Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: «Festivalul Bolomey» se amână pentru 2024

Ialomița: «Festivalul Bolomey» se amână pentru 2024

Anunțat inițial la începutul acestei toamne, «Festivalul Bolomey» a fost amânat, din considerente tehnice, pentru anul viitor. Administrația județeană va finanța însă 80% din cheltuielile generate de desfășurarea Festivalului «Trofeul Tinereții», a alocat 300000 de lei pentru susținerea unui festival pescăresc la Fetești și intenționează să cofinanțeze, alături de Primăria Slobozia, «Târgul FarmConect», aflat anul acesta la a doua ediție.

Mai săraci cu un festival Administrația județeană a anunțat că renunță la organizarea «Festivalului Bolomey», primul «festival de familie» al județului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2023, 14:50 (8546 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Ultimele școli și grădinițe reparate de Guvernul României se pregătesc de recepția finală

După ani buni de așteptare

Ialomița: Ultimele școli și grădinițe reparate de Guvernul României se pregătesc de recepția finală

Sunt mai bine de 7 ani de când 25 de comune din Ialomița au depus proiecte de finanțare, prin Planul Național de Dezvoltare Locală I și II pentru reabilitarea clădirilor sau amenajarea de grupuri sanitare. Ultimele 15 proiecte au intrat în linie dreaptă pentru realizarea recepției finale, demers care ar fi trebuit să se încheie cu cel puțin 2 ani în urmă. Ca de fiecare dată, planurile administrațiilor locale au fost încurcate să rea­lizeze aceste investiții fie de birocrație, fie de constructorii neserioși care au câștigat execuția lucrărilor prin procedurile de licitație publică. Estimativ, toate cele 25 de proiecte care au vizat școlile și grădinițele din Ialomița au depășit 30 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2023, 10:55 (15198 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița tratează cu indiferență bolile profesionale

Ialomița tratează cu indiferență bolile profesionale

Un raport al Avocatului Poporului privind sănătatea și securitatea în muncă arată faptul că depistarea bolilor profesionale, la nivelul jude­țului Ialomița, este greu de realizat. Oficialii instituției au analizat valoarea sumelor acordate de angajatori pentru refacerea capacității de muncă a angajaților care s-au îmbolnăvit din cauza activi­tății desfășurate. Între 2020 și 2022, la nivelul județului nostru s-au plătit zero lei...

Un județ fără boli profesionale? Boala profesională este definită drept «afecțiunea declanșată de expunerea la locul de muncă la factori de risc fizici, organizato... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2023, 11:50 (11502 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de fonduri pentru Tabăra «Pavilioane» din Amara

Pentru al doilea an

Lipsă de fonduri pentru Tabăra «Pavilioane» din Amara

2023 este al doilea an în care Direcția Județeană de Sport Ialomița nu primește fonduri pentru susținerea activității Taberei «Pavilioane» din Amara. Deși unitatea ar putea să pri­mească elevi și să organizeze evenimente publice, subfi­nanțarea determină instituția care o are în administrare să-i suspende, formal, activitatea. Până în prezent, reprezentații fostului Minister al Sportului, devenit între timp Agenția Națională pentru Sport, nu s-au arătat interesați să contribuie cu bani pentru finanțarea Taberei «Pavilioane» din Amara.

Obiectiv tratat cu indiferență Tabăra «Pavilioane... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2023, 11:05 (12743 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: Bătrână violată de un tânăr

Munteni Buzău: Bătrână violată de un tânăr

Un tânăr de 19 ani din localitatea Muteni Buzău a fost condamnat de Judecătoria Slobozia la 4 ani și 3 luni de închisoare cu executare, pentru «viol». Acesta a batjocorit o bătrână cu handicap fizic, în vârstă de 82 de ani. Cazul a fost investigat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Bătrânețe chinuită Actele de urmărire penală au scos la iveală faptul că tânărul de 19 ani, domiciliat în Munteni Buzău, ar fi încercat să constrângă o fată de aceeași vârstă cu el să întrețină raporturi sexuale. Acesta ar fi amenințat-o cu moartea, folosind un cuțit. Tânăra a reușit să scape... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 15:10 (13746 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Consiliul Local Slobozia a creditat administrația Soare pentru împrumutul de 18 milioane de lei, anunțat pu­blic de către consilierii PSD și PRO România. Ședința extraordinară pentru aprobarea acestui proiect de hotărâre s-a produs joi, 6 iulie 2023, în sistem on-line.

Vom împrumuta 18 milioane de lei Consilierii PSD și PRO România au votat în unanimitate, alături de consilierii PNL, pentru aprobarea contractării unui împrumut de 18 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor europene aflate în derulare la Slobozia. Împrumutul urmează a fi rambursat în 5 ani și are «o perioadă... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2023, 13:20 (15843 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

A doua ediție a «FreeLand Festival» Slobozia 2023 este considerată un succes, în pofida problemelor organizatorice generate de condițiile meteo. Conform estimărilor oficiale, în cele două seri în care s-au susținut concerte, numărul celor prezenți la Festival a depășit 15000 în fiecare seară. «Acest Festival rămâne unul al comunității. El a fost validat, ca și anul trecut, de numărul impresionant de tineri care au participat sâmbătă și duminică. Le mulțumesc tuturor celor care ne-au susținut eforturile!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare a doua zi după încheierea evenimentului.

La un pas de eșec... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 19:05 (10616 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Deși oficial am scăpat de pandemia de COVID-19, efectele crizei sa­nitare încă se resimt. Potrivit unei raportări a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului nostru, în anul 2020, pe timpul Stării de Urgență și al celei de Alertă, s-au aplicat amenzi de peste 6,7 milioane de lei. Din suma totală, doar 1,2 milioane de lei au fost plătiți de contravenienți. Restul banilor urmează să ajungă în conturile Fiscului în urma procedurilor de executare silită.

Demersuri pentru recuperarea restanțelor Impunerea Stării de Urgență pe teritoriul României, pentru... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 17:40 (13346 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

O analiză a Autorității de Supraveghere Financiară privind contribuția la fondul Pilonului II de pensii, în primele 3 luni ale anului în curs, plasează județul Ialomița pe ulti­mul loc, la nivel național, pentru acest indicator. Doar 2,9 milioane de lei au fost virați în conturile beneficiarilor, în această perioadă de timp.

Contribuții scăzute pentru Pilonul II Pensia Privată Obligatorie sau Pilonul II reprezintă direcționarea unei cote din contribuția lunară obligatorie la sistemul public de pensii către un fond de pensii administrat de entități private. Sistemul a fost introdus în... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 15:20 (14116 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Din două se face una

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Declinul economic accelerat al Drumuri și Poduri SA obligă administrația jude­țeană să ia în calcul falimentul acestei societății. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă pre­luarea «printr-o modalitate legală» a Drumuri și Poduri SA de către Infrastructură Dru­muri și Poduri SA. Reamintim că, în august 2022, Con­siliul Județean Ialomița a împrumutat Drumuri și Poduri SA cu 7 mili­oane de lei pentru redresarea econo­mică. «În cazul în care nu se reușește identificarea unei soluții de redresare, Drumuri și Poduri SA riscă falimentul. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă preluarea acestei socie­tăți printr-o modalitate legală de către Infrastructură Drumuri și Poduri... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 10:50 (17284 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Cele 5 localități ialomițene riverane Brațului Borcea și Bălții Ialomiței cer Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița să intervină pentru a stopa invazia țânțarilor care le afectează de câteva săptămâni. Auto­ritățile locale susțin faptul că nu pot efectua lucrări de dezinsecție, întrucât legea le interzice să acționeze în Balta Ialomiței. La fața locului a fost trimisă o echipă a Direcției de Sănătate Publică Ialomița care a efectuat un control formal în doc­u­mentele fiecărei administrații locale, fără a ajunge la o concluzie. Între timp, cetățenii care locuiesc în aceste zone suferă din cauza insectelor.

Se caută o soluție legală... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2023, 13:10 (10482 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Război în instanță câștigat de Prefectura Ialomița

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Prefectura Ialomița a demonstrat în instanță faptul că o hotărâre a Consiliului Local Movilița este ilegală. În baza actului administrativ emis de autoritățile locale, funcțio­narii publici ai Primăriei Movilița ar fi beneficiat de decontarea cheltuie­lilor pentru transport. Un act normativ care să prevadă acest beneficiu pentru funcționarii din administrația locală va intra în vigoare după 1 ianuarie 2024.

Act administrativ desființat în instanță Potrivit Hotărârii Consiliului Local Movilița, funcționarii Primăriei Movilița, 15 la număr, ar fi trebuit să beneficieze de decontarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2023, 12:40 (10800 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicamente gratuite pentru bolnavii neurologici

Administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia intenționează să inaugureze un Centru de Dializă în cadrul instituției. Demersul s-ar putea concretiza o dată cu angajarea celui de-al doilea medic nefrolog la Slobozia. «Vom putea acorda acest tip de servicii medicale unui număr mult mai mare de pacienți...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Un nou medic la Spitalul Slobozia De la 1 august 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia își va completa schema de personal cu un nou medic nefrolog. Iar o dată cu angajarea acestuia, oficialii instituției... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 15:05 (18258 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

7-8-9 iulie 2023

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

bonus: Slobozia-«Inima Bărăganului»

«FreeLand Festival» ar putea atinge un număr record de participanți pentru un eveniment aflat abia la a doua ediție. Organizatorii au pregătit 50000 de «brățări de acces» pentru zilele de 7-8-9 iulie 2023. În cele trei seri de spectacole vor concerta ZDOB ȘI ZDUB, INNA, VAMA, LOREDANA, FĂRĂ ZAHĂR, NICOLE CHERRY, PUYA, SUBCARPAȚI, FREELAND BAND, BLANCO, DJ ȘAGUNA și DJ MARKO. Intrarea la Festival va fi gratuită, iar participanții pot ajunge la locația evenimentului cu ajutorul curselor de transport care vor face legătura între centrul orașului și Pădurea Peri, în intervalul orar 10,00-24,00, pe toată perioada de desfășurare a Festivalului.

La Peri, la Peri, la Peri... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 10:55 (5143 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bloc ANL cu 124 de locuințe în zona de Nord a orașului

Slobozia: Bloc ANL cu 124 de locuințe în zona de Nord a orașului

bonus: Blocul ANL din Amara așteaptă racordarea la utilități

Agenția Națională pentru Locuințe investește, la Slobozia, într-un nou bloc pentru tineri. Imobilul va fi amplasat în zona de Nord a orașului, pe strada George Enescu, în apropierea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», și va dispune de 124 de locuințe. Construcția va fi ridicată însă în două etape.

Cel mai nou bloc ANL din oraș Administrația locală din Slobozia vrea să dezvolte, din punct de vedere imobiliar, zona de Nord a orașului, astfel că a aprobat favorabil solicitarea Agenției Naționale pentru Locuințe de a construi un nou bloc pentru tineri în oraș. Imobilul va fi dispune... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2023, 15:10 (18677 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD/PRO România diminuează valoarea împrumutului la 18 milioane de lei

Răsturnare de situație în Consiliul Local Slobozia

Consilierii PSD/PRO România diminuează valoarea împrumutului la 18 milioane de lei

bonus: Miza electorală din spatele împrumutului

Războiul politic dintre administrația Soare și consilierii PSD/PRO România din Consiliul Local Slobozia pare să fi ajuns la «ar­mistițiu». Joi, 29 iunie 2023, în cadrul ședinței Consiliului Lo­cal Slobozia, consilierii PSD au fost de acord să aprobe un împrumut de 18 milioane de lei pentru cofinanțarea proiectelor europene aflate în derulare la nivelul ora­șului Slobozia. Suma este cu 16 milioane de lei mai mică decât cea solicitată de administrația Soare. «Sunt de acord cu orice sumă decideți că e necesară pentru a susține investițiile la Slobozia... Vă rog însă să vă asumați în scris această decizie!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare, în cadrul ședinței, după anunțul făcut de consilierul... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2023, 13:35 (16492 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Rezultate sub așteptări la Evaluarea Națională și Bacalaureat, în Ialomița

Rezultate sub așteptări la Evaluarea Națională și Bacalaureat, în Ialomița

Recent încheiate, sesiunile din această vară ale Evaluării Naționale și Bacalaureatului demonstrează încă o dată dezinteresul față de Educație al elevilor ialomițeni. Și într-un caz și în celălalt, rezultatele au fost sub media națională, potrivit cifrelor date publicității de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. Mai grav este faptul că situația se înregistrează deja de mai mulți ani, fără ca oficialii Învățământului ialomițean să fie conștienți de acest dezastru.

Dezastrul rezultatelor Cifrele pe care le prezentăm sunt oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița înainte de... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2023, 20:10 (14774 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută surse de finanțare pentru Campusurile Școlare

Primăria Slobozia caută surse de finanțare pentru Campusurile Școlare

bonus: Administrația Soare pariază pe Educație

Intrate oficial în conservare de aproape 10 ani, clădirile celor două Campusuri Școlare de care ar fi trebuit să beneficieze Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ar putea fi, în cele din urmă, definitivate. Administrația Soare nu a abandonat aceste proiecte și caută soluții de finanțare pentru aceste obiective. «Încercăm să obținem linii de finanțare care ne permit să investim în aceste obiective!» susțin oficialii Primăriei Slobozia.

Istoria unor ruine În anul de grație 2007, Ministerul Educației a identificat mai multe orașe din țară în care pot... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2023, 18:20 (15487 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița primește 28 milioane de lei pentru Programul «Casa Verde»

Ialomița primește 28 milioane de lei pentru Programul «Casa Verde»

Recent, la nivel nați­onal, s-a încheiat etapa de înscrieri în Programul «Casa Verde» pentru Re­giunea Sud-Mun­tenia, din care și județul Ialomița face parte. Datele Administrației Fondului de Mediu arată faptul că la nivelul județului Ialomița s-au înscris 1400 de persoane fizice, acestea urmând să primească de la stat 28 mi­lioane de lei pentru mon­tarea panourilor fotovoltaice.

Independență energetică prin «Casa Verde» Programul «Casa Verde» a fost conceput pentru a crește eficiența energetică și pentru a reduce emisiile de carbon. Mai mult, această inițiativă oferă celor înscriși... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2023, 15:05 (9257 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rurală refuză conectarea la rețelele de canalizare existente

Bani aruncați pe Apa Sâmbetei

Ialomița rurală refuză conectarea la rețelele de canalizare existente

Administrațiile locale din Ialomița caută soluții pentru racordarea populației la rețelele de canalizare existente. Potrivit obligațiilor asumate la nivel european, România ar fi trebuit să atingă un grad de racordare de 100% încă din anul 2018. În pofida acestei realități, edilii locali continuă să inves­tească în construirea de noi rețele de apă și canalizare. Conform datelor oficiale, Ialomița are în derulare, cu termen scadent la finalul anului 2023, proiecte de investiții pentru infrastructura de apă și canalizare în valoare de 349 milioane de lei.

Unde nu-i cap, vai de investiții... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2023, 10:55 (14620 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5030 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11496 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13914 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13845 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12314 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15577 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16533 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11404 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15952 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22405 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...