Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Anunțate încă din vara anului trecut, lucrările de reparații ale podului feroviar Ciulnița-Slobozia Veche ar putea debuta în primăvara anului 2023. Ulti­mele lucrări la acest pod au fost realizate în anul 2014.

Același pod, reparații noi În vara anului 2022, Regionala Constanța a Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA a demarat procedurile pentru adjudecarea lucrărilor de reparații la podul feroviar de pe pe linia Ciulnița-Slobozia Veche. Lucrările vor fi executate începând cu primavara anului în curs. Con­form informațiilor oficiale, repara­țiile vor viza rectificarea cotelor de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 14:10 (12310 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

Anchete în școlile ialomițene

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

În cadrul ultimei ședințe de analiză a Autorității de Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) a fost expusă problema siguranței școlare. Datele prezentate oficialilor ATOP scot în evidență faptul că, la acest moment, polițiștii fac cercetări în 50 de anchete ce au ca obiect «fapte de violență». Unele dintre aceste cazuri au intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Cercetările sunt în curs Autoritatea Teritorială de Ordine Publică (ATOP) este un organism cu rol consultativ, care își desfășoară activitatea pe lângă Con­siliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 10:05 (7813 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Haos în transportul elevilor către unitățile de învățământ din Fetești. Mai multe ima­gini postate pe rețelele de socializare arată cum copiii stau înghesuiți în autobuzele locale. Reprezentanții Transbus SA, societatea care asigură transportul public la nivelul întregului municipiu, susțin faptul că fac efor­turi pentru a evita astfel de situații. Mai mult, problemele nu ar exista dacă școlile din Fetești ar folosi microbuzele școlare pe care le au la dispoziție.

Înghesuiți în drum spre școală Mai mulți cetățeni din Fetești au postat pe rețelele de socializare imagini în care elevii... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2023, 12:40 (12622 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Oraș fără prea multe perspective din punct de vedere economic, Slobozia deține societăți comerciale responsabile din punct de vedere al contribuției la bugetul local al orașului. Astfel, potrivit informațiilor oficiale, patru firme din oraș reprezintă cei mai mari plătitori de taxe și impozite locale, anual. «Sunt parteneri de încredere ai Sloboziei și le mulțumim pentru responsabilitatea de care dau dovadă!» susțin reprezentanții administrației locale a orașului.

Contribuții anuale de peste 1 milion de lei Această analiză a fost realizată pe baza datelor furnizate de Direcția Economică... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 12:20 (18931 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Procedura de învestire a noului Consiliu Director al CAR «Învățământ Slobozia» a fost blocată de către una dintre fostele angajate ale entității, cer­cetată de procurori. Aceasta a contestat în instanță demersurile inițiate în Adunarea Generală în privința schimbării structurii de condu­cere. Demersul său blochează, pentru moment, orice procedură de returnare a fondurilor deponenților.

Se așteaptă decizia instanței În noiembrie 2022, Adunarea Generală a membrilor activi ai CAR «Învățământ Slobozia» a decis schimbarea Consiliului Director, din care făceau parte și angajatele anchetate... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 15:10 (16869 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În ultima perioadă de timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a diversificat serviciile medicale oferite pacienților. Astăzi, în cadrul unității medicale se pot efectua și intervenții chirurgicale oncologice. Din echipa medicală care realizează aceste operații fac parte medici specializați în cele mai mari centre universitare din țară. Datele arată că 30% din activitatea secției Chirurgie Generală a Spitalului Slobozia a fost reprezentată de acest tip de intervenții. Iar numărul lor, din păcate, este într-o continuă creștere.

Medicină în sprijinul bolnavilor De cele mai multe... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 10:10 (31932 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Promisiuni din 4 județe

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Joi, 16 februarie 2023, la Slobozia, a fost semnat ordinul de în­cepere a Studiului de Fezabilitate pentru Drumul Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Drajna-Autostrada A2-Chiciu. La conferința de presă premergătoare ședinței de lucru a reprezentanților județelor  Galați, Brăila, Călărași și Ialomița, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a declarat că «proiectul privind drumul de mare viteză TransRegio reprezintă o primă investiție importantă în infrastructura de transport din zona de Est și Sud a țării și cea mai mare investiție în ceea ce privește infrastructura de drumuri naționale din județul Ialomița». Conform datelor oficiale, TransRegio va avea o lungime aproximativă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2023, 11:20 (11952 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Colaborare instituțională între Primăria Țăndărei și Ministerul Muncii

Colaborare instituțională între Primăria Țăndărei și Ministerul Muncii

În cadrul ultimei ședințe ordinare a Consiliului Local Țăndărei, aleșii locali ai orașului au adoptat un proiect de hotărâre ce vizează încheierea unei colaborări între Primăria Țăndărei și Ministerul Muncii. Cele două instituții devin astfel partenere în cadrul unui proiect ce vizează digitalizarea servicii­lor sociale.

Sprijin pentru oamenii nevoiași Primăria Țăndărei oferă servicii sociale beneficiarilor prin intermediul Serviciului Public de Asistență Socială, instituție ce va deveni partener al Ministerului Muncii în proiectul privind digitalizarea serviciilor sociale. Această... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2023, 12:10 (13736 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul județului Ialomița, Tonița Manea a demisionat din funcție

Subprefectul județului Ialomița, Tonița Manea a demisionat din funcție

Tonița Manea, subprefect al județului Ialomița din 3 martie 2021, a demisionat din funcție. Instituția Prefectului Ialomița nu a comentat această decizie.

Ce nu știe nimeni, știe toată administrația
Subprefectul județului Ialomița, Tonița Manea, a demisionat vineri, 24 februarie 2023, din funcție. Demisia nu reprezintă o surpriză în condițiile în care primele zvonuri privind o astfel de decizie au apărut încă din luna ianuarie. Prefectul Constantin Marin a confirmat informația, însă nu a oferit nicio explicație publică. Reamintim că subprefectul Tonița Manea a ocupat în perioada... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2023, 17:05 (22039 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița nu a trimis în judecată niciun caz de corupție

În 2022

Parchetul Județean Ialomița nu a trimis în judecată niciun caz de corupție

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița se nu­mără printre cele 5 unități de Parchet din țară care anul trecut nu au trimis în judecată niciun dosar de corupție. Oficialii Par­chetului General susțin că vor efectua o analiză a anchetelor aflate în lucru la Parchetul Județean Ialomița și le cer procu­rorilor să-și «îmbunătă­țească abilitățile pentru investigarea faptelor de corupție».

Ialomița, județul fără corupți Perioada de glorie în care Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița investiga cazuri de corupție pare că a apus. În trecut, pe lina combaterii faptelor de corupție, unitatea... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2023, 10:05 (15018 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Începe demolarea blocului «înclinat» din Fetești

Începe demolarea blocului «înclinat» din Fetești

Considerat un adevărat pericol public pentru siguranța cetățe­nilor din Fetești, un bloc de 4 etaje din municipiu va fi, în cele din urmă, demolat. Nu este primul demers pe care autoritățile îl fac în acest sens, toate inițiativele fiind blocate din cauza biro­crației. «Administrația pu­blică locală va face toate demersurile necesare pentru a găsi o soluție!» susține primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche.

Demers reluat după 20 de ani Blocul F9 din Fetești a fost construit în anul 1950, pe o suprafață de teren moale, iar din cauza greutății sale se afundă practic în pământ. Tocmai... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2023, 14:05 (13291 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Planul Urbanistic General al Sloboziei, în consultare publică

Planul Urbanistic General al Sloboziei, în consultare publică

Administrația locală din Slo­bozia oferă contribuabililor posibilitatea de a participa la creionarea Planului Urbanistic General al municipiului reședință de județ. Slobozenii interesați pot accesa chestionarul dedicat acestui obiectiv pe site-ul oficial al instituției. Chestionarul poate fi completat până pe 15 martie 2023. Ultimul Plan Urbanistic General al orașului a fost aprobat de către Consiliul Local Slobozia în anul 2009.

Locuitorii Sloboziei au șansa să se implice Administrația locală din Slobozia oferă contribuabililor posibilitatea de a participa la creionarea Planului Urbanistic... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2023, 09:55 (11584 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Inculpat» și «victimă», în două anchete deschise în urma aceluiași eveniment

Cazul «Lucian Caloianu» de la Slobozia

«Inculpat» și «victimă», în două anchete deschise în urma aceluiași eveniment

Cazul polițistului Lucian Caloianu, care i-ar fi lovit pe bărbații încătu­șați de mascați ce, inițial, l-ar fi agresat pentru că le-a cerut să pună în mișcare mașina pe care o opriseră ilegal, este investigat în două dosare. Ambele s-au constituit în jurul aceluiași eveniment, însă calitatea omului legii este diferită. Într-unul este «victimă», în celălalt «inculpat».

«Victimă» și «inculpat» în același timp La începutul lunii decembrie 2022, în timp ce efectua o acțiune de patrulare în Slobozia, agentul Lucian Caloianu ar fi observat în centrul orașului o mașină care staționa neregulamentar... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2023, 15:35 (43504 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea cimitirelor

Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea cimitirelor

De o lună și jumătate, 24 de parohii din județul Ialomița au dat în judecată tot atâtea administrații locale solicitând preluarea cimitirelor. Deși parohiile susțin faptul că prin această acțiune vor «să apere tradițiile creștine», miza acestor procese ar putea fi banii pe care bisericile i-ar putea obține în urma procesiunilor de înhumare. În multe cazuri, primăriile oferă locurile de veci din aceste cimitire cu titlu gratuit.

Acte anulate după 20 de ani Începând din ianuarie 2023 și până în prezent, Tribunalul Ialomița a fost învestit să judece 24 de acțiuni inițiate de tot atâtea... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2023, 14:20 (43456 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Retail Park Slobozia», cel mai nou complex comercial care se va deschide în oraș

Investiție în valoare de 4,3 milioane de lei

«Retail Park Slobozia», cel mai nou complex comercial care se va deschide în oraș

bonus: Cinematograf privat, în centrul orașului

În mai puțin de un an și jumătate, pe varianta Sloboziei, în apropierea «Value Center», se va construi un nou complex comercial. Investitorul este PK Arsenic SRL, din București, iar în cadrul noului Centru va funcționa și un restaurant KFC. Valoarea investiției, potrivit documentelor oficiale, se ridică la 4,3 mi­lioane de lei.

Construcție în curs Potrivit datelor oficiale, investitorul bucureștean PK Arsenic SRL a obținut autorizația de construire în decembrie 2022. Potrivit memoriului depus la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în vederea eliberării autorizației integrate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2023, 09:55 (59468 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un bărbat judecat pentru «tâlhărie calificată», condamnat la 13 ani de închisoare cu executare

Sentință dură a Judecătoriei Slobozia

Un bărbat judecat pentru «tâlhărie calificată», condamnat la 13 ani de închisoare cu executare

Judecătoria Slobozia s-a pronunțat recent într-un dosar de «tâlhărie calificată», trimis în judecată de Parchetul Slobozia. În urma deliberărilor, magistrații l-au condamnat pe inculpat la 13 ani cu executare pentru fapta pe care a comis-o. Victima a avut nevoie de 6 zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor suferite.

Sentința nu este definitivă Fapta anchetată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia s-a petrecut în luna august a anului trecut. Potrivit Rechizitoriului cauzei, «inculpatul a pătruns prin violare de domiciliu în curtea locuinței și apoi într-un... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2023, 12:15 (13384 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sancțiuni în valoare de 10,8 milioane de lei aplicate șoferilor certați cu legea

În 2022, de la Poliția Rutieră Ialomița

Sancțiuni în valoare de 10,8 milioane de lei aplicate șoferilor certați cu legea

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat bilanțul activității pe care au desfășurat-o în 2022. Anul trecut polițiștii au aplicat peste 41 mii de amenzi, valoarea acestora fiind de 10,8 milioane de lei.

Amendați din cauza nerespectării limitelor de viteză Potrivit raportului oficial al reprezen­tanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, «șoferii au fost sancționați îndeosebi pentru depășirea limitei legale de viteză, urmate de nepurtarea centurii de siguranță, neacordarea priorității... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2023, 11:10 (6397 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

35 milioane de euro pentru «spitalul» din curtea Spitalului Slobozia

Consiliul Județean Ialomița anunță public proiectele următorului mandat

35 milioane de euro pentru «spitalul» din curtea Spitalului Slobozia

Administrația Pavel anunță un nou proiect investițional în curtea Spitalului Județean Slobozia. Conform informațiilor disponibile la acest moment, clădirea P+8 va concentra secții medicale care nu sunt disponibile la acest moment și va costa aproximativ 35 de mili­oane de euro. «Este un proiect pentru următorul mandat, însă, dacă vrem să se concretizeze, primele demersuri trebuie făcute acum!» a declarat Alexandru Potor, administratorul public al județului Ialomița.

O clădire nou-nouță Ideea construirii unui nou corp de clădire în curtea Spitalului Slobozia revine pe agenda autorităților... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2023, 10:05 (13803 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agentul care a invitat o elevă «la plimbare» va supraveghea în continuare școlile și liceele din oraș

Retrogradat din funcție

Agentul care a invitat o elevă «la plimbare» va supraveghea în continuare școlile și liceele din oraș

Comisia de Disciplină a Poliției Locale Slobozia a finalizat cercetările în cazul agentului care, înainte de vacanța de iarnă, a invitat «la plimbare» o elevă a Liceului «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, pentru a nu-i aplica o sancțiune. În urma deliberărilor, bărbatul a fost retro­gradat din funcție și i se va diminua salariul pe o perioadă de un an. Sancțiunea nu rezolvă însă problema de fond a cauzei, având în vedere că agentul va continua să efectueze misiuni ce implică și supravegherea școlilor și liceelor din oraș.

Comportament scandalos În decembrie 2022, cu câteva săptă­mâni înainte... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2023, 14:20 (35198 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Peste 400 de amenzi pentru un slobozean!

Peste 400 de amenzi pentru un slobozean!

Un bărbat din Slobozia are de achitat bugetului local al orașului aproximativ 180 mii de lei. Suma reprezintă valoarea celor peste 400 de sancțiuni pe care le-a primit în ultimii 11 ani. Pentru că nu are venituri, acesta va fi dat în judecată pentru ca sancțiunile să fie transformate în muncă în folosul comunității.

Urmează sesizarea instanței Cele peste 400 de sancțiuni au ca obiect nerespectarea regulilor de circulație pe drumurile publice sau transportul de animale fără documente legale. Cea mai veche sancțiune pe care bărbatul a încasat-o a fost înregistrată în evidențele Primăriei... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2023, 10:05 (17299 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7099 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8253 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6974 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9437 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6393 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9943 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8148 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10526 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști

Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 13:40
(5401 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața

O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 11:50
(6510 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...