Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8372 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Descinderi în comuna Borănești

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au descins joi, 18 februarie 2021, la 7 adrese din comuna Borănești. Perchezițiile au fost desfășurate în cadrul unei anchete penale ce vizează «infracțiuni la Legea Electorală», dar și fapte de «mărturie mincinoasă». Printre persoanele chemate la audieri se numără primarul și viceprimarul localității, considerați principalii suspecți ai cauzei.

Verificările sunt în curs Surse judiciare au precizat faptul că ancheta s-a constituit în urma unor sesizări ce reclamau faptul că alegătorilor din comuna Borănești le-au fost oferite sume... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 20:05 (11502 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9107 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Jumătate da, jumătate ba!

Partidele politice sunt obligate să negocieze pentru a administra localitățile din Ialomița

Oficial, PSD a câștigat 38 de localități, PNL-17, PRO România-3, USR PLUS-2, Partidul Ialomițenilor-2, Alianța pentru Unitatea Românilor-1, iar o primărie din Ialomița, Movilița, are un primar independent. Practic însă, controlul localităților la nivel de decizie politică și admi­nistrativă este asigurat prin intermediul Consiliilor Locale. Din acest punct de vedere, rezultatele votului oferă surprize mai mari decât în cazul primăriilor. Astfel, la nivelul județului Ialomița, PSD controlează 24 de administrații locale, PNL 10, iar PRO România, ALDE și PI câte o localitate. În restul Consiliilor Locale toți actorii eșichierului politic local sunt obligați să negocieze pentru a asigura contribuabililor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 15:40 (7762 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarii mandatului 2020-2024

Ialomița: Rezultate finale ale Alegerilor Locale 27 septembrie 2020

Primarii mandatului 2020-2024

bonus: Ialomița a schimbat 28 de primari

Adâncata Ionel Valentin Barbu (PNL)-824 (contracandidat Marin Gheorghe, PRO România-294)
Alexeni Ion Crețu (PNL)-526, primar nou (contracandidat Sandu Stan, PSD-379)
Albești Emil Jugănaru (PSD)-415 (contracandidat Anda Cristina Bordei, PRO România-218)
Andrășești Adrian Vasile (PNL)-409 (contracandidat Mihail Laurențiu Avrămiță, PSD-316)
Armășești Marius Carpen (PSD)... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:40 (18577 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

Ziua când Slobozia a schimbat istoria

Dragoș Soare a obținut 4907 voturi la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020

După o campanie de mai bine de două luni, electoratul slobozean a decis ca Dragoș Soare, candidatul PNL, să fie următorul primar al Sloboziei. Dragoș Soare a obținut 4907 voturi. Următorul clasat, candidatul PSD Alexandru Potor, a obținut 4800 de voturi. Pe locul 3 s-a situat candidatul PRO România, fostul primar al Sloboziei, Adrian Mocioniu, acesta obținând 3353 de voturi. Singura femeie din cursa electorală pentru Slobozia, candidatul Alianței pentru Unirea Românilor Rodica Boancă, a obținut 755 de voturi. Candidatul independent, preotul Petre Constantin, a obținut 298 de voturi.

Electoratul a decis. Restul e tăcere!... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:25 (5401 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Alegerile pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița au fost câștigate de Marian Pavel, președintele PSD Ialomița. Locul 2 a fost adjudecat de către Luminița Barcari, candidatul PNL, iar pe locul 3 s-a clasat Victor Moraru, candidatul PRO România, fost președinte al Consiliului Județean din partea PSD în mandatul 2016-2020. Clasamentul reflectă, de asemenea, numărul de mandate din cadrul Consi­liului Județean. Astfel, PSD își adju­decă 14 fotolii de consilieri județeni, PNL rămâne cu 10, iar PRO România accede pentru prima dată în acest for legislativ local cu 6 consilieri județeni.

Marian Pavel umflă potul... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 14:05 (11724 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

NOUL PREȘEDINTE al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, primele declarații după Alegerile Locale

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, a făcut primele declarații publice după aflarea rezultatelor parțiale ale Alegerilor Locale din Ialomița. El a mulțumit ialomițenilor pentru susținerea acordată și a recunoscut, cavalerește, victoria liberalului Dragoș Soare la Slobozia. Să precizăm că, după numărarea paralelă a voturilor, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, acesta obținând puțin peste 33% din voturile valabil exprimate.

Pierzi, câștigi, politician te numești Alegerile Locale din Ialomița au produs o serie de surprize neașteptate de liderii politici... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 18:10 (16044 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

Ialomița, Alegeri Locale 2020, prezența la vot orele 21,00-50,44%

38 primari-PSD, 17 primari-PNL, 2 primari-ALDE, 3 primari-PRO România, 2 primari-Partidul Ialomițenilor, 2 primari-USR PLUS, 1 primar-AUR, 1 primar-independent

La orele 21,00, la închiderea urnelor, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de 50,44%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu 63%, 72690 de alegători din mediul rural exercitându-și dreptul de vot. Restul de 37% (42652 votanți) reprezintă alegători din mediul urban. Să remarcăm că 39% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În ceea ce privește Slobozia, prezența la vot a fost scăzută, doar 16187 de persoane (37,65%) exercitându-și dreptul de vot... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2020, 00:00 (49677 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale sesizate autorităților la Făcăeni și Țăndărei

Scandal cu urna mobilă la Făcăeni. Biroul Electoral Județean a aprobat solicitarea venită din partea unui candidat pentru funcția de primar în care acesta a reclamat faptul că procedura pe care președinții... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 20:15 (6192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 17,00-37%

La orele 17,00, prezența la vot înregistrată în Ialomița era de puțin peste 37%. Procentul situează Ialomița undeva la mijlocul clasamentului în ceea ce privește numărul alegătorilor care s-au prezentat la urne. Ponderea alegătorilor o reprezintă mediul rural, cu aproape de 65%, restul de 35% fiind alegători din mediul urban. Să remarcăm că aproape de 40% dintre cei care au votat sunt în media de vârstă 45-64 de ani, femeile clasându-se în fața bărbaților în ceea ce privește procesul de votare. În altă ordine de idei, la orele 17,00, municipiul reședință de județ Slobozia înregistra o prezență la vot de puțin peste 27%, Fetești, Urziceni și Țăndărei de puțin peste 26%, orașul Fierbinți-Târg făcând... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 20:05 (4332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: 11 sesizări privind incidente electorale în Ialomița

De la începerea procesului de votare, duminică 27 septembrie 2020, au fost înregistrate 11 sesizări privind incidente electorale:
-influențare alegători în localitatea Traian (neconfirmată)... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:50 (4092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 13,30-25%

La orele 13,30, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 25%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 30%, respectiv Drăgoești, Sudiți, Buești, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot, cu aproape 20%. Să completăm că, la nivelul județului Ialomița, mai bine de 1500 de persoane au votat pe liste suplimentare, 118 persoane beneficiind de urna mobilă. Localitatea Drăgoești înregistrează cel mai mare număr de votanți pe liste suplimentare... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 16:30 (3972 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Reclamații privind transportul alegătorilor la Slobozia, Rădulești și Scânteia

Alte 3 incidente electorale au fost sesizate Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Potrivit polițiștilor, reclamațiile respective fac referire la transportul alegătorilor către Secțiile de ... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 16:20 (4619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: La Amara se transportă persoane spre secțiile de votare

Ziua Alegerilor Locale nu este lipsită de incidente electorale în localitatea vecină Sloboziei. Astfel, duminică, 27 septembrie 2020, la Amara, au existat numeroase sesizări privind transportul persoanelor... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 14:20 (3785 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei

«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare, a votat la Secția Grup Școlar «Alexandru Ioan Cuza» puțin după orele 10,30. Candidatul liberal a venit împreună cu soția sa la vot, purtând măști de protecție. La ieșirea din Secția de Votare, candidatul PNL la Primăria Sloboziei, Dragoș Soare, a declarat: «Am votat pentru un nou început la Slobozia! Azi este o zi de sărbătoare și aș vrea să ne bucurăm împreună pentru această zi... De mâine însă trecem la muncă! Pentru că în următorii 4 ani trebuie să ne transformăm visurile în realitate!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:45 (3780 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Alegeri Locale 2020: Incidente electorale în Ialomița

Conform Biroului Electoral Județean, instituția a fost sesizată cu privire la faptul că într-una dintre secțiile de votare din județ membrii Secției nu poartă măștile de protecție și nu folosesc dezinfectanți... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2020, 13:20 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Incidente electorale la Borănești

Alegeri Locale 2020

Incidente electorale la Borănești

Potrivit unor imagini transmise ziarului nostru, la Borănești, la una dintre secțiile de votare, au fost aduse mai mult de 30 persoane pentru a vota. Fotografiile indică o prezență deosebit de numeroasă în fața secției de votare, persoanele stând la coadă pentru a vota. Să adăugăm că au fost înștiințate autoritățile în ceea ce privește această situație prin apeluri repetate la 112.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:15 (3586 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

Alegeri Locale 2020

Ialomița: Prezența la vot, orele 10,00-10,70%

La orele 10,00, prezența la vot în Ialomița înregistrată era de peste 10%. Procentul situează Ialomița pe o poziție fruntașă în ceea ce privește numărul alegătorilor care deja s-au prezentat la urne. De remarcat că există și localități din județ unde prezența, la aceeași oră, a depășit 20%, respectiv Sudiți, Sărățeni și Făcăeni. Municipiul reședință de județ se înscrie sub media județeană în ceea ce privește prezența la vot.... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 13:05 (2073 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Alegeri Locale 2020

228540 de ialomițeni sunt așteptați să voteze!

Potrivit statisticilor Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central, în județul Ialomița sunt așteptate să voteze 228540 de persoane. Cei mai mulți votanți există în municipiul Slobozia.

Secțiile de vot se deschid la ora 07,00 În județul Ialomița există 220 de secții de votare, procesul electoral începând la ora 07,00 și încheindu-se la orele 21,00. Datele statistice ale Autorității Electorale Permanente și Biroului Electoral Central arată că la nivelul județului nostru sunt așteptate să se prezinte la urne 228540 de persoane. Cei... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4831 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5436 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4920 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5166 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6788 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9052 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7113 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7152 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6685 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...