Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3856 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Accident de muncă la Rădulești

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița investighează un accident de muncă produs pe raza localității Rădulești, la o fermă din localitate. În urma evenimentului, un om a murit, iar alți doi au fost răniți. Se pare că ferma unde s-a produs accidentul aparține fiului primarului din localitate. Cercetările în acest caz sunt în curs. Socie­tatea care are în administrare ferma riscă amenzi de peste 20 mii de lei, pentru nesuprave­gherea angajaților și a modului în care aceștia respectă normele de protecție a muncii.

 

S-au urcat în cupa unui utilaj... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 12:35 (15468 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Reviga ca urmare a unui accident de muncă

Anchetă penală la Primăria Reviga ca urmare a unui accident de muncă

Autoritățile locale din comuna Reviga sunt vizate de un dosar penal după ce unul dintre angajații Primăriei a suferit un accident în timp ce se afla la serviciu. Verificările polițiștilor se efectuează în paralel cu cele ale Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, existând suspiciunea că muncitorul nu avea asigurat echipamentul de protecție atunci când s-a aflat la lucru. Oficialii Primăriei Reviga nu au putut fi contactați pentru un punct de vedere.

Cercetările sunt în curs În a doua jumătate a lunii februarie 2023, un muncitor necalificat din cadrul Primăriei Reviga a fost trimis... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2023, 13:50 (15207 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finali­zat definitiv cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în august 2022 în incinta fermei de vaci a societății Teletext, firmă care deține brandul de lactate «Diami». În urma accidentului, muncitorii Victor Enache și Ștefan Neagu și-au pierdut viața, într-un cheson în care se depozitează dejec­țiile provenite de la animale. Documentul inspectorilor de muncă pare să-i incrimineze pe cei doi bărbați care și-au pierdut viața. Apărătorii angajați de familiile decedaților susțin faptul că raportul întocmit de către Inspectoratul Teritorial de Muncă prezintă numeroase inadvertențe cu privire la această tragedie, iar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2022, 12:55 (5808 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

ITM Ialomița a decis

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finalizat cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami», după 4 luni de la producerea incidentului. Societatea a primit 3 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 50 mii de lei, pentru nerespectarea normelor privind sănătatea și securitatea în muncă. Totodată se pare că una dintre cauzele principale ale tragediei ar fi consumul de alcool. Concluziile finale le vor stabili procurorii și polițiștii, o anchetă penală desfășurându-se la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Concluziile inspectorilor ITM Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 14:10 (16117 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe... [citește toată știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20 (14910 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Accident de muncă sau «ucidere din culpă»?

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Un grav incident s-a petrecut duminică, 21 august a.c., în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami». Doi muncitori au murit pe loc, în timp ce încercau să schimbe un furtun, conectat la bazinele în care se colectează dejecțiile provenite de la animale. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către Poliția Slobozia, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Patronul societății, Dumitru Crișan dă vina pe angajații care și-au pierdut viața: «Au făcut de capul lor... Hai, la revedere!». Ancheta penală se desfășoară sub aspectul comiterii infracți­unii de «ucidere din culpă», dar se are... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 21:10 (21495 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Un bărbat, beneficiar al Legii 416/2001 privind venitul minim garantat, din comuna Gheorghe Lazăr și-a pierdut viața în urmă cu o lună, în timp ce făcea curățenie pe o stradă din localitate. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița nu au ajuns încă la o concluzie cu privire la cauza reală a decesului. În timp ce polițiștii au consemnat că moartea bărbatului a survenit în urma unui accident rutier, inspectorii ITM Ialomița susțin că ar fi fost vorba despre un accident de muncă. Oficialii Primăriei Gheorghe Lazăr s-au ferit să ofere detalii cu privire la împrejurările în care muncitorul și-a pierdut viața, așteptând finalizarea celor două anchete... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 13:40 (13787 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Procurorii și polițiștii din Urziceni au deschis un dosar penal în cazul unui accident de muncă petrecut la ferma Agricola Axintele, din aceeași comună. Se pare că societatea este controlată de fiul primarului localității, Grigore Tudor. «Verificările sunt în curs!» au precizat repre­zentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

A murit pe loc Surse judiciare susțin faptul că victima accidentului de muncă este o laborantă a fermei Agricola Axintele. În ziua de joi, 18 noiembrie a.c., aceasta a ieșit din unitate pentru a vorbi la telefon. Într-o fracțiune de secundă a fost... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 19:05 (6817 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători... [citește toată știrea]

27 Iulie 2018, 17:10 (8322 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Tovărășia: Și-a găsit sfîrșitul zdrobit de un utilaj

Un bărbat în vârstă de 48 de ani a decedat după ce a fost prins și zdrobit de un mecanism cuplat la motorul unui tractor, ce acționa o pompă a unei cisterne. Evenimentul s-a produs miercuri, 30 martie ... [citește toată știrea]

31 Martie 2016, 14:30 (6791 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accident de muncă la Urziceni

Un bărbat de 39 de ani a murit după ce o bucată de metal s-a prăbușit peste el și i-a strivit capul. Cu ajutorul unui aparat cu autogen, omul încerca să taie o placă metalică, accidentul producîndu-se în... [citește toată știrea]

29 Ianuarie 2016, 20:15 (7849 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Procurorii Parchetului de le lîngă Judecătoria Fetești și polițiștii din cadrul Secției Rurale Stelnica fac cercetări cu privire la un accident de muncă, petrecut în urmă cu o săptămînă în cadrul parcului eolian de la Vlădeni. Ancheta este în plină desfășurare.

A fost la un pas de moarte
Din primele informații, victima accidentului de muncă este un tînăr de 27 de ani. Acesta era angajat al unei societăți care presta servicii de întreținere a instalației electrice din incinta parcului eolian de la Vlădeni. Aflat în cîmpul muncii, tînărul s-a electrocutat și a avut nevoie de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:30 (9321 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hârtii

Amenda de 20 mii de lei așteaptă să fie aplicată

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hîrtii

De la începutul verii, autoritățile ialomițene încearcă să stabilească vinovații în cazul muncitorului strivit de un stîlp de înaltă tensiune, pe un cîmp de la marginea localității Ograda. Deși au fost stabilite o serie de sancțiuni, rapoartele instituțiilor publice din județ trebuie verificate și aprobate de șefii superiori de la București. Este și cazul documentului emis de ITM Ialomița, ai cărui reprezentanți au dispus amenzi de pînă la 20 mii de lei pentru firma la care lucra bărbatul decedat. Raportul inspectorilor din Ialomița așteaptă avizul Inspecției Muncii de la București pentru a putea aplica sancțiunile. Cu toate acestea, riscurile ca documentul să nu fie aprobat este la fel de mare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 19:40 (6047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Un grav accident de muncă s-a petrecut în zona localității Ograda. Un bărbat a murit, iar altul a ajuns la spital, după ce un stîlp de înaltă tensiune a căzut la pămînt. Oamenii efectuau lucrări la rețeaua de energie electrică. O anchetă a fost deschisă în acest caz, privind infracțiunea de «ucidere din culpă».

Cercetări în plină desfășurare
Din primele informații cei doi bărbați erau angajați în cadrul unei firme și efectuau lucrări de reparații la un stîlp de înaltă tensiune al Transelectrica. Din motive neelucidate încă, stîlpul s-a prăbușit, iar unul dintre cei doi angajați... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 16:15 (23513 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura și industria alimentară sunt domenii de activitate riscante

ITM Ialomița confirmă

Agricultura și industria alimentară sînt domenii de activitate riscante

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au dat publicității date privind rata accidentelor de muncă petrecute pe raza județului, în perioada ianuarie-septembrie 2014. Potrivit estimărilor oficiale, agricultura sau industria alimentară sînt considerate domeniile de activitate unde angajații au devenit victime la locul de muncă...

45 de victime ale accidentelor de muncă
Raportul inspectorilor din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița a fost prezentat în ședința de luna trecută a Colegiului Prefectural, din cadrul Prefecturii Ialomița. Documentul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 14:10 (6915 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Mortul este întotdeauna de vină

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Săptămîna precedentă, pe șantierul deschis la Policlinica din Urziceni a murit un om. Potrivit martorilor oculari, după ce a lucrat pe parcursul întregii zile în șantier, Lepădatu Ispas a acuzat dureri de stomac, iar la puțin timp a murit sub ochii colegilor. La sosirea paramedicilor SMURD, susțin aceiași martori oculari, firma de construcții angajată de Primărie pentru «lucrări de igienizare» a dispărut. Patronul firmei, Costel Dumitrache, susține că mortul era pe șantier pentru un interviu de angajare. Varianta sa este susținută și de către inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Ancheta polițiștilor susține însă contrariul!

Infarct pe scările Policlinicii Urziceni... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 13:15 (10027 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Un angajat al societății Remat din Slobozia și-a pierdut viața la locul de muncă.  În acest caz procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis o anchetă. Potrivit informațiilor... [citește toată știrea]

14 Mai 2014, 17:40 (11320 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tragedia care îl costă libertatea pe fostul prim-procuror Hristescu

Răzbunarea morților de la Cocora

Tragedia care îl costă libertatea pe fostul prim-procuror Hristescu

În urmă cu o săptămînă, DNA-Structura Centrală a trimis în judecată dosarul fostului prim-procuror Cătălin Hristescu. Alături de magistrat, în boxa acuzaților a fost aruncat și Ștefan Telu Foamete, patronul firmei Omega Invest SRL. În sarcina celor doi s-au reținut infracțiunile de «șantaj», «trafic de influență» și «cumpărare de influență». Legăturile dintre cei doi sînt destul de strînse, afaceristul Foamete fiind unul dintre protejații din cauza căruia magistratul are acum probleme cu legea... Culisele dosarului penal instrumentat de DNA scot la iveală faptul că fostul șef al Parchetului Tribunalului Ialomița ar fi încercat să șteargă urmele unui dosar penal, instrumentat de Parchetul Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2014, 07:05 (15951 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Accidentul de muncă al lui Constantin Sărășanu

Drame fără glas

Accidentul de muncă al lui Constantin Sărășanu

Constantin Sărășanu are 37 de ani și este infirm pentru tot restul vieții. De un an și jumătate, dureri atroce nu îi permit să doarmă nici ziua și nici noaptea. În ciuda eforturilor, doctorii nu reușesc să obțină o ameliorare a stării sale de sănătate. Pentru a i se ușura suferința, are nevoie de o intervenție chirurgicală care costă 14 mii de euro...

Clipa care curmă destinul unui om
Constantin Sărășanu este din Nicolești, Ialomița. L-am găsit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, într-una dintre rezerve, alături de mama sa. Este paralizat de la brîu în jos, de un an și jumătate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2013, 11:53 (9908 vizualizări - 7 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 18:41
(12906 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea accidentelor

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere ce pot fi cauzate din pricina neatenției conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(10446 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat executat

Luni, 15 februarie, polițiștii feteșteni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat de 38 de ani din localitate. Pe numele acestuia, la data de 9 februarie, Judecătoria Slobozia a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(11435 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite în accidente rutiere

Neadaptarea vitezei la condițiile carosabilului acoperit cu zăpadăa fost cauza care a stat la baza producerii a două accidente rutiere, în urma cărora trei persoane au suferit vătămări corporale. Primul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(13919 vizualizări - 0 comentarii)


La volan, fără permis sau băuți

Sîmbătă, în jurul orei 17,30, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate, care se deplasa pe strada Digului din localitate, către strada Brăilei ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 18:48
(13285 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, prinși de polițiști la scurt timp după comiterea faptei

În cursul nopții de 12/13 februarie a.c., în jurul orei 1,30, un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza municipiului Urziceni a observat, în zona străzilor A.I. Cuza-Eroilor, două persoane care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 17:12
(12050 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12811 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10675 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12318 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și inundații

În urma cantităților însemnate de precipitații căzute la sfîrșitul săptămînii precedente, dar și a topirii zăpezilor, două străzi din municipiul Fetești au fost inundate sîmbătă, 13 februarie a.c.. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:14
(12498 vizualizări - 0 comentarii)


11,9 milioane de euro pentru plata pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat suma de aproximativ 11,9 milioane euro, reprezentînd diferența față de plata pe suprafață acordată în avans pentru campania SAPS 2009, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:09
(16664 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre ale Poliției Rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ. Cu ocazia acțiunilor, cei care nu au respectat normele rutiere în vigoare au fost sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:29
(15384 vizualizări - 2 comentarii)


Suspecți de furt, prinși în flagrant

Un echipaj de siguranță publică, format din șeful Postului de Poliție Ion Roată și doi polițiști comunitari, a surprins în flagrant trei bărbați, la scurt timp după ce aceștia au sustras două oi dintr-un ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:28
(14619 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Țăndărei

Efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciul de Ordine Publică și Serviciul Intervenție Rapidă au organizat o acțiune comună ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:26
(13371 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de radar cu 186 km pe oră

Un ilfovean a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor ialomițeni conducînd mașina cu o viteză de 186 km/oră. Evenimentul rutier s-a petrecut într-o acțiune de rutină a polițiștilor rutieri desfășurată ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 09:15
(12438 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri la Traian

«Prin Hotărîrea Guvernului nr. 92 din 10 februarie 2010, privind stabilirea datei alegerilor locale parțiale pentru alegerea consiliilor locale și a primarilor în unele circumscripții electorale, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 08:12
(10100 vizualizări - 0 comentarii)


Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(12876 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16094 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14683 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17065 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12388 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(11531 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14599 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12221 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12225 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15104 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16658 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12678 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(12844 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...