Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

DECES

DECES

Cu durere în suflet și nemăsurată tristețe anunțăm dispariția prematură a tatălui și soțului nostru drag, ing. VALENTIN CILIBEANU, director adjunct la RAJA Constanța și fost director al... [citește toată știrea]

28 Martie 2023, 15:05 (11118 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

A înțărcat bălaia administrativă

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

bonus: Slobozia are nevoie de un sistem de canalizare eficient

Urban Slobozia a decis să renunțe la angajații pensionari. Con­form unor surse apropiate instituției, numărul celor care vor pleca este de 20. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia, sus­ține că «este vorba despre încetări ale contractelor de muncă de comun acord...».

Primăria vrea mai mult Primăria Slobozia vrea să schimbe per­cepția publică despre instituțiile din subordinea sa. Un prim pas în acest sens îl reprezintă decizia primarului Dragoș Soare de a cere șefilor de instituții să identifice angajații-pensionari din cadrul administrației. «Sunt conștient că oamenii au nevoie de locuri de muncă... Și, repet, nu vreau să dau pe nimeni afară! Dar rolul meu este acela de a optimiza cheltuielile administrative. Vin din siste­mul privat și gândesc ca un antreprenor. Administrația locală trebuie să cheltuiască eficient fondurile de care dispune!»... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 10:05 (13423 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

În continuare

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

Urban SA nu are nici la acest moment auto­rizație sanitară de funcțio­nare pentru stația de tra­tare a apei! Conform in­forma­țiilor oficiale, Direc­ția de Sănătate Publică refuză de 2 ani să prelun­gească vechea autori­zație. Singurul primar al Slobo­ziei care a confirmat pu­blic situația în ultimii 12 ani este Dragoș Soare. Declarațiile sale sunt sus­ținute de cele ale lui Dan Noel, directorul DSP Ialomița. În replică, directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, susține că apa furnizată slo­bozenilor «se încadrează în parametrii de potabilitate». Prețul plătit de slobozeni pentru 1 mc de apă «nepotabilă» este de 7,68 lei.

Soare fluieră în biserica Urban... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 09:55 (6520 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

Urban SA a scăpat de «datoriile istorice»

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

În luna martie a anului 2020, după un efort de 18 ani și finanțat din banii slobozenilor, Urban SA a reușit să plătească datoria istorică de 16,5 milioane de lei către Amonil SA. La 3 zile distanță, pe 23 martie 2020, Expert Insolvență SPRL, lichidatorul judiciar al Amonil SA cere indexarea datoriei deja plătite cu rata inflației. Urban SA a acționat în instanță lichidatorul judiciar, litigiul aflându-se în acest moment pe rolul Judecătoriei Slobozia.

18 ani cu frâna de mână pusă În urmă cu 18 ani, Urban SA a fost acționat în instanță de către Amonil SA pentru plata unor datorii considerate... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2020, 10:50 (9244 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»

Urban se jură că apa este potabilă

«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»

Un raport al Urban SA cu privire la calitatea apei potabile susține că apa furnizată în aria de operare «se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege». Raportul Urban SA vizează perioada 1 ianuarie 2018-31 mai 2019. «Am făcut tot ce este omenește posibil pentru a furniza apă potabilă! Depășirile înregistrate la trihalometani sunt reale și ne îngrijo­rează și pe noi... Dar ele nu influen­țează ca­litatea apei!» a declarat Valentin Cili­beanu, directorul Urban SA Slobozia.

1050 de probe supuse analizelor
În perioada 1 ianuarie 2018-31 mai 2019, Urban SA Slobozia susține... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 10:55 (6554 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de infecție la «groapa lui Stoica»

Se întâmplă la Slobozia

Focar de infecție la «groapa lui Stoica»

În fața Primăriei Slobozia, în groapa abandonată în care urmează să fie construită în 2021 intrarea în parcarea subterană, continuă să se acumuleze apă. Această stare de fapt a fost semnalată inițial în octombrie 2018, autoritățile constatând atunci că apa provine din rețeaua de canalizare. Acum, o posibilă explicație pentru balta apărută ar fi existența unor... izvoare subterane!

Mare e grădina administrației În octombrie 2018, în urma sesiză­rilor cititorilor, ziarul nostru consemna faptul că în groapa dintre sediul Primă­riei Slobozia și Prefectură a apărut «o baltă de urină și fecale... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 11:05 (6641 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

URBAN SA riscă să rămână fără autorizație sanitară de funcționare

URBAN SA riscă să rămână fără autorizație sanitară de funcționare

bonus: Mai mult clor în apa furnizată slobozenilor

Din cauza problemelor de potabilitate ale apei, operatorul de apă al Sloboziei, Urban SA, se află la un pas de a rămâne fără auto­rizația sanitară de funcționare, iar în lipsa acesteia și-ar putea încheia activitatea. Retragerea documentului va fi dispusă de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița în cazul în care Urban SA Slobozia nu obține viza anuală pentru această autorizație. Ultimele analize au arătat că apa din Slobozia continuă să înregistreze depășiri pentru parametrul «Trihalometani»...

Apa nepotabilă la Slobozia
În decembrie 2018, operatorul de apă al Sloboziei... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2019, 10:55 (8378 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

În așteptatea apei potabile promise de Urban SA, administrația locală intenționează să aprobe investiții noi în retehnologizarea stației de epurare a orașului. Noua tehnologie, estimează specialiștii, va genera o reducere a cheltuielilor cu energia electrică de 60%. «Sîntem în faza de documentare a unei noi soluții tehnice. Ea se impune, însă nu ne grăbim cu investiția. Procedurile de licitație vor demara la începutul anului viitor...» a declarat directorul Valentin Cilibeanu.

O investiție de peste 28 milioane de lei
În valoare de 28,6 milioane de lei, investiția în modernizarea... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 15:40 (6133 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de sport cu probleme la Școala Nr. 3 Slobozia

Sală de sport cu probleme la Școala Nr. 3 Slobozia

Pereți cu mucegai și vopseaua căzută, echipamente învechite și pardoseală neîntreținută. Sînt condițiile în care elevii Școlii Nr. 3 din Slobozia participă la orele de Educație Fizică de ani buni... Totul a ieșit la iveală în urma unui accident suferit de o elevă de clasa a III-a, în timpul orei de Sport. Părinții au sesizat printr-o petiție toate aceste aspecte. Valentin Cilibeanu, directorul unității de învățămînt, susține că ar avea nevoie de fonduri pentru întreținerea sălii, însă deocamdată aceasta corespunde cu normele Ministerului Educației.

Nereguli în sala de sport
În... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 18:10 (31544 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA supraviețuiește încălcând legea

Abandonată de consilierii locali

Urban SA supraviețuiește încălcînd legea

În ultima zi a lunii martie 2016, Urban SA, societate aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, s-a întrunit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Inițial, în sala de ședințe a Consiliului Local s-au aflat doar 6 consilieri locali, semn al interesului scăzut manifestat permanent de către membrii Consiliului. Ședința a fost reluată o jumătate de oră mai tîrziu, în condițiile în care numărul consilierilor locali a crescut treptat. În cadrul ședinței a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2016 și au fost prezentate două rapoarte de audit contradictorii.

Pilații din Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 18:10 (6781 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

În vara anului 2015, mai exact în luna iulie, Primăria Slobozia acționa în instanță societatea Urban pentru neachitarea unei redevențe în valoare de 9,7 milioane de lei. Decizia reprezintă apogeul incompetenței administrației locale din reședința județului, în condițiile în care respectiva societate este administrată direct de Consiliul Local Slobozia. La 7 luni distanță, Tribunalul Ialomița a respins cererea de chemare în judecată, pe motiv de prescriere. Acest litigiu ar reprezenta însă intenția ascunsă a Primăriei Slobozia de a-și suplimenta fictiv veniturile, folosind drept dovadă a existenței banilor impresionata sumă înscrisă pe factura emisă către Urban.

Societatea Urban, acționată în instanță... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 20:15 (7977 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban rămâne «vaca de muls» a administrației locale

Debite de 9 milioane de lei la Primăria Slobozia

Urban rămîne «vaca de muls» a administrației locale

Luni, 25 ianuarie 2016, Urban SA Slobozia a aprobat, în cadrul unei ședințe AGA intempestive, rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al societății pentru anul 2015. Consilierii locali ai Sloboziei (membrii AGA) au aprobat bugetul, în ciuda dezbaterilor furtunoase inerente. Potrivit declarațiilor directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, a declarat public în cadrul ședinței că Urban SA așteaptă avizul anual de funcționare din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița.

O formalitate descîntată administrativ
Ședința AGA Urban de luni, 25 ianuarie 2016, a reprezentat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 18:40 (4716 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor NU are autorizație sanitară

Trihalometanii dau bătăi de cap Urban SA

Apa slobozenilor NU are autorizație sanitară

În vara acestui an, analizele lunare efectuate de către Urban SA au confirmat faptul că nivelul de trihalometani din apa furnizată populației înregistrează depășiri peste limitele legale admise. Informația a fost făcută publică abia în luna octombrie, de către presa locală. La acest moment, Urban SA nu a reușit să readucă apa în parametrii de potabilitate impuși de către programul de conformare asumat în anul 2013. Direcția de Sănătate Publică Ialomița refuză să semneze autorizația sanitară de funcționare pentru următorul an.

Autoritățile ascund trihalometanii
Tributară conducerii... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 20:10 (18358 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban furnizează apă cu trihalometani!

Apa otrăvită de la Slobozia

Urban furnizează apă cu trihalometani!

De mai bine de 3 luni, Urban SA furnizează slobozenilor apă cu… trihalometani! Depășirile înregistrate au fost constatate oficial în luna august 2015, cînd Urban SA a solicitat prelungirea avizului sanitar de funcționare de la Direcția de Sănătate Publică. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA, susține că s-au luat măsuri de igienizare a bazinelor de decantare a apei. Pentru obținerea avizului sanitar de funcționare, Urban SA a solicitat un nou set de analize.

O vară cu trihalometani
Urban SA livrează slobozenilor apă care depășește concentrațiile admise de trihalometani. Situația... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 19:20 (14596 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Urban SA are datorii de 25 milioane de lei

Furnizorul serviciului de apă moare, dar nu predă gestiunea

Urban SA are datorii de 25 milioane de lei

După 10 ani de la preluarea societății de către Valentin Cilibeanu&Comp., Urban SA are debite de 25 milioane și se confruntă cu iminenta perspectivă a dizolvării. Situația a fost prezentată consilierilor municipali din Slobozia în cadrul Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 10 iunie 2015. «Soluția pentru redresarea societății o reprezintă eșalonarea datoriilor. Avem nevoie de măsuri rapide ca să nu ne vedem puși în fața unui fapt împlinit!» a declarat, pentru Independent, directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu.

Urban se află în pragul dizolvării... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 23:35 (11306 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor aduce profit

Apa slobozenilor aduce profit

După aproape 3 luni de amînări, Adunarea Generală a Acționarilor SC URBAN s-a întrunit pentru a aproba bilanțul contabil al firmei la 31 decembrie 2014. Potrivit datelor prezentate, 2014 este primul an în care firma raportează... profit! Deși ordinea de zi a fost aprobată, întîlnirea nu a fost lipsită de situații conflictuale și acuzații. Cea mai gravă dintre ele este cea potrivit căreia Consiliul de Administrație al SC Urban funcționează ilegal de 3 ani.

Urban are profit de 1,9 milioane de lei SC Urban a fost înființată în anul 1998 și a avut, pînă în 2014, drept acționar unic Consiliul... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 20:45 (9637 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Urban așteaptă investițiile promise de municipalitate

Apa noastră cea de toate zilele

Urban așteaptă investițiile promise de municipalitate

SC Urban are autorizație sanitară de funcționare pentru încă 3 ani. Municipalitatea slobozeană promite noi investiții în rețeaua de apă a orașului. O nouă ședință AGA în mai puțin de o lună. «Furnizăm apă potabilă la paramentri tehnici stabiliți de lege!» declară Valentin Cilibeanu, directorul societății.

Urban merge mai departe În ultimele luni, polemicile din jurul SC Urban au devenit anoste. Slobozenii s-au resemnat să consume apa de la robinete sau să o care de la supermarket, consilierii Opoziției s-au plictisit să conteste buletinele de analiză, iar amenințarea RAJA este tot mai... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2015, 17:50 (10832 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Urban a fost condamnat la faliment

Consilierii locali, groparii furnizorului de apă

Urban a fost condamnat la faliment

De mai bine de 10 ani, administrația locală susține că luptă pentru salvarea SC Urban. Ședința AGA SC Urban de săptămîna trecută demonstrează însă altceva. Cu un consiliu de administrație format din marionete și o Adunare Generală a Acționarilor (respectiv consilierii locali ai Sloboziei) incapabilă să adopte decizii radicale, SC Urban este sabotat din interior. Cu datorii totale de 16,8 milioane lei și conturile blocate de mai bine de 5 ani, societatea se îndreaptă spre un faliment pe care declarațiile oficialilor locali nu îl pot bloca. În aceste condiții, declarația publică a directorului societății, Valentin Cilibeanu, se dovedește de un cinism fără precedent. «Adunarea Generală a Acționarilor... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 15:20 (7281 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Un slobozean cere SC Urban respectarea legii

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Urban datorează Sloboziei 30% din valoarea facturii în ultimii 4 ani! Afirmația îi aparține unui slobozean care intenționează să acționeze în instanță firma pentru recuperarea acestor sume. Nicolae Parpală reclamă «practicile comerciale incorecte și încălcarea legislației în domeniul protecției consumatorului, precum și în domeniul serviciilor de alimentare cu apă și canalizare». Slobozeanul nu se află la prima încercare de acest gen în lupta sa cu furnizorul local de apă...

Un slobozean cu inițiativă
Nicolae Parpală este expert contabil și beneficiar al serviciilor de apă furnizate... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 07:15 (8621 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Jaf administrativ la Urban

Curtea de Conturi constată

Jaf administrativ la Urban

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița a constatat «efectuarea de plăți nelegale» către directorul societății și membrii Consiliului de Administrație al SC Urban. Situația de nelegalitate constată este considerată «una perpetuă», în condițiile în care ea fost semnalată pentru prima oară în luna iunie a anului 2010. Camera de Conturi Ialomița a obligat Consiliul Local Slobozia, conform legii, să discute situația în cadrul ședinței ordinare a consiliului local din 30 septembrie 2013...

Urban, vacă de muls pentru directorul Cilibeanu
Un raport de control al Camerei de Conturi ... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 12:16 (8123 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2917 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1959 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2617 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1786 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2597 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3070 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2631 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2720 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2143 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2825 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2490 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4512 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4591 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...