Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Malurile râului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

Drumeți în calea inundațiilor

Malurile rîului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

N-au trecut nici nouă luni de cînd autoritățile județene au anunțat intrarea barajului de la Dridu într-un program de reabilitare și au și apărut primele semnale privind eroziunea malurilor. Oficial, situația n-are nicio legătură directă cu faptul că barajul de la Dridu nu mai poate proteja în niciun fel localitățile situate de-a lungul Ialomiței. Neoficial însă, autoritățile recunosc că situația este îngrijorătoare și că trebuie făcute eforturi pentru a rezolva problemele apărute în ultimele luni.

Raportul Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița e îngrijorător
Desfășurată la jumătatea acestei luni, ședința de lucru a Comitetului pentru Situații de Ialomița a... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 08:22 (15854 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Terenurile ialomițene încing spiritele

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Scandalul dintre administrația locală a comunei Sudiți și reprezentanții a două firme clujene nu este nou. Acesta a izbucnit în urmă cu aproximativ 3 luni de zile și continuă să încingă spriritele. Conflictul ce are la bază un litigiu pentru o suprafață de teren agricol a ajuns la instituțiile cu atribuții de control...

Prefectură, DNA, Poliție...
În urmă cu cîteva luni, Independent a adus în atenția opiniei publice un scandal de proporții ce se consuma în comuna Sudiți. Conflictul aducea în prim-plan administrația locală și două firme din Cluj, ambele baricade revendicîndu-și peste 160 hectare de teren. Pe de o parte, reprezentantul celor două societăți acuza primarul... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2010, 09:48 (21398 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Pagubă în bugetul primarului Ionașcu

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Primăria Slobozia și-a identificat o nouă categorie de rău-patnici. Este vorba de prostituatele care refuză plata amenzilor încasate pentru practici sexuale interzise de legislația în vigoare. Acesta este motivul pentru care amenzile neîncasate la bugetul local la capitolul prostituție însumează nu mai puțin de 88 mii de lei...

Prostituția produce găuri în bugetul local
În urmă cu o lună, un șofer de tir, revoltat de proasta calitate a serviciilor oferite, a cerut polițiștilor ialomițeni să sancționeze contravențional prestatoarea de servicii și, dacă se poate, să recupereze paguba produsă buzunarelor proprii. Un nebun, poate veți spune! Și v-am da dreptate dacă n-am... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2010, 18:00 (15491 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

În Ialomița, rămîne cum am stabilit!

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

Anunțat oficial încă de anul trecut, procesul de transformare a gropilor de gunoi din județ în depozite de deșeuri controlate strict de autorități pare definitiv împotmolit. În gunoaie, căci altfel nici nu s-ar putea. Mai grav este că pretutindeni acolo unde autoritățile au cheltuit fonduri europene sau fonduri proprii pentru amenajarea unor rampe moderne de deșeuri, eforturile s-au dovedit inutile. Iar mai nou, pe lîngă rampele europene de 200 mii de euro bucata, au răsărit rampe noi, tipic românești, întinse deocamdată pe cîțiva ari de teren. Însă acesta e doar începutul!

Saga administrativă a gunoiului ialomițean
Povestea gunoiului ialomițean începe în 16 iulie 2... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 17:52 (15983 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ȘPAGA DE PE POD

Corupție la Stația de Taxare de la Fetești

ȘPAGA DE PE POD

Un nou scandal, cu iz penal, este pe cale să izbucnească la Fetești. O gaură de milioane în buzunarul statului și un dosar penal stufos sau, mai pe scurt, corupție la Stația de Taxare Fetești.

Oficial, dosar penal pentru «abuz în serviciu»
Să purcedem abrupt în subiectul articolului de față. Ancheta polițiștilor din Fetești vizează 4 casieri ai Stației de Taxare Fetești, amplasată strategic pe Autostrada Soarelui, la piciorul podului de peste Dunăre.
Varianta oficială a poveștii este că, în luna mai a anului 2010, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești s-au autosesizat din oficiu despre faptul că patru angajați ai Agenției de Încasări... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 09:38 (20304 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrala termică de la Patru Frați, o gaură neagră pentru bugetul învățământului ialomițean

Aventuri din jungla cheltuielilor cu Educația

Centrala termică de la Patru Frați, o gaură neagră pentru bugetul învățămîntului ialomițean

De aproape 4 ani, cele 60 milioane de lei investite în învățămîntul ialomițean pe timpul guvernării PNL nasc monștri. Grupuri sanitare de milioane de lei noi, debite restante de ani, lucrări începute și neterminate niciodată, mită, trafic de influență... Și, mai nou, plata dublă pentru aceeași investiție, dar pentru firme diferite. Este cazul centralei termice de la școala din Patru Frați, comuna Adîncata, unde aceeași lucrare a scos din bugetul și așa sărăcit al învățămîntului local zeci de mii de lei pentru plata a doi constructori diferiți. Și asta la un an de la recepția lucrării și mai puțin de 3 luni de cînd primarul comunei a fost acuzat de mită în același caz.

Unde nu-s capete, vai de centrală... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 10:00 (19888 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

PSD Ialomița acuză Guvernul de «discriminare politică»

Ordonanța 7 versus Hotărîrea de Guvern 577

PSD Ialomița acuză Guvernul de «discriminare politică»

Politicile guvernamentale din ultima vreme au bulversat definitiv finanțele și așa secătuite ale administrațiilor locale. Slăbite de rectificarea negativă din septembrie, subțiate de reforma bugetară a lui Boc și înecate de războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectura Ialomița, primăriile județului abia de mai supraviețuiesc. În aceste condiții, direcționarea unor sume de bani către anumite administrații locale în urmă cu o lună a generat vii polemici. Pe de o parte, PSD Ialomița acuză Guvernul de «sabotarea investițiilor locale în derulare» și de «risipirea discreționară a banului public». De cealaltă parte, comunități modeste, cum este cea identificată de noi la Sărățeni, descoperă... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 16:13 (16182 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, fără comune!

Finul lui DumneZeu(s) face legi în Parlament

Ialomița, fără comune!

După zvonul privind apariția unei legi care să reducă alegerile locale la un singur tur de scrutin, o nouă fantezie legislativă, moșită de această dată chiar de către finul președintelui Traian Băsescu, își face loc pe agenda administrațiilor locale. Vînturat pe holurile Parlamentului de mai bine de trei luni, proiectul își propune să restructureze din temelii organizarea administrativă, transformînd orașele cu mai puțin de 10 mii de locuitori în comune, iar comunele cu mai puțin de 5 mii de locuitori în sate. În eventualitatea în care un astfel de proiect ajunge să fie votat, din Ialomița vor dispărea trei orașe și nu mai puțin de 56 de comune. Un bilanț alarmant care merită adus în atenția opiniei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 05:42 (15913 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Unul dintre patronii Mixaj, implicat într-un grav accident de circulație

click pe poză

Silviu Breotă, unul dintre patronii Mixaj-cel mai mare distribuitor de piese auto din zonă, a fost implicat într-un grav accident rutier. Accidentul s-a petrecut în după-amiaza zilei de duminică, 21 noiembrie 2010, în apropierea Combinatului Chimic. Evenimentul rutier s-ar fi produs ca urmare a neatenției și a neadaptării vitezei la carosabilul umed, din primele cercetări ale polițiștilor rezultînd vinovăția șoferului. Autoturismul de teren în care se afla familia Breotă se deplasa pe direcția Slobozia-Drajna, după aproximativ 2 km de la Combinatul Chimic mașina derapînd și părăsind șoseaua. În autovehicul se aflau patru pasageri, Silviu Breotă, soția sa, Rodica, și alte două cunoștințe ale familiei... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2010, 16:03 (25457 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rotary Club Slobozia: Bal de Caritate pentru copiii cu autism de la Fetești și grupuri sanitare moderne la Spitalul din Slobozia

Rotary Club Slobozia: Bal de Caritate pentru copiii cu autism de la Fetești și grupuri sanitare moderne la Spitalul din Slobozia

Acțiuni umanitare inedite la Slobozia. Rotary Club, în esență o organizație umanitară, a reușit să renoveze trei grupuri sanitare pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În plus, pentru copiii cu autism de la Fetești, Rotary Club va organiza un Bal de Caritate...

Voluntariat pentru pacienții secției ORL
Vineri, 19 noiembrie, la Slobozia, membrii Rotary Club Slobozia au inaugurat investiția la cele trei grupuri sanitare la Spitalul Județean. Investiția a fost realizate din fonduri proprii, pentru confortul pacienților Spitalului din Slobozia.
Întruniți într-o primă conferință de presă, prilejuită de eveniment, membrii Rotary și-au arătat deschiderea către acțiunile... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2010, 15:23 (28794 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Percheziții la Slobozia. Cazul «Texas Oyl», în atenția IGP

Cadre ale Direcției de Ivestigare a Fraudelor din cadrul IGP au descins joi seara, 19 noiembrie, la Slobozia. Motivația ofițerilor IGP ar fi un dosar penal, destul de voluminos și stufos, ce privește o firmă cu sediul social în Slobozia: Texas Oyl SRL.
Acțiunea de seara trecută a vizat efectuarea mai multor percheziții în Slobozia, la domiciliile asociaților firmei, respectiv al contabilei societății, dar și la sediul social declarat al Texas Oyl SRL. Așadar, domiciliile lui Doru Bodeanu, Costel Iordache precum și cel al Vioricăi Cristea au fost scotocite de polițiști, la acțiune participînd și cadre ale Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița.
Surse apropiate anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2010, 14:30 (7644 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Gabi al lu’ Odică», arestat pentru tâlhărie și ultraj

Clanul din pădurea Groasa se restrînge

«Gabi al lu’ Odică», arestat pentru tîlhărie și ultraj

Înalta Curte de Casație și Justiție reacționează: Anchetele «Independent», dosare penale pentru infractori

Scenariului mafiot turnat în repetate rînduri în Pădurea Goara pare că i se apropie finalul. Unul dintre cei mai de temut membri ai clanului Odică a fost arestat. Decizia procurorilor din Urziceni vine la aproape două luni de cînd «Gabi al lu’ Odică» ar fi incendiat mașina unor pădurari ai Ocolului Silvic... Cu toate acestea, reținerea individului s-a făcut pentru o altă faptă, comisă într-una dintre nopțile săptămînii trecute.
Un episod din scandalul ce a răsunat din Pădurea Groasa s-a petrecut la începutul lunii septembrie 2010 cînd unul dintre membrii clanului Odică, recidivist, a fost prins de pădurari cu o căruță plină cu lemne. Gabi Alexe, căci despre domnia sa este vorba, s-a lăsat prins... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2010, 14:15 (24720 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nu mor caii cînd vrea milionarul Cristian Drăgoi

Genocidul cabalin de la Fierbinți, blocat cu executorul judecătoresc

click pe poză

Miercuri, 17 noiembrie, caii de la Fierbinți au fost trecuți în grija autorităților grație unei ordonanțe preșidențiale. Angajații responsabili de maltratarea cailor s-au opus minute în șir pătrunderii autorităților în incinta fostului CAP (vezi slideshow). Actual, animalele primesc tratament și îngrijiri medicale adecvate.

Executorul judecătoresc, brutalizat de paznicii cailor
Așadar, miercuri, 17 noiembrie, la orele 11,30, un executor judecătoresc, însoțit de polițiști și reprezentanți ai presei, au descins în grajdurile fostului CAP de la Fierbinți pentru a pune în execuție decizia de eliberare a cailor. După o jumătate de oră de negocieri, reprezentanții legii au... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2010, 17:16 (17410 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan este liber!

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

Proxenetul Tămîrjan este liber!

În seara zilei de marți, 16 noiembrie, Ion Tămîrjan, slobozeanul acuzat că a racolat 80 de fete pentru prostituție, a fost eliberat din Penitenciarul Slobozia. Eliberarea survine în urma unei decizii a Curții de Apel București care a aprobat judecarea sa în libertate, impunînd în schimb interdicția de a părăsi țara. Alături de Ion Tămîrjan a mai fost eliberat din Penitenciarul Slobozia și Relu Costan, anchetat alături de Ion Tămîrjan, Ștefan Radu Nicola și Gabriel Alexandru Voicu, pentru aceleași acuzații. La ieșirea din Penitenciar, Ion Tămîrjan a declarat că este nevinovat și că stenogramele publicate în presă au fost interpretate greșit. «Am fost eliberați pentru a fi judecați alături ce ceilalti... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:53 (18813 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița se ceartă pe hotare

S-a deschis sezonul reîmpărțirii administrative a județului

Primăriile din Ialomița se ceartă pe hotare

După ce timp de peste 40 de ani, dintre care 20 de ani și mai bine de post-revoluție, administrațiile locale din Ialomița și-au mutat proprietarii de terenuri de la Ana la Caiafa și de-acolo înapoi, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară a decis că și limitele teritoriale ale localităților trebuie rescrise. Proiectul se numește RELUAT și își propune «vectorizarea limitelor unităților administrativ -teritoriale». Din păcate, consecința directă a acestui fapt o reprezintă reluarea litigiilor teritoriale dintre administrațiile locale, litigii care vor ajunge, cel mai probabil, pe rolul instanțelor de judecată.

O lege veche de 40 de ani
Litigiile pentru... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 14:48 (16688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectură costă 4 milioane de lei

Războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectură costă 4 milioane de lei

Declanșat la începutul lunii septembrie, de un ordin al prefectului Mădălin Teculescu prin care acesta cerea blocarea conturilor unităților administrative din județ unde Consiliul Județean a distribuit ilegal, pe criterii strict politice, sume din bugetul județului, războiul dintre Consiliul Județean Ialomița și Prefectură a intrat într-o nouă etapă. Numai că de această dată există și o notă de plată. Potrivit primelor estimări, aceasta este de circa 4 milioane de lei noi. Și ar putea crește!

Conturi blocate = bani pierduți
Deși Tribunalul Ialomița a suspendat cauza, ca urmare a invocării de către Consiliul Județean a unei excepții de nelegalitate, războiul dintre cele... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 06:12 (12591 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariații primăriilor își pot majora salariile cu 10 procente

Guvernul Boc, învins în Ialomița

Salariații primăriilor își pot majora salariile cu 10 procente

Celebra decizie a guvernului Boc de diminuare a salariilor bugetare cu 25 la sută a generat panică în rîndurile administrației locale. Dar nu și resemnare! La nici o lună de la aplicarea ei, edilii locali și sindicatele au găsit o breșă prin care și-au putut recupera circa 10% din salarii în mod legal. Creșterile salariale, aprobate de către plenul consiliilor locale, au fost contestate de către reprezentantul Guvernului Boc în teritoriu, respectiv prefectul Mădălin Teculescu. La 4 luni de la mutarea acestui litigiu în instanțele de contencios administrativ, salariații administrațiilor locale cîștigă. Începînd cu această săptămînă, salariații administrațiilor locale își pot majora salariile cu... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2010, 05:48 (14098 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 712 metri de poduri județene SATISFĂCĂTOARE!

Ialomița are 712 metri de poduri județene SATISFĂCĂTOARE!

După modelul Guvernului Boc, care promite permanent noi și noi tronsoane de autostradă, administrația județeană promite ialomițenilor de două mandate și mai bine reabilitarea podurilor județene. Și tot asemenea autostrăzilor, care așteaptă să fie lungite, lărgite și, mai ales!, construite, podurile ialomițene aflate într-un permanent proces de degradare așteaptă și ele ca promisiunile administrative să devină realitate. Pînă atunci...

Număr cu ghinion
În Ialomița, administrația județeană a moștenit 13 poduri. Lungimea totală a lor este de 712 metri. Într-o ordine aleatorie, acestea sînt poziționate în localitățile Dridu, Adîncata, Ciulnița, Ciochina, Rași, Bucșa, Bucu... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2010, 13:46 (14634 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bani europeni pentru deținuți ialomițeni

Bani europeni pentru deținuți ialomițeni

Joi, 4 noiembrie, la Penitenciarul Slobozia a debutat a doua etapă a proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor aflate în detenție prin o mai bună educație, informare a societății și îmbunătățirea activităților din penitenciar». Proiectul al cărui prim program a debutat în luna mai a acestui an este structurat în 5 etape și se desfășoară la nivelul a 6 penitenciare din România. Programele incluse în acesta sînt derulate de către Administrația Națională a Penitenciarelor în parteneriat cu Direcția Generală a Serviciilor Penitenciarelor din Portugalia «Global Change» și Universitatea din Lisabona. Valoarea totală a proiectului este de 5 milioane de euro, iar primele rezultate... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2010, 07:42 (16049 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi maxime pentru directorii Jovline și Zalois

Preluarea Amonil, la secret!

Amenzi maxime pentru directorii Jovline și Zalois

• doi acționari majoritari ai Amonil sancționați cu amenzi maxime de 50000 lei
• Jovline și Zalois refuză să se supună obligațiilor impuse de legislația pieței de capital
• CNVM nu mai acceptă «secretomania» din acționariatul Combinatului Chimic și vrea publică oferta de preluare

Doi dintre acționarii majoritari ai Amonil Slobozia au fost sancționați de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare cu amenzi maxime. Instituția nu se află la o primă astfel de sancțiune, în noiembrie 2009 CNVM solicitînd ca cei doi acționari ai Combinatului, Zalois și Jovline, să facă publică oferta de preluare a Amonil... Neconformîndu-se, cele două entități fiscale cu sediul în Belize au încasat săptămîna trecută amenzi maxime pentru încălcarea legislației pieței de capital.
Acționariatul Combinatului Chimic de la Slobozia revine din nou în actualitate. Asta întrucît acționarii majoritari ai companiei refuză sistematic să facă publică identitatea persoanelor ce coordonează Amonil. Actual... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2010, 09:46 (16705 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8053 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12212 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10436 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11654 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...