Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bani europeni pentru reabilitarea Căminului Cultural din Sudiți

Bani europeni pentru reabilitarea Căminului Cultural din Sudiți

Administrația locală a co­munei Sudiți este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană ce vizează reabilitarea Căminului Cultural din localitate. Fondurile sunt alocate prin Programul Național de Redresare și Reziliență. «Ne bucurăm să oferim cetățenilor noștri un spațiu pentru des­ă­șurarea activităților culturale!» susține Vasile Șincan, primarul localității Sudiți.

 

Execuție în curs Acest proiect își propune creș­terea gradului de acces al cetățenilor din comuna Sudiți la activitățile culturale, prin reabilitarea integrală și renovarea... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2024, 09:10 (1715 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăvara ne aduce «Grădina de Vară»

Se întâmplă la Slobozia

Primăvara ne aduce «Grădina de Vară»

Investiția în reabilitarea zonei pietonale «Casa Armatei» se apropie de final. Adminis­trația Soare a anunțat că până la finele lunii martie 2024 șantierul va fi închis, iar zona va fi redată circulației. «Mai avem puțin până la recepția lucrărilor de la Casa Armatei, execuția fiind la stadiul ultimelor finisaje!» a declarat public primarul Dragoș Soare.

 

După 15 ani de așteptare Conform proiectului, zona a fost reabilitată «pentru promovarea mobilității urbane durabile prin realizarea de investiții în infrastructura... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2024, 11:55 (12211 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă «slaba gestiune a bugetelor locale»

Camera de Conturi Ialomița reclamă «slaba gestiune a bugetelor locale»

Curtea de Conturi a României a dat recent publicității o serie de rapoarte prin care precizează modul în care administrațiile locale s-au conformat cu privire la măsurile trasate de Camerele de Conturi Județene în urma mi­siunilor de audit financiar realizate. Pentru județul nostru, în perioada ianuarie-februarie 2024, Camera de Conturi Ialomița a realizat astfel de raportări în cazul a 5 administrații locale. Concluzia la care a ajuns entitatea superioară de audit extern este că primăriile analizate se confruntă cu «o slabă gestiune a bugetelor locale».

 

Verificările auditorilor Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2024, 08:05 (8585 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au soluționat peste 3490 de dosare

În 2023

Judecătorii Tribunalului Ialomița au soluționat peste 3490 de dosare

Tribunalul Ialomița a înregistrat, în 2023, un coeficient foarte bun al activității desfășurate. Cel mai reprezentativ indicator care sugerează acest coeficient este procentul hotărârilor judecătorești atacate la instanțele superioare și desființate. Potrivit informațiilor oficiale, doar 16,9% din cele peste 3490 de sentințe au fost atacate.

 

Tribunalul Ialomița, la raport Potrivit Raportului de activitate pe anul 2023, Secțiile Civilă și Penală ale Tribunalului Ialomița au soluționat peste 3490 de dosare. Dintre acestea, doar 591 au fost atacate. Transformată... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2024, 07:55 (8109 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aeroport comercial privat în comuna Alexeni

Aeroport comercial privat în comuna Alexeni

Luni, 18 martie 2024, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul de concesiune a Aeropor­tului Alexeni. În urma licitației publice, a fost aleasă câștigătoare asocierea dintre societățile Avant Airports SRL și Automagistral-Pivden SRL. Cele două firme au dat asigurări că în 4 ani investiția va fi realizată, urmând ca în 10 ani de la deschidere, Aeroportul Alexeni să gestioneze un flux de peste 6,5 milioane de pasageri. Valoarea proiectului investițional este estimată la 400 milioane de euro.

 

Hub aerian modern la Alexeni Asocierea de firme... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2024, 10:10 (23372 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Ancheta Direcției Naționale Anticorupție, în cadrul căreia două persoane au fost reținute la sfârșitul săptămânii trecute, sub acuzația de «trafic și cumpărare de influență» se mută în județul Ialomița. Un al treilea inculpat al cauzei, avocat al Baroului Ialomița, a fost arestat în urmă cu o lună, după ce a fost prins în flagrant în timp ce primea suma de 17000 de euro. Avocatul a pretins că are influență pe lângă magistrații din cadrul Curții de Apel București și că-i poate determina să dea o sentință mai blândă într-un dosar de «tentativă la omor».

 

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 17:25 (12226 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

4,5 milioane de lei pentru întreținerea deținuților închiși la Penitenciarul Slobozia

În 2023

4,5 milioane de lei pentru întreținerea deținuților închiși la Penitenciarul Slobozia

Potrivit unei informări oficiale transmisă ziarului nostru de către reprezentanții Penitenciarului Slobozia, în 2023, instituția a cheltuit 4,5 milioane de lei pentru între­ținerea persoanelor private de libertate pe care le are în custodie. La Slobozia sunt închiși 420 de deținuți.

 

Bani publici pentru persoanele private de libertate Cei mai mulți bani pe care Penitenciarul Slobozia i-a cheltuit anul trecut pentru întreținerea persoanelor private de libertate au fost cheltuiți pentru asigurarea condițiilor de cazare. Potrivit informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 12:50 (14705 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița închide magazinul alimentar «La Bucurie»

Precedent periculos cu ajutorul Tribunalului Ialomița

DSP Ialomița închide magazinul alimentar «La Bucurie»

«La Bucurie» e unul dintre cele mai vechi unități de alimentație publică cu terasă din Slobozia. Începând cu 21 februarie 2024, ca urmare a unei decizii a Tribunalului Ialomița, magazinul și-a suspendat activitatea. Decizia Tribunalului se bazează pe un Ordin al Ministerului Sănătății care interzice funcționarea teraselor la mai puțin de 15 metri de blocuri. Hotărârea nu este definitivă, însă creează un precedent periculos în condițiile în care majoritatea teraselor din Slobozia se află «la mai puțin de 15 metri față de ferestrele locuințelor».

 

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 08:05 (29738 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi modernizate în comuna Gheorghe Doja

Străzi modernizate în comuna Gheorghe Doja

Comuna Gheorghe Doja este beneficiara unui pro­iect cu finanțare guvernamentalã pentru modernizarea strãzilor din localitate. În valoare de peste 12 milioane de lei, investiția este finanțatã prin Programul Național «Anghel Saligny».

 

Artere de circulație reabilitate În toamna anului 2022, administrația localã din comuna Gheorghe Doja a depus la Ministerul Dezvoltãrii, Lucrãrilor Publice și Administrației un proiect edilitar ce viza modernizarea integralã a tuturor strãzilor din localitate. La... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 14:15 (7143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ghidul siguranței în domeniul electric

Advertorial

Ghidul siguranței în domeniul electric

Departamentul pentru Situații de Urgență, împreună cu cele trei companii de distribuție a energiei electrice din cadrul grupului PPC (Rețele Electrice Muntenia, Rețele Electrice Dobrogea și Rețele Electrice Banat) au lansat Ghidul siguranței în domeniul electric, disponibil pe platforma www.fiipregatit.ro precum și pe website-ul companiilor de distribuție. 
Printre sfaturile specialiștilor, în ceea ce privește siguranța în cadrul propriei locuințe, se numără:
• Folosește numai receptoare și aparate electrice omologate, nedeteriorate și nu le lăsa nesupravegheate sub tensiune;
• Verifică periodic și... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 10:30 (12175 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștrand Municipal de 11,3 milioane de lei la Slobozia

Consiliul Local legiferează noi investiții

Ștrand Municipal de 11,3 milioane de lei la Slobozia

Administrația locală continuă seria inves­tițiilor în realizarea de obiective locale de interes public. După Orășelul Copiilor și pistele de biciclete ale ora­șului, a venit rândul Ștrandului Municipal. Consiliul Local Slobozia a aprobat finanțarea unei investiții de 11,3 milioane de lei pentru reabi­litarea acestui obiectiv. Rea­mintim că Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost abandonat definitiv în perioada administrației Mocioniu, după ce concesionarul, Inter Group SRL, a refuzat majorarea valorii contractului de concesiune.

 

Consiliul local a decis... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 07:50 (17114 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primărie modernă în comuna Sărățeni

Primărie modernă în comuna Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni face demersuri pentru reabilitarea sediului în care își desfășoară activitatea. Astfel, Primăria Sărățeni este beneficiara unui pro­iect de 1,8 milioane de lei, finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, fondurile fiind utilizate pentru realizarea acestei investiții.

 

De la AFM la PNRR Ideea reabilitării sediului Primăriei Sărățeni a fost inițiată prima dată în anul 2021. Inițial, administrația locală a făcut demersuri pe lângă Administrația Fondului de Mediu pentru a obține banii necesari acestui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2024, 14:25 (2819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ritm de execuție susținut la Spitalul Orășenesc Tăndărei

Ritm de execuție susținut la Spitalul Orășenesc Tăndărei

Administrația locală din Țăndărei anunță că lucrările de execuție pentru Ambulatoriul Integrat din cadrul Spita­lului Orășenesc Țăndărei se apropie de final. Investiția ar trebui finalizată în primăvara anului 2024.

 

«În sfârșit, vom avea!» Construcția Ambulatoriului din curtea Spitalului Orășenesc Țăndărei se apropie de final. Primarul Cristi Roman a declarat pu­blic că lucrările finale se desfășoară într-un ritm susținut: «Sunt bucuros să vă anunț că lucrările la Ambulatoriul Integrat au avansat considerabil... Investiția de... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2024, 09:20 (6232 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru «investiții» în cadrul Poliției ialomițene

Fonduri insuficiente pentru «investiții» în cadrul Poliției ialomițene

Pentru anul 2024, Inspectoratul General al Poliției Române a distribuit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița aproximativ 690 mii de lei pentru «investiții». Sindicatele din Poliția ialomițeană atrag însă atenția cu privire la faptul că fondurile sunt insuficiente și nu pot rezolva problemele de sistem ale oamenilor legii.

 

Buget insuficient Potrivit unei informări oficiale, bugetul pentru «investiții» al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul în curs este de aproximativ 690 mii de lei. Fondurile sunt alocate direct de... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2024, 12:40 (6493 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni continuă să aștepte produsele alimentare guvernamentale

Elevii ialomițeni continuă să aștepte produsele alimentare guvernamentale

bonus: 24 de școli înscrise în programul «Masă Sănătoasă»

La aproape jumătate de an de la debutul anului școlar 2023-2024, produsele alimentare oferite de Guvernul României în cadrul Programului pentru Școli al României, inițiativă ce a reunit bine-cunoscutele Programe «Corn și Lapte» și «Încurajarea consumului de fructe în școli», încă nu au ajuns în unitățile de învățământ din județul Ialomița. De implementarea acestui Program se ocupă Consiliul Județean Ialomița, instituție ai cărei reprezentanți susțin faptul că mai sunt câțiva pași de parcurs până când elevii vor putea be­neficia de cornurile, cutiile cu lapte și merele oferite de Guvernul Rom... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2024, 08:05 (12589 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 3200 de beneficiari ai Venitului Minim de Incluziune

Ialomița are peste 3200 de beneficiari ai Venitului Minim de Incluziune

La începutul acestui an, Ministerul Muncii a decis să modifice legislația în ceea ce privește ajutoarele sociale, creând un nou serviciu de sprijin destinat persoa­nelor vulnerabile. Astfel, prin unificarea ajutorului social acordat în baza Legii 416/2001 și a alocației pentru susținerea familiei a fost creat Venitul Minim de Incluziune. Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială, de acest nou serviciu social beneficiază peste 3200 de persoane. În ianuarie 2024, aceștia au primit de la Stat 1,9 milioane de lei.

 

Sprijin pentru persoanele vulnerabile... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2024, 13:10 (11425 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără birouri

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără birouri

Proiectele cu finanțare europeană și guvernamentală care se desfășoară în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără spații administrative. «Moștenire» a fostei administrații județene, investițiile nu au prevăzut însă și amenajarea unor birouri adecvate pentru personalul TESA. Actuala administrație județeană a fost nevoită să caute soluții pentru a oferi angajaților TESA din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia spații adecvate pentru birouri.

 

Se caută soluții În acest moment, la Spitalul Județean de Urgență ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2024, 07:55 (13890 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții la sediul Poliției Urziceni, în vizor fiind trei agenți ai Biroului de Ordine Publică. Polițiștii sunt suspectați de «luare de mită», cadrele Serviciului Județean Anticorupție Ialomița efectuând cercetări în acest sens. Să adăugăm că cei trei polițiști erau în vizorul DGA de câteva luni, la această oră fiind audiați sub coordonarea procurorului de caz din cadul Parchetului Ialomița. Vom reveni cu amănunte. 

... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 10:10 (18961 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Conform celor mai noi statistici ale Direcției Generală Permise de Conducere și Înmatriculări, Ialomița se numără printre județele din România în care există cele mai puține mașini electrice. La sfârșitul anului trecut, parcul auto al județului avea 119 automobile electrice înmatriculate. Principalul motiv pentru care ialomițenii refuză să utilizeze autovehiculele fără emisii poluante este legat de lipsa stațiilor de reîncărcare.

 

Mai puține mașini electrice Anual, Direcția Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor realizează o analiză... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 07:50 (12063 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

În 2024

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

Prinderea infractorilor pare o misiune tot mai grea pentru procurorii ialomițeni având în vedere că numărul dosarelor care stau nesoluționate în birourile Parchetelor din județul nostru este de ordinul zecilor de mii. Mai exact, pentru anul în curs, anchetatorii trebuie să soluționeze peste 20 mii de dosare! Aproximativ 30% dintre aceste cauze figurează în evidențele instituției cu Autori Necunoscuți (AN). Pentru toate aceste cifre există și o explicație: numărul mic de procurori pe care Ialomița îi are. Iar de aici rezultă o altă statistică, aceea a încărcăturii dosa­relor/procuror. Potrivit documentelor oficiale, acest indicator este destul de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2024, 07:55 (16585 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

Miercuri, 1 iunie a.c., cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, elevii, însoțiți de cardele didactice, au vizitat sediul Inspectoratului, unde le-au fost prezentate autospecialele de poliție, tehnica ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:40
(7208 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
contabil evidență primară
condiții
-absolvent liceu economic
-cunoștințe operare PC
-cunoscător limba engleză
CV-urile se transmit
la adresa de e-mail
[email protected]

25 Mai 2016, 15:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
lucrător comercial
condiții:
-studii medii
-vechime maxim 3 ani
contabil principal
condiții:
-studii medii și/sau superioare
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

25 Mai 2016, 13:20


AFIR: 453 milioane de euro disponibili pentru infrastructură rurală, agricolă sau forestieră, dar și pentru protejarea patrimoniului cultural

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță că miercuri, 25 mai 2016, orele 9,00, se va deschide sesiunea de primire de proiecte pentru Submăsurile 4.3.A -Investiții pentru dezvoltarea, modernizarea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 18:25
(6142 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pădurar trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă, «procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au finalizat cercetările și au dispus trimiterea în judecată, la 24.05.2016, în stare de libertate, ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 12:15
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC CONSTRIF SA
scoate la vînzare următoarele terenuri
-teren intravilan,
în suprafață de 5000 mp
situat în Cartier locuințe,
zona Sud-cartier Slobozia Nouă
(10 euro/mp)
-2 loturi teren intravilan,
în suprafață de 17014 mp fiecare,
situate la ieșirea din Slobozia
spre Slobozia Nouă
(8 euro/mp)
Prețurile sînt negociabile.
Relații la telefon 0748/128.221

23 Mai 2016, 13:45


anunț angajare

CIVITAS unul dintre principalii
furnizori naționali de servicii
de securitate
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
în Slobozia
-cunoștințe avansate operare calculator
-salariu atractiv, program în ture
Pentru mai multe detalii
sunați la telefon 0732/960.951
sau trimiteți CV-urile
dumneavoastră la adresa de e-mail
[email protected]

23 Mai 2016, 11:20


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați de 40 și 49 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Testați cu aparatul etilotest de către polițiști, aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 19:20
(4934 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a pierdut viața sub roțile mașinii

Un bărbat a cărui identitate nu a fost încă stabilită a fost omorît luni, 16 mai 2016, în urma unui accident rutier, petrecut la intrare în Slobozia. Din primele date, se pare că bărbatul se deplasa neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 15:50
(4357 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Proiectil descoperit pe cîmp

Jandarmii din Slobozia au descoperit duminică, 15 mai 2016, un proiectil la marginea unui cîmp din apropierea municipiului Slobozia. Aceștia au sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat specialiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 14:30
(4847 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu cinci victime

Cinci persoane au fost rănite, la sfîrșitul săptămînii precedente, după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident rutier. Conducătorul auto al automobilului a fost prins între fiarele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 13:25
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AGROMAS GRUP
firmă specializată în comerțul
cu pesticide și semințe
angajează
șofer autocamion
Cerințe
-experiență minimum 2 ani
-posesor permis conducere categ. C+E
-posesor atestat transport
mărfuri generale
-fără antecedente penale
-seriozitate și responsabilitate
-aviz medical și psihologic valabil
-experiență în transport de mărfuri
-transport intern și EXTERN
-atestat transport mărfuri periculoase
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]

17 Mai 2016, 11:05


Anchetă in rem la Fetești

Procurorii și polițiștii din Fetești fac cercetări in rem într-o anchetă privitoare la o posibilă tentativă de viol. Verificările oamenilor legii au debutat după ce o femeie a reclamat faptul că un bărbat ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2016, 11:20
(5712 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E

-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

15 Mai 2016, 15:55


anunț angajare

SC Baladei Thirdway Transport SRL
selectează în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviuri în:
-Reșița și Piatra Neamț: luni, 16 mai
-Petroșani și Galați: marți, 17 mai
-Craiova și Medgidia: miercuri, 18 mai
-București și Buzău: joi, 19 mai
-București: vineri, 20 mai
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația
valabilă cel puțin 6 luni,
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații suplimentare
la [email protected] și 0740/295.418

15 Mai 2016, 14:40


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează operator facturare
pentru Punctul de lucru Țăndărei

Condițiile angajării sînt
-cunoștințe operare PC
(Word, Excell, Outlook)
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

15 Mai 2016, 14:05


IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

Conform unui plan adoptat de Poliția Română, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița demarează în această perioadă o amplă  campanie de prevenire în școlile din întreg județul. Elevii învață ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 20:20
(4109 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a făcut publică ofera locurilor de muncă pentru următoarea perioadă. Astfel, în baza de date a AJOFM se regăsesc peste 420 de locuri de muncă. ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 18:15
(7177 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege să fii voluntar!

Începînd de marți, 10 mai 2016, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență lansează semenilor o provocare, aceea de a deveni voluntar în cadrul inspectoratelor pentru situații de urgență din România ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 17:45
(5983 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală

Cinci persoane au fost trimise în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Bogdan Stănescu, Marian Stănescu, Marioara ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 16:25
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis și beat la volan!

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei ialomițeni, cu vîrstele cuprinse între 24 și 65 de ani, care conduceau autoturisme pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 13:35
(5265 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 16 permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6-8 mai 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 12:05
(4974 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Iazu. Patru bărbați au ajuns la spital

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 20 și 58 de ani, au ajuns joi, 5 mai 2016, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce au fost implicați într-un accident rutier, în zona localității Iazu. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2016, 13:08
(7629 vizualizări - 1 comentariu)


Grav accident rutier la Coșereni

O ialomițeancă a ajuns în comă la Spitalul de Urgență Floreasca, din București, după ce a fost implicată într-un accident rutier, miercuri, 4 mai 2016. Șoferița a rupt balustrada podului de peste rîul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 13:50
(17836 vizualizări - 10 comentarii)


Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița va avea loc vineri, 6 mai 2016, faza zonală a celei de a XXIV-a ediții a Festivalului județean de folclor ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:40
(5504 vizualizări - 1 comentariu)


Accident cu patru victime în apropiere de Gîrbovi

Un accident rutier soldat cu rănirea a patru persoane s-a produs luni, 2 mai a.c., pe DJ203B. Astfel, în timp ce un bărbat, de 35 de ani, din comuna Gîrbovi, conducea un autoturism din direcția Gîrbovi ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:10
(6267 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


IPJ Ialomița: Infracțiuni mai puține în perioada Sărbătorilor Pascale

Și anul acesta, de Sărbătoarea Învierii Domnului, polițiștii ialomițeni au fost la datorie. În baza planului aprobat de ministrul Afacerilor Interne, Petre Tobă și șeful Poliției Române, chestor de poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:35
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mînăstirea Vorona, la Slobozia

Peste 100 de jandarmi vor asigura, în perioada 4-7 mai 2016, măsurile de ordine ce se vor impune la un eveniment religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni. Este vorba despre aducerea la Mînăstirea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:20
(8197 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Colelia

În noaptea de duminică spre luni, 1/2 mai a.c., în jurul orei 00,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Colelia. Cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 10:05
(4936 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Colelia incendiu


Arestări la Bărbulești

În urma perchezițiilor desfășurate la Bărbulești joi, 21 aprilie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița i-au pus sub acuzare pe Ion Gheorghe, viceprimarul localității, și Vasile Puiu ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 21:05
(7445 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...