Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

O reglementare intrată în vigoare la 1 octombrie mărește de pînă la 20 de ori valoarea autorizațiilor pentru reparațiile auto. Patronii susțin că reglementarea este abuzivă și discriminatorie. În Ialomița, doar un sfert dintre service-urile auto sînt autorizate. În ultimul an, RAR Ialomița nu a reușit să blocheze activitatea niciunui service auto care funcționează ilegal...

Service-urile auto, obligate să plătească pentru fiecare marcă
Începînd cu 1 octombrie 2011, Registrul Auto Roman a hotărît, prin aprobarea Consiliului, acordarea autorizației diferențiată pe mărci și activități service-urilor auto care doresc să-și continue activitatea. Concret, pentru fiecare marcă... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2011, 11:15 (21638 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Jaf ca-n codru săvârșit de angajații Primăriei Fetești

Livada cu peri a fost defrișată

Jaf ca-n codru săvîrșit de angajații Primăriei Fetești

La Fetești, orașul primarului liberal Gheorghe Catrinoiu, moș Crăciun a ajuns deja. Desigur, nu pentru săracii localității, ci pentru angajații Primăriei...

Un contract de sponsorizare cît un sac de jucării
La începutul lunii precedente, Primăria Fetești a intrat în posesia unui contract de sponsorizare. Cadoul, unul neobișnuit ce-i drept, a constat în puțin peste 384 metri cubi de lemn. Care lemn, potrivit contractului de sponsorizare, urma să fie distribuit persoanelor care beneficiază de ajutoare sociale. Sponsorizarea a fost realizată de Klevek Factory SRL, firma locală de conserve și compoturi, iar Consiliului Local Fetești i-a revenit obligația «să folosească bunurile... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:26 (27339 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic până la ultima conductă

Amonil a pierdut ultimele active

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic pînă la ultima conductă

După ce a fost transformat doar în procesator de gaze prin executare silită, Amonil este pe cale să piardă și ultimele active aflate în proprietatea sa. Este vorba despre stația de captare apă de la Modelu și nu numai.
Declinul Amonil a început în ianuarie 2009, moment în care Riverside Development LTD a devenit oficial concesionarul creanței de 53,8 milioane lei, pe care Amonil o deținea la Distrigaz Sud. În decursul a cîtorva luni, Combinatul Chimic de la Slobozia a fost executat silit în mai multe rînduri, devenind actual doar simplu procesator de gaze pentru InterAgro. Dar asta este istorie!
La jumătatea lunii noiembrie 2011, Consiliul de Administrație a fost informat cu privire la licitația... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:16 (17893 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Medicii ialomițeni și-au ales conducerea

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Alegerile pentru structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița au fost validate. Noul președinte a fost ales, vicepreședinții de asemenea. Și, așa cum toată breasla medicală se aștepta, funcțiile de conducere au fost ocupate nu de cine a întrunit cele mai multe voturi, ci de cine s-a considerat...

Olaru, președintele doctorilor ialomițeni
În perioada 9-11 noiembrie 2011, 27 de medici ialomițeni și-au adjudecat diferite funcții în structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița. Asta întrucît în cele trei zile medicii ialomițeni au votat în cadrul scrutinului regulamentar de alegeri. Iar prezența la vot a fost impresionantă! Din cei 303 doctori cu drept... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 09:46 (44778 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Pentru că participă la slujbele preotului Pandelică

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandalul în care este implicat părintele Casian Pandelică de la Reviga capătă proporții. Potrivit unui comunicat de presă remis de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acesta se face vinovat de schismă și păcatul săvîrșirii lucrărilor sfinte în stare canonică de suspendare, iar credincioșii sînt amenințați de «un adevărat blestem prin participarea la actele liturgice». În ciuda avertismentelor, preotul Casian Pandelică refuză să dea ascultare Episcopiei și continuă să slujească la Biserică.

Episcopia face public acuzații grave
Exilat la mînăstirea Balaciu pentru neascultare în urmă cu două luni, preotul Casian Pandelică refuză să se supună canoanelor impuse de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:39 (50369 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17541 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 3 milioane lei, evaziune cu cereale

Aproape 2300 tone cereale, a căror valoare este de aproximativ 3 milioane lei, reprezintă noul record al ilegalităților în domeniu comercializării produselor agricole descoperit de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Potrivit acestora, tranzacțiile ilegale s-au derulat în cadrul unei firme în județul Ilfov.
Verificările comisarilor au demonstrat că, în perioada iulie-octombrie 2011, firma s-ar fi aprovizionat de la diverse persoane fizice, în baza a 15 borderouri de achiziție, cu peste 2290 tone de cereale. Detaliat, producele agricole au constat în 965 tone de rapiță, 526 tone de grîu, 100 tone de porumb și 700 tone de floarea-soarelui.
Întrucît comisarii financiari aveau bănuieli asupra... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:18 (11872 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Urban a cheltuit un sfert de milion de lei în 2011 pentru intervențiile la rețea

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Nota de plată pentru reparațiile la rețeaua de apă se ridică la zeci de mii de lei lunar. Pierderile sînt suportate din contravaloarea facturii. Autoritățile locale caută un înlocuitor pentru directorul Valentin Cilibeanu.

Reparații de sute de mii, pierderi de milioane
După un an lung, în care slobozenii au așteptat zadarnic îmbunătățirea calității apei furnizate de SC Urban, ceea ce rămîne în urmă sînt notele de plată. Potrivit informațiilor oficiale, intervențiile efectuate la nivelul rețelelor de apă din Slobozia pe parcursul anului 2011 se ridică la circa un sfert de milion de lei. Călin Albu, reprezentantul SC Urban în acest moment susține că situația este sub control... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:56 (21389 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

De unde nu e, nici Procuratura nu cere

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

Vasile Zamfir nu a reușit nici în această toamnă să promoveze examenul pentru a se reorienta profesional și a deveni procuror. Juristul Spitalului Județean va rămîne în continuare la vechiul loc de muncă, «elevul» obținînd nota 4,30!
Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean s-a prezentat regulamentar pentru a doua oară la concursul pentru admitere în magistratură. Dorința ascunsă a juristului ar fi aceea de a deveni procuror pentru a se judeca singur, după cum susțin unii. Asta pentru că, în ultima perioadă, Vasile Zamfir a apărut în numeroase scandaluri cu dosare penale, pe numele domniei sale derulîndu-se diverse anchete. Revenind, pe 13 noiembrie 2011, juristul Zamfir și-a încercat din... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:50 (16066 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

Consiliul Local Slobozia a votat pentru o nouă taxă

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

În Slobozia doar 66 la sută dintre locuitori plătesc taxa de salubrizare. Valoarea taxei este stabilită la 6 lei lunar, în funcție de numărul de persoane din fiecare familie. Taxa va intra în vigoare începînd cu data de 1 ianuarie 2012, în două rate anuale. Autoritățile locale susțin că «noua taxă va asigura creșterea calității serviciilor și la dispariția fenomenului de abandonare și depozitare a gunoaielor pe domeniul public».

Cea mai controversată taxă din istoria administrației locale
Marți, 29 noiembrie 2011, Consiliul Local Slobozia a votat un proiect de hotărîre privind institurea taxei speciale de salubritate în municipiul Slobozia. Proiectul, cel mai controversat... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:44 (23408 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Vineri, 2 decembrie a.c., la ieșirea din Iazu, pe sensul de mers către Slobozia, s-a produs un accident soldat cu două victime. Unul dintre vehiculele implicate în accident este un autoturism de poliție, iar celălalt o Dacie papuc. Potrivit cercetărilor preliminare, cele două autovehicule se deplasau în aceeași direcție de mers, către Slobozia. În momentul în care automobilul poliției a intrat în depășire, șoferul Daciei a tras de volan stînga, a tamponat autoturismul de poliție și l-a determinat să părăsească suprafața carosabilă, în cîmp. Mai puțin norocosă, în urma impactului, Dacia a ricoșat într-un copac de pe marginea șoselei, de care s-a izbit frontal. Deși Dacia a suferit avarii în proporție... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:37 (33966 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Iazu accident

Click aici

EVENIMENT

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Week-end de bile mari

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Sîmbătă, 3 decembrie și duminică, 4 decembrie, Moon Biliards Caffe din Slobozia, club situat în Ansambul Gostat din Slobozia, organizează un concurs destinat tuturor amatorilor de biliard din oraș. Premiile sînt cifrate la aproximativ 1000 de lei, iar prețul biletului de înscriere este de 50 de lei. Atracția evenimentului este însă spectacolul de biliard pe care organizatorii îl promit. Momentul de vîrf al acestuia îl reprezintă show-ul de zile mari pe care Gabriel Vișoiu, cvadruplu campion mondial la biliard artistic (trick-shot), îl va susține sîmbătă, 3 decembrie, cu începere de la orele 18,00. Gabriel Vișoiu are 28 de ani și este cunoscut în lumea biliardului cu supranumele de Mister Perfect... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:29 (15071 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar? Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Inspectorul general adjunct Luminița Barcari i-ar putea lua locul lui Ilie Stavăr la șefia Inspectoratului Școlar. Deși nu a fost confirmată oficial, informația este cunoscută la nivelul corpului inspectorilor școlari din cadrul instituției.
Luminița Barcari a declarat pentru Independent: «Pînă nu apare decizia de la Minister, nimic nu e sigur. Nu pot nici să vă confirm, nici să vă infirm!».
Luminița Barcari este profesor de fizică, vine de la Fetești și a devenit inspector general adjunct în urmă cu doi ani. Postul de inspector general adjunct devenit vacant urmează a fi ocupat de Ștefan Grigorescu, inspector de Istorie, susțin aceleași surse profesorale.
Schimbarea inspectorului... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 17:03 (61079 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: La Mulți Ani, România!

click pe poză

Slobozia, Ziua Națională a României, 1 Decembrie 2011.... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 16:47 (14855 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Piscine în mijlocul satului, terenuri de fotbal în pantă, școli de miliarde în sate părăsite!... Toate acestea sînt fleacuri pe lîngă ce pot face edilii din zona Fetești. Startul l-a dat în urmă cu aproape 10 ani Nuți Roșu, primarul comunei Făcăeni, care a instalat felinare urbane pe marginea drumului național între satul Progresu și comuna Făcăeni. Iar anul acesta a secondat-o primarul comunei Stelnica, Costel Brateș, care a reușit să îngroape o treime din bugetul anual al localității în 10 becuri multicolore...

Nici Caracalul nu mai e ce-a fost cîndva
Stelnica e o comunitate săracă. Nici plugari, nici pescari, nici pe cal, nici în teleguță, locuitorii trăiesc cum dă... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:08 (22064 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pod rutier peste calea ferată la Drajna

Consiliul Județean Ialomița, obsedat de poduri și podețe

Pod rutier peste calea ferată la Drajna

Nici nu s-a uscat bine cerneala pe contractul obținut de Oyl Company pentru cei 17 kilometri de drum dintre Slobozia și Iazu și Consiliul Județean recidivează. Într-o adresă datată în 11 octombrie, instituția solicită Ministerului Transporturilor realizarea unui «pasaj rutier peste calea ferată București-Constanța, în punctul Drajna». La mănușa aruncată Ancăi Boagiu a răspuns Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri din România. Aceasta le-a cerut oficialilor ialomițeni să-și facă provizii de tutun și să aibă răbdare pentru că orizontul de așteptare pentru solicitarea lor depășește anul 2015...

Obsesii popularo-populiste
Preocuparea Consiliului Județean Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:04 (26498 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Viesparul de la «Albina»

Foștii salariați ai celei mai vechi asociații din Perieți se revoltă

Viesparul de la «Albina»

A trecut demult vremea marilor țepe agricole din Ialomița. Noii îmbogățiți ai tranziției agricole locale se chinuie să-și albească banii gri obținuți din vînzarea la negru a cerealelor, fermele agricole performante se capitalizează prin retehnologizare, iar întîrziații visează la fonduri europene care să-i propulseze în zona eficienței agricole. La «Albina» însă, lucrurile au rămas încremenite în proiect. Iar cea mai veche asociație din comună, ridicată pe scheletul fostului CAP, trage să moară în vreme ce salariații își acuză șeful de asociație.

Dvornic, țapul ispășitor pentru toate relele
O sesizare semnată de șapte dintre angajații asociației «Albina» din Perieți... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:01 (22443 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Părintele Mihalașcu de la Fetești, infractor recunoscut de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Țeapă de 1 miliard pentru o excursie la Ierusalim

Părintele Mihalașcu de la Fetești, infractor recunoscut de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Un preot din Fetești s-a transformat din slujitor al Domnului în escroc. Părintele a păgubit aproape 30 de enoriași, promițîndu-le că îi va duce într-un pelerinaj la Ierusalim. În realitate însă, popa a fugit cu banii credincioșilor. Disperați, oamenii îi bat la poartă și de cîteva ori pe zi. Degeaba, preotul și-a scos casa la vînzare, iar poarta și-a încuiat-o cu lacătul. Fiecare dintre enoriași a plătit în jur de 700 de euro pentru plecarea la Ierusalim...

Preotul de lîngă morgă
Preotul Marian Mihalașcu slujea pînă nu demult la capela din curtea Spitalului Municipal din Fetești. Credincioșii din jur îi umpleau la fiecare slujbă bisericuța amenajată în aceeași clădire... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 11:46 (23432 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gradul de colectare a taxelor și impozitelor, mai mic decît anul trecut

Administrațiile locale sînt ineficiente și falimentare

Un raport al Trezoreriei Ialomița confirmă anul trecut că gradul de colectare al taxelor și impozitelor la nivelul administrațiilor județene depășește cu puțin jumătate din totalul de 136 milioane de lei, suma estimată a fi colectată de către cele 66 de unități administrative existente. Conform aceleiași surse, anul acesta situația este aproape neschimbată.

Dezastru în 2010
Publicate în plină criză financiară, datele furnizate de Trezoreria Ialomița în 2010 confirmau că administrațiile locale au de recuperat aproape jumătate din valoarea de 136 milioane lei, cît reprezenta la acel moment valoarea taxelor și impozitelor locale la nivelul anului 2010. În topul administrațiilor... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2011, 12:57 (16100 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

La Bărbulești un vot costă 300 lei!

PSD aruncă în aer mercurialele electorale

La Bărbulești un vot costă 300 lei!

Joi, 17 noiembrie, la Bărbulești, administrația Ciupercă a inaugurat un podeț peste rîul Sărata. Valoarea acestei investiții depășește 1,5 milioane de lei. Numărul de locuitori din Bărbulești este de aproximativ 5000, iar valoarea procentuală a taxelor și impozitelor încasate în ultimii 5 ani se cifrează între 0 și 3 la sută...

Un podeț electoral de milioane
În anul 2009, într-unul dintre documentele oficiale ale Consiliului Județean Ialomița, comuna Bărbulești număra 5553 de locuitori, dintre care 2787 erau femei, iar 2766 bărbați. Joi, 17 noiembrie, după 7 luni de la demararea lucrărilor, Consiliul Județean Ialomița a reușit să reabiliteze podețul peste rîul Sărata... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2011, 12:56 (19237 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6162 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5598 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6988 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2916 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4898 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4940 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3743 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5182 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5841 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare candidați pentru Școlile de Subofițeri Jandarmi, sesiunea ianuarie 2019

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de Bacalaureat, pentru sesiunea din luna ianuarie la instituțiile militare de învățământ din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 16:15
(5941 vizualizări - 0 comentarii)


Servicii Publice Slobozia SRL

vă face cunoscut faptul că
în perioada 29-30.09.2018
se vor desfășura «Zilele Recoltei»
în Piața Agroalimentară Slobozia

14 Septembrie 2018, 13:20


25 de microferme înființate în județul Ialomița

Direcția Județeană pentru Agri­cul­tură Ialomița a dat publicității o situație a proiectelor cu finanțare europeană, pe care reprezentanții instituției le-au coordonat în vederea obținerii fondurilor distribuite ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 11:20
(3508 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din Ialomița au depistat trei persoane care erau urmărite, la nivel internațional, de autoritățile germane, pentru comiterea de infracțiuni contra proprietății. Astfel, miercuri, 12 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2018, 11:10
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa «Corona» la scrimă

Cupa «Corona» la scrimă

La finele săptămânii precedente, la Poiana Brașov s-a desfășurat a III-a ediție a Cupei «Corona» la scrimă. Cea mai bună performanță a sportivilor CSS Slobozia prezenți la competiție a fost obținută de ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2018, 19:20
(3158 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție! Se opresc gazele la Țăndărei și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, societatea ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2018, 19:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...