Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8372 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Descinderi în comuna Borănești

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au descins joi, 18 februarie 2021, la 7 adrese din comuna Borănești. Perchezițiile au fost desfășurate în cadrul unei anchete penale ce vizează «infracțiuni la Legea Electorală», dar și fapte de «mărturie mincinoasă». Printre persoanele chemate la audieri se numără primarul și viceprimarul localității, considerați principalii suspecți ai cauzei.

Verificările sunt în curs Surse judiciare au precizat faptul că ancheta s-a constituit în urma unor sesizări ce reclamau faptul că alegătorilor din comuna Borănești le-au fost oferite sume... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 20:05 (11502 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9107 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Jumătate da, jumătate ba!

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Oficial, PSD a câștigat 38 de localități, PNL-17, PRO România-3, USR PLUS-2, Partidul Ialomițenilor-2, Alianța pentru Unitatea Românilor-1, iar o primărie din Ialomița, Movilița, are un primar independent. Practic însă, controlul localităților la nivel de decizie politică și admi­nistrativă este asigurat prin intermediul Consiliilor Locale. Din acest punct de vedere, rezultatele votului oferă surprize mai mari decât în cazul primăriilor. Astfel, la nivelul județului Ialomița, PSD controlează 24 de administrații locale, PNL 10, iar PRO România, ALDE și PI câte o localitate. În restul Consiliilor Locale toți actorii eșichierului politic local sunt obligați să negocieze pentru a asigura contribuabililor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 15:40 (7764 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarii mandatului 2020-2024

Ialomița: Rezultate finale ale Alegerilor Locale 27 septembrie 2020

Primarii mandatului 2020-2024

bonus: Ialomița a schimbat 28 de primari

Adâncata Ionel Valentin Barbu (PNL)-824 (contracandidat Marin Gheorghe, PRO România-294)
Alexeni Ion Crețu (PNL)-526, primar nou (contracandidat Sandu Stan, PSD-379)
Albești Emil Jugănaru (PSD)-415 (contracandidat Anda Cristina Bordei, PRO România-218)
Andrășești Adrian Vasile (PNL)-409 (contracandidat Mihail Laurențiu Avrămiță, PSD-316)
Armășești Marius Carpen (PSD)... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:40 (18578 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

Ziua când Slobozia a schimbat istoria

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

După o campanie de mai bine de două luni, electoratul slobozean a decis ca Dragoș Soare, candidatul PNL, să fie următorul primar al Sloboziei. Dragoș Soare a obținut 4907 voturi. Următorul clasat, candidatul PSD Alexandru Potor, a obținut 4800 de voturi. Pe locul 3 s-a situat candidatul PRO România, fostul primar al Sloboziei, Adrian Mocioniu, acesta obținând 3353 de voturi. Singura femeie din cursa electorală pentru Slobozia, candidatul Alianței pentru Unirea Românilor Rodica Boancă, a obținut 755 de voturi. Candidatul independent, preotul Petre Constantin, a obținut 298 de voturi.

Electoratul a decis. Restul e tăcere!... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:25 (5401 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Alegerile pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița au fost câștigate de Marian Pavel, președintele PSD Ialomița. Locul 2 a fost adjudecat de către Luminița Barcari, candidatul PNL, iar pe locul 3 s-a clasat Victor Moraru, candidatul PRO România, fost președinte al Consiliului Județean din partea PSD în mandatul 2016-2020. Clasamentul reflectă, de asemenea, numărul de mandate din cadrul Consi­liului Județean. Astfel, PSD își adju­decă 14 fotolii de consilieri județeni, PNL rămâne cu 10, iar PRO România accede pentru prima dată în acest for legislativ local cu 6 consilieri județeni.

Marian Pavel umflă potul... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:05 (11725 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

NOUL PREȘEDINTE al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, primele declarații după Alegerile Locale

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, a făcut primele declarații publice după aflarea rezultatelor parțiale ale Alegerilor Locale din Ialomița. El a mulțumit ialomițenilor pentru susținerea acordată și a recunoscut, cavalerește, victoria liberalului Dragoș Soare la Slobozia. Să precizăm că, după numărarea paralelă a voturilor, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, acesta obținând puțin peste 33% din voturile valabil exprimate.

Pierzi, câștigi, politician te numești Alegerile Locale din Ialomița au produs o serie de surprize neașteptate de liderii politici... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 18:10 (16046 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

Ialomița, Alegeri Locale 2020, prezența la vot orele 21,00-50,44%

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

La orele 21,00, la închiderea urnelor, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de 50,44%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu 63%, 72690 de alegători din mediul rural exercitându-și dreptul de vot. Restul de 37% (42652 votanți) reprezintă alegători din mediul urban. Să remarcăm că 39% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În ceea ce privește Slobozia, prezența la vot a fost scăzută, doar 16187 de persoane (37,65%) exercitându-și dreptul de vot... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 00:00 (49681 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale sesizate autorităților la Făcăeni și Țăndărei

Scandal cu urna mobilă la Făcăeni. Biroul Electoral Județean a aprobat solicitarea venită din partea unui candidat pentru funcția de primar în care acesta a reclamat faptul că procedura pe care președinții... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 20:15 (6192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

La orele 17,00, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de puțin peste 37%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu aproape de 65%, restul de 35% fiind alegători din mediul urban. Să remarcăm că aproape de 40% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În altă ordine de idei, la orele 17,00, municipiul reședință de județ Slobozia înregistra o prezență la vot de puțin peste 27%, Fetești, Urziceni și Țăndărei de puțin peste 26%, orașul Fierbinți-Târg făcând... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 20:05 (4332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: 11 sesizări privind incidente electorale în Ialomița

De la începerea procesului de votare, duminică 27 septembrie 2020, au fost înregistrate 11 sesizări privind incidente electorale:
-influențare alegători în localitatea Traian (neconfirmată)... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:50 (4092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

La orele 13,30, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 25%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 30%, respectiv Drăgoești, Sudiți, Buești, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot, cu aproape 20%. Să completăm că, la nivelul județului Ialomița, mai bine de 1500 de persoane au votat pe liste suplimentare, 118 persoane beneficiind de urna mobilă. Localitatea Drăgoești înregistrează cel mai mare număr de votanți pe liste suplimentare... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 16:30 (3972 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Reclamații privind transportul alegătorilor la Slobozia, Rădulești și Scânteia

Alte 3 incidente electorale au fost sesizate Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Potrivit polițiștilor, reclamațiile respective fac referire la transportul alegătorilor către Secțiile de ... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:20 (4619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: La Amara se transportă persoane spre secțiile de votare

Ziua Alegerilor Locale nu este lipsită de incidente electorale în localitatea vecină Sloboziei. Astfel, duminică, 27 septembrie 2020, la Amara, au existat numeroase sesizări privind transportul persoanelor... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 14:20 (3786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare, a votat la Secția Grup Școlar «Alexandru Ioan Cuza» puțin după orele 10,30. Candidatul liberal a venit împreună cu soția sa la vot, purtând măști de protecție. La ieșirea din Secția de Votare, candidatul PNL la Primăria Sloboziei, Dragoș Soare, a declarat: «Am votat pentru un nou început la Slobozia! Azi este o zi de sărbătoare și aș vrea să ne bucurăm împreună pentru această zi... De mâine însă trecem la muncă! Pentru că în următorii 4 ani trebuie să ne transformăm visurile în realitate!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:45 (3780 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale în Ialomița

Conform Biroului Electoral Județean, instituția a fost sesizată cu privire la faptul că într-una dintre secțiile de votare din județ membrii Secției nu poartă măștile de protecție și nu folosesc dezinfectanți... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 13:20 (3472 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Incidente electorale la Borănești

Alegeri Locale 2020

Incidente electorale la Borănești

Potrivit unor imagini transmise ziarului nostru, la Borănești, la una dintre secțiile de votare, au fost aduse mai mult de 30 persoane pentru a vota. Fotografiile indică o prezență deosebit de numeroasă în fața secției de votare, persoanele stând la coadă pentru a vota. Să adăugăm că au fost înștiințate autoritățile în ceea ce privește această situație prin apeluri repetate la 112.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:15 (3586 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

La orele 10,00, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 10%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 20%, respectiv Sudiți, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:05 (2073 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Alegeri Locale 2020

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Potrivit statisticilor Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 228540 de persoane. Cei mai mulți votanți există în municipiul Slobozia.

Secțiile de vot se deschid la ora 07,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 07,00 și încheindu-se la orele 21,00. Datele statistice ale Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central arată că la nivelul județului nostru sunt așteptate să se prezinte la urne 228540 de persoane. Cei... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4788 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6019 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4635 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5783 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4291 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6544 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4040 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3821 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5106 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5169 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4521 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4613 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii din Spania caută forță de muncă

Serviciul European de Ocupare a Forței de Muncă EURES oferă 800 de locuri de muncă în Spania, pentru recoltatul căpșunilor. Durata contractului de muncă este de aproximativ 3 luni, data estimată de angajare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 21:05
(4204 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Mai multe localități rămân fără curent

Enel Distribuție Dobrogea anunță sistarea temporară a furnizării energiei electrice în mai multe localități din Ialomița, în perioada 9-14 octombrie 2017, în intervalul orar 08,00-16,00. Vizate sunt municipiile ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:45
(7337 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A crescut numărul incendiilor de vegetație uscată

Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență atrag atenția cu privire la faptul că numărul incendiilor de vegetație a crescut considerabil. Numai în ultimele 2 luni, pompierii au intervenit pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:25
(4218 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Curtea Europeană de Conturi a verificat fermele din județ

Auditorii Curții Europene de Conturi au făcut o amplă verificare cu privire la modul în care Uniunea Europeană a întreprins în România acțiunile privind bunăstarea animalelor de fermă. Auditorii europeni ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:10
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Vindea lemne fără drept

Un bărbat de 36 de ani din județul Vrancea a fost identificat pe raza comunei Gheorghe Lazăr, încercând să vândă lemne de fag, în mod ilegal. Bărbatul nu a reușit să prezinte polițiștilor documente legale ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:52
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare penale pentru pescuit ilegal

Doi ialomițeni, de 61 și 65 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși pescuind fără drept. Unul dintre ei se afla în zona lacului Bentul Mare, iar celălalt pe malul brațului Borcea. ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:51
(4351 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...