Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

USR: «Fără păcănele în Slobozia!»

USR: «Fără păcănele în Slobozia!»

Vineri, 6 martie 2026, consilierii locali USR Slobozia au depus un proiect de hotărâre prin care să se elimine «păcănelele» din municipiul reședință de județ. «Jocurile de noroc... [citește toată știrea]

6 Martie 2026, 14:20 (3391 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

Așa cum probabil nu știați și, sincer, vă înțelegem, «joaca» redistribuirii a trimis în Parlamentul României după Alegerile din 1 decembrie 2024 anumite «personalități». Mandate «întregi», adică voturile acordate raportate la numărul de alegători, au obținut deputatul Partidului Social Democrat, Ștefan Țintă, și cvasinecunoscutul deputat al Alianței pentru Unirea Românilor, coordonator AUR pentru Ialomița, Silviu Florin Oancea. Ceilalți deputați cu care s-a pricopsit Ialomița au fost «redistribuiții» Florin Caragață și Sorin George Oltenașu, parașutați de regina «interzisă» a suveranismului Diana Șoșoacă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2026, 10:05 (2268 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

USR Ialomița: Cerem măsuri urgente și sancțiuni reale în cazul de la Centrul «Alexandra» din Slobozia

USR Ialomița: Cerem măsuri urgente și sancțiuni reale în cazul de la Centrul «Alexandra» din Slobozia

USR Ialomița solicită conducerii DGASPC Ialomița și Consiliului Județean să iasă rapid din pasivitate și să dispună măsurile care se impun în cazul revoltător al copiilor ținuți legați în... [citește toată știrea]

1 Aprilie 2025, 17:10 (5964 vizualizări - 10 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

COMUNICAT DE PRESĂ

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

Ialomița, 16 octombrie 2024-Uniunea Salvați România (USR) Ialomița a depus astăzi, la Biroul Electoral Ialomița, dosarele candidaților pentru Alegerile Parlamentare din acest an. Sunt oameni tineri și determinați, antreprenori și ialomițeni întorși din diaspora, parte din echipa Elenei Lasconi pentru Ialomița. O echipă ambițioasă ce-și asumă o luptă corectă în Parlament pentru interesele economice și de dezvoltare ale județului Ialomița-un județ bogat, dar sărăcit și depopulat de cea mai importantă resursă activă, tinerii. O echipă axată pe soluții prioritare pentru ialomițeni, care merită un trai decent și normalitatea de a-și găsi rostul, aici, acasă, î... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 14:40 (7002 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«USR are soluții pentru a guverna eficient România!»

Alexandru Horhocea, vicepreședintele USR Ialomița

«USR are soluții pentru a guverna eficient România!»

În prima decadă a lunii sep­tem­brie 2024, Partidul USR a anunțat că va candida «singur» pe listele pentru Alegerile Parlamentare. În acest context, Alexandru Horhocea, vice­preșe­dinte al USR Ialomița, asigură că toți viitori candidați sunt conștienți de așteptările electoratului: «USR are soluții pentru a guverna eficient România! Iar pentru Ialomița soluțiile sunt la îndemâna tuturor...».

 

Lasconi în Ialomița USR Ialomița susține activ candida­tura Elenei Lasconi, cel mai bine plasat candidat al... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2024, 08:50 (2576 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ne pregătim activ pentru Alegerile Parlamentare și Prezidențiale!»

Alexandru Horhocea, vicepreședinte USR Ialomița

«Ne pregătim activ pentru Alegerile Parlamentare și Prezidențiale!»

La două luni de la Alegerile Locale, USR Ialomița dă startul campaniei pentru Alegerile din iarnă. Alexandru Horhocea, vicepreședinte USR Ialomița și coordonator al campa­niei pentru Ialomița, susține că bilanțul Alegerilor din iunie este unul pozitiv. De ase­menea, Horhocea crede că USR Ialomița are șansa de a oferi Ialomiței un mandat de parlamentar. «Ne pre­gătim activ pentru Alegerile Parlamentare și Prezidențiale. Rămânem o alternativă politică viabilă și o soluție politică locală pentru așteptările cetățenilor județului!» declară Alexandru Horhocea.

 

Bilanț USR în Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 August 2024, 10:20 (2818 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR Ialomița o susține pe Elena Lasconi la Alegerile Prezidențiale

USR Ialomița o susține pe Elena Lasconi la Alegerile Prezidențiale

Delegația USR Ialomița a susținut candidatura Elenei Lasconi pentru poziția de candidat la Alegerile Prezidențiale de anul acesta. Cei 6 membri ai delegației și-au exprimat deschis votul miercuri, 26 iunie 2024, pe lista candidaților Biroului Național al USR figurând și un ialomițean, Alexandru Horhocea, vicepreședinte al filialei județene și președinte al USR Slobozia.

 

Lasconi pentru Prezidențiale USR Ialomița este alături de Elena Lasconi în cursa acesteia pentru Președinția României. Delegația ialomițeană, formată din 6 membri, a susținut deschis candidatura... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2024, 15:05 (5429 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Locomotivele» electorale ale ADU pentru Ialomița

«Locomotivele» electorale ale ADU pentru Ialomița

Alianța Dreapta Unită și-a lansat oficial candidații «locomotivă» pentru Con­siliul Județean și Primăria Slobozia. Evenimentul, desfășurat săptămâna trecută la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, a fost pre­zidat de către candidatul care deschide lista ADU pentru Europarlamentare, Dan Barna. «Avem candidați pentru toate administrațiile locale. Dar azi vom prezenta oficial doar doi dintre candidați... Din pă­cate, presiunile la care sunt supuși candidații noștri după nominalizare ne fac să fim re­zervați. Pentru că, de fiecare dată când anunțăm un candidat, acesta este intimidat!» a susținut Octavian Săvoiu, pre­ședintele... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2024, 15:35 (9324 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Mihai Tănăsescu, candidatul USR pentru Slobozia

USR Ialomița desparte apele politicii locale

Mihai Tănăsescu, candidatul USR pentru Slobozia

USR Ialomița și-a desemnat oficial candidatul pentru Primăria Slobozia. «Cu mare entuziasm, vă anunțăm că Tănăsescu Mihai este candidatul USR pentru Primăria Slobozia. În urma votului din cadrul adunării generale a filialei USR Slobozia, colegul nostru Mihai a fost ales să ne reprezinte viziunea pentru un oraș mai bun!» se susține pe pagina de Facebook a filialei.

 

O decizie previzibilă Filiala USR l-a desemnat oficial pe Mihai Tănăsescu drept candidat la funcția de primar al Sloboziei la Alegerile Locale din 2024. Decizia a fost adoptată î... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 14:10 (15803 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

USR Ialomița: «Prezența femeilor în politică este importantă pentru o reprezentativitate adecvată!»

Uniunea Salvați România (USR) Ialomița a organizat duminică, 10 martie 2024, la Slobozia, o acțiune dedicată femeilor, atât celor implicate politic, cât și celor care nu au curajul... [citește toată știrea]

11 Martie 2024, 14:20 (16239 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Am învățat! Ne-am maturizat! Suntem pregătiți pentru Alegeri!»

Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița

«Am învățat! Ne-am maturizat! Suntem pregătiți pentru Alegeri!»

Apariția Alianței Dreapta Unită (USR-PMP-Forța Dreptei) complică scena politică locală și generează confuzii la nivelul electoratului de Dreapta. Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița, susține că soluția identificată de cele trei formațiuni politice reprezintă singurul răspuns politic posibil la capcana electorală generată de alianța dintre PNL și PSD: «Aceste două partide nu urmăresc reprezen­tarea noastră, ci să rămână la guvernare cu orice preț!».

 

4 ani în Opoziție Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița crede că cei 4 ani de mandat au fost... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2024, 14:20 (17018 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia se confruntă în 2024 cu o adevărată renaștere democratică. Numărul mare de candidați la primărie este un semnal clar al dorinței de schimbare și diversitate. Acest fenomen nu este doar o consecință a nemulțumirii față de vechile administrații, ci și un pas pozitiv către un viitor mai promițător.
De prea mult timp, Slobozia a fost martora unei conduceri statice sub PSD și PNL. Aceste partide, care au dominat scena politică locală de la începutul anilor ’90, par să se fi concentrat mai mult pe propriile interese decât pe dezvoltarea orașului. Promisiunile nereali­zate și pro­iectele abandonate au devenit o rutină, în timp ce infrastructura și servi­ciile publice au rămas în urmă.... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 15:05 (19461 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

USR Ialomița: «Managerul spitalului din Urziceni trebuie demis de urgență! Este inadmisibil ca o femeie să fie lăsată să nască pe trotuarul din fața spitalului!»

Consilierii USR Elena Radu și Gabriel Cateliu au cerut în dese rânduri și vor cere încă o dată, astăzi, în ședința Consilului Local al Municipiului Urziceni, primarului PNL, Constantin Sava, demiterea managerului... [citește toată știrea]

1 August 2023, 21:10 (14798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR Ialomița a lansat petiția «Vrem Slobozia verde!»

USR Ialomița a lansat petiția «Vrem Slobozia verde!»

USR Ialomița a lansat la sfârșitul lunii mai 2023 petiția «Vrem Slobozia verde!». Inițiativa filialei județene a USR își propune să determine autoritățile locale să aloce mai multe fonduri pu­blice pentru investiții în spații verzi.

3 priorități investiționale Petiția on-line lansată de USR Ialomița propune slobozenilor să susțină 3 priori­tăți investiționale în reabilitarea și reamenajarea spațiilor verzi ale Sloboziei. Prima prioritate identificată este reabilitarea Parcului Tineretului, spațiu care «nu a mai fost amenajat de 30 de ani și este într-o stare deplo­rabilă». O a doua... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2023, 12:10 (5418 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR cere desființarea instituțiilor care cheltuiesc inutil banii publici

USR cere desființarea instituțiilor care cheltuiesc inutil banii publici

USR a prezentat săptămâna trecută o listă de agenții și insti­tute care risipesc banii publici și pe care coaliția PSD-PNL ar trebui să le desființeze sau să le reorganizeze de urgență pentru a opri jaful din bani publici. Spre exemplu, printre acestea se numără Acade­mia Oamenilor de Știință din România, care are un buget de 10 milioane de lei anual. Pentru a prezenta dimensiunile acestui «jaf public» USR va pu­blica săptămânal pe site-ul www.oprimjaful.ro informații în care va arăta ce s-ar putea face cu banii economisiți de la toate agențiile și institutele inutile.

«Vârful de lance» al USR... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2023, 12:50 (11797 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR acuză PNL/PSD de politizarea Legii Educației

USR acuză PNL/PSD de politizarea Legii Educației

PSD și PNL au blocat la sfârșitul lunii aprilie 2023 amendamentele USR privind autonomia școlilor de a decide ce profesori angajează. USR Ialomița condamnă, alături de parlamentarii USR, stoparea acestui proces de moder­nizare a învățământului românesc fără de care «orice discuție despre autonomia școlilor este pură ipocrizie».

Încă un pas înapoi Modernizarea învățământului românesc nu se poate face fără a lăsa școlilor libertatea de a angaja profesori performanți și dedicați meseriei, susține public USR. Parlamentarii USR au depus o serie de amendamente care ar fi permis creșterea... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2023, 17:40 (4400 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Președintele USR, Cătălin Drulă, la Slobozia

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Joi, 20 aprilie 2023, președintele USR, Cătălin Drulă a vizitat Ialomița, oprindu-se la Slobozia, fiind însoțit de vicepreședintele formațiunii politice, Vlad Voiculescu. Conducerea USR s-a întâlnit cu antreprenorii locali din domeniile agriculturii și industriei alimentare. La finalul vizitei, Cătălin Drulă a organizat o conferință de presă în care a criticat actuala Coaliție de Guvernare.

«Scumpirile nu sunt un fenomen natural!» În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în Ialomița, Cătălin Drulă a discutat cu antreprenorii locali cu privire la problemele pe care aceștia le întâmpină... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 21:05 (6537 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

USR acuză PSD de politizarea Autorității Electorale Permanente

USR acuză PSD de politizarea Autorității Electorale Permanente

USR acuză coaliția PSD-PNL-UDMR de modificarea condițiilor de angajare la Autoritatea Electorală Permanentă, instituție care verifică între altele corectitudinea procesului electoral, astfel încât acum poate fi mai ușor politizat. Senatorul USR Radu Mihail a declarat public că «PSD se pregătește să captureze cea mai importantă instituție pentru alegerile democratice din România». Autoritatea Electorală Permanentă este o instituție-cheie în organizarea alegerilor și în controlul finanțării partidelor politice.

Contează cine numără voturile Într-un comunicat de presă remis publicității... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 12:40 (7638 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Inițiativă parlamentară privind combaterea mai eficientă a ambroziei

Deputatul USR Alin Apostol modifică Legea 62/2018

Inițiativă parlamentară privind combaterea mai eficientă a ambroziei

Deputatul USR Alin Apostol a depus un proiect de lege pentru o combatere mai eficientă a ambroziei pe tot parcursul anului și pentru o mai bună colaborare între proprietarii de terenuri și autorități. Sute de mii de români sunt afectați în fiecare an de alergia la ambrozie și legea actuală este cu mult depășită.

Un proiect de lege mai bun Concret, proprietarii de terenuri, dar și administratorii de drumuri publice sau lacuri trebuie să elimine ambrozia imediat după ce răsare și până când înflorește sau în termen de 15 zile de la primirea unui avertisment din partea autorităților publice... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2023, 14:10 (11188 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

USR cere mereu simplu și concret: «Vrem aer curat în Slobozia, pădurea este soluția!»

USR cere mereu simplu și concret: «Vrem aer curat în Slobozia, pădurea este soluția!»

Ani de zile a fost agreat la nivel comunicațional -de toate partidele și în mod unanim- faptul că sunt necesare împăduriri și necesitatea perdelelor forestiere, nu doar în Slobozia, ci în tot județul. Bărăganul -știm acest lucru- se află în pericol real de aridizare dar, iată, acum când avem șansa de a realiza concret prima pădure urbană in Slobozia, PSD SE „OPUNE“ prin ABȚINERE CU VEHEMENȚĂ! refuzînd inițiativa ONG-ului „Pădurea Copiilor“, privind plantarea -TOTAL GRATUITĂ a suprafeței de 8 ha de pădure in vecinatatea cartierului nou, fix în zona de Nord a Sloboziei, de unde știm deja prea bine cu toții, că ne „bate“ vântul.
Doar PSD refuză și se abține de la vot, alegând pârloaga în locul pădurilor urbane în Slobozia!... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2023, 17:20 (6079 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
232 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 22 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27100, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 21 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 16:40
(3720 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 21 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27098, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 20 aprilie ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:35
(4869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Miercuri, 20 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, două echipaje din cadrul Stației de Pompieri  Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:05
(8550 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Peste 620 de articole vestimentare și de încălțăminte contrafăcute, în valoare de 220000 de lei, au fost descoperite și confiscate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, în ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 15:25
(12721 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Marți, 19 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-BT Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 17:30
(16518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 20 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27094, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 19 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 16:15
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 2 mai 2022 primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA). Valoarea sprijinului financiar ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 15:00
(9697 vizualizări - 0 comentarii)


DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

Un bătrân de 71 de ani a murit în dimineața zilei de miercuri, 20 aprilie a.c., în timp ce se afla la volan. Datele IPJ Ialomița arată faptul că acesta ar fi suferit un infarct. Alături de el, în mașină ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 14:00
(11871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21A infarct șofer


Fetești: Trafic îngreunat din cauza unei macarale blocate pe șosea

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează că miercuri, 20 aprilie a.c., traficul pe Autostrada Soarelui, în zona municipiului Fetești, se desfășoară cu dificultate din cauza unei macarale care a ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 13:40
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin pentru semenii nevoiași acordat de Protopopiatul Urziceni

Sprijin pentru semenii nevoiași acordat de Protopopiatul Urziceni

În preajma Sărbătorii Învierii Domnului, în speranța de a aduce o rază de lumină specifică acestei mari sărbători a creștinătății, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 17:15
(9338 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, reprezentată de trei eleve la Olimpiada de Limba și Literatura Română pentru liceu

În perioada 26-30 aprilie 2022, la Slobozia, se desfășoară Etapa Națională a Olimpiadei de Limba și Literatura Română pentru liceu. La această competiție vor participa 173 de elevi din întreaga țară, însoțiți ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 17:00
(25319 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Marți, 19 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27090, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de luni, 18 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 16:15
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Eveniment dedicat bibliotecarilor, desfășurat la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia

Miercuri, 27 aprilie 2022, de la orele 12,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia organizează o serie de manifestări dedicate «Zilei Internaționale a Cărții și Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 15:30
(9640 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, pe primul loc la nivelul județului în ceea ce privește activitatea de autorecenzare

În intervalul 14.03-18.04.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 45540 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 15:15
(25028 vizualizări - 1 comentariu)


Programul casieriilor RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor Pascale

În intervalul 22-25 aprilie 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Pentru efectuarea plăților, abonații pot folosi serviciile ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 13:15
(20458 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Acțiuni de prevenire a incendiilor în lăcașurile de cult

Inspectorii de prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița vor desfășura în această perioadă acțiuni de control și informare preventivă la lăcașurile ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 12:00
(11360 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 aprilie 2022, termen limită pentru depunerea a 6 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 aprilie 2022, este termenul limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 11:00
(16540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Luni, 18 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27089, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de duminică, 17 aprilie ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 16:10
(5942 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 10 victime

Ialomița: 4 accidente, 10 victime

Vineri, 15 aprilie a.c., două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:55
(2789 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiști la Perieți

Sâmbătă, 16 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat, în comuna Perieți, un bărbat de 41 de ani, din localitatea Misleanu, împotriva căruia a fost instituită ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:20
(3143 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani din Bordușelu, dispărută

Fată de 14 ani din Bordușelu, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o minoră, de 14 ani, care ar fi plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații cu privire la depistarea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:10
(10867 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județului Ialomița: Programul «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă», lansat oficial

Instituția Prefectului Județului Ialomița: Programul «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă», lansat oficial

Luni, 18 aprilie a.c., a fost lansat oficial programul ecologic «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă». Această inițiativă are ca scop identificarea participanților la trafic care aruncă gunoaie din ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 14:40
(12916 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 17 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27087, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2022, 17:05
(4630 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 16 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27084, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 15 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2022, 16:10
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 15 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27082, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 14 aprilie ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 16:35
(2068 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident cu cinci victime

Vineri, 15 aprilie a.c., trei echipaje din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, la ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 14:40
(6938 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Incendii la Murgeanca și Dridu

Incendii la Murgeanca și Dridu

Joi, 14 aprilie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de baloți și gunoi menajer, produs în satul Murgeanca. Trei echipaje de ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 14:25
(11158 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 2 milioane de utilizatori pentru Spațiul Privat Virtual

2 milioane de contribuabili sunt înregistrați în Spațiul Privat Virtual (SPV), un serviciu gratuit, disponibil 24h/24h, 7 zile/7 zile, prin intermediul căruia se pot depune declarații sau cereri, solicita ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 12:20
(11565 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: Biciclist sub influența alcoolului, rănit într-un accident rutier

Miercuri, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 20,30, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că la ieșire din localitatea Smirna s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 17:15
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mandate de executarea a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

O femeie de 26 de ani, din Bărbulești, și doi bărbați, de 52 și 27 de ani, domiciliați în Axintele și Munteni-Buzău, care se sustrăgeau pedepselor cu închisoarea, au fost depistați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 17:00
(16397 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...