acestora se ridică la 43 de cazuri, raportate Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În primul trimestru al anului precedent, cele mai multe cazuri de infecții intraspitalicești au fost înregistrate la ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 10:50 (15806 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 34 permise reținute, amenzi de peste 145 mii de lei

În perioada 29 aprilie-1 mai 2022, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 200 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate peste 600 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 17:45
(10358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 2 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27125, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 1 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 16:25
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 60000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-01.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru recensământul populației și locuințelor 2021 au fost completate 59099 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:50
(14965 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Luni, 2 mai 2022, în intervalul orar 11,15-14,00, echipele RAJA intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești. În acest timp ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:10
(11111 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 258,56 milioane de lei la bugetul general consolidat pe trimestrul I din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în trimestrul I al anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 258,56 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 13:10
(11314 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 1 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27125, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, 30 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2022, 17:05
(2459 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 30 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27118, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 29 ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2022, 16:35
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Vineri, 29 mai a.c., în zona localității Giurgeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în evenimentul rutier au fost implicate două ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:55
(11620 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița, vineri, 29 aprilie 2022, la Monumentul Eroilor «Colonel Popescu» din parcul Catedralei. Programul evenimentului a cuprins ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:15
(13443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Recomandări privind conduita preventivă de 1 Mai

În perioada 30 aprilie-1 mai 2022, peste 180 de polițiști și pompieri din Ialomița vor fi la datorie, în slujba comunității, pentru asigurarea desfășurării în condiții de deplină ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:40
(6464 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27116, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de joi, 28 aprilie ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:15
(3385 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna mai 2022

Ministerul Finanțelor emite, începând de luni, 2 mai 2022, noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 5,5% și 6,15%. Titlurile de Stat au valoare ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:00
(18292 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modelul documentelor pentru plata șomajului tehnic a fost aprobat

Modelul tipizat al documentelor necesare angajatorilor pentru plata indemnizației de șomaj tehnic reglementat de Ordonanța de Urgență nr. 36/2022, privind stabilirea unor măsuri de protecție socială a salariaților ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 14:00
(11885 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de primăvară»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» organizează marți, 3 mai 2022, expoziția de pictură «Salonul de primăvară». Evenimentul începe la orele 14,00 și se desfășoară cu sprijinul Uniunii Artiștilor Plastici, filiala ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 13:45
(5023 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană, la Muzeul Național al Agriculturii

Miercuri, 4 mai 2022, la orele 11,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va fi gazda expoziției prilejuită de Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 12:30
(14169 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Joi, 28 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27110, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de miercuri, 27 aprilie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 16:20
(7786 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în perioada Sărbătorilor Pascale

În perioada 28 martie-24 aprilie 2022, echipe de inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat controale oficiale privind modul în care sunt respectate condițiile sanitar-veterinare în 152 de obiective ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 15:05
(11387 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, echipele de intervenție RAJA sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 14:20
(11636 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27109, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 26 ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 16:15
(2713 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Noi forme de sprijin pentru susținerea activității fermierilor în anul 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 12 mai 2022 inclusiv, se depun cereri de solicitare pentru următoarele scheme de ajutor de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 15:00
(11210 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr arestat pentru «tentativă la omor»

Luni, 25 aprilie a.c., un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». Astfel, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:50
(10564 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 40 permise reținute, amenzi de peste 222 mii de lei

În minivacața prilejuită de Sărbătorile Pascale, polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. În urma neregulilor descoperite ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:40
(9799 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27105, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de luni, 25 aprilie ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 16:40
(3708 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă la Dridu

Echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală, nr. 264, din localitatea Dridu. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 14:10
(16901 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun nou caz de COVID-19!

Luni, 25 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27102, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 24 aprilie ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2022, 16:50
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 24 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27102, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 23 aprilie ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 16:25
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

În dimineața zilei de duminică, 24 aprilie a.c., între localitățile Slobozia Nouă și Iazu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 13:15
(12461 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce fura alimente dintr-un supermarket

Un polițist aflat în timpul liber a intervenit în seara zilei de vineri, 22 aprilie a.c., pentru prinderea unui bărbat, suspect că ar fi sustras mai multe produse dintr-un magazin din centrul municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 17:00
(22739 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Sâmbătă, 23 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27101, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 16:50
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Vineri, 22 aprilie a.c., pe raza localității Iazu s-a produs un accident rutier. Potivit ISU Ialomița, în evenimentul rutier au fost implicate 4 autorisme, victime ale accidentului fiind 11 persoane, 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 19:50
(12811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...