Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

exercițiu

Încercați să vă imaginați cele ce urmează. O firmă, cu angajați și fără perspective de investiții, majorează în neștire salarii. La capitolul «venituri», firma oscilează, cu plusuri de până la 20%. La capitolul «cheltuieli», aceeași firmă înregistrează creșteri spectaculoase, salariile majorate producând găuri în bugetul lunar al societății. Probabil, o perioadă se va rezista pe piața economică, firma beneficiind de finanțări în afara activității curente. Corect, finanțările vor spori, prin dobânzi, valoarea cheltuielilor. De remarcat că productivitatea firmei rămâne aceeași, societatea înregistrând lunar pierderi. Oricare antreprenor va încerca găsirea unor soluții, cel puțin pe termen scurt. Se va încerca reducerea de personal, dimi­nuarea «cheltuielilor» fiind importantă în funcțio­narea firmei. Mai mult, se vor încerca limitarea unor costuri suplimentare sau micșorarea unor consumuri de utilități. În continuare, în cazul în care nu se îmbunătățește activitatea societății, firma intră în incapacitate de plată, riscând închiderea, falimentul... Revenind, încercați acum să vă imaginați țara ca pe o firmă, mai mare, cu o sumedenie de angajați și o multitudine de alte «cheltuieli». Salarii majorate în neștire, statul cheltuind inutil fonduri exorbitante, împrumuturi interne sau externe cu dobânzi majorate. La toate acestea, adăugați și pensiile, normale sau speciale. Majorate, la rându-le! Din ce vor fi suportate? Câte împrumuturi să mai poată fi contractate pentru acoperirea necesităților lunare ale statului? Ce costuri imense vor fi plătite doar pentru acoperirea lunară a «cheltuielilor» prezentului? După cum menționam mai sus, în­treprinzătorul cu firma în incapacitate de plată decide închiderea acesteia. Însă Statul, cu «cheltuieli» incomensurabile și «venituri» constant similare lună de lună, se poate închide?

10 Noiembrie 2018, 16:45 (4378 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Ziua Ipocriziei Naționale
noi vrem covid!
ierarhie

Comentariile cititorilor:


Faliment:
(14 Noiembrie 2018, 08:19)
Ialomita , cel mai sarac judet , va intra curind intr_un rasunator faliment sub conducerea Soarelui administrativ ! Fanteziilee si aberatiile lui vor crea prejudicii importante !
@@@gigel:
(12 Noiembrie 2018, 17:21)
Cred ca esti un antreprenor local care lucrezi cu statul , primesti contracte de la psd si apoi faci impartirea ! Sau esti ruda cu un mahar din psd si iei lucrari , dar dai mai putin paraindarat ! Ceva gen constructorul de partid muratura care a primit lucrari de la Betonistul director la DSP ,cind iarna bate la usa !
Gigel:
(12 Noiembrie 2018, 12:21)
Omule, nu sunt Andrei Pop (dacă la el te-ai referit cu trotineta). Nu sunt o persoană publică, nu mă cunoști (sunt un antreprenor local de care probabil nici nu ai auzit). Eu ți-am spus doar cum stă treaba. Poți crede ce vrei, poți înjura parlamentarii sau guvernanții sau pe oricine. Regulile economiei de piață sunt aceleași mereu și peste tot. Cine nu se adaptează, dispare - este prima regulă. Lumea este în continuă schimbare, și lenea se plătește scump în economia de piață.
Iar dacă tu crezi că în altă țară, ca antreprenor, îți este mai bine, nu ai decât să iei avionul și să te duci să încerci. Sunt cel puțin încă 26 de țări europene în care îți poți începe o afacere a doua zi. Este la distanță de câteva ore. Dacă chiar crezi cu tărie acest lucru, du-te. Orice încerci ți se va adăuga la experiență.
Nu am apărat pe nimeni; dacă nu condamn nu înseamnă că apăr.
Fiecare om caută vinovați pentru propria situație în cei din jur. Angajații cred că vinovați sunt patronii și angațații de la stat. Patronii și angajații de la stat cred că vinovată este clasa politică. Iar clasa politică îi vede vinovați pe oamenii de rând. Dar oare nu suntem cu toții vinovați?
Dorel:
(12 Noiembrie 2018, 11:12)
In timp ce unii saracesc din ce in ce mai mult,altii se imbogatesc din ce in ce mai mult.Munca este gratis aici!Termenul "munca"a fost furat.
garda de fier:
(11 Noiembrie 2018, 22:27)
Ialomita plina de cantareti atarnatori la banul public. Hoarda de hoti lichele facatori de nimic. Sugative incepand din prinarie pana la decupatul prefect. Toti meritati jupuiti si dati la caini sau batuti in cuie rastigniti pe garduri, mancare pentru ciori. As trage cu tunul in voi pana sar irosii teava tunului. Vas da aer cu linguruta dupa care vas turna benzina pe fat si vas da foc. Voua acelor ce mancati necuvenit bani de la buget. Nu va ganditi ca odata si odata veti vedea cum copii si nepoti vostri vor lua blestemele date de oamenii nedreptatiti de voi ucigasilor. O sa vedeti cum raul care il faceti acum va cadea in viitorul apropriat peste copii si neptii vostrii.
@gigel:
(11 Noiembrie 2018, 18:40)
Spui niște prostii de mi se întoarce stomacul pe dos si precis n-ai capul mare, esti cumva ăla cu trotineta? Bai deșteptu satului, pai in Franța si in toată lumea dezvoltată, adica peste tot in lume ca doar România a rămas cea mai proasta si asta din cauza imbecililor si hoților pe care-i aperi tu, nu te anunța statul ca se mărește salariul minim cu doua zile înainte, nu exista taxele si impozitele care sufoca economia pe care tu fiind o beizadea fara minte nu le știi, nu exista pensii speciale pentru trântori ca voi, nu stau hoardele de prin deconcentrate controlând si ce nu e de controlat, nu dau banii de autostrăzi la csm si hcm ba deșteptule , Germania are 690 de parlamentari la peste 80 de milioane de locuitori iar voi sunteți 600 de trântori la nici 20 de milioane si câte si mai câte nenorociri ne faceți voi noua! Doar la voi la stat, in parlament exista competitivitate, care fura mai mult, tu-va tarla in c.r de trântori! Si veniți voi sa ne învățați economia de piața, pe noi, talpa țării, nu v-ar fi rusine!
Gigel:
(11 Noiembrie 2018, 16:43)
Dragî Geta, ești în eroare. În primul rând, nu m-am referit nicăieri la angajarea la stat. De fapt, această măsură are un impact foarte mic asupra angajaților de la stat - marea majoritate a lor au salariul cu mult mai mare decât minimul pe economie. Impactul mare este asupra angajaților din mediul privat, care vor primi mai mulți bani. Și știi de ce? Deoarece majoritatea sunt angajați pe salariul minim pe economie. Dacă ar fi 500 de lei, fii sigură că tot 500 lei le-ar da angajatorul, nici un leu în plus! De asta Guvernul trebuie să intervină. Și creșterea economică o permite.
Modul în care privești lucrurile (cu "nenorocitul de stat") este profund subiectiv.  Dacă nu îți convine, du-te în alte țări. Vei vedea că taxele sunt la fel de mari peste tot, inclusiv în SUA. Du-te întâi și vezi ce înseamnă economie de piață adevărată.
Percepția mea este că la noi în Ialomița avem o grămadă de societăți care sunt necompetitive tocmai pentru că nu au investit în dezvoltarea lor. Văd așa de mulți patroni care aruncă banii pe mașini de lux și alte lucruri opulente, în loc să îi investească în dezvoltarea afacerii. Mă rog, banii sunt ai lor, dar de asta devin necompetitivi - nu poți amâna la nesfârșit investițiile. Economia de piață înseamnă schimbare continuă, și este neiertătoare cu firmele leneșe.
Povestea ta cu covrigii este foarte frumoasă și confirmă ce spun. Cu alte cuvinte, francezii (plătind angajații cu mult mai bine!) reușesc să producă cu mult mai ieftin. Bravo lor! Asta înseamnă că noi suntem total necompetitivi. De ce multe investiții am făcut, d-aia!
Geta:
(11 Noiembrie 2018, 12:35)
Bravo Gigele, genial! Hai sa ne angajam cu toții la stat, aici este spuma, aici sunt valorile, asta e motorul economiei, da-i dracului de privați si de economie de piața! Normal ca la stat, in administrație si instituții de control poți sa mărești cât vrei salariile atâta timp cât nu produci nimic, nu vinzi nimic, decât gogoși umplute cu rahat! Dar amărâtul ăla care si-a pus si sufletul gaj la banca si care nu doarme noaptea ca maine are salarii de plătit si taxe la nenorocitul de stat care se lăfăie si pe banii lui, nenorocitul ăla de unde sa scoată încă patru sute de lei pentru fiecare angajat cand aia tot câte trei covrigi fac pe minut iar de vândut tot cu un leu trebuie sa-i vândă ca doar n-o sa coste mai mult un covrig produs la tandarei decât un croissant adus din Franța vândut la kaufland tot cu un leu!
Roxana:
(11 Noiembrie 2018, 12:27)
E vorba despre bugetari, buget și salarii umflate nemeritat!! Trebuie dați afara că mișună fără treabă prin birouri și cancelarii. Renutați la pensiile speciale, Renunțați la materii ineficiente pentru viitor, micșorați nr de ore pe materie, ușurați Programele!
Gigel:
(11 Noiembrie 2018, 09:25)
Îmi pare rău să o spun, dar ziaristul este total habarnist în ceea ce privește modul de funcționare a economiei. Nu spun că n-ar fi sau că ar fi probleme, dar descrierea simplistă în ceea ce privește viziunea sa economică arată că nu se pricepe deloc. Orice stat de pe lumea aceasta este împrumutat, iar datornicul principal (atât ca valoare, cât și procentaj raportat la PIB) este nimeni altul decât... SUA! Când la ei crește consumul, este sărbătoare națională. La noi cică este „o creștere nesănătoasă”. Nu mai puneți botul la toate aberațiile de la TV, mulți "avizați" habar nu au despre ce vorbesc.
Acum, dacă o societate comercială nu își permite să plătească un angajat cu salariul minim (fie el și 2000 lei brut), înseamnă ori că a fost foarte neglijentă și a angajat oameni incompetenți, ori este necompetitivă și trebuie să ia măsuri. Este un cerc vicios, nu angajăm oameni buni pentru că le plătim salarii mari, angajăm oameni slabi pe care îi plătim mai puțin dar care au productivitate scăzută.
Creșterea salariului minim se datorează creșterii economice - cea mai mare din UE în 2017 și a doua în 2018. Sau nu vedeți pădurea din cauza copacilor?
DM:
(11 Noiembrie 2018, 06:35)
Luati plasa si gaura de la covrig popor de parsivi, mincinosi, invidiosi, barfitori ! Va meritati soarta, chiar mai rau va trebuie ! Am vandut tot ce aveam in cuibul de vipere spus ca tara si adio pt. todeauna cuibule de vipere. Mai bine emigrant strain apatrid deocamdata dar respectat, decat injosit de niste slugi libidinoase in tara in care m-am nascut si imi este sila sai pronunt numele. Proasta natie !
@statul nu se inchide:
(11 Noiembrie 2018, 00:03)
si daca emigram cine plateste datoria?
vorba unui batran, mai bine sa mori dator decat sa duci o viata plina de lipsuri
Statul nu se inchide:
(10 Noiembrie 2018, 22:30)
Statul va continua sa se imprumute astfel ca generatiile viitoare, in loc sa fie beneficiarele unor realizari solide in economie, cultura, sanatate, invatamant etc pe sumele imprumutate, se vor trezi cu o datorie uriasa, ca produs al  unei clase politice imbecile.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 08 Iul 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Incendiu la o casă din Ion Roată

În noaptea de joi spre vineri, 14/15 mai a.c., spre miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Ion Roată. La locul solicitării s ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2020, 12:50
(2899 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în afara localității Căzănești

Joi, 14 mai, a.c., în jurul orelor 19,20, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs în afara localității Căzănești, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2020, 12:45
(3346 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Incendiu la o anexă gospodărească

Sărățeni: Incendiu la o anexă gospodărească

Pompierii din Uziceni au intervenit miercuri, 13 mai 2020, pentru stingerea incendiului care a cuprins o anexă gospodărească din localitatea Sărățeni. În urma evenimentului nu s-au înregistrat victime, ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2020, 19:45
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă desfășurată de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 13 mai 2020, polițiștii ialomițeni  au acționat în filtre rutiere și patrule de ordine și siguranță publică în vederea respectării interdicțiilor impuse persoanelor aflate în izolare sau ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2020, 19:40
(3131 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan în stare de ebrietate

Polițiștii din Țăndărei au întocmit miercuri, 13 mai 2020, un dosar penal pe numele unui  bărbat, de 29 de ani, din localitate. Acesta a fost identificat în trafic în stare de ebrietate, având o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2020, 19:35
(2513 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Tablete pentru elevi

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Tablete pentru elevi

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au lansat o inițiativă publică menită să-i sprijine pe elevii de clasa a VIII-a și a XII-a, fără posibilități fianciare, care nu pot participa la cursurile ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2020, 19:30
(1912 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 312 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 14 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 312 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2020, 16:00
(3153 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii ialomițeni au intervenit marți, 12 mai 2020, în cazul unui accident rutier petrecut la Lilieci. Din datele oamenilor legii, un bărbat de 57 de ani, domiciliat în județul Vrancea, a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2020, 18:55
(2242 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Țăndărei: Depistați în trafic cu adeverințe de angajator false

Polițiștii din  Țăndărei, marți, 12 mai 2020, în timp ce executau activități specifice pe linia combaterii COVID-19 în filtrul instituit la ieșirea din oraș către comuna Platonești, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2020, 18:50
(4680 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 179 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 73 mii de lei

Marți, 12 mai 2020, polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor desfășurate cu scopul prevenirii și reducerii faptelor antisociale. Cu această ocazie au fost aplicate 179 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2020, 18:45
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 297 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 13 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 297 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2020, 16:05
(2851 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Înșelată pe internet

O femeie de 40 de ani, din Urziceni, a apelat Poliția luni, 11 mai 2020, după ce și-a dat seama că a fost înșelată pe internet. Aceasta a plătit o sumă de bani pentru achiziția unor articole de grădină ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2020, 19:15
(2468 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A prezentat o adeverință falsă

În timpul misiunilor desfășurate cu privire la respectarea prevederilor Ordonanțelor Militare, polițiștii din Slobozia au oprit mașina condusă de o femeie, de 36 de ani, din localitatea Bucu. În momentul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2020, 19:10
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan sub influența alcoolului

Un bărbat de 41 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 11 mai 2020, a fost identificat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta avea o alcoolemie de 0,77 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2020, 19:05
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 296 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 12 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 296 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2020, 16:05
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de vânt și grindină

Ialomița: Cod Galben de vânt și grindină

Meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie au emis un Cod Galben de vânt și grindină pentru mai multe județe din țară, inclusiv Ialomița. Potrivit specialiștilor, local vor fi perioade cu instabilitate ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2020, 14:35
(2860 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 8 mai a.c., polițiștii din Fetești au oprit, pentru control, un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii, condus de un bărbat de 32 de ani ce se deplasa pe raza municipiului Fetești către ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 19:10
(3290 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: S-au răsturnat cu mașina într-un șanț

Smirna: S-au răsturnat cu mașina într-un șanț

Doi bărbați, de 54 și 56 de ani, au fost victimele unui accident rutier petrecut sâmbătă, 9 mai 2020, în satul ialomițean Smirna. Șoferul automobilului a pierdut controlul mașinii și s-a răsturnat într ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 18:25
(2369 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Smirna accident


Ograda: Incendiu de vegetație uscată izbucnit într-o gospodărie

Pompierii din Țăndăeri au intervenit duminică, 10 mai 2020, pentru stingerea unui incendiu de vegetație izbucnit în gospodăria unui localnic din Ograda. Celelalte bunuri din gospodărie au fost ferite de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 18:20
(3048 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Ion Roată: Șoferiță implicată într-un accident rutier

O femeie de 36 de ani a avut nevoie de sprijinul paramedicilor SMURD din Urziceni, fiind implicată într-un accident rutier. Șoferița s-a răsturnat cu mașina într-un șanț de pe marginea drumului. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 18:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri de prevenire a răspândirii virusului gripei aviare

DSVSA Ialomița a dispus informarea tuturor exploatațiilor comerciale de păsări, a tuturor consiliilor locale și a administratorilor fondurilor de vânătoare de pe raza județului, cu privire la măsurile specifice ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 18:10
(3522 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Măsuri de prevenire a răspândirii noului Coronavirus în rândul angajaților

Pentru a preveni infecția cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) trebuie să efectuați deplasările necesare pentru îndeplinirea sarcinilor de muncă în conformitate cu instrucțiunile primite din partea angajatorului ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 18:05
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: În Ialomița nu s-au înregistrat cazuri noi de COVID-19 în ultimele 24 de ore

Conform Grupului de Comunicare Strategică, în ultimele 24 de ore, la nivelul județului Ialomița nu au fost înregistrate cazuri noi de infecție COVID-19. Astfel, la nivelul județului există 289 de îmbolnăviri ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2020, 16:05
(4370 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 289 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 10 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 289 de cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2020, 16:05
(2995 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 281 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 9 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 281 de cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2020, 16:05
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femeie de 69 de ani, moartă din cauza COVID-19

Grupul de Comunicare Strategică informează cu privire la un nou caz de deces cauzat de infecția COVID-19 înregistrat în județul Ialomița. Este vorba despre o femeie de 69 de ani. Pacienta a fost confirmată ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2020, 23:30
(3299 vizualizări - 0 comentarii)


76 de pacienți vindecați în singurul spital suport COVID-19 din Ialomița

Potrivit unei statistici oficiale, în perioada 1 aprilie-8 mai 2020, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești au fost declarați vindecați 76 de pacienți, depistați pozitiv la testul pentru CO ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2020, 18:35
(2729 vizualizări - 0 comentarii)


Donație 5000 litri de dezinfectat pentru școlile din Ialomița

În plină campanie de pregătire a redeschiderii școlilor pentru accesul elevilor de clasa a VIII-a și a XII-a, unitățile de învățământ din Ialomița au primit o donație de 5000 litri de dezinfectant. Este ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2020, 16:25
(5750 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 276 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 8 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 276 de cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2020, 16:05
(4079 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Garsonieră cuprisă de flăcări

Slobozia: Garsonieră cuprisă de flăcări

Pompierii din Slobozia și paramedicii SMURD au intervenit în dimineața zilei de vineri, 8 mai 2020, pentru stingerea unui incendiu care a curpins o garsonieră aflată la parterul unui bloc din oraș. Cel ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2020, 15:35
(3030 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 cetateanu.net în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Un avertizor în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 Procurorul în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Odadada în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Alin în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Ciornobal în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Cătălin în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Cătălin. în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Ciochina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Sătenii tăi în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Loredana în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...