Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

«O experiență de neuitat»

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

Slobozia a luptat în finala unei competiții de proiecte pentru titlul de «Capitala Tineretului 2025». Gala a avut loc la Târgu Jiu, în perioada 18-19 noiembrie 2023. Câștigătorul titlului a fost orașul Vaslui, însă performanța celor patru tineri din Slobozia care au susținut proiectul în fața unui juriu de 25 de personalități publice rămâne una remarcabilă. «Visurile tinereții sunt molipsitoare... Vom face toate eforturile pentru a implementa acest program la nivelul municipiului în anii care urmează!» a declarat primarul Dragoș Soare după anunțarea rezultatelor.

Un concurs național dedicat tinereții... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 19:10 (11442 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Vânătoare ilegală cu final tragic în Insula Gâsca/Giurgeni

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Rudele unui bărbat ucis accidental în urma unei partide de vânătoare, organizată ilegal în Insula Gâsca din apropiere de Giurgeni, cer despăgubiri morale de peste 1 milion de euro celor care au produs tragedia. Acest dosar are cinci inculpați, unul dintre aceștia fiind pompier în cadrul ISU «Dobrogea».

Moartea pădurarului din Insula Gâsca În februarie 2021, un apel disperat la 112 anunța moartea subită a unui bărbat, în Insula Gâsca, din apropiere de localitatea Giurgeni. Victima era chiar pădurarul cantonului din insulă... Cu câteva ore înainte de tragedie, pădurarul alături de alți... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 17:20 (17139 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Polițiștii și procurorii au descins la sfârșitul săptămânii precedente în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. Aceștia au ridicat un bărbat de aproximativ 30 de ani, acuzat de «tentativă de omor». În prezent, acesta este arestat pentru 30 de zile și se află în custodia autorităților.

Și-ar fi obligat mama să se prostitueze Din primele informații se pare că tânărul, arestat preveniv pentru «tentativă de omor», și-ar fi obligat mama să se prostitueze. Cei doi locuiesc în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. În seara zilei de sâmbătă, 11 noiembrie a.c., serviciile sexuale oferite de femeie ar fi fost... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 17:05 (4213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Administrația locală din Albești a aprobat recent, printr-o hotărâre a Consiliului Local, indicatorii tehnico-economici ai proiectului de investiții ce vizează reabili­tarea Școlii Marsilieni, localitate care aparține administrativ de comuna Albești.

Se așteaptă finanțarea Școala Marsilieni se află în administrarea Școlii Gimnaziale «Constantin Ștefan» Albești și este destinată învăță­mântului primar. Este una dintre cele mai vechi unități de învățământ din județul Ialomița și are nevoie de reabilitare. Astfel, administrația locală a realizat un proiect de finanțare privind modernizarea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 14:05 (16583 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Intens mediatizatele măsuri de reducere a cheltuielilor bugetare vizează și activitatea instituțiilor publice. Mai exact este vorba despre acele entități al căror număr de funcționari nu depăște 50. Acestea își vor pierde personalitatea juridică și vor fi comasate sau reorganizate. Într-o astfel de situație se află și Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, al cărei număr de angajați este de 49. Instituția ar putea fi comasată cu cea din județul vecin, Călărași. Oficialii CJAS Ialomița susțin faptul că la mo­mentul de față Casa Națională de Asigurări de Sănătate se pregătește să înainteze un me­moriu către Guvernul României prin care va solicita ca ambele Case Județene să-și păstreze... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 09:55 (29619 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Administrația locală din Ograda investește 500 mii de lei într-un teren de sport acoperit. Investiția se derulează prin intermediul Grupului de Acțiune Locală și va fi finalizat până la sfârșitul anului 2023. Scopul investiției îl reprezintă susținerea activităților de educație-fizică și sport pentru tinerii și elevii din comunitate. Terenul de sport va putea fi utilizat atât în sezonul rece, cât și pe perioada verii. Administrația locală estimează că peste 300 tineri vor beneficia de această investiție în această iarnă. ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 16:40 (5796 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni va derula un proiect de modernizare a străzilor din localitate. Inițiativa se desfășoară cu sprijinul financiar al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița.

12 luni, termen de implementare Potrivit informațiilor oficiale, prin acest proiect se urmărește completarea lucrărilor de modernizare a străzilor din Sărățeni, demers început în anul 2018. Fondurile alocate vor fi utilizate pentru asfaltare și refacerea trotuarelor a peste 3 kilometri de străzi din localitate. Cea mai mare parte din finanțare, 740 mii de lei, va fi asigurată de bugetul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 12:10 (12121 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții a scos la licitație proiectul de investiții privind construcția unui sediu nou pentru Primăria Fetești. Această investiție este așteptată de administrația locală de 15 ani.

Procedură în lucru În martie 2023, Compania Națională de Investiții a înștiințat administrația locală din Fetești cu privire la faptul că poate finanța construcția sediului nou al Pri­măriei Fetești, proiect așteptat de peste 15 ani. Valoarea fondurilor disponibile pentru această iniți­ativă se ridică la 21,6 milioane de lei, termenul de execuție fiind de aproximativ 2 ani. În momentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 12:50 (10756 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Mihail Kogălniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui

Comuna Mihail Kogălniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui

Sărbătoare în comuna Mihail Kogălniceanu. Localitatea a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui, comuna purtând numele marelui om politic Mihail Kogălniceanu. De reținut că localitatea este prima din județ care a semnat un contract de finanțare prin Programul Guvernamental «Anghel Saligny».

O localitate în dezvoltare În urmă cu câteva zile, comuna Mihail Kolgăniceanu a împlinit 100 de ani de la atestarea numelui. Patronul spiritual al localității este marele om politic Mihail Kolgăl­niceanu. Acesta a fost prim-ministru al României dar și ministru al Afacerilor Ex­terne, sub domnia... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 11:15 (15944 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescent din Urziceni, trimis în judecată pentru «trafic de droguri»

Adolescent din Urziceni, trimis în judecată pentru «trafic de droguri»

Un adolescent de 17 ani, domiciliat în Urziceni, a fost trimis în judecată de către procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia sub acuzația de «trafic de droguri». Acesta a fost surprins încercând să vândă cannabis într-un loc public din localitate.

Se așteaptă decizia instanței Din primele informații, faptele s-au petrecut în toamna anului 2022, în mini-vacanța de Sfântul Andrei. Adolescentul, care la momentul comiterii faptei avea doar 16 ani, ar fi fost surprins de o patrulă de jandarmi în timp ce rula o țigară care conținea cannabis cu scopul de a o vinde în zona parcului central... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2023, 14:05 (12591 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ANIF scoate la licitație reparațiile infrastructurii de irigații din județul Ialomița

ANIF scoate la licitație reparațiile infrastructurii de irigații din județul Ialomița

Potrivit unui anunț publicat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP), Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare a scos la licitație mai multe lucrări de reparații ce vizează infrastructura națională de irigații. O parte dintre aceste proiecte incluse pe lista de reabilitare a ANIF vizează și județul Ialomița. Dacă planurile se vor concretiza, suprafața irigabilă a județului nostru va crește cu încă 23 mii de hectare.

Reabilitarea Terasei Ialomița-Călmățui, la licitație Lucrările de reparații ale infrastructurii de irigații din județul Ialomița vizează Terasa Ialomița-Călmățui... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2023, 09:50 (19070 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene aleg forma de învățământ simultan

Din lipsă de elevi

Școlile ialomițene aleg forma de învățământ simultan

Învățământul simultan, formă de studiu în care elevii din două clase distincte studiază în același timp, este tot mai întâlnit în școlile ialomițene. Unitățile de învățământ apelează la această soluție de compromis din cauza numărului tot mai mic de elevi. În caz contrar, acestea ar fi în situația de a-și pierde personalitatea juridică și de a fi comasate cu alte unități cu efective mai mari de elevi.

Artificiul care salvează școlile Dincolo de fenomenul abandonului școlar, unitățile de învățământ din Ialomița sunt puternic afectate și de natalitatea tot mai scăzută. Astfel, școlile... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2023, 14:10 (9976 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția Județeană pentru Evidența Persoanelor va simplifica procesul de eliberare a actelor de stare civilă

Proiect-pilot în județul Ialomița

Direcția Județeană pentru Evidența Persoanelor va simplifica procesul de eliberare a actelor de stare civilă

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița ar putea fi inclusă într-un proiect-pilot ce presupune informatizarea și digitalizarea procesului de depunere și procesare a ce­rerilor privind eliberarea actelor de stare civilă. Astfel, cetățenii care vor avea nevoie de documente de stare civilă nu vor mai fi nevoiți să stea la cozi sau să aștepte mai mult timp pentru a obține aceste acte oficiale. «Ne pregătim pentru această etapă foarte importantă pentru instituția noastră!» susțin oficialii Direcției Județene pentru Evidența Persoanelor Ialomița.

Bani europeni pentru digitalizarea Stării Civile... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2023, 09:55 (16436 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia votează împotriva propriilor interese

Război politic în orașul «adormiților»

Consiliul Local Slobozia votează împotriva propriilor interese

În urmă cu câteva săptămâni, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărâre care permite unei firme de servicii funerare din oraș înhumarea morților. Decizia contravine prevederilor Legii 102, care precizează că acest tip de servicii este asigurat exclusiv de către administrația cimitirelor. Proiectul de hotărâre nu a primit avizul de legalitate din partea Instituției Prefectului Ialomița. La ședința din 7 noiembrie 2023, consilierii PSD și PRO România s-au abținut de la vot, refuzând să aprobe modificările aduse de administrația locală proiectului de hotărâre inițial. Decizia aduce prejudicii materiale și de imagine firmei Servicii Publice SRL, aflată în subordinea Consiliului Local.

... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2023, 12:25 (3694 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii care profesează în Ialomița vor să lucreze la București

Marea migrație a magistraților

Judecătorii care profesează în Ialomița vor să lucreze la București

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică lista judecătorilor care au înaintat instituției cereri de transfer către alte instanțe. În Ialomița există peste 15 astfel de solicitări, cele mai multe din partea judecătorilor din cadrul Judecătoriei Urziceni. În cazul în care toate aceste solicitări vor fi aprobate, instanța riscă să rămână doar cu un singur magistrat. Pe de altă parte, judecătorul Alin Ene, membru al Consiliului Superior al Magistraturii, a atras atenția pe rețelele de socializare cu privire la faptul că instanțele din județul nostru au acoperită doar 40% din schema de posturi dedicate magistraților. Oficialii judecăto­riilor din Ialomița au refuzat să comenteze public situația... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 17:20 (14266 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări întârziate la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Lucrări întârziate la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Nici anul viitor elevii din Valea Ciorii nu vor învăța în școala modernă pe care le-au promis-o autoritățile locale cu 5 ani în urmă. Început în 2018, proiectul ar fi trebuit finalizat anul trecut, însă șan­tierul este încă deschis. Administrația locală susține că gradul ridicat de complexitate al lu­crărilor a generat această întârziere și că vor solicita o prelungire a termenului de execuție Ministerului Dez­voltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Reabilitarea Școlii Valea Ciorii este finanțată prin PNDL 1 și costă aproape 1 milion de euro. În lipsa unui spațiu adecvat pentru studiu, elevii învață în containere de PVC, neautorizate sanitar. Oficialii Primăriei Valea Ciorii par să nu... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2023, 14:05 (7040 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Energia din surse regenerabile aduce investitori în județul Ialomița

Energia din surse regenerabile aduce investitori în județul Ialomița

Chiar dacă din punct de vedere investițional Ialomița se dovedește a nu fi atractivă, energia regenerabilă rămâne însă un domeniu de activitate în care principalii jucători pe piața de profil doresc să dezvolte afaceri. Așa se face că, potrivit datelor Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, noi parcuri fotovoltaice și eoliene se vor dezvolta în județul nostru în perioada următoare. Astfel, 5 noi parcuri fotovoltaice și unul eolian vor fi construite, în perioada următoare, pe raza județului nostru. Principalele investiții în acest domeniu se vor realiza, în mod surprinzător, la Bărbulești...

Energia verde în Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2023, 09:55 (17473 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amintiri dulci de la Amara»

Fragmente de memorie colectivă

«Amintiri dulci de la Amara»

Amara ultimilor 150 de ani a fost pretextul unei ex­poziții găzduite de către Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Expoziția a fost organi­zată de către Asociația «Vira» și reprezintă o încercare de a atrage atenția publicului național asupra importanței Lacului Amara în conștiința colectivă.

Un proiect de cercetare lăudabil Vineri, 3 noiembrie 2023, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia a fost gazda unei expoziții intitulate «Amintiri dulci de la Amara-Turismul balnear în Stațiunea Amara, fragmente de memorie colectivă». Inițiativa, în fapt un proiect de cercetare... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2023, 10:10 (3460 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia

Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia

Mai mulți tineri din Cartierul Gării Noi au vandalizat prin incendiere locul de joacă amenajat de Primăria Slobozia în vara acestui an. Autorii minori ai faptei au fost identificați, iar părinții acestora vor fi obligați să plătească daunele.

Violență urbană gratuită La sfârșitul acestei veri, administrația locală din Slobozia a finalizat primul loc de joacă din Cartierul Gării Noi. În urmă cu două săptămâni, acesta a fost vanda­lizat prin incendiere. Valeriu Roșca, directorul DADP descrie situația: «Pur și simplu au dat foc... Au ars coșurile de gunoi și tartanul! Au făcut asta două... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2023, 13:55 (14938 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Utilizarea «Ghișeul.ro», misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Utilizarea «Ghișeul.ro», misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Termenul de «digitalizare» nu este comun celor mai multe pri­mării din județul Ialomița. O arată analiza Avocatului Poporului în ceea ce privește înrolarea primă­riilor din județ în aplicația «Ghișeul.ro». Deși funcționează de mai bine de 5 ani, doar un sfert dintre primăriile din județ au făcut demersuri pentru a le oferi accesul contribuabililor către această platformă informatică. Restul, au dat vina pe lipsa de personal sau pe calculatoarele vechi pe care le folosesc.

Digitalizarea lasă de dorit Platforma «Ghișeul.ro» a fost creată cu scopul de a permite contribuabililor... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2023, 10:05 (11713 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13261 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15736 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15230 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18331 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14158 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8422 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15635 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(12002 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12564 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14181 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15359 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15521 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13412 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14043 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18648 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...