Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

74% din apelurile de urgență sunt false

«La 112 se sună doar atunci cînd ai cu adevarat o urgență!»

74% din apelurile de urgență sînt false

Ialomițenii au sunat la 112, în acest an, de peste 235 mii de ori, 74% dintre apeluri fiind însă doar alarme false. Cei mai mulți, aflați cu adevărat în situații de urgență, au avut nevoie de Ambulanță. Pentru apelurile false, autoritățile abia au putut aplica 6 sancțiuni contravenționale; restul rămîn doar iresponsabili ce periclitează viața altora, prin ocuparea liniilor de urgență 112.
Potrivit datelor statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale, telefonul de urgență 112 a sunat în acest an de peste 235 mii de ori. Deși cea mai mare parte, 74%, au fost apeluri false, 59 mii de oameni au fost puși în situații de urgență și au avut nevoie de ajutorul autorităților. Cea mai mare... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2011, 08:23 (23106 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Parcurile eoliene din Ialomița, boicotate la nivel guvernamental

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Conflictele interminabile dintre administrația județeană și Prefectura Ialomița pun în pericol una dintre cele mai sigure investiții din ultimii ani. Prin Hotărîrea de Guvern 971 din 2011, suprafețe considerabile din terenurile din Ialomița, unde se dezvoltă la acest moment investiții în parcuri eoliene, devin zone protejate. Măsura, susțin oficialii Consiliului Județean Ialomița, nu lasă nicio șansă viitoarelor parcuri eoliene care ar putea dezvolta o putere instalată de aproape 500 de megawați. Iar principalul vinovat pentru această gafă administrativă ar fi, potrivit promotorilor de investiții în energie verde, prefectul Mădălin Teculescu. În replică, prefectul Teculescu a declarat exclusiv... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 10:42 (7978 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban Slobozia, pe pilot automat

Directorul Cilibeanu a plecat pe un vas de croazieră

Urban Slobozia, pe pilot automat

De două săptămîni încoace, SC Urban a rămas fără directorul Cilibeanu. Potrivit declarațiilor făcute joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, «directorul Cilibeanu este în concediu de odihnă și a plecat să muncească în străinătate ca inginer de întreținere pe un vas de croazieră». Plecarea acestuia a fost ținută secretă de către primarul Gabi Ionașcu, care a recunoscut joi, 27 octombrie a.c., că «a auzit ceva despre aceasta».
Întrebat cu privire la această situație, inginerul Călin Albu, rămas la conducerea Urban, a declarat: «domnul Cilibeanu este în concediu de odihnă conform cererii. Și-a luat concediu și pentru anul 2010 și pentru anul 2011. Nu vă pot oferi date exacte, probabiul că va reveni către sfîrșitul anului»... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 09:22 (16102 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bilanţ politic pentru proiectele REGIO

Miercuri, 19 octombrie, în cadrul unei întîlniri desfăşurate la sediul Direcţiei Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Ialomiţa au fost semnate două noi contracte din REGIO-Programul Operaţional Regional 2007-2013. Evenimentul a fost un bun prilej pentru ca oficialii Agenţiei pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia să treacă în revistă principalele investiţii din cadrul REGIO. Bilanţul, oricît ar părea de incredibil, rămîne unul politic, confirmat de atitudinea oficialilor judeţeni prezenţi. Sau, mai degrabă, de absenţa acestora...

Contracte de peste 7 milioane lei pentru DGASPC Ialomiţa
Miercuri, al orele 11.00, în prezenţa directorului Agenţiei pentru... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:13 (16002 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Foștii membri ai Consiliului de Administrație Amonil nu vor ajunge în instanță

Acționarii Amonil au respins solicitarea suedezilor de la Salink Limited, acționari minoritari, de a acționa în instanță foștii membri ai Consiliului de Administrație sub acuzația de daune în interesul Combinatului. Pagubele, potrivit suedezilor, ar fi fost produse ca urmare a încheierii unui contract cu InterAgro, concern controlat de Ioan Nicolae, pentru achiziționarea a două grupuri de cogenerare. Așadar, Adunarea Generală a Amonil, desfășurată marți, 18 octombrie, a respins solicitarea Salink de introducere în instanță a acțiunii de răspundere a membrilor Consiliului de Administrație. În aceeași ordine de idei, AGA Amonil și-a ales noii membri ai Consiliului de Administrație, membri ce vor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:06 (12418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

Consiliul Județean înființează, dar nu garantează

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

O veche butadă administrativă spune că, dacă vrei să îngropi definitiv o problemă, înființezi o comisie. În Ialomița, butada a ajuns la desăvîrșire, iar consilierii județeni au ajuns să voteze săptămîna trecută un protocol pentru combaterea corupției și un proiect privind «creșterea gradului de încredere a cetățenilor în capacitatea autorităților abilitate de prevenire și combatere a criminalității în mediul rural». Iar acesta e doar începutul!

Corupție de protocol
Joi, 20 octombrie, consilierii județeni au decis, în plenul unei ședințe ordinare, cooperarea cu Direcția Generală Anticorupție «în vederea realizării în comun a acțiunilor de combatere a corupției la nivelul... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:51 (15500 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Veșnicia s-a născut la școala din Săveni

Investiții școlare pe datorie

Veșnicia s-a născut la școala din Săveni

După 4 ani de așteptare, lucrările de renovare a celor 8 săli de clasă ale Școlii Generale din Săveni au fost reluate. Potrivit autorităților locale, în cel mai fericit dintre cazuri, lucrările ar putea dura pînă în primăvară. Ce este surprinzător însă e faptul că, timp de 4 ani, Inspectoratul Școlar Ialomița nu a plătit nimic pentru aceste lucrări. Și nici nu se grăbește să o facă!

După un an, aceeași situație absurdă
În urmă cu un an și mai bine, înainte de debutul anului școlar 2010, ca reacție la o serie de declarații ale inspectorului general Ilie Stavăr, prezentam situația absurdă de la Săveni, acolo unde 450 de elevi erau obligați să se înghesuie în 8 săli de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 14:04 (20317 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu blochează o investiție de 200 mii lei!

Război instituțional pe banii contribuabililor

Prefectul Teculescu blochează o investiție de 200 mii lei!

Războiul instituțional dintre prefectul Mădălin Teculescu și Consiliul Județean Ialomița atinge culmi noi. Recent, Prefectura a acționat în instanță administrația județeană acuzînd-o că refuză să respecte articolul 22 din Legea 50 privind autorizarea lucrărilor de construcții. În replică, Consiliul Județean consideră acuzațiile neîntemeiate și susține că «au o conotație politică». Indiferent cine are dreptate, un lucru e cert: declanșarea acestui proces aduce o pierdere de circa 200 mii lei și alungă unul dintre puținii investitori interesați de județ în ultimii ani.

Conflict instituțional deschis
La sfîrșitul săptămînii trecute, în cadrul unei conferințe de presă, prefectul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 07:11 (14653 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Restanțele ialomițenilor la bănci, în creștere

Restanțele ialomițenilor la bănci, în creștere

Nivelul de creditare a crescut, iar restanțele de asemenea. Piața bancară ialomițeană este în continuare înghețată, iar județul nostru este fruntaș la volumul restanțelor. Cu toate acestea, economia locală se zbate să supraviețuiască, iar cea familială de asemenea!
Potrivit datelor statistice, raportate lunar de Banca Națională a României, ialomițenii continuă să dea bătăi de cap bancherilor. La nivelul lunii august 2011, nivelul restanțelor a atins exorbitanta sumă de 96 milioane lei, pentru creditele în lei. În comparație cu aceeași lună a anului precedent, restanțele se află într-o continuă creștere, în august 2010 acestea atingînd un volum de «doar» 84 milioane lei. Trendul ascendent s... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 16:24 (9620 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raul Mocanu, agent la Poliția Fetești, prins luînd mită

Duminică, 23 octombrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu structuri specializate, au prins în flagrant un agent de poliție în timp ce primea șpagă de la un cetățean suma de 300 lei.
În realitate, la începutul lunii octombrie 2011, agentul de poliție Raul Mocanu din cadrul Poliției Fetești i-a cerut unui cetățean o sumă de bani cuprinsă între 200 și 300 lei pentru a-i soluționa favorabil un dosar penal în care era cercetat pentru furt. Bărbatul a spus că are nevoie de timp pentru a face rost de bani, dar a sesizat ofițerii DGA.
După realizarea flagrantului, procurorul de caz a dispus măsura reținerii pe o durată de 24 ore a agentului... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 12:29 (16914 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu a câștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

Teculescu a pierdut

Ionașcu a cîștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

În urmă cu cîteva luni, prefectul Mădălin Teculescu a solicitat Primăriei Slobozia contractele de asistență juridică pe care instituția le deținea. Refuzul primarului Ionașcu a declanșat un întreg conflict instituțional, catalogat drept război politic declarat edilului Ionașcu. Un scandal administrativ aproape penibil, tranșat de judecătorii Tribunalului Ialomița.
După ce prefectul Teculescu a înaintat acțiunea de judecată pe rolul Tribunalului Ialomița acum mai bine de cîteva luni, judecătorii au analizat decizia primarului Ionașcu de a invoca o clauză de confidențialitate în contractele de asistență juridică. Iar, la începutul lunii octombrie 2011, magistrații s-au pronunțat și, cel puțin... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 11:07 (15289 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sala de spectacole de 10 milioane, o prioritate a administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița nu renunță să îngroape resursele bugetare

Sala de spectacole de 10 milioane, o prioritate a administrației Ciupercă

Lucrările de construcție la sala de spectacole cu geometrie variabilă a Consiliului Județean Ialomița vor fi reluate. Pînă la sfîrșitul acestui an, Consiliul Județean Ialomița urmează să investească în renovarea acestui obiectiv 1,9 milioane lei, respectiv de două ori mai puțin decît suma alocată la începutul anului. Pentru reluarea lucrărilor este necesară rezilierea contractului inițial, încheiat cu firma Constrif SA în anul 1995...

După 16 ani de așteptare
Sala de spectacole a Consiliului Județean Ialomița se află în renovare din anul 1995. Potrivit informațiilor oficiale, în perioada scursă de la demararea lucrărilor, administrația județeană a cheltuit peste 3 milioane... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 06:34 (17667 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afacerile locale sub zodia crizei

Ialomița încă mai radiază și dizolvă firme

Afacerile ialomițenilor nu dau semne de redresare. Mediul economic local încă înregistrează radieri, dizolvări sau suspendări de firme. Asta în cazurile fericite cînd nu falimentul este acela ce distruge din temelii o afacere... În plus, pentru ca tabloul economic local să fie din ce în ce mai sumbru, Ialomița rămîne codașă la numărul persoanelor juridice pe cap de locuitor.

Dizolvări, în creștere
Dificultățile financiare se regăsesc, în continuare, în mediul de afaceri local. Puși în imposibilitatea de a mai supraviețui, financiar vorbind, patronii ialomițeni aleg să-și închidă firmele.Ultimele date statistice date publicității de Registrul Național al Comerțului demonstrează... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2011, 10:23 (9895 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premierul Emil Boc s-a întîlnit cu reprezentanți ai grupului Sofiproteol

Francezii vor să investească 10 milioane de euro în fabricile EXPUR de la Slobozia și Urziceni

Primul-ministru Emil Boc a primit vineri, 21 octombrie a.c., la Palatul Victoria, o delegație de reprezentanți ai grupului Sofiproteol, cu care a discutat despre proiectele de investiții ale grupului în România, în următorii ani, perspectivele de dezvoltare a sectorului biodiesel și aspecte cu privire la Politica Agricolă Comună după 2013.
Reprezentanții grupului francez și-au exprimat disponibilitatea de a investi anul acesta 10 milioane de euro pentru modernizarea tehnologică a celor două fabrici de procesare a semințelor oleaginoase din Slobozia și din Urziceni.
La întrevederea de la Palatul Victoria au participat secretarul de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Octavian... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2011, 17:56 (17617 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Țepe de milioane din programul «Corn și Lapte» în Ialomița

Sănătatea școlarilor, lăsată în grija unor firme dubioase

Țepe de milioane din programul «Corn și Lapte» în Ialomița

Scandalurile legate de programul «Corn și Lapte» derulat în Ialomița, revine în actualitate. După ce licitația pentru «Corn» a fost blocată timp de două săptămîni din cauza unor probleme tehnice, firmele cîștigătoare sînt acuzate de grave carențe în distribuția produselor. Controalele Direcției Sanitare Veterinare Ialomița acuză explicit firmele care au cîștigat licitațiile pentru «Corn și Lapte» pe zona Fetești și Țăndărei. Mai grav decît atît, firme care au cîștigat licitația pentru «Corn» pe zona Urziceni se dovedesc a fi reprezentate de către aceeași persoană. În replică la toate aceste semnale, Consiliul Județean Ialomița acuză Guvernul de favorizarea unor politici de monopol în cadrul programului... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2011, 13:46 (18911 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

24 de primării din Ialomița, cercetate penal

24 de primării din Ialomița, cercetate penal

Record nedorit de primarii ialomițeni. Edilii sînt cercetați penal în nu mai puțin de 53 de dosare. Neglijență, abuz în serviciu sau delapidare sînt doar principalele infracțiuni reținute pe numele reprezentanților primăriilor ialomițene. Cît despre soluții... De toate și mai nimic, la anul sînt alegeri locale, iar dosarele penale devin mai utile ca niciodată.

Campionii dosarelor penale
Potrivit unor date certe dar seci, primarii ialomițeni sînt, de departe, o categorie de infractori suspecți... Fie că dețin în palmares dosare penale constituite la comandă politică sau pentru încălcări flagrante ale legii, reprezentanții unităților administrative teritoriale din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2011, 15:34 (16706 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie REFUZĂ asigurarea asistenței medicale continue

Ialomița nu vrea Centre de Permanență!

Medicii de familie REFUZĂ asigurarea asistenței medicale continue

• Autoritățile medicale județene caută inutil soluții pentru înființarea Centrelor de Permanență
• Medicii de familie împiedică apariția Centrelor de Permanență, refuzînd să colaboreze într-un astfel de proiect
• Deși, inițial, localitățile propuse pentru înființarea Centrelor au fost Dridu, Sfîntu Gheorghe, Făcăeni, Amara și Miloșești, doar într-una dintre localități se va concretiza acest concept medical

Ialomița înregistrează al doilea eșec medical pe aceeași linie
În 2006, o legislație specifică agita piața medicală locală prin apariția unor Centre de Permanență, instituții ce pot asigura, prin gardă continuă, asistență medicală de urgență în regim permanent. Cu toate eforturile autorităților locale, înființare a acestor cabinete a fost mai mult decît imposibilă. Și, dacă nu imposibilă, căci în realitate s-a reușit înființarea unui Centru de Permanență la Dridu, atunci cu siguranță inutilă, la doar cîteva luni de funcționare Centrul de la Dridu fiind desființat.
În 2011, Ministerul Sănătății resuscitează ideea de înființare a unor Centre Medicale de Permanență, iar autoritățile... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2011, 17:51 (12517 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Amenzi politice» marca Teculescu

Primarii, obligați să-și facă site-uri

«Amenzi politice» marca Teculescu

Politizarea administrației locale îmbracă forme ilare. În urma unei atenționari publice făcute de Prefectură, angajații Direcției Finanțelor Publice Ialomița amendează autoritățile locale care nu sînt înregistrate în mediul virtual. Aceasta este vestea bună. Vestea proastă e că, atente la orietarea politică a prefectului Teculescu, angajații DGFP amendează doar primarii PSD!

Jumătate dintre administrațiile locale nu există în mediul virtual
Săptămîna trecută, prefectul Mădălin Teculescu a făcut publică lista administrațiilor locale care nu și-au creat cont de utilizator pe pagina de internet a Ministerului Administrației și Internelor. Potrivit acestei liste, 30 de administrații... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2011, 16:01 (16008 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fundația Chelsea a adus la Slobozia bucuria fotbalului

Fundația Chelsea a adus la Slobozia bucuria fotbalului

Zile pline pentru micuții aspiranți la o carieră de fotbalist din Slobozia și din alte localități ialomițene. Fundația Chelsea, asociată celebrului club londonez, a întreprins la Slobozia, în perioada 12-14 octombrie, alături de compania Cargill o acțiune sportivă avînd ca rol principal îmbunătățirea mentalității tînerilor practicanți ai sportului rege. Cei 3 antrenori reprezentanți ai lui Chelsea au dat tonul unor competiții viu disputate, care i-au încîntat de-a dreptul pe toți participanții. La final, toată lumea a avut de cîștigat dar, cel mai mult, mișcarea sportivă ialomițeană.

Despre cele întîmplate în Complexul Sportiv Municipal Slobozia, despre Fundația Chelsea și despre fotbal... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:14 (8647 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Absorbția fondurilor europene, un eșec asumat de autoritățile județene

Ialomița, codașa României

Absorbția fondurilor europene, un eșec asumat de autoritățile județene

În urmă cu două săptămîni, IPP (Institutul pentru Politici Publice) publica un raport privitor la modul în care autoritățile publice din România au gestionat și gestionează fondurile europene. Potrivit rezultatelor acestui raport, Ialomița se află pe ultimul loc în topul național al județelor, iar șansele sale de revenire sînt, practic, inexistente. Surprinzător este însă faptul că, în ciuda polemicilor naționale legate de acest subiect, oficialii ialomițeni își asumă acest statut și consideră că, în acest moment, absorbția fondurilor europene nu mai reprezintă o prioritate pentru județ!

Un județ sărac lipit pămîntului
Anul trecut, Ialomița a ocupat unul dintre ultimele... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2011, 06:42 (17364 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Înscrieri pentru admiterea la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza»

Absolvenții de liceu se pot înscrie, până pe 11 iulie a.c., la facultățile din cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza». Pentru viitorul an universitar sunt puse la dispoziție 755 de locuri  ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:25
(3483 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Pompierii din Țăndărei au intervenit în ziua de luni, 28 iunie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de paie în localitatea Sudiți. Două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:20
(2725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


IPJ Ialomița: Lucrări în sistemul informatic al cazierului judiciar

În aceste zile, Sistemul Informatic al Cazierului Judiciar «ROCRIS» va fi modernizat și actualizat. Astfel, activitatea de primire a cererilor de eliberare a certificatelor de cazier judiciar/adeverințe ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:10
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 29 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 16:20
(2191 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Miercuri, 30 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, furnizorul de energie electrică va sista alimentarea cu energie în localitatea Dridu-Snagov, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 12:55
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 28 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 16:35
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis o Atenționare meteorologică de Cod Galben pentru perioada 29 iunie 2021, orele 12,00-30 iunie 2021, orele 22,00. În intervalul menționat, în Crișana, Banat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 15:40
(1814 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a demarat o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 12:50
(3038 vizualizări - 0 comentarii)


Rezultate previzibile la Alegerile Locale parțiale: Cazacu a câștigat la Ion Roată, Biserică la Gura Ialomiței

Duminică, 27 iunie 2021, în Ialomița s-au desfășurat Alegeri Locale parțiale pentru alegerea primarului, în localitățile Ion Roată și Gura Ialomiței. Conform rezultatelor preliminare, candidatul independent ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 10:40
(8864 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Dosar penal pentru «fraudă la vot»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au fost sesizați duminică, 27 iunie a.c., cu privire la faptul că o persoană și-ar fi exercitat dreptul de vot, la secția de votare din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 22:00
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 27 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 16:50
(1776 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 26 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10791, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2021, 17:10
(3014 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Doi soți, morți într-un grav accident rutier

Misleanu: Doi soți, morți într-un grav accident rutier

Grav accident rutier în dimineața zilei de sâmbătă, 26 iunie 2021. Evenimentul rutier s-a petrecut în zona localității, în urma impactului dintre o autoutilitară și un autoturism. Atât șoferul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2021, 11:00
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Pieton lovit de o mașină

În dimineața zilei de vineri, 25 iunie a.c., în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație cu implicarea unui pieton și a unei autoutilitare. În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 18:10
(1650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: A fost găsit trupul fetei care s-a înecat în Brațul Borcea

ISU Ialomița informează cu privire la faptul că vineri, 25 iunie a.c.,a fost descoperit trupul neînsuflețit al minorei de 14 ani, înecată în apele Brațului Borcea miercuri, 23 iunie 2021. Trupul plutea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 18:05
(4600 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie cu efective mărite pe străzile orașului

Slobozia: Razie cu efective mărite pe străzile orașului

Joi, 24 iunie a.c., în intervalul orar 15,00-18,00, 55 de polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, în vederea prevenirii infracționalității stradale. Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:30
(2582 vizualizări - 0 comentarii)


Fundata: Dosar penal pentru o șoferiță fără permis

O femeie de 50 de ani s-a ales cu un dosar penal fiind depistată în trafic fără a avea permis de conducere. Aceasta a fost oprită de polițiști în ziua de joi, 24 iunie 2021,pe raza localității Fundata. ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:15
(1907 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alegeri Locale parțiale în siguranță

Polițiștii și jandarmii ialomițeni vor fi la datorie în ziua de duminică, 27 iunie 2021, dată la care se desfășoară Alegeri Locale parțiale. În județul Ialomița, acestea vor avea loc în comunele Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:00
(1610 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma noilor avertizări meteo de vreme rea în Dobrogea și în restul țării, emise de Administrația Națională de Meteorologie, cu instabilitate atmosferică accentuată, RAJA Constanța a activat Comandamentul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 16:30
(5978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 25 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10790, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 16:15
(2148 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: S-a înecat într-un canal de irigații

Un bărbat de 50 de ani, din Vlădeni, și-a găsit sfârșitul joi, 24 iunie a.c., într-un canal de irigații de pe raza localității Giurgeni. Acesta a intrat în apă ca să se scalde și s-a înecat. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:45
(3348 vizualizări - 0 comentarii)


Nicolești: Doi răniți în urma unui accident rutier

În seara zilei de miercuri, 23 iunie a.c., un bărbat, de 44 de ani, aflat la volanul unui vehicul, a părăsit partea carosabilă și a intrat cu mașina în 4 copaci de pe marginea drumului și în gardul unei ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:15
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri, 23 iunie a.c., polițiștii din Slobozia au desfășurat o acțiune cu scop preventiv la Centrul de Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg» din Slobozia. Scopul principal al activității a fost cel de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:00
(1287 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista vineri, 25 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 17:40
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 24 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 16:50
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Minor dispărut în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost sesizați să intervină în cazul dispariției unui minor, de 14 ani, plecat să se scalde în apele Brațului Borcea. Acesta se afla la scăldat împreună cu familia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 22:30
(4045 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, 23 iunie 2021, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 18:20
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Cinci persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Polițiștii ialomițeni au identificat pe parcursul zilei de marți, 22 iunie a.c., cinci persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. Astfel, au fost efectuate verificări la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:35
(3331 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Desfășurare de forțe pentru găsirea a trei copii și a mamei acestora

Misiune contracronometru a forțelor de ordine noaptea trecută, în localitatea Munteni Buzău,  pentru găsirea unei femei dispărută de la domiciliu împreună cu cei trei copii minori. Aceștia au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:25
(6205 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 23 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:05
(1588 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...