Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița nu are niciun 10 la Evaluarea Națională!

Ialomița nu are niciun 10 la Evaluarea Națională!

Miercuri, 3 iulie 2024, au fost făcute publice rezultatele examenului de Evaluare Națională din acest an. Potrivit primelor informații, în Ialomița niciun elev nu a reușit să obțină nota 10.

 

Fără 10 «plin» în 2024 În Ialomița, la Evaluarea Națională din anul 2024 au fost înscriși un număr de 1942 de elevi, dintre care 97 au absentat. Potrivit rezultatelor dinaintea contestațiilor, niciun elev din Ialomița nu a obținut nota 10 la ambele materii de examen. Cea mai mare notă, 9,95, a fost obținută de un elev al Școlii Gimnaziale nr. 3 din Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 15:05 (5936 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Instanța a respins cererea de suspendare a activității firmei Clean Tech Ciulnița

Cazul, în atenția Organizației «Greenpeace»

Instanța a respins cererea de suspendare a activității firmei Clean Tech Ciulnița

bonus: Vești bune de la «Greenpeace»

În ultima decadă a lunii mai, Tribunalul Ialomița a respins solicitarea Asociației Ecologică Regio­nală Muntenia Sud privind suspendarea Acordului de Mediu deținut de firma Clean Tech Ciulnița. Reprezentanții Asociației susțin că «lupta» va continua până când firma va respecta toate condițiile impuse de lege pentru desfășurarea activităților de producție. Eforturile activiștilor AER Muntenia Sud au fost remarcate la nivel european, lupta împotriva activității ilegale a Clean Tech Ciulnița întrând în atenția Organizației «Greenpeace». «Am avut deja o primă discuție cu Charlie Holt, reprezentantul „Greenpeace&ldquo... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 10:40 (14028 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 3 milioane de lei pentru proprietarii terenurilor de pe Centura de Nord a Sloboziei

Primăria, bună de plată

Despăgubiri de 3 milioane de lei pentru proprietarii terenurilor de pe Centura de Nord a Sloboziei

Pânã mai an un vis electoral, Centura de Nord a orașului Slobozia începe sã se transforme în realitate. Primãria Slobozia a demarat deja procedurile legale pentru exproprierea a 173 de proprietari de terenuri afectați de viitoarea construcție. Reamintim cã valoarea estimatã a Centurii de Nord a orașului este de 51,4 milioane de lei.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală Administrația locală a demarat procedurile pentru exproprierea unui număr de 173 de proprietari de terenuri intravilane și extravilane, aflate pe culoarul de trecere... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 08:05 (19934 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Organele judiciare caută vinovații într-un dosar de «tentativă la omor»

Anchetă «in rem» la Valea Ciorii

Organele judiciare caută vinovații într-un dosar de «tentativă la omor»

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au început o anchetă «in rem» în urma unui scandal iscat în comuna Valea Ciorii. Unul dintre bărbații implicați în scandal a ajuns la spital înjunghiat, fiind nevoie să fie supus unei intervenții chirurgicale. Organele judiciare încearcă acum să pună cap la cap toate informațiile pentru a-i identifica pe agresorii victimei.

 

Scandal încheiat pe masa de operație Din primele informații, bărbatul ar fi fost agresat în urma unei discuții contradictorii pe care a... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2024, 12:10 (5240 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, afectată de seceta pedologică extremă

Agricultura ialomițeană, afectată de seceta pedologică extremă

Ultimul buletin agrometeorologic al Administrației Naționale de Meteorologie arată faptul că terenurile agricole din județul Ialomița sunt puternic afectate de seceta pedologică extremă. Lipsa apei din sol împiedică dezvoltarea corespunzătoare a culturilor înființate în această primăvară, în special cea de porumb. O soluție pentru combaterea acestui fenomen o reprezintă irigațiile, însă infrastructura de irigații a județului Ialomița nu poate face față tuturor soli­citărilor.

 

Culturi agricole afectate de lipsa apei din sol Agenția Națională de... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2024, 07:50 (10414 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de colectare prin aport voluntar la Săveni

Centru de colectare prin aport voluntar la Săveni

Comuna Săveni se află pe lista localităților care accesează fonduri prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) pentru construi­rea unui centru de colectare prin aport voluntar. Valoarea investiției este de 4,4 milioane de lei, iar execuția obiectivului ar putea fi finalizată în decursul următorului an.

 

O nouă investiție Administrația din Săveni continuă procesul de modernizare a localității. Lista investițiilor realizate până în prezent va fi completată cu un centru de colectare prin aport voluntar. Investiția a fost accesată prin PN... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2024, 15:05 (5465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul «Blue Air» se judecă la Tribunalul Ialomița

De 6 ani

Falimentul «Blue Air» se judecă la Tribunalul Ialomița

Preferată de români datorită prețurilor mici practicate, compania aeriană «Blue Air» își cere falimentul la Tribunalul Ialomița. Inițial cauza a fost înregistrată la Tribu­na­lul Giurgiu, dar a fost strămutată la Slobozia din motive de «bănuială legitimă», din 2018. Procesul este în plină desfășurare, magistrații so­licitând expertize judiciare și contabile pentru a stabili situația financiară a companiei. Potrivit documentelor depuse la dosar, declinul companiei a început încă din 2013 când, în urma unei tranzacții considerată «frauduloasă», au intrat pe fir procurorii Direcției Naționale... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2024, 09:50 (5233 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Căminul Cultural din Mihail Kogălniceanu, la un pas de inaugurare

Căminul Cultural din Mihail Kogălniceanu, la un pas de inaugurare

Administrația locală din Mihail Kogălniceanu va inaugura în această vară Căminul Cultural din localitate. Investiția, în valoare de aproximativ 2 milioane de lei, a fost accesată prin Admi­nistrația Fondului pentru Mediu.

 

La un pas de inaugurare Demarată la începutul anului în curs, investiția în reabilitarea Căminului Cultural din Mihail Kogălniceanu este la un pas de finalizare. Investiția are o valoare estimată de aproximativ 2 milioane de lei, a fost accesată prin Administrația Fondului pentru Mediu, iar execuția acesteia se reali­zează... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2024, 14:40 (10116 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Persoanele cu dizabilități reclamă încadrarea eronată în grade de handicap

Ialomița: Persoanele cu dizabilități reclamă încadrarea eronată în grade de handicap

Instituția Avocatul Poporului atrage public atenția cu privire la nerespec­tarea demnității umane și a drepturilor persoanelor cu dizabilități, în momentul în care acestea se prezintă în fața Comisiilor de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap, constituite la nivelul fiecărui județ, prin Direcțiile Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului. Mai mult, instituția susține faptul că sesizările cu privire la încadrarea eronată în diferite grade de handicap sunt soluțio­nate cu întârziere. În 2023, la nivelul județului Ialomița, au beneficiat de încadrare într-un grad de handicap peste 3800 de persoane. Dintre acestea... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2024, 12:05 (11164 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii și polițiștii încă adună probe în dosarul tinerei care a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni

Două dosare penale, niciun vinovat!

Procurorii și polițiștii încă adună probe în dosarul tinerei care a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni

La aproape un an de la scandalul care a cutremurat România, în urma căruia o tânără de 24 de ani cu dizabilități a fost lăsată să nască pe trotuar, în fața Spitalului Municipal Urziceni, peste anchetele penale deschise în acest caz s-a așternut praful. Procurorii și polițiștii încă adună probe în cele două dosare penale care s-au deschis în urma acestui incident. Singura măsură concretă a fost demiterea Danielei Ianuș, fostul manager al unității medicale. Luna viitoare, Judecătoria Urziceni urmează să se pronunțe cu privire la contestația pe care aceasta a depus-o cu privire la amenda primită de fostul manager din partea Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2024, 07:50 (10358 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

În premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

bonus: Sprijin pentru pacienții diagnosticați cu boala Parkinson

O procedură medicală realizată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate îmbunătăți condiția pacienților diagnosticați cu accident vascular ischemic. Procedura se numește «tromboliză» și poate reduce riscul de invaliditate provocat de această boală. Pentru a beneficia de acest tip de intervenție medicală este nevoie ca pacienții să ajungă la Unitatea de Primiri Urgențe a spitalului din Slobozia în cel mult 3 ore și jumătate de la declanșarea simptomelor. «„Tromboliza“ face diferența dintre viață și moarte!» susține medicul Violeta Șapira, șefa secției de Neurologie a celui mai mare spital din Ialomița.

 

Accidentul Vascular Cerebral, tot mai des diagnosticat... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2024, 10:25 (22197 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copii dispăruți fără urmă

Ialomița: Copii dispăruți fără urmă

În baza de date a copiilor dispăruți gestionată de Inspectoratul General al Poliției Române apar și doi minori din Ialomița. Este vorba despre o fetiță din Fetești și un băiat din comuna Bordușani. La momentul dispariției lor aceștia aveau 7 și, respectiv, 13 ani. Rudele au sesizat autoritățile cu privire la aceste dispariții în urmă cu 9 și, respectiv, 5 ani. Datele arată că respectivele cazuri rămân active în evidențele polițiștilor.

 

Dispăruți de la domiciliu, căutați de autorități Prima dispariție evidențiată în baza de date a Inspec­... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2024, 12:20 (3365 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița verifică sursa mirosurilor neplăcute

În fiecare vară

Direcția de Sănătate Publică Ialomița verifică sursa mirosurilor neplăcute

bonus: Plan de gestionare a mirosurilor, la Slobozia

Temperaturile ridicate din ultimele săptămâni au adus în atenția publicului o pro­blemă mai veche și greu de gestionat, cea a poluării olfactive. Direcția de Sănătate Publică a fost asaltată deja de zeci de sesizări venite din partea persoanelor fizice care reclamă mirosurile neplăcute provenite de la crescătorii de animale individuali cu care se învecinează. Iar vara este abia la început... Instituția va demara verificări în perioada următoare pentru a identifica și trage la răspundere pe cei care își deranjează vecinii din cauza mirosurilor greu de suportat. Anul trecut, de exemplu, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a avut de soluționat peste 1... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2024, 08:05 (13779 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managerul spitalului din Slobozia, Liviu Patrichi, deputat PSD în locul europarlamentarului Ștefan Mușoiu

Managerul spitalului din Slobozia, Liviu Patrichi, deputat PSD în locul europarlamentarului Ștefan Mușoiu

Marți, 25 iunie 2024, conducerea Camerei Deputaților a aprobat numirea lui Daniel Liviu Patrichi în funcția de deputat vacantată de către Ștefan Mușoiu. Acesta și-a înaintat demisia ca urmare a obținerii unui mandat în Parlamentul European. Liviu Patrichi, cel care va prelua funcția de deputat al europarlamentarului Ștefan Mușoiu, a deținut până în prezent funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia și ocupa următorul loc pe lista PSD Ialomița pentru Camera Deputaților.

 

Nimic nu se pierde Marți, 18 iunie 2024, deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2024, 17:20 (13729 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Consultații medicale pe cheltuiala asiguraților

Ialomița: Consultații medicale pe cheltuiala asiguraților

La nivelul județului Ialomița există peste 100 de cabinete medicale private pentru specialități clinice precum Neurologia, Cardiologia sau Pediatria, însă doar 36 dintre acestea beneficiază de fi­nanțare prin Casa Județeană de Asi­gurări de Sănătate. În cazul celorlalte, pacienții trebuie să scoată bani din buzunar pentru consultații și tratamentele prescrise de medici. Oficialii CJAS Ialomița arată într-un raport oficial faptul că respectivele entități sani­tare «nu sunt considerate eligibile» pentru a beneficia de fonduri publice destinate domeniului Sănătății.

 

Sănătate pe bani... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2024, 12:10 (6845 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei trebuie reabilitată

Urban SA vrea să deschidă un nou șantier pe bulevardul Unirii

Rețeaua de canalizare a Sloboziei trebuie reabilitată

În decembrie 2023, după 14 ani de așteptare, rețeaua de canalizare de pe strada Lacului din Slobozia a fost reabilitată. Urban SA anunța atunci că acesta este primul pas dintr-o lungă serie de intervenții punctuale necesare pentru reabilitarea rețelei de apă și apă uzată din Slobozia. Adrian Stoicescu, directorul societății, solicită public sprijin admi­nistrativ pentru urgentarea acestor intervenții.

 

Sperăm la ce mai bine și... La sfârșitul anului trecut, Urban SA, sprijinită de Primăria Slobozia, a decis reabilitarea rețelei de canalizare de pe strada Lacului... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2024, 07:55 (15009 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Palatul» din Țăndărei pe care Statul nu-l poate valorifica

«Palatul» din Țăndărei pe care Statul nu-l poate valorifica

De 5 ani, Agenția Națională de Administrare Fiscală alături de Agenția Națională de Admi­nistrare a Bunurilor Indisponi­bilizate încearcă să valorifice «o casă cu turnulețe» ridicată la Țăndărei, în urma activităților infracționale comise de proprietarul său, în Paris, capitala Franței. Valoarea imobilului este de peste 1 milion de lei, iar oficialii ANAF susțin faptul că nu au fost identificați posibili cumpărători pentru această casă. Banii obținuți de autoritățile române trebuie să ajungă însă în Franța, stat european care a dat dispoziții pentru confiscarea acestui imobil.

 

Statul, fără soluții... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2024, 09:40 (19769 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ion Ghica: Mușcat de șarpe în propria gospodărie

Ion Ghica: Mușcat de șarpe în propria gospodărie

Un tânăr de 19 ani a ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență din Slobozia după ce a fost mușcat de un șarpe. Din fericire starea de sănătate nu i-a fost afectată, acesta alegându-se doar cu o sperietură.

 

Tratat de medici la UPU Potrivit declarațiilor pe care le-a făcut medicilor, tânărul de 19 ani se afla în curte, moment în care a călcat, din greșeală, pe șarpe. Imediat acesta a fost mușcat de picior și, de teamă să nu fie veninos, a sunat la 112 pentru a fi transportat la spital. Medicii Unității de Primiri Urgențe... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2024, 14:40 (6126 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Echipament medical modern achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Echipament medical modern achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a investit aproximativ 100 mii de euro, din fonduri proprii, pentru achiziția unui echipament medical modern, destinat Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale. Aparatul permite medicilor realizarea de investigații medicale de înaltă precizie, îmbună­tățind astfel accesul la servicii medicale în cadrul acestei secții.

 

Servicii medicale îmbunătățite Echipamentul este dotat cu un ecograf 5D și asistent AI și permite realizarea de examinări ginecologice pentru femeile însărcinate, internate î... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2024, 14:50 (11494 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

1,9 milioane de lei pentru reabilitarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

1,9 milioane de lei pentru reabilitarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Administrația locală din Fetești a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Fondurile sunt alocate prin Progra­mul Național de Redresare și Reziliență, investiția având o valoare de 1,9 milioane de lei. Unitatea me­dicală are nevoie urgentă de reparații, având în vedere faptul că nu a mai beneficiat de astfel de lucrări de mai bine de 10 ani, potri­vit informațiilor oficiale.

 

Investiție în Sănătate Primăria Fetești a făcut demersurile necesare pentru a obține... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2024, 12:20 (1151 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12062 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12573 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9999 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9527 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8494 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11647 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14650 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14077 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8295 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11229 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...