Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, în topul alocărilor bugetare pentru lucrări de infrastructură

Cînd blogul bate gura

Ialomița, în topul alocărilor bugetare pentru lucrări de infrastructură

Potrivit site-ului personal al Elenei Udrea, ministrul Dezvoltării Regionale și Turismului din România, Ialomița ocupă un loc fruntaș în topul alocărilor bugetare prin intermediul PNDI. «Dezvăluirea» a fost făcută chiar de doamna ministru, într-o încercare de disperată de a-și justifica lungimea rochiei la o apariție TV. Pentru că la o banală căutare după nume pe internet vă puteți astîmpăra orice curiozitate legată de desuurile Elenei Udrea, noi am ales să mediatizăm cifrele vehiculate pe blogul domniei sale. Nu de alta, dar mîine-poimîine vine campania electorală și nu știm cine alocă fondurile pentru susținerea acesteia în Ialomița.

Ialomița, în topul PNDI
Pentru... [citește_tot_articolul]

25 August 2011, 11:28 (8705 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ruine pentru 3,4 milioane euro

Amonil, chiriașul de serviciu al Chemgas Holding Corporation SRL

Ruine pentru 3,4 milioane euro

Recent scriam că, la finele lunii august 2011, soarta Amonil se va discuta din nou în cadrul Adunării Generale. De această dată, Combinatului Chimic de la Slobozia urmează să i se schimbe obiectul principal de activitate din «Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase» în «Producția de energie electrică». De fapt, întreaga modificare vizează investiția în «Stația de Cogenerare», investiție pe care Amonil urmează să o realizeze. Iar pentru ca întreaga afacere să funcționeze, Combinatul Chimic are nevoie și de teren unde ar urma să fie amplasată Stația. Ei bine, și la acest aspect a meditat Consiliul de Administrație, care urmează să propună Adunării Generale din 29 august constituirea unui... [citește_tot_articolul]

24 August 2011, 16:22 (16475 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un bătrân acuză Primăria Slobozia că a consimțit la profanarea unui mormânt

Un bătrîn acuză Primăria Slobozia că a consimțit la profanarea unui mormînt

Măruntu Marinache are 70 de ani și este din Slobozia. Bătrînul este necăjit peste măsură și acuză autoritățile locale de practici neortodoxe în Cimitirul Municipal! Slobozeanul susține că, mormîntul tatălui, decedat de ani de zile, a fost profanat cu știința autorităților...

Despre morți numai de bine
Necazul lui Marinache Măruntu își are rădăcinile în 2007, cînd o rudă de-a sa a decedat. «Era un cumnat de-al meu, Mitică Barcan. Era săracu’ pe moarte și neamurile de la Constanța m-au întrebat dacă îl primesc să fie îngropat aici. Am fost de acord. Pe drum a murit, la pod la Hîrșova, și a ajuns la Slobozia mort. L-am îngropat în același mormînt cu taica. I-am făcut slujbă... [citește_tot_articolul]

23 August 2011, 09:41 (14082 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Prefectura Ialomița constată că de PODES s-a ales praful!

Jale și suspine în administrația județeană

Prefectura Ialomița constată că de PODES s-a ales praful!

PODES reprezintă Programul Orientativ de Dezvoltare Economică și Socială a județului Ialomița. Altfel spus, o Biblie de dezvoltare economică și administrativă, în baza căreia instiuțiile statului adoptă și motivează decizii, aprobă și susțin investiții sau, după caz, stabilesc noi obiective pe termen scurt și mediu. Un raport făcut public de Prefectură pe site-ul propriu confirmă însă că PODES-ul de anul acesta este doar unul formal și că «se constată discrepanța între numărul de acțiuni și gradul de îndeplinire al acestora, previzibil și pentru raportările viitoare».

Ce este PODES-ul și ce vrea el?
Programul Orientativ de Dezvoltare Economică și Socială a județului... [citește_tot_articolul]

22 August 2011, 14:37 (7980 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Lupu, patronul Ceram revendică terenul de sub clădirea pompierilor

ISU Țăndărei, în pericol de evacuare

Constantin Lupu, patronul Ceram revendică terenul de sub clădirea pompierilor

Grupul de pompieri din Țăndărei este în pericol de evacuare. Terenul de sub clădirea ce găzduiește instituția este revendicat de un afacerist local. Constantin Lupu, patronul grupului de firme Ceram, solicită să-i fie înapoiat terenul în proprietate indiferent de consecințele acestei doleanțe. În tot acest timp, administrația locală se arată îngrijorată, dar neputincioasă din punct de vedere financiar, pentru rezolvarea acestui litigiu.

Pompieri evacuați
Povestea terenului de sub clădirea pompierilor din Țăndărei nu este nouă. Aceasta datează de ani de zile, timp în care nici Inspectoratul pentru Situații de Urgență și nici administrația locală nu au reușit să obțină... [citește_tot_articolul]

22 August 2011, 07:11 (13901 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: Turmă de 100 de oi, confiscată la podul Giurgeni

Garda Financiară Ialomița: Turmă de 100 de oi, confiscată la podul Giurgeni

În data de 27 iulie 2011, în trafic, pe podul Giurgeni-Vadu Oii a fost oprit pentru un control de rutină un tir ce era încărcat cu 100 de oi. Camionul era însoțit de o semiremorcă, unde, de asemenea, se aflau ovine. Șoferul autotractorului nu a putut prezenta comisarilor financiari documente de proveniență pentru oile transportate. Bărbatul a declarat anchetatorilor că ovinele au fost cumpărate de la o persoană fizică din localitatea Grădiștea, județul Brăila, și urmau a fi transportate la punctul de lucru aparținînd SC Maria Trading SRL, din localitatea Nuntași, județul Constanța. Pentru aceasta, comisarii Gărzii Financiare au sancționat firma cu 20000 lei și au decis confiscarea celor 100 de... [citește_tot_articolul]

20 August 2011, 17:12 (12778 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

150 mii euro pentru rromii din cartierul Bora

Primăria Slobozia vrea Centru Multifuncțional pe banii Băncii Mondiale

150 mii euro pentru rromii din cartierul Bora

La sfîrșitul săptămînii precedente, Consiliul Local a aprobat în cadrul unei ședințe extraordinare trecerea în patrimoniul municipiului a unei suprafețe de teren de 1800 de metri pătrați. Decizia reprezintă prima etapă din derularea unui proiect prin care autoritățile locale speră să atragă 150 mii euro pentru dezvoltarea unui Centru Multifuncțional în cartierul Bora din Slobozia. Potrivit datelor oficiale, în cazul în care proiectul va fi selectat, fondurile vor fi asigurate de către Banca Mondială, autoritățile locale urmînd să contribuie cu o cofinanțare de 6 la sută.

Slobozia, una dintre cele 73 de localități eligibile
Cartierul Bora din Slobozia ar putea beneficia... [citește_tot_articolul]

18 August 2011, 15:57 (18252 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Antrenorul șpăgar Neagu se întoarce la catedră

Pentru că mai are un an pînă la pensie

Antrenorul șpăgar Neagu se întoarce la catedră

Gheorghe Neagu, antrenorul-minune al echipei de handbal Unirea Slobozia, se reîntoarce la catedră. Reamintim că domnia sa a fost reținut de polițiști la jumătatea lunii mai, ca urmare unui flagrant. Potrivit acuzațiilor care i s-au adus, el a pretins 100 de euro de la părinții unor elevi pentru a nu-i lasa corigenți. Potrivit anchetatorilor, profesorul Gheorghe Neagu era recunoscut pentru aceste practici de mai mulți ani, numărul corigenților de la clasele unde preda fiind unul record...

Flagrant cu noroc
La aproape 3 luni după ce a fost prins în flagrant primind 100 de euro de la mama unei eleve pentru a o «trece» la sport, profesorul Gheorghe Neagu se întoarce la catedră... [citește_tot_articolul]

16 August 2011, 18:28 (19592 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Interlopul Gigi Piticu este liber

Slobozia: Interlopul Gigi Piticu este liber

Interlopul local Toma Gheorghe zis «Gigi Piticu» a fost eliberat. Potrivit unor surse apropiate, acesta se află în localitatea de domiciliu încă de miercuri, 10 august. Gigi Piticu a fost pus în libertate grație unei decizii judecătorești a unei instanțe din Tulcea.
Cunoscut ca fiind unul dintre cei mai temuți interlopi locali, Gigi Piticu a fost condamnat de judecătorii slobozeni la 4 ani de închisoare pentru infracțiunea de «complicitate la vătămare corporală gravă». Condamnarea s-a produs în aprilie 2010, iar miercuri, 10 august 2011, la un an și patru luni de pușcărie, Piticu a fost eliberat condiționat. Asta după ce comisia de eliberare condiționată a Penitenciarului Tulcea, instituție... [citește_tot_articolul]

11 August 2011, 18:04 (37995 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bombele se colectează la centrele de fier vechi!

Marin Moraru, victima unei practici curente la Mărculești

Ialomița: Bombele se colectează la centrele de fier vechi!

Luni, 8 august a.c., seara, în jurul orelor 20.00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița a fost alertat de explozia unei bombe în curtea unui cetățean din localitatea Mărculești. În urma cercetărilor preliminare s-a constatat faptul că Marin Moraru, în vîrstă de 39 ani, a tăiat cu flexul un proiectil furat din poligonul de la Jegălia-Călărași. În urma deflagrației, Marin Moraru a fost grav rănit și, în ciuda eforturilor medicilor de a-i salva viața, a decedat. Incidentul a permis anchetatorilor să concluzioneze că există o practică a colectării de proiectile în scopul comercializării metalelor componente la centrele de fier vechi din zonă. Cele 13 obuze descoperite în curtea lui Marin... [citește_tot_articolul]

10 August 2011, 12:54 (9950 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Roșiori: Arestat pentru omor calificat

Instanța de judecată a emis pe numele unui tînăr de 26 ani un mandat de arestare pentru 30 de zile pentru săvîrșirea infracțiunii de omor calificat.
Secția 4 Poliție Rurală Coșereni a fost sesizată sîmbătă, 6 august a.c., prin 112, despre faptul că un tînăr din localitatea Roșiori a fost înjunghiat cu un cuțit. Polițiștii s-au deplasat la fața locului și, în urma cercetărilor demarate, au stabilit faptul că, în jurul orelor 22.00, pe fondul consumului de alcool, a izbucnit un conflict între doi tineri de 26, respectiv 33 ani, ambii din comuna Roșiori. În timpul altercației au intervenit, de o parte și de cealaltă, rude ale celor două persoane implicate în scandal, aceștia aplicîndu... [citește_tot_articolul]

9 August 2011, 07:59 (23958 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii nu se înghesuie să-și asigure locuințele

Potrivit unui comunicat al Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor, la data de 30 iunie 2011, 64% din locuințele din Municipiul București erau asigurate, fie prin asigurări facultative, fie prin polițe obligatorii de asigurare emise în temeiul Legii nr. 260/2008. Pe următoarele două locuri se situează județul Constanța, cu 53,1% dintre locuințe asigurate, și județul Timiș, cu un grad de cuprindere în asigurare de 51,4%.
Cele mai scăzute grade de cuprindere în asigurare a locuințelor se înregistrează în județele Vaslui (21%), Gorj și Maramureș (fiecare cu 29,3%), precum și Botoșani (29,5%).
La nivel național, numărul locuințelor asigurate era de 3377026, din care 2793628 prin asigurări facultative... [citește_tot_articolul]

8 August 2011, 07:20 (7603 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Olaru și Zamfir încalcă grav drepturile bolnavilor

Abuz cu diabeticii ialomițeni

Olaru și Zamfir încalcă grav drepturile bolnavilor

Bolnavii care ajung la Spitalul Județean de Urgență sînt nevoiți să plătească pentru orice investigație medicală. Printre taxele impuse de o decizie, de-a dreptul halucinantă și perfect ilegală, a Comitetului Director se regăsește și plata pentru consultațiile diabeticilor. Asta în timp ce Ministerul Sănătății garantează prevenirea și tratarea gratuită a diabeticilor! Motiv pentru care, la acest moment, Comitetul Director poate fi acuzat chiar de abuz contra intereselor statului!

Spitalul a încheiat contract cu Casa de Sănătate
De o lună de zile oricare nefericit ce trece pragul Spitalului Județean de Urgență Slobozia este nevoit să scoată din propriile buzunare bani... [citește_tot_articolul]

4 August 2011, 11:17 (13136 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telefoanele mobile se aruncă peste gard!

La Penitenciarul Slobozia

Telefoanele mobile se aruncă peste gard!

Pușcăriașii slobozeni au telefoane la discreție. Autoritățile sînt în imposibilitatea de a bloca fenomenul introducerii telefoanelor mobile în Penitenciar. Deținuții se pozează în instantanee inedite de dincolo de gratii. Iar asta nu e tot. Cei mai mulți dintre pușcăriași sînt cei mai activi membri ai rețelelor de socializare.

Gardul de piatră s-a dărîmat
Razii peste razii și controale peste controale. Asta fac angajații Penitenciarului Slobozia în căutarea telefoanelor mobile existente. Iar acestea nu sînt puține. Instituția se confruntă cu un adevărat fenomen al telefoanelor, iar dispozitivele continuă să extiste în număr semnificativ în pușcărie. Deținuții conversează... [citește_tot_articolul]

3 August 2011, 10:42 (13173 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul din Balta Ialomiței continuă

Dosar penal pentru «tulburare de posesie» întocmit reprezentanților Vitifam

La începutul lunii iulie 2011, ziarul nostru aducea în atenția opiniei publice scandalul izbucnit între Vitifam Fetești, societate patronată de milionarul Ștefan Poienaru, și firma bucureșteană A&S Internațional. Pe scurt, scandalul se rezuma la exploatarea celor aproximativ 8000 de hectare din Balta Ialomiței, terenuri amplasate pe raza localității Stelnica. Scandalul a izbucnit la momentul cînd Agenția Domeniilor Statului a reziliat contractul încheiat cu A&S Internațional, fiind încheiat un nou contract de concesiune cu firma patronată de Ștefan Poienaru, Vitifam SRL.
Revenind, Poliția a fost sesizată luni, 1 august 2011, de către un reprezentant al firmei A&S Internațional București despre... [citește_tot_articolul]

2 August 2011, 16:53 (16047 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat până la sfârșitul anului

8 milioane de lei pentru 1,8 grade pe scara Richter

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat pînă la sfîrșitul anului

De aproape o lună, investiția de 8 milioane lei în Spitalul Județean de Urgență din Slobozia a devenit vizibilă. Fondurile alocate investiției au fost cheltuite, cei 6 stîlpi de rezistență au fost ridicați, iar bazinele care vor asigura protecția spitalului în caz de cutremur vor fi instalate înainte de sfîrșitul acestui an...

O investiție controversată
Derulată în două etape, investiția în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență se apropie de final. Costurile finale sînt, deocamdată, neprecizate, dată fiind tergiversarea lucrărilor pe o perioadă care depășește 3 ani. Reamintim că, din cauza acestor întîrzieri repetate, oficialii locali au fost acuzați în... [citește_tot_articolul]

2 August 2011, 11:13 (13267 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asociațiile crescătorilor de animale CĂPUȘEAZĂ fermierii ialomițeni

S-a deschis sezonul la subvențiile pentru vaci, oi și capre

Asociațiile crescătorilor de animale CĂPUȘEAZĂ fermierii ialomițeni

Asociațiile crescătorilor de animale din județ se luptă pentru supremație, fermierii ialomițeni din sectorul zootehnic susțin că vor da faliment înainte de sfîrșitul anului, iar subvenția la bovine este condiționată de plata unei taxe de 5 lei pe cap de animal. Acesta este tabloul unui sector care, în urmă cu 20 de ani, reprezenta unul dintre motoarele economice ale județului. Iar dincolo de cele 14 mii de bovine, 75 de mii de ovine și 14 mii de caprine înregistrate oficial se întinde un vid legislativ din care profită oricine, mai puțin crescătorii de animale.

Asociația «Bărăganu» șantajează cu ștampila
Începînd cu 15 iulie, crescătorii de bovine se pot înscrie la centrele... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 16:21 (25644 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Dezinsecția panichează populația!

Slobozia: Dezinsecția panichează populația!

De o săptămînă, autoritățile locale au demarat procesul de dezinsecție a orașului Slobozia. În ciuda avertismentelor, populația este panicată, Ambulanța fiind solicitată de trei ori într-o singură zi. Dezinsecția durează pînă la jumătatea lunii august!

Scările de bloc, pericol public
Demarat în urmă cu o săptămînă, procesul de dezinsecție a scărilor de bloc din Slobozia atrage nemulțumirea populației. În cursul dimineții de luni, 25 iulie, Serviciul de Ambulanță a fost apelat de trei ori, solicitanții reclamînd intoxicarea cu substanțele împrăștiate pe scările de bloc. «Eram în casă și la un moment dat nu am mai putut respira. Am intrat în panică și am chemat Salvarea... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2011, 14:56 (9371 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Parcările din Slobozia, un vis transformat de autorități în coșmar

Ce nu ne omoară, ne întărește!

Parcările din Slobozia, un vis transformat de autorități în coșmar

În luna martie a acestui an, Consiliul Local a aprobat printr-un proiect de hotărîre un Regulament de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate pe raza municipiului Slobozia. Potrivit acestuia, pînă la 31 mai, autoritățile locale aveau obligația de a identifica, trasa și atribui locurile de parcare pentru proprietarii de autoturisme din Slobozia. Atribuirea urma să se facă în baza unei licitații, prețul de pornire pentru fiecare loc de parcare fiind de 100 lei. La două luni de la expirarea termenului limită, autoritățile locale nu au organizat încă nicio licitație. În schimb, apar noi și noi parcări «la comandă», amenajate pe banii contribuabililor.

... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2011, 07:26 (24351 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Bucu: S-a trezit cu camionul la geam!

click pe poză

Joi dimineață, 28 iulie a.c., în jurul orei 07.30, un autotren a intrat în casa unui cetățean din Bucu. Potrivit martorilor, șoferul de TIR ar fi adormit la volan, pînă să intre în casă, camionul de mare tonaj lovind și un alt vehicul. Șoferul autotrenului a invocat polițiștilor faptul că una dintre roțile din față ale autotrenului ar fi explodat, conducînd la producerea accidentului. TIR-ul, după ce s-a izbit de un alt autocamion, a trecut prin gardul de beton al unei curți din Bucu, razant pe lîngă țeava de gaze și s-a oprit la geamul casei. Cercetările continuă pentru determinarea exactă a cauzelor ce au condus la producerea accidentului.... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 08:53 (8847 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident

Sâmbătă 27 Iun 2026
201 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: I-a luat foc mașina

Marți, 3 ianuarie 2012, în jurul orei 16,30, un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o fisură a furtunului de alimentare cu benzină. În scurt timp, flăcările ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:40
(12447 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier și diverse materiale textile din locuința unui cetățean din Săveni au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:39
(11337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Grivița: Beat la volan, a acroșat un consătean

Duminică, 1 ianuarie 2011, în timp ce un tînăr, de 29 ani, din Grivița, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a acroșat un pieton care se deplasa pe partea carosabilă. Din accident a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:58
(13594 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grivița accident


Fetești: I-au dat foc la magazie

Un incendiu la care a fost solicitat sprijinul pompierilor s-a produs în data de 1 ianuarie 2012, în jurul orei 15,00, cînd o persoană rămasă neidentificată a dat foc unei anexe gospodărești a unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:52
(11877 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Anunț angajare Germania

Oferim 3000-6000 euro pe lună pentru fete frumoase, între 20-30 ani, pentru muncă erotică legală în Bremen/Germania, într-un club românesc.
Contractul va fi încheiat pe o perioadă de ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 12:52
(13312 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Doi tineri, spulberați de autoturismul unui pompier în noaptea de Revelion. Șoferul, beat la volan, a părăsit locul accidentului și a refuzat să i se testeze alcoolemia!

Doi tineri, un băiat, de 21 ani, și prietena acestuia, de 15 ani, au fost spulberați de autoturismul unui pompier chiar în noaptea de Revelion. Accidentul s-a produs pe o stradă din Gheorghe Doja, șoferul ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 21:16
(104585 vizualizări - 99 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache și Cristian Andreescu, campioni la Brăila

Începînd cu 27 decembrie, la Brăila s-a desfășurat ultimul turneu de tenis de cîmp al anului 2011 cu participare slobozeană. Turneul a fost de categoria I, de 500 puncte, participarea fiind relativ bună ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 12:49
(21379 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Suprins la volanul unei mașini cu numere false

Tot miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Urziceni au depistat pe strada Mihai Viteazul, din localitate, un tînăr de 27 ani care se deplasa la volanul unui autoturism neînmatriculat ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:34
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii au confiscat peste 800 de articole pirotehnice deținute ilegal. În urma unor controale efectuate pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:32
(8582 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Arestat pentru că a condus un autovehicul fără permis

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Țăndărei au depistat miercuri, 28 decembrie a.c., pe raza comunei Giurgeni, un localnic în vîrstă de 28 ani pe numele căruia Judecătoria Însurăței- Brăila a emis ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(13183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Circula cu numere expirate

Polițiști din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au identificat în cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., o autoutilitară ce se deplasa pe DN2A, pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(15771 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier, aparatură electrică și diverse materiale textile dintr-o locuință din comuna Bucu au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:22
(16597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale SMURD

Paramedicii din cadrul ISU Ialomița au intervenit în ultimele 24 de ore în cazul a trei persoane care au solicitat ajutor medical. Astfel, echipajul SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat în dimineața ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:21
(13003 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Beat la volan, a fost urmărit de polițiști. A refuzat testarea alcoolscop și recoltarea de sînge!

În cursul zilei de sîmbătă, 24 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza satului Cegani un autoturism ce se deplasa pe contrasens. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară a autoturismului ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:17
(11111 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom. Patru victime!

În noaptea Crăciun, 25/26 decembrie a.c., în jurul orei 00.45, un accident s-a soldat cu rănirea a patru persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce o femeie, de 2 ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:04
(7397 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 9 permise suspendate și amenzi de peste 42000 lei!

În perioada 23-26 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:55
(14553 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina pe cîmp

Vineri, 23 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:53
(15800 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Beat la volan

Un bărbat, de 60 ani, din Mărculești, a fost depistat de polițiști luni, 26 decembrie a.c., la volanul unui autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop de polițiști, aparatul ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:32
(13033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Li s-a răsturnat barca. Unul a înotat pînă la mal, ceilalți doi sînt de negăsit!

Doi bărbați din localitatea Bordușani sînt cautați după ce barca în care se aflau s-a răsturnat. O barcă în care se aflau trei bărbați s-a răsturnat luni seara, 26 decembrie 2011, în jurul orei 18,30, în ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 12:21
(10192 vizualizări - 3 comentarii)


«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

Ca în fiecare an, Redacția Independent vă dorește să aveți parte de Sărbători pline de bucurie și liniște. Fericirea să vă umple inimile și belșugul să se întindă pe mese. Alături de cei dragi ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:47
(15044 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Amplasarea aparatelor radar de Sărbători

În perioada Sărbătorilor, polițiștii rutieri vor acționa cu aparatele radar pe următoarele segmente de drum:
-sîmbătă, 24 decembrie 2011, pe DN2-E85, în Urziceni și Movilița, pe DN2A-E60, în Ciochina ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:23
(13225 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2011, 13:11
(6175 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Hoți de găini, reținuți de polițiști

Polițiștii slobozeni au reținut doi tineri de 22 și 23 ani, ambii din Grivița, pentru furt calificat. Cei doi au furat mai multe bunuri și păsări din curtea locuinței unui bărbat din localitate, motiv pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(13796 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Brazi confiscați

Polițiștii feteșteni au confiscat trei brazi pentru care nu existau documente de proveniență. Marți, 20 decembrie, polițiștii au acționat pe raza municipiului pentru prevenirea ilegalităților în domeniul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(14996 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Au furat două motopompe

Doi bărbați de 33, respectiv 35 ani, din Slobozia, sînt suspecții principali într-un dosar pe furt. Cei doi au furat două motopompe de pe malului lacului de agrement Țăndărei. Potrivit polițiștilor, fapta ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(17901 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

Un feteștean de 46 ani este cercetat penal de polițiștii de investigare a fraudelor pentru evaziune fiscală. Pe numele individului, polițiștii au reținut că în perioada ianuarie-noiembrie 2011, în calitate ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:28
(15851 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Conducea o mașină radiată din circulație

La începutul săptămînii, luni, 19 decembrie, polițiștii din Fetești au oprit pentru un control de rutină pe o stradă din localitate un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 ani, din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:27
(10547 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Programul de Sărbători al Trezoreriei

«Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri în numerar datorate bugetului general consolidat pot fi ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:23
(19612 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Pieton accidentat

Un bărbat, de 68 ani, din Jilavele, a fost luni, 19 decembrie, victima unui accident rutier. Bărbatul a vrut să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure, moment în care a fost lovit de ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:23
(11846 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița: Obligațiile declarative se pot realiza pînă pe 27 decembrie 2011

«Avînd în vedere prevederile legale, îndeplinirea obligațiilor declarative și de plată, cu termen legal 25 decembrie 2011, se poate face pînă la data de 27 decembrie 2011, inclusiv» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:19
(7251 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...