Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Arbitraj administrativ

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Ca urmare a miilor de sesizări venite din partea populației privind disconfortul olfactiv, Urban SA a realizat o analiză a situației existente la nivelul Sloboziei. Pe lista scurtă de «poluatori olfactivi» se numără Avicola SA, Cocor Com SRL, Expur SA și... Urban SA. Pentru reglementarea situației, oficialii Urban SA au cerut administrației locale să medieze o întâlnire cu toți agenții economici care epurează apele reziduale prin intermediul stației de epurare a Urban SA. Soluția pentru eliminarea disconfortului olfactiv o reprezintă investițiile, deversarea controlată a apelor reziduale și încheierea de contracte de preluare a acestor ape cu Urban SA.

Concluzii scandaloase și previzibile... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 13:05 (3855 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

Retehnologizarea stației de epurare a orașului Slobozia a costat 7 milioane de euro. Adică 28 milioane de lei în 2012, când a devenit parțial funcțională. De-atunci nimeni nu a mai schimbat nimic... Iar costurile pentru fiecare lună de funcționare a celor 10 motoare energofage cu care a fost dotată stația se ridică la 100 mii de lei. Și parcă totul ar fi suportabil dacă n-ar mirosi așa de tare!

Acolo unde aerul e irespirabil În curtea stației de epurare a orașului Slobozia aerul e irespirabil. Apoi, te obișnuiești, cum te obișnuiești cu toate relele... Gabriel Șamit este șeful stației... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:05 (7279 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

Apa furnizată locuitorilor nu (mai) este potabilă

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

În urmă cu 8 ani, Primăria Amara a accesat fonduri europene de peste 900 mii de euro pentru potabilizarea apei și extinderea rețelei de canalizare a orașului. La această sumă s-au adăugat alte 2,3 milioane de euro pentru realizarea unei stații de epurare. La acest moment însă, apa furnizată locuitorilor nu mai este potabilă, iar stația de epurare deversează apele reziduale... în câmp!

Pomul lăudat al turismului ialomițean
Declarată drept perla turismului balnear românesc, localitatea Amara se confruntă la acest moment cu probleme administrative insurmontabile. Apa furnizată celor... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 09:40 (11445 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

În așteptatea apei potabile promise de Urban SA, administrația locală intenționează să aprobe investiții noi în retehnologizarea stației de epurare a orașului. Noua tehnologie, estimează specialiștii, va genera o reducere a cheltuielilor cu energia electrică de 60%. «Sîntem în faza de documentare a unei noi soluții tehnice. Ea se impune, însă nu ne grăbim cu investiția. Procedurile de licitație vor demara la începutul anului viitor...» a declarat directorul Valentin Cilibeanu.

O investiție de peste 28 milioane de lei
În valoare de 28,6 milioane de lei, investiția în modernizarea... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 15:40 (6134 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6564 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de epurare ale Ialomiței

Poluarea mediului, după 25 ani

Stațiile de epurare ale Ialomiței

După 25 de ani de tranziție și în condițiile în care România s-a aliniat de ani buni legislației europene  privind «domeniul apelor», o dezbatere despre poluarea apelor de suprafață ar putea părea plicticoasă. Cine să mai polueze, vor spune optimiștii? Industrie nu mai avem, stațiile de epurare funcționează, instituțiile de profil își fac datoria... iar pe Ialomița se prinde pește! Însă noi facem parte din grupul pesimiștilor. Și, cu toată evidența, continuăm să susținem că, în ciuda investițiilor realizate de-a lungul anilor, calitatea apei în Ialomița continuă să se degradeze. Iar autoritățile continuă să închidă ochii!

Apa noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 21:20 (9659 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația slobozeană a ratat investiția în stația de epurare!

Dytras, în faliment

Administrația slobozeană a ratat investiția în stația de epurare!

În urmă cu un an, în pragul alegerilor locale, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța, în cadrul unei conferințe de presă, eșecul investiției în stația de epurare a orașului. La momentul respectiv, Gabi Ionașcu acuza constructorul pentru acest eșec. «Au încălcat termenul de punere în funcțiune a utilajelor, iar reacția biologică de conformare a apei mai durează pînă cînd se va realiza. Îi vom da în judecată pentru acest lucru!» declara Ionașcu. La un an distanță, Dytras Spania și Dytras România se află în faliment, iar autoritățile locale s-au înscris la masa credală pentru a recupera prejudiciul generat de firmă. Această soluție nu rezolvă însă problema epurării apelor uzate deversate de către SC Urban... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 09:20 (6410 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dytras, acționată în instanță de Primăria Slobozia

Investiție de peste 7 milioane de euro, nefuncțională

Dytras, acționată în instanță de Primăria Slobozia

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia reprezintă o prioritate investițională pentru administrația locală și «se fac eforturi pentru punerea ei în funcțiune». În așteptarea atingerii acestui obiectiv, declarat «prioritate 0», administrația locală anunță demararea procedurilor de acționare în instanță a firmei Dytras pentru «întîrzieri și neconformități»...

N-ar fi rău să fie bine... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 18:43 (13095 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

Primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent săptămîna trecută, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia ar putea rămîne nefuncțională cel puțin doi ani. Gabi Ionașcu a confirmat toate afirmațiile din articolul publicat de Independent, dar a negat orice responsabilitate personală în această «afacere»...

De la 4,5 la 7 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 13:06 (12617 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

Scandalul Dytras revine în actualitate

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

În luna iunie a anului trecut, Independent publica un articol amplu despre investiția în stația de epurare de la Slobozia. În valoare de 4,5 milioane de euro, investiția este parte componentă a programului de conformare în baza căruia SC Urban a reușit să-și păstreze licența de funcționare. Potrivit unor acuzații aduse de către consilierii locali PSD, Gabi Ionașcu se face vinovat de recepționarea unor lucrări executate incomplet. În replică, Gabi Ionașcu susține că este vina constructorului...

O istorie neepurată
Pe 20 decembrie, 2007, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:13 (11324 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Stația de epurare crește cheltuielile

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Oficial: apa de la robinetele slobozenilor este menajeră și poate fi folosită doar în scop menajer (Urban recunoaște într-un comunicat oficial lipit pe toate ușile blocurilor că apa poate fi folosită doar pentru uz gospodăresc).
Neoficial: o soluție de potabilizare a apei lipsește cu desăvîrșire, autoritățile sperînd într-o minune la finalizarea lucrării de înlocuire a conductei (doar că minunile sînt Dumnezeiești și durează 3 zile!).
Oficial: prețul apei va crește cu 0,61 lei! (căci Urban este în pragul falimentului, iar Ionașcu în campanie electorală)
Neoficial: majorarea se datorează costurilor ridicate... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2011, 09:34 (14867 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban funcționează fără autorizații pentru deversarea apelor uzate

Întîrzieri neprevăzute la investițiile în stația de epurare

Urban funcționează fără autorizații pentru deversarea apelor uzate

La începutul lunii februarie a anului în curs, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița anunța demararea procedurii de insolvență a SC Urban pentru o datorie de 1,2 milioane lei. Datoria provine din dreptul de exploatare al apelor de subteran, dar și din amenzile aplicate de către Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița pentru depășirile de concentrații la deversarea apelor uzate în Ialomița.

Scandal înăbușit de negocieri
Acuzată în luna februarie de «presiuni politice» asupra administrației locale, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița a făcut publice o serie de informații incredibile legate de datoriile acumulate de către SC Urban în decursul ultimilor... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2011, 11:37 (14826 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Bani cu nemiluita pentru infrastructura stațiunii

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Cu proiecte de 10 milioane de euro aflate în diferite stadii de derulare, stațiunea Amara are șanse să redevină în următorii 3 ani una dintre destinațiile turistice de top ale țării. Ultima dintre realizările administrației locale o reprezintă aprobarea Ministerului Dezvoltării Regionale și Turismului pentru un proiect de «reabilitare a sistemelor de apă și canalizare, pecum și a stațiilor de tratare a apei potabile și stațiilor de epurare a apelor uzate». Potrivit declarațiilor reprezentanților administrației locale, proiectul va rezolva definitiv problema evacuării apelor uzate la nivelul orașului Amara și al stațiunii.

Amara, eligibilă!
Eforturile administrației locale... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 18:38 (35891 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Serenadă de toamnă» la Slobozia

Joi, 7 septembrie 2017, pe esplanada din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura concertul în aer liber «Serenadă de toamnă». Concertul are începere la orele 18,00 și ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 18:35
(4510 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia concert


Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Polițiștii ialomițeni caută o femeie de 81 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul unic ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:35
(8069 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Specialiști din China, vizită în Ialomița

În perioada 28.08-1.09.2017, o delegație de specialiști chinezi a venit în România pentru evaluarea sistemelor de management al calității și igienei mierii de albine din țara noastră, această vizită de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:10
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră găsită la scurt timp după dispariție

În cursul nopții de 27/28 august 2017, un bărbat din comuna Sălcioara a sesizat dispariția de la domiciliu a fiicei sale în vârstă de 15 ani, care a plecat de acasă fără a mai reveni. Datele de identitate ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 18:25
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției în zona Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 1 septembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:55
(4887 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 32500 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 1/3 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:40
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Un autobuz s-a răsturnat lângă Sărățeni

Vineri, 1 septembrie a.c., 8 pasageri ai unui autobuz au fost răniți ușor după ce vehiculul s-a răsturnat în zona localității Sărățeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și paramedicii SMUR ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2017, 19:56
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5436 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4921 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6789 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9054 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7115 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...