Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Investiție de 500 mii de lei de dragul istoriei

Megalomanie administrativă

Investiție de 500 mii de lei de dragul istoriei

Țara arde și Consiliul Județean se piaptănă. Și nu oricum. Autoritățile județene scot de la saltea nu mai puțin de 500 mii de lei pentru investiții în... istorie. «Casa Memorială Ionel Perlea» a devenit, peste noapte, interesul number one al consilierilor județeni, ce grabnic au votat proiectul de hotărîre privind reabilitarea monumentului istoric de la Ograda. Iar asta nu este decît o primă parte a investiției... O demonstrație de imunitate administrativă județeană în fața unei crize economice mai profunde ca niciodată.

Ciupercă cu ochii lui închiși
În timp ce sute sau chiar mii de ialomițeni au rămas fără locuri de muncă, cînd pensionarii nu mai știu dacă pot să-și... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2010, 09:36 (22892 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Corpul de Control al ministrului Administrației și Internelor a demarat o anchetă în cazul polițistului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. Actual, controlul se află în desfășurare, ancheta vizînd activitățile extra-polițienești ale șefului Serviciului Poliției Rutiere.
După cum cunoașteți, Sorin Goagă a făcut obiectul unor anchete în presa locală. În mare, acestea se refereau la «activitățile» pe care ofițerul Goagă le-ar fi desfășurat la societatea deținută de mama sa. Reamintim faptul că Goagă a ajuns în atenția publicului larg în urma unor încrengături financiare ale societății Expur SA. Mai exact, firma mamei sale s-a «pricopsit» cu o escrocherie de toată frumusețea... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 17:23 (23997 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfântul Așteaptă

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfîntul Așteaptă

Paradoxal, găurile negre ale investițiilor din mandatul lui Gheorghe Petre (dar pe care Ilie Stavăr a promis că le va alimenta financiar în continare) nu sînt doar unitățile școlare din mediul rural, ci și campusurile. Taxate inițial drept o «campanie de imagine a PNL în Ialomița», campusurile școlare se dovedesc a fi la acest moment cele mai păguboase investiții din întreg județul. Iar trecerea lor în revistă nu face decît să confirme dezastrul.

Campusul de la Liceul de Artă, cel mai avansat proiect
Singurul campus școlar din județ unde lucrările de execuție nu au fost sistate este cel al Liceului de Artă din Slobozia. Directorul Dumitru Cioboată susține că lucrările... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 11:18 (23813 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

Ialomița nu scapă de furia apelor

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

La Fetești, aproximativ 20 case din cartierul Buliga și Fetești-Oraș sînt în pericol de inundare. Cotele Dunării cresc în continuare, doar 20 de centimetri lipsind pentru ca locuințele la care facem referire să fie cuprinse de ape. 170 de jandarmi, polițiști și autorități locale se luptă pentru înălțarea digului. În tot acest timp, oamenii privesc îngroziți cum apele se umflă...

20 de centimetri distanță de dezastru
Creșterea cotelor brațului Borcea a pus pe jar autoritățile Feteștiului. Încă de la primele ore ale dimineții de 1 iulie, Comitetul Local pentru Situații de Urgență s-a întrunit la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, pentru a stabili măsurile pentru... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 14:16 (22859 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bala, file de scandal-poveste

Proces tergiversat timp de doi ani

Bala, file de scandal-poveste

Un scandal local, dospit între doi tineri teribiliști cunoscuți în cartierele orașului Slobozia, revine în actualitate. «Meritul» aparține judecătorilor slobozeni, ce acordă amînare după amînare în procesul de judecată al celor doi. Scandalul, căci vorbim despre un scandal în toată regula, cu pistoale și lovituri violente, s-a iscat între doi tineri, odrasle ale unor binecunoscuți oameni de afaceri locali. Pe de o parte, Daniel Bala, inculpat în conflicul nostru, de cealaltă parte, victimă în contextul la care facem vorbire, Nicolae Țință. Cei doi s-au răfuit zdravă în toamna lui 2008, acum doi ani, în incinta fostei discoteci din zona Filaturii. Atacatorul, Daniel Bala, i-ar fi aplicat o corecție... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 10:42 (27631 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

O nenorocire nu vine niciodată singură

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

ultima oră: Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Galben, pentru intervalul 30 iunie, ora 9.00-1 iulie, ora 9.00, fenomenele meteo predominante fiind cele de instabilitate atmosferică accentuată, adică ploi torențiale de 25-40 l/mp, furtuni...

Furtunile, urmate de ploi torențiale, înregistrate în ultimul timp au calamitat mii de hectare de teren în Ialomița. Sute de agricultori spun că se află în pragul falimentului. Firmele de asigurări deja recepționează înștiințări de daune la culturi de rapiță și grîu, clauzele polițelor de asigurare, referitoare la furtuni și ploi torențiale, fiind invocate de agricultori...

Ploi torențiale și furtuni
În condițiile unui an care se anunța fabulos, agricultorii ialomițeni au ajuns în acest moment la un pas de faliment. Din cauza furtunilor și ploilor torențiale căzute în ultima perioadă, mii de hectare cultivate cu grîu au fost culcate la pămînt, ajungînd să încolțească... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 21:40 (19093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala din Cosâmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

La un an de la recepție și după 1 milion de lei cheltuiți

Școala din Cosîmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

Scandalul investițiilor în unitățile școlare din județul Ialomița pare unul fără sfîrșit. Iar cele 50 de milioane de lei pompate cu forța în sute de obiective școlare pe vremea lui Gheorghe Petre (devenite 100 prin permutări de «n» șantiere, luate cîte «k» firme) au ajuns să nască monstru după monstru. Unul dintre aceștia e școala de la Cosîmbești, o clădire cu 4 clase și un laborator, reabilitată din temelii între 2008 și 2009, dar care a ajuns la un an de la recepție o ruină a cărei valoare se ridică la 1 milion de lei.

Școala noastră cea de toate zilele
Reabilitarea școlii de la Cosîmbești a fost o necesitate. În 2008, la data intrării în procesul de reabilitare,... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 06:12 (20858 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Baba-oarba cu criza economică

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Nici nu s-a stins ecoul contestatarilor deciziei primarului Gabi Ionașcu referitoare la măririle salariale ale angajaților instituției căci un nou dezmăț administrativ își face năstrușnic loc către publicul larg. De această dată, pe scenă urcă Primăria Țăndărei alături de liota de salariați. Povestea scurtă și cu final nefericit pentru buzunarele localnicilor privește o nouă creștere salarială pentru mai marii administrației locale. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului local de marți, 29 iunie, iar în urma acesteia 30 de angajați ai Primăriei vor fi miluiți cu creșteri salariale, așa, de dragul crizei economice. Cea mai consistentă mărire va avea drept destinație buzunarul drept al secretarului... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 20:31 (21146 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

Marți, 29 iunie, credincioșii au sărbătorit un an de la instalarea ca Episcop al Eparhiei Sloboziei și Călărașilor a Presfințitului Vincențiu. În semn de sărbătoare, slobozenii au participat la o Slujbă de Liturghie arhierească susținută de Presfințitul Vincențiu în Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Alături, episcopul a avut un sobor de preoți ce, la finalul Slujbei de Liturghie, au oficiat o slujbă de mulțumire pentru «purtarea de grijă și binefacerile primite de la Dumnezeu».
PS Vincențiu a fost întronizat în urmă cu un an, iar la evenimentul desfășurat atunci au participat, alături de înalții prelați ai BOR, oficiali din Guvernul Romîniei, dar și președintele Traian Băsescu. ... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 12:17 (11706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răuță antrenează pe petrodolari

Al-Ettifaq, destinația fostului antrenor al Unirii Slobozia

Răuță antrenează pe petrodolari

Fostul antrenor al Unirii Slobozia, Ion Răuță a plecat luni, 28 iunie, la 16,30, spre Arabia Saudită, unde urmează să parafeze o înțelegere pe un sezon cu clubul Al-Ettifaq. Răuță va lucra ca antrenor secund și va colabora cu Ion Marin, fost antrenor la Dinamo. Cei doi au mai lucrat împreună cînd Săpăligă activa ca antrenor principal la Farul Constanța. «Unii ziariști au spus că nu am valoare nici de Divizia C. Prin urmare, plec în Arabia Saudită. Le urez succes fotbaliștilor de la Unirea, iar noii conduceri tehnice îi doresc să facă mai mult decît am reușit eu» a declarat Răuță în drum spre aeroport. La echipa arabă a activat pînă în această vară și actualul stelist Dorel Stoica. Răuță... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 10:46 (17600 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Dacă-i ordin, let’s do it!

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Sîmbătă, 26 iunie, Prefectura Ialomița a fost gazda lansării județene a celui mai vast proiect național de curățenie a mediului rural și zonelor verzi ale țării. Inițiatorii proiectului propun «curățarea mormanelor de gunoi din arealele naturale ale țării», într-o singură zi, pe 25 septembrie, după modelul a 8 țări europene care au reușit această performanță inedită. În Ialomița însă, organizatorii și-au luat măsuri suplimetare de siguranță, cerînd autorităților să asigure succesul proiectului conform butadei «dacă-i ordin, cu plăcere!». Iar prefectul Mădălin Teculescu a promis că va da ordin ca la data stabilită toată suflarea administrației locale să fie pregătită pentru curățenie.

Voluntariat cu de-a sila... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2010, 12:50 (19522 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dunărea a intrat în Ialomița

Dunărea a intrat în Ialomița

• prima linie de apărare depășită
• islazuri inundate la limita dintre Ialomița și Călărași
• autoritățile se bazează pe a doua linie de apărare
• cota de inundație a fost depășită cu 15 cm

În cursul dimineții de vineri, 25 iunie, Sistemul de Gospodărire a apelor Ialomița-Buzău a anunțat că Borcea a inundat și suprafețe aflate pe teritoriul județului Ialomița. Este vorba despre niște islazuri situate la limita dintre județele Ialomița și Călărași. Deși situația nu este gravă, incidentul a alertat autoritățile județene. Mariana Negoriu, directorul SGA Ialomița susține că în acest moment se fac toate eforturile pentru prevenirea unor eventuale inundații. «Ne vom concentra atenția asupra celei de-a doua linie de apărare a județului. La acest moment credem că aceasta este cea mai bună soluție pentru a evita eforturi inutile de consolidare a digurilor existente» a declarat directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 17:33 (21360 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă, fenomen incontrolabil în Ialomița

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă ialomițeană, un fenomen incontrolabil pentru autorități, revine în actualitate cu date cel puțin îngrijorătoare. Numai în primele cinci luni ale anului curent, 153 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea unor infracțiuni. Datele statistice evidențiază faptul că, numărul adolescenților implicați în fapte ilegale este în creștere cu nu mai puțin de 23 de procente, comparativ cu perioada similară a anului precedent... De cele mai multe ori, cauzele ce conduc către aceste realități țin de situațiile materiale sau sociale ale familiilor acestor adolescenți, însă nici teribilismul adolescenților nu trebuie neglijat. În funcție de faptele comise și vîrsta... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 10:29 (20540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Scandal în ograda Domnului

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Joi, 24 iunie, Poliția a fost sesizată despre faptul că un grup de persoane provoacă scandal în incinta bisericii «Sfîntul Gheorghe» (biserica de la ANL-uri) din Slobozia, perturbînd desfășurarea slujbei religioase. La scurt timp, grupul în cauză, format din 14 persoane, 3 bărbați și 11 femei, toate îmbrăcate în haine de culoare neagră, asemănătoare veșmintelor monahale, a fost depistat de un echipaj de poliție într-o stație de maxi-taxi din municipiul Slobozia. Persoanele depistate au fost conduse la sediul Poliției Slobozia pentru o anchetă, urmînd ca în funcție de rezultatul acesteia să se facă încadrarea juridică a faptei. Din primele cercetări rezultă că persoanele reținute fac parte dintr... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:43 (30406 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managementul sănătății se dictează politic

Spitalele ialomițene trec în grija primăriilor și consiliilor județene

Managementul sănătății se dictează politic

Potrivit unei noi prevederi legislative, spitalele ialomițene trec în subordinea administrațiilor publice locale. Strategiile de descentralizare sanitară lipsesc însă cu desăvîrșire. Rapid, își fac loc speculațiile privind viitorii managerii de unități medicale. Din perspectiva financiară, situația este îngrijorăroate, politic vorbind, orizontul zîmbește promițător doctorilor de partid...

Aceeași Mărie cu alți bani de portofel
Transferul managementului spitalicesc în cîrca autorităților locale sau județene face parte din controversata reformă sanitară mai mult discutată la televizor decît pusă-n practică. O dată pronunțată pentru trecerea propriu-zisă a unităților sanitare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:36 (24054 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: spitale Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

Administrația județeană a ratat întîlnirea cu Măsura 322

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

De aproape o lună, publicația Independent duce o campanie de mediatizare a cauzelor care au determinat eșecul proiectelor europene derulate în ultimii doi ani în Ialomița prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Concluzia materialelor de presă prezentate opiniei publice locale este că vinovatul moral pentru situația din acest moment este Consiliul Județean Ialomița, singura instituție din județ care ar fi putut sprijini coerent administrațiile locale în accesarea fondurilor comunitare. Din păcate, lipsa de expertiză (departamentul de Integrare Europeană al Consiliului Județean Ialomița are doar un angajat) și dezinteresul structurilor de conducere din cadrul instituției au dus la... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2010, 09:23 (21341 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vânat» de Minister pentru haosul din învățământul ialomițean

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vînat» de Minister pentru haosul din învățămîntul ialomițean

Recent, învățămîntul ialomițean a fost din nou împins în prăpastia unui scandal de proporții. Ministerul Educației a făcut public un raport de control la instituția județeană ce demolează școlile din temelii din punct de vedere managerial și nu numai. Deficiențele grave semnalate de controlorii Ministerului sînt puse în cîrca inspectorului general Ilie Stavăr. La rîndu-i, «generalul» replichează susținînd că raportul nu este altceva decît o comandă politică... Soarta învățămîntului va fi decisă însă în toamnă, cînd o echipă de control condusă de șeful corpului de Control din cadrul Ministerului Educației va lua la puricat din nou documentele școlare în cadrul unei inspecții de revenire. Pînă atunci... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 19:01 (17698 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Replica la atacurile Agenției Star Models

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (III)

Replica la atacurile Agenției Star Models

Din anul 2002, de cînd ne-am început activitatea, am organizat zeci de concursuri naționale, am colaborat cu mari agenții de publicitate alături de sute de modele și designeri. Motivul adevărat al plecării în Londra a fost extinderea cunoștințelor în domeniul modei, ci nu cum s-a stipulat în presă ca s-ar fi ascuns de anchetă. Așadar, domnul Tamârjan Ion a studiat arta fotografiei la London College of Fashion și Holborn Studio, reușind să își îmbogățească, în mod profesional, sfera de cunoștințe.

Din luna mai a acestui an, Star Models a devenit ținta unor atacuri în presă fără precedent, atacuri dezinformate și calomnioase la imaginea și integritatea modelelor și a omului din spatele scenei... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 09:31 (102481 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

În pauzele dintre două atacuri împotriva administrație publice locale și județene, prefectul Teculescu are și preocupări mai pașnice.Miercuri, 23 iunie, de exemplu, domnia sa va prezida un seminar în cadrul căruia se va dezbate viitoarea strategie turistică a județului Ialomița.
Denumit «Forumul pentru Promovarea și Dezvoltarea Turistică Ialomița», urmat de o dezbatere-eveniment, seminarul își propune să elaboreze o strategie de dezvoltare a turismului în Județul Ialomița, pentru «realizarea unui concept unitar în acest domeniu economic atît de timid abordat».
Potrivit comunicatului remis redacției, la seminar ar trebui să participe toate instituțiile statului direct interesate în dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2010, 17:11 (20053 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Ajunși în curtea Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, ne-am întrebat care ar fi elevul ce excelează la toate materiile în această unitate școlară? Răspunsul, desigur, l-am primit de la directorul liceului, profesorul de matematică Dumitru Cioboată.
«Solomon, Sebastian Solomon, din clasa a IV-a. El excelează și la pian, dar și la învățătură. Este un copil deosebit» ne spune directorul. Și ne îndrumă către fosta clădire a Școlii nr. 1, acolo unde se desfășoară cursurile pentru ciclul primar. Pierdut parcă printre puștii de-o șchiopă, îl observăm pe Solomon. Stă cuminte, cu toate că este pauză și exersează o compoziție proprie la pian. Alături îi stă învățătoarea, dar și cel... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2010, 08:32 (68875 vizualizări - 17 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5901 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4602 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1846 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7297 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1866 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5593 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7945, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:30
(2453 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Cegani, dispărută

Femeie din Cegani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, în vârstă de 32 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din localitatea Cegani într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:10
(2441 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 3 posturi de posturi de ofițer din sursă externă, în cadrul Biroului Protecția Animalelor. Posturile vacante scoase ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:05
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7929, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2021, 15:35
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat împușcat accidental la o partidă de vânătoare organizată ilegal

Polițiștii și procurorii din Feteși fac cercetări în urma unui incident petrecut în seara zilei de vineri, 12 februarie a.c., într-o pădure aflată pe malul drept al fluviului Dunărea, în zona localității ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:30
(6255 vizualizări - 10 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani, domiciliat în localitatea Balaciu, a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat în stare gravă la spital, fiind victima unui accident rutier. Copilul a fost lovit de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:00
(2988 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7909, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 16:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Accident rutier în zona orașului Țăndărei, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie 2021. Un camion care transporta 22 tone de cherestea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului care leagă orașul ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 16:20
(6756 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

O bătrână de 86 de ani din Țăndărei a fost transportată de urgență la spital în stare de inconștiență, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie a.c., după ce s-a intoxicat cu fumul degajat de un frigider ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:45
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7902, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:15
(2654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Procurorii DIICOT și polițiștii ialomițeni au efectuat miercuri, 10 februarie a.c., două percheziții la domiciilile unor suspecți anchetați într-un dosar privind fapte de «trafic de persoane» și «trafic ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 17:30
(4960 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă

Miercuri, 10 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 16:00
(1189 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Un bărbat de 34 de ani a intrat în atenția polițiștilor după ce a fost depistat comercializând pește fără documente legale. Miercuri, 10 februarie a.c., acesta a fost oprit în trafic pe raza orașului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:30
(2514 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7886, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:15
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de pompier!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 14:30
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Manasia, reținut pentru «furt calificat»

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de «furt calificat» în luna ianuarie a.c., a fost reținut de polițiștii ialomițeni în cadrul unei acțiuni în sistem integrat. Forțele ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:50
(1537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7871, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:25
(2139 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată întreruptă de polițiști

Luni, 8 februarie 2021, polițiștii orașului Căzănești s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un imobil din oraș se desfășoară o petrecere privată, fără respectarea măsurilor de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:45
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Doi călărășeni, identificați și arestați la Slobozia

Doi bărbați din județul Călărași, în vârstă de 58 și 36 de ani, domiciliați în Oltenița și Dragalina, care se sustrăgeau unor pedepse privative de libertate au fost identificați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:40
(2265 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Urziceni: Biciclist rănit într-un accident rutier

Un bărbat de 60 de ani a fost rănit în ziua de marți, 9 februarie a.c., în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni. Din primele informații, acesta a fost lovit de mașina condusă de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:35
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că joi, 25 februarie 2021, este data limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: formularele 100, 101, 10 ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:30
(9454 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AJFP Ialomița


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...