Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Corpul de Control al ministrului Administrației și Internelor a demarat o anchetă în cazul polițistului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. Actual, controlul se află în desfășurare, ancheta vizînd activitățile extra-polițienești ale șefului Serviciului Poliției Rutiere.
După cum cunoașteți, Sorin Goagă a făcut obiectul unor anchete în presa locală. În mare, acestea se refereau la «activitățile» pe care ofițerul Goagă le-ar fi desfășurat la societatea deținută de mama sa. Reamintim faptul că Goagă a ajuns în atenția publicului larg în urma unor încrengături financiare ale societății Expur SA. Mai exact, firma mamei sale s-a «pricopsit» cu o escrocherie de toată frumusețea... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 17:23 (23995 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfântul Așteaptă

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfîntul Așteaptă

Paradoxal, găurile negre ale investițiilor din mandatul lui Gheorghe Petre (dar pe care Ilie Stavăr a promis că le va alimenta financiar în continare) nu sînt doar unitățile școlare din mediul rural, ci și campusurile. Taxate inițial drept o «campanie de imagine a PNL în Ialomița», campusurile școlare se dovedesc a fi la acest moment cele mai păguboase investiții din întreg județul. Iar trecerea lor în revistă nu face decît să confirme dezastrul.

Campusul de la Liceul de Artă, cel mai avansat proiect
Singurul campus școlar din județ unde lucrările de execuție nu au fost sistate este cel al Liceului de Artă din Slobozia. Directorul Dumitru Cioboată susține că lucrările... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 11:18 (23813 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

Ialomița nu scapă de furia apelor

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

La Fetești, aproximativ 20 case din cartierul Buliga și Fetești-Oraș sînt în pericol de inundare. Cotele Dunării cresc în continuare, doar 20 de centimetri lipsind pentru ca locuințele la care facem referire să fie cuprinse de ape. 170 de jandarmi, polițiști și autorități locale se luptă pentru înălțarea digului. În tot acest timp, oamenii privesc îngroziți cum apele se umflă...

20 de centimetri distanță de dezastru
Creșterea cotelor brațului Borcea a pus pe jar autoritățile Feteștiului. Încă de la primele ore ale dimineții de 1 iulie, Comitetul Local pentru Situații de Urgență s-a întrunit la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, pentru a stabili măsurile pentru... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 14:16 (22859 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bala, file de scandal-poveste

Proces tergiversat timp de doi ani

Bala, file de scandal-poveste

Un scandal local, dospit între doi tineri teribiliști cunoscuți în cartierele orașului Slobozia, revine în actualitate. «Meritul» aparține judecătorilor slobozeni, ce acordă amînare după amînare în procesul de judecată al celor doi. Scandalul, căci vorbim despre un scandal în toată regula, cu pistoale și lovituri violente, s-a iscat între doi tineri, odrasle ale unor binecunoscuți oameni de afaceri locali. Pe de o parte, Daniel Bala, inculpat în conflicul nostru, de cealaltă parte, victimă în contextul la care facem vorbire, Nicolae Țință. Cei doi s-au răfuit zdravă în toamna lui 2008, acum doi ani, în incinta fostei discoteci din zona Filaturii. Atacatorul, Daniel Bala, i-ar fi aplicat o corecție... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 10:42 (27631 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

O nenorocire nu vine niciodată singură

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

ultima oră: Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Galben, pentru intervalul 30 iunie, ora 9.00-1 iulie, ora 9.00, fenomenele meteo predominante fiind cele de instabilitate atmosferică accentuată, adică ploi torențiale de 25-40 l/mp, furtuni...

Furtunile, urmate de ploi torențiale, înregistrate în ultimul timp au calamitat mii de hectare de teren în Ialomița. Sute de agricultori spun că se află în pragul falimentului. Firmele de asigurări deja recepționează înștiințări de daune la culturi de rapiță și grîu, clauzele polițelor de asigurare, referitoare la furtuni și ploi torențiale, fiind invocate de agricultori...

Ploi torențiale și furtuni
În condițiile unui an care se anunța fabulos, agricultorii ialomițeni au ajuns în acest moment la un pas de faliment. Din cauza furtunilor și ploilor torențiale căzute în ultima perioadă, mii de hectare cultivate cu grîu au fost culcate la pămînt, ajungînd să încolțească... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 21:40 (19093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala din Cosâmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

La un an de la recepție și după 1 milion de lei cheltuiți

Școala din Cosîmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

Scandalul investițiilor în unitățile școlare din județul Ialomița pare unul fără sfîrșit. Iar cele 50 de milioane de lei pompate cu forța în sute de obiective școlare pe vremea lui Gheorghe Petre (devenite 100 prin permutări de «n» șantiere, luate cîte «k» firme) au ajuns să nască monstru după monstru. Unul dintre aceștia e școala de la Cosîmbești, o clădire cu 4 clase și un laborator, reabilitată din temelii între 2008 și 2009, dar care a ajuns la un an de la recepție o ruină a cărei valoare se ridică la 1 milion de lei.

Școala noastră cea de toate zilele
Reabilitarea școlii de la Cosîmbești a fost o necesitate. În 2008, la data intrării în procesul de reabilitare,... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 06:12 (20858 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Baba-oarba cu criza economică

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Nici nu s-a stins ecoul contestatarilor deciziei primarului Gabi Ionașcu referitoare la măririle salariale ale angajaților instituției căci un nou dezmăț administrativ își face năstrușnic loc către publicul larg. De această dată, pe scenă urcă Primăria Țăndărei alături de liota de salariați. Povestea scurtă și cu final nefericit pentru buzunarele localnicilor privește o nouă creștere salarială pentru mai marii administrației locale. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului local de marți, 29 iunie, iar în urma acesteia 30 de angajați ai Primăriei vor fi miluiți cu creșteri salariale, așa, de dragul crizei economice. Cea mai consistentă mărire va avea drept destinație buzunarul drept al secretarului... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 20:31 (21146 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

Marți, 29 iunie, credincioșii au sărbătorit un an de la instalarea ca Episcop al Eparhiei Sloboziei și Călărașilor a Presfințitului Vincențiu. În semn de sărbătoare, slobozenii au participat la o Slujbă de Liturghie arhierească susținută de Presfințitul Vincențiu în Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Alături, episcopul a avut un sobor de preoți ce, la finalul Slujbei de Liturghie, au oficiat o slujbă de mulțumire pentru «purtarea de grijă și binefacerile primite de la Dumnezeu».
PS Vincențiu a fost întronizat în urmă cu un an, iar la evenimentul desfășurat atunci au participat, alături de înalții prelați ai BOR, oficiali din Guvernul Romîniei, dar și președintele Traian Băsescu. ... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 12:17 (11706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răuță antrenează pe petrodolari

Al-Ettifaq, destinația fostului antrenor al Unirii Slobozia

Răuță antrenează pe petrodolari

Fostul antrenor al Unirii Slobozia, Ion Răuță a plecat luni, 28 iunie, la 16,30, spre Arabia Saudită, unde urmează să parafeze o înțelegere pe un sezon cu clubul Al-Ettifaq. Răuță va lucra ca antrenor secund și va colabora cu Ion Marin, fost antrenor la Dinamo. Cei doi au mai lucrat împreună cînd Săpăligă activa ca antrenor principal la Farul Constanța. «Unii ziariști au spus că nu am valoare nici de Divizia C. Prin urmare, plec în Arabia Saudită. Le urez succes fotbaliștilor de la Unirea, iar noii conduceri tehnice îi doresc să facă mai mult decît am reușit eu» a declarat Răuță în drum spre aeroport. La echipa arabă a activat pînă în această vară și actualul stelist Dorel Stoica. Răuță... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 10:46 (17600 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Dacă-i ordin, let’s do it!

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Sîmbătă, 26 iunie, Prefectura Ialomița a fost gazda lansării județene a celui mai vast proiect național de curățenie a mediului rural și zonelor verzi ale țării. Inițiatorii proiectului propun «curățarea mormanelor de gunoi din arealele naturale ale țării», într-o singură zi, pe 25 septembrie, după modelul a 8 țări europene care au reușit această performanță inedită. În Ialomița însă, organizatorii și-au luat măsuri suplimetare de siguranță, cerînd autorităților să asigure succesul proiectului conform butadei «dacă-i ordin, cu plăcere!». Iar prefectul Mădălin Teculescu a promis că va da ordin ca la data stabilită toată suflarea administrației locale să fie pregătită pentru curățenie.

Voluntariat cu de-a sila... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2010, 12:50 (19522 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dunărea a intrat în Ialomița

Dunărea a intrat în Ialomița

• prima linie de apărare depășită
• islazuri inundate la limita dintre Ialomița și Călărași
• autoritățile se bazează pe a doua linie de apărare
• cota de inundație a fost depășită cu 15 cm

În cursul dimineții de vineri, 25 iunie, Sistemul de Gospodărire a apelor Ialomița-Buzău a anunțat că Borcea a inundat și suprafețe aflate pe teritoriul județului Ialomița. Este vorba despre niște islazuri situate la limita dintre județele Ialomița și Călărași. Deși situația nu este gravă, incidentul a alertat autoritățile județene. Mariana Negoriu, directorul SGA Ialomița susține că în acest moment se fac toate eforturile pentru prevenirea unor eventuale inundații. «Ne vom concentra atenția asupra celei de-a doua linie de apărare a județului. La acest moment credem că aceasta este cea mai bună soluție pentru a evita eforturi inutile de consolidare a digurilor existente» a declarat directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 17:33 (21360 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă, fenomen incontrolabil în Ialomița

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă ialomițeană, un fenomen incontrolabil pentru autorități, revine în actualitate cu date cel puțin îngrijorătoare. Numai în primele cinci luni ale anului curent, 153 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea unor infracțiuni. Datele statistice evidențiază faptul că, numărul adolescenților implicați în fapte ilegale este în creștere cu nu mai puțin de 23 de procente, comparativ cu perioada similară a anului precedent... De cele mai multe ori, cauzele ce conduc către aceste realități țin de situațiile materiale sau sociale ale familiilor acestor adolescenți, însă nici teribilismul adolescenților nu trebuie neglijat. În funcție de faptele comise și vîrsta... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 10:29 (20540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Scandal în ograda Domnului

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Joi, 24 iunie, Poliția a fost sesizată despre faptul că un grup de persoane provoacă scandal în incinta bisericii «Sfîntul Gheorghe» (biserica de la ANL-uri) din Slobozia, perturbînd desfășurarea slujbei religioase. La scurt timp, grupul în cauză, format din 14 persoane, 3 bărbați și 11 femei, toate îmbrăcate în haine de culoare neagră, asemănătoare veșmintelor monahale, a fost depistat de un echipaj de poliție într-o stație de maxi-taxi din municipiul Slobozia. Persoanele depistate au fost conduse la sediul Poliției Slobozia pentru o anchetă, urmînd ca în funcție de rezultatul acesteia să se facă încadrarea juridică a faptei. Din primele cercetări rezultă că persoanele reținute fac parte dintr... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:43 (30404 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managementul sănătății se dictează politic

Spitalele ialomițene trec în grija primăriilor și consiliilor județene

Managementul sănătății se dictează politic

Potrivit unei noi prevederi legislative, spitalele ialomițene trec în subordinea administrațiilor publice locale. Strategiile de descentralizare sanitară lipsesc însă cu desăvîrșire. Rapid, își fac loc speculațiile privind viitorii managerii de unități medicale. Din perspectiva financiară, situația este îngrijorăroate, politic vorbind, orizontul zîmbește promițător doctorilor de partid...

Aceeași Mărie cu alți bani de portofel
Transferul managementului spitalicesc în cîrca autorităților locale sau județene face parte din controversata reformă sanitară mai mult discutată la televizor decît pusă-n practică. O dată pronunțată pentru trecerea propriu-zisă a unităților sanitare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:36 (24053 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: spitale Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

Administrația județeană a ratat întîlnirea cu Măsura 322

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

De aproape o lună, publicația Independent duce o campanie de mediatizare a cauzelor care au determinat eșecul proiectelor europene derulate în ultimii doi ani în Ialomița prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Concluzia materialelor de presă prezentate opiniei publice locale este că vinovatul moral pentru situația din acest moment este Consiliul Județean Ialomița, singura instituție din județ care ar fi putut sprijini coerent administrațiile locale în accesarea fondurilor comunitare. Din păcate, lipsa de expertiză (departamentul de Integrare Europeană al Consiliului Județean Ialomița are doar un angajat) și dezinteresul structurilor de conducere din cadrul instituției au dus la... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2010, 09:23 (21341 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vânat» de Minister pentru haosul din învățământul ialomițean

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vînat» de Minister pentru haosul din învățămîntul ialomițean

Recent, învățămîntul ialomițean a fost din nou împins în prăpastia unui scandal de proporții. Ministerul Educației a făcut public un raport de control la instituția județeană ce demolează școlile din temelii din punct de vedere managerial și nu numai. Deficiențele grave semnalate de controlorii Ministerului sînt puse în cîrca inspectorului general Ilie Stavăr. La rîndu-i, «generalul» replichează susținînd că raportul nu este altceva decît o comandă politică... Soarta învățămîntului va fi decisă însă în toamnă, cînd o echipă de control condusă de șeful corpului de Control din cadrul Ministerului Educației va lua la puricat din nou documentele școlare în cadrul unei inspecții de revenire. Pînă atunci... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 19:01 (17698 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Replica la atacurile Agenției Star Models

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (III)

Replica la atacurile Agenției Star Models

Din anul 2002, de cînd ne-am început activitatea, am organizat zeci de concursuri naționale, am colaborat cu mari agenții de publicitate alături de sute de modele și designeri. Motivul adevărat al plecării în Londra a fost extinderea cunoștințelor în domeniul modei, ci nu cum s-a stipulat în presă ca s-ar fi ascuns de anchetă. Așadar, domnul Tamârjan Ion a studiat arta fotografiei la London College of Fashion și Holborn Studio, reușind să își îmbogățească, în mod profesional, sfera de cunoștințe.

Din luna mai a acestui an, Star Models a devenit ținta unor atacuri în presă fără precedent, atacuri dezinformate și calomnioase la imaginea și integritatea modelelor și a omului din spatele scenei... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 09:31 (102475 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

În pauzele dintre două atacuri împotriva administrație publice locale și județene, prefectul Teculescu are și preocupări mai pașnice.Miercuri, 23 iunie, de exemplu, domnia sa va prezida un seminar în cadrul căruia se va dezbate viitoarea strategie turistică a județului Ialomița.
Denumit «Forumul pentru Promovarea și Dezvoltarea Turistică Ialomița», urmat de o dezbatere-eveniment, seminarul își propune să elaboreze o strategie de dezvoltare a turismului în Județul Ialomița, pentru «realizarea unui concept unitar în acest domeniu economic atît de timid abordat».
Potrivit comunicatului remis redacției, la seminar ar trebui să participe toate instituțiile statului direct interesate în dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2010, 17:11 (20052 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Ajunși în curtea Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, ne-am întrebat care ar fi elevul ce excelează la toate materiile în această unitate școlară? Răspunsul, desigur, l-am primit de la directorul liceului, profesorul de matematică Dumitru Cioboată.
«Solomon, Sebastian Solomon, din clasa a IV-a. El excelează și la pian, dar și la învățătură. Este un copil deosebit» ne spune directorul. Și ne îndrumă către fosta clădire a Școlii nr. 1, acolo unde se desfășoară cursurile pentru ciclul primar. Pierdut parcă printre puștii de-o șchiopă, îl observăm pe Solomon. Stă cuminte, cu toate că este pauză și exersează o compoziție proprie la pian. Alături îi stă învățătoarea, dar și cel... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2010, 08:32 (68875 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Tânărul care a provocat un accident rutier când se întorcea de la banchet, reținut pentru 24 de ore!

Tînărul care a provocat un accident rutier cînd se întorcea de la banchet, reținut pentru 24 de ore!

Un tînăr, de 19 ani, din Gura Ialomiței, a fost reținut pentru producerea unui accident rutier grav pe șoseaua ce leagă municipiul Slobozia de orașul Amara. Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 7 iunie, cînd tînărul despre care facem vorbire se întorcea de la petrecerea de banchet împreună cu alți trei colegi. Tînărul de 19 ani se deplasa la volanul unui autoturism dinspre Slobozia către Amara, iar în dreptul Silozului, a efectuat o depășire pe cît de imprudentă pe atît de negulamentară, intrînd în coliziune frontală cu o mașină ce se deplasa din sens opus.
La cîteva zile, șoferul mașinii ce circula regulamentar și-a pierdut viața, ceilalți patru pasageri, din fericire, suferind răni ușoare ca urmare a accidentului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2010, 12:29 (23760 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: accident arestare

Sâmbătă 27 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: I-a luat casa foc de la o sobă

La începutul săptămînii, luni, 19 decembrie, în jurul orei 22,00, pompierii au fost alertați cu privire la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din Grivița. Potrivit pompierilor, cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:17
(12019 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grivița incendiu


ISU Ialomița: 9 urgențe medicale într-o singură zi!

Potrivit unei informări, luni, 19 decembrie, echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost solicitate să intervină în cazul a 9 urgențe medicale. Paramedicii instituției au intervenit ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:16
(14999 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Norme de venit pe 2012

Propunerile pentru normele de venit aferente anului 2012 au fost oferite publicității pe site-ul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița. Informarea este destinată contribuabililor care își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:02
(9663 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoți de fier vechi, prinși

Polițiștii Secției Jilavele informează identificare unor hoți de fier vechi. Pe scurt, oamenii legii au desfășurat o anchetă privind furtul a mai multor obiecte metalice din anexa locuinței unui bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:01
(16589 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în panourile unei benzinării

Sîmbătă, 17 decembrie, la Urziceni, s-a produs un accident rutier. În urma cercetărilor s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de 30 ani, din localitate, se deplasa la volanul unui autoturism, a pătruns ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:36
(10404 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu Matizul într-un TIR

Un grav accident rutier s-a produs duminică, 18 decembrie, în apropiere de Slobozia. Potrivit polițiștilor, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din Slobozia, se deplasa la volanul unui autoturism pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:28
(12707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 8 șoferi au rămas fără permise, amenzi de 59000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au derulat la sfîrșit de săptămînă o serie de acțiuni în cadrul cărora au aplicat 244 sancțiuni contravenționale, au reținut 8 permise de conducere și au retras 2 certificate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:27
(11657 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist accidentat ușor

Duminică, 18 decembrie, la Țăndărei, un biciclist a fost acroșat de un autoturism. Atfel, în timp ce un bărbat, de 60 ani, din localitate, se deplasa la volanul unui autoturism, nu a respectat semnificația ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:26
(16392 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bucureștean prins beat la volan

Un alt șofer a fost prins de polițiștii rutieri, duminică, 18 decembrie, în timp ce se deplasa la volanul unei mașini după ce băuse. Șoferul, un bărbat de 44 ani, din București, a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:25
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Șoferița a accidentat un pieton

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 17 decembrie, la Gheorghe Doja. Pe scurt, în timp ce o tînără, de 24 de ani, se deplasa la volanul unui autoturism, a accidentat un localnic de 39 de ani, care se ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:24
(14356 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Doi infractori, încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 25 ani, din Țăndărei, au fost prinși și arestați, vineri, 16 decembrie. Ambii aveau de executat pedepse privative de libertate de cîte 2 ani închisoare. Infractorii sînt acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:22
(18408 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Săveni și Gura Ialomiței

Duminică, 18 decembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea a două incendii. Astfel, în primul caz o anexă gospodărească a unui cetățean din Săveni a ars după ce o persoană ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:21
(12956 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Jaf la benzinărie

Trei indivizi cu cagule au intrat într-o benzinărie din Căzănești și au atacat-o pe casieră. Evenimentul s-a petrecut în noaptea de vineri spre sîmbătă, 16/17 decembrie 2011, casiera Constantina E. fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2011, 17:34
(17818 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: A furat un aparat de sudură de pe șantier

Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că joi, 15 decembrie a.c., persoane necunoscute au sustras de pe șantierul unei fabrici din comuna Movilița, un aparat de sudură. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:34
(11099 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Peste 200 de jandarmi vor asigura ordinea publică în perioada Sărbătorilor de Iarnă și de Revelion

Peste 200 de jandarmi vor asigura măsurile de ordine publică în toate municipiile județului Ialomița cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă și a Anului Nou. «Jandarmii vor oferi cetățenilor un climat de liniște ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:31
(17273 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Armă de tir, deținută ilegal

Efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat joi, 15 decembrie a.c., un bărbat de 40 ani, din Slobozia, care deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat, calibru 5, ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:30
(12295 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: I-au furat din curte

Joi, 15 decembrie a.c., polițiștii din Alexeni au fost sesizați de către un localnic, de 70 ani, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței și au sustras fier vechi. În ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:04
(15041 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt


Movilița: Beat mort la volan a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge! Și avea și permisul anulat!

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic joi, 15 decembrie a.c., pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, domiciliat în municipiul București. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 14:16
(18971 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Jandarmeria donează viață pentru România», la final

116 jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și 10 voluntari din instituțiile partenere au participat la campania de donare de sînge, inițiată de Jandarmeria Română, «Jandarmeria ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 14:06
(13178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat bani de la firma unde era angajat!

Un feteștean de 36 ani este cercetat penal de polițiști pentru delapidare. Pe numele individului polițiștii au reținut că în perioada ianuarie-octombrie 2011, în calitate de angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 16:48
(11808 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Tu cui dai accept?»

«O cercetare realizată de Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității din cadrul IGPR arată faptul că 70% dintre elevii de gimnaziu accesează internetul cel puțin o dată pe zi; toți acești copii ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 16:47
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției Municipale pentru Cultură, Sport și Tineret Slobozia, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 14:01
(11790 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cinci tineri care furau din autoturisme, cercetați de polițiști

În urma investigațiilor derulate, efectivele Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat marți, 13 decembrie a.c., un minor de 17 ani, domiciliat în localitate, ca fiind făptuitorul unui ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:53
(16572 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: I-a sustras porumbul din hambar

Poliția a fost sesizată de către o femeie, de 58 ani, din Slobozia, cu privire la faptul că de la locuința unei rude din comuna Cosîmbești a fost sustrasă cantitatea de aproximativ 200 kg porumb știuleți ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:51
(18721 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat în pom

La primele ore ale dimineții de miercuri, 14 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că între localitățile Țăndărei și Platonești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:50
(13884 vizualizări - 1 comentariu)


Ciulnița: A furat grilaje metalice dintr-o curte

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia cercetează sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat un bărbat de 42 ani, din comuna Ciulnița. Acesta a sustras marți, 13 decembrie a.c., mai multe ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:44
(11872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Protopopiatul Urziceni: Festival de colinde și expoziție de icoane pe lemn și sticlă

Protopopiatul Urziceni: Festival de colinde și expoziție de icoane pe lemn și sticlă

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 11 decembrie 2011, Protopopiatul Urziceni, împreună cu Societatea Culturală Apollon și Primăria Municipiului ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:38
(15552 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2011, 14:56
(7892 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat fier vechi

Polițiștii au oprit pentru control, în trafic, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 44 ani, din localitate, care transporta deșeuri feroase fără a deține documente de proveniență. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2011, 14:33
(15536 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut, la volan

Luni, 12 decembrie, polițiștii au prins, pe raza municipiului Fetești, un bărbat de 47 ani care se afla la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Testat fiind cu aparatul Drager, șoferul ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2011, 14:33
(13508 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...