Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Prinși în flagrant în timp ce furau rapiță dintr-un tren de marfă

IPJ Ialomița: Prinși în flagrant în timp ce furau rapiță dintr-un tren de marfă

Joi, 17 iulie 2025, polițiștii s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că două persoane necunoscute ar fi rupt sigiliile a două vagoane aparținând unui tren de marfă aflat în deplasare... [citește toată știrea]

18 Iulie 2025, 14:30 (8573 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Prinși în flagrant în timp ce vindeau pește ilegal

Slobozia: Prinși în flagrant în timp ce vindeau pește ilegal

Polițiștii au depistat în flagrant delict, la Slobozia, trei persoane, care ar fi transportat cu un autoturism o cantitate de pește, fără a deține documente de proveniență, pe care o ofereau spre... [citește toată știrea]

9 Mai 2025, 14:00 (11966 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia flagrant

Click aici

ULTIMA ORĂ

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Agent de poliție, prins în flagrant în timp ce primea șpagă pentru a introduce în Arest diverse bunuri!

Duminică, 14 iulie 2024, ofițerii de Poliție Judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la delegarea și sub coordonarea procurorului specializat din cadrul... [citește toată știrea]

15 Iulie 2024, 12:10 (7983 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Procurorii au trimis-o în judecată pe angajata Primăriei Slobozia cercetată pentru fapte de corupție. La sfârșitul lunii februarie 2024, aceasta a fost prinsă în flagrant în timp ce ar fi primit mită de la un cetățean, devenit între timp denunțător în cauză, pentru a-i elibera acestuia mai rapid o serie de documente de care avea nevoie. Femeia a fost plasată sub control judiciar și a fost trimisă în judecată în stare de libertate. Ancheta a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 07:55 (22587 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Scandalul de corupție în care a fost implicată Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copi­lului Ialomița are un final surprinzător. Angajatul instituției prins în flagrant în timp ce lua mită și-a recu­noscut faptele în fața procurorilor. Anchetatorii au semnat cu acesta un acord de recunoaștere a vinovăției și au propus să fie sancționat la un an și 6 luni închisoare cu suspendare. Înțelegerea are însă nevoie de validarea judecătorilor.

 

Filmul unei anchete La sfârșitul lunii mai 2024, un inspector din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 12:20 (16327 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Ofițerii de poliție judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au organizat marți, 26 martie 2024, o acțiune de prindere în flagrant a unui funcționar public în timp ce primea o sumă de bani cu titlu de mită. Este vorba despre un angajat al DGASPC Ialomița care a primit suma de 600 de lei de la o persoană, în schimbul neîndeplinirii atribuțiilor de serviciu. În fapt, martorul denunțător avea în îngrijire un minor aflat în plasament ce a părăsit anterior domiciliul acestuia, iar pentru a primi în continuare... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 09:20 (18217 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal pe numele unei funcționare din cadrul Primăriei Slobozia, pentru fapte de corupție. Femeia ar fi fost surprinsă în flagrant luni, 26 februarie 2024, în timp ce primea mită de la un cetățean pentru a-i elibera mai repede o serie de documente de care acesta avea nevoie. Ancheta procurorilor a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Într-un comunicat de presă, oficialii Primăriei Slobozia precizează faptul că susțin toate demersurile judiciare care se desfășoară în această anchetă. Pe numele femeii a fost luată măsura controlului judiciar pentru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 17:10 (65726 vizualizări - 22 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Urziceni: Dosar penal pentru deținere ilegală de «arme albe»

În urma unui control la o sală de jocuri de pe raza municipiului Urziceni efectuat joi, 9 noiembrie a.c., a fost depistat în flagrant un bărbat ce avea asupra sa un cuțit și un spray iritant lacrimogen... [citește toată știrea]

10 Noiembrie 2023, 16:00 (9848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 6 noiembrie 2023, în jurul orelor 9,30, polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant delict, pe DJ201, un șofer în vârstă de 45 de ani, din comuna Bărcănești, în timp ce transporta... [citește toată știrea]

7 Noiembrie 2023, 18:00 (2371 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Sfântu Gheorghe: Braconieri prinși în flagrant de polițiști

Sfântu Gheorghe: Braconieri prinși în flagrant de polițiști

Miercuri, 26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat în flagrant delict, în apropierea unei bălți private din comuna Sfântu Gheorghe, patru bărbați din Slobozia... [citește toată știrea]

26 Ianuarie 2023, 18:00 (5599 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Prins în flagrant în timp ce fura alimente dintr-un supermarket

Un polițist aflat în timpul liber a intervenit în seara zilei de vineri, 22 aprilie a.c., pentru prinderea unui bărbat, suspect că ar fi sustras mai multe produse dintr-un magazin din centrul municipiului... [citește toată știrea]

23 Aprilie 2022, 17:00 (22724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat... [citește toată știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25 (2772 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Surprinși în flagrant în timp ce încercau să fure de la un hotel din Amara

Doi bărbați de 30 și 31 de ani, ambii din județul Călărași , au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă mai multe bunuri dintr-o unitate hotelieră din localitatea Amara. Astfel... [citește toată știrea]

9 August 2018, 19:10 (8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara flagrant hoți

Click aici

ULTIMA ORĂ

Urziceni: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Un tânăr de 17 ani, din Urziceni, a fost surprins de către polițiști în timp ce încerca să pătrundă într-un autoturism parcat. Marți, 10 iulie a.c., Poliția a fost sesizată, în miezul nopții, cu privire... [citește toată știrea]

11 Iulie 2018, 17:25 (10056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau... [citește toată știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20 (7308 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urmărit general de Poliția Română, prins la Slobozia

Infractor prins în flagrant

Urmărit general de Poliția Română, prins la Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii ialomițeni au reușit să-l prindă pe numitul Ștefan Cioancă, acuzat de comiterea infracțiunii de înșelăciune. Acesta era dat în urmărire generală de Poliția Română, încă din anii 90.

Anchetă în desfășurare
Ștefan Cioancă a fost prins în urma unui flagrant al anchetatorilor. El este acuzat de faptul că se prezenta drept reprezentantul unei firme care asigura locuri de muncă în străinătate, păcălind astfel oameni cu ofere care în realitate nu existau. Cei care picau în plasa inculpatului erau obligați la plata... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2016, 13:42 (8482 vizualizări - 10 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20 (6454 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Urziceni: Prinsă în flagrant de un jandarm în timp ce fura un portofel

Miercuri, 24 februarie 2016, în jurul orei 10,00, un subofițer jandarm din cadrul Detașamentului Urziceni, aflat în timpul liber, în zona Pieței Agroalimentare Urziceni, a observat cum o femeie sustrage... [citește toată știrea]

25 Februarie 2016, 19:25 (5279 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Caz de corupție la Spitalul Slobozia. Doi medici, acuzați de luare de mită!

UPDATE Medicul Adrian Ștefan, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au prins în flagrant doi medici de la Spitalul Slobozia, în timp ce primeau mită de la un pacient. Cadrele medicale își desfășurau activitatea în cadrul Comisiei de Expertiză Medicală. Din primele informații se pare că cei doi medici ar fi fost surprinși în timp ce primeau aproximativ 200 de lei de la o persoană pentru a prelungi certificatele medicale în vederea obținerii pensiei pe caz de boală. Surse judiciare apreciază faptul că nu este un caz singular, la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița urmînd să fie audiate peste 100 de persoane. Procurorii continuă cercetările pentru a stabili întreaga împrejurare de fapt.
... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2015, 17:05 (102764 vizualizări - 135 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă în desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Primarul comunei Bărbulești, prins în flagrant de procurori în timp ce primea șpagă

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins joi, 26 iunie 2014, la Bărbulești. Anchetatorii au intrat în biroul primarului localității pe care l-au prins în flagrant în timp ce primea șpagă. Miza ar fi fost un contract de achiziții.
Primele informații ar indica faptul că Vasile Liță, primarul comunei Bărbulești ar fi cerut șpagă unui afacerist din Urziceni. Mita ar fi fost oferită pentru încheierea unui contract de achiziții între Primăria Bărbulești și respectivul om de afaceri. Pentru acest contract «oferit» firmei din Urziceni, primarul ar fi primit sumele de 2700 de euro și 14 mii de lei. Primarul din Bărbulești a fost prins în flagrant de procurorii... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2014, 17:05 (139477 vizualizări - 107 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4274 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10593 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5770 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4771 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8024 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4278 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5634 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8167 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3223 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3674 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5057 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7474 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...