Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

După aproape 4 luni de la publicarea Raportului Inspecției Judiciare privind gravele abateri manageriale descoperite la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia, Consiliul Superior al Magistraturii a decis să dea curs solicitării de a schimba conducerea unității. Astfel, procurorul Florian Tănase, aspru criticat de Inspecția Judiciară, a fost înlocuit cu procurorul Nela Paraschiv.

Abateri manageriale descoperite de Inspecția Judiciară
Pe tot parcursul anului 2022, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia, alături de alte câteva unități cu statut similar din țară, a fost verificat... [citește_tot_articolul]

28 August 2023, 11:15 (16216 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Turismul ialomițean ține la distanță vizitatorii

Turismul ialomițean ține la distanță vizitatorii

În ultimii 5 ani, autoritățile ialomițene au încercat să transforme dezvoltarea turismului într-o prioritate. Institutul Național de Statistică arată faptul că toate aceste eforturi nu au fost încununate de succes, având în vedere că numărul celor care vizitează Ialomița pentru a se bucura de poten­țialul său turistic rămâne scăzut. Cu toate acestea, s-au cheltuit bani publici sau europeni pentru o activitate care, încă, nu are priză la public.

Turismul în cifre În ultimele 6 luni, potrivit Institutului Național de Statistică, puțin peste 34 de mii de persoane au vizitat județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 August 2023, 15:40 (9769 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Ialomița turism

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni cheltuie anual peste 29 milioane de lei

Spitalul Municipal Urziceni cheltuie anual peste 29 milioane de lei

Deși nu oferă servicii medicale pacienților, Spitalul Municipal Urziceni este un mare consumator de resurse financiare. Datele arată că, anual, instituția cheltuie peste 29 milioane de lei. 70% din sumele de care beneficiază sunt cheltuite pentru salariile angajaților. Informațiile financiare ale unității medicale arată că o parte dintre angajați primesc sporuri de condiții deosebite, condiții deosebit de periculoase, condiții periculoase sau sporuri pentru că vin la serviciu în zilele de sâmbătă și duminică.

Indiferența medicilor costă bani mulți Datele financiare arată că bugetul... [citește_tot_articolul]

25 August 2023, 11:55 (4438 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Amenințare cu bombă la Tribunalul Ialomița!

Amenințare cu bombă la Tribunalul Ialomița!

Tribunalul Ialomița a fost vizat în dimineața zilei de joi, 24 august 2023, de o amenințare cu bombă. Din fericire, a fost vorba doar despre o alarmă falsă. Instituția a fost monitorizată de jandarmi.

Se fac verificări Din primele informații, amenințarea cu bombă a fost trimisă pe e-mail către Ministerul Justiției la primele ore ale dimineții de joi, 24 august 2023. Documentul viza alerte cu bombă la mai multe instanțe din țară, printre care și Tribunalul Ialomița. Funcționarul instituției care a citit respectivul e-mail a acționat imediat și a sunat la 112, solicitând sprijin. Din... [citește_tot_articolul]

24 August 2023, 16:05 (5087 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu cea mai scăzută natalitate

Ialomița, județul cu cea mai scăzută natalitate

Conform Recensământului Populației și Locuințelor 2021, Ialomița se confruntă cu o scădere semnificativă a populației. Principalul factor care generează această diminuare accentuată este natalitatea tot mai scăzută. Datele Institutului Național de Statistică arată faptul că, în ultimii 30 de ani, natalitatea înregistrată în județul nostru s-a redus la jumătate.

Se nasc tot mai puțini copii Potrivit Institutului Național de Statistică, în anul 1990, în județul Ialomița s-au născut 4400 de copii. Anul trecut, datele publice ale aceleiași instituții arată faptul că în județul nostru au... [citește_tot_articolul]

24 August 2023, 15:20 (4252 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București a decis rejudecarea proceselor foștilor inculpați ai «Dosarului Țăndărei»

Daune morale de peste 4 milioane de euro

Curtea de Apel București a decis rejudecarea proceselor foștilor inculpați ai «Dosarului Țăndărei»

În vara anului 2020, toți cei 25 de inculpați ai «Dosarului Țăndărei» au dat în judecată Statul Român cerând plata unor depăgubiri morale în valoare de peste 4 milioane de euro. Invocând «achitarea definitivă», aceștia consideră că au fost arestați preventiv în mod ilegal. Inițial, dosarele, 8 la număr, s-au în­registrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanță care a consi­derat cererile inadmisibile. Sen­tințele au fost atacate la Curtea de Apel București, instanță care a admis apelurile și care a decis rejudecarea cauzelor, atât la Slobozia, cât și la București.

Filmul unui proces... [citește_tot_articolul]

24 August 2023, 11:05 (14940 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «absoarbe» greu fondurile pentru investiții

Încet, dar sigur

Consiliul Județean Ialomița «absoarbe» greu fondurile pentru investiții

Administrația județeană gestionează 14 proiecte de investiții finanțate din fonduri europene si guvernamentale. Valoarea totală a acestor investiții este de aproximativ 696 milioane de lei. Unele dintre proiecte se află într-un stadiu avansat de implementare, altele abia au «absorbit» 1% din fonduri și riscă să fie blocate din cauza întârzierilor procedurale. Președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, susține că toate proiectele care au ca termen scadent sfârșitul anului 2023 vor fi finalizate. «Nu vom plăti niciun ban din fondurile publice pentru proiectele aflate în derulare!» a subliniat Marian Pavel.

O pălărie prea largă pentru administrația județeană... [citește_tot_articolul]

23 August 2023, 13:05 (7573 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

În perioada 29 august-29 sep­tembrie 2023, călătorii care vor să ajungă la Gara Ciulnița, din Gara Slobozia, vor circula cu autobuzele. Din 29 august a.c. încep lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, iar transportul fero­viar de călători va fi suspendat.

Podul CFR intră, în sfârșit, în reparații Lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, au fost anunțate de Regionala Constanța a CFR încă din vara anului trecut, însă proiectul a fost amânat până în primăvara acestui an. Șantierul ar fi trebuit deschis în aprilie 2023, însă și de această dată lucrările... [citește_tot_articolul]

22 August 2023, 21:05 (18033 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», ediția a-II-a, 2023

Muzeul Național al Agriculturii, prezent ca asociat la evenimentul

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», ediția a-II-a, 2023

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia și Forumul Agricultorilor și Procesatorilor din România se asociază în vederea organizării evenimentului «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»-ediția a-II-a, 2023. Instituția va susține în cadrul celor 4 zile de manifestări o expoziție dedicată Agriculturii, proiecții de filme și cursuri de împletit spice și olărit.

Toată lumea susține «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» În perioada 31 august-3 septembrie 2023, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia va fi prezent... [citește_tot_articolul]

22 August 2023, 19:10 (5210 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Marian Toneanu, noul manager al Spitalului Municipal Urziceni

Medicul Marian Toneanu, noul manager al Spitalului Municipal Urziceni

La două săptămâni de la scandalul care a zguduit lumea medicală din Ialomița, Spitalul Municipal Urziceni are un nou manager. Este vorba despre medicul Marian Toneanu, specializat în chirurgie vasculară. Acesta va conduce instituția interimar, pe o perioadă de 6 luni, până la organizarea unui concurs.

Tânără lăsată să nască pe trotuar Scandalul public în care a fost implicat Spitalul Municipal Urziceni a izbucnit la începutul lunii august, când o tânără de 24 ani, cu deficiențe de auz și vorbire, a fost lăsată de cadrele medicale aflate la Camera de Primiri Urgențe să nască pe trotuar... [citește_tot_articolul]

22 August 2023, 10:55 (8991 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Delia Andreea Racu și-a adjudecat «Trofeul Tinereții» Amara 2023

De la Amara la Onești

Delia Andreea Racu și-a adjudecat «Trofeul Tinereții» Amara 2023

Cea de a 55-a ediție a Festivalului Concurs Național de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții» s-a încheiat duminică, 20 august 2023. «Trofeul Tinereții» a fost adjudecat de Delia Andreea Racu din Onești, Bacău. «Sunt fericită și onorată pentru acest premiu...»a declarat câștigătoarea Trofeului, în vârstă de 17 ani. Ialomița, reprezentantă de trei concurente, a obținut la rându-i în cadrul competiției singura mențiune care s-a acordat. Aceasta a fost obținută de Andrada Maria Ghiduruș.

15000 de euro pentru Delia Desfășurată în perioada 19-20 august a.c., cea de... [citește_tot_articolul]

21 August 2023, 11:05 (9408 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Debut ezitant al Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2023

Debut ezitant al Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2023

Sâmbătă, 19 august a.c., Grădina de Vară a orașului Amara a găzduit debutul Festivalului Concurs Național de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții». În concurs s-au înscris 12 concurenți, printre care și trei ialomițence. Organizatorii s-au prezentat în fața publicului cu un concept nou, care s-a dorit a fi «adaptat la tendițele muzicale moderne».

E loc de mai bine Transformat în «proiect artistic», prima seară de Festival a fost un prilej de a prezenta publicului noul concept promovat de organizatori anul acesta, la ediția cu numărul 55. Devenit conform ambițiilor... [citește_tot_articolul]

20 August 2023, 13:20 (5386 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei ialomițence la Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2023

Trei ialomițence la Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2023

Amara se pregătește pentru cea de a 55-a ediție a «Trofeului Tinereții». Evenimentul se va desfășura la sfârșitul acestei săptămâni, sâmbătă și duminică, 19/20 august 2023, la Grădina de Vară din Amara. Printre cei 12 concurenți înscriși la competiție se numără și trei ialomițence, respectiv Andrada Maria Ghiduruș (Slobozia), Iulia Bianca Ionescu (Slobozia) și Iulia Miruna Nacu (Țăndărei). După concurs, în cele două seri de Festival, vor concerta The Motans, Lora, Deepside Deejays și Kiss Kiss in the Mix. Intrarea este liberă în limita locurilor disponibile.

Creator de artiști... [citește_tot_articolul]

18 August 2023, 13:50 (11513 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfalt la Slobozia Nouă în primăvara anului 2024

Vești bune pentru anul viitor

Asfalt la Slobozia Nouă în primăvara anului 2024

În cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de joi, 27 iulie 2023, a fost aprobată o rectificare bugetară care permite deblocarea procedurilor premergătoare lucră­rilor de asfaltare a străzilor la Slobo­zia Nouă. Astfel, grație unei alocări bugetare de 500000 de lei pentru «extindere și reabilitare străzi», aprobată în unanimitate de consi­lierii prezenți, administrația locală va putea iniția demersurile legale privind organizarea licitației pentru asfaltarea străzilor Cartierului.

Mintea de pe urmă Blocate în ultimele luni, ca urmare a conflictelor politice din cadrul Consiliului... [citește_tot_articolul]

17 August 2023, 11:05 (12008 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», eveniment emblemă al agriculturii românești

A început numărătoarea inversă la Slobozia

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», eveniment emblemă al agriculturii românești

Slobozia se pregătește activ pentru cel mai mare eveniment agricol al anului desfășurat în Ialomița. Aflat la a doua ediție, «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» reprezintă deja un reper național. «Prima ediție a fost un succes, oferind tuturor fermierilor din Bărăgan și nu numai, oportunitatea de a lua parte la un târg agricol altfel, modern, orientat spre a face mai puternice legăturile dintre actorii lanțului alimentar și consumatorul final!» declară Cristina Cionga, director adjunct FAPPR.

Cel mai ambițios proiect din România... [citește_tot_articolul]

16 August 2023, 19:20 (9588 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la ITM Ialomița

Protest spontan la ITM Ialomița

Salariații din cadrul ITM Ialomița, instituție aflată în subordinea Inspecției Muncii și în coordonarea Ministerului Muncii și Solidarității Sociale, au organizat un protest spontan miercuri, 16 august 2023, orele 10,00, fără afectarea activității instituției. Principalele nemulțumiri ale funcționarilor sunt legate de nerespectarea prevederilor de salarizare pentru familia ocupațională «administrație publică» și pentru funcționarii din Ministerul Muncii, inegalitatea salariilor pentru aceleași funcții, defăimarea activității instituțiilor în fața opiniei publice.

Se solicită respectarea principiului salarizării... [citește_tot_articolul]

16 August 2023, 14:00 (11709 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, principalul furnizor de sânge pentru spitale

Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, principalul furnizor de sânge pentru spitale

Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia a devenit principala resursă de sânge pentru unitățile medicale din județ, dar și din orașele mari precum Constanța sau București. Lunar, peste 600 unități de sânge sunt transpor­tate către aceste spitale. Necesarul este însă mult mai mare, având în vedere că pacienții internați au nevoie de sânge sau produse derivate din sânge pentru transfuzii. «Facem eforturi pentru a acoperi solicitările pe care le primim din partea spitalelor...» susține biologul Raluca Cruceat, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină Slobozia.

Sânge pentru pacienții din spitale... [citește_tot_articolul]

16 August 2023, 10:50 (2755 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Opt primării ialomițene, înscrise în Programul «Rabla Local»

Opt primării ialomițene, înscrise în Programul «Rabla Local»

Administrația Fondului de Mediu a dat publicității informații cu privire la numărul de administrații locale și autovehicule uzate ce vor fi casate prin Programul «Rabla Local». În Ialomița, în acest program sunt încrise opt administrații locale care vor casa peste 400 de autovehicule mai vechi de 15 ani.

Buget de 864 mii de lei Programul «Rabla Local» ajută administrațiile locale să scape de mașinile vechi, abandonate pe străzi, și să creeze astfel locuri de parcare. Proprietarii acestor automobile depun o cerere către primării prin care solicită casarea mașinilor, iar în schimbul rablelor... [citește_tot_articolul]

15 August 2023, 13:20 (14314 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e el, Ilie Sima!

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e el, Ilie Sima!

Ilie Sima, președintele PRO România Ialomița, s-a angajat în urmă cu câteva săptămâni la Departamentul Logistic al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Slujba, susține Excelența Sa, este sub demnitatea funcțiilor pe care le-a deținut, el considerându-se supracalificat. «E o situație de compromis... Am acceptat de dragul unui proiect care sper să se concretizeze începând cu luna octombrie!» ne-a declarat condescendent, neuitând să amintească că angajarea sa e o chestiune privată, fără legătură cu funcția politică pe care o deține. O fi, nu spunem nu! Cu condiția să nu faci politică...

«Eldaga sunt eu!»... [citește_tot_articolul]

14 August 2023, 12:55 (24377 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Școala Gimnazială «Aurel Vlaicu», reabilitată până la finele anului 2023

Fetești: Școala Gimnazială «Aurel Vlaicu», reabilitată până la finele anului 2023

Începute în anul 2018, proiectele de reabilitare a Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» Fetești, dar și a două străzi din apropierea unității de învățământ se vor încheia până la sfârșitul acestui an. Mai mult, proiectul de reabilitare a Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» Fetești include și reabilitarea unei grădinițe arondată unității de învățământ. «Am primit asigurări de la constructor că, până la finalul anului 2023, acest proiect se va finaliza!» susține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Lucrări în plină desfășurare Reabilitarea Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» este... [citește_tot_articolul]

13 August 2023, 17:20 (2779 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4345 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4400 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3748 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8173 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5937 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6540 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7483 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4052 vizualizări - 0 comentarii)


Trei tineri din Ciochina, arestați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au identificat trei tineri, de 18, 21 și 30 de ani, din comuna Ciochina, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», faptă comisă asupra unui alt tânăr, de 19 ani, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:10
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Scânteia, la volan fără permis

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, în vârstă de 48 ani, din Scânteia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere. De ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:05
(4988 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul orelor 5,00, pe DN21, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 51 de ani, din județul Galați, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 10:40
(8580 vizualizări - 2 comentarii)


Munca «la negru», în atenția ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna ianuarie  2019, acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 17:55
(5803 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi ialomițeni, de 47 și 56 ani, au fost depistați de polițiștii rutieri luni, 11 februarie 2019, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 15:20
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Dosar penal pentru o remorcă

Un bărbat, de 40 ani, din Fierbinți-Târg, a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza localității Maia, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism care tracta o remorcă. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 15:10
(5277 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: A murit intoxicată cu monoxid de carbon

O bătrână de 75 de ani a murit intoxicată cu monoxid de carbon, în propria locuință. Femeia a fost descoperită de vecini, care au observat că atât ea, cât și soțul ei, nu au ieșit din casă. Oamenii s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2019, 18:15
(6842 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...