Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

15 funcționari sunt anchetați de procurorii anticorupție

Ancheta DNA de la Consiliul Județean Ialomița merge mai departe

15 funcționari sînt anchetați de procurorii anticorupție

Eliberarea din Arestul Poliției Capitalei a președintelui Silvian Ciupercă și a lui Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții  și Patrimoniu din cadrul instituției, nu schimbă cu nimic datele anchetei în care aceștia sînt implicați. Dosarul penal continuă să agite și mai tare apele învolburate ale Consiliului Județean Ialomița. Potrivit unor surse judiciare din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, unitatea de Parchet specializată în combaterea faptelor de corupție și asimilate corupției a extins cercetările în acest dosar. Ca urmare a acestui fapt, anchetatorii au trecut pe lista inculpaților alte 15 nume, toți funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița.

DNA tace și face Printr-o adresă oficială adresată Direcției Naționale Anticorupție, ziarul Independent a aflat faptul că procurorii de la București nu au finalizat încă cercetările în dosarul penal deschis pe numele președintelui Silvian Ciupercă și al lui Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții și Patrimoniu din cadrul aceleiași instituții. Ba mai mult, procurorii au decis să extindă cercetările și să treacă pe lista inculpaților nume noi. Surse judiciare au confirmat faptul că, într-adevăr, DNA «sapă» în continuare după probe în sediul Consiliului Județean Ialomița. Așa se face că din cei 5 inculpați ai cauzei (Silvian Ciupercă, Cezar Vîlcan, Liviu Mușat, Mariana Vișan și Corina Trandafir), DNA a făcut «săpături» adînci și a mai trecut pe listă încă 15 nume, toți angajați în cadrul Consiliului Județean Ialomița. S-ar părea că pe numele acestora ar exista suspiciunea rezonabilă privind comiterea mai multor infracțiuni de serviciu, aflate în competența materiei penale a Direcției Naționale Anticorupție. Printre numele vehiculate a apărut și cel la lui Adrian Ionescu, secretarul județului Ialomița, însă procurorii DNA au confirmat oficial faptul că acesta nu are nicio calitate procesuală în dosarul penal deschis pe numele președintelui Silvian Ciupercă.

Președintele Silvian Ciupercă s-a întors la muncă
După 66 de zile de arest preventiv, în care a împărțit aceeași celulă cu Marian Vanghelie, primarul Sectorului 5 al Capitalei, și Radu Mazăre, primarul Constanței, Silvian Ciupercă a fost eliberat și pus sub control judiciar de Curtea de Apel București. Aflat în libertate, el a revenit la muncă la începutul acestei săptămîni. Luni, 4 mai a.c., la primele ore ale dimineții, Ciupercă s-a prezentat corespunzător în biroul din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Totul cu mare băgare de seamă, întrucît instanța de la București i-a trasat drept sarcină președintelui Ciupercă să nu interfereze cu mai multe persoane care au calități procesuale diferite în dosarul penal în care este inculpat. În cazul în care ar încălca dispozițiile instanței, el ar putea ajunge din nou după gratii.

8 capete de acuzare pe numele președintelui Ciupercă
Scandalul privind anchetarea lui Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a început în toamna anului trecut, cînd DNA a descins în sediul instituției, al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, precum și cel al Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, din Călărași. În luna februarie a anului în curs, Direcția Națională Anticorupție i-a arestat preventiv pe Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan și i-a pus sub control judiciar pe Liviu Mușat și Mariana Vișan, președintele și vicepreședintele ADR Sud Muntenia, precum și pe jurnalista Corina Trandafir. Potrivit referatului de arestare emis pe numele lui Silvian Ciupercă, procurorii au reținut în sarcina sa un număr de 8 capete de acuzare care vizează infracțiuni precum «traficul de influență», «abuzul în serviciu în formă continuată» sau «luarea de mită».

12 Mai 2015, 21:05 (33935 vizualizări - 39 comentarii)

Citiți și:
Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă
Vasile Silvian, consilierul președintelui Pavel la Departamentul «Moaște Administrative»
Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă
Silvian Ciupercă, trimis în «concediu» de DNA
Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan rămîn în arest

Comentariile cititorilor:


invatatoare:
(21 Mai 2015, 16:33)
Face plata bine...ca are cu ce!
Eu:
(21 Mai 2015, 02:18)
Cumetrita invatatoare stai tu linistita ....nu doar o data l.am injosit de fata cu toata lumea, sa nu iti spun ca atunci cand ma vede suna la 112....un fraier. Probabil te freaca bine sau face plata ca el ca om la prima vedere si ca si caracter este un jeg, un infect. Mie mi.ar placea sa.l vad putin p la parnaie..... un jeg!
invatatoare:
(20 Mai 2015, 12:44)
Bai,mare analfabet mai esti!!! Postezi numai idiotenii.... si incorect gramatical...Ce-ai vrea, ma, sa-i tremure aluia chilotii cand te vede pe tine??? Ce e rau in asta??? Amesteci copiii, nevestele...Esti frustrat rau!!! Daca tot esti atat de pornit si vrei dreptate, de ce nu mergi in fata lor sa clarifici si preferi sa postezi aici fara sa-ti dai numele? Pt ca esti las, pe langa analfabet!!!
Eu:
(20 Mai 2015, 03:03)
Fapta adevarata ziceai? Pai S.D. este tovarasul cel mai bun al "patronului " de la nik taxi din tandarei si ala alt incult care ii tremura chilotii cand o vede pe nevastasa..... luatii prin invaluire si vedeti ce nereguli descoperiti! Statea D. la masa cu toti interlopii fratele meu, fratele meu, camete, prostitutie.....si fupa isi punea un vostum pe el si gata mare domn. I.a dat dumnezeu , o nevasta care nu mai are jaguar ca nu au bani sa o ia din service, care este sub control judiciar, si un copil cu probleme.....asta pt cat rau a facut. Se ascunde ca o cocota daia masculina....
invatatoare:
(20 Mai 2015, 03:03)
E clar, problema ta e ca mergea ala la femei...sigur si la a ta!
Fina:
(19 Mai 2015, 18:14)
Ce-o tot băgați pe nora roma lu Negoiță? E și ea o învățătoare amărâtă, cu bărbat lipsă! Curu e de ea! Restu, soacra să fie pe fază! Chestii, socoteli!
Sobaru:
(19 Mai 2015, 16:43)
Negoița a ieșit la pensie! Pe nori-sa, roma, o sprijină acum al doilea soț!
Noi:
(19 Mai 2015, 16:40)
@eu. Dacă ești analfabet, taci la dracu, in prostia ta! Poți comenta sincer, fapte adevărate, dar scrii ca un repetent, idiotule! Taci sau bagă-ți degetul cu care tastezi, in cur, prostule ialomițean!
Eu:
(19 Mai 2015, 10:24)
Cum sa ne simtit frustrati in fata unuia ca S.D. care daca stai de vb cu el este abcd-ursu! Despre ce dracu vorbim.....se ducea cu fratele lui pralea la femei si era mandru ca au minore....este de o prostie crasa.....oarba dupa el. La puscarie....te asteapta toti cei care i.ai facut praf prin ziarul tau de 2 lei....o sa te treci la protejati si o sa stai sa te rogi la dumnezeu sa scapi si tovarasul tau pralea chitaia cand l.au alergat aia pe acolo....cine se seamana se aduna!
invatatoare:
(18 Mai 2015, 21:30)
La clasa 0 copiii sunt mai destepti...tu...semianalfabet frustrat ca si-a pus ala par...sau ca are masini...ce-mi place sa-i vad pe prosti cum mor de oftica
Nina:
(18 Mai 2015, 16:28)
Ce-are sula cu prefectura, tovarășă învățătoare?? Hop! și tu! Care este legătura, cu cine, cu ce? Sigur ai clasa 0. Te-au cam deraiat...
invatatoare:
(18 Mai 2015, 01:43)
Sa inteleg ca invatatoarele de la tara sunt...cum??? Care-i diferenta ??? Niste frustrati ieftini!!!
Coleg:
(17 Mai 2015, 16:12)
@fostă colegă. Unii chiar când se simt vizați, tot continuă infracțiunile.
Fostă colegă:
(17 Mai 2015, 12:24)
Foarte rapid titlul acestui articol va fi completat cu ,, 16 funcționari vor fi anchetați.."! Este și Negoiță luată in vizor demult. Nu poate scăpa.
Eu:
(17 Mai 2015, 04:36)
C. jurnalista! Pai alooo este fosta nevasta a lu ala de se crede boxangiu, gigolo de Slobozia care mai nou si.a facut implant de par El acum e cu una de este invatatoate pe la tara. Asta este nivelul lui. Nu se mai plimba cu Jaguar....acum chitaie. S. ia sa te cerceteze si pe tine astia sa sape sa vada cum vinzi tu cereale....stii tu. Te bubui rau crede.ma. o sa fac publice acte care demonstreaza cate nereguli sunt in redactia aia a ta. Cate vieti ai distrus cu mizeria aia de.l pupi in c.r ala de se crede stapanul inelelor....C. parca ceva de genul! De abia astept sa picati pe rand cate unul.....ma rog sa va vad acolo si apoi o sa fugiti de la domiciliu ca "varu " tau.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 08 Iul 2026
328 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4151 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6096 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(14150 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3038 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1890 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7908 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2408 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10829 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3911 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4529 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3264 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1797 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2271 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9862 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8558 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3451 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7588 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7681 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7697 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7496 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3860 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5930 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4075 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6149 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
AliEscu MargaStrateS în Promovabilitate de 70,9%, absenteism ridicat și fără medii de 10! Răduță Aurelian-Constantin în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» spațiu comercial de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 cetateanu.net în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Un avertizor în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 Procurorul în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Odadada în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Alin în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Ciornobal în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Cătălin în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Cătălin. în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Ciochina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...