Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lideri după două runde

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Comunal Șelimbăr 2-0

Lideri după două runde

Unirea Slobozia este în fruntea clasamentului după parcurgerea primelor două etape. Împărțim primul loc cu «U» Cluj, având, la fel ca ardelenii, punctaj maxim și golaveraj 4-0. Totodată, sunt 5 echipe (6, dacă bate Steaua la Târgu Jiu) cu 6 puncte. E prea devreme să ne înfoiem, dar putem să ne bu­curăm fără rezerve că echipa-fanion a județului a început campionatul așa cum și-a propus. Iar meciul cu nou-promovata din Șelimbăr nu a fost deloc ușor.

Debut excelent pentru Stoica Împrejurările meciului cu CS Comunal Șelimbăr nu au fost de bun augur pentru Unirea. În preziua jocului, Răzvan... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 17:25 (2937 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9518 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Management defectuos

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

bonus: La Infrastructură Drumuri și Poduri SA-Profitul pe un an, egal cu salariul pe 4 luni al directorului

După 3 luni de la preluarea Drumuri și Poduri SA Ialo­mița, directorul Rudolf Gradea face primele declarații pu­blice legate de activitatea firmei pe care o conduce. Acesta susține că, în anul 2020, firma a înregistrat pierderi de 5,8 milioane de lei. «Acestea sunt rezultatele financiare... Unele dintre decizii nu pot fi explicate!» a susținut Rudolf Gradea în cadrul dezbaterii publice pentru bugetul județului.

Acuzații grave Numit oficial în luna februarie 2021, directorul Rudolf Gradea a făcut pri­mele declarații publice privitoare la situația economică a Drumuri și Poduri SA Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2021, 18:15 (6882 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18473 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13279 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Stoica e arma secretă PI

Politica de centură a Sloboziei

Stoica e arma secretă PI

A  început licitația pentru can­didați eligibili. PNL are, PSD caută, restul partidelor licitează. Printre licitatori se numără și Partidul Ialomițenilor, care la Alegerile Locale din 2016 a obținut un fotoliu de primar și consilieri cât numeri pe degetele mâinilor. Arma secretă a PI este ex-primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, lăsat fără obiectul muncii de către PSD. Oficial, Alexandru Stoica, neagă, iar președintele PI, Ion Drăgușin, habar nu are. În spatele ușilor închise însă...

PI are același rețetar
Partidul Ialomițenilor este o structură moșită de fostul prefect ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2020, 11:40 (13908 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Alexandru Stoica? Da, da! Ăla de declara public că și un balot de paie câștigă alegerile dacă e pus pe listele PSD. Ei, bine, după ce a rămas fără sprijinul pesedeilor locali, ctitorul gropii din mijlocul Sloboziei care îi poartă numele a trecut la Partidul Ialomițenilor. Cu arme, bagaje și jumătate din Organizația PSD, spun gurile rele. Iar PI, de bucurie că a făcut o așa achiziție, l-a cocoțat moț în fruntea listei pentru Alegerile Locale de la Slobozia, declarându-l candidatul ideal pentru un nou mandat de primar. Și uite-așa se închide aria cercului (n.red.: PiR pătrat pentru susținătorii Vioricăi Dăncilă), unde Pi rămâne la valoarea... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 14:40 (16741 vizualizări - 22 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Ex-primarul PSD Alexandru Stoica

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Alegerile Locale de anul viitor se apropie și, implicit, PSD Ialomița își manifestă preocuparea pentru identificarea unui candidat viabil pentru (re)câștigarea fotoliului de primar al Sloboziei. Suplimentar, conducerea social-democrată a decis și realizarea unui sondaj în acest sens... Revenind, singurul candidat cu suficientă notorietate pe care PSD îl are ar fi ex-primarul Alexandru Stoica. Acesta nu declină oferta, dar susține că «partidul este cel care decide!».

Mult a fost, puțin a mai rămas Scenariile privind nominalizarea unui candidat pentru Alegerile Locale din 2020 la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 18:15 (13505 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Urmașii lui Mao Zedong

Urmașii lui Mao Zedong

Săptămâna trecută, cutiile poștale ale ­slo­­bozenilor au fost violate de o fițuică imundă comandată de Organizația Municipală PSD Slobozia. Spunem imundă nu pentru că e plină ochi de erori de exprimare și fracturi logice, ci pentru că prin ea groparul Stoica, cu voia membrilor PSD președinte al Organizației și cu voia noastră, a tuturor, primar al Sloboziei în pe­rioada 2012-2016, manipulează ordinar electoratul. Iată un exemplu din multele: «Domnul Adrian Mocioniu (...) a adus grave prejudicii de imagine PSD afirmând că Primăria este plină de incompetenți lăsați de administrațiile anterioare». Nu-l plângem pe primar, că doar știm toți că cine se-aseamănă, se-adună... Dar ni se pare... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2019, 15:20 (7270 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Ca în fiecare an, de 1 Martie, PSD și-a trimis aleșii pe străzile Sloboziei pentru a vesti o nouă primăvară proletară. Spre deosebire de legislatura trecută, primarul acestui mandat l-a cooptat în echipă și pe președintele tuturor femeilor din Ialomița. Cei doi s-au imortalizat pe străzile orașului dăruind flori tuturor necăjitelor care, susțin martorii oculari, nu s-au ferit la timp de efuziunile lor sentimentale. Consemnăm și noi regulamentar evenimentul și propunem ca, de 8 Martie, cuplul M&M să ofere în locul garoafelor arbagic. Da, da, ați citit bine! În felul acesta, credem noi, gospodinele nu și-ar mai face griji pentru viitorul social-democrat pe care îl propovă­duiesc aleșii, căci... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2019, 12:20 (7131 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A început bătălia pentru Slobozia

Mica «țiganiadă» din PSD

A început bătălia pentru Slobozia

Mocioniu vrea un nou mandat. Stoica vrea un nou mandat. Ionașcu, pe turnantă, vrea și el un mandat. Sunt motive suficiente pentru a declanșa o nouă luptă politică pentru controlul PSD Slobozia. Faceți pariurile, că mai sunt și alții. Cu cât mai mulți, cu atât mai bine pentru PSD, că doar n-or să lase ei măcelăria numită Slobozia pe mâinile șacalilor din Opoziție.

Mocioniu vrea un nou mandat Faptul că Adrian Mocioniu vrea un nou mandat nu mai reprezintă o surpriză pentru nimeni. A spus-o clar și răspicat prin ședințele de partid, a repetat-o public... Dar când tătucul Neacșu a fost obligat... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 10:55 (20791 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Sentință definitivă în dosarul «Art Oil»

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Curtea de Apel București s-a pronunțat marți, 5 iulie 2016, definitiv în dosarul «Art Oil», care i-a avut ca inculpați pe Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei, Agripina Costea și Marian George Corneliu, doi dintre subordonații acestuia. Condamnat inițial la 3 ani de închisoare cu executare, Alexandru Stoica a fost «iertat» de magistrați, fiind obligat să ispășească un an de închisoare, sub supraveghere, cu un termen de încercare de 3 ani. O situație similară se regăsește și în cazul celorlalți doi inculpați ai cauzei.

Sentința este definitivă
Dosarul «Art... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2016, 01:10 (38832 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultima arie a administrației Stoica

Dormiți liniștiți, Consiliul Local votează!

Ultima arie a administrației Stoica

În vreme ce alegerile locale băteau la ușă, iar orașul era inundat de gunoaie, 14 din cei 15 consilieri rămași în Consiliul Local Slobozia s-au reunit joi, 2 iunie, în cadrul unei ședințe ordinare. Pe agenda legislativului local s-au numărat o serie de proiecte care vizau modificarea organigramei și ștatul de funcții al instituției, organizarea și funcționarea aparatului de lucru al primarului, precum și modul în care urmează să fie ocupate funcțiile publice în cadrul Primăriei. De asemenea, cosilierii prezenți au adoptat un proiect de hotărîre prin care Păun Ialomițeanu devine cetățean de onoare al municipiului Slobozia. Însă cel mai important proiect de hotărîre rămîne cel prin care viceprimarul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 11:05 (8530 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută arhitect-șef

Primăria Slobozia caută arhitect-șef

După un an de la scandalul public iscat de ancheta în dosarul «Art Oil», Primăria Slobozia scoate la concurs postul de arhitect-șef al orașului. Funcția a rămas vacantă prin condamnarea definitivă recentă a Aureliei Aionesei Esterka, la Curtea de Apel București. Alți trei inculpați ai cauzei, primarul Alexandru Stoica, Marian George Corneliu și Agripina Costea, fostul șef al Serviciului Urbanism și fostul secretar al orașului, își așteaptă sentințele definitive la aceeași instanță.

Concurs pentru postul de arhitect-șef
Alexandru Stoica, primarul încă în funcție al Sloboziei, a... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 20:10 (19391 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii din Slobozia cer închiderea benzinăriei «Art Oil»

Judecătorii din Slobozia cer închiderea benzinăriei «Art Oil»

Decizie surprinzătoare a magistraților Judecătoriei Slobozia în dosarul «Art Oil». După ce l-au condamnat la închisoare pe primarul Alexandru Stoica, magistrații au decis anularea autorizației de construcție emisă de municipalitate pentru benzinăria deținută de concernul Art Petrol Service SRL la Slobozia. Efectul juridic al acestei hotărîri este închiderea respectivei benzinării, pînă cînd administratorii firmei vor intra în legalitate în privința autorizării. Hotărîrea nu este definitivă, ea putînd fi atacată cu apel în 10 zile.

Un proces complicat
Condamnarea la închisoare... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 21:05 (20678 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

În vara anului 2015, mai exact în luna iulie, Primăria Slobozia acționa în instanță societatea Urban pentru neachitarea unei redevențe în valoare de 9,7 milioane de lei. Decizia reprezintă apogeul incompetenței administrației locale din reședința județului, în condițiile în care respectiva societate este administrată direct de Consiliul Local Slobozia. La 7 luni distanță, Tribunalul Ialomița a respins cererea de chemare în judecată, pe motiv de prescriere. Acest litigiu ar reprezenta însă intenția ascunsă a Primăriei Slobozia de a-și suplimenta fictiv veniturile, folosind drept dovadă a existenței banilor impresionata sumă înscrisă pe factura emisă către Urban.

Societatea Urban, acționată în instanță... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 20:15 (7977 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Ultimul bal al administrației locale

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Luni, 1 februarie, la orele 15,00, în sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a avut loc dezbaterea publică privind bugetul municipiului Slobozia pentru anul 2016. Întîlnirea a fost prezidată de către primarul Alexandru Stoica, supranumit, după mediatizarea reacției sale din sedința de joi, 28 ianuarie 2016, din cadrul Consiliului Local, primarul «Sictir!». În sală au fost prezenți doar cîțiva consilieri locali, reprezentanții presei și funcționari din cadrul Primăriei Slobozia. Alexandru Stoica a refuzat să ofere informații pertinente legate de construcția bugetară a anului 2016 și a opinat public că «dezbaterea e inutilă și ăștia care întreabă nu au habar cum se face un buget...».
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 16:20 (13273 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă IN REM la Primăria Slobozia

Alexandru Stoica și Valentin Băcanu, în vizorul procurorilor

Anchetă IN REM la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia este zguduită de un nou scandal penal. Marți, 2 februarie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii au descins la sediul instituției. Anchetatorii au ridicat mai multe înscrisuri pentru a proba fapte de «abuz în serviciu». Vizați de cercetări sînt Alexandru Stoica și Valentin Băcanu, primarul și viceprimarul orașului, precum și doi foști funcționari publici din cadrul instituției. Este vorba despre Marian George Corneliu și Agripina Costea, care au ocupat funcțiile de șef al Serviciului Urbanism și, respectiv, secretar al Primăriei Slobozia. În cazul acestora există o serie de suspiciuni cu privire la faptul că au emis ilegal mai multe... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 19:55 (27036 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții la Primăria Slobozia!

De la primele ore ale dimineții de marți, 2 februarie 2016, anchetatorii au descins la sediul Primăriei Slobozia. În vizor ar fi atît viceprimarul Valentin Băcanu, cît și primarul Alexandru Stoica pentru «abuz în serviciu». (știre în curs de actualizare)

UPDATE 7,50 PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE INFRACȚIUNI ÎN LEGĂTURĂ CU SERVICIUL La această oră, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 10 percheziții la sediul unei instituții publice și la locuințele unor persoane bănuite de săvîrșirea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 09:20 (30010 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13376 vizualizări - 21 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Patroni cercetați penal

Doi patroni de firme din Fetești sînt cercetați de polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru că nu și-au plătit dările către stat. Oamenii legii le-au bătut la ușă miercuri, 8 august a.c. Primul administrator ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:49
(9264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mici la buget față de anul trecut. Finanțele au colectat cu 14,6% mai puțin!

În luna iulie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 46,40 milioane lei, cu 14,65% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Potrivit unui comunicat al Direcției Generale ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:48
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

8 August 2012, 12:54


Săveni: Copil de 8 ani lăsat nesupravegheat, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din comuna Săveni, a fost transportat la Spitalul de Urgență Slobozia după ce a fost implicat într-un accident rutier. Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat faptul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:33
(12822 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Vindea parfumuri contrafăcute

Marți, 7 august a.c., în jurul orelor 12,20, jandarmi din Urziceni, aflîndu-se în timpul executării unei misiuni de menținere a ordinii și siguranței publice, s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(8075 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 60 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 8 august 2012, sînt disponibile doar 60 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Certificatele digitale pentru semnătura electronică, obligatoriu de reînnoit la un an

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că certificatele digitale pentru semnătura electronică sînt valabile un an de zile. Pentru a putea fi utilizate în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:53
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Focul a mistuit peste 1,5 ha de pădure

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului anunța producerea unui incendiu de vegetație uscată în localitatea Ciochina. Echipajele ajunse la locul intervenției au constatat însă că focul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:51
(10742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Grindu: Incendiu la o hală dezafectată

Focul a izbucnit duminică, 5 august a.c., în jurul orei 18,30, la hala unei societăți comerciale din comună, pentru stingerea acestuia acționînd timp de 3 ore pompierii de la Secția Urziceni cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:50
(9596 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu incendiu


IPJ Ialomița: Furturile produselor agricole din cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de luni, 6 august a.c., cu ocazia ședinței consiliului de conducere, inspectorul șef al IPJ Ialomița, comisarul șef de poliție Ștefu Viorel a solicitat șefilor subunităților teritoriale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:48
(8548 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți la volan au provocat accidente la Fetești și Amara

Duminică, 5 august a.c., în jurul orei 17,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe Strada Sirenei, din localitate, a avut loc un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:14
(10449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism sustras din Capitală, depistat de polițiști în trafic

Vineri, 3 august a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița, în cadrul unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii furturilor de și din auto, au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:13
(9697 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

SC RECYTEX Import Export SRL angajează

-agenți vînzări
-persoană contabilitate primară


Relații la telefon 0724/060.258

6 August 2012, 15:40


Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Efective din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni pe linia prevenirii și combaterii prostituției în urma cărora au întocmit două dosare penale. Astfel, în perioada 5-10 iulie ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:18
(11061 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Jandarmii au intervenit în bătaia concubinilor

Sîmbătă, 4 august a.c., în jurul orelor 20,45, patrula de ordine publică din cadrul Detașamentului 4 Jandarmi Urziceni, aflîndu-se în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, s-a sesizat din ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:14
(7485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Joi, 2 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat doi bărbați de 31, respectiv 68 ani, domiciliați în Țăndărei și Fetești care dețineau arme fără ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:39
(7575 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Tînăr reținut după ce a furat dintr-o mașină

În urma activităților de cercetare efectuate de polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Urziceni cu privire la comiterea unei infracțiuni de furt calificat, autorul a fost identificat și ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:38
(9752 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 1-3 august 2012, s-a desfășurat faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Știrbei»-Călărași ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:33
(13375 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii reținuți, arestați preventiv

Bărbații de 26, respectiv 30 ani, reținuți în cursul zilei de miercuri, 1 august a.c. pentru comiterea infracțiunii de tîlhărie, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile. În fapt, în noaptea de 30/ ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 38 locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile de 38 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(10101 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziție la un hoț din autoturisme

În dimineața zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 5,30, polițiști de ordine publică și de investigații criminale, sprijiniți de grupa de intervenție a Serviciului de Intervenție Rapidă, au efectuat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(7051 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins de radar cu 117 km/oră în localitate. Era și beat la volan!

În cursul zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 21,00, polițiștii rutieri aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pentru monitorizarea traficului rutier au înregistrat cu aparatul radar ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(10726 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Scandal pe subvenția la ovine, aplanat de mascați

Luni, 30 iulie a.c., la Grivița, membrii unei familii au sesizat Poliția pentru rezolvarea unei altercații legată de... plata subvenției la ovine. Concret, capul familiei, un bărbat de 56 ani, a solicitat ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:25
(9707 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Franța, descoperit la Amara

BMW furat din Franța, descoperit la Amara

Polițiștii și inspectorii RAR Ialomița au indentificat în curtea unui tînăr, de 29 ani, un autoturism care figura furat din Franța. Astfel a fost adoptată măsura indisponibilizării autoturismului la sediul ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:22
(8738 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii atacă la drumul mare

Drumurile publice din Ialomița nu mai prezintă siguranță. Sînt împînzite de tîlhari. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 26 și 31 ani, sînt cercetați de polițiști pentru infracțiunea de tîlhărie. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:21
(12158 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Șofer recalcitrant, reținut de polițiști

Un șofer de 30 ani a fost reținut marți, 31 iulie a.c., după ce a fugit de la locul accidentului pe care îl provocase. Mai mult, el le-a declarat polițiștilor faptul că nu el este autorul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:20
(6984 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 75 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 iulie 2012, sînt disponibile doar 75 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2012, 10:05
(9786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incidente electorale

În Ialomița, de la debutul campaniei electorale pentru Referendumul din 29 iulie 2012 și pînă în prezent au fost înregistrate 7 incidente electorale, toate în mediul rural, fiind întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2012, 21:55
(11744 vizualizări - 2 comentarii)


Două incendii la Ograda

Jarul unei țigări aprinse aruncate la întîmplare a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Ograda. Evenimentul a fost anunțat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:59
(9055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Grivița: Autoturism furat, depistat de polițiști

În noaptea joi spre vineri, 26/27 iulie a.c., în jurul orei 4,30, polițiști din cadrul Secției Rurale Grivița au depistat un autoturism condus de un bărbat, de 41 ani, domiciliat în București. Șoferul nu ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:57
(7621 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...