Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Autoritățile l-au ajutat pe Nicu Pericli să defrișeze perdeaua forestieră

Miză imobiliară de cel puțin 2 milioane de euro

Slobozia: Autoritățile l-au ajutat pe Nicu Pericli să defrișeze perdeaua forestieră

Dispariția perdelei forestiere din imediata vecinătate a Autogării «Nana» din Slobozia este în atenția autorităților de peste 3 ani. Paradoxal, măsurile coercitive adoptate de către instituțiile responsabile cu protejarea mediului au permis extinderea suprafeței defrișate ilegal. Conform ultimei somații oficiale a Gărzii de Mediu Ialomița, Nicu Pericli, proprietarul tere­nului, avea obligația de a readuce terenul la forma inițială încă din octombrie 2023. Tergiversarea măsurilor coercitive i-a permis acestuia extinderea defrișărilor pe o suprafață de două hectare de teren.

 

Bolovanul lui Sisif de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2024, 10:20 (11863 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

«Autogara lui Nicu Pericli» defrișează perdeaua forestieră de protecție a Sloboziei

Instituțiile statului-«surde, oarbe, mute și oloage»

«Autogara lui Nicu Pericli» defrișează perdeaua forestieră de protecție a Sloboziei

La începutul lunii august 2024, un pădurar al Ocolului Silvic Slobozia anunța, prin 112, «defrișarea ilegală» a unei noi suprafețe de teren forestier în imediata vecinătate a Autogării Nana. În sesizarea depusă la Poliție, proprietarul terenului, Nicu Pericli, este acuzat de «defrișarea ilegală» a terenului pe care îl deține. În replică, Nicu Pericli susține că terenul cumpărat nu era împădurit și că așteaptă rezultatele anchetei. Nicu Pericli este unul dintre personajele controversate ale orașului, de-a lungul anilor acesta fiind acuzat de numeroase ilegalități și abuzuri. Cercetările sunt în curs.

 

«Defrișări ilegale» din 2016... [citește_tot_articolul]

21 August 2024, 08:05 (12946 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

S-a întâmplat la Slobozia

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

Mormane de moloz depozitate necorespun­zător au fost descoperite de Primăria Slobozia, Garda de Mediu Ialomița, Garda Forestieră și Direcția Silvică Ialomița în timpul unui control efectuat în urmă cu două săptămâni în zona perdelei forestiere de protecție care se înve­cinează cu DN2A și Restaurantul Privi­ghetoarea. În trecut, în aceeași zonă au fost efectuate defrișări. Lucrările de defrișare au început în urmă cu 3 ani, iar obligația legală a celor care dețin supra­fețe forestiere era să le reîmpădurească. În timpul controlului, deșeurile provenind din construcții au fost desco­perite pe o suprafață de 1,34 ha. Potrivit legii, pe acest teren ar fi trebuit să existe arbori tineri și nu mormanele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 12:10 (5527 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Fost consilier local și fost președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli și-a depus adeziunea la PSD Slobozia. Contactat telefonic, Ștefan Țintă, preșe­dintele PSD Slobozia a declarat pentru ziarul noastru că decizia de acceptare a candidaturii nu îi aparține. «Nu eu decid pri­mirea lui Nicu Pericli în PSD! Este o decizie colectivă... O vom discuta, se va vota și vom vedea care va fi rezultatul!» a declarat Ștefan Țintă. Decizia de inclu­dere în Organizația PSD va fi adoptată în cadrul viitoarei șe­dințe a PSD Slobozia. Nicu Pericli este un personaj controversat la nivelul orașului Slobozia, fiind cunoscut pentru numeroasele sale manifestări și «ieșiri».... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 15:15 (8368 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Nenea Pericli! Nenea Pericli! Ia uite ce a postat un călător pe pagina lui de Facebook. Da, e dintr-o «clocitoare» de-aia de-a dumneavoastră, cu care cărați slobozenii ca sardelele în cutie în timp ce dați lecții de umanitate și morală în Consiliul Local Slobozia. Dar noi nu credem, nenea... Și de-aia ne-am hotărât să îl pârâm. Vă rugăm să luați măsuri, că așa nu se mai poate! Poate nu ca atunci, la Amara, că e navetist și n-are încotro, trebuie să se urce... Dar măcar o corecție fizică, cu băieții dumneavoastră, zău așa! Că altfel ajung toți să vi se urce în cap și or să vrea condiții decente de transport pentru 2 lei... Și șoferi care să nu-i înjure, și aer condiționat. Păi, unde ne trezim noi... [citește_tot_articolul]

15 August 2018, 15:45 (8579 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Autodenunț

Autodenunț

bonus: Cerere pentru drept la replică formulată de Pericli Nicu

«Eu, Nicu Pericli, consilier local al municipiului Slobozia după ce l-am înjunghiat pe la spate pe Radu Paros și apropritar de cașcarabete și „clocitoare” de transport public declar de bună voie și nesilit de nimeni următoarele:
-Da, am construit ilegal o construcție la intrarea în Slobozia, încălcând prevederile PUZ și reglementările legale privind amplasarea ei în imediata vecinătate a căii ferate
-Da, am sfidat orașul și administrația locală refuzând să demolez una dintre cele mai urâte construcții pe care le-a avut vreodată Slobozia
-Da, am schimbat destinația Autogării NANA în MOTEL pentru că eu cred că orașul ăsta e condus numai de proști și incompetenți, incapabilă să... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 18:45 (9366 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

O acțiune în instanță inițiată de Nicu Pericli, patronul Nick Touring, împotriva Primăriei Slobozia aduce din nou în atenția publicului scandalul iscat de imobilul pe care acesta l-a ridicat ilegal la intrarea în municipiul Slobozia. Nicu Pericli a încercat să determine administrația locală să autorizeze nejustificat transformarea mansardei clădirii în etaj curent, astfel încât imobilul să poată fi considerat construit legal. Demersul juridic a fost respins întrucât imobilul depășește înălțimea maximă admisă în zonă pentru acest tip de clădiri. Reamintim faptul că, în 2015, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au deschis un dosar pentru «fals intelectual» și «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 11:05 (11869 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7614 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Mușoiu NU mai e deputat. Pericli a intrat în Parlament!

S-a modificat schimbarea

Mușoiu NU mai e deputat. Pericli a intrat în Parlament!

UPDATE Mușoiu, din nou deputat!

Potrivit ultimelor informații, candidatul PMP Ialomița, primul pe lista de la Camera Deputaților, Nicu Pericli, este cel de-al patrulea deputat în Ialomița. Conturarea acestei noi surprize electorale a fost posibilă după o nouă redistribuire a voturilor, suspectă de înțelegeri subterane la nivelul conducerilor centrale ale PSD și PMP.

Ștefan Mușoiu, deputat pentru 2 zile După cum am anunțat încă de luni, 12 decembrie 2016, PSD Ialomița reconfirmînd predicțiile noastre a doua zi, Ștefan Mușoiu (poziția 3 pe lista PSD pentru Camera ... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2016, 10:25 (26413 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Impostorul politic Pericli are program electoral

Impostorul politic Pericli are program electoral

În timp ce Paros își caută un cuib politic nou, în cel abia părăsit, al PMP, Nicu Pericli își face de cap. Cu o garnitură completă de candidați din care nu lipsesc nici proxeneții, spun gurile rele, Nicu Pericli și-a lansat programul electoral pentru Ialomița în presa locală. Și pentru că știe că hîrtia suportă multe, Nicu Pericli abuzează.

Votează, pentru nebun contează
Deși șansele sale de a obține un fotoliu de deputat în Parlament sînt infime, Pericli este dispus să plătească oricît pentru ele, căci anchetele Parchetului îi tulbură somnul și afacerea NANA pe care susține că... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2016, 09:20 (25235 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Fără «de-alde Agamiță» la PMP Ialomița

Revoluția filialelor de buzunar

Fără «de-alde Agamiță» la PMP Ialomița

bonus: Autogara NANA, obiectiv «protejat» PMP

Vrem, nu vrem, sîntem în precampanie electorală. PSD se chinuie să legalizeze candidatura lui Marian Neacșu, PNL caută sponsori electorali pe fonduri europene, iar partidele de buzunar se țin de revoluții, doar-doar le-o băga și pe ele cineva în seamă.

Revoluția de miercuri Miercuri, 28 septembrie, la sediul PMP din sala de conferințe a Radio Campus Slobozia s-a transmis «live» prima revoluție politică locală. În prezența unei pleiade de lideri și liderași «de la Centru», dublați de prezența președintelui Eugen Tomac și a vicepreședintelui Robert Turcescu, filiala a respins, cu largul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2016, 13:40 (7326 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6397 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Pericli amenință autoritățile

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Scandalul autogării NANA continuă. Administratorul Nicu Pericli amenință autoritățile cu un proces în instanța pentru că «de 6 luni se împiedică deschiderea autogării». În replică, autoritățile susțin că legalitatea acestei construcții face obiectul unui dosar anchetat de Parchetul Slobozia. O posibilă soluție administrativă în acest litigiu va fi adoptată în perioada imediat următoare, în cadrul unei întîlniri dintre reprezentanții firmei NANA și cei ai Primăriei Slobozia...

Legalizare sub amenințare
Autogara NANA este în pom! Și pomul? Ei, bine, pomul este ținut în brațe de... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2016, 11:35 (12256 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Operațiunea «Clocitoarea»

Operațiunea «Clocitoarea»

De aproape o săptămînă, Slobozia se sufocă. Indicele de confort termic a depășit pragul critic, temperaturile la umbră trec de 35 de grade, soarele doboară oamenii pe stradă... Iar coșmarul călătorilor din autobuzele Nick Touring rămîne același. Am decis să experimentăm pe propria piele acest coșmar, urcînd voluntar într-una dintre «clocitoarele» pe care firma le pune la dispoziția călătorilor.

Călătorie de plăcere
În crucea amiezii, la 14  trecute fix, ne-am prezentat regulamentar la prima stație. Nu la Gară, că sîntem pățiți... Anul trecut, am fost la un pas de a leșina... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 14:50 (5810 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Autogara lui Nicu Pericli de la intrarea în Slobozia se află în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit anchetatorilor, atît constructorul, cît și autoritățile locale, trebuie să explice cum a fost posibil să dispară din evidențele Primăriei Slobozia o autorizație de construcție emisă în anul 2014. Din păcate însă, aceasta nu este singura problemă. Potrivit informațiilor furnizate de către autoritățile locale, autogara, dar și stația de benzină Art Oil, ridicată în imediata vecinătate, nu apar în Planul Urbanistic de Detaliu, document obligatoriu conform legislației în vigoare. La sfîrșitul anului 2015, de frica anchetatorilor, Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei a controlat... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 19:10 (11715 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Se întîmplă la Slobozia

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Povestea autogării firmei Nana este una veche. Zilele acestea însă ea a devenit nou-nouță. Motivul? O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia care dorește să afle cum a fost posibil ca o construcție P+1 să se transforme într-una P+3+M. Iar pentru ca povestea să fie și mai interesantă, susțin surse autorizate din cadrul acestei instituții, în poveste apare și viceprimarul Valentin Băcanu, care ar fi semnat în locul primarului Alexandru Stoica una dintre autorizațiile de construcție necesare transformării autogării în colosul de beton care se ridică acum la intrare în oraș.

Povestea Autogării NANA... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2016, 11:30 (42712 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărîre prin care elevilor din cartierele Slobozia Nouă și Bora li se decontează integral abonamentele pe mijloacele de transport în comun. Hotărîrea, ilegală în condițiile Legii 92 din 2007, privind serviciile de transport public local, readuce în spațiul public o dispută mai veche privitoare la subvențiile din fonduri publice obținute de către concesionarul serviciului de transport public local. Reamintim că firma Nick Touring a încălcat unilateral termenii contractului, reducînd la 60% numărul de curse pe rutele subvenționate începînd cu luna august 2015!

Elevi cu potențial electoral... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 19:05 (10148 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Pericli-Nick Touring șantajează Consiliul Local Slobozia

Pericli-Nick Touring șantajează Consiliul Local Slobozia

În urmă cu două luni, pe 29 iulie, concesionarul serviciului public de transport, Nick Touring, încălca unilateral condițiile contractuale reducînd la 60% numărul curselor pe traseele din oraș. Pe 27 august, în locul sancțiunilor care s-ar fi impus, Consiliul Local decide printr-o hotărîre aprobată cu majoritate de voturi să transforme angajații Primăriei Slobozia în controlori ai firmei, «echipe mixte formate din angajați ai Primăriei Slobozia și polițiști locali urmînd să verifice biletele de călătorie ale slobozenilor». În ședința din 28 septembrie, Nick Touring revine cu «o informare» în Consiliul Local, interpretînd Regulamentul pentru efectuarea transportului public de persoane de o manieră... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2015, 12:20 (9571 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

În urmă cu mai bine de un an, prin iunie 2013, scriam despre performanța unică a patronului Nicu Pericli, «moștenitorul de drept» al transportului urban la Slobozia, de a construi într-o zonă interzisă de lege. La începutul acestei toamne, cu numai 2 luni înainte de termenul de finalizare a investiției, revenim cu o informație în premieră. Autogara privată a firmei Nick Touring riscă să se transforme în bloc-turn!

Foaie verde, drum de fier
Saga blocului turn care se profilează în imagine a început în urmă cu 2 ani, cînd patronul firmei Nick Touring, iritat de faptul că nu poate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:45 (10203 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Revoltă la Slobozia

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Transportatorul Nicu Pericli luptă împotriva concurenței cu Codul Penal. După ce a semănat groaza printre taximetriștii din Slobozia, pe cont propriu, patronul firmei Nick Touring a decis să se adreseze justiției. Apropiați din anturajul acestuia ar fi depus mai multe reclamații în care a fost semnalat faptul că șoferii firmelor de taximetrie fură clienții din stații, aducînd prejudicii patrimoniale patronului Pericli. Contactat telefonic de reporterii Independent, acesta a refuzat să  facă declarații precizînd: «Nu vreau să discutăm, vă rog frumos...».

Concurența, bat-o vina
... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 21:35 (20225 vizualizări - 16 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4884 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4644 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5857 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7699 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6423 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5874 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2689 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3845 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4952 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2919 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4966 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Moldoveni

Un cablu electric neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Moldoveni. Evenimentul a fost anunțat la ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 16:15
(5135 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei bătăuși scandalagii, arestați

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «miercuri, 21.09.2016, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Slobozia a admis propunerea Parchetului ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 15:10
(4486 vizualizări - 0 comentarii)


Sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei din Slobozia

Printr-un comunicat de presă, Episcopia Sloboziei și Călărașilor anunță că duminică, 25 septembrie 2016, va avea loc sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2016, 12:10
(6712 vizualizări - 1 comentariu)


Donație pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Joi, 22 septembrie 2016, Organizația «Salvați Copiii» va dona Secției Neonatologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia 3 echipamente medicale performante, în valoare de aproape 29000 de euro ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 21:10
(4309 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii în acțiune, pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în perioada 16-18 septembrie a.c., la executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 19:15
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

O tînără de 16 ani și un bărbat de 46 de ani au fost victimele a două accidente rutiere. În timp ce mergea pe marginea șoselei, în comuna Gura Ialomiței, tînăra de 16 ani a fost lovită de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 17:25
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...