Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru «investiții» în cadrul Poliției ialomițene

Fonduri insuficiente pentru «investiții» în cadrul Poliției ialomițene

Pentru anul 2024, Inspectoratul General al Poliției Române a distribuit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița aproximativ 690 mii de lei pentru «investiții». Sindicatele din Poliția ialomițeană atrag însă atenția cu privire la faptul că fondurile sunt insuficiente și nu pot rezolva problemele de sistem ale oamenilor legii.

 

Buget insuficient Potrivit unei informări oficiale, bugetul pentru «investiții» al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul în curs este de aproximativ 690 mii de lei. Fondurile sunt alocate direct de... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2024, 12:40 (6495 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Elevii ialomițeni continuă să aștepte produsele alimentare guvernamentale

Elevii ialomițeni continuă să aștepte produsele alimentare guvernamentale

bonus: 24 de școli înscrise în programul «Masă Sănătoasă»

La aproape jumătate de an de la debutul anului școlar 2023-2024, produsele alimentare oferite de Guvernul României în cadrul Programului pentru Școli al României, inițiativă ce a reunit bine-cunoscutele Programe «Corn și Lapte» și «Încurajarea consumului de fructe în școli», încă nu au ajuns în unitățile de învățământ din județul Ialomița. De implementarea acestui Program se ocupă Consiliul Județean Ialomița, instituție ai cărei reprezentanți susțin faptul că mai sunt câțiva pași de parcurs până când elevii vor putea be­neficia de cornurile, cutiile cu lapte și merele oferite de Guvernul Rom... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2024, 08:05 (12648 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 3200 de beneficiari ai Venitului Minim de Incluziune

Ialomița are peste 3200 de beneficiari ai Venitului Minim de Incluziune

La începutul acestui an, Ministerul Muncii a decis să modifice legislația în ceea ce privește ajutoarele sociale, creând un nou serviciu de sprijin destinat persoa­nelor vulnerabile. Astfel, prin unificarea ajutorului social acordat în baza Legii 416/2001 și a alocației pentru susținerea familiei a fost creat Venitul Minim de Incluziune. Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială, de acest nou serviciu social beneficiază peste 3200 de persoane. În ianuarie 2024, aceștia au primit de la Stat 1,9 milioane de lei.

 

Sprijin pentru persoanele vulnerabile... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2024, 13:10 (11436 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără birouri

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără birouri

Proiectele cu finanțare europeană și guvernamentală care se desfășoară în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără spații administrative. «Moștenire» a fostei administrații județene, investițiile nu au prevăzut însă și amenajarea unor birouri adecvate pentru personalul TESA. Actuala administrație județeană a fost nevoită să caute soluții pentru a oferi angajaților TESA din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia spații adecvate pentru birouri.

 

Se caută soluții În acest moment, la Spitalul Județean de Urgență ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2024, 07:55 (13909 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții la sediul Poliției Urziceni, în vizor fiind trei agenți ai Biroului de Ordine Publică. Polițiștii sunt suspectați de «luare de mită», cadrele Serviciului Județean Anticorupție Ialomița efectuând cercetări în acest sens. Să adăugăm că cei trei polițiști erau în vizorul DGA de câteva luni, la această oră fiind audiați sub coordonarea procurorului de caz din cadul Parchetului Ialomița. Vom reveni cu amănunte. 

... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 10:10 (19002 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Conform celor mai noi statistici ale Direcției Generală Permise de Conducere și Înmatriculări, Ialomița se numără printre județele din România în care există cele mai puține mașini electrice. La sfârșitul anului trecut, parcul auto al județului avea 119 automobile electrice înmatriculate. Principalul motiv pentru care ialomițenii refuză să utilizeze autovehiculele fără emisii poluante este legat de lipsa stațiilor de reîncărcare.

 

Mai puține mașini electrice Anual, Direcția Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor realizează o analiză... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 07:50 (12075 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

În 2024

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

Prinderea infractorilor pare o misiune tot mai grea pentru procurorii ialomițeni având în vedere că numărul dosarelor care stau nesoluționate în birourile Parchetelor din județul nostru este de ordinul zecilor de mii. Mai exact, pentru anul în curs, anchetatorii trebuie să soluționeze peste 20 mii de dosare! Aproximativ 30% dintre aceste cauze figurează în evidențele instituției cu Autori Necunoscuți (AN). Pentru toate aceste cifre există și o explicație: numărul mic de procurori pe care Ialomița îi are. Iar de aici rezultă o altă statistică, aceea a încărcăturii dosa­relor/procuror. Potrivit documentelor oficiale, acest indicator este destul de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2024, 07:55 (16595 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Asociația de Dezvoltare Interco­munitară Ialomița a împlinit 5 ani de la înființare. În decursul acestor 5 ani, Asociația a finanțat 207 proiecte de in­vestiții la nivelul administrațiilor locale rurale și urbane. Valoarea totală a acestor investiții depășește 50 milioane de lei. «Însă principala realizare a acestei structuri nu sunt investițiile, ci educația administrativă!» susține Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița.

 

Infrastructură rutieră, locuri de joacă, camere video... Majoritatea celor 207 proiecte de in­vestiții finanțate... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 14:05 (17284 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Cu ajutorul fondurilor acordate de Agenția de Dezvoltare Intercomu­nitară «Ialomița» și a celor disponibile din bugetul local, administrația comunei Buești a reușit reabilitarea integrală a dispensarului uman al localității. Mai mult, comunitatea poate primi asistență medicală din partea unui medic de familie. «Am reușit să aducem un medic în localitatea noastră!» susține Nicolae Mihăilă, primarul localității Buești.

 

Dispensar modern pentru localnici Asistența medicală în mediul rural este greu de acordat, pe de o parte din cauza lipsei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 10:20 (13120 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți va da startul celui mai amplu proiect edilitar din acest an. Este vorba despre o investiție prin care vor fi asfaltate integral toate străzile din localitate. Construc­torul are la dispoziție 6 luni pentru a încheia lucrările. «Garantăm că cetățenii din Sudiți vor circula pe străzi modernizate!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Străzi moderne la Sudiți Proiectul de asfaltare a străzilor din Sudiți este finanțat de Guvernul României, prin Programul Național «Anghel Saligny». Valoarea... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 09:10 (2556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

În perioada aprilie-mai 2024, județul Ialomița va fi gazda a 4 olimpiade naționale și concursuri școlare. Astfel, la Slobozia, vor fi așteptați peste 200 de elevi și profesori din toată țara. A devenit deja o tradiție pentru județul nostru să organizeze astfel de evenimente. «Suntem mândri că putem deveni organizatorii unor astfel de competiții!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

 

Concursuri și olimpiade organizate în Ialomița Prima Olimpiadă Națională care se va desfășura în Ialomița este cea dedicată domeniului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 12:35 (14184 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

Reabilitarea energetică a blocurilor devine realitate

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

bonus: Blocul ANL din Slobozia crește

Miercuri, 21 februarie a.c., administrația locală din Amara a semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru anveloparea blocurilor din oraș. Un contract similar a fost semnat în urmă cu mai bine de un an și de către Primăria Fetești. La Fetești, administrația locală se află în procedura de licitație publică, urmând ca reprezentanții administrației locale să evalueze ofertele care vor fi depuse și să desemneze firma care va executa acest proiect. Ambele investiții se derulează cu fonduri europene, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, și însumează 35 milioane de lei. Amara și Fetești sunt singurele orașe din județul Ialomița care beneficiază de finanțare... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 07:55 (6724 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

În urmă cu o lună, membrii celor mai reprezentative formațiuni sindicale ale Poliției au ieșit în stradă, nemulțumiți de faptul că noua conducere a Inspecto­ratului de Poliție al Județului Ialomița, printr-o notă internă, și-a manifestat intenția de a modifica programul de lucru. Comisarul șef Mihai Adrian Aldea, șeful Poliției ialomițene, și-ar fi dorit să implementeze un nou program, la rândul său nemulțumit fiind de activitatea oamenilor legii din subordine. În urma protestului, programul de lucru a rămas neschimbat. «Nu am schimbat nimic!» a declarat comisarul șef Mihai Adrian Aldea, în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul I... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 08:05 (14727 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

În cadrul unui proiect național, Oficiul Poștal Nr. 3 Slobozia a devenit pri­mul oficiu poștal din județul Ialomița adaptat nevoilor persoanelor nevăzătoare care doresc să beneficieze de servicii poștale. Concret, este vorba despre montarea unor senzori speciali cu ajutorul cărora persoanele nevăzătoare pot fi ghidate, prin mesaje audio, către ghișeele instituției. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița susțin că în perioada următoare astfel de facilități vor fi implementate și în celelalte sedii poștale pe care instituția le coordonează.

 

Sprijin pentru persoanele nevăzătoare... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 12:20 (6483 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Consumul de substanțe interzise la volan a devenit un fenomen tot mai prezent pe șoselele din Ialomița. Re­prezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că mulți dintre șoferii opriți în trafic pentru încălcarea regu­lilor de circulație se aflau sub efectul drogurilor. Cel puțin asta au constatat oamenii legii în urma testelor specifice pe care le realizează cu aparatele din dotare. Potrivit procedurilor, pentru a confirma sau infirma rezultatele acestor testări preliminarii, șoferii în cauză sunt supuși unor teste serologice ulteri­oare, efectuate la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 07:55 (14375 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Performanța în Educație este tratată cu indiferență de autorități și chiar de școli. În Raportul privind activitatea des­fășurată anul trecut de Avocatul Poporului, instituția arată faptul că două eleve ale Școlii Gimnaziale Sălcioara, care trăiesc modest, au reușit să beneficieze de bursele sociale în urma mai multor demersuri instituționale ce au durat aproape 4 luni. Nu este primul caz din Ialomița când Avo­catul Poporului atrage atenția asupra lipsei de reacție a insti­tuțiilor publice care ar trebui să vină în sprijinul cetățenilor.

 

Primesc bani pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 15:25 (14220 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

O minoră de 13 ani, domiciliată în Andrășești, a fost răpită de pe stradă în timp ce se întorcea acasă de la școală. Autorii sunt trei bărbați din județul Dâmbovița, care au transportat-o pe fată pe raza acestui județ. Se pare că familia fetei ar fi «promis-o» unuia dintre aceștia în vederea căsătoriei, dar, ulterior, s-au răzgândit. Din fericire a fost găsită la scurt timp de polițiști și adusă acasă în siguranță. Cazul a fost cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, care au cerut instanței arestarea preventivă a suspecților. În prezent, cei trei se află în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 12:10 (15299 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Administrația din Slobozia a achiziționat 13 autobuze electrice. La acest moment, 7 dintre acestea se află în circulație, iar alte 6 sunt în probe de lucru. Alexandru Dragomir, directorul Serviciului Public de Transport Local Slobozia susține că la acest moment cheltuielile de exploatare au scăzut la jumătate. Lunar, pe cele două trasee existente în Slobozia, se înregistrează aproximativ 30000 de călătorii.

 

Primele vești bune din transportul local Slobozia a așteptat timp de 5 ani autobuzele electrice. Acum are 13, dintre care 7 în circulație și... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 07:50 (13423 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Administrația locală a comunei Bucu a făcut demersuri în vederea implementării unui proiect edilitar ce vizează amenajarea unei rețele de gaze naturale. Investiția desfășurată la Bucu este realizată în cadrul unei asocieri dintre administrația locală și alte 5 primării ialomițene. «În luna mai scoatem la licitație proiectarea și execuția!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

 

Proiect în lucru Administrația locală din Bucu, alături de cele ale comunelor Cosâmbești, Mărculești, Gheorghe Lazăr, Scânteia și Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 15:20 (8547 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3726 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2865 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2263 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5509 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3822 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3415 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4759 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3452 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2525 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...