Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Instanța a respins cererea de suspendare a activității firmei Clean Tech Ciulnița

Cazul, în atenția Organizației «Greenpeace»

Instanța a respins cererea de suspendare a activității firmei Clean Tech Ciulnița

bonus: Vești bune de la «Greenpeace»

În ultima decadă a lunii mai, Tribunalul Ialomița a respins solicitarea Asociației Ecologică Regio­nală Muntenia Sud privind suspendarea Acordului de Mediu deținut de firma Clean Tech Ciulnița. Reprezentanții Asociației susțin că «lupta» va continua până când firma va respecta toate condițiile impuse de lege pentru desfășurarea activităților de producție. Eforturile activiștilor AER Muntenia Sud au fost remarcate la nivel european, lupta împotriva activității ilegale a Clean Tech Ciulnița întrând în atenția Organizației «Greenpeace». «Am avut deja o primă discuție cu Charlie Holt, reprezentantul „Greenpeace&ldquo... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 10:40 (14027 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri de 3 milioane de lei pentru proprietarii terenurilor de pe Centura de Nord a Sloboziei

Primăria, bună de plată

Despăgubiri de 3 milioane de lei pentru proprietarii terenurilor de pe Centura de Nord a Sloboziei

Pânã mai an un vis electoral, Centura de Nord a orașului Slobozia începe sã se transforme în realitate. Primãria Slobozia a demarat deja procedurile legale pentru exproprierea a 173 de proprietari de terenuri afectați de viitoarea construcție. Reamintim cã valoarea estimatã a Centurii de Nord a orașului este de 51,4 milioane de lei.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală Administrația locală a demarat procedurile pentru exproprierea unui număr de 173 de proprietari de terenuri intravilane și extravilane, aflate pe culoarul de trecere... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 08:05 (19924 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Organele judiciare caută vinovații într-un dosar de «tentativă la omor»

Anchetă «in rem» la Valea Ciorii

Organele judiciare caută vinovații într-un dosar de «tentativă la omor»

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au început o anchetă «in rem» în urma unui scandal iscat în comuna Valea Ciorii. Unul dintre bărbații implicați în scandal a ajuns la spital înjunghiat, fiind nevoie să fie supus unei intervenții chirurgicale. Organele judiciare încearcă acum să pună cap la cap toate informațiile pentru a-i identifica pe agresorii victimei.

 

Scandal încheiat pe masa de operație Din primele informații, bărbatul ar fi fost agresat în urma unei discuții contradictorii pe care a... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2024, 12:10 (5236 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, afectată de seceta pedologică extremă

Agricultura ialomițeană, afectată de seceta pedologică extremă

Ultimul buletin agrometeorologic al Administrației Naționale de Meteorologie arată faptul că terenurile agricole din județul Ialomița sunt puternic afectate de seceta pedologică extremă. Lipsa apei din sol împiedică dezvoltarea corespunzătoare a culturilor înființate în această primăvară, în special cea de porumb. O soluție pentru combaterea acestui fenomen o reprezintă irigațiile, însă infrastructura de irigații a județului Ialomița nu poate face față tuturor soli­citărilor.

 

Culturi agricole afectate de lipsa apei din sol Agenția Națională de... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2024, 07:50 (10408 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de colectare prin aport voluntar la Săveni

Centru de colectare prin aport voluntar la Săveni

Comuna Săveni se află pe lista localităților care accesează fonduri prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) pentru construi­rea unui centru de colectare prin aport voluntar. Valoarea investiției este de 4,4 milioane de lei, iar execuția obiectivului ar putea fi finalizată în decursul următorului an.

 

O nouă investiție Administrația din Săveni continuă procesul de modernizare a localității. Lista investițiilor realizate până în prezent va fi completată cu un centru de colectare prin aport voluntar. Investiția a fost accesată prin PN... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2024, 15:05 (5461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul «Blue Air» se judecă la Tribunalul Ialomița

De 6 ani

Falimentul «Blue Air» se judecă la Tribunalul Ialomița

Preferată de români datorită prețurilor mici practicate, compania aeriană «Blue Air» își cere falimentul la Tribunalul Ialomița. Inițial cauza a fost înregistrată la Tribu­na­lul Giurgiu, dar a fost strămutată la Slobozia din motive de «bănuială legitimă», din 2018. Procesul este în plină desfășurare, magistrații so­licitând expertize judiciare și contabile pentru a stabili situația financiară a companiei. Potrivit documentelor depuse la dosar, declinul companiei a început încă din 2013 când, în urma unei tranzacții considerată «frauduloasă», au intrat pe fir procurorii Direcției Naționale... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2024, 09:50 (5233 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Căminul Cultural din Mihail Kogălniceanu, la un pas de inaugurare

Căminul Cultural din Mihail Kogălniceanu, la un pas de inaugurare

Administrația locală din Mihail Kogălniceanu va inaugura în această vară Căminul Cultural din localitate. Investiția, în valoare de aproximativ 2 milioane de lei, a fost accesată prin Admi­nistrația Fondului pentru Mediu.

 

La un pas de inaugurare Demarată la începutul anului în curs, investiția în reabilitarea Căminului Cultural din Mihail Kogălniceanu este la un pas de finalizare. Investiția are o valoare estimată de aproximativ 2 milioane de lei, a fost accesată prin Administrația Fondului pentru Mediu, iar execuția acesteia se reali­zează... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2024, 14:40 (10110 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Persoanele cu dizabilități reclamă încadrarea eronată în grade de handicap

Ialomița: Persoanele cu dizabilități reclamă încadrarea eronată în grade de handicap

Instituția Avocatul Poporului atrage public atenția cu privire la nerespec­tarea demnității umane și a drepturilor persoanelor cu dizabilități, în momentul în care acestea se prezintă în fața Comisiilor de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap, constituite la nivelul fiecărui județ, prin Direcțiile Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului. Mai mult, instituția susține faptul că sesizările cu privire la încadrarea eronată în diferite grade de handicap sunt soluțio­nate cu întârziere. În 2023, la nivelul județului Ialomița, au beneficiat de încadrare într-un grad de handicap peste 3800 de persoane. Dintre acestea... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2024, 12:05 (11158 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii și polițiștii încă adună probe în dosarul tinerei care a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni

Două dosare penale, niciun vinovat!

Procurorii și polițiștii încă adună probe în dosarul tinerei care a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni

La aproape un an de la scandalul care a cutremurat România, în urma căruia o tânără de 24 de ani cu dizabilități a fost lăsată să nască pe trotuar, în fața Spitalului Municipal Urziceni, peste anchetele penale deschise în acest caz s-a așternut praful. Procurorii și polițiștii încă adună probe în cele două dosare penale care s-au deschis în urma acestui incident. Singura măsură concretă a fost demiterea Danielei Ianuș, fostul manager al unității medicale. Luna viitoare, Judecătoria Urziceni urmează să se pronunțe cu privire la contestația pe care aceasta a depus-o cu privire la amenda primită de fostul manager din partea Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2024, 07:50 (10337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

În premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

bonus: Sprijin pentru pacienții diagnosticați cu boala Parkinson

O procedură medicală realizată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate îmbunătăți condiția pacienților diagnosticați cu accident vascular ischemic. Procedura se numește «tromboliză» și poate reduce riscul de invaliditate provocat de această boală. Pentru a beneficia de acest tip de intervenție medicală este nevoie ca pacienții să ajungă la Unitatea de Primiri Urgențe a spitalului din Slobozia în cel mult 3 ore și jumătate de la declanșarea simptomelor. «„Tromboliza“ face diferența dintre viață și moarte!» susține medicul Violeta Șapira, șefa secției de Neurologie a celui mai mare spital din Ialomița.

 

Accidentul Vascular Cerebral, tot mai des diagnosticat... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2024, 10:25 (22178 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copii dispăruți fără urmă

Ialomița: Copii dispăruți fără urmă

În baza de date a copiilor dispăruți gestionată de Inspectoratul General al Poliției Române apar și doi minori din Ialomița. Este vorba despre o fetiță din Fetești și un băiat din comuna Bordușani. La momentul dispariției lor aceștia aveau 7 și, respectiv, 13 ani. Rudele au sesizat autoritățile cu privire la aceste dispariții în urmă cu 9 și, respectiv, 5 ani. Datele arată că respectivele cazuri rămân active în evidențele polițiștilor.

 

Dispăruți de la domiciliu, căutați de autorități Prima dispariție evidențiată în baza de date a Inspec­... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2024, 12:20 (3355 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița verifică sursa mirosurilor neplăcute

În fiecare vară

Direcția de Sănătate Publică Ialomița verifică sursa mirosurilor neplăcute

bonus: Plan de gestionare a mirosurilor, la Slobozia

Temperaturile ridicate din ultimele săptămâni au adus în atenția publicului o pro­blemă mai veche și greu de gestionat, cea a poluării olfactive. Direcția de Sănătate Publică a fost asaltată deja de zeci de sesizări venite din partea persoanelor fizice care reclamă mirosurile neplăcute provenite de la crescătorii de animale individuali cu care se învecinează. Iar vara este abia la început... Instituția va demara verificări în perioada următoare pentru a identifica și trage la răspundere pe cei care își deranjează vecinii din cauza mirosurilor greu de suportat. Anul trecut, de exemplu, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a avut de soluționat peste 1... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2024, 08:05 (13768 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managerul spitalului din Slobozia, Liviu Patrichi, deputat PSD în locul europarlamentarului Ștefan Mușoiu

Managerul spitalului din Slobozia, Liviu Patrichi, deputat PSD în locul europarlamentarului Ștefan Mușoiu

Marți, 25 iunie 2024, conducerea Camerei Deputaților a aprobat numirea lui Daniel Liviu Patrichi în funcția de deputat vacantată de către Ștefan Mușoiu. Acesta și-a înaintat demisia ca urmare a obținerii unui mandat în Parlamentul European. Liviu Patrichi, cel care va prelua funcția de deputat al europarlamentarului Ștefan Mușoiu, a deținut până în prezent funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia și ocupa următorul loc pe lista PSD Ialomița pentru Camera Deputaților.

 

Nimic nu se pierde Marți, 18 iunie 2024, deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2024, 17:20 (13721 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Consultații medicale pe cheltuiala asiguraților

Ialomița: Consultații medicale pe cheltuiala asiguraților

La nivelul județului Ialomița există peste 100 de cabinete medicale private pentru specialități clinice precum Neurologia, Cardiologia sau Pediatria, însă doar 36 dintre acestea beneficiază de fi­nanțare prin Casa Județeană de Asi­gurări de Sănătate. În cazul celorlalte, pacienții trebuie să scoată bani din buzunar pentru consultații și tratamentele prescrise de medici. Oficialii CJAS Ialomița arată într-un raport oficial faptul că respectivele entități sani­tare «nu sunt considerate eligibile» pentru a beneficia de fonduri publice destinate domeniului Sănătății.

 

Sănătate pe bani... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2024, 12:10 (6841 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei trebuie reabilitată

Urban SA vrea să deschidă un nou șantier pe bulevardul Unirii

Rețeaua de canalizare a Sloboziei trebuie reabilitată

În decembrie 2023, după 14 ani de așteptare, rețeaua de canalizare de pe strada Lacului din Slobozia a fost reabilitată. Urban SA anunța atunci că acesta este primul pas dintr-o lungă serie de intervenții punctuale necesare pentru reabilitarea rețelei de apă și apă uzată din Slobozia. Adrian Stoicescu, directorul societății, solicită public sprijin admi­nistrativ pentru urgentarea acestor intervenții.

 

Sperăm la ce mai bine și... La sfârșitul anului trecut, Urban SA, sprijinită de Primăria Slobozia, a decis reabilitarea rețelei de canalizare de pe strada Lacului... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2024, 07:55 (15000 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Palatul» din Țăndărei pe care Statul nu-l poate valorifica

«Palatul» din Țăndărei pe care Statul nu-l poate valorifica

De 5 ani, Agenția Națională de Administrare Fiscală alături de Agenția Națională de Admi­nistrare a Bunurilor Indisponi­bilizate încearcă să valorifice «o casă cu turnulețe» ridicată la Țăndărei, în urma activităților infracționale comise de proprietarul său, în Paris, capitala Franței. Valoarea imobilului este de peste 1 milion de lei, iar oficialii ANAF susțin faptul că nu au fost identificați posibili cumpărători pentru această casă. Banii obținuți de autoritățile române trebuie să ajungă însă în Franța, stat european care a dat dispoziții pentru confiscarea acestui imobil.

 

Statul, fără soluții... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2024, 09:40 (19755 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ion Ghica: Mușcat de șarpe în propria gospodărie

Ion Ghica: Mușcat de șarpe în propria gospodărie

Un tânăr de 19 ani a ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență din Slobozia după ce a fost mușcat de un șarpe. Din fericire starea de sănătate nu i-a fost afectată, acesta alegându-se doar cu o sperietură.

 

Tratat de medici la UPU Potrivit declarațiilor pe care le-a făcut medicilor, tânărul de 19 ani se afla în curte, moment în care a călcat, din greșeală, pe șarpe. Imediat acesta a fost mușcat de picior și, de teamă să nu fie veninos, a sunat la 112 pentru a fi transportat la spital. Medicii Unității de Primiri Urgențe... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2024, 14:40 (6124 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Echipament medical modern achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Echipament medical modern achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a investit aproximativ 100 mii de euro, din fonduri proprii, pentru achiziția unui echipament medical modern, destinat Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale. Aparatul permite medicilor realizarea de investigații medicale de înaltă precizie, îmbună­tățind astfel accesul la servicii medicale în cadrul acestei secții.

 

Servicii medicale îmbunătățite Echipamentul este dotat cu un ecograf 5D și asistent AI și permite realizarea de examinări ginecologice pentru femeile însărcinate, internate î... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2024, 14:50 (11486 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

1,9 milioane de lei pentru reabilitarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

1,9 milioane de lei pentru reabilitarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Administrația locală din Fetești a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Fondurile sunt alocate prin Progra­mul Național de Redresare și Reziliență, investiția având o valoare de 1,9 milioane de lei. Unitatea me­dicală are nevoie urgentă de reparații, având în vedere faptul că nu a mai beneficiat de astfel de lucrări de mai bine de 10 ani, potri­vit informațiilor oficiale.

 

Investiție în Sănătate Primăria Fetești a făcut demersurile necesare pentru a obține... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2024, 12:20 (1149 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Organele judiciare ialomițene nu pot proba «abuzurile sexuale» asupra copiilor

Organele judiciare ialomițene nu pot proba «abuzurile sexuale» asupra copiilor

Conform unui raport oficial al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, instituția a fost sesizată în cursul anului precedent în aproximativ 200 de cazuri de «abuzuri sexuale» asupra minorilor. Din păcate, agresorii sunt cu greu trași la răspun­dere de către organele judiciare. Anchetele întocmite în astfel de cazuri se prescriu, de cele mai multe ori, în instanță. Iar cei care comit astfel de fapte rămân în libertate, nepedepsiți.

 

Fapte greu de dovedit În 2023, Direcția Generală de... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2024, 08:05 (4266 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

În perioada 11-13 martie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 14:35
(4837 vizualizări - 0 comentarii)


Razii ale polițiștilor la Slobozia și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, sîmbătă, 12 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat acțiuni de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 10:10
(4123 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Aventură mortală

Căzănești: Aventură mortală

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 martie 2016, pompierii au fost alertați cu privire la faptul că un tînăr, de 29 de ani, din Căzănești, ar fi căzut în apele rîului Ialomița. Acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2016, 18:05
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Incendiu într-o gopodărie

Un scurt circuit la un fir electric a fost cauza probabilă care a dus la producerea unui incendiu, în după amiaza zilei de vineri, 11 martie a.c., la Miloșești. O anexă dintr-o curte a unui localnic a fost ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 14:05
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dispărut, găsit la spital

În urmă cu cîteva zile, IPJ Ialomița anunța dispariția de la domiciliu a unui bărbat, de 61 de ani, din Fetești. Vineri, 11 martie 2016, polițiștii ialomițeni au transmis o nouă informare potrivit căreia ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 12:25
(4213 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj de pictură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia organizează marți, 15 martie 2016, vernisajul expoziției de pictură a artistului ialomițean Vasile Aionesei. Evenimentul se desfășoară în cadrul Galeriilor ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 11:15
(5392 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Bărbat de 61 de ani, dispărut

Fetești: Bărbat de 61 de ani, dispărut

Un bărbat, de 61 de ani, a dispărut din municipiul Fetești. Astfel, vineri, 4 martie 2016, polițiștii din Ialomița au fost sesizați despre faptul că ADAM  NECULAI, de 61 de ani ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 17:10
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Țăndărei

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, în dimineața zilei de miercuri, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 16:25
(5113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Balaciu: S-a răsturnat cu mașina

Poliția a fost sesizată marți, 8 martie 2016, cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de localitatea Balaciu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 15:35
(5294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Fierbinți-Tîrg: Braconaj pe rîul Ialomița

Un bărbat de 49 de ani, din localitatea Firbinți-Tîrg, este cercetat de polițiști pentru deținerea neautorizată de unelte de pescuit comercial. În fapt, acesta a fost depistat în timp ce pescuia în apele ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 15:05
(7997 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Prins la scurt timp după ce a furat

Polițiștii din Stelnica au depistat marți, 8 martie a.c., pe raza localității Făcăeni, un tînăr, de 26 ani, care avea asupra sa un casetofon și unele obiecte metalice. Din verificările efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 14:35
(5382 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Săveni: Beat la volan

Un bărbat, de 40 de ani, din localitatea Săveni, a fost depistat de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 14:10
(4723 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»: «Și eu comunic corect!»

În cadrul proiectului educațional «Și eu comunic corect!», încheiat între Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, vineri, 11 martie ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 13:25
(6401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Din inimă pentru MAMA»

La început de primăvară, păstrînd tradiția, în data de 8 martie 2016, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, spectacolul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 12:10
(5977 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Migranți ucrainieni, surprinși ilegal pe raza județului

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Imigrări Ialomița au surprins pe raza județului o tînără, de 27 de ani, și doi copii minori, din Ucraina, care stăteau ilegal pe raza județului. Aceștia au intrat în ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 20:15
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: A sfîrșit sub roțile mașinii

Tragedie în comuna Axintele. Un bărbat, de 37 de ani, și-a pierdut viața, joi, 3 martie 2016. Acesta mergea pe bicicletă și a fost lovit de mașina condusă de un tînăr, de 32 de ani. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 18:25
(6737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele accident


Slobozia: Proxeneți, trimiși după gratii

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia, de 26 și 28 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse cu închisoarea. Cei în cauză au fost condamnați la 2 și 4 ani închisoare cu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 17:25
(8655 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Răniți într-un accident rutier

Un bărbat și o femeie au fost victime ale unui accident rutier petrecut în zona localității Malu, joi, 3 martie 2016. Bărbatul, în vîrstă de 57 de ani, s-a angajat în depășirea unui autocamion, moment în ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 17:10
(4608 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Cocora: S-a urcat la volan după ce a băut

0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat a fost valoarea alcoolemiei cu care a fost depistat, în trafic, un șofer de 40 de ani din comuna Cocora. Acesta a fost oprit de polițiști pentru un control de ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 16:10
(7084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din Slobozia, a ajuns la spital după ce a fost rănit într-un accident rutier. Micuțul a traversat strada printr-un loc nepermis și a fost lovit de mașina condusă de un tînăr, de 22 de ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 15:30
(3277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Tineri cercetați pentru furt din locuințe

Patru tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 28 de ani, din localitățile Drăgoiești, Grindu, Țăndărei și Coșereni, sînt principalii suspecți într-o serie de anchete ale polițiștilor privind fapte de furt ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 14:20
(4587 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Israelul caută muncitori în construcții

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă despre faptul că angajatorii din Israel au nevoie de meseriași români, pentru domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 13:35
(4816 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A intrat cu mașina în curtea unui vecin

Plimbare cu ghinion pentru un bărbat, de 47 de ani, din Adîncata. Omul a intrat cu mașina în curtea unui localnic. În urma verificărilor, polițiștii chemați la locul accidentului au constatat faptul că ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 12:15
(4955 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dispărută de la domiciliu, descoperită de polițiști

La sfîrșitul lunii februarie 2016, Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informa opinia publică cu privire la dispariția de la domiciliu a Ioanei Vasilica Popescu, o tînără ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 11:15
(5620 vizualizări - 0 comentarii)


Gospodărie cuprinsă de flăcări, la Urziceni

Intervenție a pompierilor din cadrul Gărzii Urziceni la sfîrșitul săptămînii precedente. Militarii au intervenit pentru stingerea incendiului produs la o anexă gospodărească, din zona municipiului. Cel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 17:50
(6821 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Gîrbovi: A descoperit pe cîmp un proiectil de artilerie

În timp ce efectua muncile agricole, un bărbat din comuna Gîrbovi a descoperit pe cîmp un proiectil de artilerie, extrem de periculos. Elementul de muniție avea un calibru de 85 milimetri. Omul a sunat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 15:40
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Giurgeni

Polițiștii ialomițeni au efectuat, la sfîrșitul săptămînii trecute, două percheziții domiciliare pe raza comunei Giurgeni. Oamenii legii au descins în casele a doi localnici, în vîrstă de 33 și 38 de ani ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 13:45
(5722 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, în stare de ebrietate și fără permis

Plecat la plimbare după ce a băut cîteva pahare cu alcool, un bărbat de 37 de ani, din județul Ialomița, s-a trezit cu dosar penal. Aflați în misiune pentru supravegherea traficului rutier, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 12:35
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prinsă în flagrant de un jandarm în timp ce fura un portofel

Miercuri, 24 februarie 2016, în jurul orei 10,00, un subofițer jandarm din cadrul Detașamentului Urziceni, aflat în timpul liber, în zona Pieței Agroalimentare Urziceni, a observat cum o femeie sustrage ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2016, 19:25
(5279 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Ograda

În cursul zilei de marți, 23 februarie 2016, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2016, 17:20
(7811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...