Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Susținuți de sindicate

Peste 2000 de angajați din Învățământul ialomițean își cer drepturile în instanță

Val de procese colective ale angajaților din Învățământul ialomițean înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori, reprezentanți ai personalului didactic și nedidactic au inițiat mai multe acțiuni în instanță prin care cer recalcularea indemnizațiilor de concediu de care au beneficiat în perioada ianuarie 2019-iunie 2023. Re­clamanții susțin faptul că în calculul banilor pe care i-au primit pentru concediul de odihnă nu a fost inclus și sporul de hrană.

 

Se așteaptă decizia instanței Acțiunile celor peste 2000 de... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 07:55 (16458 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Ultima ședință a mandatului pentru Consiliul Județean Ialomița

Consiliul Județean Ialomița se reunește miercuri, 29 mai 2024, în cadrul ultimei ședințe ordinare a acestui mandat. Pe ordinea de zi a ședinței se află 16 proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel privind relansarea proiectului «Extindere și colectare separată a deșeurilor municipale-Etapa a II-a».

 

Din nou în cărți Pe ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean din 29 mai 2024 figurează pro­iectul de hotărâre care vizează implementarea investiției de 102 milioane de lei pentru «Extindere și colectare separată... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2024, 14:10 (13781 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Până pe 27 mai 2024, ialomițenii pot redirecționa cei 3,5% din impozitul pe ve­niturile încasate în 2023 pentru a susține activitatea organizațiilor nonguvernamentale. O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că anul trecut, suma direcționată către aceste entități, reprezentând impozitul pe veniturile obținute în cursul anului 2022, a fost de 3,1 milioane de lei. De acești bani au beneficiat peste 2000 de organizații nonguvernamentale din toată țara, cele mai multe fiind reprezentate de cultele religioase.

 

Sprijin financiar pentru susținerea ONG... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2024, 09:40 (9316 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

Județul Ialomița a fost integrat în Sistemul Național Antigrindină și de Creștere a Precipitațiilor al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Astfel, în curtea Stației Meteo din comuna Grivița a fost montat un radar meteorologic de înaltă precizie, ce oferă informații esențiale despre starea vremii în zona de Sud-Est a României, putând identifica norii cumulonimbus, responsabili de formarea grindinei.

 

Radar meteo de înaltă precizie, montat la Grivița Stația Meteo din comuna Grivița funcționează neîntrerupt, de peste un... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 14:55 (15701 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au început urmărirea penală pe numele a patru suspecți din municipiul Constanța, care falsificau certificate de calificare profesională. Actele false au ajuns la Slobozia și au fost utilizate de mai multe persoane pentru a se angaja în instituții publice. Toți cei patru suspecți sunt cercetați, la acest moment, în stare de libertate.

 

Procurorii din Slobozia au descins la Constanța Joi, 30 mai 2024, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 18:05 (28042 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Pentru anul școlar 2024-2025, Ministerul Afacerilor Interne a scos la concurs peste 1000 de locuri în cadrul unităților de învățământ care pregătesc viitorii polițiști, jandarmi și pompieri. Cu toate acestea, numărul tinerilor interesați să se înscrie la aceste școli este tot mai mic. În Ialomița, de exemplu, potrivit informațiilor oferite de structurile teritoriale ale MAI, doar 61 de candidați și-au depus dosarele de înscriere.

 

Grad scăzut de școlarizare Baza de recrutare pentru viitorii polițiști, jandarmi și pompieri este reprezentată de... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 14:05 (5692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Un tânăr de 44 de ani, domiciliat în Fetești, și-a pierdut viața noaptea trecută, marți spre miercuri, 28/29 mai a.c., în urma unei explozii. Surse judiciare susțin faptul că acesta ar fi încercat să construiască o bombă. Procurorii chemați la fața locului au descoperit în camera sa resturi de materiale explozibile. În cauză a fost deschis un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de «omor».

 

Cercetări în curs Din primele informații, deflagrația s-a produs într-un imobil din municipiul Fetești. Tânărul de 35... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 17:05 (5336 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

Periodic, Consiliul Superior al Magistraturii analizează cererile de transfer ale magistraților de la instan­țele în care își desfășoară activitatea către alte instanțe. Magistrații care profesează în Ialomița, mai ales în cadrul judecătoriilor, cer CSM să fie transferați la Judecătoriile din București. Ultima etapă de transferuri s-a încheiat însă fără prea mult succes pentru judecătorii care și-au dorit să profeseze în Capitală.

 

Transferuri refuzate În cadrul ședinței Secției pentru Judecători a Consiliului Superior al Magistraturii... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 07:55 (10821 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Scandalul de corupție în care a fost implicată Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copi­lului Ialomița are un final surprinzător. Angajatul instituției prins în flagrant în timp ce lua mită și-a recu­noscut faptele în fața procurorilor. Anchetatorii au semnat cu acesta un acord de recunoaștere a vinovăției și au propus să fie sancționat la un an și 6 luni închisoare cu suspendare. Înțelegerea are însă nevoie de validarea judecătorilor.

 

Filmul unei anchete La sfârșitul lunii mai 2024, un inspector din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 12:20 (16330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

Decizie în primă instanță

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

În decembrie 2021, fostul politician Silvian Ciupercă alături de soția și cei doi copii ai săi cereau Statului Român plata unor daune morale de 5 milioane de lei pentru ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție pe numele defunctului om politic. Mort în urma unui accident subit în vara anului 2022, procesul a fost continuat de familia acestuia. După 3 ani și jumătate de la deschiderea acțiunii, Tribunalul Ialomița, în primă instanță, s-a pronunțat în acest caz. Potrivit deciziei instanței, valoarea despăgubirilor morale a fost redusă considerabil de la 5 milioane de lei, la doar 200 mii de lei. Sentința a fost deja contestată de rudele lui Silvian... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 08:05 (11558 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Începând cu această săptămână, ex-deputatul liberal și fost președinte al PNL Ialomița, Gheorghe Tinel devine noul director ge­neral al APIA. Numirea sa în funcție reprezintă o surpriză, în condițiile în care director general adjunct al instituției a fost numit, încă din august 2023, Iulian Bucur, fost secretar de stat și fost director al Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița.

 

Tinel trage un loz câștigător Ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel va fi numit în cursul acestei săptămâni în funcția de director... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2024, 07:50 (14781 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Vineri, 17 mai 2024, la Slobozia, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat o nouă Bursă Generală a Locurilor de Muncă. Marii absenți ai acestei ediții au fost însă angajatorii. Potrivit informațiilor oficiale, din cei peste 600 de angajatori invitați să participe la eveniment, doar 29 au participat efectiv la acțiune.

 

Mai puțini angajatori Potrivit datelor oficiale, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă a contactat în vederea participării la Bursa Locurilor de Muncă, organizată vineri, 17mai 2024, peste 600 de angajatori din... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2024, 16:05 (19869 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

O explozie puternică s-a produs vineri, 24 mai 2024, în jurul orelor 17,00, într-un bloc de garsoniere din Slobozia. Principala cauză a deflagrației ar fi o acumulare de gaze din interiorul unui imobil, produsă din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. În urma incidentului, proprietara garsonierei care a explodat a suferit arsuri minore pe față și pe mâini. Femeia a primit îngrijiri medicale din partea echipajelor sosite la fața locului. De asemenea, alte 7 imobile au fost afectate de suflul exploziei.

 

A scăpat cu viață din explozie Din primele... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2024, 17:30 (27157 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Plângeri penale înaintate Poliției

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Curtea de Apel București a decis în urmă cu o lună ca administrarea Lacului Iezer, aflat până acum în grija Primăriilor Slobozia și Gheorghe Lazăr, să revină Agenției Naționale Apele Române, prin Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Emisă după 6 ani de procese, sentința nu este însă definitivă, iar din punct de vedere juridic, Lacul Iezer este administrat de aceleași instituții care l-au concesionat, pentru 49 de ani, unei firme din Gheorghe Lazăr. Reprezentanții societății reclamă faptul că, în urma deciziei judecătorilor, Lacul Iezer a fost asaltat de braconieri. «Ne-au spus că e balta nimănui și că fac ce vor! Nu este așa, balta rămâ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2024, 09:50 (5564 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit ce a vizat modul în care au fost implementate proiectele de investiții derulate de Primăria Grindu în perioada 2021-2023. Este vorba despre 26 de obiective de investiții, cu o valoare de peste 6,1 milioane de lei. Neregulile descoperite de auditori în timpul misiunii au drept cauză slaba pregătire profesio­nală a funcționarilor publici care își desfășoară activitatea în cadrul Primăriei Grindu. Mai mult, edilul localității a fost implicat într-un scandal public, acesta reclamând la Poliție faptul că ar fi fost agresat de fosta secretară a comunei.

 

... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 12:10 (14724 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

După victoria în instanță a fostului director al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Dan Noel, un alt funcționar public al instituției a câștigat procesul intentat împotriva deciziei de a-l demite din funcția de inspector superior. Această decizie a fost luată de Marinela Radu, actualul director executiv al DSP Ialomița, încă din 2022. Deși sentința dată de Tribunalul Ialomița nu este definitivă, judecătorii au obligat instituția să-l reîncadreze pe angajat în aceeași funcție, precum și să-i plătească salarii compensatorii, de peste 100 mii de lei.

 

Decizie a Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 07:55 (15058 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clădire administrată de Consiliul Județean Ialomița, renovată cu fonduri europene

Clădire administrată de Consiliul Județean Ialomița, renovată cu fonduri europene

În urmă cu o săptămână, lucrările de eficientizare energetică ale clădirii în care își desfășoară activitatea Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița, aflată în administrarea Consiliului Județean Ialomița, s-au încheiat, fiind efectuată recepția finală. Imobilul a fost renovat cu fonduri europene, prin Programul Operațional Regional 2014-2020.

 

Lucrări în grafic Clădirea din patrimoniul Consiliului Județean Ialomița a devenit sediu pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița o dată cu începerea lucrărilor de moder­nizare ale... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2024, 09:50 (14572 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

ANIF Ialomița a propus pentru irigații 134 mii de hectare

ANIF Ialomița a propus pentru irigații 134 mii de hectare

Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, pentru acest an agricol, instituția a pregătit pentru irigații o suprafață de peste 134 mii de hectare. Datele arată că 124 mii de hectare din această suprafață au fost deja contractate de fermieri. Până în prezent, au fost efectuate irigații pe aproximativ 8000 de hectare, arată datele ANIF-Filiala Teritorială Ialomița.

 

Infrastructura de irigații, o prioritate De la an la an, Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița face demersuri pentru... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 12:40 (11745 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

La începutul lunii mai 2024, administrația Soare a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuție pentru Sala Polivalentă a orașului Slobozia. Investiția, gestionată integral de Compania Națională de Investiții, a fost blocată în toamna anului trecut chiar de către CNI, ca urmare intrării în vigoare a Ordonanței de Guvern privind reducerea cheltuielilor bugetare. Reamintim că Sala Polivalentă a Sloboziei va avea o înălțime de 3 etaje și o capacitate de 2266 de locuri.

 

Mai e loc de șantiere noi la Slobozia La începutul lunii mai ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 08:10 (13251 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pacient neoperat din cauza unui conflict între medici

La Spitalul Județean de Urgențå Slobozia

Pacient neoperat din cauza unui conflict între medici

Un pacient internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă de 10 zile să fie operat după ce și-a rupt piciorul în urma unei căzături. Bărbatului i s-a explicat faptul că nu poate beneficia de intervenție întrucât între medicul în evidențele căruia se află și un anestezist al unității medicale există un conflict deschis. Rudele pacientului au sesizat situația atât la Administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cât și la Consiliul Județean Ialomița. Conducerea unității medicale susține că va deschide o anchetă internă și că vă sesiza, la rândul său, Colegiul Medicilor Ialomița.

 

Așteaptă vindecarea pe patul de spital... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2024, 07:50 (15105 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4281 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7099 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8254 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6974 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6546 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9437 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6393 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9943 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8148 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...