Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8038 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clădiri subevaluate la Sfântu Gheorghe, pentru diminuarea taxelor locale

Proces la Tribunalul Ialomița

Clădiri subevaluate la Sfântu Gheorghe, pentru diminuarea taxelor locale

Proprietarii clădirilor sunt obligați să depună la Serviciile de Taxe și Impozite Locale rapoarte de evaluare pentru imobilele pe care le dețin. Pe baza acestor documente sunt stabilite, ulterior, taxele pe care aceștia trebuie să le plătească. Cu acceptul evaluatorilor și al reprezentanților primăriilor, bunurile sunt subevaluate pentru ca nivelul dărilor către bugetele locale să fie mai mic. Analizând cuprinsul unui dosar civil înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, reporterii ziarului nostru au descoperit o astfel de situație în comuna Sfântu Gheorghe. Administrația locală a fost dată în judecată de administratorul firmei Reland SRL pentru că i-a impus... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2025, 15:20 (4758 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6712 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Sfântu Gheorghe: Ordin de protecție provizoriu, pe numele unui bărbat de 53 de ani

Polițiștii din Ion Roată au fost sesizați luni, 22 iulie 2024, de către o femeie de 49 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de către concubinul său, un bărbat în vârstă... [citește toată știrea]

23 Iulie 2024, 16:15 (7540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liviuța Gomes are nevoie de 17,2 milioane de lei. Și candidează la Sfântu Gheorghe!

Liviuța Gomes are nevoie de 17,2 milioane de lei. Și candidează la Sfântu Gheorghe!

Alegerile Locale de anul acesta resuscită o serie de cadavre politice pe care istoria locală le aruncase în cimitirul Instanțelor de judecată. Nu, nu vorbim de mumiile racolate de PSD și nici de transferurile politice ale PNL. Nu! Starleta politică ce ne-a tăiat calea e nimeni alta decât Iuliana Livia Gomes, resuscitată de șeful PMP, Cazacu Marinică, pe lista de candidați a PSD Ialomița pentru comuna Sfântu Gheorghe, unde Mădălin Teculescu candidează pentru a treia oară pe listele PNL. Mda, aveți dreptate... Încurcate sunt căile politicii! Așadar, să le descâlcim împreună.

 

Starleta care a făcut furori în politică... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2024, 12:40 (17479 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

bonus: Digitalizarea școlilor prin Programul Național de Reducere a Abandonului Școlar

Administrația din Sfântu Gheorghe a digitalizat Școala Gimnazială, în cadrul Programului Național de Digitalizare Școlară susținut de către Ministerul Educației. Alina Irimia, directorul școlii, susține că «în prezent, toată activitatea didactică a școlii a înregistrat un progres real. Atractiv, prietenos, ușor! Așa e acum procesul de învățământ la noi în școală...».

 

Un proiect funcțional În vreme ce Consiliul Județean Ialomița abia a anunțat luna trecută semnarea contractelor, la Sfântu Gheorghe proiectul privind... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 12:35 (10010 vizualizări - 3 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Incendii la case din Sfântu Gheorghe și Jilavele

Incendii la case din Sfântu Gheorghe și Jilavele

Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și o ambulanță SMURD pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Sfântu Gheorghe.... [citește toată știrea]

11 Martie 2024, 10:15 (11591 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Podul unei case din Sfântu Gheorghe a luat foc

Duminică, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 23,30, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și o ambulanță SMURD pentru stingerea unui incendiu produs în podul... [citește toată știrea]

15 Ianuarie 2024, 11:25 (11707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Acoperișul Primăriei Sfântu Gheorghe a luat foc

Acoperișul Primăriei Sfântu Gheorghe a luat foc

Duminică, 19 noiembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o autoscară mecanică și un echipaj SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la acoperișul sediului Primăriei Sfântu Gheorghe. La... [citește toată știrea]

19 Noiembrie 2023, 16:30 (15539 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accidente la Slobozia, Sfântu Gheorghe și Movilița

Sâmbătă, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 13,00, Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD pentru... [citește toată știrea]

16 Octombrie 2023, 13:20 (1766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Bărbat din Sfântu Gheorghe, reținut de polițiști după ce a agresat o minoră de 15 ani

Polițiștii Secției nr. 6 Ion Roată au reținut duminică, 17 septembrie a.c., un bărbat de 53 de ani, din comuna Sfântu Gheorghe, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «lovire sau alte violențe». În urma cercetărilor... [citește toată știrea]

18 Septembrie 2023, 17:10 (5339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs de lectură la Biblioteca localității Sfântu Gheorghe

Concurs de lectură la Biblioteca localității Sfântu Gheorghe

Autoritățile locale din comuna Sfântu Gheorghe au aprobat, printr-o hotărâre de consiliu, organizarea unui concurs de lectură destinat elevilor și studenților din comunitate. Competiția se desfășoară în cadrul Bibliotecii din Sfântu Gheorghe.

Premii în bani pentru cititori Potrivit Hotărârii Consiliului Local al comunei Sfântu Gheorghe, la această competiție pot participa elevii cu vârste cuprise între 9 și 18 ani, dar și studenții până la 23 de ani. Regulamentul concursului prevede ca participanții să împrumute cărți de la Biblioteca localității Sfântu Gheorghe, apoi să redacteze un... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2023, 16:20 (11321 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Sfântu Gheorghe: Braconieri prinși în flagrant de polițiști

Sfântu Gheorghe: Braconieri prinși în flagrant de polițiști

Miercuri, 26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat în flagrant delict, în apropierea unei bălți private din comuna Sfântu Gheorghe, patru bărbați din Slobozia... [citește toată știrea]

26 Ianuarie 2023, 18:00 (5598 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biblioteca din stația de autobuz

Inedit la Sfântu Gheorghe

Biblioteca din stația de autobuz

Administrația din comuna Sfântu Gheorghe a reușit să impună un proiect cultural prezent doar în marile orașe ale țării. În 5 din cele 5 stații de autobuz ale localității au fost construite rafturi de bi­bliotecă. Locuitorii comunei, dar și vizitatorii ajunși întâmplător în locații, pot împrumuta cărți sau, după caz, le pot dona.

O inițiativă funcțională În localitatea Sfântu Gheorghe, comună cu 3 sate înșirate de-a lungul DN2A, există 6 stații de autobuz. În 5 dintre acestea, ad­ministrația locală a decis să amenajeze în vara anului 2022 rafturi cu cărți. Ideea a prins, iar locuitorii... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2022, 11:10 (4152 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Minunile administrative de la Centrul de Zi «Viitorul» Sfântu Gheorghe

Exemplu de bună practică în mediul rural

Minunile administrative de la Centrul de Zi «Viitorul» Sfântu Gheorghe

bonus: Singura școală care oferă masă caldă în Ialomița

Administrația locală din Sfântu Gheorghe a redeschis în urmă cu două săptămâni Centrul de Zi «Viitorul». Inaugurarea Centrului este rodul unui efort administrativ care a durat 4 ani, în prezent 30 de copii, cu vârste între 3 și 14 ani, din comunitate, beneficiind de educație permanentă și hrană caldă în fiecare zi. Proiectul este unic la nivelul administrațiilor locale din Ialomița și ar putea reprezenta un exemplu de bună practică pentru orice comunitate interesată.

Un vis de primar de țară Centrul de Zi «Viitorul» a fost deschis în anul 2011. În 2016 însă, constrângerile le­gislative... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2022, 11:40 (12197 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul care a soluționat dosarul ex-primarului Livia Gomes, cercetat disciplinar

Parchetul Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Procurorul care a soluționat dosarul ex-primarului Livia Gomes, cercetat disciplinar

Scandalul străzilor nereparate din comuna Sfântu Gheorghe s-a mutat acum la Inspecția Judiciară. Secția pentru Procurori a instituției a dispus cercetarea disciplinară a prim-procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, Margareta Iancu. Aceasta este procurorul care a semnat clasarea cauzei ce a avut-o în primplan pe Livia Gomes, fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe. În 2016, Mădălin Teculescu, edilul localității, a sesizat organele judiciare locale din Urziceni cu o plângere prin care reclama posibile fapte de «abuz în serviciu» comise de Livia Gomes. Inspecția Judiciară susține că magistratul Margareta Iancu se face responsabil de întârzierea nejustificată a soluționării... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2021, 11:10 (10272 vizualizări - 6 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 9,00, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost alertați, prin 112, să intervină în localitatea Sfîntu Gheorghe, pentru localizarea și lichidarea... [citește toată știrea]

4 Mai 2021, 20:40 (2060 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe a intrat în carantină

Focar de COVID-19

Comuna Sfântu Gheorghe a intrat în carantină

Instituția Prefectului Ialomița a luat decizia carantinării comunei Sfântu Gheorghe din Ialomița. Conform informațiilor oficiale, la nivelul comunei a fost înregistrată o rată de infectare care depășește 6 cazuri la mia de locuitori. Primarul comunei Sfântu Gheorghe, Mădălin Teculescu, consideră măsura necesară. La nivelul comunei au fost înregistrate două focare de COVID-19.

Din nou în carantină Comuna Sfântu Gheorghe intră din nou în carantină. Decizia a fost luată în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență de la nivelul Prefecturii Ialomița. Conform datelor oficiale, la nivelul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 11:15 (5556 vizualizări - 3 comentarii)

ANCHETĂ

Primarul Mădălin Teculescu o acuză de «constituirea unui grup infracțional organizat» pe fosta primăriță Livia Gomes

Se întâmplă la Sfântu Gheorghe

Primarul Mădălin Teculescu o acuză de «constituirea unui grup infracțional organizat» pe fosta primăriță Livia Gomes

Să tot fie câteva luni de când parcurgeam o plângere penală înaintată DNA de Alianța USR PLUS împotriva fostului primar de la Sectorul 5, Daniel Florea. Revenirea asupra subiectului acum câteva zile, prin noi dezvăluiri asupra devalizării bugetului local al Sectorului 5 din București, ne-a făcut brusc să ne amintim cum cam aceleași societăți au «patentat» metoda într-o localitate din Ialomița. Se întâmpla prin 2014 când, credem noi, a început totul. Adică modalitatea prin care Media Publisher, Deasign Print sau Prodomo Properties «devalizau» la unison bugețelul comunei ialomițene Sfântu Gheorghe. Primarul de-atunci al localității, adică Iuliana... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 09:55 (14609 vizualizări - 4 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Omagiu adus victimelor cumplitului accident petrecut în urmă cu un an la Sfântu Gheorghe

Omagiu adus victimelor cumplitului accident petrecut în urmă cu un an la Sfântu Gheorghe

Vineri, 2 octombrie a.c., reprezentanți ai autorităților locale, dar și rude ale victimelor cumplitului accident petrecut în ziua de 5 octombrie 2019, în zona localității Sfântu Gheorghe, au adus un omagiu... [citește toată știrea]

2 Octombrie 2020, 18:20 (8481 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
227 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3027 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4634 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5782 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4291 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6544 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4040 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3820 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5106 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5169 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4521 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4613 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii din Spania caută forță de muncă

Serviciul European de Ocupare a Forței de Muncă EURES oferă 800 de locuri de muncă în Spania, pentru recoltatul căpșunilor. Durata contractului de muncă este de aproximativ 3 luni, data estimată de angajare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 21:05
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Mai multe localități rămân fără curent

Enel Distribuție Dobrogea anunță sistarea temporară a furnizării energiei electrice în mai multe localități din Ialomița, în perioada 9-14 octombrie 2017, în intervalul orar 08,00-16,00. Vizate sunt municipiile ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:45
(7337 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A crescut numărul incendiilor de vegetație uscată

Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență atrag atenția cu privire la faptul că numărul incendiilor de vegetație a crescut considerabil. Numai în ultimele 2 luni, pompierii au intervenit pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:25
(4218 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Curtea Europeană de Conturi a verificat fermele din județ

Auditorii Curții Europene de Conturi au făcut o amplă verificare cu privire la modul în care Uniunea Europeană a întreprins în România acțiunile privind bunăstarea animalelor de fermă. Auditorii europeni ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:10
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Vindea lemne fără drept

Un bărbat de 36 de ani din județul Vrancea a fost identificat pe raza comunei Gheorghe Lazăr, încercând să vândă lemne de fag, în mod ilegal. Bărbatul nu a reușit să prezinte polițiștilor documente legale ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:52
(4725 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare penale pentru pescuit ilegal

Doi ialomițeni, de 61 și 65 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși pescuind fără drept. Unul dintre ei se afla în zona lacului Bentul Mare, iar celălalt pe malul brațului Borcea. ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:51
(4351 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Atenție, se închid gazele!

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale pe străzile Petrolistului și Buzăului din Urziceni, pe data de 10 octombrie 2017, între orele 08,00-12,00. Totul din cauza lucrărilor de ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:47
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile demarate cu ocazia campaniei «Săptămâna prevenirii criminalității». Oamenii legii au fost prezenți în piețe, gări și alte zone publice cu scopul de a-i informa ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:47
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Mașină furată din Elveția, descoperită la Slobozia

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras din Elveția. Mașina a fost descoperită în curtea unei femei de 37 de ani din Slobozia. Automobilul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2017, 19:46
(4441 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...