Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Conform celor mai noi statistici ale Direcției Generală Permise de Conducere și Înmatriculări, Ialomița se numără printre județele din România în care există cele mai puține mașini electrice. La sfârșitul anului trecut, parcul auto al județului avea 119 automobile electrice înmatriculate. Principalul motiv pentru care ialomițenii refuză să utilizeze autovehiculele fără emisii poluante este legat de lipsa stațiilor de reîncărcare.

 

Mai puține mașini electrice Anual, Direcția Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor realizează o analiză... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 07:50 (12066 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

În 2024

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

Prinderea infractorilor pare o misiune tot mai grea pentru procurorii ialomițeni având în vedere că numărul dosarelor care stau nesoluționate în birourile Parchetelor din județul nostru este de ordinul zecilor de mii. Mai exact, pentru anul în curs, anchetatorii trebuie să soluționeze peste 20 mii de dosare! Aproximativ 30% dintre aceste cauze figurează în evidențele instituției cu Autori Necunoscuți (AN). Pentru toate aceste cifre există și o explicație: numărul mic de procurori pe care Ialomița îi are. Iar de aici rezultă o altă statistică, aceea a încărcăturii dosa­relor/procuror. Potrivit documentelor oficiale, acest indicator este destul de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2024, 07:55 (16587 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Asociația de Dezvoltare Interco­munitară Ialomița a împlinit 5 ani de la înființare. În decursul acestor 5 ani, Asociația a finanțat 207 proiecte de in­vestiții la nivelul administrațiilor locale rurale și urbane. Valoarea totală a acestor investiții depășește 50 milioane de lei. «Însă principala realizare a acestei structuri nu sunt investițiile, ci educația administrativă!» susține Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița.

 

Infrastructură rutieră, locuri de joacă, camere video... Majoritatea celor 207 proiecte de in­vestiții finanțate... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 14:05 (17277 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Cu ajutorul fondurilor acordate de Agenția de Dezvoltare Intercomu­nitară «Ialomița» și a celor disponibile din bugetul local, administrația comunei Buești a reușit reabilitarea integrală a dispensarului uman al localității. Mai mult, comunitatea poate primi asistență medicală din partea unui medic de familie. «Am reușit să aducem un medic în localitatea noastră!» susține Nicolae Mihăilă, primarul localității Buești.

 

Dispensar modern pentru localnici Asistența medicală în mediul rural este greu de acordat, pe de o parte din cauza lipsei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 10:20 (13076 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți va da startul celui mai amplu proiect edilitar din acest an. Este vorba despre o investiție prin care vor fi asfaltate integral toate străzile din localitate. Construc­torul are la dispoziție 6 luni pentru a încheia lucrările. «Garantăm că cetățenii din Sudiți vor circula pe străzi modernizate!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Străzi moderne la Sudiți Proiectul de asfaltare a străzilor din Sudiți este finanțat de Guvernul României, prin Programul Național «Anghel Saligny». Valoarea... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 09:10 (2554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

În perioada aprilie-mai 2024, județul Ialomița va fi gazda a 4 olimpiade naționale și concursuri școlare. Astfel, la Slobozia, vor fi așteptați peste 200 de elevi și profesori din toată țara. A devenit deja o tradiție pentru județul nostru să organizeze astfel de evenimente. «Suntem mândri că putem deveni organizatorii unor astfel de competiții!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

 

Concursuri și olimpiade organizate în Ialomița Prima Olimpiadă Națională care se va desfășura în Ialomița este cea dedicată domeniului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 12:35 (14153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

Reabilitarea energetică a blocurilor devine realitate

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

bonus: Blocul ANL din Slobozia crește

Miercuri, 21 februarie a.c., administrația locală din Amara a semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru anveloparea blocurilor din oraș. Un contract similar a fost semnat în urmă cu mai bine de un an și de către Primăria Fetești. La Fetești, administrația locală se află în procedura de licitație publică, urmând ca reprezentanții administrației locale să evalueze ofertele care vor fi depuse și să desemneze firma care va executa acest proiect. Ambele investiții se derulează cu fonduri europene, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, și însumează 35 milioane de lei. Amara și Fetești sunt singurele orașe din județul Ialomița care beneficiază de finanțare... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 07:55 (6718 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

În urmă cu o lună, membrii celor mai reprezentative formațiuni sindicale ale Poliției au ieșit în stradă, nemulțumiți de faptul că noua conducere a Inspecto­ratului de Poliție al Județului Ialomița, printr-o notă internă, și-a manifestat intenția de a modifica programul de lucru. Comisarul șef Mihai Adrian Aldea, șeful Poliției ialomițene, și-ar fi dorit să implementeze un nou program, la rândul său nemulțumit fiind de activitatea oamenilor legii din subordine. În urma protestului, programul de lucru a rămas neschimbat. «Nu am schimbat nimic!» a declarat comisarul șef Mihai Adrian Aldea, în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul I... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 08:05 (14702 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

În cadrul unui proiect național, Oficiul Poștal Nr. 3 Slobozia a devenit pri­mul oficiu poștal din județul Ialomița adaptat nevoilor persoanelor nevăzătoare care doresc să beneficieze de servicii poștale. Concret, este vorba despre montarea unor senzori speciali cu ajutorul cărora persoanele nevăzătoare pot fi ghidate, prin mesaje audio, către ghișeele instituției. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița susțin că în perioada următoare astfel de facilități vor fi implementate și în celelalte sedii poștale pe care instituția le coordonează.

 

Sprijin pentru persoanele nevăzătoare... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 12:20 (6478 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Consumul de substanțe interzise la volan a devenit un fenomen tot mai prezent pe șoselele din Ialomița. Re­prezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că mulți dintre șoferii opriți în trafic pentru încălcarea regu­lilor de circulație se aflau sub efectul drogurilor. Cel puțin asta au constatat oamenii legii în urma testelor specifice pe care le realizează cu aparatele din dotare. Potrivit procedurilor, pentru a confirma sau infirma rezultatele acestor testări preliminarii, șoferii în cauză sunt supuși unor teste serologice ulteri­oare, efectuate la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 07:55 (14361 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Performanța în Educație este tratată cu indiferență de autorități și chiar de școli. În Raportul privind activitatea des­fășurată anul trecut de Avocatul Poporului, instituția arată faptul că două eleve ale Școlii Gimnaziale Sălcioara, care trăiesc modest, au reușit să beneficieze de bursele sociale în urma mai multor demersuri instituționale ce au durat aproape 4 luni. Nu este primul caz din Ialomița când Avo­catul Poporului atrage atenția asupra lipsei de reacție a insti­tuțiilor publice care ar trebui să vină în sprijinul cetățenilor.

 

Primesc bani pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 15:25 (14202 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

O minoră de 13 ani, domiciliată în Andrășești, a fost răpită de pe stradă în timp ce se întorcea acasă de la școală. Autorii sunt trei bărbați din județul Dâmbovița, care au transportat-o pe fată pe raza acestui județ. Se pare că familia fetei ar fi «promis-o» unuia dintre aceștia în vederea căsătoriei, dar, ulterior, s-au răzgândit. Din fericire a fost găsită la scurt timp de polițiști și adusă acasă în siguranță. Cazul a fost cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, care au cerut instanței arestarea preventivă a suspecților. În prezent, cei trei se află în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 12:10 (15288 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Administrația din Slobozia a achiziționat 13 autobuze electrice. La acest moment, 7 dintre acestea se află în circulație, iar alte 6 sunt în probe de lucru. Alexandru Dragomir, directorul Serviciului Public de Transport Local Slobozia susține că la acest moment cheltuielile de exploatare au scăzut la jumătate. Lunar, pe cele două trasee existente în Slobozia, se înregistrează aproximativ 30000 de călătorii.

 

Primele vești bune din transportul local Slobozia a așteptat timp de 5 ani autobuzele electrice. Acum are 13, dintre care 7 în circulație și... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 07:50 (13401 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Administrația locală a comunei Bucu a făcut demersuri în vederea implementării unui proiect edilitar ce vizează amenajarea unei rețele de gaze naturale. Investiția desfășurată la Bucu este realizată în cadrul unei asocieri dintre administrația locală și alte 5 primării ialomițene. «În luna mai scoatem la licitație proiectarea și execuția!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

 

Proiect în lucru Administrația locală din Bucu, alături de cele ale comunelor Cosâmbești, Mărculești, Gheorghe Lazăr, Scânteia și Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 15:20 (8544 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de canalizare în satul Lăcusteni

Rețea de canalizare în satul Lăcusteni

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Primăria Platonești a reușit să rea­lizeze un proiect în baza căruia va amenaja o rețea de canalizare în satul Lăcusteni. Lucrările se vor încheia la începutul lunii septembrie 2024 și au o valoare de aproximativ 8 milioane de lei, potrivit documentelor oficiale. «Facem totul pentru comunitatea pe care o reprezentăm!» a declarat Florinel Negraru, primarul comunei Platonești.

 

Canalizare pentru toată comunitatea Lucrările de amenajare a rețelei de canalizare din satul Lăcusteni au fost scoase la licitație î... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 12:05 (10432 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

În urmă cu o săptămână, administrația jude­țeană a anunțat încheierea lucrărilor de moder­nizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, după 2 ani de la sem­narea contractului de finanțare. Pe lângă oficia­litățile județene, la eveniment a participat și Alexandru Rafila, ministrul Sănătății. Ceea ce nu s-a văzut însă prin obiectivele camerelor video și ale aparatelor de fotografiat au fost medicii care își desfășoară activitatea în cadrul UPU Slobozia și autorizația de securitate la incendiu. În momentul de față, obiectivul de investiții are un aviz eliberat de Inspectoratul pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 08:55 (14704 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Se caută soluții pentru branșarea populației

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Administrația locală din Ograda a investit în ultimii 3 ani în rețeaua de apă și canalizare a localității. La acest moment, investiția, în valoare de aproximativ 6 milioane de euro, este funcțională. Primarul Lilian Badea caută la acest moment soluții pentru conecta­rea gratuită a locuitorilor la rețea. «Derulăm, în parteneriat cu Urban SA, operatorul de apă, un proiect de conectare gratuită a gospodăriilor la rețeaua de apă și canalizare. Spe­răm ca peste 200 de gospodării din Ograda să be­neficieze de această finanțare...» declară primarul comunei Ograda.

 

Investiție pe termen lung... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2024, 09:10 (8388 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

O bătrână de 87 de ani din satul ialomițean Misleanu este inculpată într-un dosar al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița privind comiterea infracțiunii de «trafic de droguri». Bătrâna a fost audiată joi, 29 februarie a.c., de organele judiciare, alături de alți trei membri ai familiei din care aceasta făcea parte. Cercetările în acest dosar sunt în curs.

 

60 de zile sub control judiciar

Potrivit comunicatelor de presă remise publicității de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și DIICOT-Structura Centrală, bătrâna de... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 13:00 (21455 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Conform Direcției Județene de Statistică Ialomița, în județul nostru lucrează 48 mii de persoane. 30% dintre salariații pe care Ialomița îi are își desfășoară activitatea în sistemul public. Educația, Sănătatea și Asistența Socială sunt domeniile în care sunt angajați cei mai mulți salariați plătiți din bugetul Statului.

 

Angajați în instituțiile Statului Potrivit ultimelor date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița, în sistemul public își desfășoară activitatea 14 mii de persoane, din totalul de 48 mii de salariați. Î... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 12:50 (21106 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:05
(1805 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9036, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 15:15
(3273 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia și Bucu

Accident rutier între Slobozia și Bucu

Un accident rutier s-a petrecut în ziua de marți, 23 martie a.c., pe DN2, între localitățile Slobozia și Bucu. Din primele informații, se pare că evenimentul a avut drept cauză o depășire efectuată neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 14:30
(3141 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., în zona localității Sinești s-a produs un accident rutier. Principala cauză a evenimentului rutier ar fi pătrunderea neregulamentară de pe un drum lateral pe ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:30
(2760 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Percheziții de amploare la Fetești

Polițiștii și procurorii au descins în dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., la 40 de adrese din Fetești. Descinderile vizează mai multe persoane cercetate de organele judiciare locale într-un amplu ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:15
(5127 vizualizări - 5 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 18 martie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia continuă Campania ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 18:10
(2761 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Clarificări privind aplicarea sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu 1 ianuarie 2021, persoanele impozabile a căror cifră de afaceri în anul calendaristic precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:20
(5686 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Amărean surprins de radar cu 149 km/h în localitate. Avea permisul suspendat!

Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00,30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:15
(3471 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în poarta cimitirului

Duminică, 21 martie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un autoturism ar fi lovit poarta cimitirului din Urziceni și a fugit de la fața locului ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:10
(2940 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, indisponibilizate

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au oprit, pentru control, pe DN21A, la ieșire din Slobozia spre Drajna, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:05
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Indicele prețurilor de consum

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-plătitori de impozit pe profit, cu unele excepții, că pot opta pentru sistemul de declarare și plată a impozitului pe profit ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 16:10
(5153 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare BACALAUREAT 2021 în Ialomița: 1547 de elevi au participat la proba scrisă la Limba și Literatura Română

Luni, 22 martie a.c., s-a organizat prima simulare a Bacalaureatului 2021, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 1547 de elevi de clasa a XII-a din ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:45
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8988, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:15
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8968, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2021, 15:45
(4844 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 35 de școli sunt în Scenariul Roșu

O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 23 de elevi bolnavi de COVID-19. De asemenea, 9 cadre didactice au avut rezultate pozitive la ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:50
(4117 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Două accidente grave s-au produs pe șoselele din Ialomița în ziua de sâmbătă, 20 martie 2021. Primul eveniment rutier a avut loc în zona localității Malu, când o femeie de 42 de ani s-a răsturnat cu mașina ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:45
(6090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu Smirna accident


Roșiori: Incidență de 12,62/1000 de locuitori

Localitatea Roșiori înregistrează cea mai mare rată de incidență a cazurilor de COVID-19, de la debutul pandemiei și până în prezent. Datele arată că în această localitate incidența a ajuns la valoarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:30
(2595 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8938, cu 51 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 15:40
(3245 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi modele de formulare pentru declararea veniturilor obținute din activități independente

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziție mai multe modele pentru completarea formularului pentru venituri independente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 17:39
(6942 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 6500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni în valoare de 6500 de lei în cadrul unei acțiuni privind felul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Acțiunea s-a desfășurat în ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:45
(4735 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8887, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:30
(3748 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți în valoare de 2,51 miliarde de euro, pentru fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că autorizarea plăților regulare pentru Campania 2020 continuă în ritm susținut. Până la acest moment s-a autorizat la plată un număr ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:15
(4444 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Pompierii din Slobozia au intervenit în dimineața zilei de vineri, 19 martie a.c., pentru a lichida un incendiu, produs în urma unei explozii, care a cuprins o locuință din comuna Gheorghe Doja. Deflagrația ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 11:30
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


DSP Ialomița: 24 mii de ialomițeni, vaccinați anti-COVID-19

Potrivit unei informări oficiale, în ultimele 24 de ore, împotriva COVID-19 la nivelul județului Ialomița s-au imunizat 1702 persoane. Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 19:15
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firmele care plasează forță de muncă în străinătate

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară în această perioadă, sub coordonarea Inspecției Muncii, o acțiune de informare și control cu privire la respectarea dispozițiilor legale de către agenții ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 18:40
(3002 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 martie a.c., 82 de polițiști și 22 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:25
(2111 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

În cursul zilei de miercuri, 17 martie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară și Biroului de Analiză și Prevenirea Criminalității au organizat și desfășurat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:20
(2829 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8839, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 15:50
(3427 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii de mașini

Miercuri, 17 martie 2021, polițiști din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Economice-IGPR, sub supravegherea procurorilor de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 16:05
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8776, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 15:40
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...