Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

www.independentonline.ro, cel mai citit site local din Ialomița

Ziarul Independent se impune din nou în peisajul presei locale din Ialomița.
La puțin peste un an de la lansarea site-ului www.independentonline.ro, cu sprijinul larg al cititorilor interesați de subiectele abordate de noi, reușim să ne impunem și în topul publicațiilor virtuale locale. Nu o confirmăm noi, ci o entitate specializată în monitorizarea și analizarea traficului pe internet, respectiv www.trafic.ro.
Potrivit monitorizării www.trafic.ro, site-ul ziarului Independent a reușit performanța de a atrage peste 1000 de vizite zilnic în luna mai 2011, aspect ce ne poziționează în fruntea clasamentului publicațiilor locale găzduite în mediul virtual... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 13:20 (5019 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Doi elevi, exmatriculați pentru că au comentat pe internet!

Consiliul Profesoral al Liceului de Chimie a găsit vinovații pentru șpaga încasată de Neagu

Doi elevi, exmatriculați pentru că au comentat pe internet!

Scandalul Gheorghe Neagu nu s-a stins. Ba mai mult! Corupția de la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» începe să facă victime. Iar victimele nu sînt profesori, ci minori care au îndrăznit să posteze pe internet propriile păreri despre dascălii lor. Abuzuri și încălcare a dreptului la libera exprimare într-un liceu unde rezultatele examenelor sînt dezastruoase, iar absențele bat recorduri...

Gheorghe Neagu, model de profesor corupt
În urmă cu două săptămîni, profesorul de sport al Grupului Școlar «Mihai Eminescu», Gheorghe Neagu a fost prins în flagrant în timp ce primea mită pentru promovarea unor elevi. Un flagrant bine organizat și pus în scenă de profesori, părinți și... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 06:47 (55555 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zamfir și Olaru, amendați de Judecătoria Slobozia Zamfir și Olaru, amendați de Judecătoria Slobozia

Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în război cu instanțele

Zamfir și Olaru, amendați de Judecătoria Slobozia

Recent, Judecătoria Slobozia a amendat judiciar pe managerul Spitalului Județean de Urgență, Vasile Olaru și pe juristul instituției, Vasile Zamfir pentru neîndeplinirea unei dispoziții judecătorești.

Poșta, bat-o vina!
Judecătorii slobozeni au solicitat Spitalului Județean de Urgență relații medicale privind un fost pacient al instituției. Detaliile serveau magistraților într-un proces penal aflat pe fondul Judecătoriei. În mare, judecătorii au înaintat Spitalului o adresă solicitînd să li se pună la dispoziție, pe un suport CD, imagini stocate pe un calculator aflat pe Secția de Neurologie a Spitalului. Imaginile vizau un examen medical efectuat de un fost pacient... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2011, 06:43 (11217 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Dr Filip, investitorul-multifuncțional

Utopia redeschiderii Spitalului Țăndărei

Dr Filip, investitorul-multifuncțional

Spitalul din Țăndărei a fost preluat. Teoretic. Practic însă, contractul de asociere în participațiune încheiat între Primăria Țăndărei și Clinica Privată a dr Filip este nul. Nulitatea este conferită tocmai de faptul că Ialomița are la acest moment un număr de 772 de paturi, stabilite printr-un Ordin al Ministerului Sănătății. Cît despre culisele preluării Spitalului din Țăndărei, detaliile sînt din ce în ce mai picante. CV-ul dr Filip se îmbogățește, iar portofoliul societății domniei sale se dovedește mai diversificat ca al oricui. De la afaceri cu gaz, medicină, turism sau televiziune, dr Filip le-a încercat pe toate!

Casa de Sănătate nu încheie contract fără suplimentare de paturi... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2011, 11:42 (25746 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul Ghica i-a urmărit cu mașina pe inspectorii ITM. Cele două femei-inspector s-au baricadat în vehicul!

Un banal control pe Legea 416 la Primăria Perieți s-a lăsat cu înjurături și «ultraj»

Secretarul Ghica i-a urmărit cu mașina pe inspectorii ITM. Cele două femei-inspector s-au baricadat în vehicul!

Secretarul comunei Perieți este acuzat de ultraj. Săptămîna precedentă funcționarul a agresat doi inspectori ITM, aflați în control la Primărie. Norocul celor două femei-inspector a fost mașina dotată cu sistem de închidere centralizată...

La Primărie... bătălie!
Joi, 18 mai, doi inspectori ITM s-au aflat în control la Primăria Perieți. În mare, verificările au vizat aplicarea corespunzătoare a Legii 416, privind venitul minim garantat. Iar cum aplicarea nu a fost tocmai corespunzătoare, cei doi inspectori au anunțat verbal secretarului localității aplicarea unei amenzi pentru deficiențele constatate. Nemulțumit de decizia inspectorilor ITM, secretarul Primăriei Perieți... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2011, 06:24 (10920 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban funcționează fără autorizații pentru deversarea apelor uzate

Întîrzieri neprevăzute la investițiile în stația de epurare

Urban funcționează fără autorizații pentru deversarea apelor uzate

La începutul lunii februarie a anului în curs, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița anunța demararea procedurii de insolvență a SC Urban pentru o datorie de 1,2 milioane lei. Datoria provine din dreptul de exploatare al apelor de subteran, dar și din amenzile aplicate de către Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița pentru depășirile de concentrații la deversarea apelor uzate în Ialomița.

Scandal înăbușit de negocieri
Acuzată în luna februarie de «presiuni politice» asupra administrației locale, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița a făcut publice o serie de informații incredibile legate de datoriile acumulate de către SC Urban în decursul ultimilor... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2011, 11:37 (14826 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sediul Episcopiei, o pomană de 1 milion de euro de la Guvernul Boc

Danie cu lumînări portocalii pentru Prea Sfințitul Vincențiu

Sediul Episcopiei, o pomană de 1 milion de euro de la Guvernul Boc

Pe Prea Sfințitul Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor l-am lăsat mai an numărînd dijmele impuse preoților pentru propășirea spirituală a așezămîntului peste care a fost uns în anul 2009. De-atunci a curs multă apă pe Ialomița și Prea Sfinția Sa, obișnuit să joace în Liga I, nu și-a dezmințit statutul de Eminență financiară a BOR-ului cu care a venit la Slobozia. Așa se face că, în luna mai a acestui an, am descoperit fără surpindere că, potrivit unui raport făcut public pe site-ul instituției, Episcopia Sloboziei și Călăraților este mai bogată cu 20 de procente decît în primul an de mandat al PreaSfinției sale. Și pentru că sponsorizările și ajutoarele financiare nu reflectă de ajuns... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 11:07 (13424 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

AGA Urban l-a reconfirmat în funcție pe Cilibeanu

Apa, eterna poveste

AGA Urban l-a reconfirmat în funcție pe Cilibeanu

Săptămîna trecută, Independent anunța posibila demitere a directorului SC Urban, Valentin Cilibeanu, acuzat public de către primarul Gabi Ionașcu de «management tehnic defectuos». Demiterea celui vizat ar fi trebuit să se facă în cadrul ședinței AGA a SC Urban de joi, 19 mai, la orele 16.30. La ora programată, în sala de ședințe a Primăriei Slobozia, în prezența a jumătate dintre cei 21 de consilieri muncipali, Valentin Clibeanu a fost reconfirmat. Mai exact spus, de pe ordinea de zi a ședinței a lipsit orice referire la această intenție a administrației locale.

O ședință fără noimă
Așteptată special pentru a supune plenului Consiliului Local hotărîrea privind eliberarea... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 06:14 (9638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile comunale, viza lui Cazacu pentru șefia Consiliului Județean

Ialomița și vrea, și poate, și trebuie să fie portocalie

Drumurile comunale, viza lui Cazacu pentru șefia Consiliului Județean

Începînd cu primăvara acestui an, Ialomița scoate la licitație drumurile județene și comunale în cadrul celui mai celebru proiect guvernamental din ultima vreme. Este vorba despre Programul Național de Dezvoltare a Infrastructurii, susținut inițial de către ministrul Elena Udrea, prin intermediul căruia se vor reabilita «10000 de kilometri de drumuri județene și de interes local». În Ialomița, vorbim despre 295,4 kilometri de drumuri comunale în 36 de localități, dar și de trei tronsoane de drum județean deja scoase la licitație. În spatele cifrelor enunțate, făcute publice de președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, se ascunde repoziționarea politică a primarilor din Ialomița. În condițiile... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2011, 11:47 (14552 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni are un spital nou de 55 milioane

Copie la indigo

Urziceni are un spital nou de 55 milioane

Săptămîna trecută, la Urziceni, autoritățile locale au inaugurat un spital identic cu cel de la Fetești. Potrivit datelor oficiale, această unitate spitalicească a costat 55,3 milioane lei și a fost finalizată după 20 de ani de așteptare. Deși este o reușită incontestabilă a administrației locale, Spitalul Urziceni a fost inaugurat cu stîngul: la etajele superioare plouă, pacienții mai au de așteptat saptămîni pînă vor fi tratați, iar costurile ascunse de funcționare rămîn deocamdată necunoscute...

Vineri, la Urziceni
Din fața Primăriei, spitalul se vede în lungul străzii, așezat de-a curmezișul. E copia fidelă a celui de la Fetești. La ora inaugurării, undeva în jurul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2011, 07:12 (15547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ionuț Scrioșteanu, șeful Biroului Vamal Slobozia, reținut pentru «luare de mită»

Marți, 24 mai, procurorii Direcției Naționale Anticorupție au dat publicității un comunicat de presă cu privire la «cercetarea penală a 30 de inculpați pentru infracțiuni de corupție cu activitățile de import-export de mărfuri provenite din afara granițelor UE prin birourile vamale de pe raza Direcției Regionale de Accize și Operațiuni Vamale Constanța».
Printre cei 30 de acuzați, se află și Marius Ionuț Scrioșteanu, șeful Biroului Vamal Slobozia. Scrioșteanu este acuzat de «inițiere sau constituire a unui grup infracțional organizat ori aderarea sau sprijinirea sub orice formă a unui astfel de grup», precum și de «luare de mită». Potrivit procurorilor DNA, Scrioșteanu se află printre cei ... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 14:24 (10652 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanța, singura speranță de supraviețuire a bolnavilor din Țăndărei

Ambulanța, singura speranță de supraviețuire a bolnavilor din Țăndărei

La Țăndărei, oamenii solicită Ambulanța în medie de 250 ori de lună. Substația de la Țăndărei se află în imposibilitatea de a onora în timp optim toate solicitările bolnavilor, creșterile solicitărilor de Ambulanțe în zona Țăndărei situîndu-se, de cînd cu desființarea Spitalului, între 50% și 70%!
Desființarea Spitalului din Țăndărei și-a pus amprenta serios asupra tuturor instituțiilor medicale din județ. De la problemele redistribuirii angajaților și pînă la bolnavii rămași fără asistență medicală de specialitate în localitatea de domniciliu, toată lumea are o problemă generată de decizia aproape incredibilă de desființare a Spitalului Țăndărei.
Și dacă problema angajaților pare rezolvată... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 12:31 (11796 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul craterelor din asfalt

Topul celor mai afectate artere de circulație din oraș

Slobozia, orașul craterelor din asfalt

În anul de grație 2009, Consiliul Local Slobozia aproba un proiect ambițios prin care se promitea reabilitarea și modernizarea unui număr de 75 de străzi. Proiectul, unul multianual, care ar fi trebuit să se întindă pe o perioadă de 4 ani, viza asfaltarea a nu mai puțin de 31670 metri de străzi din municipiul Slobozia pînă la sfîrșitul anului 2012. Valoarea estimată a cheltuielilor generate de această investiție (la nivelul anului 2008) era de 55613971,84 lei, fără TVA. Iar fondurile ar fi trebuit să fie asigurate (și) din cele 50 milioane lei împrumutate de Primărie de la BCR, din resurse locale și din alocații bugetare guvernamentale. Din 27 mai 2009, data la care a fost aprobată hotărîrea de... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 06:27 (9552 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început numărătoarea inversă!

Licitația pentru parcări stă sub semnul întrebării

A început numărătoarea inversă!

În luna martie a acestui an, după ce liberalii lansaseră o idee similară, administrația locală a propus un proiect de hotărîre prin care să atribuie slobozenilor locuri de parcare. De la data aprobării proiectului au trecut aproape două luni, timp în care autoritățile locale nu au mișcat un deget. Termenul limită pentru organizarea licitației expiră la 1 iunie. La acest moment există 5000 de locuri de parcare disponibile și 1200 de cereri înregistrate la Primărie.

Două săptămîni pînă la data limită
La 31 martie 2011, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect prin care aproba Regulamentul de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2011, 14:41 (34853 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia-categoria III, Fetești și Urziceni-categoria IV

Ialomița nu face performanță în medicină

Spitalul Slobozia-categoria III, Fetești și Urziceni-categoria IV

În timp ce bolnavii se plîng de servicii medicale publice din ce în ce mai deficitare calitativ, cînd pacienții acuză malpraxisuri grosolane, spitalele țării sînt în plin proces de reformare. Azi clasificarea, după competențe!

Spitalul din Slobozia-categoria III, cu program de conformare
Recent, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a fost nevoită să transmită Ministerului Sănătății clasificarea spitalelor din județ într-una dintre cele 5 categorii, în funcție de competențele fiecăruia. Așa se face că Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost propus a fi clasificat în a III-a categorie, cu program de conformare. Asta ca nu cumva cea mai mare unitate sanitară din județ... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2011, 06:08 (9305 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noaptea de Înviere a muzeelor slobozene

Noaptea de Înviere a muzeelor slobozene

La Slobozia nu se întîmplă niciodată nimic. Sîntem provinciali, prost-crescuți, aculturali și abulici. Dacă ești tînăr, alegi Alcatraz-ul sau spectacolele electorale ale administrației locale, dacă ești adult, alegi autostrada care te duce la teatrele bucureștene, iar dacă ești trecut de-a doua tinerețe, alegi televizorul. În noaptea de 14 spre 15 mai, slobozenii a demonstrat că aceste afirmații sînt doar niște clișee stupide, etichete irelevante, cuvinte fără conținut. Iar vizitatorii celor două muzee au demonstrat că «orașul în care nu se întîmplă niciodată nimic» e unul viu, responsabil și mai cultural decît ar fi putut bănui vreodată cineva.

Muzeul Județean, lider de piață... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2011, 11:23 (13403 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Excelența Sa Ambasadorul Republicii Coreea, Im Han-taek, în vizită la RAJA Constanța

Excelența Sa Ambasadorul Republicii Coreea, Im Han-taek, în vizită la RAJA Constanța

Miercuri, 11 mai 2011, Excelența Sa Ambasadorul Republicii Coreea, Im Han-taek, a efectuat o vizită oficială în județul Constanța. Prima oprire a Excelenței Sale a fost Stația de Epurare Constanța Nord, unde a fost întîmpinat de directorul general al SC RAJA SA Constanța, Felix Stroe, care i-a prezentat tehnologia folosită la acest obiectiv pentru curățarea apelor menajere. Următoarea oprire a delegației a fost la Consiliul Județean Constanța, unde Excelența a avut o întrevedere cu Președintele CJC-Nicușor Daniel Constantinescu. Programul a continuat cu o scurtă vizită la sediul central al SC RAJA SA Constanța, unde reprezentanții ambasadei au aflat mai multe despre compania constănțeană.
... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2011, 18:11 (11216 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Afaceri cu deținuții

Penitenciarul Slobozia continuă derularea programelor de reintegrare socială

Afaceri cu deținuții

La sfîrșitul săptămînii trecute, timp de două zile, în cadrul Penitenciarului Slobozia s-a desfășurat o acțiune maraton care a așezat față în față anteprenorii locali și persoanele private de libertate. Potrivit organizatorilor, «acțiunea reprezintă un început dintr-un șir de astfel de întîlniri și se dorește a se finaliza printr-o licitație deschisă în cadrul căreia persoanele private de libertate vor oferi spre vînzare rezultatele muncii lor, constînd în diverse produse/obiecte, pe care le vor confecționa în cadrul atelierelor inițiate în acest program».

O cafea cu anteprenorii
Acțiunea organizată de către Penitenciarul Slobozia a debutat joi, 11 mai, la orele 11.... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2011, 11:17 (12228 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Gheorghe Neagu, antrenorul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia, a fost reținut

Șpagă pentru a trece clasa la Sport

Exclusiv: Gheorghe Neagu, antrenorul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia, a fost reținut

Antrenorul echipei de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal a fost reținut. Gheorghe Neagu a fost prins în flagrant cînd accepta o șpagă de 100 euro de la mama unei eleve, pentru a trece clasa la disciplina Sport. Gheorghe Neagu era profesor la Grupul Școlar «Mihai Eminescu», unde preda disciplina Sport.
Potrivit unor surse, dascălul ar fi refuzat să promoveze o elevă a liceului, solicitînd bani în acest sens. Părinții au denunțat situația polițiștilor ialomițeni, care au organizat profesorului un flagrant. Flagrantul a fost pus în practică vineri, 20 mai, iar profesorul Neagu a fost reținut pentru 24 de ore imediat după ce a primit cei 100 euro marcați. Actual, dascălul se află în arestul... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:51 (257785 vizualizări - 138 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Ionașcu, acuzat de «abuz în serviciu»

Dosarul penal privind cabinetul stomatologic al fiicei edilului Sloboziei, la Parchet

Primarul Ionașcu, acuzat de «abuz în serviciu»

La începutul lunii octombrie 2010 un scandal rușinos și aproape penibil izbucnea în orașul primarului Ionașcu. De această dată, scenariul viza atribuirea pe lîngă lege a unui cabinet medical în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia chiar fiicei primarului Ionașcu. La scurt timp, povestea a ajuns să constituie un dosar penal, instrumentat de polițiștii de Investigare a Fraudelor. Actual, dosarul s-ar afla în atenția procurorilor, fiind pe cale să pășească timid în instanță. Iar pentru aceasta, primarul Gabi Ionașcu ar fi acuzat de abuz în serviciu.

Un cabinet stomatologic primit cadou
Începuturile conflictului de atribuire a cabinetului medical s-au pus în august... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 09:34 (14197 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1943 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2382 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3280 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4022 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3629 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5973 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6323 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...