Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

AZORICA

AZORICA

De zeci de ani, iubitorii de cîini din Slobozia reclamă abuzurile autorităților locale. Anul trecut, obligată de reglementările legislative în vigoare, Primăria Slobozia a reușit să înființeze un serviciu de ecarisaj «ca la carte» și să angajeze un medic veterinar care să gestioneze din punct de vedere medical activitatea adăpostului pentru cîini din incinta DADP Slobozia. Numărul adopțiilor rămîne însă infim, deși procedura este suportată de către municipalitate.

Cîinii noștri cei de toate zilele
Adăpostul pentru cîini din incinta Direcției de Administrare a Domeniului Public... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 09:20 (79749 vizualizări - 114 comentarii)

REPORTAJ

La masă cu directorul Spitalului Județean...

La masă cu directorul Spitalului Județean...

Mîncarea de la spital e cea mai proastă din tot orașul! Bolnavii spun că e așa de cînd e lumea și va fi la fel pînă la sfîrșitul ei, că doar nimeni nu vine la spital ca să mănînce. Directorul Spitalului Județean de Urgențe din Slobozia susține însă că o poate mînca. La fel și angajații care o gătesc! Dacă el poate, putem și noi. Așa că am acceptat invitația la masă a managerului interimar al Spitalului Județean din Slobozia, Adrian Berbece.

Drumul spre iadul culinar e pavat cu bune intenții
Știți ori nu știți, la spital se poate mînca și dacă nu ești internat și bolnav. O masă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 10:20 (8124 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Piersica, satul de la capătul lumii…

Piersica, satul de la capătul lumii…

În timp ce la Slobozia administrația județeană vorbește despre dezvoltare economică, la cîțiva kilometri distanță, în satul Piersica, viața a rămas blocată în timp. Tineri și bătrîni, 50 de oameni trăiesc de pe o zi pe alta într-un loc uitat pînă și de Dumnezeu... Iar în Ialomița există și alte exemple asemănătoare.

Viața în Piersica
Potrivit Recensămîntului din anul 2011, Piersica este localitatea din Ialomița cu cel mai mic număr de locuitori. Oficial, pe hîrtie, în acest sat locuiesc 112 persoane. La fața locului lucrurile se văd însă altfel. Cei cîțiva oameni care trăiesc... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2014, 15:05 (14245 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Dana Ionescu are 26 de ani și, cînd s-a apucat să învețe «meseria» asta, nu s-a gîndit nicio clipă că se va îndrăgosti iremediabil... Acum, după 4 ani de muncă și sute de evenimente pe care le-a marcat cu munca și entuziasmul ei, știe că acesta este temelia unui parcurs profesional pe care și-l dorește, ca orice tînără, unic. «Sînt convinsă că există creatori de evenimente mai bine cotați decît mine. Și poate chiar mai talentați. Dar eu am de partea mea entuziasmul vîrstei, capacitatea de a învăța și... o locație unică!».

Fata care nu greșește niciodată
A absolvit o facultate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 08:15 (10423 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Invazia chinezească

Slobozia: Invazia chinezească

Pînă în primăvara aceasta, fie că era Paște, fie că era Crăciun, tot ialomițeanul venea la Slobozia și lua drumul Bazarului Municipal. De la ace, brice și carice, lame și chiloți de dame, pînă la haine care imită pielea și adidași Nike contrafăcuți, totul era la îndemîna și, mai ales, la buzunarul consumatorului rural și urban pentru care prețul e primul criteriu de selecție, iar marfa de Bazar e marfă premium. La fel, înainte de debutul anului școlar, la fel primăvara și toamna, cînd tot omul se înnoiește oleacă, că doar nu trăiește doar ca să mănînce! Din primăvară însă...

Vînzătorii de «arici»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 08:20 (12560 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Șantierul de la «Kilometrul 0»

Slobozia: Șantierul de la «Kilometrul 0»

După 7 luni de întîrziere, avem, în sfîrșit, șantierul promis de autorități. De două săptămîni, un excavator și un camion zgîrie terenul din fața Prefecturii Ialomița. Acolo se va ridica (corect ar fi «se va săpa») cea mai mare investiție a Sloboziei din ultimii 25 de ani, respectiv o parcare subterană. Valoarea acestui obiectiv este de 37 milioane de lei, iar banii provin dintr-o finanțare europeană! Povestea noastră începe însă într-o zi de vineri, cînd am avut răbdarea de a monitoriza șantierul...

O, brad frumos!
Vineri, șantierul s-a deschis pe la 9,00. De fapt, de deschis... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 08:15 (8371 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Primul PRACTICANT de PARKOUR din Slobozia

Primul PRACTICANT de PARKOUR din Slobozia

Parkour-ul este un soi de sport. Aurelian Răduță este un soi de sportiv. Iar acesta este un soi de reportaj despre un soi de sportiv care face un soi de sport cum nu s-a mai văzut la Slobozia.

Primul care a făcut parkour
Așa cum vă spuneam, parkour-ul ăsta e un soi de sport extrem. Constă în găsirea celui mai eficient și mai rapid mod de a ajunge din punctul A în punctul B folosind doar mijloacele propriului corp. Practicanții acestui sport se numesc «traceuri», iar practicantele «traceusere». Dar Slobozia nu are practicante. Slobozia îl are doar pe Aurelian Răduță, primul băiat... [citește_tot_articolul]

16 August 2014, 15:50 (26326 vizualizări - 17 comentarii)

REPORTAJ

«Săgeata albastră» de la Amara

«Săgeata albastră» de la Amara

Vasile Iacob are 58 de ani și îl găsiți pe malul lacului, la nudiști. E o legendă vie. A înotat cîndva pentru Clubul Dinamo, 67 de kilometri pe Dunăre, în aval. A ieșit din apă primul, după un maraton epuizant, de 12 ore. Dar lacul nu-l cunoaște pentru performanțele lui de sportiv profesionist... E celebru pentru că a fost primul care a trecut lacul Amara înot, legat de mîini și de picioare!

«Eu cînd înot, parcă visez!»
E mărunt de statură, cu carnea bătută de muncă și ars de soarele verii. Iar în jurul lui s-au țesut legende. «Înoată fără mîini!». «Poate să stea sub apă juma... [citește_tot_articolul]

10 August 2014, 10:05 (7972 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Adam și Eva» în 2014

Reportaj domestic la Slobozia

«Adam și Eva» în 2014

Pe Adam îl cheamă, de fapt, Ștefan... Și lucrează la Jandarmerie. Pe Eva o cheamă Mirela, și l-a reclamat vineri la Poliție pe Ștefan că a intrat peste ea în casă. Casa e a amîndurora, dar sînt despărțiți legal de două luni. Între ei e o mocirlă a unei vieți trăite împreună. Iar din mocirlă privim fiecare dintre noi la spectacolul sordid al vieții lor, al vieților noastre...

Cine n-a greșit niciodată...
Mirela Andrei fumează una dintre țigările alea slim din care nu înțelegi nimic, pe banca din fața blocului, undeva la F-uri, la intrarea în cartierul 500. A chemat presa și televiziunea... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 11:15 (15198 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În căutarea bridge-ului pierdut

În căutarea bridge-ului pierdut

«Bridge-ul este mai tare decît șahul. Este un sport al minții cu cărțile de joc. Te învață să ai încredere și respect în partener. Ce mai, bridge-ul este un mod de viață!» aveam să aflăm, la 5 minute după ce am întîlnit-o pe Valentina Rența, ultima jucătoare de bridge din Slobozia. Doamna Valentina joacă bridge de 40 de ani, participă la campionate naționale și europene, atunci cînd are chef, și timp de 4 luni pe an se retrage în Tenerife... ca să joace bridge! Asta da preocupare «de dat la ziar»!

Bridge-ul nu e pentru proști
Pe doamna Valentina Rența am întîlnit-o la o coadă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 09:50 (9177 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Clivia și doamna Margareta

Clivia și doamna Margareta

Clivia este un crin roșu, adus de prin sudul Africii în Europa în anul 1854. Margareta este proprietara florăriei cu același nume din Slobozia, cea mai mică florărie din tot județul. Ca și crinul al cărui nume l-a ales pentru florăria ei, Margareta are o poveste unică. Este povestea unui om care, de 10 ani, bucură sufletele slobozenilor cu frumusețea florilor pe care le vinde. «Florile hrănesc sufletul!» ne spune ea.

Florile care aduc reconversie profesională
Margareta Frigioiu e mignonă, distinsă, discretă. Are florăria de vreo 10 ani, de pe vremea cînd orașul avea doar două... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2014, 16:20 (7399 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Lacul uitat de la Fundata

Lacul uitat de la Fundata

În zbor de pasăre, pînă la Fundata, sînt vreo 15 kilometri. De-a lungul șoselei, distanța e aproape dublă. Dincoace de calea ferată, pe dreapta cum te duci, în fața haltei a răsărit un un depozit de fructe și legume care stă mai mult închis. Dincolo de linie, e ce a mai rămas din alternativa la nămolul sapropelic de la Amara. Adică Fundata, lacul uitat de orășeni și administrația locală.

Lacul cu 1000 de proprietari Din șosea, lacul magnetizează privirile, fermecător și irezistibil. Dacă nu ești din zonă ori n-ai mai trecut demult pe lîngă el, te înduioșezi brusc în fața acestei oaze... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2014, 11:05 (18152 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

MAMA profesionistă

MAMA profesionistă

Ialomița are peste 700 de copii care necesită una dintre formele legale de asistență socială. Dintre aceștia, peste 104 se află în îngrijirea asistenților maternali. Acest sistem de plasare este funcțional din anul 1998. Iar Geta Andrei se consideră o mamă «profesionistă». După 13 ani alături de un copil cu dizabilități, anul trecut a acceptat să o ia de la capăt. Alături de alți doi copii, de 4 și respectiv 2 ani...

Mamele care salvează destine
La nivelul județului Ialomița există 85 de asistenți maternali profesioniști. Au un salariu de încadrare care abia depășește 800 de lei... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 06:35 (7546 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntariatul ca mod de viață

Voluntariatul ca mod de viață

Deși legiferată oficial, activitatea de voluntariat nu face parte din  preocupările noastre. Pentru străini însă voluntariatul este un stil de viață. O demonstrează un grup de tinere din Spania care au renunțat la familie și prieteni și au venit la Slobozia, pentru a face voluntariat în singurul penitenciar din oraș. Fetele mărturisesc, fiecare cu povestea și visele ei, că această experiență le va schimba viața definitiv...

Povestea Estefaniei
Grupul voluntarelor din Spania este alcătuit din trei tinere, toate convinse că a fi voluntar este mai mult decît o experiență în... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 06:20 (6159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cununiile de aur ale orașului

Cununiile de aur ale orașului

În fiecare an, în cadrul Sărbătorilor Sloboziei, autoritățile locale omagiază cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, și-au serbat «cununia de aur» douăsprezece cupluri. Timp de o jumătate de veac, neștiute de nimeni, destinele lor s-au împletit cu destinul orașului. Iar joi, 29 mai 2014, preț de o clipă, ele au devenit publice...

Douăsprezece cununii, douăsprezece destine
Oficierea cununiilor este fixată pentru orele 15,00, în «Casa Căsătoriilor» de la parterul Primăriei Slobozia. Cuplurile stau cuminți, pe scaune, ascultînd predica oficială. Sînt dovada... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:50 (5654 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

În slujba pantofilor de 44 de ani

În slujba pantofilor de 44 de ani

E magazin mic, ascuns pe un gang de pe Matei Basarab, în jumătatea orașului. La prima vedere, nu are nimic special. Poate doar sloganul: «Cine nu vrea calitate, să meargă în altă parte!». Însă, acolo o găsiți, zîmbitoare, politicoasă, atentă, niciodată obosită.... Și de  44 de ani în slujba pantofilor! O viață de om și o slujbă care, susține doamna Mariana Ștefănoiu, i-a plăcut de cînd se știe. «Pentru că toată viața mea am vîndut pantofi din piele, nu înlocuitori cum se fac acum peste tot!».

O poveste care începe în 1970
Doamna Mariana Ștefănoiu vinde pantofi. Nimic special... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 06:30 (6830 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

«Micul Chopin» a ajuns mare

«Micul Chopin» a ajuns mare

În urmă cu două săptămâni, Liceul de Arte din Slobozia a găzduit cea de-a opta ediție a Concursului Național de Interpretare «Ionel Perlea». Pentru a doua oară de la debutul acestui concurs, premiul I a rămas la Slobozia. Performanța îi aparține lui Sebastian Solomon, elevul cunoscut drept «micul Chopin». Ajuns elev în clasa a VIII-a, Sebastian confirmă astfel nivelul de educație din cadrul acestei unități de învățămînt, dar și un talent desăvîrșit prin mii de ore de muncă...

Un premiu la care visează din clasa a III-a
Sebastian este acum elev în clasa a VIII-a. Orașul îl cunoaște... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 13:45 (7069 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Dan, detectiv particular de provincie

Dan, detectiv particular de provincie

În mai puțin de o lună, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va organiza un concurs pentru obținerea atestatului de detectiv particular. În Ialomița însă, meseria există de cîțiva ani. Deși se numără pe degete, iar contractele sînt rare, detectivii particulari locali nu par să aibă nevoie de mediatizare. Dan face meseria asta de 4 ani și nu a acceptat nici în ruptul capului să fie fotografiat. Dar, susține el, dacă cineva are nevoie cu adevărat de el, îl poate găsi. Noi am reușit după un car de intervenții și doar după ce am jurat pe roșu că nu vom face înregistrări audio-video!

Examenul de detectiv costă 140 de lei... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 11:40 (12937 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Antreprenor la mine acasă

Antreprenor la mine acasă

Florina Ștefan are 25 de ani și 3 slujbe. Crede că oricine poate reuși să dezvolte o afacere, dacă își propune acest lucru. Muncește 18 ore pe zi, e obsedată de cuvîntul dat, dezarmant de sinceră și atît de energică încît, uneori, își dorește ca ziua să aibă 48 de ore ca să realizeze tot ce își propune!

O absolventă de facultate fără viitor
În urmă cu 2 ani intra pe ușa Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița solicitînd să beneficieze de una dintre măsurile active ale instituției. Acum, după două afaceri ratate și mii de ore de muncă își amintește rîzînd ziua... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 18:25 (7838 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Școala de poker

Slobozia: Școala de poker

Într-un oraș care așteaptă investitorii cum i-au așteptat bunicii noștri pe americani, orice inițiativă care aduce locuri de muncă devine lăudabilă. George Lepădătescu speră că va reuși mai mult decît atît. La 38 de ani, după ce a încercat nenumărate variante de afaceri, spune că aceasta reprezintă o soluție pentru oricine. «Vreau să ofer fiecăruia dintre cei care intră aici o șansă. Pentru că, după 7 ani de joc, știu că ea există dacă ai suficientă răbdare să o aștepți!» susține el.

Jucătorul sfințește locul
George Lepădătescu este omul căruia mulți dintre slobozeni îi datorează... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 10:40 (10713 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8322 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11588 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16166 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8010 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12486 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11330 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8570 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8858 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11943 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11118 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9683 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6607 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8873 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9219 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A găsit o borsetă cu 20000 lei într-o benzinărie și a predat-o la Poliție!

Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 14 aprilie a.c., de către un bărbat de 42 ani, din Tîrgoviște, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unei benzinării de pe raza municipiului i-a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:44
(10597 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9181 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferița de 21 ani a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet!

Vineri, 13 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, pe DJ 212 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce o tînără, de 21 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:40
(9208 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Un copil de 12 ani a furat o bicicletă din curtea unui consătean

Un bărbat de 42 ani, din comuna Jilavele, a sesizat Poliția vineri, 13 aprilie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și au furat o bicicletă. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:38
(8985 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 85 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 17 aprilie 2012, sînt disponibile 85 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:29
(8361 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...