Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

Pericolul vine de la robinet

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

În anii de dinaintea aderării României la Uniunea Europeană și post aderare, primăriile din Ialomița au realizat zeci de proiecte de amenajare a sta­țiilor de tratare. Valoarea acestor investiții este de ordinul a milioane de lei, însă ceea ce contează este faptul că nici în prezent acestea nu sunt funcționale. Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată într-un raport oficial faptul că niciuna dintre loca­litățile din județ nu poate oferi apă potabilă din cauza «deficiențelor de tratare». O analiză a rapoartelor întoc­mite în perioada 2019-2025 arată faptul că, anual, DSP Ialomița a precizat aceste aspecte fără a fi adoptată... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 07:55 (2831 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

bonus: Adrian Mocioniu, noul administrator public al orașului

Problemele vechi ale Sloboziei devin o prioritate și pentru Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei ales în urma scrutinului din 9 iunie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Alexandru Potor a declarat public faptul că va face demersuri pentru a îmbunătăți calitatea apei din oraș și că va căuta soluții pentru finalizarea proiectelor cu finanțare europeană, aflate încă în implementare. «Pro­blema apei este una foarte serioasă!» a declarat public Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei.

 

Istoria nesfârșită a potabilizării apei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 10:20 (8808 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță pentru neplata testelor privind calitatea apei potabile

La Valea Ciorii

Război în instanță pentru neplata testelor privind calitatea apei potabile

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a acționat în instanță Primăria Valea Ciorii întrucât administrația locală nu a plătit instituției publice testele de calitate a apei potabile, efectuate în urmă cu un an și jumătate. Procesul a fost înregistrat pe rolul Judecătoriei Fetești și, cel mai probabil, va fi strămutat la Slobozia, la Tribunalul Ialomița.

Se așteaptă decizia instanței Contractul pentru efectuarea analizelor privind calitatea apei potabile furnizată în rețeaua publică a fost încheiat între Primăria Valea Ciorii și Direcția de Sănătate Publică Ialomița în februarie 2022... [citește_tot_articolul]

10 August 2023, 15:05 (10446 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația ialomițeană vrea apă potabilă din Dunăre

20 kilometri de rețea

Administrația ialomițeană vrea apă potabilă din Dunăre

Administrația județeană susține ideea reabilitării rețelei de aducțiune a apei potabile din Dunăre. Investiția ar re­prezenta o alternativă la actualul sistem de captare a apei din frontul subteran, în con­dițiile extinderii operatorului regional Urban SA. «Este o posibilitate pe care o luăm în calcul. Deocamdată nu putem avansa o valoare certă pentru această investiție... Vorbim, evident, de o finanțare prin Programul Operațional de Dezvoltare Durabilă, de câteva zeci de milioane de lei...» declară administratorul public al județului, Alexandru Potor.

Alternativă pentru apa «potabilă» a Sloboziei... [citește_tot_articolul]

4 August 2022, 13:35 (15404 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

În timp ce majoritatea comunelor din Ialomița se confrută cu problema potabilizării apei, se pare că administrația locală din Perieți a reușit performanța de a le oferi cetățenilor apă cu adevărat potabilă. Astfel, au fost instalate o serie de filtre care să permită distribuirea apei în rețeaua pu­blică respectând parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare.

Vești bune pentru locuitori Satul Misleanu, care aparține de comuna Perieți, este prima localitate în care a fost implementat noul sistem de potabilizare a apei distribuită de admi­nistrația locală în rețeaua publică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 16:50 (5587 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Mii de oameni, obligați să bea apă din fântâni

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Problema apei potabile pare a fi fără rezolvare în județul Ialomița. Deși au cheltuit milioane de lei pentru amenajarea de rețele publice de apă, un sfert din localități încă sunt dependente de fântâni sau puțuri forate pentru a putea oferi apă de băut locuitorilor. Din fericire, ca­litatea apei de la fântâni este mai bună decât cea furnizată în rețelele publice pe care unele administrații locale au reușit să le construiască.

Ialomița are nevoie de apă Accesul cetățenilor la rețeaua publică de apă a reprezentat, cel puțin pe hârtie, una dintre preocupărilre permanente ale administrațiilor... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 11:05 (4935 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Săveni: Probleme cu apa potabilă

Ploile din ultimele zile au afectat calitatea apei din localitatea Săveni. Analizele de laborator ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița au arătat faptul că mai multe probe conțineau depășiri ale parametrilor... [citește toată știrea]

6 Iunie 2019, 19:20 (3469 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11036 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are apă potabilă «pe hârtie»!

Optimism administrativ

Slobozia are apă potabilă «pe hîrtie»!

Marți, 27 august 2013, SC Urban a obținut autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă a orașului Slobozia. Potrivit declarațiilor oficiale, «la acest moment apa este, în general, potabilă». Rezerva autorităților vine din faptul că «la acest moment există cîteva puncte în care se execută lucrări de reabilitare a rețelei...». Autorizația eliberată de Direcția de Sănătate Publică nu precizează însă nicăieri în mod explicit că apa este potabilă...

O autorizație așteptată 5 ani
Joi, 29 august a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Alexandru Stoica a declarat... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 15:13 (15639 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

Apă «curată» de 1 mai

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

După 4 ani de așteptare și 2 milioane de euro cheltuite numai pentru reabilitarea stației de tratare, autoritățile locale promit «apă potabilă» de 1 mai. Conform declarațiilor oficiale, la acest moment stația de tratare funcționează, iar lucrările de înlocuire a ultimilor 4 kilometri de rețea sînt plină desfășurare...

Politica pașilor din ce în ce mai mărunți
La sfîrșitul săptămînii precedente, o delegație a administrației publice locale și județene  a vizitat stația de tratare a apei potabile. Potrivit declarațiilor oficiale, această vizită a avut drept scop verificarea... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:43 (26819 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

SCRISOARE DESCHISĂ adresată Consiliului Local al Municipiului Slobozia

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

Societatea comercială RAJA SA Constanța este o companie de interes public, operator regional în domeniul apei și canalizării, cu o arie de operare care se întinde pe raza a cinci județe (142 localități din județele Constanța, Ialomița, Ilfov, Călărași și Dâmbovița), avînd un acționariat format din Consiliul Județean Constanța și alte 33 consilii comunale, orășenești și municipale.
În cursul anului 2010, reprezentanții legali ai SC RAJA SA s-au întâlnit cu dl primar Ionașcu și i-au prezentat cadrul legal și  instituțional în care își desfășoară activitatea operatorul, precum și modalitatea legală de delegare a gestiunii serviciului de apă și de canalizare către SC RAJA SA.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:19 (50175 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viscolul face ravagii: Ialomița, fără apă potabilă!

Viscolul face ravagii: Ialomița, fără apă potabilă!

După blocarea drumurilor și pene sporadice de curent, Ialomița se confruntă cu o nouă problemă: sistemele de alimentare cu apă au cedat sau sînt pe cale să cedeze. Situații critice se înregistrează în localitățile Fierbinți, Dridu și Slobozia!

Fără apă la Fierbinți și Dridu...
Un comunicat remis de RAJA Constanța în această dimineață (7 februarie 2012) precizează că în localitățile Dridu și Fierbinți s-a sistat furnizarea apei potabile noaptea trecută. Liniile de tensiune ce asigură curentul la stațiile de pompare aferente acestor două localități au căzut de la ora 04,00. Imediat ce reprezentanții ENEL vor reuși să realimenteze cu energie stațiile de pompare... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2012, 11:55 (16548 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
319 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 53000 lei, 14 șoferi au rămas fără permise

Peste 260 de amenzi au fost împărțite șoferilor de către polițiștii rutieri în perioada 13-15 ianuarie a.c. Pe lîngă amenzile primite, 4 șoferi au rămas fără certificatele de înmatriculare, iar alți 14 ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:38
(9228 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: A lovit mașina din fața sa

Un tînăr de 26 ani a fost rănit după ce mașina pe care o conducea a fost implicată într-un accident de circulație. Incidentul s-a produs vineri, 13 ianuarie, cînd tînărul conducea o mașină în afara localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:46
(14251 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Malu: Trei tineri, prinși în flagrant în timp ce furau motorină din rezervorul unui TIR

Polițiștii au surprins în flagrant vineri, 13 ianuarie a.c., în jurul orei 4.00, în parcarea Malu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 24 și 32 ani, toți din Urziceni, în timp ce încercau să sustragă motorină ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:45
(14105 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

În urma unei sesizări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, Poliția Fetești îl cercetează pe administratorul unei societăți comerciale din localitate pentru săvîrșirea infracțiunii de reținere ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:44
(13533 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A derapat, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un vehicul de pe contrasens

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 13 ianuarie, un tînăr de 29 ani, din Giurgiu, a provocat un accident de circulație în apropiere de Urziceni. Pe scurt, în timp ce conducea o autoutilitară pe ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:42
(17088 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Taximetriștii, la control

Slobozia: Taximetriștii, la control

Joi, 12 ianuarie 2012, polițiștii Serviciului Rutier au organizat și desfășurat o acțiune ce a vizat verificarea legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi și disciplinizarea traficului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:59
(16567 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu TIR-ul pe cîmp

Vineri, 13 ianuarie a.c., un cetățean bulgar de 37 ani, șofer al unui TIR a produs un accident de circulație în apropierea Combinatului Chimic. De fapt, șoferul, ce conducea din direcția Drajna către Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:51
(11948 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția Locală, în alertă din cauza furturilor de capace ale canalizărilor

Deoarece în ultima perioadă s-au semnalat mai multe situații de sustragere de capace de canalizare și de grătare metalice de la gurile de scurgere a apelor pluviale, Poliția Locală a adoptat o serie de ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:48
(12223 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Verificări privind subvențiile la firmele grupului InterAgro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că în urma știrilor de presă apărute, privind posibile nereguli în acordarea subvențiilor către firmele din cadrul grupului InterAgro, în baza ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:42
(15419 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Mașină fără drept de circulație în România depistată în trafic, «șofer» fără permis la volan

Un tînăr de 24 ani, din Movilița, a fost prins conducînd un autoturism deși mașina nu avea drept de circulație în România. Pentru aceasta, mașinii i-au fost luate plăcuțele de înmatriculare, iar șoferului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:41
(14025 vizualizări - 0 comentarii)


Guvernul României: 3750 milioane de lei pentru subvenția pe suprafață

Guvernul a decis, printr-o Hotărîre, alocarea temporară, sub formă de împrumut, de la Trezorerie, a sumei de 3750 milioane de lei Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Fondurile se alocă pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:40
(8910 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătit trimestrial

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează plătitorii de impozit pe profit că vor putea declara și plăti impozitul pe profit trimestrial, pentru trimestrele unu-trei, iar definitivarea impozitului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 10:01
(10656 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un tînăr a reclamat dispariția din mașină a unei mari sume de bani. Polițiștii au descoperit că el o furase!

Gestionarul unei firme de pe raza municipiului Slobozia, un tînăr localnic în vîrstă de 24 ani, a sesizat Poliția cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras în ziua de 11 ianuarie a.c., din ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:49
(8830 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țevi metalice de la o fostă fabrică

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control o căruță care se deplasa pe DN2A. Astfel, în căruță au fost văzute mai multe țevi metalice. Despre acestea polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:48
(12330 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din magazine

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 22 ani, toți domiciliați pe raza municipiului Fetești sînt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții au pătruns în seara ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:47
(11690 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Accident la Iazu: 3 mașini implicate, 2 morți și 2 răniți de la un copac căzut pe carosabil!

Miercuri seara, 11 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,00, un tragic accident s-a produs la ieșirea din localitatea Iazu spre Brăila. Un autoturism, cu patru pasageri, a intrat frontal într-un copac aflat ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 22:16
(17528 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Dridu: Cinci tineri au furat peste 150 de metri de cablu telefonic și au fost reținuți de polițiști

Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 26 ani, au fost reținuți de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
În fapt ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 16:09
(15388 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri de TVA

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, au fost aduse modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 12:35
(21545 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ziua Culturii Naționale-«Dor de Eminescu»

Luni, 16 ianuarie 2012, începînd cu orele 11,00, la Sala Studio a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va organiza acțiunea «Dor de Eminescu». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 12:13
(11924 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Salariul minim, 700 lei pe lună

«Începînd cu 1 ianuarie 2012, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 700 lei lunar, reprezentînd 4,13 lei/oră pentru un program complet de lucru de 170 de ore în medie pe lună» informează ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:49
(15153 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat țevile din curte

Polițiștii cercetează doi bărbați, de 22 și 61 ani, din comuna Ion Roată, respectiv Manasia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în perioada octombrie 2011-ianuarie ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:37
(10749 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Cu mașina prin sat fără permis

Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii au depistat un tînăr, de 30 ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, fără a poseda permis de conducere. În ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:35
(12223 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 intervenții SMURD în 24 de ore!

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore la cinci urgențe medicale.
Primul apel telefonic ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:13
(16500 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord

Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord

Un juriu independent, compus din 50 de jurnaliști de specialitate, a evaluat toate mașinile lansate în cursul anului 2011 și a votat Hyundai Elantra drept cîștigătoare. Premiul a fost anunțat în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:05
(8026 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Suprins la volan cu dreptul de a conduce suspendat

Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au oprit pentru control, în trafic, pe raza comunei Ion Roată, un autoturism condus de un localnic, de 42 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:03
(10833 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cei care au înregistrat un venit brut mai mare de 100000 euro, impozitați în sistem real

Potrivit unui comunicat al Finanțelor, în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea contribuabililor impuși la norma de venit (respectiv contribuabilii care obțin venituri ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 19:06
(17393 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 26 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 10 ianuarie 2012, sînt disponibile doar 26 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 18:55
(16241 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Taximetriștii își pot alege impozitarea

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează transportatorii independenți de persoane și de bunuri în regim de taxi că pot opta, începînd cu 2012, pentru determinarea venitului net anual ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 18:50
(11462 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal după ce a emis o filă cec fără acoperire

Un feteștean de 33 ani este cercetat penal pe polițiști pentru săvîrșirea infracțiunilor de emitere a unui cec fără a avea disponibil suficient și cu dată falsă. Potrivit polițiștilor, în cursul lunii decembrie ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:07
(15526 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Paznicii au furat porcii

Vineri, 6 ianuarie a.c., la Urziceni, trei tineri cu vîrste cuprinse între 29 și 35 ani, toți din Manasia, au fost prinși în timp ce transportau cu o mașină patru porci, pentru care nu au putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:04
(16576 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt porc


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...