Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

Un aparat medical achiziționat de Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, prin intermediul unui program cu finanțare europeană, este nefuncțional pentru că singurul medic angajat să îl utilizeze și-a dat demisia, preferând să lucreze într-o altă unitate medicală, mult mai aproape de domiciliu. Situația trenează de două luni, iar acum se caută soluții pentru angajarea unui alt specialist. «Postul a fost scos la concurs!» au transmis reprezentanții unității medicale.

Criză de medici la Spitalul Fetești După doi ani și jumătate de lucrări, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 13:55 (8936 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozitele în bănci ale ialomițenilor au depășit 3,3 miliarde de lei

În 2022

Depozitele în bănci ale ialomițenilor au depășit 3,3 miliarde de lei

La începutul fiecărui an calendaristic, Banca Națională a României dă pu­blicității o serie de date statistice cu profil teritorial referitoare la activitatea de creditare și depozitele în bănci ale populației. În ceea ce privește județul Ialomița, conform statisticilor BNR, în 2022, sumele economisite de ialomițeni sub forma depozitelor bancare au depășit 3,3 mi­liarde de lei.

Economii pe timp de pandemie Potrivit informațiilor oferite de Banca Națională a României, va­loarea dobânzilor populației a fost puternic influențată de pandemia de COVID-19. Raportat la județul Ialomița, înainte... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 10:05 (12233 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident feroviar la Dridu

Accident feroviar la Dridu

Un accident feroviar s-a produs luni, 13 martie 2023, la trecerea de cale ferată din zona localității Dridu. Responsabil de producerea accidentului a fost șoferul unui automobil, bărbatul rămânând fără permis.

Circulația trenurilor, suspendată Din informațiile oferite de Inspec­toratul de Poliție al Județului Ialomița, șoferul unui automobil a traversat calea ferată fără să se oprească regulamentar și să se asigure. Acesta a fost lovit în plin de trenul personal care face legătura între municipiile Urziceni și Ploiești. În urma accidentului, a rezultat rănirea ușoară a conducătorului... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 18:05 (11429 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Războiul cimitirelor» s-a mutat la Curtea de Apel

Drept la «dreptul la replică» al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

«Războiul cimitirelor» s-a mutat la Curtea de Apel

Drept la replică «Urmare a articolului „Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea ci­mitirelor“, publicat de redacția Ziarului Independent (de adevăr) pe site-ul oficial în data de 20 fe­bruarie 2023, Sectorul Mass-Media al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor face cunoscut următoarele:
În data de 13 februarie 2023 un redactor al Ziarului Independent (de adevăr) a solicitat, în scris, un răspuns din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor privind re­vendicarea dreptului de proprietate a cimitirelor prin instanță. Sectorul Mass-Media... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 13:50 (32362 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1000 de noi firme au fost înființate în Ialomița

În 2022

Peste 1000 de noi firme au fost înființate în Ialomița

Mediul de afaceri al județului Ialomița încearcă să se dezvolte. Datele oficiale ale Registrului Național al Ofi­ciului Comerțului arată faptul că, în 2022, la nivelul județului Ialomița au fost înființate peste 1000 de noi societăți comerciale.

Ialomița are firme noi Estimativ, în Ialomița existau anul trecut peste 13000 de firme active, din care 1000 au fost nou înființate, așa cum o arată statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului. Aceste societăți își desfășoară preponderent activitatea în Agricultură sau domenii conexe. Cifrele vorbesc despre faptul că aproximativ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2023, 14:10 (8712 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu cei mai mulți angajați la Stat

Ialomița, județul cu cei mai mulți angajați la Stat

O analiză comună a Ministerului Finanțelor, Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației și a Agenției Naționale a Funcționarilor Publici arată faptul că Ialomița se numără printre județele cu cei mai mulți funcționari publici. Mai mult, Agenția Națio­nală a Funcționarilor Publici atrage atenția cu privire la faptul că multe dintre instituțiile publice din județul nostru nu au implementate strategii în ceea ce privește etica profesio­nală, deși sunt obligate de lege.

Raiul funcționarilor publici Datele celor trei instituții publice care au analizat situația angajaților... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2023, 09:55 (15789 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Superior al Magistraturii a decis excluderea din magistratură a procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu

Se întâmplă la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

Consiliul Superior al Magistraturii a decis excluderea din magistratură a procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu

Secția pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a decis excluderea din magistratură a procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu, angajat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Acesta a deveni cunoscut opiniei publice după ce i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în trafic pentru că circula în localitate cu o viteză peste limita legală.

Decizia poate fi atacată în 15 zile Cazul procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu a fost preluat de Inspecția Judiciară, organism care a sesizat Secția pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii. Reprezentanții acestui... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2023, 19:10 (22837 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Reviga ca urmare a unui accident de muncă

Anchetă penală la Primăria Reviga ca urmare a unui accident de muncă

Autoritățile locale din comuna Reviga sunt vizate de un dosar penal după ce unul dintre angajații Primăriei a suferit un accident în timp ce se afla la serviciu. Verificările polițiștilor se efectuează în paralel cu cele ale Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, existând suspiciunea că muncitorul nu avea asigurat echipamentul de protecție atunci când s-a aflat la lucru. Oficialii Primăriei Reviga nu au putut fi contactați pentru un punct de vedere.

Cercetările sunt în curs În a doua jumătate a lunii februarie 2023, un muncitor necalificat din cadrul Primăriei Reviga a fost trimis... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2023, 13:50 (15185 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 10% din locuințele ialomițenilor sunt asigurate împotriva dezastrelor naturale

Deși legea o impune

Doar 10% din locuințele ialomițenilor sunt asigurate împotriva dezastrelor naturale

bonus: Oficial, Ialomița are doar o singură clădire cu risc seismic ridicat

Ialomița se numără printre județele cu cele mai puține locuințe asigurate la dezastre naturale, precum cutremurele sau inundațiile. Toate acestea în condițiile în care țara noastră a adoptat, încă din 2008, un act normativ care prevede obligativitatea asigurării imobilelor împotriva dezastrelor. Potrivit legii, administrațiile locale ar trebui să verifice periodic situația polițelor încheiate, iar în cazul în care acestea nu există să aplice sancțiuni contravenționale. Valoarea amezilor se ridică la 500 de lei/locuință.

Obligație nerespectată Asigurările obligatorii ale locuințelor... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2023, 10:10 (12419 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pasaj rutier la ieșirea din Urziceni către București

Investiții în infrastructura rutieră

Pasaj rutier la ieșirea din Urziceni către București

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin secretarul de stat Irinel Ionel Scrioșteanu, a anunțat intenția de a construi la Urziceni un pasaj rutier. Alte 5 pasaje similare celui din județul Ialomița vor fi construite în județele Iași, Prahova și Ilfov. Totodată, pentru fluidizarea traficului, la limita județelor Ialomița și Ilfov, în localitatea Șindrilița, va fi amenajat un sens giratoriu.

Se așteaptă aprobările oficiale Pasajul rutier de la Urziceni va fi construit la ieșirea din oraș către București, la inter­secția Drumului Național 2 cu Drumul Național... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2023, 14:05 (14265 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patrimoniul județului Ialomița, peste 1 miliard de lei

Patrimoniul județului Ialomița, peste 1 miliard de lei

Administrația județeană a dat publicității raportul anual privind inventarierea patrimo­niului județului. Conform datelor oficiale prezentate, «valoarea de inventar a bunurilor deținute în patrimoniul județului» se ridică la 1,022 miliarde de lei. Raportul a fost făcut public în cadrul ședinței Consiliului Județean din 28 februarie 2023.

Creștere de 22% într-un singur an Raportul privind situația gestionării bunurilor din patrimo­niul public și privat al județului Ialomița este unul anual, impus de legislația în vigoare. Cel prezentat Consiliului Județean marți, 28 februarie 2023, a... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2023, 09:50 (7163 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a dat startul Campaniei de informare pentru primirea Cererilor de Plată

APIA Ialomița a dat startul Campaniei de informare pentru primirea Cererilor de Plată

Luni, 6 martie a.c., și marți, 7 martie 2023, APIA Ialomița a organizat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița sesiuni de informare privind primirea Cererilor de Plată aferente anului 2023. La întâlni­rile organizate în cele două zile au par­ticipat peste 400 de fermieri interesați. Începând cu această Campanie, fermierii vor putea beneficia de sprijin financiar din 4 surse de finanțare.

Fermieri la Sala «Europa» Întâlnirile organizate de APIA Ialomița la Sala «Europa» s-au bucurat de un interes real din partea fermierilor ialomițeni. În cele două zile alocate Campaniei de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 19:20 (12939 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcare auto cu 139 de locuri pe strada Răzoare

Slobozia: Parcare auto cu 139 de locuri pe strada Răzoare

bonus: Bugetele firmelor Primăriei în 2023

Consiliul Local Slobozia s-a reunit marți, 28 februarie 2023, în cadrul unei ședințe ordinare. Printre cele mai importante proiecte de hotărâri aprobate în plen se numără și cel privind realizarea unei noi parcări supra­terane pe strada Răzoare. De asemenea, consilierii locali au aprobat bugetele anuale ale Platforma IMM Slobozia SRL, Pază și Servicii Comunitare SRL și Servicii Publice Slobozia SRL. Un alt proiect de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice îl reprezintă extinderea rețelei de apă potabilă în trei dintre zonele orașului.

4,6 milioane de lei pentru 139 locuri de parcare... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 16:20 (14944 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Administrație cu năbădăi

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Miercuri, 22 februarie 2023, Consiliul Local Fierbinți-Târg a votat bugetul orașului pentru anul în curs. Grupul de consilieri PNL-USR, majoritar în cadrul Consiliului Local, a susținut 14 amendamente la acest buget. Primarul PSD Iusein Iuksel susține că amendamentele blochează funcționarea administrației locale: «Forma în care a fost votat bugetul nu permite funcționarea instituției... Iar fără funcționare, nu putem avea dezvoltare, oricât ne-am dori!».

Un Consiliu de talibani, un buget disfuncțional Conflictele administrative și politice din Consiliul Local Fierbinți-Târg sunt vechi... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 14:05 (9371 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Administrația județeană face noi demersuri legislative pentru reglementarea activității de transfer, tratare și depozitare a deșeurilor menajere colectate de ADI ECOO 2009 SRL. Marți, 28 februarie 2023, Consiliul Județean a aprobat un proiect de hotărâre care permite acestei firme «să delege activitățile de transfer, de tratare și de depozitare către Vivani Salubritate SA». Decizia ar permite reglementarea unei activități care s-a desfășurat până la acest moment dezordonat și fără respectarea tuturor reglementărilor legale în vigoare. Prețul mediu pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale practicat de Vivani Salubritate SA este de 420 de lei/tonă.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 09:55 (10674 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12586 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Orașele Fierbinți-Târg și Căzănești ar putea redeveni comune. Conform rezultatelor Recensământului Populației și Locuințelor 2021, în aceste loca­lități po­pulația a scăzut la mai puțin de 5000 de locuitori. Numărul locuitorilor reprezintă unul dintre principalele criterii pentru ca o localitate să fie declarată oraș, însă nu este singurul. Potrivit legii, pentru a reveni la statutul de comună cele două orașe ar trebui să organizeze un Referendum.

80 în România, 2 în Ialomița Conform datelor Recensământului Po­pulației și Locuințelor 2021, la nivelul României există 80 de orașe în care... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 10:20 (22916 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

În ultimii 10 ani

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

Datele oficiale ale Direcției Județene de Statistică Ialomița arată faptul că, în ultimii 10 ani, interesul autorităților locale de a întreține rețelele publice de biblio­teci dedicate comunității și elevilor a scăzut. Și, o dată cu el, s-a redus și numărul acestor instituții. În prezent, Ialomița are cu 30 mai puține bi­blioteci decât avea în 2013.

Biblioteci cu lacătul pe ușă În anul 2013, la nivelul județului Ialomița existau aproximativ 160 de biblioteci orășenești, comunale și școlare. La 10 ani distanță, Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată că numărul acestor instituții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2023, 11:50 (3076 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Anunțate încă din vara anului trecut, lucrările de reparații ale podului feroviar Ciulnița-Slobozia Veche ar putea debuta în primăvara anului 2023. Ulti­mele lucrări la acest pod au fost realizate în anul 2014.

Același pod, reparații noi În vara anului 2022, Regionala Constanța a Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA a demarat procedurile pentru adjudecarea lucrărilor de reparații la podul feroviar de pe pe linia Ciulnița-Slobozia Veche. Lucrările vor fi executate începând cu primavara anului în curs. Con­form informațiilor oficiale, repara­țiile vor viza rectificarea cotelor de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 14:10 (12291 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

Anchete în școlile ialomițene

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

În cadrul ultimei ședințe de analiză a Autorității de Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) a fost expusă problema siguranței școlare. Datele prezentate oficialilor ATOP scot în evidență faptul că, la acest moment, polițiștii fac cercetări în 50 de anchete ce au ca obiect «fapte de violență». Unele dintre aceste cazuri au intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Cercetările sunt în curs Autoritatea Teritorială de Ordine Publică (ATOP) este un organism cu rol consultativ, care își desfășoară activitatea pe lângă Con­siliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 10:05 (7810 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Programul de Sărbători la Oficiul Național al Registrului Comerțului

Vă informăm că programul de lucru al Oficiului Național al Registrului Comerțului și al oficiilor registrului comerțului de pe lîngă tribunale se va modifica în perioada Sărbătorilor de Iarnă ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:40
(8917 vizualizări - 0 comentarii)


Activități la Penitenciarul Slobozia în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Sărbătorile de iarnă reprezintă o perioadă marcată de o puternică încărcătură emoțională pentru deținuții Penitenciarului Slobozia. Cu această ocazie, la nivelul instituției au fost desfășurate mai multe ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:20
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Persoană rănită în urma unui accident rutier

O femeie în vîrstă de 47 ani a fost rănită după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un copac. Evenimentul s-a produs miercuri, 17 decembrie 2014, în jurul orei 14,40, pe DN2C, în ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:05
(8177 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Coșereni: Pește fără documente de proveniență

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au depistat, în trafic, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 38 de ani, domiciliați în municipiul Slobozia și județul Ilfov, în timp ce transportau cu un autoturism ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:45
(7354 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost aduși joi, 18 decembrie 2014, de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:20
(5125 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate

Polițiștii ialomițeni au efectuat în această săptămînă controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii», pe raza județului Ialomița, în urma acestora fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 12:10
(7079 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prudență la cumpărături, de Sărbători

În această perioadă, premergătoare Sărbătorilor de Iarnă, cînd supermarket-urile, mall-urile, tîrgurile, piețele sînt aglomerate, în graba cumpărăturilor, Poliția ne recomandă să avem un comportament «preventiv ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 11:05
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Peste 600 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor demara o campanie umanitară, cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Oamenii legii vor oferi un sprijin material copiilor ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2014, 20:35
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut la volan, a acroșat un alt vehicul

Poliția a fost sesizată vineri, 12 decembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:25
(6056 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 164 de șoferi sancționați, 16 permise reținute

În acest sfârșit de săptămînă, 12-14 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:20
(4836 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit în Franța, prins la Urziceni

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și a patrimoniului, fapte comise în Franța. La data de 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:10
(6477 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenționare Cod Galben de ceață

Urmare a atenționării meteorologice de Cod Galben de ceață, în zona Moldovei, Dobrogei și în zonele de sud, Poliția Română recomandă tuturor participanților la trafic să respecte, cu strictețe, regulile ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:00
(2884 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedie pe șoseaua către Slobozia Nouă. Șoferul unei mașini a murit într-un accident rutier!

Un tragic accident rutier s-a petrecut sîmbătă, 13 decembrie 2014, în zona cartierului Slobozia Nouă, al municipiului Slobozia. Șoferul de 36 de ani al unei mașini a murit pe loc. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2014, 17:14
(15710 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale la comercianții de carne

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare  de 25000 de lei, în cadrul activităților desfășurate, la nivel național, pentru prevenirea evaziunii fiscale. Pe parcursul derulării ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2014, 15:50
(5063 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Tînăr de 17 ani, spulberat de un vehicul

Un tînăr de 17 ani a fost la un pas de moarte după ce a fost spulberat de un vehicul. Adolescentul traversase șoseaua prin loc nepermis. Cel care l-a acroșat pe adolescentul de 17 ani este un tînăr, de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:40
(4986 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au efectuat controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii» pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate. Astfel, la punctele de lucru a 5 societăți comerciale de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:05
(6011 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Spărgător de mașini, reținut de polițiști

Un tînăr, de 21 de ani, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind acuzat de numai puțin de 12 furturi din autoturisme. Prejudiciul creat proprietarilor respectivelor mașini se ridică la 5600 de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 20:10
(6272 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi!

Bilanț îngrijorător al polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița. Oamenii legii au în cercetare 3 accidente de circulație produse pe raza județului în ultimele 24 de ore! În urma evenimentelor rutiere, patru ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 19:20
(5096 vizualizări - 1 comentariu)


«Taina Sfântului Maslu», pelerinaj la Urziceni

«Taina Sfîntului Maslu», pelerinaj la Urziceni

Din anul 2009, la inițiativa părintelui Bogdan Ionuț Stancu, Protopop de Urziceni, s-a îndătinat obiceiul ca cei șapte preoți ai orașului de reședință a Protopopiatului să săvîrșească împreună Taina Sfîntului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 15:15
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 7798 de șomeri în luna noiembrie

La finele lunii noiembrie 2014, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 7,37%, în creștere ușoară față de cea înregistrată la sfîrșitul lunii octombrie 2014, cînd s-a situat la ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 14:25
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini distruse de un copac rupt de vînt

3 mașini au fost distruse din cauza unui copac doborît la pămînt de vîntul puternic, la Slobozia. De asemenea, arborele căzut a rupt și mai multe cabluri de electricitate, telefonie și televiziune. La locul ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 13:20
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou prim adjunct

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou prim adjunct

De la 1 decembrie 2014, Jandarmeria Ialomița are un nou prim adjunct. Este vorba despre Răzvan Salaoru, unul dintre militarii instituției care s-a remarcat în numeroase acțiuni întreprinse în teatrele de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 10:40
(6166 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune de amploare a polițiștilor

Polițiștii rutieri ialomițeni, sprijiniți de colegii de la ordine publică, sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul IGPR, acționează în această săptămînă pentru prevenirea și combaterea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 09:20
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Arestat preventiv după ce a bătut un polițist

Un agent de poliție din cadrul Postului de Poliție Gîrbovi a ajuns la spital după ce a fost bătut în timpul serviciului. Omul legii a fost chemat să aplaneze un conflict în incinta unui bar din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 19:10
(5858 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Adolescentă de 17 ani, lovită pe trecerea de pietoni

Trecerile de pietoni sînt tratate cu indiferență de șoferi. A simțit-o pe pielea ei o adolescentă de 17 ani care a fost lovită de o mașină în timp ce traversa strada regulamentar. Cea care a produs accidentul ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 16:50
(5215 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: A furat un gard!

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale de la Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui tînăr, de 28 de ani, suspectat de faptul că ar fi sustras gardul de fier al unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 15:40
(4719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt gard


DSVSA Ialomița: Proprietarii de bovine depistate cu «bluetongue», despăgubiți de stat

Șase ialomițeni proprietari de bovine depistate cu «boala limbii albastre» au fost despăgubiți în urma demersurilor înaintate către Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 14:20
(7047 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 14 ani, suspectat de furt

Un minor de 14 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de furt calificat. El este principalul suspect într-o anchetă privind furtul de bani din cadrul unei societăți comerciale. Luat la întrebări de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 13:15
(4112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


«Copilărie fără delincvență!» la Liceul de Arte Slobozia

Inspectoratul General al Poliției Române a demarat o campanie națională cu scopul prevenirii delincvenței juvenile. Acțiunea inițiată la București va fi implementată și în județul Ialomița. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 12:25
(5231 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Invitație la vals», alături de artiștii Teatrului de Operetă «Ion Dacian»

Duminică 14 decembrie a.c., de la orele 17,00, locuitorii municipiului Slobozia sînt invitați la vals. Evenimentul se desfășoară la Casa de Cultură a Municipiului Slobozia, iar intrarea este liberă. Amfitrionii ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 11:15
(4599 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...