Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

2 milioane de euro despăgubiri pentru cârciuma de la gară

Atlantic Studio vs Primăria Slobozia

2 milioane de euro despăgubiri pentru cîrciuma de la gară

Războiul dintre SC Atlantic Studio și Primăria Slobozia a împlinit deja 3 ani. În această perioadă, episoadele sale au fost prezentate în repetate rînduri opiniei publice, în funcție de evoluția cazului. Ultimul episod însă frizează absurdul și transformă un litigiu banal într-o epopee administrativă a cărui final anunțat este «exproprierea în interes public». Asta dacă nu cumva instanțele locale de judecată nu îl vor obliga pe primarul Gabi Ionașcu să plătească firmei 2 milioane de euro despăgubiri pentru că l-a împiedicat să-și exercite dreptul de folosință asupra stabi-limentului de alimentație publică pe care îl deține.

Un bilet de loterie cu termen scadent în 49 de ani... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2010, 14:30 (34032 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

30 de miliarde, datoriile Spitalului Județean de Urgență

30 de miliarde, datoriile Spitalului Județean de Urgență

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este la un pas de colaps financiar. După datorii colosale de peste 30 miliarde de lei vechi, cea mai mare instituție sanitară din județ anunță trimfătoare că este în pericol să nu mai poată achita salariile. În tot acest timp, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate ridică din umeri amenințînd cu finanțări stricte. Un cerc vicios din care singurii perdanți vor fi pacienții...

...
Nici nu a început bine anul căci managerii spitalelor din județ încep să anunțe dificultăți financiare majore. Lor li se adaugă farmaciștii, patronii laboratoarelor de analize și pacienții, veșnic nemulțumiți de serviciile medicale, de lipsa analizelor... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2010, 10:16 (30654 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit 8 milioane de lei ...în poduri

Consiliul Județean Ialomița a investit 8 milioane de lei ...în poduri

Înainte de alegerile din 2008, pe vremea cînd criza era doar în cărțile de istorie și manualele de economie, Consiliul Județean Ialomița lansa unul dintre cele mai curajoase programe ale sale, acela de refacere și modernizare a podurilor ialomițene. Peste declarațiile lansate, timpul s-a scurs salvator, iar din proiectele puse pe tapet de către autorități s-au materializat doar două. De aceea, credem că ar fi utilă o trecere în revistă a inițiativelor vehiculate în ultimii doi ani și a stadiului final a investițiilor derulate de la alegeri și pînă în prezent.

Podurile noastre toate...
Cel mai celebru dintre podurile promise ialomițenilor poartă marca Maria Petre. Pentru... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2010, 07:11 (16392 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cartel ALFA a pichetat Prefectura Ialomița

Cartel ALFA a pichetat Prefectura Ialomița

Sindicatele afiliate la Cartel ALFA Ialomița s-au decis să se alăture miercuri, 17 martie a.c., acțiunilor sindicale de protest demarate la începutul acestei săptămîni la nivelul întregii țări. Este vorba de o pichetare a sediului Prefecturii Ialomița, la acțiune participînd toate sindicatele afiliate.
Solicitările sindicaliștilor vizează, în principal, modificarea Legii Pensiilor, majorarea salariului minim pe economie la valoarea de 705 lei, precum și revizuirea normelor de aplicare a salarizării bugetarilor. Sindicaliștii din Cartel ALFA Ialomița susțin că, dacă solicitările lor nu-și găsesc rezolvarea la nivelul Guvernului, următorul pas va fi declanșarea grevei generale, care va paraliza... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2010, 08:40 (22616 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Profesorul de Geografie a primit un pumn în față de la un elev

EXCLUSIV S-a întîmplat Grupul Școlar «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Profesorul de Geografie a primit un pumn în față de la un elev

Un profesor de Geografie de la Grupul Școlar «Alexandru Ioan-Cuza» din Slobozia a fost agresat, în timpul orelor de curs, de unul dintre elevii săi. Dascălul a fost lovit cu pumnul în față în timp ce încerca să dea un elev afară din clasă...
Violența în școli nu mai este demult o noutate. Sălile de curs devin uneori adevărate ringuri de box, profesori bătuți, absenteism școlar la cote alarmante și elevi lipsiți de cel mai mic interes pentru orele de curs. Toate caracterizează și învățămîntul ialomițean. Iar ultimul eveniment petrecut într-unul dintre cele mai mari licee slobozene demonstrează, încă o dată, stadiul deplorabil al învățămîntului ialomițean. O banală altercație între un profesor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2010, 14:34 (26586 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Rovine

A ars de viu în propria casă

click pe poza

În cursul nopții de luni spre marți, 15/16 martie a.c., un bărbat de 43 de ani a murit ars de viu în locuința sa din satul Rovine, aparținînd comunei Reviga. Proprietarul a aprins focul la o sobă al cărei coș de evacuare a fumului, nefiind izolat termic, a dus la izbucnirea unui incendiu. Flăcările s-au extins la întreaga locuință, iar bărbatul nu a mai putut fi salvat. Pompierii din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit cu două autospeciale dotate cu apă și spumă. Pînă la sosirea acestora, focul cuprinsese întreaga casă, distrugînd bunurile din trei încăperi ale locuinței. Incendiul a fost în cele din urmă stins însă pentru bărbatul ars de viu în propria-i locuință nu s-a mai putut face... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2010, 11:07 (18117 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății a trimis o echipă de control la Slobozia în problema apei

Deputatul Neacșu primește răspunsuri «pe surse»

Ministerul Sănătății a trimis o echipă de control la Slobozia în problema apei

Luni, 15 martie, în cadrul unei conferințe de presă, deputatul PSD Marian Neacșu a declarat că interpelarea sa către Ministerul Sănătății pe tema apei a avut urmări notabile. Potrivit celor declarate, Ministerul a declanșat ancheta solicitată de el pentru stabilirea calității apei furnizate populației. «Știu și eu, pe surse, așa cum știți și dumneavoastră, că a avut loc un control săptămîna trecută, n-am primit un răspuns oficial și, atîta vreme cît n-am primit un răspuns, nu pot să mă pronunț oficial» a spus Marian Neacșu.
Reamintim că în urmă cu aproape o lună, sub titlul «Salvarea societății Urban SA Slobozia și declanșarea unei anchete la Direcția de Sănătate Publica Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2010, 18:14 (23175 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

După ce a omorât un tânăr, făptașul e cercetat în libertate!

Verdict incredibil în accidentul de vineri noaptea

După ce a omorît un tînăr, făptașul e cercetat în libertate!

Un banal comunicat de presă avea să ne anunțe sîmbătă, 13 martie, la primele ore ale dimineții asupra producerii unui accident rutier. Comunicatul în sine, sec și lipsit de detalii nominale, ne-a parvenit pe calea oficială din partea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Să rezumăm tragicul eveniment: un om ucis de un șofer beat...

Accident grav cauzat de un șofer băut
Vineri, 12 martie a.c., puțin trecut de miezul nopții, prin 112, un cetățean a sesizat că pe DN 21, la km 92, din direcția Călărași-Slobozia, s-a produs un accident rutier, în urma căruia a rezultat decesul unei persoane. La fața locului s-au deplasat echipaje ale Poliției, Ambulanței și o... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2010, 13:19 (78690 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Danii de la buget întru pomenirea autorităților locale

Cine-mparte, parte face Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Danii de la buget întru pomenirea autorităților locale

Nici nu s-a șters bine în amintire silnicia limitării străzii Episcopiei la un singur sens și instituția mai sus pomenită recidivează. De data aceasta însă, pentru că e an de criză, păstorul întronizat acum opt luni vrea să sugă ilegal locuri de casă la Pepinieră acolo unde fiecare dintre proprietarii legitimați de Primăria Slobozia au plătit 10 mii de euro pe biletul de intrare.

Locuințe aprobate ilegal pentru preoți
Decizia, absolut ilegală a fost adoptată la rugămintea PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor joi, 4 martie 2010, în ședința ordinară a Consiliului Local și a fost aprobată de 15 din cei 21 de consilieri ai Sloboziei.
Concret, proiectul de... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2010, 06:11 (21919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pantofi, flori și cărți, pe listele de investiții

Pe ce se mai cheltuie banii la Primăria Slobozia în 2010

Pantofi, flori și cărți, pe listele de investiții

Fără prime și sporuri lunare. Fără salarii de merit și prime de vacanță. Venituri mai mici cu pînă la 50%. Bugetari disponibilizați în masă. Nu, nu este 1 aprilie, dar este o păcăleală grosolană cu care autoritățile au făcut audiențe maxime la televizor. În realitate, orice dorință de bugetar este îndeplinită cu bani de la stat. Direcțiile din subordonarea primăriilor nici nu visează la criza de la teve, ba chiar și-au propus achiziții dintre cele mai năstrușnice. Cel puțin așa reiese din bugetul amănunțit al celei mai mari localități a județului, municipiul Slobozia...

Bugetul alb ca brînza
La finele săptămînii precedente, consilierii municipali, întruniți în ședința... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2010, 15:23 (22785 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, «corigent» la investiții europene

Robinetul fondurilor structurale abia mai picură

Consiliul Județean Ialomița, «corigent» la investiții europene

Una dintre temele favorite de campanie ale administrației publice județene a fost reprezentată de «fondurile structurale europene». O temă pe cît de ofertantă, pe atît de absconsă pentru un public neavizat. În spatele acesteia, de 4 ani încoace, Consiliul Județean Ialomița lansează cele mai fanteziste proiecte de dezvoltare locală. Iar rezultatele, pe cît de firave, pe atît de îndelung mediatizate, confirmă incapacitatea administrației județene de a accesa fonduri care să permită un progres real pentru județul Ialomița.

Pomul lăudat al Sud Muntenia
Pentru cei total neavizați, vom apela la site-ul Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia. Potrivit acestuia, Agenția... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2010, 09:16 (10861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia vrea cu de-a sila teritoriile localităților limitrofe

În plină expansiune administrativă

Slobozia vrea cu de-a sila teritoriile localităților limitrofe

La jumătatea săptămînii trecute, Prefectura făcea public rezultatul unei întîlniri între autoritățile locale din Slobozia și cele din zonele limitrofe pentru «clarificarea limitelor teritoriale administrative». Informația, de-a dreptul neverosimilă în anul de grație 2010, ascunde un șir de războaie administrative purtate pentru adjudecarea unor suprafețe de aproape 2000 de hectare, precum pentru taxele și impozitele derivate. Iar în spatele tuturor acestor aspecte, susțin surse autorizate din administrația locală, se ascund afaceri de sute de mii de euro pentru care autoritățile sînt capabile să sacrifice cei două-trei sute de proprietari de teren cu titluri de proprietate deja eliberate...
... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2010, 08:48 (16704 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița încasează spor de condiții vătămătoare

Bugetul județean se cheltuiește bine și concentrat!

Consiliul Județean Ialomița încasează spor de condiții vătămătoare

Pentru cei dintre dumneavoastră care încă nu știți, aparatul administrativ al Consiliului Județean s-a mutat, începînd cu 16 ianuarie a.c., în Palatul Administrativ (fostul sediu aflat timp de aproape doi ani în renovare). Relocarea, potrivit declarațiilor președintelui Silvian Ciupercă, s-a făcut prin forțe proprii, fără cheltuieli suplimentare. În felul acesta, Consiliul Județean a scăpat de chiria plătită RomTelecom și, ce e mai îmbucurător, de pericolul pe care-l reprezentau antenele atîrnate deasupra sediului pentru care angajații au primit, o bună perioadă de timp, spor de antenă, dar nu și sănătate.
Vă veți întreba, probabil, ce legătură are acest amănunt cu bugetul aprobat cu o largă... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2010, 18:26 (18644 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Derapajele bugetare, amendate de primari

Cerșetoria administrativă are alternative

Derapajele bugetare, amendate de primari

Alocările bugetare ale Consiliului Județean consumă anual rîuri de cerneală tipografică. Media locală face analize comparative detaliate, identifică teorii ale conspirației, acuză administrația județeană de partizanat politic, profețesc haosul bugetar. Mai modestă, publicația noastră vă oferă anul acesta o perspectivă diferită asupra alocărilor bugetare și o posibilă soluție pentru ieșirea din criza administrativă acută în care ne aflăm.

Jumătate din buget, parazitat de cheltuieli administrative
Pentru a înțelege exact unde ne aflăm în acest moment, facem apel la setul de date seci care compun filozofia bugetară a anului în curs. În proiectul de buget al anului 2010... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2010, 10:10 (19624 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jandarmii «KOSOVARI» și-au primit decorațiile

Jandarmii «KOSOVARI» și-au primit decorațiile

La începutul lunii februarie 2010, prin Decret Prezidențial, în semn de recunoștință și apreciere pentru profesionalismul dovedit pe timpul executării misiunilor, șapte ofițeri și 47 de subofițeri din cadrul Jandarmeriei Române au fost desemnați să primească decorații militare, respectiv, Ordinul Virtutea Militară în grad de Cavaler, cu însemn de război, și Medalia Bărbăție și Credință clasa a-III-a, cu însemn de război.
Miercuri, 10 martie a.c., la sediul Inspectoratului General al Jandarmeriei Române, în prezența consilierului prezidențial Iulian Fota și a secretarului de stat în Ministerul de Interne, Dan-Valentin Fătuloiu s-a desfășurat ceremonia propriu-zisă de înmînare a decorațiilor... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2010, 09:48 (24963 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevilor li se deformează coloana vertebrală!

Ghiozdanele prea grele fac rău spatelui

Elevilor li se deformează coloana vertebrală!

Toți părinții sînt îngrijorați cînd își văd copiii plecînd la școală cu ghiozdane enorme pe spate, care par să fie mai grele decît ei. Sau, mai degrabă, erau îngrijorați pentru că unii au optat, de cîțiva ani, pentru ghiozdane pe roți, mult mai confortabile. Însă nu toți elevii au astfel de serviete. Din cîte se pare, o parte din durerile de spate și din deformațiile coloanei copiilor sînt atribuie greutății excesive a ghiozdanelor, arată săptămânalul francez Le Point.
Un studiu, realizat în condiții apropiate de realitate și publicat în revista științifică Spine, enumeră efectele imediate ale acestor ghiozdane asupra zonei lombare. Analizele au fost realizate cu un aparat RMN (rezonanță magnetică... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2010, 18:23 (27338 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țării cît mai mulți șomeri

Ialomița în Top 5 ȘOMAJ

Potrivit datelor publicate de Agenția Naționala de Ocupare a Forței de Muncă, Ialomița se află în topul județelor cu cei mai mulți șomeri. Mai grav este faptul că, dată fiind rata în creștere a șomajului (aceasta s-a mărit în luna februarie cu 0,2 puncte procentuale, pînă la 8,3%), Ialomița urcă vertiginos către fruntea clasamentului, ocupînd în acest moment locul 5.
Astfel, conform datelor furnizate de ANOFM, la nivel național numărul total de șomeri a urcat în februarie pînă la 762375. Din cei peste 760000 de șomeri, 13465 provin din Ialomița, iar numărul acestora este în continuă creștere.
Deși se consideră că vîrful de sarcină a fost atins în ianuarie, problema șomerilor ialomițeni rămîne... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2010, 13:43 (26421 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura, trasă pe dreapta

Previziuni sumbre pentru anul agricol în curs

Agricultura, trasă pe dreapta

Anul agricol în curs debutează sub semnul unor previziuni economice mai sumbre decît cele vehiculate în anii precedenți. Decapitalizați și lipsiți de subvenții, agricultorii ialomițeni acuză Guvernul de opacitate și lipsă de viziune. Mai grav este faptul că, alături de cei 500 de arendași care cultivă 75% din terenurile agricole din județ suferă și 10000 de fermieri care practică agricultura de subzistență. Pentru mulți dintre aceștia, susține Nicolae Sitaru, președintele LAPAR România, «acesta va fi anul falimentului».

10000 de sărăcii lucii
Lansată în 2008 ca formă de ajutor de stat, renta viageră își trăiește ultimele zile. La începutul acestei săptămîni, la sediul... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2010, 12:56 (22686 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prețul apei va crește

Apa tare face factura mare

Prețul apei va crește

Ultima noutate în materie de apă furnizată slobozenilor nu este nici retragerea autorizației de funcționare a SC Urban, nici faptul că autoritățile se zbat pentru identificarea unei soluții de potabilizare a apei, ci prețul. Prețul apei ce urmează a fi facturat slobozenilor va fi majorat. Chiar dacă inițial primarul Gabi Ionașcu, promotorul realizării sursei subterane subterane de apă, anunța scăderi ale prețului apei potabile cu aproximativ 30%, actual solicitarea Urban de majorare a prețului surprinde...
Cu toate că apa de la Slobozia nu poate să fie folosită decît în scop menajer, prețul ce urmează a fi transmis spre aprobare Consiliului Local Slobozia nu va scădea, ci va crește. Cu 0,4... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2010, 23:10 (42597 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Prefectura Ialomița se integrează în absolutul european

Proiectele PHARE ies la soare din dosare

Prefectura Ialomița se integrează în absolutul european

Poate vă întrebați ce face Prefectura cînd nu este obsedată de problema apei la Slobozia sau cînd nu verifică documentele emise de administrațiile locale. Ei, bine, răspunsul, ca și poștașul, vine întotdeauna de două ori. O dată pe site-ul insituției și încă o dată pe mail-urile fiecărei redacții de ziar din oraș. Și iată ce ne informează: «în cadrul Serviciului Integrare Europeană, Dezvoltare Economică și Monitorizarea Serviciilor Publice Deconcentrate, în săptămîna 1-5 martie 2010 a fost verificat stadiul implementării proiectelor PHARE 2004, 2005, 2006 în sectoarele prioritare de mediu și al proiectelor implementate pe Măsura 3.2.2 din Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală»... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2010, 17:03 (16334 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Doi tineri hoți furau din curțile localnicilor

Doi tineri de 21, respectiv 23 ani, ambii din Țăndărei au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei în cauză, în perioada ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:53
(11376 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


AJOFM Ialomița: 59 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 23 noiembrie 2011, sînt disponibile doar 59 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:47
(15180 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în timp ce săpau șanțul pentru a scoate o conductă de irigații

Un feteștean de 45 ani a alertat Poliția cu privire la faptul că pe terenul său, situat în extravilanul Feteștiului, a surprins doi bărbați care sapă pe aliniamentul unei instalații de irigații cu scopul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:41
(7421 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Recepție organizată de președintele Consiliului Județean Ialomița

Miercuri, 30 noiembrie a.c., președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă va organiza o recepție oficială. Evenimentul va marca sărbătorirea Zilei Naționale a României și va fi organizat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:39
(12460 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Flăcările au mistuit o rulotă fast-food

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții la o rulotă în care se produceau și se comercializau preparate de tip fast-food din Fetești. Flăcările au fost observate și anunțate prin 112, în jurul orei 3,00 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:07
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Evenimentul s-a produs miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, la o stație de preîncălzire a gazelor a Romgaz SA Mediaș, situată pe un teren viran de pe DN1D Urziceni-Bărbulești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:02
(14379 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în flagrant de polițiști în timp ce transbordau biodiesel furat într-o parcare

Marți, 22 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare de pe DN2A, în afara localității Țăndărei, două persoane care încărcau dintr-o autocisternă într-un autoturism mai multe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:54
(9024 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întîlnire între pompieri și reprezentanți ai asociațiilor de proprietari

«Un parteneriat pentru siguranța dumneavoastră!»-sub acest slogan s-a desfășurat o întîlnire între reprezentanții asociațiilor de proprietari de la nivelul municipiului Slobozia și cei ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:50
(19053 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La 17 ani a furat din magazin

A fost depistat un minor, în vîrstă de 17 ani, din Urziceni, care a profitat de neatenția unei vînzătoare și a sustras dintr-o firmă de pe raza localității suma de 72 lei. Acesta a fost urmărit și prins ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:48
(12809 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Incendiu de la o țigare la o fabrică de confecții

Un incendiu s-a produs la o fabrică de confecții din comuna Dridu, miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 12.00, iar pentru localizarea și lichidarea acestuia au intervenit pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:42
(13802 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Arestat pentru furt

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat marți, 22 noiembrie a.c., pe raza comunei Sfântu Gheorghe, un tînăr localnic, de 22 ani, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis mandat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:38
(17272 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat cu mașina prin oraș

Pe raza municipiului Urziceni a fost depistat un bărbat, de 44 ani, domiciliat în comuna Alexeni, care a condus un autoturism avînd o alcoolemie peste limita legală. Șoferul a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:26
(11173 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură a unui deținut

Vineri, 25 noiembrie a.c., o persoană privată de libertate din Penitenciarul Slobozia, Victor Săvilă, va inaugura o expoziție de pictură. Evenimentul, intitulat «Dincolo de prejudecăți», se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:22
(12932 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Transporta cu tractorul lemne fără documente

Marți, 22 noiembrie a.c., Formațiunea de Investigare a Fraudelor Țăndărei a organizat și executat o acțiune pe linia identificării transporturilor ilegale de mărfuri. Astfel, au fost legitimate 44 de persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:20
(13256 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o cameră video și un mobil

Jandarmii au surprins un prahovean care încerca să facă speculă în Slobozia. Marți, 22 noiembrie.a.c., în jurul orei 14,15, jandarmii l-au surprins Z. FILON, de 33 ani, din comuna Vărbilău-Prahova, în timp ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:02
(12697 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 16:38
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Săveni

Luni, 21 noiembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia prevenirii și combaterii braconajului cinegetic pe fondul cinegetic Săveni. Astfel, pe o solă cultivată ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:47
(17121 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni braconaj


Ialomița: Șoferi băuți și fără permis, la volan

Doi bărbați de 40, respectiv 57 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul de 40 ani, din Dridu, a fost prins luni, 21 noiembrie a.c., conducînd un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:44
(11091 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii slobozeni au derulat, în perioada 18-20 noiembrie a.c., o serie de acțiuni ce au vizat siguranța publică. Rezumatul activităților reține că, pe parcursul celor trei zile, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:41
(11009 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furau curent electric

În urma unei acțiuni desfășurată în dimineața zilei de vineri, 18 noiembrie a.c. în orașul Țăndărei, 12 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Așadar ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:59
(19635 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Deși mirosea a alcool, a refuzat testarea alcooltest

Polițiștii slobozeni au oprit, vineri, 18 noiembrie, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 34 ani, din localitate. Potrivit polițiștilor, tînărul emana halenă puternică de alcool ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:05
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Au furat dintr-un bar suc și alcool

Polițiștii cercetează trei tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani, toți domiciliați pe raza orașului Căzănești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, aceștia, în ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:03
(13864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți, la volan

86 km/h este o viteză surprinsă de aparatul radar, sîmbătă, 19 noiembrie, pe raza muncipiului Slobozia. După ce au oprit mașina, polițiștii au stabilit că era condusă de un slobozean, de53 ani, care, în ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15777 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: S-a lovit frontal de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie, un constănțean de 62 ani a produs un accident de circulație pe DJ212, în apropierea localității Platonești. Cauza principală a nefericitului incident a fost viteza de deplasare neadaptată ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15147 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Doi minori, acuzați de furt

Poliția a fost sesizată joi, 17 noiembrie a.c., de către un bărbat de 60 ani, din comuna Alexeni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și i-au sustras dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(11623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Gheorghe Doja: Fără permis și băut, la volan

Un bărbat de 41 ani, din Gheorghe Doja, a fost prins vineri, 18 noiembrie, de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Mai mult, pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:01
(13179 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru conducere fără permis

Vineri, 18 noiembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat de 41 ani, din Păltiniș, care a fost prins în trafic, în mod repetat, în timp ce conducea fără a poseda ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:58
(12405 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 66 mii lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră Ialomița

În perioada 18-20 noiembrie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni preventive în traficul ialomițean. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate cu 290 de amenzi, 5 certificate ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:51
(10693 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă vacante în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să lucreze în Germania în perioada vacanței de vară, anul 2012. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:48
(13352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Încercau să spargă mașinile dintr-o parcare

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 19 ani, au fost prinși de polițiști în timp ce încercau să deschidă mai multe autoturisme dintr-o parcare din Slobozia. Fapta a fost sesizată polițiștilor de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(10835 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...