Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

UPDATE: DUDU, fiul lui Titi Aghiotantul, arestat

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

Peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București, ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, Direcției Generale de Informații și Protecție Internă, împreună cu nouă ofițeri englezi din cadrul Metropolitan Police și sub directa coordonare și participare a procurorului șef al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița și șefului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat în cursul dimineții de joi, 2 decembrie a.c. o acțiune de amploare pe raza municipiului Fetești și orașului Țăndărei. Acțiunea a avut drept scop principal executarea mandatelor... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 14:53 (18394 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

Cu sprijinul autorităților slobozene

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

La jumătatea acestei luni, farmaciștii din Slobozia au intrat în panică la auzul veștii că autoritățile locale au eliberat patru adeverințe pentru deschiderea unor farmacii noi la nivelul orașului. Deși neoficiale, zvonurile confirmau temerile privind intenția marilor lanțuri de farmacii din Romînia de a pătrunde în forță pe piața locală. Mai mult decît atît, susțineau aceleași voci, decizia autorităților locale de a permite creșterea numărului de farmacii ar fi una nelegală, în condițiile reglementărilor în vigoare. La acest moment...

Autoritățile locale ascund greșelile sub preș
Procesul de eliberare al adeverințelor pentru deschiderea de noi famacii la nivelul orașului... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 10:28 (14726 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Gheața, cauza oficială a penelor de curent din peste 30 de localități din Ialomița

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Ialomițenii au petrecut Ziua Națională a României în beznă. Potrivit declarațiilor autorităților, numărul celor care au fost afectați de penele de curent a depășit 100.000 de locuitori. Potrivit unui comunicat al ENEL, cauza acestei situații este... gheața!

Beznă timp de 24 de ore
Miercuri, 1 decembrie 2010, în jurul orelor 9.00, orașul Urziceni și localitățile limitrofe pe o rază de 20 de kilometri erau deja fără curent. Pana de curent a durat, cu intermitențe, pînă la orele amiezii, cînd curentul a fost întrerupt definitiv. În ciuda încercărilor repetate ale oamenilor de a obține o explicație cu privire la situația existentă, autoritățile nu au putut oferi nicio relație... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 17:30 (7367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Opt elevi ai Grupului Școlar «A.I. Cuza», benevol la pușcărie

O ZI ÎN PENITENCIAR

click pe poză

Joi, 2 decembrie, opt dintre elevii Grupului Școlar «A.I. Cuza» au fost încarcerați benevol la Penitenciarul Slobozia. Experimentul s-a derulat în cadrul programului «O zi în penitenciar», program implementat la nivelul a 6 penitenciare din țară. Potrivit oficialilor instituției, scopul acestei inițiative este de a-i implica pe tineri într-o «experiență simulată în mediul penitenciar care să le permită să simtă ce înseamna a fi privat de libertate». Perioada de încarcerare a fost de opt ore, timp în care elevii-deținuți s-au conformat cu strictețe programului normal al instituției.
«Ne dorim ca această inițiativă să conștientizeze elevii și ulterior pe colegii acestora, asupra pericolelor la care se expun în cazul în care comit fapte care contravin legii. Este un proiect care se desfășoară prin rotație în 6 dintre penitenciarele românești și, după centralizarea rezultatelor, vom trage concluziile care se impun pentru îmbunătățirea acestei inițiative și diseminarea cît mai corectă a mesajului pe care vrem să-l transmitem»... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 15:23 (18034 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean împarte ultimele firimituri bugetare

Sărăcie lucie în administrație

Consiliul Județean împarte ultimele firimituri bugetare

Marți, 30 noiembrie, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a împărți ultimile firimituri bugetare ale județului. Potrivit proiectelor de hotărîre supuse dezbaterii, autoritățile locale au primit din «sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat» suma de 420 mii de lei pentru «susținerea programelor de dezvoltare locală și pentru proiecte de infrastructură care necesită cofinanțare locală». Repartizarea alocărilor bugetare nu a fost singura decizie de interes local a Consiliului Județean: printre proiectele de hotărîre supuse dezbaterii s-a numărat și cel privind achiziționarea de către Muzeul Agriculturii a unei mori cu valțuri «Ganz», adusă tocmai... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 12:50 (16279 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 Decembrie-Ziua Naţională a României, la Slobozia

click pe poză

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 15:22 (7157 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 10:59 (6152 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

«Protejat» de presă chiar de Poliție și scos din instituție prin ieșiri secrete

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

Marți, 30 noiembrie, controversatul om de afaceri Cristian Dorin Drăgoi a fost audiat de ofițerii Serviciului de Investigare a Fraudelor în dosarul penal constituit ca urmare a genocidului cabalin de la Fierbinți-Tîrg. Drăgoi a intrat pe poarta principală de acces a instituției cu puțin înainte de orele 11,00, urcînd în clădirea arestului din curtea interioară a Poliției ialomițene, locație unde împreună cu avocatul slobozean Viorica Donose a rămas pînă la finalizarea audierilor. De ce insistăm să aducem în atenție amănuntele de ordin «tehnic» al pătrunderii în incinta IPJ Ialomița a afaceristului Drăgoi? Simplu. Fiindcă, deși media locală a stat în fața clădirii mai bine de două ore, nimeni nu... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 15:27 (18057 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Epurări politice în Consiliul Local Axintele

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Axintele este o comună cu nici 3000 de locuitori, aruncată barbar la marginea județului, departe de civilizație. Asta n-o împiedică însă, cînd și cînd, să revină în atenția opiniei publice cu isprăvi dintre cele mai ilare. Este de notorietate povestea primarului care a oferit filme porno prin cablu concetățenilor... Sau, mai recent, inițiativa ministrului Adomniței de a implementa un proiect educațional derulat wireless la școala din satul Horia, sat lipsit de cele mai elementare condiții de trai... De aceea credem că nu am greșit atunci cînd am decis să mediatizăm cea mai nouă ispravă a administrației locale, respectiv campania de epurări politice din Consiliul Local Axintele.

Primarul Tudor Grigore față cu reacțiunea... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 07:02 (24269 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Trăiască și înflorească FEADR!

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Un raport estimativ al Oficiului Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit ne oferă prima veste bună după multă vreme. Potrivit datelor centralizate de această instituție, la nivelul Ialomiței mediul privat a reușit să atragă fonduri structurale de peste 100 milioane de euro prin proiecte derulate prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Deși suma efectiv atrasă este ceva mai mică, performanță anunțată de instituție este remarcabilă din punct de vedere statistic. Pentru că, procentual vorbind, fondurile structurale atrase de mediul privat în Ialomița sînt mai mari decît cele atrase de către autoritățile publice!

Mediul privat, mai performat decît autoritățile... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2010, 06:09 (8905 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unirea Urziceni a bătut Sportul Studențesc, Unirea Slobozia a încasat-o de la Rapid II

Unirea Urziceni-Sportul Studențesc 2-1: În sfîrșit victorie!
Dacian Varga și Tiberiu Bălan au revenit pe stadionul unde în urmă cu doi ani au cîștigat singurul titlu de campioni din cariera lor. De data asta însă au fost adversari ai echipei alături de care au făcut istorie în Liga Campionilor. Mai mult, Bălan a fost cel care a deschis scorul în meciul din ultima etapă a turului disputat vineri, 26 noiembrie. Studentul a profitat de o degajare slabă a lui Cernea a interceptat mingea care îi era adresată lui Nicu și l-a învind pe nefericitul portar al Urziceniului (’18). Cu toate acestea Unirea a fost vioara întîi și a făcut cel mai frumos meci din mandatul lui Octavian... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 11:02 (13304 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malurile râului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

Drumeți în calea inundațiilor

Malurile rîului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

N-au trecut nici nouă luni de cînd autoritățile județene au anunțat intrarea barajului de la Dridu într-un program de reabilitare și au și apărut primele semnale privind eroziunea malurilor. Oficial, situația n-are nicio legătură directă cu faptul că barajul de la Dridu nu mai poate proteja în niciun fel localitățile situate de-a lungul Ialomiței. Neoficial însă, autoritățile recunosc că situația este îngrijorătoare și că trebuie făcute eforturi pentru a rezolva problemele apărute în ultimele luni.

Raportul Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița e îngrijorător
Desfășurată la jumătatea acestei luni, ședința de lucru a Comitetului pentru Situații de Ialomița a... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 08:22 (15851 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Terenurile ialomițene încing spiritele

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Scandalul dintre administrația locală a comunei Sudiți și reprezentanții a două firme clujene nu este nou. Acesta a izbucnit în urmă cu aproximativ 3 luni de zile și continuă să încingă spriritele. Conflictul ce are la bază un litigiu pentru o suprafață de teren agricol a ajuns la instituțiile cu atribuții de control...

Prefectură, DNA, Poliție...
În urmă cu cîteva luni, Independent a adus în atenția opiniei publice un scandal de proporții ce se consuma în comuna Sudiți. Conflictul aducea în prim-plan administrația locală și două firme din Cluj, ambele baricade revendicîndu-și peste 160 hectare de teren. Pe de o parte, reprezentantul celor două societăți acuza primarul... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2010, 09:48 (21394 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Pagubă în bugetul primarului Ionașcu

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Primăria Slobozia și-a identificat o nouă categorie de rău-patnici. Este vorba de prostituatele care refuză plata amenzilor încasate pentru practici sexuale interzise de legislația în vigoare. Acesta este motivul pentru care amenzile neîncasate la bugetul local la capitolul prostituție însumează nu mai puțin de 88 mii de lei...

Prostituția produce găuri în bugetul local
În urmă cu o lună, un șofer de tir, revoltat de proasta calitate a serviciilor oferite, a cerut polițiștilor ialomițeni să sancționeze contravențional prestatoarea de servicii și, dacă se poate, să recupereze paguba produsă buzunarelor proprii. Un nebun, poate veți spune! Și v-am da dreptate dacă n-am... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2010, 18:00 (15490 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

În Ialomița, rămîne cum am stabilit!

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

Anunțat oficial încă de anul trecut, procesul de transformare a gropilor de gunoi din județ în depozite de deșeuri controlate strict de autorități pare definitiv împotmolit. În gunoaie, căci altfel nici nu s-ar putea. Mai grav este că pretutindeni acolo unde autoritățile au cheltuit fonduri europene sau fonduri proprii pentru amenajarea unor rampe moderne de deșeuri, eforturile s-au dovedit inutile. Iar mai nou, pe lîngă rampele europene de 200 mii de euro bucata, au răsărit rampe noi, tipic românești, întinse deocamdată pe cîțiva ari de teren. Însă acesta e doar începutul!

Saga administrativă a gunoiului ialomițean
Povestea gunoiului ialomițean începe în 16 iulie 2... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 17:52 (15978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ȘPAGA DE PE POD

Corupție la Stația de Taxare de la Fetești

ȘPAGA DE PE POD

Un nou scandal, cu iz penal, este pe cale să izbucnească la Fetești. O gaură de milioane în buzunarul statului și un dosar penal stufos sau, mai pe scurt, corupție la Stația de Taxare Fetești.

Oficial, dosar penal pentru «abuz în serviciu»
Să purcedem abrupt în subiectul articolului de față. Ancheta polițiștilor din Fetești vizează 4 casieri ai Stației de Taxare Fetești, amplasată strategic pe Autostrada Soarelui, la piciorul podului de peste Dunăre.
Varianta oficială a poveștii este că, în luna mai a anului 2010, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești s-au autosesizat din oficiu despre faptul că patru angajați ai Agenției de Încasări... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 09:38 (20299 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Centrala termică de la Patru Frați, o gaură neagră pentru bugetul învățământului ialomițean

Aventuri din jungla cheltuielilor cu Educația

Centrala termică de la Patru Frați, o gaură neagră pentru bugetul învățămîntului ialomițean

De aproape 4 ani, cele 60 milioane de lei investite în învățămîntul ialomițean pe timpul guvernării PNL nasc monștri. Grupuri sanitare de milioane de lei noi, debite restante de ani, lucrări începute și neterminate niciodată, mită, trafic de influență... Și, mai nou, plata dublă pentru aceeași investiție, dar pentru firme diferite. Este cazul centralei termice de la școala din Patru Frați, comuna Adîncata, unde aceeași lucrare a scos din bugetul și așa sărăcit al învățămîntului local zeci de mii de lei pentru plata a doi constructori diferiți. Și asta la un an de la recepția lucrării și mai puțin de 3 luni de cînd primarul comunei a fost acuzat de mită în același caz.

Unde nu-s capete, vai de centrală... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 10:00 (19881 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

PSD Ialomița acuză Guvernul de «discriminare politică»

Ordonanța 7 versus Hotărîrea de Guvern 577

PSD Ialomița acuză Guvernul de «discriminare politică»

Politicile guvernamentale din ultima vreme au bulversat definitiv finanțele și așa secătuite ale administrațiilor locale. Slăbite de rectificarea negativă din septembrie, subțiate de reforma bugetară a lui Boc și înecate de războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectura Ialomița, primăriile județului abia de mai supraviețuiesc. În aceste condiții, direcționarea unor sume de bani către anumite administrații locale în urmă cu o lună a generat vii polemici. Pe de o parte, PSD Ialomița acuză Guvernul de «sabotarea investițiilor locale în derulare» și de «risipirea discreționară a banului public». De cealaltă parte, comunități modeste, cum este cea identificată de noi la Sărățeni, descoperă... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 16:13 (16178 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, fără comune!

Finul lui DumneZeu(s) face legi în Parlament

Ialomița, fără comune!

După zvonul privind apariția unei legi care să reducă alegerile locale la un singur tur de scrutin, o nouă fantezie legislativă, moșită de această dată chiar de către finul președintelui Traian Băsescu, își face loc pe agenda administrațiilor locale. Vînturat pe holurile Parlamentului de mai bine de trei luni, proiectul își propune să restructureze din temelii organizarea administrativă, transformînd orașele cu mai puțin de 10 mii de locuitori în comune, iar comunele cu mai puțin de 5 mii de locuitori în sate. În eventualitatea în care un astfel de proiect ajunge să fie votat, din Ialomița vor dispărea trei orașe și nu mai puțin de 56 de comune. Un bilanț alarmant care merită adus în atenția opiniei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 05:42 (15912 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Unul dintre patronii Mixaj, implicat într-un grav accident de circulație

click pe poză

Silviu Breotă, unul dintre patronii Mixaj-cel mai mare distribuitor de piese auto din zonă, a fost implicat într-un grav accident rutier. Accidentul s-a petrecut în după-amiaza zilei de duminică, 21 noiembrie 2010, în apropierea Combinatului Chimic. Evenimentul rutier s-ar fi produs ca urmare a neatenției și a neadaptării vitezei la carosabilul umed, din primele cercetări ale polițiștilor rezultînd vinovăția șoferului. Autoturismul de teren în care se afla familia Breotă se deplasa pe direcția Slobozia-Drajna, după aproximativ 2 km de la Combinatul Chimic mașina derapînd și părăsind șoseaua. În autovehicul se aflau patru pasageri, Silviu Breotă, soția sa, Rodica, și alte două cunoștințe ale familiei... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2010, 16:03 (25432 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7114 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5412 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6204 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4272 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6126 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5626 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5620 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4745 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Aproximativ 400 de elevi de la unități de învățămînt de pe raza localităților Slobozia și Fetești au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, miercuri, 16 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:05
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 21000 de lei

În cursul zilei de marți, 15 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile pe raza județului, pentru reducerea riscului rutier și pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:25
(4773 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4596 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7308 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 26 de permise reținute, amenzi de peste 85500 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:15
(8174 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atestarea persoanelor ca agent de securitate

Cererea prin care se solicită atestarea persoanelor ca agent de securitate se depune la unitatea de poliție unde solicitantul are domiciliul sau reședința. Poliția Română eliberează atestate pentru încadrarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:10
(6261 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu motorină și țigări. Mandate de arestare pentru 30 de zile!

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița precizează că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații PARASCHIV ADRIAN, COMAN SORIN ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 12:50
(7111 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...