Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ambulanța Ialomița necesită urgent mașini noi și medici!

Ambulanța Ialomița necesită urgent mașini noi și medici!

O analiză a mașinilor de intervenție pe care Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița le folosește pentru transportul pacienților arată că jumătate dintre acestea sunt mai vechi de 10 ani. Instituția face demersuri pentru a le ține funcționale, dar are nevoie de un parc auto nou și mo­dern. Totodată, instituția duce lipsă și de medici specialiști, conform informațiilor oficiale.

 

Aproximativ 2 milioane km, parcurși în 12 luni O dată cu începerea lucrărilor de modernizare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, cel puțin... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2025, 15:50 (4540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii rezidenți demisionează din posturile ocupate în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicii rezidenți demisionează din posturile ocupate în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalele au posibilitatea de a angaja medicii rezidenți care, după terminarea stagiului de practică profesională în centrele universitare, ar trebui să se întoarcă la posturile pe care le-au ocupat. În realitate, lucrurile nu stau deloc așa, iar unitățile medicale sunt permanent în criză de specialiști. O astfel de situație se petrece și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cel mai mare spital din județul Ialomița. «Mulți dintre rezidenți refuză să profeseze la Slobozia!» susțin reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Criză permanentă de medici... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 14:20 (6007 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Numărul medicilor din Ialomița, în continuă scădere

Raport al Institutului Național de Statistică

Numărul medicilor din Ialomița, în continuă scădere

Potrivit unui raport oficial al Institutului Național de Statistică, numărul medicilor care profesează în unitățile medicale din județul Ialomița s-a redus semnificativ în perioada 2000-2023. INSEE arată că, anul trecut, la nivelul județului Ialomița profesau cu aproximativ 100 de medici mai puțin decât în anul 2000.

 

Ialomița are nevoie de medici În analiza oficială pe care specialiștii Institutului Național de Statistică au realizat-o se arată faptul că, în anul 2000, la nivelul județului Ialomița profesau aproximativ 322 de medici, atâ... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2024, 08:05 (2648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la concurs 26 de posturi de medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la concurs 26 de posturi de medici

UPDATE: Organizarea concursurilor a fost suspendată!

Lipsa medicilor specialiști a determinat administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia să caute soluții pentru ocuparea posturilor libere. Astfel, în perioada iunie-iulie 2023, cel mai mare spital din județul Ialomița scoate la concurs 26 de posturi de medici specialiști. Nu este prima dată când se organizează testări pentru funcțiile vacante. «Sperăm că de această dată can­didații se vor înscrie la concursurile pe care le organizăm...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Spitalul Slobozia are nevoie de specialiști
Aflat în permanență... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2023, 15:10 (18328 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici neonatologi, neurologi și cardiologi

De 10 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici neonatologi, neurologi și cardiologi

De mai bine de 10 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici specialiști în Neurologie, Neonatologie sau Cardiologie. În ciuda eforturilor făcute de reprezentanții instituției, absolvenții de Medicină se lasă greu convinși să vină să lucreze în spitalele de pro­vincie. «Problema este una generală și nu vizează doar Spitalul Slobozia... Poate că și legislația trebuie schimbată. Noi tot ce putem face este să scoatem posturile la concurs...» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Doar 12% din personalul angajat Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

24 August 2022, 14:20 (7845 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește anual 1,8 milioane de lei pentru salariile medicilor rezidenți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește anual 1,8 milioane de lei pentru salariile medicilor rezidenți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are în prezent în schema de personal 17 medici rezidenți, pe care îi plătește anual cu 1,8 milioane de lei. Oficialii unității medicale susțin faptul că, la terminarea stagiului de pregătire profesională, cel mult 3 medici vor rămâne să profeseze la Slobozia. Ceilalți, fie aleg să plece la muncă în străinătate, fie rămân în cadrul centrelor universitare alături de profesorii care i-au pregătit. În tot acest timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută soluții disperate pentru a putea aduce medici specialiști pe locurile rămase necupate. Statistica arată că, de 10 ani, unitatea medicală caută 27 de specialiști.

Rezidenții refuză să lucreze în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2021, 10:15 (13209 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8728 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4311 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde lunar 300 mii de lei

Din cauza lipsei de medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde lunar 300 mii de lei

O  analiză statistică a Casei Județene de Asigurări de Sănătate arată că, lunar, Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde aproximativ 300 mii de lei pentru că nu poate efectua serviciile medicale. Situația este generată de lipsa specialiștilor cu care unitatea se confruntă de ani buni. Mai grav este faptul că exodul medicilor continuă.

Pierderi semnificative de fonduri În urmă cu o săptămână, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au organizat o conferință de presă în cadrul căreia au făcut o pre­zentare detaliată a bugetului acordat Sănătății ialomițene și... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2018, 13:15 (7354 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală caută medici de familie

Ialomița rurală caută medici de familie

O situație statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în mediul rural asistența sanitară este asigurată cu dificultate. Toate acestea din cauza faptului că foarte puține localități dispun de cabinete medicale de familie.  Situația durează de ani buni, în ciuda demersurilor făcute de autorități.

Situație neschimbată La nivelul întregului județ există, potrivit statisticilor, 116 cabinete de familie, peste jumătate dintre acestea fiind înființate în mediul urban. Din nefericire, în mediul rural asistența medicală asigurată bolnavilor prin intermediul acestor... [citește_tot_articolul]

13 August 2017, 13:25 (4590 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Stare de avarie la Spitalul Municipal Urziceni

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Lipsa de medici afectează din ce în ce mai mult spitalele din Ialomița. La Urziceni de exemplu, Spitalul Municipal a închis temporar activitatea Secției Boli Interne după ce singurul specialist a intrat în concediu de odihnă. Până la revenirea medicului, toți bolnavii sunt tratați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale din Slobozia susțin însă că nu este prima dată când preiau pacienții secției Spitalului Municipal Urziceni.

Situație delicată Criza de medici din spitalele ialomițene nu a ocolit și Spitalul Municipal Urziceni. Din lipsă de specialiști,... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 11:15 (6704 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul «electoral» din Țăndărei funcționează în stare de avarie. Unitatea medicală asigură în întregime doar una dintre cele doua linii de gardă, prevăzute în acordul de redeschidere semnat între autoritățile locale și Ministerul Sănătății. Așa se face că mulți dintre medicii care veghează la căpătîiul bolnavilor sînt plătiți cu jumătate de normă...

Istoria unei (re)deschideri
Imediat ce a fost închis, în luna aprilie a anului 2011, autoritățile locale din Țăndărei au făcut demersuri pentru ca Spitalul Orășenesc să redevină funcțional. Au contestat în instanță decizia Ministerului... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:19 (15383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de medici în spitalele ialomițene

Sănătate pe muchie de cuțit

Deficit de medici în spitalele ialomițene

În prag de alegeri electorale, cele trei spitale din județul Ialomița încep să primească bani. «Ne-au promis fonduri pentru consolidarea bugetelor...» declară la unison managerii unităților medicale. Problema neajunsurilor din Sănătatea ialomițeană e rezolvată însă doar pe sfert. Mai sînt multe de rezolvat și prea puține campanii electorale. Spitalele din județ continuă să se confrunte cu lipsa acută de medici și asistente sau paturi insuficiente. Lipsurile din sistem le resimt bolnavii, al căror număr continuă să crească...

Criză de medici...
Spitalul Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:10 (8358 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
323 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ordine de protecție emise de polițiști la Slobozia și Movila

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au acționat pe linia combaterii și prevenirii faptelor de violență domestică. Astfel, oamenii legii au emis două ordine de protecție, pe numele a doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 16:10
(3853 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «tentativă la furt calificat»

Polițiștii din localitatea Grivița au reținut miercuri, 23 noiembrie a.c., un tânăr de 19 ani, din localitate, pentru săvârșirea a două infracțiuni de «tentativă la furt calificat». Acesta a pătruns în ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 16:00
(3366 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 noiembrie 2022, termenul limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 25 noiembrie 2022 este termenul limită de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 12:30
(10264 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Portofel pierdut pe stradă, găsit de un jandarm aflat în timpul liber

Slobozia: Portofel pierdut pe stradă, găsit de un jandarm aflat în timpul liber

Fiind în timpul liber și aflându-se la cumpărături în municipiul Slobozia, plt. adj. șef Zaharia Constantin a găsit pe stradă, miercuri, 23 noiembrie a.c., portofelul piedut de o femeie de 40 de ani. Jandarmul ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2022, 18:00
(5680 vizualizări - 9 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Expoziție cu tematică militară

Muzeul Național de Istorie a României, în parteneriat cu Complexul Național Muzeal «ASTRA» din Sibiu, Inspectoratul General al Jandarmeriei Române și Consiliul Județean Ialomița anunță deschiderea expoziției ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2022, 15:45
(8774 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 16,63 milioane de lei, în octombrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna octombrie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 16,63 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2022, 12:15
(13803 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Reviga

Trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au acționat pentru localizarea și stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea Reviga. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 16:20
(6051 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga incendiu


Accidente la Platonești, Munteni-Buzău și Coșereni

Accidente la Platonești, Munteni-Buzău și Coșereni

Sâmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orelor 20,15, pompierii din Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Platonești, în care a fost implicat un autoturism, care s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 16:10
(7506 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Luni, 21 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29791, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de duminică, 20 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 15:50
(3325 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Element de muniție neexplodat, găsit pe câmp

Vineri, 18 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,30, echipa pirotehnică din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru asanarea unui element ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 15:40
(5605 vizualizări - 0 comentarii)


Parteneriat între Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și «World Vision România»

Fundația World Vision România, prin activitățile desfășurate în ultimii ani, își leagă numele de o serie de proiecte care oferă copiilor un spațiu sigur și prietenos în care să-și poată exprima liber opiniile ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 13:20
(6888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 20 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29788, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 19 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2022, 15:35
(3269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 19 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29785, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de vineri, 18 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2022, 15:20
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Căldărușeanca: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Căldărușeanca: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Vineri, 18 noiembrie a.c., în jurul orei 21.00, două echipaje din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2022, 12:20
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 18 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29783, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 17 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2022, 15:15
(3275 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Furnizarea apei, sistată în localitatea Moldoveni

Vineri,18 noiembrie 2022, s-a înregistrat o avarie pe rețeaua de alimentare cu energie electrică la nivelul Stației de Tratare și Pompare din localitatea Moldoveni, județul Ialomița. Fără curent, pompele ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2022, 13:00
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 21 noiembrie 2022, termen de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor că luni, 21 noiembrie 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului fiscal ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 15:40
(14630 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaje false în numele ANAF

ANAF atenționează asupra unei noi campanii de mesaje false, transmise în numele instituției, prin care contribuabilii sunt informați despre «discrepanțe în evidența fiscală». Mesajului îi este anexat un ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 15:30
(9071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Joi, 17 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29783, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de miercuri, 16 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 15:15
(2723 vizualizări - 0 comentarii)


Granturi de până la 500000 de euro pentru sprijinirea operatorilor din industria de fabricare a produselor de morărit, a uleiurilor și grăsimilor, a produselor lactate și a preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

În ședința de Guvern din 16 noiembrie 2022 a fost aprobată o Ordonanță de Urgență prin care se instituie o schemă ce are ca obiectiv acordarea unui grant financiar operatorilor din industria de fabricare ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 13:30
(20659 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 16 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29778, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 15 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2022, 15:05
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de conectare a noilor rețele de alimentare cu apă potabilă la sistemul centralizat din orașul Fetești, se va întrerupe furnizarea apei de joi, 17 noiembrie 2022, orele ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2022, 11:10
(5413 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

Elevii Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia au aflat marți, 15 noiembrie a.c., într-un dispozitiv care simulează un accident rutier, ce înseamnă un impact frontal. Acțiunea, desfășurată ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 17:50
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


Continuă proiectul ANAF în universitățile din România

În această săptămână, Academia de Studii Economice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative și Universitatea «Transilvania» Brașov vor fi gazdele proiectului ANAF de creștere a gradului de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:30
(11790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 cazuri noi de COVID-19

Marți, 15 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29777, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de luni, 14 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:20
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul de persoane, în atenția polițiștilor ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 14 noiembrie a.c., în întervalul orar 6,00-9,00, polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat, pe drumurile publice din județ, acțiuni pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 18:10
(5588 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 14 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29768, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 13 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:20
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie a unei butelii la Smirna, casă în flăcări la Fetești

Explozie a unei butelii la Smirna, casă în flăcări la Fetești

Duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,45, un echipaj operativ din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia a intervenit în urma exploziei unei butelii de aragaz în locuința unui cetățean din ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:10
(9234 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Gura Ialomiței, Movilița și Țăndărei

Două echipaje de pompieri din Țăndărei, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Gura Ialomiței. În nefericitul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 14:50
(6316 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conferința de premiere a Festivalului Național de Mentorat «Ion Ghelu Destelnica»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, marți, 15 noiembrie 2022, de la orele 11,00, se va desfășura conferința de premiere a Festivalului Național ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 12:40
(5326 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...