Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

Duminică, 1 septembrie 2024, liderii Organizației PSD Ialomița au organizat o conferință de presă în care au prezentat public beneficiile majorării pensiilor la nivel național și în Ialomița. Conform datelor prezentate, 41520 din totalul de circa 52000 de pensii din Ialomița au fost majorate. Cea mai mică majorare, de până în 100 de lei, vizează 6500 de pensionari, iar cea mai mare majorare, de 4000 de lei, vizează 4 pensionari. Cei mai mulți pensionari cu pensii mărite din Ialomița, 10900 de oameni, beneficiază de o majorare a pensiilor si­tuată între 500 și 1000 de lei.

 

Laudă-te, gură... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 12:05 (3089 vizualizări - 7 comentarii)

ANCHETĂ

Viitorul Cartier «Ianache» din Slobozia: cum se pregătește un tun imobiliar!

Politică, administrație și afaceri

Viitorul Cartier «Ianache» din Slobozia: cum se pregătește un tun imobiliar!

La 34 de ani de la Revoluție, Slobozia continuă să plă­tească tribut aleșilor locali învestiți în funcții de către electorat. De-a lungul anilor, orașul a fost marcat de scandaluri publice permanente, vârf al unui iceberg care ascunde «corupție» și «trafic de influență». Aleșii locali care activează în politică și administrație candidează pentru a obține reprezentarea populară. Iar o dată ajunși în funcții, indiferent de partidul din care provin, își folosesc puterea cu care au fost învestiți pentru a manipula legislația, administrația și economia locală. Sigur, până aici nimic nou sub Soare. Întrebarea e pâ... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2024, 09:20 (25407 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Comisia Dytras» a abandonat ancheta administrativă de la stația de epurare a orașului

Slobozia așteaptă de 13 ani adevărul

«Comisia Dytras» a abandonat ancheta administrativă de la stația de epurare a orașului

bonus: «Scheleții politici» din dulapul Urban SA

În mai 2022, administrația locală anunța înființarea unei Comisii care va verifica stadiul fizic, tehnic și financiar al investiției realizate în 2011 la stația de epurare a orașului Slobozia, supra­numită «Comisia Dytras». La un an distanță de la înființarea acesteia, Comisia nu s-a întrunit niciodată. «Pentru „Comisia Dytras“ nu există un rezultat întrucât Primăria Slobozia nu ne-a pus la dispoziție documentele pentru a analiza situația proiectului...» susține administratorul public al județului și șeful «Comisiei Dytras», Alexandru Potor. În replică, administrația locală susține că niciunul dintre membrii Comisiei nu a solicitat documente privitoare la investitiția derulată în perioada 200... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2023, 10:55 (9459 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

Administrația Soare a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia un proiect de hotărâre care ar fi permis asfaltarea a 4 străzi din Cartierul Slobozia Nouă. Decizia a nemulțumit grupul consilierilor PSD din cadrul Consiliului Local. Consilierul local PSD Alexandru Potor a declarat public că retragerea proiectului de hotărâre reprezintă «o eroare administrativă». În replică, primarul Sloboziei, Dragoș Soare a susținut că acuzațiile reprezintă «un populism ieftin». Schimbul de replici dintre cei doi ar putea marca debutul unui război politico-administrativ pentru controlarea investițiilor edilitare din Slobozia din perspectiva Alegerilor Locale din 2024.
... [citește_tot_articolul]

11 August 2022, 13:20 (7055 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu potențial de 6,7 milioane de euro la stația de epurare a orașului

Slobozia a activat «Comisia Dytras»

Prejudiciu potențial de 6,7 milioane de euro la stația de epurare a orașului

La sfârșitul lunii mai 2022, administrația locală a înființat o Comisie care va verifica stadiul fizic, tehnic și financiar al in­ves­tiției finalizate în 2011 la Stația de epurare a orașului Slobozia. Decizia survine la 12 ani de la recepția parțială a acestui obiectiv. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare susține că este prima dată când administrația locală acționează public pentru rezolvarea acestei probleme administrative: «Suntem prima administrație care încearcă să rezolve această problemă pe care celelalte administrații au acoperit-o din cauza implica­țiilor avute... Nu căutăm cu orice preț vinovații, dacă ei nu sunt. Încercăm să rezolvăm o problemă pe care orașul o are de ani de zile!».
... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2022, 10:50 (7232 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Delirul politico-administrativ al lui Alexandru Potor

Delirul politico-administrativ al lui Alexandru Potor

Vi-l mai amintiți pe Napoleon spunând că fiecare soldat poartă în raniță bastonul de mareșal?! Ei bine, noul administrator public al județului Alexandru Potor a înțeles greșit sensul acestei afirmații... im­periale. Și, încă frustrat că a pierdut Primăria Slobozia pentru 100 de voturi neno­rocite (despre care po­vestește cui stă să îl asculte că i-ar fi fost furate!), caută cu disperare soluții pentru a-și relansa cariera politico-administrativă.

Atribuții administrative extinse Planul lui Potor este liniar, că funcțiile de secretar de stat prin mi­nisterele patriei nu te fac mai deștept... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2021, 10:50 (10331 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene

Se întâmplă din nou!

Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene

După ce în luna ianuarie 2017 ialomițeanul Alexandru Potor a fost desemnat secretar de stat la Ministerul Agriculturii, printr-o decizie a premierului Viorica Dăncilă același Alexandru Potor este din nou desemnat secretar de stat. De această dată la Ministerul Fondurilor Europene!

Potor, bun la Agricultură, bun și la Fonduri Europene Se întâmpla la jumătatea lunii ianuarie 2017 când, printr-o decizie a premierului de atunci, Sorin Grindeanu, ialomițeanul Alexandru Potor era nominalizat la funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii. Decizia de la momentul respectiv nu a surprins... [citește_tot_articolul]

21 August 2019, 20:55 (7142 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26038 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Mocioniu, Potor și Mușoiu candidează pentru Slobozia

Mocioniu, Potor și Mușoiu candidează pentru Slobozia

PSD are, în sfîrșit, un candidat pentru Slobozia. Iar dacă ar fi să dăm crezare unui sondaj socio-politic demarat zilele acestea de către firma Avangarde, are nu unul, ci trei candidați tineri pe care îi propune electoratului. Deocamdată, cursa este una internă. Însă, curînd, rezultatele sondajului vor fi publice. Noi facem doar oficiul de a mediatiza acest ultim demers al social-democraților pentru «mai binele» orașului.

Neacșu a decis pentru popor
De luni de zile în PSD Ialomița e jale. Stoica e condamnat la 3 ani de închisoare cu executare. Băcanu se luptă prin instanțe să... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 20:05 (22960 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 21:15 (21615 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru un nou ciclu programatic european

Orizont 2020

Ialomița este pregătită pentru un nou ciclu programatic european

Ofensiva dezvoltării europene inițiată de Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița continuă și în următorul ciclu programatic european. Întărite de experiențele ultimilor 7 ani, GAL-urile ialomițene promit noi și noi victorii. Primul pas a fost deja realizat prin extinderea numărului de GAL-uri care activează pe teritoriul județului, de la 3 la 4. Esențială în opinia celor care conduc în acest moment GAL-urile ialomițene rămîne însă înțelegerea acestui fenomen la nivelul opiniei publice. În acest sens, prezentăm in nuce o serie de informații cheie care permit atît înțelegerea activității Grupurilor de Acțiune Locală, cît și direcțiile de dezvoltare vizate de aceste entități în viitorul ciclu programatic... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 13:25 (5784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alexandru Potor și coșnița europeană

Feisbuc administrativ

Alexandru Potor și coșnița europeană

Alexandu Potor face parte din noul val de figuri publice ale vieții administrative ialomițene. Președinte al Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală din România și președinte al unuia dintre cele 4 GAL-uri ialomițene, Alexandru Potor este atît de preocupat de imaginea sa publică încît, ne place să credem, și atunci cînd doarme poartă costum și cravată asortată. Tocmai de aceea, fotografia pe care o (re)publicăm devine atît de valoroasă.

Întrebare cu răspuns inclus
La nici 40 de ani, Alexandru Potor are GAL-urile la picioare și un viitor pe care numai partidul stat... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 12:55 (6772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întâlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

Întîlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au realizat o întîlnire informativă la sediul autorității locale din Săveni, ocazie cu care au fost prezentate principalele programe de finanțare din cursul anului 2014. Comunitatea-gazdă a reușit să beneficize, cu sprijinul GAL «Dunărea de Jos» de o linie de finanțare în valoare de 70000 euro pentru asfaltarea străzilor din localitate.

Fonduri obținute prin intermediul GAL «Dunărea de Jos»
Joi, 9 octombrie 2014, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au organizat în localitatea Săveni un seminar de promovare în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 09:20 (9341 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un viitor european

O conferință istorică pentru județ

Ialomița are un viitor european

Arena politică de la Amara. Neacșu-Ciupercă 1-0!

Joi, 10 iulie 2014, la Amara, s-a desfășurat conferința «Finanțări integrate pentru Dezvoltarea Locală prin programele europene 2014-2020». Întîlnirea a beneficiat de prezența unor oficiali de prim rang din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Ministerului Fondurilor Europene, Ministerului Economiei, Ministerului Educației Naționale și Ministerului Sănătății. În agenda de dezbateri a manifestării s-au aflat subiecte de interes național, precum securitatea energetică, problemele de mediu și sustenabilitatea dezvoltării regionale, dar și teme de discuție locale, specifice județului Ialomița. În acest context, discursul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 14:30 (8967 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

A apărut cel de-al patrulea Grup de Acțiune Locala din județ

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

Marți, 6 mai 2014, la Fierbinți, a avut loc ședința de constituire a parteneriatului GAL «Maia-Catargi». Inițiativa aparține autorităților publice din zonă, dar și oamenilor de afaceri interesați de susținerea eforturilor administrației locale de dezvoltare a mediului economic și social. La întîlnire a participat Alexandru Potor, președinte al Federației Naționale a GAL-urilor din România. «Este o performanță pentru noi, dar mai ales pentru județ, pentru că în acest fel integrăm toate localitățile din Ialomița în Grupuri de Acțiune Locală!» a declarat, cu acest prilej, Alexandru Potor.

Ultima pată albă de pe harta Ialomiței... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 11:15 (8806 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, prezentă la Târgul AGRARIA de la Cluj

Ialomița, prezentă la Tîrgul AGRARIA de la Cluj

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Cluj, s-a desfășurat Tîrgul Anual de Agricultură, Industrie Alimentară și Zootehnie. Evenimentul a beneficiat de prezența ministrului Agriculturii, Daniel Constantin. Acesta a participat la o conferință organizată de Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, în cadrul căreia a declarat: «Faptul că astăzi avem 30% din populația României cuprinsă în aceste grupuri de acțiune locală cred că este un lucru lăudabil!». Întîlnirea a fost prezidată de un ialomițean, președintele FNGAL, Alexandru Potor.

GAL-urile, garanția unui viitor european... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 11:40 (3278 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Stoica a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler»

Vrednic este primarul Sloboziei!

Alexandru Stoica a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler»

Sfîntul Nicolae i-a adus primarului Sloboziei una dintre cele mai rîvnite ordine ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. El a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler» alături de Alexandru Potor, președintele GAL «Dunărea de Jos». Edilul orașului a primit acest însemn «pentru lucrarea pilduitoare în folosul comunităților parohiale...».

Vrednic este Alexandru
Vineri, 6 decembrie 2013, cînd Biserica Ortodoxă îl prăznuiește pe Sfîntul Ierarh Nicolae, arhiepiscopul Mirelor Lichiei, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu a săvîrșit Sfînta Liturghie la Mînăstirea «Sfinții Voievozi... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 11:53 (29139 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

EROII Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală

Fonduri europene pentru viitorul administrațiilor locale

EROII Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală

Miercuri, 30 octombrie 2013, la Sala «Madgearu» din cadrul Complexului Expozițional ROMEXPO, s-a desfășurat conferința cu tema «Rolul Grupurilor de Acțiune locală în dezvoltarea rurală-viitorul programului LEADER în România». La lucrări au participat reprezentanții a peste 50 de GAL-uri din România, dar și oficiali de prin rang din cadrul Parlamentului României, ai Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și ai societății civile implicate în proiectul viitoarei programări a fondurilor europene pentru agricultură. În cadrul întîlnirii, președintele FNGAL, Alexandru Potor, a declarat: «GAL-urile sînt organisme vii! Ele primesc finanțări succesive de la o programare la alta (...),... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2013, 14:31 (10250 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

Asfalt ialomițean cu fonduri exclusiv europene

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni promitea o finanțare de 2,8 milioane de euro pentru proiecte de infrastructură și dezvoltare rurală în 21 de localități din zona de est a județului... La acest moment, 6 astfel de proiecte se află în faza vizitelor în teren, iar alte 10 se pregătesc să urmeze aceeași procedură... Cele mai importante investiții, susțin edilii locali, sînt însă cele prin care se asigură asfaltarea drumurilor de interes local. Banii provin exclusiv din fonduri europene și reprezintă o primă certitudine pentru dezvoltarea viitoare a comunităților locale din cadrul GAL «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2013, 06:37 (7222 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Festivalul «Împreună pentru semeni» a primit botezul

Festivalul «Împreună pentru semeni» a primit botezul

Joi, 30 mai 2013, la Giurgeni, s-a desfășurat prima ediție a Festivalului «Împreună pentru semeni». Manifestarea a beneficiat de prezența PreaSfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Organizatorii speră ca acest prim succes să atragă atenția asupra comunităților din zonă și să potențeze «promovarea tradițiilor și obiceiurilor rurale, acolo unde s-au născut, ocrotite și promovate de edilii și preoții locului».

Un festival binecuvîntat
Joi, 30 mai, la orele 11,00, în sala Căminului Cultural «Emil Chiriță» din Giurgeni, s-a desfășurat prima ediție a Festivalului... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2013, 08:41 (10593 vizualizări - 5 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
216 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare 5 mandate de percheziție domiciliară, în localitatea Sălcioara, la domiciliile unor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 19:45
(5160 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 16:20
(7632 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 43,98 milioane de lei în semestrul I 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iunie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 12:10
(11271 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 169,78 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna iunie 2025

În luna iunie a anului 2025, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 169,78 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2025, 10:45
(7460 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice», «lovirea sau alte violențe» și «distrugere»

Joi, 10 iulie 2025, polițiștii au reținut, pentru 24 de ore, cinci persoane din Țăndărei, bănuite de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice»,«lovirea sau ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2025, 21:00
(15736 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 5,68%, rata șomajului la sfârșitul lunii mai 2025

La sfârșitul lunii mai 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4446 șomeri (din care 2009 femei), rata șomajului fiind de 5 ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2025, 09:10
(7961 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2025, 09:20
(10471 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În perioada ianuarie-mai 2025, peste 1000 de șomeri au obținut un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului 2025, urmare implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1280 persoane, ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2025, 08:40
(9242 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Prelungire termen depunere Cereri de finanțare a schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii care au depus cereri de finanțare pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă», sesiunea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 13:40
(10340 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, 4000 misiuni de ordine publică în primul semestru al anului 2025 

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:50
(10145 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Luni, 30 iunie 2025, Protopopiatul Slobozia a organizat o nouă acțiune de donare de sânge în cadrul Campaniei «Donează sânge! Salvează o viață!». Astfel, la sediul Centrului ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:20
(6639 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Venus din orașul Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe strada Venus din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2025, 13:50
(8752 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Marți, 24 iunie a.c, polițiștii au fost sesizați despre faptul că o bătrână de 75 de ani, din comuna Drăgoești, a plecat voluntar în cursul zilei de la domiciliul său, fără a se cunoaște ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 08:20
(4503 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 07:50
(6427 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Mare cu Mică la Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA intervin joi, 26 iunie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Mare cu Mică din localitatea ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2025, 11:05
(8081 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Transporta lemne ilegal

Traian: Transporta lemne ilegal

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Traian, un vehicul care transporta material lemnos. Întrucât au existat indicii privind nereguli referitoare la ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 16:00
(1634 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan sub influența alcoolului

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii din Slobozia au tras pe dreapta un bărbat, de 48 de ani, pentru un control de rutină. În urma testării cu aparatul de etilotest, rezultatul a indicat o valoare de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:30
(1193 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat de polițiști pentru conducere fără permis

Polițiștii din Țăndărei efectuează verificări pe numele unui tânăr, de 23 de ani, depistat pe DN2A-E60 la volanul unui automobil fără a deține permis de conducere. Oamenii legii vor dispune măsurile ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:00
(10077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 08:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Restricții de circulație pe A2, în zona Fetești, pentru reparații asfaltice

Marți, 24.06.2025, în intervalul orar 08,00-18,00, se instituie restricții de circulație pe A2 la km 144+100, respectiv în zona AI Fetești pe Calea II (sensul Constanța-București), banda ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 16:20
(6749 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 220 mm, din orașul Fetești, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 15:45
(3574 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg!

Marți, 24 iunie 2025, echipele RAJA Constanța vor sista furnizarea apei la nivelul Stației de Tratare și Pompare din orașul Fierbinți-Târg, pentru realizarea operațiunilor periodice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 09:20
(2861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două mașini au luat foc în urma unui accident

Luni, 22 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Național 2, în afara localității Urziceni. Din primele cercetări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 08:30
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 25 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea Formularului 177

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că pot dispune de redirecționarea de până la 20% din impozitului pe profit sau a impozitului pe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2025, 12:00
(1061 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Atenționare privind un site fals care imită identitatea ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală atrage atenția contribuabililor asupra apariției unui site fraudulos, cu o interfață similară celei oficiale, care are ca scop colectarea ilegală de date personale ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 13:00
(1691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,23 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna mai 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna mai a.c., 16 inspecții fiscale (11 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 12:20
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 10:40
(5928 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 iunie 2025, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 09:00
(1564 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 60 milioane de euro pentru fermieri prin plata Sprijinului Cuplat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a început miercuri, 18 iunie2025, transferul sumelor aferente Sprijinului Cuplat pentru Campania 2024. Peste 43500 de fermieri vor beneficia de ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:30
(1158 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Europeană de Prevenire a Furturilor din Locuințe»

În conformitate cu decizia adoptată de Consiliul Administrativ al Rețelei Europene de Prevenirea a Criminalității (EUCPN), în anul 2019 a fost lansat, la nivel european, conceptul  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:00
(7718 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...