Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primărie modernă în comuna Sărățeni

Primărie modernă în comuna Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni face demersuri pentru reabilitarea sediului în care își desfășoară activitatea. Astfel, Primăria Sărățeni este beneficiara unui pro­iect de 1,8 milioane de lei, finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, fondurile fiind utilizate pentru realizarea acestei investiții.

 

De la AFM la PNRR Ideea reabilitării sediului Primăriei Sărățeni a fost inițiată prima dată în anul 2021. Inițial, administrația locală a făcut demersuri pe lângă Administrația Fondului de Mediu pentru a obține banii necesari acestui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2024, 14:25 (2820 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ritm de execuție susținut la Spitalul Orășenesc Tăndărei

Ritm de execuție susținut la Spitalul Orășenesc Tăndărei

Administrația locală din Țăndărei anunță că lucrările de execuție pentru Ambulatoriul Integrat din cadrul Spita­lului Orășenesc Țăndărei se apropie de final. Investiția ar trebui finalizată în primăvara anului 2024.

 

«În sfârșit, vom avea!» Construcția Ambulatoriului din curtea Spitalului Orășenesc Țăndărei se apropie de final. Primarul Cristi Roman a declarat pu­blic că lucrările finale se desfășoară într-un ritm susținut: «Sunt bucuros să vă anunț că lucrările la Ambulatoriul Integrat au avansat considerabil... Investiția de... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2024, 09:20 (6233 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru «investiții» în cadrul Poliției ialomițene

Fonduri insuficiente pentru «investiții» în cadrul Poliției ialomițene

Pentru anul 2024, Inspectoratul General al Poliției Române a distribuit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița aproximativ 690 mii de lei pentru «investiții». Sindicatele din Poliția ialomițeană atrag însă atenția cu privire la faptul că fondurile sunt insuficiente și nu pot rezolva problemele de sistem ale oamenilor legii.

 

Buget insuficient Potrivit unei informări oficiale, bugetul pentru «investiții» al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul în curs este de aproximativ 690 mii de lei. Fondurile sunt alocate direct de... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2024, 12:40 (6495 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Elevii ialomițeni continuă să aștepte produsele alimentare guvernamentale

Elevii ialomițeni continuă să aștepte produsele alimentare guvernamentale

bonus: 24 de școli înscrise în programul «Masă Sănătoasă»

La aproape jumătate de an de la debutul anului școlar 2023-2024, produsele alimentare oferite de Guvernul României în cadrul Programului pentru Școli al României, inițiativă ce a reunit bine-cunoscutele Programe «Corn și Lapte» și «Încurajarea consumului de fructe în școli», încă nu au ajuns în unitățile de învățământ din județul Ialomița. De implementarea acestui Program se ocupă Consiliul Județean Ialomița, instituție ai cărei reprezentanți susțin faptul că mai sunt câțiva pași de parcurs până când elevii vor putea be­neficia de cornurile, cutiile cu lapte și merele oferite de Guvernul Rom... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2024, 08:05 (12653 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 3200 de beneficiari ai Venitului Minim de Incluziune

Ialomița are peste 3200 de beneficiari ai Venitului Minim de Incluziune

La începutul acestui an, Ministerul Muncii a decis să modifice legislația în ceea ce privește ajutoarele sociale, creând un nou serviciu de sprijin destinat persoa­nelor vulnerabile. Astfel, prin unificarea ajutorului social acordat în baza Legii 416/2001 și a alocației pentru susținerea familiei a fost creat Venitul Minim de Incluziune. Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială, de acest nou serviciu social beneficiază peste 3200 de persoane. În ianuarie 2024, aceștia au primit de la Stat 1,9 milioane de lei.

 

Sprijin pentru persoanele vulnerabile... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2024, 13:10 (11439 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără birouri

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără birouri

Proiectele cu finanțare europeană și guvernamentală care se desfășoară în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia a lăsat instituția fără spații administrative. «Moștenire» a fostei administrații județene, investițiile nu au prevăzut însă și amenajarea unor birouri adecvate pentru personalul TESA. Actuala administrație județeană a fost nevoită să caute soluții pentru a oferi angajaților TESA din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia spații adecvate pentru birouri.

 

Se caută soluții În acest moment, la Spitalul Județean de Urgență ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2024, 07:55 (13911 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții la sediul Poliției Urziceni, în vizor fiind trei agenți ai Biroului de Ordine Publică. Polițiștii sunt suspectați de «luare de mită», cadrele Serviciului Județean Anticorupție Ialomița efectuând cercetări în acest sens. Să adăugăm că cei trei polițiști erau în vizorul DGA de câteva luni, la această oră fiind audiați sub coordonarea procurorului de caz din cadul Parchetului Ialomița. Vom reveni cu amănunte. 

... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 10:10 (19004 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Conform celor mai noi statistici ale Direcției Generală Permise de Conducere și Înmatriculări, Ialomița se numără printre județele din România în care există cele mai puține mașini electrice. La sfârșitul anului trecut, parcul auto al județului avea 119 automobile electrice înmatriculate. Principalul motiv pentru care ialomițenii refuză să utilizeze autovehiculele fără emisii poluante este legat de lipsa stațiilor de reîncărcare.

 

Mai puține mașini electrice Anual, Direcția Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor realizează o analiză... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 07:50 (12087 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

În 2024

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

Prinderea infractorilor pare o misiune tot mai grea pentru procurorii ialomițeni având în vedere că numărul dosarelor care stau nesoluționate în birourile Parchetelor din județul nostru este de ordinul zecilor de mii. Mai exact, pentru anul în curs, anchetatorii trebuie să soluționeze peste 20 mii de dosare! Aproximativ 30% dintre aceste cauze figurează în evidențele instituției cu Autori Necunoscuți (AN). Pentru toate aceste cifre există și o explicație: numărul mic de procurori pe care Ialomița îi are. Iar de aici rezultă o altă statistică, aceea a încărcăturii dosa­relor/procuror. Potrivit documentelor oficiale, acest indicator este destul de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2024, 07:55 (16596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Asociația de Dezvoltare Interco­munitară Ialomița a împlinit 5 ani de la înființare. În decursul acestor 5 ani, Asociația a finanțat 207 proiecte de in­vestiții la nivelul administrațiilor locale rurale și urbane. Valoarea totală a acestor investiții depășește 50 milioane de lei. «Însă principala realizare a acestei structuri nu sunt investițiile, ci educația administrativă!» susține Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița.

 

Infrastructură rutieră, locuri de joacă, camere video... Majoritatea celor 207 proiecte de in­vestiții finanțate... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 14:05 (17286 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Cu ajutorul fondurilor acordate de Agenția de Dezvoltare Intercomu­nitară «Ialomița» și a celor disponibile din bugetul local, administrația comunei Buești a reușit reabilitarea integrală a dispensarului uman al localității. Mai mult, comunitatea poate primi asistență medicală din partea unui medic de familie. «Am reușit să aducem un medic în localitatea noastră!» susține Nicolae Mihăilă, primarul localității Buești.

 

Dispensar modern pentru localnici Asistența medicală în mediul rural este greu de acordat, pe de o parte din cauza lipsei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 10:20 (13127 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți va da startul celui mai amplu proiect edilitar din acest an. Este vorba despre o investiție prin care vor fi asfaltate integral toate străzile din localitate. Construc­torul are la dispoziție 6 luni pentru a încheia lucrările. «Garantăm că cetățenii din Sudiți vor circula pe străzi modernizate!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Străzi moderne la Sudiți Proiectul de asfaltare a străzilor din Sudiți este finanțat de Guvernul României, prin Programul Național «Anghel Saligny». Valoarea... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 09:10 (2556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

În perioada aprilie-mai 2024, județul Ialomița va fi gazda a 4 olimpiade naționale și concursuri școlare. Astfel, la Slobozia, vor fi așteptați peste 200 de elevi și profesori din toată țara. A devenit deja o tradiție pentru județul nostru să organizeze astfel de evenimente. «Suntem mândri că putem deveni organizatorii unor astfel de competiții!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

 

Concursuri și olimpiade organizate în Ialomița Prima Olimpiadă Națională care se va desfășura în Ialomița este cea dedicată domeniului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 12:35 (14186 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

Reabilitarea energetică a blocurilor devine realitate

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

bonus: Blocul ANL din Slobozia crește

Miercuri, 21 februarie a.c., administrația locală din Amara a semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru anveloparea blocurilor din oraș. Un contract similar a fost semnat în urmă cu mai bine de un an și de către Primăria Fetești. La Fetești, administrația locală se află în procedura de licitație publică, urmând ca reprezentanții administrației locale să evalueze ofertele care vor fi depuse și să desemneze firma care va executa acest proiect. Ambele investiții se derulează cu fonduri europene, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, și însumează 35 milioane de lei. Amara și Fetești sunt singurele orașe din județul Ialomița care beneficiază de finanțare... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 07:55 (6725 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

În urmă cu o lună, membrii celor mai reprezentative formațiuni sindicale ale Poliției au ieșit în stradă, nemulțumiți de faptul că noua conducere a Inspecto­ratului de Poliție al Județului Ialomița, printr-o notă internă, și-a manifestat intenția de a modifica programul de lucru. Comisarul șef Mihai Adrian Aldea, șeful Poliției ialomițene, și-ar fi dorit să implementeze un nou program, la rândul său nemulțumit fiind de activitatea oamenilor legii din subordine. În urma protestului, programul de lucru a rămas neschimbat. «Nu am schimbat nimic!» a declarat comisarul șef Mihai Adrian Aldea, în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul I... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 08:05 (14728 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

În cadrul unui proiect național, Oficiul Poștal Nr. 3 Slobozia a devenit pri­mul oficiu poștal din județul Ialomița adaptat nevoilor persoanelor nevăzătoare care doresc să beneficieze de servicii poștale. Concret, este vorba despre montarea unor senzori speciali cu ajutorul cărora persoanele nevăzătoare pot fi ghidate, prin mesaje audio, către ghișeele instituției. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița susțin că în perioada următoare astfel de facilități vor fi implementate și în celelalte sedii poștale pe care instituția le coordonează.

 

Sprijin pentru persoanele nevăzătoare... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 12:20 (6484 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Consumul de substanțe interzise la volan a devenit un fenomen tot mai prezent pe șoselele din Ialomița. Re­prezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că mulți dintre șoferii opriți în trafic pentru încălcarea regu­lilor de circulație se aflau sub efectul drogurilor. Cel puțin asta au constatat oamenii legii în urma testelor specifice pe care le realizează cu aparatele din dotare. Potrivit procedurilor, pentru a confirma sau infirma rezultatele acestor testări preliminarii, șoferii în cauză sunt supuși unor teste serologice ulteri­oare, efectuate la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 07:55 (14376 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Performanța în Educație este tratată cu indiferență de autorități și chiar de școli. În Raportul privind activitatea des­fășurată anul trecut de Avocatul Poporului, instituția arată faptul că două eleve ale Școlii Gimnaziale Sălcioara, care trăiesc modest, au reușit să beneficieze de bursele sociale în urma mai multor demersuri instituționale ce au durat aproape 4 luni. Nu este primul caz din Ialomița când Avo­catul Poporului atrage atenția asupra lipsei de reacție a insti­tuțiilor publice care ar trebui să vină în sprijinul cetățenilor.

 

Primesc bani pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 15:25 (14221 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

O minoră de 13 ani, domiciliată în Andrășești, a fost răpită de pe stradă în timp ce se întorcea acasă de la școală. Autorii sunt trei bărbați din județul Dâmbovița, care au transportat-o pe fată pe raza acestui județ. Se pare că familia fetei ar fi «promis-o» unuia dintre aceștia în vederea căsătoriei, dar, ulterior, s-au răzgândit. Din fericire a fost găsită la scurt timp de polițiști și adusă acasă în siguranță. Cazul a fost cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, care au cerut instanței arestarea preventivă a suspecților. În prezent, cei trei se află în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 12:10 (15300 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: O bătrână a murit sub roțile unei mașini

Accident mortal la Movilița în seara zilei de miercuri, 18 iulie 2018. O bătrână de 70 de ani a fost călcată de mașina condusă de un tânăr de 21 de ani. În urma accidentului, femeia a murit pe loc. La fața ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 01:58
(11253 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer mort într-un accident rutier

Un tânăr de 32 de ani din Galați a murit miercuri, 18 iulie 2018, pe DN2, în apropiere de localitatea Ciocârlia. Acesta a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod din beton. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:20
(7142 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru absolvenții care se angajează

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță faptul că absolvenții promoției 2018 vor beneficia de un ajutor financiar, denumit «sprijin de inserție», în valoare de 1500 de lei. Condiția ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:05
(6236 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Atenție, se închide gazul!

Miercuri, 18 iulie 2017, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale în Țăndărei, pe strada București, ca urmare a lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor. Intervenția se ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:17
(6414 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Un bărbat de etnie romă, în vârstă de 46 de ani, domiciliat în Țăndărei este principalul suspect al unui dosar penal privind fapte de «contrabandă calificată cu arme». În urma unei percheziții desfășurată ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:09
(6716 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A murit în urma unui infarct

Un bărbat de 55 de ani a murit luni, 16 iulie 2018, în timp ce mergea pe bicicletă, în municipiul Slobozia. Cel mai probabil, omul a suferit un infarct. El a fost descoperit în stare de inconștiență, căzut ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2018, 17:45
(9153 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Un tânăr de 17 ani, din Urziceni, a fost surprins de către polițiști în timp ce încerca să pătrundă într-un autoturism parcat. Marți, 10 iulie a.c., Poliția a fost sesizată, în miezul nopții, cu privire ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:25
(10056 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Marți, 10 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant un bărbat din Urziceni, bănuit că ar fi încercat să comercializeze o cantitate de tutun transportată cu ajutorul autoturismului propriu ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:20
(7688 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2018, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5317 șomeri, din care 702 șomeri indemnizați, respectiv 4615 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 20:20
(5349 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marea Unire în viziunea celor mici»

Luni, 9 iulie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat prima activitate din proiectul educațional «Clubul de vară», aflat la cea de a IV-a ediție. Astfel, în parteneriat cu Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 19:05
(6868 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii stabilite prin lege, cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2018, în perioada 18-29 iunie 2018 , s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 18:50
(6158 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 176000 de lei, 18 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii au intervenit la 72 de evenimente și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 176500 de lei, iar pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 18:05
(6539 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Șase subofițeri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au fost mobilizați să intervină în localitățile din Moldova, afectate de inundațiile din ultimele săptămâni. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 17:05
(6046 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A murit din cauza extenuării

Un bărbat de 49 de ani, angajat ca maseur în cadrul Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara a murit la serviciu, din cauza oboselii. Bărbatului i s-a făcut rău în timp ce făcea un masaj unei persoane și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2018, 18:05
(7401 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-distribuție Dobrogea anunță pentru săptămâna viitoare, 2-6 iulie 2018, mai multe intervenții la rețeaua de distribuție și alimentare cu energie electrică din județul Ialomița. Astfel, energia electrică ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:40
(8143 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Movilița

Joi, 28 iunie 2018, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu victime. Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:25
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Contractele colective de muncă, în vizorul ITM Ialomița

Potrivit Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, numărul unităților din județul Ialomița cu peste 21 de salariați, la 31.05.2018,
era de 427, din care cu capital de stat (inclusiv bugetari) ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 19:20
(5119 vizualizări - 0 comentarii)


«O viață cât un Centenar»: O ialomițeancă, sărbătorită de reprezentanții MAI

Joi, 28 iunie 2018, s-a desfășurat la Valea Măcrișului acțiunea locală a proiectului, derulat la nivel național de Ministerul Afacerilor Interne, «O viață cât un Centenar». Campania are ca scop omagierea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 16:55
(6620 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Infractor arestat

Polițiștii din Ialomița au identificat un tânăr, de 28 de ani, din localitatea Borănești, care se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani pentru comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Acesta ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:40
(5478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiștii din Ialomița pe șoselele județului, a fost identificat un tânăr de 29 de ani care conducea în stare de ebrietate. Acesta a refuzat testarea cu aparatul Drager ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:15
(4493 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Măsuri preventive împotriva incendiilor de vegetație uscată

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care fermierii trebuie să protejeze terenurile agricole de riscul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:05
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: A murit strivit de un copac

Este anchetă la Postul de Poliție Vlădeni după ce un bărbat, de 60 de ani, a murit miercuri, 20 iunie 2018, strivit de un copac, într-o pădure de la marginea localității. În momentul de față se fac cercetări ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2018, 13:55
(5431 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii mai 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5447 șomeri, din care 678 șomeri indemnizați, respectiv 4769 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 21:10
(4677 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști din Ialomița, la «Cupa Zâmbetelor»

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița s-au alăturat campaniei umanitare «Cupa Zâmbetelor», care a fost inițiată de un localnic din Ciulnița și se află la a doua ediție. Scopul campaniei este ajutorarea copiilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 20:25
(3994 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional din Săveni, reținut

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat de 31 de ani, din Săveni, pe numele căruia exista un mandat european de arestare emis de autoritățile franceze. Cel în ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:35
(6524 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 160000 de lei, 18 permise reținute

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 100 de evenimente și au aplicat 499 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape 160000 de lei. De asemenea, au constatat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:15
(6227 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț arestat

Un bărbat de 33 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunilor de «furt» și «furt calificat», a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 20:15
(5278 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în intervalele ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 19:05
(6831 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Furt comis după metoda «Sinești»

Doi tineri 20 și 25 de ani, ambii din Urziceni, au fost arestați după ce au furat bunuri dintr-o mașină parcată pe DN2A, în zona localității Lilieci, după metoda «Sinești». Polițiștii nu exclud varianta ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 18:48
(5825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentă de 13 ani, înghițită de apele Brațului Borcea

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în momentul de față pentru a scoate din apele Brațului Borcea o adolescentă de 13 ani, din zona municipiului Fetești, care ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2018, 19:46
(7803 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...