Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă»

ex-edilul comunei Ciulnița spune lucruri trăsnite funciar

«suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă»

O muscă și al său traseu puțin sinuos după ce a părăsit o locație din pupa vacii și tacticoasă s-a așezat pe căciula unui domn de la Garda de Mediu Ialomița, l-a făcut pe acesta din urmă să emită o adresă către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Acest MADR fără de care nu se pot încasa subvenții, gestionar al unor situații fără de ieșire și total rupt de realitatea ultimilor ani a repartizat deja țidula către «rezolvare cu celeritate». Dar, să parcurgem traseul muștei, care începe întotdeauna în zone cu materie organică în descompunere, adică urât mirositoare.

 

De ce să te simți «istoric» cu musca pe căciulă?... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2026, 16:10 (2983 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

Proces cu scandal la Tribunalul Ialomița

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

bonus: Firma Drumuri și Poduri SA, în vizorul DNA

Conform datelor oficiale, la începutul lunii decembrie 2025, Drumuri și Poduri SA, una dintre societățile Consiliului Județean Ialomița, și-a cerut insolvența la Tribunalul Ialomița. Firma are datorii de 3,4 milioane de lei și creanțe de peste 12,4 milioane de lei. Ceea ce ar fi părut o simplă procedură, s-a transformat însă într-un adevărat război juridic după ce Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița s-a opus intrării în insolvență. Fiscul ialomițean reclamă nerespectarea procedurilor legale impuse de un astfel de demers.

 

Insolvență acceptată de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 16:10 (4679 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Activitatea Drumuri și Poduri SA Ialomița, în vizorul Direcției Naționale Anticorupție

Activitatea Drumuri și Poduri SA Ialomița, în vizorul Direcției Naționale Anticorupție

După ani în care DNA aproape că a uitat de corupția din județ, instituția și-a îndreptat din nou atenția către Ialomița. De această dată, procurorii anticorupție sunt interesați de Drumuri și Poduri SA Ialomița. Redacția noastră a intrat în posesia unei cores­pondențe purtată de DNA-Structura Centrală și Drumuri și Poduri SA Ialomița, procurorii solicitând documente legate de activitatea firmei. Totul pentru a aduna probe într-un dosar penal ce vizează infracțiuni asimilate faptelor de corupție. În așteptarea unei decizii din partea instanței pri­vind falimentul, Drumuri și Poduri SA face obiectul și unei misiuni de audit a Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2025, 09:40 (8617 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8180 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

Șpagă de 12 mii de euro

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

În urmă cu câteva zile, anchetatorii Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală au descins la Amara și l-au condus la audieri pe șeful împuternicit al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, Rareș Gabriel Bulimej. Acesta este acuzat de «luare de mită în formă continuată», fiind prins în flagrant în timp ce primea șpagă 12 mii de euro. Reținut pentru 24 de ore, Bulimej a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, cu încuviințarea judecătorilor.

 

Șpagă pentru urgentarea avizelor de muncă Ancheta care îl... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 16:05 (13849 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19237 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Ancheta Direcției Naționale Anticorupție, în cadrul căreia două persoane au fost reținute la sfârșitul săptămânii trecute, sub acuzația de «trafic și cumpărare de influență» se mută în județul Ialomița. Un al treilea inculpat al cauzei, avocat al Baroului Ialomița, a fost arestat în urmă cu o lună, după ce a fost prins în flagrant în timp ce primea suma de 17000 de euro. Avocatul a pretins că are influență pe lângă magistrații din cadrul Curții de Apel București și că-i poate determina să dea o sentință mai blândă într-un dosar de «tentativă la omor».

 

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 17:25 (12240 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Caravana «George&Comp» a corupt alegătorii!

Țățica Rodica și-a asumat paternitatea denunțului

Caravana «George&Comp» a corupt alegătorii!

O mai țineți minte pe țățica Rodica, cu ochii șiroindă de lacrimi și suspinând că ea nu-l mai poate iubi pe George?! Ei, bine, să te fe­rească Dumnezeu de ura unei femei înșelate în dragostea politică... Mai ales când e măritată și soțul iubit știe să facă plângeri la DNA.

Voi m-ați făcut, eu vă omor! Mai an, țățica Rodica vărsa lacrimile râu pentru că George a înșelat-o politic. Iar la ceva săptămâni distanță, convalescentă încă, se refugia on-line în brațele soțului întrebându-se retoric: «Auzi, iubitule, ce zice lumea... Că de unde avem noi banii?! Păi, de unde avem noi bani, iubitule... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2024, 14:05 (11891 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Urziceni au trimis la DNA 3 dosare penale

În 2023

Procurorii din Urziceni au trimis la DNA 3 dosare penale

Direcția Națională Anticorupție a fost sesizată anul acesta de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni cu privire la 3 cauze penale. Spețele vizează obținerea ilegală de fonduri acordate de Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură.

Dosarele sunt în verificare Potrivit informațiilor oficiale oferite de Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni, faptele sesizate către Direcția Națională Anticorupție au fost aduse în atenția organelor judiciare din Urziceni în cursul anului 2020. În fapt, funcționari publici din primării aflate pe raza de competență ai instituției sunt... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2023, 14:20 (9159 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis, în urmă cu o săptămână, respingerea cererii de prelungire a numirii în funcția de șef al Serviciului de combatere a corupției la nivel înalt, din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, a procurorului Marius Pată. Înainte de a-și desfășura activitatea la DNA, magistratul a fost șeful Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. La București, Marius Pată a coordonat ancheta ce l-a vizat pe chirurgul Mircea Beuran, acuzat că ar fi primit 10 mii de euro mită de la un medic pentru a-i asigura funcția de asistent universitar.

S-ar putea întoarce la PJ Urziceni... [citește_tot_articolul]

16 August 2021, 15:10 (5146 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Magistrații Curții de Apel București au dat vineri, 13 august a.c., o sentință definitivă în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița. Acuzat de Direcția Națională Anticorupție de fapte de corupție, Silvian Ciupercă a fost achitat definitiv. De asemenea, au fost achitați și Liviu Mușat și Mariana Vișan, director general și director adjunct în cadrul Asociației de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, anchetați în aceeași cauză.

Proces încheiat după 7 ani
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a debutat în toamna... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 16:30 (11057 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița controlează legalitatea administrării pajiștilor județului

DNA suflă în ceafa primarilor

Prefectura Ialomița controlează legalitatea administrării pajiștilor județului

Un raport intermediar al Prefecturii Ialomița reflectă «neconformități» care vizează administrarea pajiștilor județului de către administrațiile locale. Controlul Prefecturii a fost solicitat după ce DNA l-a anchetat pe primarul comunei Axintele, Tudor Grigore, acuzat că i-a dat în folosință fiului său o parte din islazul comunal. În cele 16 localități verificate până în prezent au fost identificate «supraînsămânțări, modificări ale limitelor teritoriale, suprafețe cultivate cu cereale, gropi de gunoi, livezi și locuri de casă».

Afaceri cu pajiștile județului În anul 2013,... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2021, 10:10 (6555 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Scandalul demiterii șefei Învățământului ialomițean se mută la Direcția Națională Anticorupție. Alături de alți 9 inspectori școlari generali din țară, Luminița Barcari este semnatara unei plângeri penale în care se reclamă fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual», comise de reprezentanți ai Ministerului Educației. Sesizarea la DNA s-a făcut după ce Ministerul Educației a decis să-i demită pe șefii inspectoratelor școlare, care și-au recâștigat funcțiile de conducere în urma unor procese în instanță, oferindu-le calificative «nesatisfăcător» în urma evaluării activității din anul școlar precedent. La scurt timp, reprezentanții instituției au anunțat public faptul că întocmirea documentelor... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2018, 16:25 (14784 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14167 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Mai multe informații prezentate de presa centrală confirmă faptul că Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, și Marian Vanghelie, primarul Sectorului 5 din București, împart aceeași celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei. Ambii au fost arestați preventiv la solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție.
Silvian Ciupercă a fost reținut la începutul lunii februarie 2015, alături de Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cei doi sînt acuzați de comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției, printre care «trafic de influență» sau «luare de mită». În cazul primarului Marian Vanghelie, din Sectorul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2015, 15:30 (8152 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34049 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10474 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Investiție de 1,6 milioane lei, sub lupa anchetatorilor

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Ideea reabilitării Pieței Agroalimentare din Fetești datează de pe vremea mandatului lui Radu Văcăruș, unul dintre cei mai longevivi primari ai orașului. Investiția a demarat însă abia în anul 2009, după primul an de mandat al administrației Catrinoiu. La mai puțin de un an însă, proiectul a fost sistat din cauza unor probleme tehnice. Acum, Piața Agroalimentară Fetești e funcțională de 3 luni. Dar povestea acestei investiții a intrat în atenția DNA și face obiectul unei anchete...

Ancheta DNA verifică legalitatea investiției
Investiția în modernizarea Pieței Agroalimentare din... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:33 (13031 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni au intervenit la 11 incendii de vegetație uscată

Pompierii ialomițeni au intervenit la 11 incendii de vegetație uscată

Sâmbătă și duminică, 5/6 februarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea mai multor incendii de vegetație uscată, în mai multe localități din județ. Astfel, la Gârbovi ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2022, 14:15
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

La sfârșit de săptămână, 10 persoane au fost sancționate pentru încălcarea măsurii de carantină la domiciliu și 62 de persoane au fost amendate pentru că nu au purtat masca de protecție. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2022, 14:05
(2908 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în februarie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că începând de luni, 7 februarie a.c., românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1, ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2022, 13:35
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 182 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22908, fiind înregistrate 182 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2022, 15:50
(8507 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 174 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22726, fiind înregistrate 174 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2022, 16:10
(1639 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 270 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22552, fiind înregistrate 270 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2022, 15:40
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au legitimat 1368 de persoane și au verificat respectarea prevederilor legale dispuse în contextul Stării de Alertă și a măsurilor sanitare în 584 de societăți ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2022, 15:20
(1751 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Peste 200 de elevi sunt infectați cu SARS-CoV-2

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, peste 200 de elevi din județ sunt infectați cu SARS-CoV-2. De asemenea, 65 de cadre didactice au fost diagnosticate cu boala infecțioasă ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2022, 14:30
(14293 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționează 3,5% din impozitul anual către entitățile nonprofit

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că prin OUG nr. 8/2021, pentru modificarea și completarea Codului Fiscal, a fost stabilit dreptul contribuabililor ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2022, 14:00
(10833 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Locuri de muncă în Danemarca și Portugalia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin intermediul Serviciului EURES din cadrul AJOFM Ialomița, promovează oferta unui angajator din Danemarca de 165 locuri de muncă (100 locuri pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2022, 12:00
(3698 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat aproximativ 615 locații, 12 societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada stării de ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2022, 16:30
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 251 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22282, fiind înregistrate 251 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2022, 16:05
(2613 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Număr scăzut al copiilor vaccinați anti-COVID-19

La o săptămână de la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 a copiilor cu vârste cuprinse între 5 și 12 ani, autoritățile sanitare din Ialomița au făcut publice primele cifre privind imunizarea micuților ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2022, 16:00
(5625 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Coșereni: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În noaptea de miercuri spre joi, 2/3 februarie a.c., la ora 00,25, în zona localității Coșereni, s-a produs un accident rutier. Un șofer a pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina într-unul dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2022, 10:00
(3313 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 248 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22031, fiind înregistrate 248 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 15:30
(10420 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Joi, 3 februarie 2022, RAJA Constanța nu va putea asigura alimentarea cu apă în Căzănești, în intervalul orar 08,30-16,30, ca urmare a unei lucrări programate de către furnizorul de energie electrică la ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 15:10
(5615 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: I-a luat foc mașina

Roșiori: I-a luat foc mașina

Marți, 1 februarie a.c., în jurul orelor 23,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la autoturismul unui cetățean din comuna Roșiori. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 12:40
(3974 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Documentele necesar a fi depuse în vederea solicitării șomajului tehnic 2022

În Monitorul Oficial nr. 99/31.01.2022 a fost publicat Ordinul nr. 94 din 28 ianuarie 2022, pentru aprobarea modelului documentelor prevăzute la art. 2, alin. (1), din Ordonanța de urgență a Guvernului ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 12:05
(13221 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Doi tineri răniți într-un accident rutier

Sinești: Doi tineri răniți într-un accident rutier

În seara zilei de marți, 1 februarie a.c., în afara localității Sinești s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un tânăr, în vârstă de 20 de ani, din comuna Sfântul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 11:40
(4394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


AJOFM Ialomița: 4,42%, rata șomajului în luna decembrie 2021

La sfârșitul lunii decembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4116  șomeri (din care 1815 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 19:05
(16606 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Non-violența în școli, prioritatea polițiștilor din cadrul Biroului Siguranță Școlară

Pentru a celebra «Ziua Internațională a Non-violenței în Școli» (30 ianuarie), la nivel național a fost inițiat Proiectul pentru reducerea violenței fizice și psihologice în unitățile de învățământ preuniversitar ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 18:25
(19414 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor sanitare, monitorizate de polițiștii ialomițeni

Luni, 31 ianuarie a.c., 70 de polițiști ialomițeni au desfășurat activități pentru verificarea respectării măsurilor de protecție sanitară și a celor privind distanțarea fizică în toate zonele aglomerate ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 18:10
(4290 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 227 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21783, fiind înregistrate 227 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 16:05
(2806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 29 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, Polițiștii Serviciului Rutier au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 36 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 18:20
(2416 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Polițiștii ialomițeni au desfășurat 13 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița, intervenind totdată la peste ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 18:10
(2958 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21556, fiind înregistrate 119 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 16:10
(8471 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Bărbat rănit într-un accident rutier

Jilavele: Bărbat rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 31 ianuarie a.c., pe DN1D, în afara localității Jilavele, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 16:00
(3270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21437, fiind înregistrate 63 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 16:10
(8518 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Două persoane rănite într-un accident rutier

Jilavele: Două persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 30 ianuarie a.c., un grav accident de circulație s-a produs pe raza localității Jilavele. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de 47 de ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 12:15
(2631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina într-un șanț

Ialomița: S-a răsturnat cu mașina într-un șanț

În seara zilei de sâmbătă, 29 ianuarie a.c., pe DJ201B, în afara localității Rași, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 09:50
(10774 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Rași accident


Ultimele comentarii
Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...