Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița așteaptă la vot 240 de mii de alegători

Alegeri 2009

Ialomița așteaptă la vot 240 de mii de alegători

Duminică, 22 noiembrie 2009 vor avea loc scrutinul pentru alegerea Președintelui României și referendumul național. Pentru buna desfășurare a alegerilor în Ialomița, Prefectura a anunțat înființarea a 277 de secții de vot, dintre care 66 vor fi secții de votare speciale. Pentru evitarea oricărei tentative de fraudă, Prefectura a organizat o întîlnire cu reprezentanții partidelor politice din Ialomița, în vederea prelucrării informațiilor legate de desfășurarea legală a votului. Pînă la acest moment, există două reclamații privind afișajul electoral ilegal. Potrivit Ordonanței de Urgență nr. 95 din 2009, infracțiunile constatate la vot se pedepsesc cu închisoare de la 6 luni la 7 ani...

... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 23:45 (5541 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Boc 2 burdușește bugetele primarilor PD-L cu bani publici

Garantat ilegal în Ialomița!

Boc 2 burdușește bugetele primarilor PD-L cu bani publici

La fiecare schimbare de Guvern, nota de plată a guvernării se descarcă în capul contribuabililor. Sau, cel puțin, așa s-a întîmplat pînă în prezent. Acum însă, dată fiind criza, Guvernul Boc 2 ne dă la semnat nu doar notele de plată proprii, ci și pe cele ale primarilor din bătătura partidului. În Ialomița, numărul primarilor PD-L care s-au dedulcit nu mai tîrziu de săptămîna trecută cu felii consistente de fond bugetar se ridică la 14 (plus un primar PNL, pentru a nuanța culoarea). Pentru ceilalți, care nu au avut loc la banchet, același Guvern Boc 2 a lăsat să-i scape printre degete firimiturile.

Sportul rural aduce goluri consistente...
...la bugetul de stat. Nu știm... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 14:33 (7402 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Partidele politice se reclamă «electoral»

Partidele politice se reclamă «electoral»

Oficial, campania a început. Reprezentanții celor mai mari formațiuni politice din teritoriu sînt mai mult decît agitați; de la șefi la trepăduși. Toată lumea visează la președintele propriu. Între timp însă, Ialomița a fost invadată de afișe electorale. De la stîlpi la copaci, de la locuri de afișaj legale la gardurile bătrînilor de la țară, candidații zîmbesc, viclean sau tembel, din miile de afișe lipite de «voluntarii» susținători. În aceste zile de învălmășeală politică, polițiștii ialomițeni au fost angrenați cu succes în acțiunile electorale. Asta fiindcă nici ultimul afiș rupt din marginea județului nu a scăpat de o reclamație depusă la Inspectoratul Județean de Poliție. Drept pentru care... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 12:54 (7994 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nota de plată la apă crește cu 35 mii de euro

Slobozenii trebuie să mai scoată bani din buzunare

Nota de plată la apă crește cu 35 mii de euro

Anul trecut, primarul Gabi Ionașcu a anunțat creșterea valorii investiției în sursa de apă subterană de la 92 de miliarde, cît a fost estimată inițial, la 160 miliarde lei vechi. Luna trecută, primarul Gabi Ionașcu a anunțat că va cheltui pînă în 2011 alte 80 miliarde lei pentru înlocuirea conductelor de apă. Iar joi, 5 noiembrie 2009, în cadrul ședinței de Consiliu Local, domnia sa ne-a mai făcut cadou o factură de 35 mii de euro, în contul aceleiași investiții, pentru cumpărarea unui teren care să asigure zona de protecție sanitară severă pentru sursa de apă. Nu plîngeți încă!

5280 de metri pentru 35500 de euro!
Potrivit proiectului de hotărîre propus și aprobat joi... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 11:32 (5287 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minunatul Sfînt Andrei, trei zile la Slobozia (slideshow)

La orele prînzului zilei de vineri, 6 noiembrie 2009, moaștele Sf. Andrei, primul mărturisitor al credinței cele drepte pe pămînt Românesc, au poposit la Slobozia. Evenimentul a fost posibil grație binevoinței Preasfințitului Casian, episcop al Dunării de Jos. După o slujbă de mulțumire la Catedrala Înălțarea Domnului, moaștele Sf. Andrei au fost conduse într-o procesiune de 1000 de credincioși la Mînăstirea Sfinții Voievozi. Moaștele Sf. Andrei vor rămîne acolo timp de trei zile, perioadă în care credincioșii sînt așteptați să se închine raclei sfinte.
PS Vincențiu a declarat că «acesta este cel mai fericit moment de la întronizarea sa din urmă cu patru luni» și a mulțumit PS Casian fiindcă... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2009, 17:14 (7499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stimulente de 1,5 milioane euro doar la Finanțe Ialomița

Veniturile NESIMȚITE ale finanțiștilor irită FMI

Stimulente de 1,5 milioane euro doar la Finanțe Ialomița

Așadar, iată-ne din nou umplîndu-ne timpul scriind de stimulentele finanțiștilor. Asta ca să-i facem în ciudă dlui Nicu Stan (vedeți, domnu' Președinte, ce politicoși sîntem?). Căci, din cîte am înțeles noi, în sediul acela mare al Finanțelor avem cel puțin un cititor fidel. Acela este, după cum ați ghicit, Nicu Stan, Președinte (cu P mare, da?) al Sindicatului Finanțe Ialomița. Președinte care, după cum o să remarcați la finalul articolului de față, s-a simțit lezat și, implicit, a zămislit un drept la replică remis redacției noastre într-una dintre zilele lunii precedente. Cum noi n-am prea avut timpul necesar să-i transcriem silabele în cadrul ziarului, ne-am decis, într-un final, să-i acordăm... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2009, 19:58 (19600 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă două cazuri de gripă porcină confirmate la Urziceni

Ialomița, cu un pas mai aproape de pandemie

Încă două cazuri de gripă porcină confirmate la Urziceni

Încă două noi cazuri caz de gripă porcină depistate la Urziceni. După confirmarea, ieri, a contactării virusului A1H1 de către consilierul local Dan Pavunev, Ministerul Sănătății a raportat confirmarea a încă două cazuri de îmbolnăvire cu gripă nouă la nivelul județului Ialomița. Potrivit primelor informații, cele două cazuri nou depistate ar fi independente de primul, fapt care a determinat alertarea Autorității de Sănătate Publică Ialomița. Deși informația nu a fost confirmată, cele două cazuri au fost izolate într-una dintre școlile din municipiul Urziceni, fapt care ar putea determina suspendarea cursurilor. Reamintim că acestea ridică la șase numărul cazurilor de gripă porcină înregistrate... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2009, 19:43 (6565 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Gripă porcină la Urziceni

Gripă porcină la Urziceni

Gripă porcină în Consiliul Local Urziceni. Un consilier confirmat cu virusul AH1N1. Risc de raspândire în întreg orașul. DSP depășit încă o dată.

Un nou caz de gripă porcină a fost confirmat miercuri, 4 noiembrie 2009, la Urziceni. Potrivit informațiilor oficiale, cazul semnalat reprezintă un focar de infecție pentru întreg Consiliul Local Urziceni, toți ce 17 consilieri locali intrînd în contact cu victima la ultima ședință ordinară de Consiliu Local de joi, 29 octombrie 2009. Deși cazul a fost confirmat, pentru consilierii prezenți la ședință și personalul Primăriei nu s-a luat măsura întrării în carantină. Primarul Constantin Sava a declarat că nu se teme că instituția... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2009, 09:40 (10939 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătălia pentru controlul instituțiilor statului continuă

Poveste fără sfîrșit pentru fotoliile descentralizatelor

Bătălia pentru controlul instituțiilor statului continuă

La mai bine de o lună de la semnalul politic lansat public de fostul și actual interimar prim-ministru Emil Boc, lupta pentru controlul instituțiilor descentralizate ale statului continuă. Și, cu numai o lună înainte de alegerile prezidențiale, PD-L se încăpățînează să înlocuiască cu orice preț directorii din Ialomița. În cele mai multe dintre cazuri, prețul îl reprezintă oprobiul public și cocoțarea pe post a unor persoane lipsite de orice greutate morală. În alte cazuri însă, riscurile depășesc cu mult valoarea mizei și confirmă, încă o dată, că România este o țară a tuturor posiblităților.

Știucă, din nou la o slujbă de stat
Cel mai celebru caz din istoria decapitărilor... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2009, 09:36 (8436 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un fost medic, actual pacient, încearcă să reabiliteze imaginea Spitalului Județean

Un fost medic, actual pacient, încearcă să reabiliteze imaginea Spitalului Județean

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, o unitate medicală bîntuită de cazuri răsunătoare de malpraxis, de șpăgi pentru medici, de afaceri medicale și tot felul de acuzații grave... Așa ar putea arăta scurta descriere a celei mai mari unități sanitare din județ. În vremuri cînd medicina doar laude nu merită, cînd sistemul medical scîrțîie din toate încheieturile, un pacient vrea să schimbe părerile oamenilor, să desființeze «curentul» de denigrare a medicinei. E drept, asta după ce timp de 32 de ani a profesat ca medic la Spitalul din Slobozia. Ceea ce surprinde este că deși locuiește în București, un fost medic al Spitalului Județean vine, o dată la 6 luni, la tratament la Slobozia! Decidem să... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2009, 09:26 (12729 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Stație de asfalt de 2 milioane de euro pentru infrastructura județului

Consiliul Județean Ialomița a majorat capitalul social al SC Drumuri și Poduri

Stație de asfalt de 2 milioane de euro pentru infrastructura județului

În data de 30 octombrie 2009, Consiliul Județean Ialomița a decis, în cadrul unei ședințe ordinare, majorarea cu 800 mii de lei a capitalului social la SC Drumuri și Poduri SA, societate al cărei acționar majoritar este instituția publică mai sus menționată. Majorarea de capital a fost operată «în numele și în interesul public al județului» și confirmă, pentru prima dată de la înființarea societății, interesul administrației județene pentru susținerea unei firme de care ar putea depinde, în viitorul apropiat, întreaga infrastructură rutieră județeană. Majorarea de capital se face prin emiterea unui număr de 320000 de acțiuni în valoare de 2,5 lei, fapt care va duce, implicit, la majorarea numărului... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2009, 16:57 (12918 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viorel Ștefu, noul inspector șef al Poliției ialomițene, promite disciplinizarea polițiștilor

Viorel Ștefu, noul inspector șef al Poliției ialomițene, promite disciplinizarea polițiștilor

Marți, 3 noiembrie 2009, noul inspector șef al Inspectoratului de Poliție Județean a convocat media locală la o conferință de presă, în vederea propriei prezentări. După o trecere în revistă a CV-ului personal, Viorel Ștefu, noul șef al IPJ, a adus în discuție planurile de acțiune pe care speră să le implementeze în Ialomița. Date fiind ultimele speculații ale presei și nu numai cu privire la managementul deficitar implementat în instituția județeană, Ștefu a dat asigurări cu privire la schimbările privind linia de disciplină a subordonaților săi. «Am avut o medie de 60-70 de sancțiuni aplicate anual polițiștilor din Buzău, sper însă să nu fie cazul și în Ialomița» a declarat, printre altele,... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2009, 15:58 (10994 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senatorul Tudor Panțuru, din nou la Spitalul Județean

Parlamentar cu bisturiu-n mînă

Senatorul Tudor Panțuru, din nou la Spitalul Județean

Începînd de săptămîna precedentă, senatorul Tudor Panțuru și-a reluat activitatea de medic chirurg în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. În acest sens, Panțuru a obținut o derogare a comisiei juridice din cadrul Senatului pentru a profesa în unitatea sanitară. Pentru ca activitatea din Parlament să nu-i fie perturbată, doctorul efectuează gărzi cu preponderență în zilele de final ale fiecărei săptămîni, timp în care este «liber» de la Senat.
Deficitul de medici din cadrul Spitalului Județean a fost redus cel puțin pe una dintre Secții. De curînd, doctorul chirurg Tudor Panțuru și-a reluat activitatea, prin asumarea unor gărzi. Astfel, schema de cinci medici chirurgi ai Secției... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2009, 17:28 (6789 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cînd Slobozia nu doarme

Absolut Halloween party la Hambar (slideshow)

... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2009, 11:32 (5614 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bătaie» pe funcțiile de conducere din Justiție

«Bătaie» pe funcțiile de conducere din Justiție

Recent, Consiliul Superior al Magistraturii a emis lista posturilor vacante pentru funcțiile de conducere din cadrul Parchetelor Județene, dar și a Judecătoriilor din toată țara. De asemenea, reprezentanții Institutului Național al Magistraturii au stabilit drept sesiune de desfășurare a examinărilor perioada 2 octombrie-15 decembrie 2009. Ialomița a intrat în rîndul județeleor fără conducere a instituțiilor de justiție cu două funcții, respectiv cea de prim procuror în cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița dar și cea de președinte al Tribunalului Ialomița. Participanții însă «se calcă pe bătături» și sînt de trei ori mai mulți decît pot susține cele două rîvnite funcții.

... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2009, 17:12 (14122 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

45 de furturi în 10 luni!

Record absolut la infracțiuni pentru un minor

45 de furturi în 10 luni!

Un copil în vîrstă de doar 15 ani a reușit un record absolut în săvîrșirea de infracțiuni. Scriptele Poliției ialomițene rețin pe numele minorului săvîrșirea a nu mai puțin de 45 de infracțiuni doar de la începutul anului 2009. Întrucît vîrsta copilului este mult prea fragedă, anchetatorii au refuzat să dea publicității amănunte legate de indentitatea acestuia...

Infractor de meserie
45 de dosare penale. Furturi de autoturisme, furturi din autoturisme, de biciclete dar și din magazine. Așa sună, pe scurt, cazierul judiciar al unui copil din zona Urziceni. Minorul este un client mai vechi al polițiștilor, copilul săvîrșind multiple infracțiuni atît în anii precedenți... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2009, 16:13 (9496 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Infractorii din Bora, din nou liberi

Justiția e oarbă de-a binelea!

Infractorii din Bora, din nou liberi

Vă mai amintiți despre răsunătoarele scandaluri petrecute în urmă cu cîteva luni în cartierul slobozean Bora? Desigur că vă amintiți, căci în urma acestor conflicte au fost decapitați șefii Poliției ialomițene, iar mediatizarea excesivă a adus în atenție cele mai de amploare încăierări din ultimii ani din Slobozia. Anchetele s-au finalizat cu o serie de arestări pentru infractorii provenind din găști diferite. Ei bine, la aproape două luni de la arestare, sîntem în măsură să anunțăm eliberarea a trei dintre aceștia. Interesant este faptul că, deși în data de 20 octombrie 2009 Tribunalul Ialomița a respins cererea de eliberare condiționată a trei dintre condamnați, zilele precedente, Curtea de... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2009, 16:41 (8944 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Oligopol pe piața locală a lactatelor

Fermierii ialomițeni, obligați să-și vîndă laptele la sute de kilometri distanță

Oligopol pe piața locală a lactatelor

V-ați întrebat vreodată de ce smîntîna are prea multă apă? De ce iaurtul pe care îl cumpărați e plin de zer? De ce laptele e apos și n-are gust? Sau de ce gustul produselor lactate are un ușor iz de chimicale? Ei bine, pentru toate acestea răspunsul este extrem de simplu. Produsele lactate «proaspete» din Ialomița sînt fabricate din lapte adus de la mii de kilometri distanță, fapt ce prejudiciază calitatea acestora; asta în timp ce fermierii locali sînt obligați să-și caute piață de desfacere oriunde, numai la fabricile de procesare a laptelui din județ nu!

Ialomița crescătorilor de vaci
În Ialomița există o Asociație de Bovine în care figurează peste 2000 de crescători... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2009, 07:32 (12809 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Conflictul dintre taximetrişti şi administraţia slobozeană nu s-a stins. Mai mult, războiul e de neoprit şi a ajuns în Instanţă. La începutul acestei săptîmîni, dosarul licenţelor de taxi aprobate ilegal de autorităţile locale a ajuns şi pe masa procurorilor. După numeroase conflicte publice, proteste în stradă şi amînări, reprezentanţii Primăriei Slobozia nu au putut rezolva încurcătura creată cu taximetriştii din oraş, iar aceştia din urmă s-au văzut nevoiţi să se ţină de cuvînt şi, aşa cum au ameninţat, au acţionat instituţia în judecată. Ca să-şi facă dreptate deplină, taximetriştii au redactat o plîngere penală, ce a luat drumul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia... Un tamtam de... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2009, 16:25 (7652 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, codașa politică a subvențiile agricole

Primele 200 de cereri, aprobate vineri, 23 octombrie!

Vineri, 23 octombrie 2009, Agenția de Plăți și Intervenții pentru Agricultură a onorat primele 200 de cereri de acordare a fondurilor în cadrul schemei de sprijin pentru suprafață SAPS 2009. Deși în aparență vestea este una bună, în fapt, aceasta confirmă că întîrzierile înregistrate în plata acestor subvenții vor fi semnificative și vor afecta ciclul agricol de producție în anul 2009-2010.
Demarat pe 16 octombrie, procesul de acordare a subvențiilor înregistrează deja întîrzieri semnificative în Ialomița. Pînă vineri, 23 octombrie, APIA nu a onorat niciuna din cele peste 10000 de cereri depuse de fermierii ialomițeni. Potrivit unor surse apropiate instituției, întîrzierea este provocată de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2009, 07:00 (7143 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Decembrie 2012, 16:44


Ialomița: «Ziua Internațională de Luptă Împotriva Corupției», serbată la Țăndărei

Misiune specială a ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Luni, 10 decembrie 2012, oamenii legii s-au deplasat la Țăndărei pentru a participa la o dezbatere organizată de elevii Liceului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2012, 13:45
(6370 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 11 decembrie, orele 12,00-12 decembrie, orele 12,00, «va ninge în majoritatea regiunilor». Ninsorile vor fi mai consistente în primele ore ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:48
(8194 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la groapa de gunoi

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean la o groapă de gunoi din Fetești. Evenimentul a fost semnalat prin 112 vineri, 7 decembrie a.c, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:03
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un tîlhar din Munteni-Buzău și un țăndărean hoț din locuințe, reținuți de polițiști

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată în noaptea de sîmbătă spre duminică, 8/9 decembrie a.c., de către un tînăr, de 21 ani, din localitate, despre faptul că în jurul orei 1,30, în timp ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:00
(10116 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbulești: Incendiu de la un cablu supraîncălzit

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 10 decembrie a.c., în jurul orei 6,15, la locuința unei persoane din comuna Bărbulești, după ce cablul de alimentare al unui calorifer electric s-a supraîncălzit ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 19:03
(6534 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 sesizări privind incidente electorale

În cursul zilei de duminică, 9 decembrie a.c., în județul Ialomița au fost înregistrate 9 sesizări privind diverse încălcări ale legislației electorale, din care 8 în mediul rural și 1 în mediul urban. ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2012, 13:54
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița are «forțe proaspete»

65 de absolvenți ai școlilor de poliție din țară au fost repartizați la începutul acestei săptămîni în subunitățile Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. 7 dintre aceștia sînt ofițeri, iar alți ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:37
(6500 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer cu ghinion

Un șofer, de 42 ani, din localitatea Sudiți, a fost tras pe dreapta de polițiștii și dus la secție deoarece conducea mașina «nepotrivită». În urma verificărilor, s-a stabilit că automobilul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:36
(5537 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minori prinși la furat

3 minori, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Aceștia au intrat în interiorul unei firme din oraș, cu scopul de a sustrage mai multe bunuri... Fapta ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:34
(6156 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoți


Sinești: A murit nevinovat

În seara zilei de joi, 6 decembrie a.c., un cetățean străin, de 47 ani, șofer al unui tir, și-a pierdut viața, fiind implicat într-un accident de circulație. Evenimentul s-a petrecut din cauza neatenției ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:32
(7263 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Slobozia: «Spaima magazinelor», după gratii

Patronii magazinelor din Slobozia pot dormi liniștiți. Hoțul care bîntuia prin firmele din oraș a fost prins. Este vorba despre un tînăr, de 21 ani, care avea la activ mai multe încercări de spargeri la ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:30
(5109 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Raportări de incidente electorale, pe bandă rulantă


În ultimele 5 zile ale campaniei pentru alegerile parlamentare de duminică, 9 decembrie 2012, s-au intensificat sesizările cu privire la incidentele electorale. Bannerele distruse și mita electorală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:29
(5480 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Decembrie 2012, 17:22


Slobozia: A scăpat de moarte printr-un miracol

O bătrînă de 76 ani a fost la un pas de moarte în dimineața zilei de duminică, 2 decembrie. Plecată la piață să-și facă cumpărăturile, inima femeii a încetat să mai bată și a căzut în plină stradă... La ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 20:41
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție studenți și masteranzi pentru locuri de muncă în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:42
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni s-au întors din Afganistan

Jandarmii ialomițeni s-au întors din Afganistan

La sfîrșitul săptămânii precedente, cei trei jandarmi ialomițeni, maior Răzvan Salaoru, plutonier major Marcel Bâtu și plutonier Nicușor Stoica, care au fost detașați în Afganistan, s-au întors acasă. ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:40
(7525 vizualizări - 3 comentarii)


APIA Ialomița: Ultima tranșă pentru rentierii agricoli

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit miercuri, 28 noiembrie a.c., ultimă tranșă, în valoare de 22,820 milioane lei, pentru un număr de 22457 rentieri agricoli. Suma totală alocată ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:37
(6438 vizualizări - 0 comentarii)


Imobile inundate din cauza ploilor la Slobozia și Urziceni

Imobile inundate din cauza ploilor la Slobozia și Urziceni

Ploile căzute în noaptea de duminică spre luni, 2/3 decembrie a.c., au dus la inundarea mai multor locuințe și subsoluri de pe teritoriul județului Ialomița. Primul apel telefonic s-a înregistrat în această ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:36
(5986 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident după ce o autoutilitară a intrat pe contrasens

În dimineața zilei de luni, 3 decembrie a.c., în jurul orei 7,45, pe DN2A, în municipiul Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:33
(5114 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Sudiți: I-a furat televizorul din casă

Sîmbătă, 1 decembrie a.c., o femeie de 89 ani, din comuna Sudiți, a sesizat Poliția despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din locuință un televizor. În urma cercetărilor efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:23
(6016 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Escrocii și-au schimbat modul de operare! Pretind că sînt rude și cer bani după ce ar fi fost implicați în accidente!

Polițiștii trag încă o dată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile sau trimit mesaje și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:12
(7743 vizualizări - 0 comentarii)


Incidente electorale sesizate la Fetești

Sîmbătă, 1 decembrie a.c., în jurul orei 13,00, un bărbat de 56 ani, din Fetești, a sesizat prin 112 faptul că un candidat oferă mîncare cetățenilor cu scopul de a-i determina să-l voteze la alegerile parlamentare ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:08
(5739 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Scuter urmărit internațional, identificat de polițiști

Ofițeri din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au oprit în trafic un moped condus de un bărbat, de 29 ani, din comuna Ion Roată. În urma verificării în bazele de date ale Poliției, s-a constatat că scuterul ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:07
(5123 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Campania «Tu decizi! Votează legal!» în cartierul Vlașca

Fetești: Campania «Tu decizi! Votează legal!» în cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de informare a cetățenilor cu drept de vot cu privire la mesajele Campaniei Ministerului Administrației și Internelor «Tu decizi! Votează legal!» pentru alegerile ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:06
(6000 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 65 de șoferi sancționați, amenzi de peste 64000 lei

În perioada 30 noiembrie-2 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 13:26
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandist cu arme, prins la Albești

Polițiștii din cadrul Posturilor de Poliție Albești și Buești au executat un mandat de executare a pedepsei, emis de Tribunalul Ialomița, pe numele unui bărbat de 66 ani, din comuna Albești. Suspectul era ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 12:17
(4139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campanie electorală fără incidente majore

Un comunicat al IPJ Ialomița anunță că în cele două săptămîni de campanie de pînă acum nu s-au înregistrat incidente majore. «Din punct de vedere al asigurării măsurilor de ordine și siguranța publică, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 15:22
(5176 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...