Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

Lipsa contractelor cu ADI ECOO 2009 SA generează sincope

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

ADI ECOO 2009 SA, operatorul regional de salubritate, a decis în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor, desfășurată în 28 august 2024, majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia de la 12 la 15 lei/persoană. Primarul în funcție Dragoș Soare s-a opus acestei decizii și a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local din 29 august 2024 proiectul de hotărâre prin care era mandatat să voteze această majorare de tarif. Soluția propusă de către administrația locală este încheierea de contracte cu toți beneficiarii serviciilor de colectare a deșeurilor din Slobozia. Conform datelor oficiale, 1369 de locuitori ai Sloboziei nu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 12:10 (5471 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu plătește facturile pentru colectarea deșeurilor menajere

Jumătate DA, jumătate BA!

Slobozia nu plătește facturile pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL a făcut publice rapoartele lunare de plată pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia. Potrivit acestora, doar 53,9% dintre beneficiarii acestui serviciu își achită obligațiile lunare. În cazul Cartierului Bora, gradul de încasare este de 33,7%. «Facem eforturi pentru a asigura servicii de calitate. Dar acestea nu pot fi oferite în condițiile în care aceste servicii nu sunt plătite. Avem nevoie de implicarea autorităților locale în reglementarea acestei situații!» susține Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL.

 

Populația reclamă calitatea serviciilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2024, 07:50 (4436 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL propune majorarea tarifelor de colectare

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL solicită ad­ministrațiilor locale din Ialomița majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor me­najere. Valoarea noilor tarife este de 15 lei/persoană în mediul urban și 13 lei/persoană în mediul rural. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL, susține că majorările de tarife sunt ge­nerate de creșterea salariului minim, a costului pentru carburant și a tarifelor de depozitare. Creșterile de tarif ar putea intra în vigoare începând cu luna octombrie a anului în curs. La Slobozia, primarul Dragoș Soare va solicita Consiliului Local să nu aprobe această majorare de tarif.

 

Solicitare oficială... [citește_tot_articolul]

13 August 2024, 09:50 (6898 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Perieți subvenționează ilegal colectarea deșeurilor menajere

Primăria Perieți subvenționează ilegal colectarea deșeurilor menajere

Administrația din Perieți a decis în decembrie 2020 să subvenționeze cu 2,48 lei taxa specială de colectarea deșeurilor menajere. Subvenția, justificată de prevederile Legii 211/2011 se aplică tuturor locuitorilor comunei și este... ilegală. Practica este una comună la nivelul județului Ialomița și este tole­rată de către Prefectura Ialomița. Hotă­rârile consiliilor locale ilegale pot fi atacate în 6 luni de la aprobarea lor în instanțele de contencios administrativ.

Primar nou, reguli noi Administrația locală din Perieți a decis în decembrie 2020 că «pentru anul 2021 se aprobă subvenționarea din bugetul local a sumei de 2,48 lei/persoană pentru stimularea gestionării deșeurilor menajere reciclabile, respectiv asigurarea colectării separate»... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2021, 13:05 (5380 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar 7 firme care colectează legal deșeurile menajere

Ialomița are doar 7 firme care colectează legal deșeurile menajere

Colectarea deșeurilor menajere în Ialomița este la ani lumină de legalitate. Conform informațiilor publice furnizate de către Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice, doar 7 firme au licențe de funcționare pentru colectarea deșeurilor menajere. Restul administrațiilor locale au delegat aceste servicii unor firme care încearcă de ani buni, fără succes, să intre în legalitate.

Negru pe alb, de la ANRSC
Colectarea și transportul deșeurilor menajere reprezintă o activitate legală, reglementată de Autoritatea Națională de Reglementare... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2021, 10:05 (6501 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița sunt departe de ceea ce înseamnă colectarea selectivă a deșeurilor așa cum o impun normele europene. În timp ce unele localități se află abia la început de drum în ceea ce privește înființarea unor servicii de salubrizare sustenabile, altele se confruntă cu indiferența cetățenilor atunci când vine vorba despre curățenia mediului înconjurător. La rândul lor, statisticile vin să confirme impasul în care Ialomița se află din punct de vedere al colectării selective. Ultimele cifre datează din 2018 și arată o diminuare semnificativă a cantităților de gunoaie strânse în sistem selectiv.

Mai puține deșeuri colectate... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 13:50 (9071 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

De 8 ani, ADI ECOO Țăndărei supraviețuiește ca prin minune pe piața operatorilor de salubritate din județ. Supradimensionată, veșnic în pragul falimentului și fără o politică de tarifare unitară, societatea a ajuns la acest moment la concluzia că trebuie să majoreze tarifele de colectare a gunoiului menajer la 12 lei/lună/persoană. Propunerea a fost făcută la ședința Adunării Generale a Acționarilor Asociației cu același nume care gestionează societatea. Întâlnirea a avut loc joi, 16 februarie 2017, însă a fost amânată din lipsă de cvorum. Din ADI ECOO Țăndărei fac parte 8 localități limitrofe orașului Țăndărei, însă numărul de contracte încheiate cu beneficiarii nu depășește 40% din populația... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 11:40 (6481 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Consiliul Județean Ialomița se spală pe mîini

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Vivani Salubritate a notificat toate unitățile administrative din județ cu privire la majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor menajere la 72,4 lei per tonă. Consiliul Județean Ialomița declină orice implicare în gestionarea acestei solicitări, autoritățile locale din județ susținînd că decizia ar putea duce la dublarea costurilor pentru populație.

Istoria unui asediu
La începutul lunii august 2016, Vivani Salubritate SA a transmis o adresă autorităților locale și operatorilor de salubritate de pe raza județului prin care a anunțat majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 20:20 (7960 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate cere pentru tona de deșeuri colectate 72,4 lei

Ofensiva asupra administrației județene se reia

Vivani Salubritate cere pentru tona de deșeuri colectate 72,4 lei

Joi, 21 iulie 2016, Vivani Salubritate SA a cerut autorităților din Slobozia și autorităților județene o nouă majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine pe fondul unei negocieri mai vechi dintre firmă și Primăria Slobozia, mediată de conducerea Consiliului Județean Ialomița. Primarul Adrian Mocioniu susține că va oferi un răspuns pînă la sfîrșitul acestei săptămîni «în urma unei analize și a consultării cu președintele Victor Moraru». În cazul în care va fi acceptată, majorarea de preț solicitată de Vivani Salubritate ar putea afecta toți locuitorii județului Ialomița. Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a refuzat să comenteze public... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 21:25 (6508 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza deșeurilor menajere se amână pentru toamna anului 2016

3 luni de respiro la Slobozia

Criza deșeurilor menajere se amînă pentru toamna anului 2016

La începutul acestei luni, Consiliul Local Slobozia a aprobat creșterea tarifelor pentru colectarea și depozitarea deșeurilor menajere, de la 3,6 la 4,3 lei pe lună pentru fiecare slobozean. Deși nepopulară, măsura stopează timp de 3 luni pretențiile financiare ale Polaris M Holding și Vivani Salubritate. Ialomița rămîne însă expusă oricăror modificări de preț. La acest moment, Consiliul Județean Ialomița nu are la dispoziție nicio pîrghie administrativă prin care să poată controla nivelul de tarifare al deșeurilor menajere la Depozitul Zonal al Vivani.

O vară fierbinte pentru Polaris... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 14:05 (8952 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prețul pentru colectarea deșeurilor menajere a crescut la 4,3 lei

Slobozia a cedat

Prețul pentru colectarea deșeurilor menajere a crescut la 4,3 lei

Marți, 7 iunie 2016, plenul Consiliul Local Slobozia a decis majorarea tarifelor de colectare a deșeurile menajere de la populație. Prețul stabilit de către aparatul de specialitate din cadrul Primăriei este de 4,3 lei pentru fiecare locuitor. Decizia a fost adoptată în prezența reprezentanților firmei Vivani Salubritate și Polaris M Holding. Concluzia întîlnirii este că această creștere de preț reprezintă doar o primă etapă de majorare a tarifelor, Vivani Salubritate urmînd să ajungă la un preț final de 72,48 lei per tonă.

O ședință imorală
Marți, 7 iunie 2016, Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2016, 21:15 (14878 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul deșeurilor menajere se amână cu 30 de zile

Criză evitată la Slobozia

Scandalul deșeurilor menajere se amînă cu 30 de zile

Timp de 3 zile, în perioada 31 mai-2 iunie a.c., Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment, acestea nu au reacționat în niciun fel. Pentru deblocarea situației, autoritățile locale au fixat o nouă ședință de Consiliu Local pentru marți, 7 iunie 2016...

Situație de criză la Slobozia
... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 20:40 (6280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11046 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 29 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27180, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 28 mai a ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 16:40
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 28 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27179, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 27 mai ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2022, 16:40
(3797 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 27 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27179, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 26 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 16:20
(8249 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Evaluarea standardizată la finalul anului școlar 2021-2022

În conformitate cu Ordinul nr. 3835/2022, în anul școlar 2021-2022, în perioada cuprinsă intre 30 mai-10 iunie 2022, se va organiza pilotarea evaluării standardizate pentru elevii claselor I-VII, respectiv ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 15:50
(12005 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noutăți în sistemul RO-eFactura

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începând cu data de 1 iulie 2022, operatorii economici stabiliți în România au obligația, în relația B2G (relația dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 13:45
(16079 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Începe depunerea cererilor de finanțare aferente Măsurii «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că de vineri, 27.05.2022, încep înscrierile pentru Măsura «Microgranturi în domeniul agroalimentar». Astfel, în perioada 27 mai 2022 ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 11:10
(12368 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de peste 98 milioane de lei, colectate în luna aprilie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna aprilie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 98,18 milioane de lei, cu 15,2 ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 19:00
(21570 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 25 mai a.c., activități de informare în rândul elevilor din cadrul școlilor din mediul rural și urban din județul Ialomița, pentru conștientizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:50
(13230 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Miercuri, 25 mai a.c., polițiștii au depistat pe Brațul Borcea doi bărbați, de 37 de ani, din comuna Stelnica, și de 47 de ani, din comuna Bordușani, în timp pescuiau într-o ambarcațiune din lemn, cu o ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:30
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Joi, 26 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27177, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de miercuri, 25 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:15
(7443 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 26 mai 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, având pe ordinea de zi dezbateri cu privire la activitatea de contractare a serviciilor medicale, medicamentelor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 15:30
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Culturii Slobozene», în perioada 30 mai-3 iunie 2022

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, organizează în perioada 30 mai-3 iunie 2022 un amplu program de manifestări, sub genericul «Zilele Culturii Slobozene ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 14:45
(21122 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11171 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5559 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9486 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(10939 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9902 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1858 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3866 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13816 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19785 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14317 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 22 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27174, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 21 mai a ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2022, 16:55
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...