Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3843 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Accident de muncă la Rădulești

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița investighează un accident de muncă produs pe raza localității Rădulești, la o fermă din localitate. În urma evenimentului, un om a murit, iar alți doi au fost răniți. Se pare că ferma unde s-a produs accidentul aparține fiului primarului din localitate. Cercetările în acest caz sunt în curs. Socie­tatea care are în administrare ferma riscă amenzi de peste 20 mii de lei, pentru nesuprave­gherea angajaților și a modului în care aceștia respectă normele de protecție a muncii.

 

S-au urcat în cupa unui utilaj... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 12:35 (15451 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Reviga ca urmare a unui accident de muncă

Anchetă penală la Primăria Reviga ca urmare a unui accident de muncă

Autoritățile locale din comuna Reviga sunt vizate de un dosar penal după ce unul dintre angajații Primăriei a suferit un accident în timp ce se afla la serviciu. Verificările polițiștilor se efectuează în paralel cu cele ale Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, existând suspiciunea că muncitorul nu avea asigurat echipamentul de protecție atunci când s-a aflat la lucru. Oficialii Primăriei Reviga nu au putut fi contactați pentru un punct de vedere.

Cercetările sunt în curs În a doua jumătate a lunii februarie 2023, un muncitor necalificat din cadrul Primăriei Reviga a fost trimis... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2023, 13:50 (15185 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finali­zat definitiv cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în august 2022 în incinta fermei de vaci a societății Teletext, firmă care deține brandul de lactate «Diami». În urma accidentului, muncitorii Victor Enache și Ștefan Neagu și-au pierdut viața, într-un cheson în care se depozitează dejec­țiile provenite de la animale. Documentul inspectorilor de muncă pare să-i incrimineze pe cei doi bărbați care și-au pierdut viața. Apărătorii angajați de familiile decedaților susțin faptul că raportul întocmit de către Inspectoratul Teritorial de Muncă prezintă numeroase inadvertențe cu privire la această tragedie, iar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2022, 12:55 (5806 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

ITM Ialomița a decis

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finalizat cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami», după 4 luni de la producerea incidentului. Societatea a primit 3 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 50 mii de lei, pentru nerespectarea normelor privind sănătatea și securitatea în muncă. Totodată se pare că una dintre cauzele principale ale tragediei ar fi consumul de alcool. Concluziile finale le vor stabili procurorii și polițiștii, o anchetă penală desfășurându-se la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Concluziile inspectorilor ITM Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 14:10 (16097 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe... [citește toată știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20 (14894 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Accident de muncă sau «ucidere din culpă»?

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Un grav incident s-a petrecut duminică, 21 august a.c., în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami». Doi muncitori au murit pe loc, în timp ce încercau să schimbe un furtun, conectat la bazinele în care se colectează dejecțiile provenite de la animale. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către Poliția Slobozia, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Patronul societății, Dumitru Crișan dă vina pe angajații care și-au pierdut viața: «Au făcut de capul lor... Hai, la revedere!». Ancheta penală se desfășoară sub aspectul comiterii infracți­unii de «ucidere din culpă», dar se are... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 21:10 (21477 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Un bărbat, beneficiar al Legii 416/2001 privind venitul minim garantat, din comuna Gheorghe Lazăr și-a pierdut viața în urmă cu o lună, în timp ce făcea curățenie pe o stradă din localitate. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița nu au ajuns încă la o concluzie cu privire la cauza reală a decesului. În timp ce polițiștii au consemnat că moartea bărbatului a survenit în urma unui accident rutier, inspectorii ITM Ialomița susțin că ar fi fost vorba despre un accident de muncă. Oficialii Primăriei Gheorghe Lazăr s-au ferit să ofere detalii cu privire la împrejurările în care muncitorul și-a pierdut viața, așteptând finalizarea celor două anchete... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 13:40 (13780 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Procurorii și polițiștii din Urziceni au deschis un dosar penal în cazul unui accident de muncă petrecut la ferma Agricola Axintele, din aceeași comună. Se pare că societatea este controlată de fiul primarului localității, Grigore Tudor. «Verificările sunt în curs!» au precizat repre­zentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

A murit pe loc Surse judiciare susțin faptul că victima accidentului de muncă este o laborantă a fermei Agricola Axintele. În ziua de joi, 18 noiembrie a.c., aceasta a ieșit din unitate pentru a vorbi la telefon. Într-o fracțiune de secundă a fost... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 19:05 (6811 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători... [citește toată știrea]

27 Iulie 2018, 17:10 (8321 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Tovărășia: Și-a găsit sfîrșitul zdrobit de un utilaj

Un bărbat în vârstă de 48 de ani a decedat după ce a fost prins și zdrobit de un mecanism cuplat la motorul unui tractor, ce acționa o pompă a unei cisterne. Evenimentul s-a produs miercuri, 30 martie ... [citește toată știrea]

31 Martie 2016, 14:30 (6784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accident de muncă la Urziceni

Un bărbat de 39 de ani a murit după ce o bucată de metal s-a prăbușit peste el și i-a strivit capul. Cu ajutorul unui aparat cu autogen, omul încerca să taie o placă metalică, accidentul producîndu-se în... [citește toată știrea]

29 Ianuarie 2016, 20:15 (7847 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Procurorii Parchetului de le lîngă Judecătoria Fetești și polițiștii din cadrul Secției Rurale Stelnica fac cercetări cu privire la un accident de muncă, petrecut în urmă cu o săptămînă în cadrul parcului eolian de la Vlădeni. Ancheta este în plină desfășurare.

A fost la un pas de moarte
Din primele informații, victima accidentului de muncă este un tînăr de 27 de ani. Acesta era angajat al unei societăți care presta servicii de întreținere a instalației electrice din incinta parcului eolian de la Vlădeni. Aflat în cîmpul muncii, tînărul s-a electrocutat și a avut nevoie de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:30 (9318 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hârtii

Amenda de 20 mii de lei așteaptă să fie aplicată

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hîrtii

De la începutul verii, autoritățile ialomițene încearcă să stabilească vinovații în cazul muncitorului strivit de un stîlp de înaltă tensiune, pe un cîmp de la marginea localității Ograda. Deși au fost stabilite o serie de sancțiuni, rapoartele instituțiilor publice din județ trebuie verificate și aprobate de șefii superiori de la București. Este și cazul documentului emis de ITM Ialomița, ai cărui reprezentanți au dispus amenzi de pînă la 20 mii de lei pentru firma la care lucra bărbatul decedat. Raportul inspectorilor din Ialomița așteaptă avizul Inspecției Muncii de la București pentru a putea aplica sancțiunile. Cu toate acestea, riscurile ca documentul să nu fie aprobat este la fel de mare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 19:40 (6041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Un grav accident de muncă s-a petrecut în zona localității Ograda. Un bărbat a murit, iar altul a ajuns la spital, după ce un stîlp de înaltă tensiune a căzut la pămînt. Oamenii efectuau lucrări la rețeaua de energie electrică. O anchetă a fost deschisă în acest caz, privind infracțiunea de «ucidere din culpă».

Cercetări în plină desfășurare
Din primele informații cei doi bărbați erau angajați în cadrul unei firme și efectuau lucrări de reparații la un stîlp de înaltă tensiune al Transelectrica. Din motive neelucidate încă, stîlpul s-a prăbușit, iar unul dintre cei doi angajați... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 16:15 (23491 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura și industria alimentară sunt domenii de activitate riscante

ITM Ialomița confirmă

Agricultura și industria alimentară sînt domenii de activitate riscante

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au dat publicității date privind rata accidentelor de muncă petrecute pe raza județului, în perioada ianuarie-septembrie 2014. Potrivit estimărilor oficiale, agricultura sau industria alimentară sînt considerate domeniile de activitate unde angajații au devenit victime la locul de muncă...

45 de victime ale accidentelor de muncă
Raportul inspectorilor din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița a fost prezentat în ședința de luna trecută a Colegiului Prefectural, din cadrul Prefecturii Ialomița. Documentul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 14:10 (6914 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Mortul este întotdeauna de vină

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Săptămîna precedentă, pe șantierul deschis la Policlinica din Urziceni a murit un om. Potrivit martorilor oculari, după ce a lucrat pe parcursul întregii zile în șantier, Lepădatu Ispas a acuzat dureri de stomac, iar la puțin timp a murit sub ochii colegilor. La sosirea paramedicilor SMURD, susțin aceiași martori oculari, firma de construcții angajată de Primărie pentru «lucrări de igienizare» a dispărut. Patronul firmei, Costel Dumitrache, susține că mortul era pe șantier pentru un interviu de angajare. Varianta sa este susținută și de către inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Ancheta polițiștilor susține însă contrariul!

Infarct pe scările Policlinicii Urziceni... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 13:15 (10022 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Un angajat al societății Remat din Slobozia și-a pierdut viața la locul de muncă.  În acest caz procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis o anchetă. Potrivit informațiilor... [citește toată știrea]

14 Mai 2014, 17:40 (11269 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tragedia care îl costă libertatea pe fostul prim-procuror Hristescu

Răzbunarea morților de la Cocora

Tragedia care îl costă libertatea pe fostul prim-procuror Hristescu

În urmă cu o săptămînă, DNA-Structura Centrală a trimis în judecată dosarul fostului prim-procuror Cătălin Hristescu. Alături de magistrat, în boxa acuzaților a fost aruncat și Ștefan Telu Foamete, patronul firmei Omega Invest SRL. În sarcina celor doi s-au reținut infracțiunile de «șantaj», «trafic de influență» și «cumpărare de influență». Legăturile dintre cei doi sînt destul de strînse, afaceristul Foamete fiind unul dintre protejații din cauza căruia magistratul are acum probleme cu legea... Culisele dosarului penal instrumentat de DNA scot la iveală faptul că fostul șef al Parchetului Tribunalului Ialomița ar fi încercat să șteargă urmele unui dosar penal, instrumentat de Parchetul Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2014, 07:05 (15946 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Accidentul de muncă al lui Constantin Sărășanu

Drame fără glas

Accidentul de muncă al lui Constantin Sărășanu

Constantin Sărășanu are 37 de ani și este infirm pentru tot restul vieții. De un an și jumătate, dureri atroce nu îi permit să doarmă nici ziua și nici noaptea. În ciuda eforturilor, doctorii nu reușesc să obțină o ameliorare a stării sale de sănătate. Pentru a i se ușura suferința, are nevoie de o intervenție chirurgicală care costă 14 mii de euro...

Clipa care curmă destinul unui om
Constantin Sărășanu este din Nicolești, Ialomița. L-am găsit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, într-una dintre rezerve, alături de mama sa. Este paralizat de la brîu în jos, de un an și jumătate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2013, 11:53 (9900 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Jandarmii ialomițeni donează viață

Jandarmii ialomițeni donează viață

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița inițiază, în perioada 2-5 decembrie 2014, o campanie umanitară de donare de sînge, în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița, sub egida ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 20:10
(7660 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrînă de 78 de ani, căzută în casă

Tot joi seara, 27 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,20, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 78 de ani, din Fetești. Rudele acesteia au încercat în mai multe rînduri ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:45
(4235 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînără accidentată pe trecerea de pietoni

Joi seara, 27 noiembrie 2014, o tînără, în vîrstă de 22 de ani, a fost accidentată de un autoturism pe o trecere de pietoni din municipiul Slobozia. La fața locului s-a deplasat în cel mai scurt timp un ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:30
(4737 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Arestări în dosarul de «proxenetism» al procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia

Potrivit unui  comunicat de presă remis publicității de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei patru suspecți din dosarul de «proxenetism» pe care anchetatorii îl instrumentează ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:15
(12012 vizualizări - 11 comentarii)


Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost descoperit în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2014, în zona bulevardului Chimiei. O anchetă a fost deschisă în acest caz. La fața locului s-au deplasat polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 11:40
(4957 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Bani și automobile de lux, confiscate de la proxeneți

În urma celor 19 percheziții efectuate,  polițiștii au depistat și ridicat în vederea continuării cercetărilor  20000 de euro și 5000 de lei. Totodată, 4 autoturisme de lux au fost indisponibilizate ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 00:23
(9759 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: A luat foc încercînd să aprindă soba

Un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu arsuri pe 20% din suprafața corpului după ce a încercat să aprindă focul în sobă. Un echipaj SMURD s-a deplasat de urgență la fața locului și, după ce i ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 21:05
(5078 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proxeneți trimiși în judecată

Procurorii din Slobozia au dispus trimiterea în judecată sub acuzația de proxenetism a inculpaților Doinița Chivuța Manole și Mihai Ciprian Petre. Ambii sînt în prezent arestați preventiv. Cei doi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:55
(4050 vizualizări - 0 comentarii)


«Enel Asistență» pentru toți ialomițenii

În premieră pentru piața energetică din România, Enel lansează, în parteneriat cu Europ Assistance, serviciul «Enel Asistență-un sistem de servicii de asistență care va oferi clienților rezidențiali o experiență ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:20
(4466 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Va fi judecat pentru «furt calificat»

Un tînăr a fost trimis în judecată de procurorii din Slobozia după ce inițial a fost arestat la solicitarea acelorași anchetatori, sub acuzația de «furt calificat». El este acuzat că a furat 2000 de lei ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:40
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Autoturism cuprins de flăcări

Un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de scînteile produse în urma unor lucrări de sudură executate de un cetățean în apropierea autoturismului staționat ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:15
(4719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Urziceni: «Țepuită» la telefon

O femeie, de 52 de ani, din Urziceni a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei înșelăciuni prin metoda apelului telefonic. Partea vătămată a fost sunată pe telefonul fix de către un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 17:05
(3918 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înșelat pentru un loc de muncă

Un ialomițean, de 47 de ani, din comuna Vlădeni, a sunat la Poliție după ce a plătit un comision de 290 de lei pentru a i se facilita obținerea unui loc de muncă în străinătate. Oamenii legii au în această ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 16:20
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, 5 victime

Polițiștii Serviciului Rutier investighează modul în care s-au produs recent 3 accidente de circulație. În urma evenimentelor, cinci persoane au fost rănite, avînd nevoie de îngrijiri medicale.
Printre ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 15:40
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Biserica din satul ialomițean Hagiești, care poartă hramul «Sfîntul Nicolae», monument de cult ce datează din anul 1703, va intra într-un amplu program de reabilitare. Totul cu ajutorul eforturilor ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 13:40
(4654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, cu ochii în patru după șoferii contravenienți

Acțiunile polițiștilor de depistare a participanților la trafic indisciplinați au continuat și zilele acestea în Ialomița. Șoferii prinși în stare de ilegalitate au fost trași la răspundere. Astfel, oamenii ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 10:35
(3814 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor pe raza județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 09:50
(5229 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie pentru depistarea cancerului de sîn, la Ciulnița și Bucu

Campania de testări gratuite la sate pentru depistarea cancerului de sîn «Ai toate motivele» continuă. La acest sfîrșit de săptămînă, 22-23 noiembrie 2014, carava va fi în localitățile Ciulnița și Bucu ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 11:40
(6388 vizualizări - 0 comentarii)


20 noiembrie-Sfântul Cuvios Grigorie Decapolitul

20 noiembrie-Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul

Azi, 20 noiembrie, calendarul ortodox îl prăznuiește pe Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul. Sfîntul Grigorie Decapolitul, ales în ceata sfinților lui Dumnezeu, se bucură de o cinstire deosebită printre ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 10:15
(6432 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copii de 15 și 16 ani, prinși în flagrant la furat

Poliția Slobozia a fost sesizată prin 112 de către un localnic cu privire la faptul că a surprins doi tineri în timp ce încercau să pătrundă în incinta unei firme, situată pe raza muicipiului. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 18:10
(4000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Prevenirea infracțiunilor comise cu violență, temă propusă elevilor Școlii Ciulnița

În cursul zilei de luni, 17 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni, împreună cu reprezentanții DGASPC, ai Serviciului Probațiune, ai Inspectoratului Județean de Jandarmi, ai DSP Ialomița, ai Asociației ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 17:20
(6837 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: La 17 ani, fără permis, prins la volanul unui vehicul

Polițiștii au depistat pe raza municipiului Urziceni un tînăr, în vârstă de 17 ani, din localitate. Acesta se afla la volanul unui autoturism, fără a deține permis de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 16:20
(4808 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Borănești

Poliția a fost sesizată luni, 17 noiembrie a.c., cu privire la faptul că, pe raza comunei Coșereni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 15:45
(6457 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2014, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7340 șomeri, din care 1840 șomeri indemnizați, respectiv 5500 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 14:50
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Bătrână căzută în fântână

Traian: Bătrînă căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în dimineața zilei de marți, 18 noiembrie 2014, în jurul orei 8,35, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 75 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:20
(3692 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Înecat în lac

Luni seara, 17 noiembrie 2014, în jurul orei 19,00, un cetățean a văzut un cadavru plutind în apa unui lac din apropierea municipiului Slobozia. Bărbatul a sunat la 112, iar în scurt timp un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:05
(5855 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia înecat


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin EURES

EURES România dispune de 77 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic care doresc să desfășoare o activitate sezonieră în Germania. Pentru aceste locuri de muncă se va organiza ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 10:20
(8491 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: O femeie a murit intoxicată cu fum ca urmare a unui incendiu

O femeie în vîrstă de 52 de ani și-a găsit sfîrșitul, cel mai probabil, intoxicată cu fum în propria locuință din comuna Scînteia. Incendiul a fost anunțat la orele 19,45, iar la locul intervenției s-au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 15:05
(10809 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Steluțe printre Stele»

Direcția Municipală pentru Culură, Învățămînt, Sport și Tineret Slobozia vă invită marți, 25 noiembrie 2014, la concursul de interpretare vocală «Steluțe printre Stele». La eveniment vor participa cîștigătorii ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 13:45
(4714 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare de focar al Bolii de Newcastle sau pseudopestă aviară la Grivița

În data de 7 noiembrie 2014, DSVSA Ialomița a fost înștiințată despre creșterea procentului de mortalitate peste limitele tehnologice la o exploatație de păsări-pui carne, cu un efectiv de populare de ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 12:40
(8380 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...