Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Corpul de Control al ministrului Administrației și Internelor a demarat o anchetă în cazul polițistului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. Actual, controlul se află în desfășurare, ancheta vizînd activitățile extra-polițienești ale șefului Serviciului Poliției Rutiere.
După cum cunoașteți, Sorin Goagă a făcut obiectul unor anchete în presa locală. În mare, acestea se refereau la «activitățile» pe care ofițerul Goagă le-ar fi desfășurat la societatea deținută de mama sa. Reamintim faptul că Goagă a ajuns în atenția publicului larg în urma unor încrengături financiare ale societății Expur SA. Mai exact, firma mamei sale s-a «pricopsit» cu o escrocherie de toată frumusețea... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 17:23 (23995 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfântul Așteaptă

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfîntul Așteaptă

Paradoxal, găurile negre ale investițiilor din mandatul lui Gheorghe Petre (dar pe care Ilie Stavăr a promis că le va alimenta financiar în continare) nu sînt doar unitățile școlare din mediul rural, ci și campusurile. Taxate inițial drept o «campanie de imagine a PNL în Ialomița», campusurile școlare se dovedesc a fi la acest moment cele mai păguboase investiții din întreg județul. Iar trecerea lor în revistă nu face decît să confirme dezastrul.

Campusul de la Liceul de Artă, cel mai avansat proiect
Singurul campus școlar din județ unde lucrările de execuție nu au fost sistate este cel al Liceului de Artă din Slobozia. Directorul Dumitru Cioboată susține că lucrările... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 11:18 (23813 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

Ialomița nu scapă de furia apelor

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

La Fetești, aproximativ 20 case din cartierul Buliga și Fetești-Oraș sînt în pericol de inundare. Cotele Dunării cresc în continuare, doar 20 de centimetri lipsind pentru ca locuințele la care facem referire să fie cuprinse de ape. 170 de jandarmi, polițiști și autorități locale se luptă pentru înălțarea digului. În tot acest timp, oamenii privesc îngroziți cum apele se umflă...

20 de centimetri distanță de dezastru
Creșterea cotelor brațului Borcea a pus pe jar autoritățile Feteștiului. Încă de la primele ore ale dimineții de 1 iulie, Comitetul Local pentru Situații de Urgență s-a întrunit la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, pentru a stabili măsurile pentru... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 14:16 (22859 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bala, file de scandal-poveste

Proces tergiversat timp de doi ani

Bala, file de scandal-poveste

Un scandal local, dospit între doi tineri teribiliști cunoscuți în cartierele orașului Slobozia, revine în actualitate. «Meritul» aparține judecătorilor slobozeni, ce acordă amînare după amînare în procesul de judecată al celor doi. Scandalul, căci vorbim despre un scandal în toată regula, cu pistoale și lovituri violente, s-a iscat între doi tineri, odrasle ale unor binecunoscuți oameni de afaceri locali. Pe de o parte, Daniel Bala, inculpat în conflicul nostru, de cealaltă parte, victimă în contextul la care facem vorbire, Nicolae Țință. Cei doi s-au răfuit zdravă în toamna lui 2008, acum doi ani, în incinta fostei discoteci din zona Filaturii. Atacatorul, Daniel Bala, i-ar fi aplicat o corecție... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 10:42 (27631 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

O nenorocire nu vine niciodată singură

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

ultima oră: Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Galben, pentru intervalul 30 iunie, ora 9.00-1 iulie, ora 9.00, fenomenele meteo predominante fiind cele de instabilitate atmosferică accentuată, adică ploi torențiale de 25-40 l/mp, furtuni...

Furtunile, urmate de ploi torențiale, înregistrate în ultimul timp au calamitat mii de hectare de teren în Ialomița. Sute de agricultori spun că se află în pragul falimentului. Firmele de asigurări deja recepționează înștiințări de daune la culturi de rapiță și grîu, clauzele polițelor de asigurare, referitoare la furtuni și ploi torențiale, fiind invocate de agricultori...

Ploi torențiale și furtuni
În condițiile unui an care se anunța fabulos, agricultorii ialomițeni au ajuns în acest moment la un pas de faliment. Din cauza furtunilor și ploilor torențiale căzute în ultima perioadă, mii de hectare cultivate cu grîu au fost culcate la pămînt, ajungînd să încolțească... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 21:40 (19093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala din Cosâmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

La un an de la recepție și după 1 milion de lei cheltuiți

Școala din Cosîmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

Scandalul investițiilor în unitățile școlare din județul Ialomița pare unul fără sfîrșit. Iar cele 50 de milioane de lei pompate cu forța în sute de obiective școlare pe vremea lui Gheorghe Petre (devenite 100 prin permutări de «n» șantiere, luate cîte «k» firme) au ajuns să nască monstru după monstru. Unul dintre aceștia e școala de la Cosîmbești, o clădire cu 4 clase și un laborator, reabilitată din temelii între 2008 și 2009, dar care a ajuns la un an de la recepție o ruină a cărei valoare se ridică la 1 milion de lei.

Școala noastră cea de toate zilele
Reabilitarea școlii de la Cosîmbești a fost o necesitate. În 2008, la data intrării în procesul de reabilitare,... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 06:12 (20858 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Baba-oarba cu criza economică

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Nici nu s-a stins ecoul contestatarilor deciziei primarului Gabi Ionașcu referitoare la măririle salariale ale angajaților instituției căci un nou dezmăț administrativ își face năstrușnic loc către publicul larg. De această dată, pe scenă urcă Primăria Țăndărei alături de liota de salariați. Povestea scurtă și cu final nefericit pentru buzunarele localnicilor privește o nouă creștere salarială pentru mai marii administrației locale. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului local de marți, 29 iunie, iar în urma acesteia 30 de angajați ai Primăriei vor fi miluiți cu creșteri salariale, așa, de dragul crizei economice. Cea mai consistentă mărire va avea drept destinație buzunarul drept al secretarului... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 20:31 (21146 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

Marți, 29 iunie, credincioșii au sărbătorit un an de la instalarea ca Episcop al Eparhiei Sloboziei și Călărașilor a Presfințitului Vincențiu. În semn de sărbătoare, slobozenii au participat la o Slujbă de Liturghie arhierească susținută de Presfințitul Vincențiu în Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Alături, episcopul a avut un sobor de preoți ce, la finalul Slujbei de Liturghie, au oficiat o slujbă de mulțumire pentru «purtarea de grijă și binefacerile primite de la Dumnezeu».
PS Vincențiu a fost întronizat în urmă cu un an, iar la evenimentul desfășurat atunci au participat, alături de înalții prelați ai BOR, oficiali din Guvernul Romîniei, dar și președintele Traian Băsescu. ... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 12:17 (11706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răuță antrenează pe petrodolari

Al-Ettifaq, destinația fostului antrenor al Unirii Slobozia

Răuță antrenează pe petrodolari

Fostul antrenor al Unirii Slobozia, Ion Răuță a plecat luni, 28 iunie, la 16,30, spre Arabia Saudită, unde urmează să parafeze o înțelegere pe un sezon cu clubul Al-Ettifaq. Răuță va lucra ca antrenor secund și va colabora cu Ion Marin, fost antrenor la Dinamo. Cei doi au mai lucrat împreună cînd Săpăligă activa ca antrenor principal la Farul Constanța. «Unii ziariști au spus că nu am valoare nici de Divizia C. Prin urmare, plec în Arabia Saudită. Le urez succes fotbaliștilor de la Unirea, iar noii conduceri tehnice îi doresc să facă mai mult decît am reușit eu» a declarat Răuță în drum spre aeroport. La echipa arabă a activat pînă în această vară și actualul stelist Dorel Stoica. Răuță... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 10:46 (17600 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Dacă-i ordin, let’s do it!

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Sîmbătă, 26 iunie, Prefectura Ialomița a fost gazda lansării județene a celui mai vast proiect național de curățenie a mediului rural și zonelor verzi ale țării. Inițiatorii proiectului propun «curățarea mormanelor de gunoi din arealele naturale ale țării», într-o singură zi, pe 25 septembrie, după modelul a 8 țări europene care au reușit această performanță inedită. În Ialomița însă, organizatorii și-au luat măsuri suplimetare de siguranță, cerînd autorităților să asigure succesul proiectului conform butadei «dacă-i ordin, cu plăcere!». Iar prefectul Mădălin Teculescu a promis că va da ordin ca la data stabilită toată suflarea administrației locale să fie pregătită pentru curățenie.

Voluntariat cu de-a sila... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2010, 12:50 (19522 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dunărea a intrat în Ialomița

Dunărea a intrat în Ialomița

• prima linie de apărare depășită
• islazuri inundate la limita dintre Ialomița și Călărași
• autoritățile se bazează pe a doua linie de apărare
• cota de inundație a fost depășită cu 15 cm

În cursul dimineții de vineri, 25 iunie, Sistemul de Gospodărire a apelor Ialomița-Buzău a anunțat că Borcea a inundat și suprafețe aflate pe teritoriul județului Ialomița. Este vorba despre niște islazuri situate la limita dintre județele Ialomița și Călărași. Deși situația nu este gravă, incidentul a alertat autoritățile județene. Mariana Negoriu, directorul SGA Ialomița susține că în acest moment se fac toate eforturile pentru prevenirea unor eventuale inundații. «Ne vom concentra atenția asupra celei de-a doua linie de apărare a județului. La acest moment credem că aceasta este cea mai bună soluție pentru a evita eforturi inutile de consolidare a digurilor existente» a declarat directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 17:33 (21360 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă, fenomen incontrolabil în Ialomița

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă ialomițeană, un fenomen incontrolabil pentru autorități, revine în actualitate cu date cel puțin îngrijorătoare. Numai în primele cinci luni ale anului curent, 153 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea unor infracțiuni. Datele statistice evidențiază faptul că, numărul adolescenților implicați în fapte ilegale este în creștere cu nu mai puțin de 23 de procente, comparativ cu perioada similară a anului precedent... De cele mai multe ori, cauzele ce conduc către aceste realități țin de situațiile materiale sau sociale ale familiilor acestor adolescenți, însă nici teribilismul adolescenților nu trebuie neglijat. În funcție de faptele comise și vîrsta... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 10:29 (20540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Scandal în ograda Domnului

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Joi, 24 iunie, Poliția a fost sesizată despre faptul că un grup de persoane provoacă scandal în incinta bisericii «Sfîntul Gheorghe» (biserica de la ANL-uri) din Slobozia, perturbînd desfășurarea slujbei religioase. La scurt timp, grupul în cauză, format din 14 persoane, 3 bărbați și 11 femei, toate îmbrăcate în haine de culoare neagră, asemănătoare veșmintelor monahale, a fost depistat de un echipaj de poliție într-o stație de maxi-taxi din municipiul Slobozia. Persoanele depistate au fost conduse la sediul Poliției Slobozia pentru o anchetă, urmînd ca în funcție de rezultatul acesteia să se facă încadrarea juridică a faptei. Din primele cercetări rezultă că persoanele reținute fac parte dintr... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:43 (30404 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managementul sănătății se dictează politic

Spitalele ialomițene trec în grija primăriilor și consiliilor județene

Managementul sănătății se dictează politic

Potrivit unei noi prevederi legislative, spitalele ialomițene trec în subordinea administrațiilor publice locale. Strategiile de descentralizare sanitară lipsesc însă cu desăvîrșire. Rapid, își fac loc speculațiile privind viitorii managerii de unități medicale. Din perspectiva financiară, situația este îngrijorăroate, politic vorbind, orizontul zîmbește promițător doctorilor de partid...

Aceeași Mărie cu alți bani de portofel
Transferul managementului spitalicesc în cîrca autorităților locale sau județene face parte din controversata reformă sanitară mai mult discutată la televizor decît pusă-n practică. O dată pronunțată pentru trecerea propriu-zisă a unităților sanitare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:36 (24053 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: spitale Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

Administrația județeană a ratat întîlnirea cu Măsura 322

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

De aproape o lună, publicația Independent duce o campanie de mediatizare a cauzelor care au determinat eșecul proiectelor europene derulate în ultimii doi ani în Ialomița prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Concluzia materialelor de presă prezentate opiniei publice locale este că vinovatul moral pentru situația din acest moment este Consiliul Județean Ialomița, singura instituție din județ care ar fi putut sprijini coerent administrațiile locale în accesarea fondurilor comunitare. Din păcate, lipsa de expertiză (departamentul de Integrare Europeană al Consiliului Județean Ialomița are doar un angajat) și dezinteresul structurilor de conducere din cadrul instituției au dus la... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2010, 09:23 (21341 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vânat» de Minister pentru haosul din învățământul ialomițean

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vînat» de Minister pentru haosul din învățămîntul ialomițean

Recent, învățămîntul ialomițean a fost din nou împins în prăpastia unui scandal de proporții. Ministerul Educației a făcut public un raport de control la instituția județeană ce demolează școlile din temelii din punct de vedere managerial și nu numai. Deficiențele grave semnalate de controlorii Ministerului sînt puse în cîrca inspectorului general Ilie Stavăr. La rîndu-i, «generalul» replichează susținînd că raportul nu este altceva decît o comandă politică... Soarta învățămîntului va fi decisă însă în toamnă, cînd o echipă de control condusă de șeful corpului de Control din cadrul Ministerului Educației va lua la puricat din nou documentele școlare în cadrul unei inspecții de revenire. Pînă atunci... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 19:01 (17698 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Replica la atacurile Agenției Star Models

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (III)

Replica la atacurile Agenției Star Models

Din anul 2002, de cînd ne-am început activitatea, am organizat zeci de concursuri naționale, am colaborat cu mari agenții de publicitate alături de sute de modele și designeri. Motivul adevărat al plecării în Londra a fost extinderea cunoștințelor în domeniul modei, ci nu cum s-a stipulat în presă ca s-ar fi ascuns de anchetă. Așadar, domnul Tamârjan Ion a studiat arta fotografiei la London College of Fashion și Holborn Studio, reușind să își îmbogățească, în mod profesional, sfera de cunoștințe.

Din luna mai a acestui an, Star Models a devenit ținta unor atacuri în presă fără precedent, atacuri dezinformate și calomnioase la imaginea și integritatea modelelor și a omului din spatele scenei... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 09:31 (102474 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

În pauzele dintre două atacuri împotriva administrație publice locale și județene, prefectul Teculescu are și preocupări mai pașnice.Miercuri, 23 iunie, de exemplu, domnia sa va prezida un seminar în cadrul căruia se va dezbate viitoarea strategie turistică a județului Ialomița.
Denumit «Forumul pentru Promovarea și Dezvoltarea Turistică Ialomița», urmat de o dezbatere-eveniment, seminarul își propune să elaboreze o strategie de dezvoltare a turismului în Județul Ialomița, pentru «realizarea unui concept unitar în acest domeniu economic atît de timid abordat».
Potrivit comunicatului remis redacției, la seminar ar trebui să participe toate instituțiile statului direct interesate în dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2010, 17:11 (20052 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Ajunși în curtea Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, ne-am întrebat care ar fi elevul ce excelează la toate materiile în această unitate școlară? Răspunsul, desigur, l-am primit de la directorul liceului, profesorul de matematică Dumitru Cioboată.
«Solomon, Sebastian Solomon, din clasa a IV-a. El excelează și la pian, dar și la învățătură. Este un copil deosebit» ne spune directorul. Și ne îndrumă către fosta clădire a Școlii nr. 1, acolo unde se desfășoară cursurile pentru ciclul primar. Pierdut parcă printre puștii de-o șchiopă, îl observăm pe Solomon. Stă cuminte, cu toate că este pauză și exersează o compoziție proprie la pian. Alături îi stă învățătoarea, dar și cel... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2010, 08:32 (68875 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Tânărul care a provocat un accident rutier când se întorcea de la banchet, reținut pentru 24 de ore!

Tînărul care a provocat un accident rutier cînd se întorcea de la banchet, reținut pentru 24 de ore!

Un tînăr, de 19 ani, din Gura Ialomiței, a fost reținut pentru producerea unui accident rutier grav pe șoseaua ce leagă municipiul Slobozia de orașul Amara. Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 7 iunie, cînd tînărul despre care facem vorbire se întorcea de la petrecerea de banchet împreună cu alți trei colegi. Tînărul de 19 ani se deplasa la volanul unui autoturism dinspre Slobozia către Amara, iar în dreptul Silozului, a efectuat o depășire pe cît de imprudentă pe atît de negulamentară, intrînd în coliziune frontală cu o mașină ce se deplasa din sens opus.
La cîteva zile, șoferul mașinii ce circula regulamentar și-a pierdut viața, ceilalți patru pasageri, din fericire, suferind răni ușoare ca urmare a accidentului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2010, 12:29 (23760 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: accident arestare

Sâmbătă 27 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9766 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13114 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11872 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Reținut pentru comiterea mai multor furturi

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr, sub coordonarea ofițerilor din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural-Slobozia au depistat un bărbat, de 55 de ani, din localitate care se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 18:52
(10180 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de șoferi au rămas fără permise, peste 76800 de lei amenzi

La sfîrșit de săptămînă, în cadrul activităților desfășurate de polițiștii rutieri pentru disciplinarea paricipanților la trafic, au fost constatate 6 infracțiuni, au fost aplicate 330 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 17:46
(10331 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Vineri, în jurul orei 19.30, Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Gării din localitate. Din cercetările efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 16:53
(9464 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hyundai i10 facelift

Hyundai i10 facelift

După ce a încheiat anul 2010 pe podiumul celor mai bine vîndute modele ale clasei A, Hyundai i10 propune acum publicului o nouă versiune facelift. Noul model este disponibil în ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2011, 12:25
(10550 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil prins în flagrant la furat

În miez de noapte, un adolescent de 15 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce ieșea dintr-un magazin de unde furase mai multe bunuri. Deși magazinul era prevăzut cu alarmă, minorul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2011, 15:12
(9711 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


«Tu cui dai accept?», campanie desfășurată și în Ialomița

Polițiștii ialomițeni se înscriu în rîndul autorităților ce desfășoară în perioada februarie-iunie 2011, campanie «Tu cui dai accept?». Campania vizează educarea minorilor în privința pornografiei pe internet ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2011, 15:09
(9437 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Germania, depistat la Fetești

BMW furat din Germania, depistat la Fetești

Polițiștii feteșteni au reușit să depisteze un autoturism urmărit internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean din municipiul Medgidia, județul Constanța, în vîrstă de 39 de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:57
(10456 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: 16 mii de lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră într-o singură zi

Poliția Rutieră a aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de peste 16 mii de lei în decursul unei singure zi. Acțiunile s-au desfășurat pe raza localităților Urziceni, Manasia, Gîrbovi, Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:54
(9137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașină radiată din circulație, descoperită de polițiști în trafic

Miercuri, 9 februarie, polițiștii slobozeni au identificat pe șoseaua Brăilei, la ieșirea din oraș, un autoturism înmatriculat în județul Mureș, condus de un bărbat, de 43 de ani, din județul Călărași. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:51
(11839 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți după gratii

În cadrul unei acțiuni organizate de polițiștii Biroului de Ordine Publică Urziceni, în colaborare cu agenții Postului de Poliție Gîrbovi, au fost depistați doi infractori fugari. Tinerii, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:50
(9860 vizualizări - 0 comentarii)


Miting de protest împotriva desființării Spitalului din Țăndărei

Organizațiile Județene din Ialomița ale PSD și PNL vor organiza sîmbătă, 12 februarie 2011, începînd cu orele 13.00, un miting de protest în fața sediului Primăriei Țăndărei. Protestul se desfășoară ca ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 14:18
(9395 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Controale ale Poliției Rutiere la taxiuri

Slobozia: Controale ale Poliției Rutiere la taxiuri

În dimineața zilei de joi, 10 februarie a.c., în intervalul orar 07.00-09.00, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Investigarea a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 13:15
(12757 vizualizări - 4 comentarii)


Premiu pentru Primăria Slobozia de la Ministerul Mediului

Premiu pentru Primăria Slobozia de la Ministerul Mediului

Marți, 8 februarie 2011, Municipiului Slobozia i-a fost conferit «Premiul pentru promovarea conceptului de colectare selectivă și acceptarea acesteia de către locuitori», în cadrul primei ediții a programului ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 13:02
(8058 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru accesare de credite

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-Sprijin pentru zona montană defavorizată, 212-Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 08:46
(11038 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cartele telefonice în sacoșa cu ceapă pentru un deținut

O femeie de 57 de ani a încercat să introducă în Penitenciarul Slobozia mai multe cartele telefonice. Marți, 8 februarie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de reprezentanții pușcăriei din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:40
(11372 vizualizări - 1 comentariu)


Malu: Copil de 13 ani, rănit grav după ce a fost lovit de o mașină

Un copil de 13 ani a fost grav rănit într-un accident rutier petrecut marți, 8 februarie, la Malu. Minorul, pieton pe marginea șoselei, a fost acroșat de o mașină condusă de un bărbat, de 56 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:39
(9007 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 8 spre 9 februarie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic un conducător auto băut și fără permis de conducere. Individul, un tînăr de 20 de ani, cu domiciliul ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:39
(9731 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură șine de cale ferată și bucăți de macarale

«În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiștii din Urziceni pentru prevenirea și combaterea furturilor de metale feroase și neferoase, au fost identificate mai multe persoane care au sustras astfel de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:38
(7389 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


ITM Ialomița: Vechimea în muncă, pe adeverință

Potrivit reprezentanților Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, prevederile legale privind carnetul de muncă au fost aprobate. Dată fiind această nouă reglementare ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 13:22
(18988 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 36 de copii, duși în excursie de Protoierie

Urziceni: 36 de copii, duși în excursie de Protoierie

«Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială al Protopopului Urziceni a organizat în data de 3 februarie 2011 o excursie pentru copiii de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 11:41
(8577 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Copil fugit de acasă

Luni, 7 februarie, în jurul orelor 20,00, polițiștii din Fierbinți-Tîrg au fost alertați despre dispariția de la domiciliu a unui minor. Potrivit părinților, adolescentul de 14 ani ar fi plecat la școală ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 10:36
(13522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 28 mii de lei în doar 3 zile

În perioada 4-6 februarie, polițiștii slobozeni, agenții posturilor de Poliție arondate și alte structuri polițienești, jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat o acțiune amplă la nivelul mai multor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 09:53
(8699 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amendă Ialomița


Sinești: Tîlhar încarcerat

La începutul săptămînii, luni, 7 februarie, polițiștii din Urziceni au prins un bărbat, de 30 de ani, din Sinești care se sustrăgea executării uneii pedepse cu închisoarea de 3 ani. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 08:46
(9021 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești tâlhar


Fetești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

În noaptea de luni spre marți, 7 spre 8 februarie, polițiștii feteșteni au prins în flagrant patru bărbați, cu vîrste între 22 și 36 de ani, toți domiciliați în comuna călărășeană Borcea, în timp ce transportau ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 07:38
(6913 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...