Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Camătă la Urziceni

Cămătăreasa șefă Adriana Simion, arestată

Încet dar sigur, polițiștii ialomițeni scot la iveală cele mai răsunătoare cazuri de camătă. O femeie din Urziceni a fost arestată zilele trecute pentru că avea aceaste îndeletniciri. Asta după ce o altă rețea de cămătărie a fost destructurată în urmă cu cîteva luni...

Urziceni, orașul cămătarilor declarați
La sfîrșitul lunii octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni era reținut de procurori pentru implicarea în diverse activități de camătă și șantaj. De fapt, 11 indivizi din Urziceni erau reținuți pentru violare de domiciliu, lipsire de libertate în mod ilegal, șantaj, distrugere, tentativă de omor, favorizarea infractorului, mărturie mincinoasă, fals în înscrisuri... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:11 (14267 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Previziuni astrale pentru 2012

Previziuni astrale pentru 2012

prima parte

Horoscopul pe anul 2012 este o hartă a Cosmosului care ne permite să vedem destinul prin pozițiile planetelor.
Într-adevăr, arta de a face previziuni solicită cercetare extrem de amănunțită; nu poate fi clarvăzător cel cu improvizație din unele lecturi.
Horoscopul este un fenomen universal în istoria omenirii, el se găsește în fiecare civilizație, deoarece permite de a prezice viitorul; de asemenea, pentru a afla o realitate despre trecut.
Horoscopul este de ajutor, este o realitate care depășește gîndirea omului ocupat zilnic cu diverse probleme. Este o modalitate de a gestiona viața mai convenabil, prin evitarea unor dispoziții negative care ne creează probleme mai tîrziu. În schimb... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 12:38 (9805 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«O lecție care NU trebuie învățată»

Cinci ani de luptă împotriva violenței în familie

«O lecție care NU trebuie învățată»

Demarat în urmă cu 5 ani proiectul «Violența, o lecție care NU trebuie învățată» a reușit să atragă atenția autorităților și comunității. Miercuri, 30 noiembrie 2011, la Școala «Spiru Haret» din Țăndărei invitații celei de-a cincea ediții a acestui proiect au aplaudat la scenă deschisă sceneta care a ilustrat evenimentul. Anul acesta, lupta împotriva violenței în familie este susținută de către Asociația Femeilor «Pro Familia» și Protopopiatul Fetești.

Școala, ultimul bastion de luptă împotriva violenței
Miercuri, 30 noiembrie, școala «Spiru Haret» din Țăndărei, în colaborare cu asociația femeilor «Pro Familia» au organizat o acțiune de susținere a luptei împotriva violenței... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 11:40 (20687 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«ASIROM refuză plata unor daune legale de 60 mii de lei!»

După 10 ani pierduți prin instanțe și 70 de termene de judecată, Ionel Dumitru acuză

«ASIROM refuză plata unor daune legale de 60 mii de lei!»

În aprilie 2002, în urma unui nefericit accident auto, Ionel Dumitru și-a pierdut fiul. După 10 ani de procese, zeci de termene de judecată și mai multe strămutări, Ionel Dumitru obține, din partea unei instanțe din Mizil, dreptatea. Potrivit art. 178, alin. 2 din Codul Penal, Daniel Dumitru a fost ucis din culpă, iar vinovatul, «Marian Prodan, în solidar cu asiguratorul de răspundere civilă, SC ASIROM SA Slobozia are obligația de a despăgubi partea civilă, respectiv pe Dumitru Ionel, cu 50 mii de lei, despăgubiri materiale și 10 mii de lei, daune morale». De atunci și pînă în prezent Ionel Dumitru continuă să-și caute dreptatea, iar asiguratorul, ASIROM Slobozia, refuză plata daunelor stabilite... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 06:16 (22870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

O reglementare intrată în vigoare la 1 octombrie mărește de pînă la 20 de ori valoarea autorizațiilor pentru reparațiile auto. Patronii susțin că reglementarea este abuzivă și discriminatorie. În Ialomița, doar un sfert dintre service-urile auto sînt autorizate. În ultimul an, RAR Ialomița nu a reușit să blocheze activitatea niciunui service auto care funcționează ilegal...

Service-urile auto, obligate să plătească pentru fiecare marcă
Începînd cu 1 octombrie 2011, Registrul Auto Roman a hotărît, prin aprobarea Consiliului, acordarea autorizației diferențiată pe mărci și activități service-urilor auto care doresc să-și continue activitatea. Concret, pentru fiecare marcă... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2011, 11:15 (21639 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf ca-n codru săvârșit de angajații Primăriei Fetești

Livada cu peri a fost defrișată

Jaf ca-n codru săvîrșit de angajații Primăriei Fetești

La Fetești, orașul primarului liberal Gheorghe Catrinoiu, moș Crăciun a ajuns deja. Desigur, nu pentru săracii localității, ci pentru angajații Primăriei...

Un contract de sponsorizare cît un sac de jucării
La începutul lunii precedente, Primăria Fetești a intrat în posesia unui contract de sponsorizare. Cadoul, unul neobișnuit ce-i drept, a constat în puțin peste 384 metri cubi de lemn. Care lemn, potrivit contractului de sponsorizare, urma să fie distribuit persoanelor care beneficiază de ajutoare sociale. Sponsorizarea a fost realizată de Klevek Factory SRL, firma locală de conserve și compoturi, iar Consiliului Local Fetești i-a revenit obligația «să folosească bunurile... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:26 (27344 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic până la ultima conductă

Amonil a pierdut ultimele active

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic pînă la ultima conductă

După ce a fost transformat doar în procesator de gaze prin executare silită, Amonil este pe cale să piardă și ultimele active aflate în proprietatea sa. Este vorba despre stația de captare apă de la Modelu și nu numai.
Declinul Amonil a început în ianuarie 2009, moment în care Riverside Development LTD a devenit oficial concesionarul creanței de 53,8 milioane lei, pe care Amonil o deținea la Distrigaz Sud. În decursul a cîtorva luni, Combinatul Chimic de la Slobozia a fost executat silit în mai multe rînduri, devenind actual doar simplu procesator de gaze pentru InterAgro. Dar asta este istorie!
La jumătatea lunii noiembrie 2011, Consiliul de Administrație a fost informat cu privire la licitația... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:16 (17896 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Medicii ialomițeni și-au ales conducerea

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Alegerile pentru structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița au fost validate. Noul președinte a fost ales, vicepreședinții de asemenea. Și, așa cum toată breasla medicală se aștepta, funcțiile de conducere au fost ocupate nu de cine a întrunit cele mai multe voturi, ci de cine s-a considerat...

Olaru, președintele doctorilor ialomițeni
În perioada 9-11 noiembrie 2011, 27 de medici ialomițeni și-au adjudecat diferite funcții în structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița. Asta întrucît în cele trei zile medicii ialomițeni au votat în cadrul scrutinului regulamentar de alegeri. Iar prezența la vot a fost impresionantă! Din cei 303 doctori cu drept... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 09:46 (44779 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Pentru că participă la slujbele preotului Pandelică

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandalul în care este implicat părintele Casian Pandelică de la Reviga capătă proporții. Potrivit unui comunicat de presă remis de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acesta se face vinovat de schismă și păcatul săvîrșirii lucrărilor sfinte în stare canonică de suspendare, iar credincioșii sînt amenințați de «un adevărat blestem prin participarea la actele liturgice». În ciuda avertismentelor, preotul Casian Pandelică refuză să dea ascultare Episcopiei și continuă să slujească la Biserică.

Episcopia face public acuzații grave
Exilat la mînăstirea Balaciu pentru neascultare în urmă cu două luni, preotul Casian Pandelică refuză să se supună canoanelor impuse de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:39 (50381 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17542 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 3 milioane lei, evaziune cu cereale

Aproape 2300 tone cereale, a căror valoare este de aproximativ 3 milioane lei, reprezintă noul record al ilegalităților în domeniu comercializării produselor agricole descoperit de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Potrivit acestora, tranzacțiile ilegale s-au derulat în cadrul unei firme în județul Ilfov.
Verificările comisarilor au demonstrat că, în perioada iulie-octombrie 2011, firma s-ar fi aprovizionat de la diverse persoane fizice, în baza a 15 borderouri de achiziție, cu peste 2290 tone de cereale. Detaliat, producele agricole au constat în 965 tone de rapiță, 526 tone de grîu, 100 tone de porumb și 700 tone de floarea-soarelui.
Întrucît comisarii financiari aveau bănuieli asupra... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:18 (11876 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Urban a cheltuit un sfert de milion de lei în 2011 pentru intervențiile la rețea

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Nota de plată pentru reparațiile la rețeaua de apă se ridică la zeci de mii de lei lunar. Pierderile sînt suportate din contravaloarea facturii. Autoritățile locale caută un înlocuitor pentru directorul Valentin Cilibeanu.

Reparații de sute de mii, pierderi de milioane
După un an lung, în care slobozenii au așteptat zadarnic îmbunătățirea calității apei furnizate de SC Urban, ceea ce rămîne în urmă sînt notele de plată. Potrivit informațiilor oficiale, intervențiile efectuate la nivelul rețelelor de apă din Slobozia pe parcursul anului 2011 se ridică la circa un sfert de milion de lei. Călin Albu, reprezentantul SC Urban în acest moment susține că situația este sub control... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:56 (21390 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

De unde nu e, nici Procuratura nu cere

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

Vasile Zamfir nu a reușit nici în această toamnă să promoveze examenul pentru a se reorienta profesional și a deveni procuror. Juristul Spitalului Județean va rămîne în continuare la vechiul loc de muncă, «elevul» obținînd nota 4,30!
Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean s-a prezentat regulamentar pentru a doua oară la concursul pentru admitere în magistratură. Dorința ascunsă a juristului ar fi aceea de a deveni procuror pentru a se judeca singur, după cum susțin unii. Asta pentru că, în ultima perioadă, Vasile Zamfir a apărut în numeroase scandaluri cu dosare penale, pe numele domniei sale derulîndu-se diverse anchete. Revenind, pe 13 noiembrie 2011, juristul Zamfir și-a încercat din... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:50 (16071 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

Consiliul Local Slobozia a votat pentru o nouă taxă

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

În Slobozia doar 66 la sută dintre locuitori plătesc taxa de salubrizare. Valoarea taxei este stabilită la 6 lei lunar, în funcție de numărul de persoane din fiecare familie. Taxa va intra în vigoare începînd cu data de 1 ianuarie 2012, în două rate anuale. Autoritățile locale susțin că «noua taxă va asigura creșterea calității serviciilor și la dispariția fenomenului de abandonare și depozitare a gunoaielor pe domeniul public».

Cea mai controversată taxă din istoria administrației locale
Marți, 29 noiembrie 2011, Consiliul Local Slobozia a votat un proiect de hotărîre privind institurea taxei speciale de salubritate în municipiul Slobozia. Proiectul, cel mai controversat... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:44 (23409 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Vineri, 2 decembrie a.c., la ieșirea din Iazu, pe sensul de mers către Slobozia, s-a produs un accident soldat cu două victime. Unul dintre vehiculele implicate în accident este un autoturism de poliție, iar celălalt o Dacie papuc. Potrivit cercetărilor preliminare, cele două autovehicule se deplasau în aceeași direcție de mers, către Slobozia. În momentul în care automobilul poliției a intrat în depășire, șoferul Daciei a tras de volan stînga, a tamponat autoturismul de poliție și l-a determinat să părăsească suprafața carosabilă, în cîmp. Mai puțin norocosă, în urma impactului, Dacia a ricoșat într-un copac de pe marginea șoselei, de care s-a izbit frontal. Deși Dacia a suferit avarii în proporție... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:37 (33971 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Iazu accident

Click aici

EVENIMENT

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Week-end de bile mari

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Sîmbătă, 3 decembrie și duminică, 4 decembrie, Moon Biliards Caffe din Slobozia, club situat în Ansambul Gostat din Slobozia, organizează un concurs destinat tuturor amatorilor de biliard din oraș. Premiile sînt cifrate la aproximativ 1000 de lei, iar prețul biletului de înscriere este de 50 de lei. Atracția evenimentului este însă spectacolul de biliard pe care organizatorii îl promit. Momentul de vîrf al acestuia îl reprezintă show-ul de zile mari pe care Gabriel Vișoiu, cvadruplu campion mondial la biliard artistic (trick-shot), îl va susține sîmbătă, 3 decembrie, cu începere de la orele 18,00. Gabriel Vișoiu are 28 de ani și este cunoscut în lumea biliardului cu supranumele de Mister Perfect... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:29 (15074 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar? Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Inspectorul general adjunct Luminița Barcari i-ar putea lua locul lui Ilie Stavăr la șefia Inspectoratului Școlar. Deși nu a fost confirmată oficial, informația este cunoscută la nivelul corpului inspectorilor școlari din cadrul instituției.
Luminița Barcari a declarat pentru Independent: «Pînă nu apare decizia de la Minister, nimic nu e sigur. Nu pot nici să vă confirm, nici să vă infirm!».
Luminița Barcari este profesor de fizică, vine de la Fetești și a devenit inspector general adjunct în urmă cu doi ani. Postul de inspector general adjunct devenit vacant urmează a fi ocupat de Ștefan Grigorescu, inspector de Istorie, susțin aceleași surse profesorale.
Schimbarea inspectorului... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 17:03 (61083 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: La Mulți Ani, România!

click pe poză

Slobozia, Ziua Națională a României, 1 Decembrie 2011.... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 16:47 (14855 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Piscine în mijlocul satului, terenuri de fotbal în pantă, școli de miliarde în sate părăsite!... Toate acestea sînt fleacuri pe lîngă ce pot face edilii din zona Fetești. Startul l-a dat în urmă cu aproape 10 ani Nuți Roșu, primarul comunei Făcăeni, care a instalat felinare urbane pe marginea drumului național între satul Progresu și comuna Făcăeni. Iar anul acesta a secondat-o primarul comunei Stelnica, Costel Brateș, care a reușit să îngroape o treime din bugetul anual al localității în 10 becuri multicolore...

Nici Caracalul nu mai e ce-a fost cîndva
Stelnica e o comunitate săracă. Nici plugari, nici pescari, nici pe cal, nici în teleguță, locuitorii trăiesc cum dă... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:08 (22064 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Pod rutier peste calea ferată la Drajna

Consiliul Județean Ialomița, obsedat de poduri și podețe

Pod rutier peste calea ferată la Drajna

Nici nu s-a uscat bine cerneala pe contractul obținut de Oyl Company pentru cei 17 kilometri de drum dintre Slobozia și Iazu și Consiliul Județean recidivează. Într-o adresă datată în 11 octombrie, instituția solicită Ministerului Transporturilor realizarea unui «pasaj rutier peste calea ferată București-Constanța, în punctul Drajna». La mănușa aruncată Ancăi Boagiu a răspuns Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri din România. Aceasta le-a cerut oficialilor ialomițeni să-și facă provizii de tutun și să aibă răbdare pentru că orizontul de așteptare pentru solicitarea lor depășește anul 2015...

Obsesii popularo-populiste
Preocuparea Consiliului Județean Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:04 (26498 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4250 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii feteșteni au desfășurat miercuri, 26 februarie a.c., activități de prevenire a evenimentelor rutiere, precum și a furturilor din locuințe, în cadrul campaniilor «Viața are prioritate!» și «Hoții ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:10
(2231 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 41 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, miercuri, 26 februarie 2020, 41 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane. Pe localități ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 19:30
(3707 vizualizări - 0 comentarii)


Razie cu percheziții la Bărbulești și Jilavele

10 percheziții domiciliare, articole pirotehnice ridicate de polițiști, 127 de sancțiuni contravenționale aplicate și o infracțiune constatată în flagrant, este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 18:10
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are prioritate»

Polițiștii slobozeni au aplicat marți, 25 februarie a.c., peste 30 de sancțiuni contravenționale, în cadrul unei acțiuni operative desfășurate în cadrul campaniei de prevenire a evenimentelor rutiere « ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 16:20
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

În curzul zilei de marți, 25 februarie 2020, în jurul orelor 12,35, pompierii ialomițeni au intervenit  pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o hală metalică din comuna Scânteia. La locul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 14:40
(4050 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 9 persoane, izolate la domiciliu la Fetești, Urziceni, Manasia, Amara și Dridu. Alte 4 persoane, izolate la domiciliu sub supraveghere medicală!

Având în vedere situația epidemiologică creată de numeroasele cazuri de coronavirus confirmate în regiunile Lombardia și Veneto din nordul  Italiei,  precum și numărul mare de cetățeni români ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 21:15
(6307 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Spărgător de mașini, reținut pentru 24 de ore

Polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 28 de ani, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de «tentativă la furt calificat», fapte săvârșite în noaptea de 23/24 februarie 2020. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:50
(1846 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri ialomițeni, prinși la volan fără permis

Doi ialomițeni de 20, respectiv 30 de ani, au fost depistați de polițiști luni, 24 februarie a.c., conducând autoturisme pe drumurile publice fără a deține permise de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:40
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amendat de 3 ori pentru comerț ilegal cu porci

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți cetățenii județului că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:15
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA SA Constanța: Avarie pe strada Călărași din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 75 mm, de pe strada Călărași din Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 25 februarie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:10
(4618 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, un decedat și patru răniți

La sfârșitul de săptămână precedent, 21-23 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la patru accidente de circulație, soldate cu decesul unui persoane și rănirea a altor patru. Primul accident ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:40
(1696 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lemne confiscate de polițiști

Fetești: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii din Fetești au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 11000 de lei, în urma unei razii pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se pot comite în domeniul silviculturii ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:15
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat, pe raza județului Ialomița, șapte șoferi ialomițeni care au condus pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferii, cu vârste cuprinse între ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:05
(1911 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 87 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2020, 12:50
(4089 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Târgul Apicol, ediția a XI-a

Slobozia: Târgul Apicol, ediția a XI-a

Primăria Municipiului Slobozia prin Servicii Publice Slobozia SRL, în parteneriat cu Casa Mierii Cooperativă Agricolă, vă face cunoscut faptul că, în perioada 28 februarie-1 martie 2020, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2020, 11:40
(2148 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr reținut pentru «furt calificat»

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat un bărbat, de 28 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunii de «furt ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2020, 18:15
(2213 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!

Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!

Polițiștii din Ialomița au reținut trei bărbați în urma unor percheziții efectuate la locuințele unor persoane bănuite de «braconaj piscicol» și «furt calificat». Au fost descoperite peste 570 kilograme ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2020, 10:10
(5225 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița și IPJ Ialomița, controale în trafic

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează ialomițenii că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului Ialomița, desfășoară ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 20:10
(3325 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pe linia prevenirii și combaterii infracționalității în școli

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din Slobozia au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii infracționalității în incinta și în zonele adiacente unităților ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:25
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Grecii de Jos: Șoferul de 87 de ani a acroșat cu mașina un biciclist

Marți, 18 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DJ101, în localitatea Grecii de Jos, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:20
(3395 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 18 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic pe DN2, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din Coșereni ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:15
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: A intrat cu tractorul în gard

Marți, 18  februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin 112 de o femeie din localitatea Mărculești, despre faptul că un tractor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:10
(3423 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Muzeul Județean Ialomița organizează o expoziție de lucrări a 22 de artiști plastici, din colecțiile Muzeului. 31 de tablouri ale unor artiști renumiți, printre care și Constantin Piliuță, Dona Noni Delavrancea ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:05
(2812 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița și Ilfov. Evaziunea fiscală cu achiziții intracomunitare, în vizor!

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii Direcției de Investigare a Criminalității Economice efectuează 15 percheziții domiciliare, în cadrul unei operațiuni pentru combaterea evaziunii fiscale în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 11:05
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordine de protecție provizorie pentru violență domestică

Polițiștii din Slobozia au emis marți, 17 februarie a.c., două ordine de protecție provizorie. Documentele au fost eliberate după ce două femei, victime ale violenței domestice, au făcut solicitări în acest ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 20:05
(2882 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Polițiștii au dispus confiscarea a peste 160 kg de pește

Țăndărei: Polițiștii au dispus confiscarea a peste 160 kg de pește

Peste 160 de kilograme de pește din specia caras au fost confiscate de polițiștii ialomițeni pe raza localității Țăndărei. Astfel, duminică, 16 februarie a.c., polițiștii, în timp ce patrulau pe DN2A în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 01:05
(4413 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Arestat pentru «act sexual cu un minor»

Vineri, 14 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 00:55
(5118 vizualizări - 0 comentarii)


Un tânăr din Făcăeni a modificat data inspecției tehnice periodice la mașină

Sâmbătă, 15 februarie a.c., polițiștii au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN3B, din direcția Fetești către Chirana, condus de un tânăr, de 21 de ani, din Făcăeni. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 00:50
(12774 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...