Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

La Gura Ialomiței

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

În localitatea Gura Ia­lomiței a fost construită a doua cea mai mare instalație de stocare a energiei verzi din România. Investiția a fost realizată de Aukera Ener­gy, parte a grupului Atlas­Invest, o importantă compa­nie din sectorul energetic al cărei sediu se află în Belgia.

 

Capacitate mare de stocare Datele Transeletrica arată că instalația de la Gura Ialomiței are o capacitate de stocare de 150 MW/300 MWh, fiind considerată a doua cea mai mare unitate de stocare din România. Prima fost construită la Florești de către Nova Power and... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2026, 09:55 (1360 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Un nou parc eolian ar putea fi realizat în Nord-Estul județului Ialomița. Investiția are o va­loare de aproximativ 200 milioane de euro și urmează a fi rea­lizată pe teritoriul localităților Țăndărei, Ograda, Gheorghe Lazăr și Grivița.

 

Și mai multe eoliene Un nou proiect de investiții menit să genereze «energie verde» se conturează în Ialomița. Conform informațiilor oficiale, firma Țăndărei Solar SRL inten­ționează să construiască pe teritoriul localităților Țăndărei, Grivița, Gheorghe Lazăr și Ograda o rețea de centrale eoliene de mare capacitate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 08:05 (11923 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Energie verde la RAJA SA prin finalizarea a 8 parcuri fotovoltaice

Energie verde la RAJA SA prin finalizarea a 8 parcuri fotovoltaice

RAJA SA, cel mai mare operator public regional din România în domeniul alimentării populației cu apă potabilă și al epurării apelor uzate, continuă să implementeze proiecte de modernizare care să aducă plusvaloare companiei, dar și consumatorilor.
Având în vedere faptul că operatorul constănțean este un mare consumator de energie electrică, pentru a reduce costurile de exploatare și pentru menținerea unor tarife scăzute, RAJA SA a întocmit documentația pentru finanțarea cu fonduri europene a dezvoltării de parcuri fotovoltaice pentru 8 locații: Sursele de apă Cișmea A, Cișmea B, Cișmea C, Cișmea II și Stațiile de Epurare Ape Uzate de la Medgidia, Mangalia, Buftea și Fetești.
În data... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2023, 15:30 (12588 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Comuna Săveni se aliniază ad­ministrațiilor locale care investesc în producția de «energie verde». La începutul acestei luni, adminis­trația locală a anunțat debutul proiectului «Instalare panouri fotovoltaice pentru producere de energie regenerabilă pe clădirile publice și iluminatul public din comuna Săveni, Județul Ialomița». Contractul de finanțare între comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a fost semnat în luna mai a acestui an.

«Energie verde» pentru încă o comună Comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene au semnat pe 30 mai... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 10:20 (4886 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea parc fotovoltaic

Consilierii locali au votat

Slobozia va avea parc fotovoltaic

În cadrul unei ședințe extraodinare a Consiliului Local Slobozia, desfășurată vineri, 7 octombrie 2022, consilierii locali ai orașului au votat pentru realizarea unui parc fotovoltaic. Proiectul supus dezbaterii consilierilor locali a fost inițiat de către primarul Dragoș Soare și are drept scop identificarea unor surse alternative de energie, mai puțin poluante. Parcul fotovoltaic va fi amenajat pe un teren neproductiv, află în proprietatea administrației locale. Primul parc fotovoltaic construit de o instituție publică în Ialomița este cel al Consiliului Județean Ialomița. Amplasat lângă situl arheologic «Orașul de Floci» din Giurgeni, parcul a fost concesionat după 10 ani de la finalizarea... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2022, 13:05 (15452 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița produce anual 166 MW de energie verde

Ialomița produce anual 166 MW de energie verde

Deși restantă în multe domenii, Ialomița pare a înregistra progrese în ceea ce privește producția de energie regenerabilă. Specialiștii susțin faptul că cei 166 MW produși anual de parcurile fotovoltaice și turbinele eoliene construite pe raza județului nostru pot asigura nevoile populației în ceea ce privește consumul de energie electrică. Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița există 16 producători de energie verde. Alte statistici scot în evidență faptul că energia regenerabilă este al doilea domeniu după agricultură care a atras investitori în județul Ialomița.

Ialomița verde... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2019, 17:25 (3697 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

Stăm bine pe hîrtie

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

În urmă cu 5 ani Ialomița s-a alăturat, la rîndu-i, curentului general privind investițiile în «energie verde». În anul 2016, pentru a număra investițiile funcționale din județ, ajung degetele unei singure mîini. Pe hîrtie însă, numărul rămîne unul impresionant. În Ialomița există, teoretic, 22 de investiții în parcuri fotovoltaice și 9 în parcuri eoliene. Suprafața totală de teren rezervată pentru dezvoltarea acestor investiții se ridică la 1069,52 ha...

Parcuri de mucava
Moda investițiilor în «energie verde» a trecut. Din zecile de proiecte de investiții demarate în urmă cu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 14:25 (5776 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mirajul energiei «verzi»

Ialomița produce anual 150 MW de energie «verde»

Mirajul energiei «verzi»

Într-un județ văduvit de investiții, producerea de energie verde părea să scoată Ialomița din anonimat.  La linia de start s-au aliniat peste 100 de investitori interesați să desfășoare afaceri în acest domeniu. În 2 ani, de cînd conceptul a prins rădăcini în județ, doar 5 parcuri eoliene și fotovoltaice produc energie regenerabilă curată, iar alți 5 sînt pe punctul de a începe proiectele. Cantitatea de curent introdus în sistem, potrivit cifrelor, se apropie de 150 MW pe an. Aflată deja în impas, activitatea din acest domeniu  se confruntă și cu probleme administrative. Cel mai mare parc eolian județean, înființat la Făcăeni de «Ialomița Power», încearcă de 3 luni să producă energie... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 11:15 (6432 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Energie verde cu efect întârziat la Făcăeni

Cea mai mare investiție din Ialomița mai așteaptă

Energie verde cu efect întîrziat la Făcăeni

În urmă cu o săptămînă, administrația județeană a întreprins o vizită de lucru pe șantierul companiei Ialomița Power SRL de la Făcăeni. Concentrat să-și găsească cele mai potrivite cuvinte pentru a-i lăuda pe investitori, președintele Silvian Ciupercă a omis să comunice esențialul. Este vorba despre faptul că respectivul proiect se derulează cu mari întîrzieri, din cauza firmei care asigură racordarea parcului eolian la rețeaua electrică...

Pelerinaj politic la eoliene
În urmă cu o săptămînă, mai exact miercuri, 13 noiembrie a.c., președintele Consiliului Județean Ialomița a întreprins... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2013, 08:12 (8804 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Energia verde din fonduri publice, un vis îngropat

Povești de adormit contribuabilul

Energia verde din fonduri publice, un vis îngropat

În urmă cu 2 ani, autoritățile județene anunțau debutul unei noi ere administrative, guvernată de energia verde obținută din centrale eoliene și panouri fotovoltaice. Se estima atunci, la nivel oficial, că Ialomița ar putea produce pînă la 600 de MW de energie verde. La 2 ani distanță, din declarațiile inițiale s-a ales praful... Iar singurul proiect finanțat din bani publici, unul de numai 2 MW, are 6 luni întîrziere!

Inflație de proiecte, niciunul finalizat
În 2011, cel puțin o treime dintre localitățile județului se puteau lăuda cu proiecte de investiții în energia verde. ... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 17:48 (14658 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

La sfîrșitul lunii martie, Consiliul Județean Ialomița a disponibilizat noi suprafețe de teren agricol neproductiv pentru realizarea de parcuri fotovoltaice. În ședința ordinară desfășurată pe 28 martie 2012, consilierii județeni au aprobat concesionarea a 24 de hectare de teren agricol în zona Giurgeni pentru construirea unor parcuri fotovoltaice. Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment numărul de cereri este mai mare decît capacitatea Consiliului Județean de a oferi locații pentru dezvoltarea de parcuri fotovoltaice.

Altius, citus, fortius
Pentru că nu poate organiza... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 09:59 (9413 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Parcurile eoliene din Ialomița, boicotate la nivel guvernamental

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Conflictele interminabile dintre administrația județeană și Prefectura Ialomița pun în pericol una dintre cele mai sigure investiții din ultimii ani. Prin Hotărîrea de Guvern 971 din 2011, suprafețe considerabile din terenurile din Ialomița, unde se dezvoltă la acest moment investiții în parcuri eoliene, devin zone protejate. Măsura, susțin oficialii Consiliului Județean Ialomița, nu lasă nicio șansă viitoarelor parcuri eoliene care ar putea dezvolta o putere instalată de aproape 500 de megawați. Iar principalul vinovat pentru această gafă administrativă ar fi, potrivit promotorilor de investiții în energie verde, prefectul Mădălin Teculescu. În replică, prefectul Teculescu a declarat exclusiv... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 10:42 (7977 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Morganele fotovoltaice din Ialomița

Energia verde rămîne doar pe hîrtie

Morganele fotovoltaice din Ialomița

La începutul anului 2011, autoritățile județene estimau că Ialomița ar putea obține 600 de megawați de energie verde produsă în parcurile eoliene. La acest potențial se adaugă aproximativ 50 de megawați rezultați din posibila exploatare a unor parcuri fotovoltaice. Un control de rutină al Prefecturii Ialomița relevă faptul că, în ciuda zecilor de proiecte depuse, la acest moment niciuna dintre firmele implicate în acest domeniu nu a construit nimic.

Legile sînt făcute ca să fie încălcate
Potrivit unui comunicat de presă emis de Prefectura Ialomița, la nivelul județului există 14 localități unde au fost inițiate proiecte de dezvoltare a unor parcuri fotovoltaice. Pe hîrtie... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2011, 15:05 (21074 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

În pas cu moda eolienelor

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

Pentru prima dată în ultimii ani, autoritățile locale din Ialomița reușesc să se adapteze din mers la unul dintre trendurile europene, respectiv cel privind obținerea de energie regenerabilă. După un prim succes înregistrat în zona Giurgeni-Vlădeni, acolo unde Consiliul Județean a concesionat 1600 de hectare pentru realizarea unui parc eolian, moda eolienelor cuprinde întreg județul. De la Gheorghe Doja și pînă la Mihail Kogălniceanu și de la Giurgeni pînă la Platonești, autoritățile locale se întrec în promovarea de proiecte de gen care promit, pe lîngă venituri substanțiale la buget, o nouă șansă pentru revitalizarea economică a acestor zone. Una peste alta, de la proiecte însumînd 14 megawați... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2011, 10:58 (18237 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Mai puține locuri de muncă vacante

De la săptămînă la săptămînă, locurile de muncă se împuținează. Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița sînt vacante doar 41 de locuri de muncă. Dintre acestea, 8 sînt pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2010, 11:35
(12390 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «90 de ani de la stabilirea relațiilor diplomatice dintre România și Finlanda»

Vineri, 3 decembrie, la Muzeul Județean Ialomița va fi vernisată expoziția «90 de ani de la stabilirea relațiilor diplomatice dintre România și Finlanda». Expoziția va cuprinde documente istorice și se ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2010, 10:19
(10486 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2010, 09:02
(7553 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 19:13
(9342 vizualizări - 0 comentarii)


Șapte ialomițeni, înșelați la telefon de un necunoscut care promitea locuri de muncă

În ciuda numeroaselor cazuri de înșelăciune înregistrate în ultimii ani, mirajul unui loc de muncă în străinatate, prin intermediari necunoscuți, atrage încă mulți naivi. Recent, polițistii ialomițeni au ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 19:03
(12162 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, fără permis și beat mangă!

Marți dimineață, 30 noiembrie, polițiștii din Slobozia, în urma unui control de rutină, au depistat un localnic, de 45 de ani, care conducea fără permis de conducere. Totodată, șoferul se afla sub influența ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 19:00
(10593 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt în familie

În urma cu două zile, luni, 29 noiembrie, un ialomițean în vîrstă de 46 ani a fost victima unui furt din cadrul propriei louințe. În urma sesizării făcute Poliției Fetești a reieșit că în jurul orei 9. ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:58
(14546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Grupul Școlar «Al. I. Cuza» a sărbătorit Sfântul Andrei și Ziua Națională

Grupul Școlar «Al. I. Cuza» a sărbătorit Sfîntul Andrei și Ziua Națională

În urmă cu două zile, luni, 29 noiembrie, Grupul Școlar «Al. I. Cuza» a sărbătorit ziua Sfîntului Andrei, precum și Ziua Naționala a României. Sub directa coordonare a Letiției Petcu, profesor de istorie ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:57
(9665 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sfîrșit de săptămînă cu amenzi de peste 76 mii de lei pentru șoferi

Potrivit unui buletin informativ al Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița, în weekend-ul trecut polițiștii ialomițeni au aplicat 307 sancțiuni contravenționale șoferilor ce tranzitau arterele județului ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:54
(13615 vizualizări - 2 comentarii)


Sudiți: Muniție neexplodată pe cîmp

Marți, 30 noiembrie, la primele ore ale dimineții, un localnic din Sudiți a alertat pompierii după ce a găsit pe un cîmp patru proiectile explozive de artilerie. Pirotehniștii Inspectoratului Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:51
(12496 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: muniție Sudiți


Slobozia: Arestat preventiv după ce a furat un autoturism

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, 27/28 noiembrie a.c., în jurul orei 2.30, Poliția Slobozia a fost sesizată de o femeie din localitate asupra faptului că autoturismul său a fost sustras din fața ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:39
(14612 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Accidentată pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O tînără în vîrstă de 21 de ani, din București, a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs duminică, 28 noiembrie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:33
(15154 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Șoferul beat a provocat un accident

Duminică, 28 noiembrie a.c., la ora 17.30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ203B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:31
(15651 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Urziceni: Încarcerați pentru tulburarea liniștii publice

În cursul zilei de sîmbătă, 27 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița au prins, reținut și încarcerat trei bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 42 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:29
(13127 vizualizări - 0 comentarii)


Frățilești: Tînăr băut la volan

În cursul nopții trecute, în jurul orei 2.40, polițiștii au depistat în trafic, pe raza localității Frățilești, un tînăr, de 18 ani, domiciliat în comuna Platonești. Acesta se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:25
(11826 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu într-un apartament

Duminică, 28 noiembrie, în apartamentul unui slobozean a izbucnit un incendiu. Vecinii, speriați de fumul ce ieșea pe unul dintre geamurile locuinței, au alertat pompierii. Întrucît în momentul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:07
(12093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 noiembrie, Academia Română, Secția de științe agricole și silvice în colaborare cu Academia de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Sisești» au organizat ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:05
(12622 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis și băut, la volan

În noaptea de joi spre vineri, respectiv 25 spre 26 noiembrie, un echipaj de poliție slobozean ce acționa într-un filtru pe o stradă din localitate a oprit pentru un control de rutină o mașină condusă de ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(12912 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Femeia rănită grav într-un accident rutier

O femeie de 56 de ani, din Sinești, a fost dusă în stare gravă la un spital din Capitală după ce a fost victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs joi, 25 noiembrie, în jurul orelor 21.10, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(14235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Munteni Buzău: Infractor încarcerat

A fost condamnat la un an și 10 luni închisoare, dar a încercat să fugă de ispășirea pedepsei. Este vorba de un bărbat, de 24 de ani, din comuna Munteni Buzău, pentru care Judecătoria Slobozia a emis la ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:23
(13829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune de siguranță la un internat

Polițiștii ialomițeni au continuat seria de acțiuni privind asigurarea unui climat de siguranță în unitățile de învățămînt. Joi, 25 noiembrie a.c., polițiștii au desfășurat o acțiune în internatul unei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:22
(12948 vizualizări - 0 comentarii)


Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 25 noiembrie 2010, Protoieria Urziceni a organizat o Seara Catehetică cu tinerii cu tema Sfîntul Apostol Andrei-Apostolul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:45
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


Cărțile de muncă, predate

La data de 1 ianuarie 2011 se abrogă dispozițiile Decretului nr. 92/1976, privind carnetul de muncă. Așadar, persoanele care au fost încadrate pe baza de contract individual de muncă la angajatori cu capital ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:20
(13289 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Cu numai două săptămîni rămase pînă la stabilirea țărilor-gazdă pentru Cupele Mondiale de Fotbal FIFA 2018 și 2022, Hyundai Motor Company și-a extins colaborarea cu organismul guvernant al fotbalului, ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:10
(11234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deșeuri feroase confiscate

Joi, 25 noiembrie a.c., o echipă de polițiști slobozeni a oprit pentru un control de rutină o autoutilitară încărcată cu deșeuri feroase, condusă de un slobozean, de 30 de ani. Potrivit polițiștilor, în ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:08
(12741 vizualizări - 0 comentarii)


Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Marți, 30 noiembrie, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va găzdui recepția oficială a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, oferită cu prilejul sărbătoririi «Zilei Naționale ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 11:07
(10988 vizualizări - 1 comentariu)


Rocadă de consilieri PNL în Consiliul Județean

La începutul săptămînii viitoare, marți, 30 noiembrie, consilierii județeni se întrunesc în ședința lunară de lucru. Potrivit ordinii de zi, executivul județean va dezbate 13 proiecte de hotărîri. Printre ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:56
(12033 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Națională a României», sărbătorită și la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița organizează o serie de manifestări cu ocazia «Zilei Naționale a României». Astfel, manifestările vor debuta la Monumentul «Mihai Viteazul» din Slobozia, în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:50
(12146 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dezbatere privind accesul romilor la serviciile de sănătate

Centrul Romilor pentru Politici de Sănătate-SASTIPEN, organizație non-guvernamentală care militează pentru îmbunătățirea stării de sănătate a romilor din România și creșterea gradului de acces al acestora ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:20
(13926 vizualizări - 0 comentarii)


Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Președintele Comisiei pentru Egalitatea de Șanse din Camera Deputaților, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora i-a propus ministrului Muncii, Familiei și Protecției Sociale ca, la discuțiile privind Codul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:09
(12654 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...