Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lideri după două runde

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Comunal Șelimbăr 2-0

Lideri după două runde

Unirea Slobozia este în fruntea clasamentului după parcurgerea primelor două etape. Împărțim primul loc cu «U» Cluj, având, la fel ca ardelenii, punctaj maxim și golaveraj 4-0. Totodată, sunt 5 echipe (6, dacă bate Steaua la Târgu Jiu) cu 6 puncte. E prea devreme să ne înfoiem, dar putem să ne bu­curăm fără rezerve că echipa-fanion a județului a început campionatul așa cum și-a propus. Iar meciul cu nou-promovata din Șelimbăr nu a fost deloc ușor.

Debut excelent pentru Stoica Împrejurările meciului cu CS Comunal Șelimbăr nu au fost de bun augur pentru Unirea. În preziua jocului, Răzvan... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 17:25 (2937 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9518 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Management defectuos

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

bonus: La Infrastructură Drumuri și Poduri SA-Profitul pe un an, egal cu salariul pe 4 luni al directorului

După 3 luni de la preluarea Drumuri și Poduri SA Ialo­mița, directorul Rudolf Gradea face primele declarații pu­blice legate de activitatea firmei pe care o conduce. Acesta susține că, în anul 2020, firma a înregistrat pierderi de 5,8 milioane de lei. «Acestea sunt rezultatele financiare... Unele dintre decizii nu pot fi explicate!» a susținut Rudolf Gradea în cadrul dezbaterii publice pentru bugetul județului.

Acuzații grave Numit oficial în luna februarie 2021, directorul Rudolf Gradea a făcut pri­mele declarații publice privitoare la situația economică a Drumuri și Poduri SA Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2021, 18:15 (6882 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18473 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13279 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Stoica e arma secretă PI

Politica de centură a Sloboziei

Stoica e arma secretă PI

A  început licitația pentru can­didați eligibili. PNL are, PSD caută, restul partidelor licitează. Printre licitatori se numără și Partidul Ialomițenilor, care la Alegerile Locale din 2016 a obținut un fotoliu de primar și consilieri cât numeri pe degetele mâinilor. Arma secretă a PI este ex-primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, lăsat fără obiectul muncii de către PSD. Oficial, Alexandru Stoica, neagă, iar președintele PI, Ion Drăgușin, habar nu are. În spatele ușilor închise însă...

PI are același rețetar
Partidul Ialomițenilor este o structură moșită de fostul prefect ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2020, 11:40 (13908 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Alexandru Stoica? Da, da! Ăla de declara public că și un balot de paie câștigă alegerile dacă e pus pe listele PSD. Ei, bine, după ce a rămas fără sprijinul pesedeilor locali, ctitorul gropii din mijlocul Sloboziei care îi poartă numele a trecut la Partidul Ialomițenilor. Cu arme, bagaje și jumătate din Organizația PSD, spun gurile rele. Iar PI, de bucurie că a făcut o așa achiziție, l-a cocoțat moț în fruntea listei pentru Alegerile Locale de la Slobozia, declarându-l candidatul ideal pentru un nou mandat de primar. Și uite-așa se închide aria cercului (n.red.: PiR pătrat pentru susținătorii Vioricăi Dăncilă), unde Pi rămâne la valoarea... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 14:40 (16741 vizualizări - 22 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Ex-primarul PSD Alexandru Stoica

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Alegerile Locale de anul viitor se apropie și, implicit, PSD Ialomița își manifestă preocuparea pentru identificarea unui candidat viabil pentru (re)câștigarea fotoliului de primar al Sloboziei. Suplimentar, conducerea social-democrată a decis și realizarea unui sondaj în acest sens... Revenind, singurul candidat cu suficientă notorietate pe care PSD îl are ar fi ex-primarul Alexandru Stoica. Acesta nu declină oferta, dar susține că «partidul este cel care decide!».

Mult a fost, puțin a mai rămas Scenariile privind nominalizarea unui candidat pentru Alegerile Locale din 2020 la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 18:15 (13505 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Urmașii lui Mao Zedong

Urmașii lui Mao Zedong

Săptămâna trecută, cutiile poștale ale ­slo­­bozenilor au fost violate de o fițuică imundă comandată de Organizația Municipală PSD Slobozia. Spunem imundă nu pentru că e plină ochi de erori de exprimare și fracturi logice, ci pentru că prin ea groparul Stoica, cu voia membrilor PSD președinte al Organizației și cu voia noastră, a tuturor, primar al Sloboziei în pe­rioada 2012-2016, manipulează ordinar electoratul. Iată un exemplu din multele: «Domnul Adrian Mocioniu (...) a adus grave prejudicii de imagine PSD afirmând că Primăria este plină de incompetenți lăsați de administrațiile anterioare». Nu-l plângem pe primar, că doar știm toți că cine se-aseamănă, se-adună... Dar ni se pare... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2019, 15:20 (7270 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Ca în fiecare an, de 1 Martie, PSD și-a trimis aleșii pe străzile Sloboziei pentru a vesti o nouă primăvară proletară. Spre deosebire de legislatura trecută, primarul acestui mandat l-a cooptat în echipă și pe președintele tuturor femeilor din Ialomița. Cei doi s-au imortalizat pe străzile orașului dăruind flori tuturor necăjitelor care, susțin martorii oculari, nu s-au ferit la timp de efuziunile lor sentimentale. Consemnăm și noi regulamentar evenimentul și propunem ca, de 8 Martie, cuplul M&M să ofere în locul garoafelor arbagic. Da, da, ați citit bine! În felul acesta, credem noi, gospodinele nu și-ar mai face griji pentru viitorul social-democrat pe care îl propovă­duiesc aleșii, căci... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2019, 12:20 (7131 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A început bătălia pentru Slobozia

Mica «țiganiadă» din PSD

A început bătălia pentru Slobozia

Mocioniu vrea un nou mandat. Stoica vrea un nou mandat. Ionașcu, pe turnantă, vrea și el un mandat. Sunt motive suficiente pentru a declanșa o nouă luptă politică pentru controlul PSD Slobozia. Faceți pariurile, că mai sunt și alții. Cu cât mai mulți, cu atât mai bine pentru PSD, că doar n-or să lase ei măcelăria numită Slobozia pe mâinile șacalilor din Opoziție.

Mocioniu vrea un nou mandat Faptul că Adrian Mocioniu vrea un nou mandat nu mai reprezintă o surpriză pentru nimeni. A spus-o clar și răspicat prin ședințele de partid, a repetat-o public... Dar când tătucul Neacșu a fost obligat... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 10:55 (20791 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Sentință definitivă în dosarul «Art Oil»

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Curtea de Apel București s-a pronunțat marți, 5 iulie 2016, definitiv în dosarul «Art Oil», care i-a avut ca inculpați pe Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei, Agripina Costea și Marian George Corneliu, doi dintre subordonații acestuia. Condamnat inițial la 3 ani de închisoare cu executare, Alexandru Stoica a fost «iertat» de magistrați, fiind obligat să ispășească un an de închisoare, sub supraveghere, cu un termen de încercare de 3 ani. O situație similară se regăsește și în cazul celorlalți doi inculpați ai cauzei.

Sentința este definitivă
Dosarul «Art... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2016, 01:10 (38832 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultima arie a administrației Stoica

Dormiți liniștiți, Consiliul Local votează!

Ultima arie a administrației Stoica

În vreme ce alegerile locale băteau la ușă, iar orașul era inundat de gunoaie, 14 din cei 15 consilieri rămași în Consiliul Local Slobozia s-au reunit joi, 2 iunie, în cadrul unei ședințe ordinare. Pe agenda legislativului local s-au numărat o serie de proiecte care vizau modificarea organigramei și ștatul de funcții al instituției, organizarea și funcționarea aparatului de lucru al primarului, precum și modul în care urmează să fie ocupate funcțiile publice în cadrul Primăriei. De asemenea, cosilierii prezenți au adoptat un proiect de hotărîre prin care Păun Ialomițeanu devine cetățean de onoare al municipiului Slobozia. Însă cel mai important proiect de hotărîre rămîne cel prin care viceprimarul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 11:05 (8530 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută arhitect-șef

Primăria Slobozia caută arhitect-șef

După un an de la scandalul public iscat de ancheta în dosarul «Art Oil», Primăria Slobozia scoate la concurs postul de arhitect-șef al orașului. Funcția a rămas vacantă prin condamnarea definitivă recentă a Aureliei Aionesei Esterka, la Curtea de Apel București. Alți trei inculpați ai cauzei, primarul Alexandru Stoica, Marian George Corneliu și Agripina Costea, fostul șef al Serviciului Urbanism și fostul secretar al orașului, își așteaptă sentințele definitive la aceeași instanță.

Concurs pentru postul de arhitect-șef
Alexandru Stoica, primarul încă în funcție al Sloboziei, a... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 20:10 (19391 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii din Slobozia cer închiderea benzinăriei «Art Oil»

Judecătorii din Slobozia cer închiderea benzinăriei «Art Oil»

Decizie surprinzătoare a magistraților Judecătoriei Slobozia în dosarul «Art Oil». După ce l-au condamnat la închisoare pe primarul Alexandru Stoica, magistrații au decis anularea autorizației de construcție emisă de municipalitate pentru benzinăria deținută de concernul Art Petrol Service SRL la Slobozia. Efectul juridic al acestei hotărîri este închiderea respectivei benzinării, pînă cînd administratorii firmei vor intra în legalitate în privința autorizării. Hotărîrea nu este definitivă, ea putînd fi atacată cu apel în 10 zile.

Un proces complicat
Condamnarea la închisoare... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 21:05 (20678 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

În vara anului 2015, mai exact în luna iulie, Primăria Slobozia acționa în instanță societatea Urban pentru neachitarea unei redevențe în valoare de 9,7 milioane de lei. Decizia reprezintă apogeul incompetenței administrației locale din reședința județului, în condițiile în care respectiva societate este administrată direct de Consiliul Local Slobozia. La 7 luni distanță, Tribunalul Ialomița a respins cererea de chemare în judecată, pe motiv de prescriere. Acest litigiu ar reprezenta însă intenția ascunsă a Primăriei Slobozia de a-și suplimenta fictiv veniturile, folosind drept dovadă a existenței banilor impresionata sumă înscrisă pe factura emisă către Urban.

Societatea Urban, acționată în instanță... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 20:15 (7977 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Ultimul bal al administrației locale

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Luni, 1 februarie, la orele 15,00, în sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a avut loc dezbaterea publică privind bugetul municipiului Slobozia pentru anul 2016. Întîlnirea a fost prezidată de către primarul Alexandru Stoica, supranumit, după mediatizarea reacției sale din sedința de joi, 28 ianuarie 2016, din cadrul Consiliului Local, primarul «Sictir!». În sală au fost prezenți doar cîțiva consilieri locali, reprezentanții presei și funcționari din cadrul Primăriei Slobozia. Alexandru Stoica a refuzat să ofere informații pertinente legate de construcția bugetară a anului 2016 și a opinat public că «dezbaterea e inutilă și ăștia care întreabă nu au habar cum se face un buget...».
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 16:20 (13273 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă IN REM la Primăria Slobozia

Alexandru Stoica și Valentin Băcanu, în vizorul procurorilor

Anchetă IN REM la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia este zguduită de un nou scandal penal. Marți, 2 februarie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii au descins la sediul instituției. Anchetatorii au ridicat mai multe înscrisuri pentru a proba fapte de «abuz în serviciu». Vizați de cercetări sînt Alexandru Stoica și Valentin Băcanu, primarul și viceprimarul orașului, precum și doi foști funcționari publici din cadrul instituției. Este vorba despre Marian George Corneliu și Agripina Costea, care au ocupat funcțiile de șef al Serviciului Urbanism și, respectiv, secretar al Primăriei Slobozia. În cazul acestora există o serie de suspiciuni cu privire la faptul că au emis ilegal mai multe... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 19:55 (27036 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții la Primăria Slobozia!

De la primele ore ale dimineții de marți, 2 februarie 2016, anchetatorii au descins la sediul Primăriei Slobozia. În vizor ar fi atît viceprimarul Valentin Băcanu, cît și primarul Alexandru Stoica pentru «abuz în serviciu». (știre în curs de actualizare)

UPDATE 7,50 PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE INFRACȚIUNI ÎN LEGĂTURĂ CU SERVICIUL La această oră, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 10 percheziții la sediul unei instituții publice și la locuințele unor persoane bănuite de săvîrșirea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 09:20 (30010 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13376 vizualizări - 21 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiune integrată de Crăciun

Prima și a doua zi de Crăciun, 25/26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizări prin 112, constatând 42 de infracțiuni și aplicând aproape ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:05
(3903 vizualizări - 0 comentarii)


Malu Roșu: Dispărut fără urmă în apele unui lac

Pompierii din Ialomița caută de 3 zile trupul unuia dintre pazinicii lacului Ratca, din zona localității Malu Roșu. În prima zi de Crăciun, împreună cu un coleg de serviciu, acesta a căzut dintr-o barcă ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 13:01
(5808 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: Aerofotografierea 2017, în termen

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură aduce la cunoștința publicului larg că, prin colaborarea dintre Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Apărării Naționale, destinată ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 10:55
(5121 vizualizări - 0 comentarii)


Trei răniți într-un accident rutier petrecut între Iazu și Slobozia Nouă

Trei persoane, victime ale unui accident rutier, au primit îngrijiri medicale din partea pompierilor din Slobozia, dar și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. În eveniment au fost implicați ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 22:25
(8259 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 114 mii de lei, 13 permise de conducere reținute

Polițiștii au acționat în ultimele 48 de ore pentru prevenirea și combaterea oricăror evenimente care puteau afecta liniștea comunității. Pentru siguranța cetățenilor, 124 patrule, dintre care 6 mixte, ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 18:10
(7498 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «evaziune fiscală» și infracțiuni rutiere

Polițiștii Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:55
(5991 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Crăciun

Peste  250 de polițiști ialomițeni vor fi la datorie pentru ca sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în liniște și siguranță. Poliția Română este la datorie, în serviciul comunității, în perioada ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:40
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Autospeciale noi, în dotarea IPJ Ialomița

Vineri, 22 decembrie a.c., parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița se reînnoiește cu 7 autospeciale, distribuite de conducerea Poliției Române, urmând a fi folosite pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:10
(4141 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri de Crăciun în Protopopiatul Urziceni

Dacă misiunea Biroului de Asistență Socială din Protopopiatul Urziceni este tocmai aceea de a veni în întâmpinarea dificultăților resimțite de oameni și de a sprijini pe cât posibil beneficiarii săi, atunci ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 14:20
(4259 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Punctelor Enel în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Punctele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în zilele de 25, 26 decembrie 2017, precum și în 1, 2 ianuarie 2018, declarate zile libere ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 10:50
(6274 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Economice

Polițiștii ialomițeni au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de 30000 de lei, în urma unor acțiuni derulate de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Polițiștii de Investigare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 19:25
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmărit pentru «tâlhărie» în Italia, arestat

Marți, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:55
(5289 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


APIA: Subvenția la motorină pentru agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 21.12.2017, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorina utilizată în agricultură, aferentă ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:40
(5820 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accidentat pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de marți, 19 decembrie 2017, pe raza municipiului Fetești. Astfel, în jurul orelor 15,00, în timp ce un bărbat, ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 17:35
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Pietoni accidentați la Ograda și Urziceni

Un bărbat de 56 de ani a murit după ce a fost victima unui accident rutier. Acesta circula în localitatea Ograda pe un drum neiluminat corespunzător și a fost lovit de mașina condusă de un tânăr de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 19:10
(5840 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte la Slobozia: «Prefecții județului Ialomița 1856-1949; 1992-2016»

Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a oferit o lecție de istorie despre evoluția administrației publică din Ialomița. Marți, 19 decembrie 2017, acesta a lansat cartea-document «Prefecții județului ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:40
(4941 vizualizări - 3 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «E vremea colindelor»

Protopopiatul Slobozia a fost și anul acesta organizatorul Festivalului «E vremea colindelor». Manifestare a ajuns deja la a 7-a ediție și reprezintă unul dintre cele mai importante evenimente de gen organizate ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:25
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Artificiile i-au adus un dosar penal

Un  minor de 16 ani, din Urziceni, a intrat în vizorul polițiștilor după ce asupra sa au fost descoperite artificii din categoria de produse  F2, fără ca acesta să aibă dreptul legal de a le folosi ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:15
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se deschide «Căsuța lui Moș Crăciun»

Între 22 și 24 decembrie, în cadrul Târgului de Crăciun din centrul Sloboziei se deschide pentru prima dată «Căsuța lui Moș Crăciun». În perioada de timp amintită, între orele 17,00 și 20,00, copiii din ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:05
(3581 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 40 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unor acțiuni cu caracter preventiv, polițiștii ialomițeni au aplicat 40 de sancțiuni contravenționale, în cuantum de 40 mii de lei. Sancțiunile au fost aplicate pentru infracțiuni la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 17:50
(3804 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor

Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului reprezintă unele dintre prioritățile Poliției Române în anul 2017. Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 17:25
(6615 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a furat banii din mașină

Polițiștii cercetează un bărbat de 35 ani, din Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Astfel, Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 62 de ani, din județul Dâmbovița, cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:20
(6539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii ialomițeni desfășoară permanent acțiuni pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice, precum și pentru siguranța traficului rutier. ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:10
(4003 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat la volan și fără permis, a acroșat alte două mașini

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Amara s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 17:45
(5680 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, sub influența băuturilor alcoolice

Doi ialomițeni, de 40 și 45 de ani, au fost depistați de către polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile pulice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Cei în cauză a fost testați ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 16:20
(8153 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la Rași

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 12,00, pe DJ201B, în apropiere de localitatea Rași, s-a produs un eveniment rutier soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 15:40
(5509 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești și Bărcănești

Luni, 11 decembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe raza localităților Borănești și Bărcănești, în cadrul căreia s-a urmărit asigurarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 13:10
(5737 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Suspect de «furt», identificat de polițiști

Polițiștii cercetează un tânăr de 14 ani, din Vlădeni, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Polițiștii au identificat un minor de 14 ani, din localitatea Vlădeni, acesta fiind bănuit ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 12:40
(4801 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de control ale DSVSA Ialomița

În perioada 4-9 decembrie 2017, consilierii din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat un număr de 116 controale în unități ce desfășoară activități de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 11:20
(5161 vizualizări - 0 comentarii)


Combaterea delictelor silvice, o prioritate a polițiștilor ialomițeni

Luni, 11 decembrie 2017, polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 10:10
(4806 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...