Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Politica demențială a președintelui Ciupercă

Politica demențială a președintelui Ciupercă

În urmă cu vreo cîteva luni, PSD Ialomița a inaugurat incognito un nou sediu județean, peste drum de sucursala Raiffeisen Bank din Slobozia, pe bulevardul Chimiei... Spunem incognito, pentru că la inaugurare au fost invitați doar cărătorii de osanale ai partidului. Prin urmare, ne cerem scuze pentru că, pînă la acest moment, nu am fost în măsură să vă oferim amănunte despre această locație. Un cititor fidel al publicației noastre ne oferă însă șansa să remediem această scăpare involuntară...

Nu aduce anu’, ce aduce sediul PSD Imediat după Paște, un cititor fidel al publicației noastre... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 07:10 (25701 vizualizări - 56 comentarii)

POLITICĂ

Sfânta Treime a politichiei locale

Sculați, voi oropsiți ai social-democrației ialomițene!

Sfînta Treime a politichiei locale

După un an și jumătate de neoguvernare social-democrată, Ialomița a ajuns un terra deserta social, economic și politic. Sărăcia a căpătat accente cronice, afacerile dau faliment una după alta, iar partidele politice s-au transformat din umbre în stafii care nu mai au nici măcar puterea de a-și bîntui simpatizanții. Culmea ironiei e că nici PSD nu se simte prea bine! Și, după cum spun oropsiții care stau sub papucul Sfintei Treimi despre care vorbim azi, nu va trece anul și electoratul tradițional, oropsit timp de 25 de ani, se va lepăda de toți trei...

Ciupercă, Tatăl nostru de la Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2014, 06:05 (11628 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții județene cu bani de la CEC

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 30 milioane de lei în următorii 2 ani

Investiții județene cu bani de la CEC

Incapabil să acceseze fonduri europene, Consiliul Județean Ialomița este obligat să apeleze și în acest an la împrumuturi bancare. Potrivit informațiilor publice furnizate de către edilii județeni, împrumutul, în valoare de 30 milioane de lei, va fi utilizat pentru realizarea unor investiții de interes public. Instituția se află la al patrulea împrumut de acest gen din ultimii 8 ani și susține că această practică este una benefică pentru județ.

4 împrumuturi în ultimii 8 ani
Practica împrumuturilor bancare este una veche, iar oficialii Consiliului Județean Ialomița nu pierd nicio... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 09:55 (6358 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Plouă în sala de spectacole!

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». Conferința a fost urmată de o «vizită de lucru», în cadrul căreia a fost vizitat șantierul deschis în urmă cu aproape 20 de ani. Oficialii județeni au dat asigurări că sala va fi funcțională în această toamnă. La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Acesta nu a explus posibilitatea ca valoarea investiției să crească...

Cum legitimezi o «gaură neagră»?
Iritat de campania de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 17:15 (5994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vizită de lucru la «gaura neagră»-sala de spectacole cu geometrie variabilă

Administrația Ciupercă își legitimează investiția

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Potrivit oficialilor județeni, primul spectacol în noua locație se va desfășura în această toamnă...

Cum legitimezi o «gaură neagră»
Iritat de campania de presă lansată de Independent, președintele Silvian Ciupercă a organizat o conferință de presă în care a încercat să justifice necesitatea... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2014, 17:20 (6529 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă a cheltuit 1,5 milioane pentru NIMIC

Bani albi pentru găuri negre

Administrația Ciupercă a cheltuit 1,5 milioane pentru NIMIC

Cel mai sărac și mai cinstit dintre politicieni (după Ion Iliescu!), respectiv Silvian Ciupercă, a cheltuit 1,5 milioane de lei în perioada 2006-2014 pentru lucrările de modernizare a sălii de spectacole din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Există însă o justificare oficială a domniei sale pentru această risipă bugetară fără finalitate: «Am cheltuit acești bani pentru bucuria spirituală a ialomițenilor!». În rezultate concrete, suma reprezintă echivalentul a zece apartamente complet mobilate. În sala de spectacole, la un interval de 2 ani distanță, între cele două fotografii surprinse în sala de spectacole a Consiliului Județean nu par să existe diferențe notabile...

La sala lăudată să te duci cu sacul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2014, 08:20 (5893 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19779 vizualizări - 28 comentarii)

POLITICĂ

Scenarii politice de week-end

În timp ce Stoica își caută viceprimar și Martin partid, DNA întreabă de Ciupercă...

Scenarii politice de week-end

În vreme ce Victor Ponta și Crin Antonescu joacă leapșa pe sticla televizoarelor pasîndu-și responsabilitatea ruperii USL, Ialomița se chinuie la rîndu-i să intre în trendul național, construind scenarii politice pentru viitorul imediat. Din zecile posibile,
am ales pentru această săptămînă 3. Ele par la acest moment absurde, dar în România absurdul face parte din cotidian...

Costică îi ia locul lui Ciupercă
Surse apropiate PSD confirmă faptul că președintele Ciupercă s-a împăcat, în sfîrșit, cu ideea că nu e veșnic. Și, deși refuză să moară (politic) sau să predea scaunul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 18:10 (10157 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița (nu) se integrează în Europa

Ialomița (nu) se integrează în Europa

După 12 ani de așteptare, Consiliul Județean Ialomița a transformat structura administrativă destinată absorbției fondurilor europene într-un instrument politic. Vineri, 14 februarie 2014, 40 de primari ialomițeni au votat «la comandă» pentru schimbarea statutului Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, se oferă astfel un cadru și instrumente administrative adecvate pentru absorbția fondurilor europene. În fapt, noul statut impune un control politic, centralizat, al autorităților județene asupra proiectelor de dezvoltare locală. Din Consiliul  Director al ADIL lipsesc reprezentanții autorităților locale, acesta fiind format exclusiv... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 10:15 (7978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Cine bate seara, la fereastra noastră de alegători pentru viitorii europarlamentari ai României? Răspunsul este dezarmant. Nimeni! Potrivit declarațiilor principalilor șefi de partid locali, voturile ialomițenilor vor fi acordate unor candidați veniți de la Centru. În aceste condiții, este greu de crezut că ialomițenii ar putea fi interesați de aceste alegeri. Dar partidele locale sînt încă departe de scadență și se întrec în declarații... procentuale!

Unde sînt Europarlamentarele de altădată?
A trecut demult vremea cînd Maria Petre electriza electoratul cu proiectele sale europene... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 15:30 (9675 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

Pentru a funcționa în anul 2014

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, aleșii județului au aprobat cu majoritate de voturi bugetul necesar pentru funcționare și dezvoltare în anul 2014. Potrivit declarațiilor publice făcute cu acest prilej, anul acesta va fi unul al unui «management financiar performant, pentru dezvoltarea echilibrată a infrastructurii județene și creșterea calității serviciilor publice oferite cetățenilor». În cifre seci, județul are de cheltuit pentru această viziune «strategică» 105 milioane de lei...

Cine n-are președinte, să-l ia pe al nostru
Vineri, 7 februarie a.c., plenul Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 17:20 (11047 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Consiliul Județean Ialomița, în vizorul anchetatorilor

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Mariajul dintre autoritățile județene și SC Oyl Company Holding AG a trezit interesul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit unei adrese remise de către instituție, la solicitarea noastră, «pe rolul unității noastre de Parchet se află înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări față de mai multe persoane sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de abuz în serviciu contra intereselor publice». Obiectul acestui dosar îl reprezintă investiția Consiliului Județean Ialomița în modernizarea drumului județean DJ201A Coșereni-Adîncata...

Dosar penal pentru un drum cu probleme... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 15:20 (18166 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Jos tătucul Silvian!

Rendez-vous cu gherila PFA a dr Olaru

Comitetul pentru Situații de Urgență de la Spital s-a întrunit într-o ședință-fulger, convocată prin SMS, luni, 27 ianuarie 2014. Autorul SMS-ului, dr Vasile Olaru, instigator profesionist, a cerut celor 87 de PFA din dotarea spitalului să-l susțină în lupta de gherilă urbană împotriva tătucului Ciupercă. SMS-ul la care facem referire solicita, mieros, revolta: «vă invităm marți, 28 ianuarie 2014, orele 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității sanitare, pt. a contracara sabotarea spitalului de către presedintele Silvian Ciuperca!». Ulterior, mazilitul manager Olaru s-a răzgîndit, contramandînd răscoala pînă la noi ordine, mulțumindu-se cu o conferință... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 18:27 (35471 vizualizări - 52 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Invitație la protest prin SMS Invitație la protest prin SMS

Medicul Vasile Olaru se revoltă împotriva președintelui Ciupercă

Invitație la protest prin SMS

UPDATE: Olaru s-a răzgîndit! Nu mai face proteste...

Proaspăt schimbat din funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, întrucît mandatul i-a expirat, doctorul Vasile Olaru își face singur dreptate. Doctorul Olaru îndeamnă prin SMS la organizarea de proteste împotriva președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Așadar, iată conținutul mesajului: «Vă invităm marți, 28.01.2014, ora 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității medicale pentru a contracara sabotarea spitalului de către președintele Silvian Ciupercă». Acesta este SMS-ul pe care doctorul Olaru l-a trimis celor care vor să se alăture protestului organizat de domnia sa. Reamintim faptul că în săptămîna... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 18:51 (19299 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale se revoltă împotriva Consiliului Județean Ialomița

La bugete, adunarea!

Autoritățile locale se revoltă împotriva Consiliului Județean Ialomița

În fiecare an, autoritățile locale din Ialomița visează alocații bugetare consistente. Și tot în fiecare an, oficialii Consiliului Județean Ialomița împart, discreționar, fondurile publice aflate la dispoziția instituției. În 2014 însă, la întîlnirea cu primarii, președintele Silvian Ciupercă s-a confruntat cu o revoltă publică. Primarii ialomițeni l-au acuzat de «lipsă de transparență», «proastă gestionare a bugetului» și «blocarea investițiilor aflate în derulare». În replică la toate aceste acuzații, oficialul Consiliului Județean a declarat: «Aceasta este voința Consiliului Județean Ialomița, nu a mea!».

Bugetul, veșnica poveste... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2014, 12:20 (16446 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița va fi resuscitată

Soluții marca Silvian Ciupercă

Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița va fi resuscitată

Ialomița ocupă unul dintre ultimele locuri în statisticile privind absorbiția fodurilor europene la nivelul țării. Consiliul Județean Ialomița este singura instituție din România care nu are un departament de «Integrare Europeană» activ. La începutul acestui an, după 7 ani de negare a evidenței, președintele Silvian Ciupercă a promis resuscitarea acestei structuri... Inițiativa promite să fie înăbușită încă din fașă de procedurile birocratice impuse de către instituție. «O fac ca să mulgă tot ei banii!» a apreciat, anonim, unul dintre primarii solicitați să voteze noua structură.

Istoria absorbției fondurilor europene în Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2014, 08:20 (9415 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Piața Unirii, o investiție pentru președintele Ciupercă

Megalomaniile USL

Piața Unirii, o investiție pentru președintele Ciupercă

În ultimele săptămîni, Independent a scris în mod repetat despre Piața Unirii, cea mai nouă investiție a administrației slobozene. De la prețul exagerat de mare și pînă la scandalul de orgolii dintre arhitecții implicți în definitivarea acestui proiect urbanistic, totul a fost amintit. Ceea ce nu s-a spus însă e incredibil. Potrivit unor surse apropiate Primăriei Slobozia, Alexandru Stoica grăbește finalizarea lucrărilor la noua statuie a voievodului Mihai Viteazul pentru ca... Silvian Ciupercă, președintele PSD Ialomița să fie văzut de către concetățeni atunci cînd va depune jerbele de 1 Decembrie!

O piață finalizată la foc automat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2013, 17:23 (18863 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Administrația județeană a adus abuzul de putere la desăvîrșire. Acest fapt este evident în ședințele Consiliului Județean Ialomița. Ultima, desfășurată vineri, 25 octombrie 2013, i-a permis președintelui Ciupercă să demonstreze inutilitatea exercitării oricărei forme de opoziție constructivă...

Bau-baul regionalizării bate la ușă
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 25 octombrie a.c., a avut 5 puncte. Dincolo de necesitatea adoptării de urgență a unora dintre ele, ceea ce s-a putut remarca fără efort la această întîlnire a fost modalitatea manifestă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 06:48 (6381 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Politicieni de Perieți

Viața administrativă de la țară

Politicieni de Perieți

Ședințele de consiliu local susținute de aleșii ialomițenilor sînt o sursă nesfîrșită de comic absurd. Din păcate, deciziile luate acolo afectează viața alegătorilor și dezvoltarea județului în ansamblul său... Comuna Perieți s-a aflat în repetate rînduri, de la debutul acestui mandat, în atenția opiniei publice. Cei 13 consilieri locali și primarul Elena Cristea n-au învățat însă nimic din scandalurile publice în care au fost implicați. Iar războiul pe banii contribuabililor din acest consiliu local continuă...

Președintele Ciupercă, învins de propria-i demagogie
Miza ședinței... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 13:37 (9477 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Monumentul hristic de la Giurgeni

Tîrgul de Floci devine Orașul Dispărut

Monumentul hristic de la Giurgeni

Orașul Dispărut (alias Tîrgul de Floci), presupusul loc al nașterii lui Mihai Viteazul, se îmbogățește cu un nou monument. El se va numi Ruga Orașului Dispărut, este realizat din lemn ars și a costat fix 7000 de lei. Banii provin din donații făcute «voluntar» chiar de către șefii serviciilor descentralizate din județul Ialomița...

Bani grei pentru o istorie ușoară
După două mandate în fruntea administrației județene, președintele Silvian Ciupercă nu se poate lăuda cu cine știe ce realizări în domeniul turismului istoric. Orașul Dispărut de la Giurgeni (vechiul Tîrg de Floci) a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 10:14 (8445 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43615 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14577 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13867 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8852 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12665 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12162 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10353 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10610 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8312 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9771 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10618 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11363 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...