Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Val de pensionări în instituțiile subordonate MAI din Ialomița

Val de pensionări în instituțiile subordonate MAI din Ialomița

Discuțiile tot mai aprinse cu privire la «pensiile speciale», i-au determinat pe angajații institu­țiilor din subordinea Ministerului Afacerilor Interne din Ialomița, să-și grăbească pensionarea. În ultimul an, la ni­velul județului Ialomița, din structurile MAI s-au pensionat 120 de polițiști, jandarmi și pompieri.

Goana după pensiile speciale Inițial, «pensiile speciale» au fost acordate ca o modalitate de a recom­pensa anumiți magistrați pentru riscurile pe care și le-au asumat în timpul carierei. Treptat, acestea au fost extinse și la angajații din alte domenii de activitate, precum... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2023, 11:05 (9366 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Controale extinse la stațiile de carburanți din județul Ialomița

Controale extinse la stațiile de carburanți din județul Ialomița

Tragedia petrecută la Crevedia a obligat autoritățile să declanșeze controale ample la stațiile de carburanți din întreaga țară. În județul Ialomița, Instituția Prefectului Ialomița coordonează verificările prin intermediul instituțiilor abilitate. Estimările oficiale arată faptul că în județul nostru există peste 50 de astfel de unități, ce urmează a fi verificate în perioada următoare.

Verificări la stațiile de carburant Exploziile petrecute la o stație GPL din Crevedia, județul Dâmbovița, au obligat autoritățile să declanșeze verificări la nivelul stațiilor de carburanți. În Ialomița... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2023, 15:10 (19296 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Distrigaz Sud amenință cu sistarea alimentării cu gaze pe scările de bloc fără aerisire

Reglementări legislative noi și pentru Slobozia

Distrigaz Sud amenință cu sistarea alimentării cu gaze pe scările de bloc fără aerisire

Proprietarii de apartamente din scările de bloc fără aerisire se confruntă cu o nouă pro­blemă. Conform Ordinului nr. 2 din 18 ia­nuarie 2023, privind aprobarea Normelor tehnice pentru proiectarea, executarea și exploatarea sistemelor de alimentare cu gaze naturale, Distrigaz Sud poate sista alimentarea cu gaze în cazul în care nu sunt instalate detectoare automate de gaze naturale. Primele notificări au fost deja trimise către blocurile U27 și U28 din Slobozia.

Amenințarea este reală În august 2023, proprietarii de apartamente de pe două dintre scările de bloc fără aerisire au primit... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2023, 10:55 (14230 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat extinderea rețelelor de alimentare cu apă la Slobozia Nouă și Bora

Investiții noi pentru oraș

Consiliul Local Slobozia a aprobat extinderea rețelelor de alimentare cu apă la Slobozia Nouă și Bora

bonus: Despre insecte și deșertificarea orașului cu senatorul ex-AUR Rodica Boancă

Administrația locală susține noi investiții în Cartierele Slobozia Nouă și Bora. Concomitent cu investițiile în asfaltarea drumurilor publice din cele două cartiere, municipalitatea își propune să extindă rețelele de alimentare cu apă. În cadrul ședinței de joi, 31 august 2023, Consiliul Local Slobozia a aprobat indicatorii economici și studiile de fezabilitate pentru extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în cele două cartiere. Valoarea estimată a investițiilor care urmează să fie realizate se ridică la 3,2 milioane de lei.

Consens politic pentru investiții edilitare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2023, 13:20 (10666 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia a fost epicentrul agriculturii românești la «FarmConect România»

Slobozia a fost epicentrul agriculturii românești la «FarmConect România»

A doua ediție a «FarmConect România» și-a închis duminică porțile, după 4 zile de manifestări. Pentru agricultura românească a fost, probabil, doar un eveniment dintr-un lung șir. Pentru Slo­bozia însă, reprezintă încă o dovadă că publicul recu­noaște și apreciază calitatea manifestărilor publice. Conform informațiilor oficiale, în cele 4 zile de Târg au fost pre­zenți la standurile celor 120 de expozanți peste 15000 de vizitatori. «Comunitate, hrană, familie! Despre acestea a fost a doua ediție a „FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești“...» a declarat ulterior evenimentului primarul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 19:05 (6292 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Livia Gomes, fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe, inculpată într-un dosar al DNA

Livia Gomes, fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe, inculpată într-un dosar al DNA

bonus: Istoria infracțională a Liviei Gomes

Fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe, Livia Iuliana Gomes, este inculpată într-un dosar al Direcției Naționale Anticorupție. Procurorii DNA susțin faptul că aceasta ar fi «măsluit» două licitații pu­blice în urma cărora s-au achiziționat echipamente medicale pentru Complexul Multifuncțional «Caraiman» din Sectorul 1 al Capitalei, instituție pe care a condus-o. Prejudiciul estimat se ridică la 17,2 milioane de lei. Problemele cu legea ale fostului edil ialomițean sunt însă mai vechi...

3 capete de acuzare pe numele Liviei Gomes În timpul urmăririi penale, procurorii DNA au reținut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 18:20 (10589 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

În serie cu Ploiești și Slatina

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

În serie cu Ploiești și Slatina

Așa cum ne-a obișnuit, Federația Română de Handbal rezolvă pe repede înainte constitui­rea seriilor și a calenda­rului competițional în al doilea eșalon feminin. Seriile au fost alcătuite, pe criterii geografice, spre sfârșitul săptămânii trecute, iar duminică, 10 septembrie 2023, pornește la drum campionatul. Cum din acest an competițio­nal în Divizia A nu vor mai participa sateliții echipelor din Liga Florilor, la start s-au înscris 21 de echipe care au fost împărțite în 3 serii de câte 7. Se va juca în sistem «tur-retur», fiecare echipă având de disputat, în sezonul regulat, doar 12 meciuri. Prin urmare, jucătoarele echipelor de ligă secundă vor avea, paradoxal, mai multe meciuri amicale decât... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 16:25 (5127 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ratări în atac, erori în apărare

Fotbal, Liga a III-a, LPS HD Clinceni-Recolta Gheorghe Doja 4-3

Ratări în atac, erori în apărare

Recolta a jucat pe Clinceni Arena cu echipa care i-a luat locul Gloriei Albești. Adversara a fost, practic, o echipă cu multe necunoscute, dar asta nu i-a împiedicat pe ialomițeni să facă o primă repriză foarte bună. Antrenorul Mirel Condei a început meciul cu Borțea-Lungu, Ene, Ivan, Andrei-Alexe, Palii, Drăgan, Răduca, Radu-Năstase. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Liță, Eavaz și Barabaș. Recolta a deschis scorul în minutul 14, prin Răduca, și a intrat la pauză cu acest avantaj de un gol. Dojenii mai puteau înscrie lejer două-trei goluri, dar Răduca, Năstase sau Dorin Radu s-au întrecut în ratări. Așa cum a arătat și în meciul cu Gloria Băneasa, echipa stă bine în ofensivă. Își creează... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 14:50 (7880 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

Lupte, Campionatul Național de lupte pe plajă

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

În perioada 31 august-3 septembrie 2023, la Costinești s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă. Sportivii crescuți în județul nostru au avut din nou rezultate excelente. La categoria de vârstă «U20», Nicoleta Băjan (50 kg) și Marian Subțirică (60 kg), luptători crescuți de Marian Moraru la Amara, au cucerit titlul de campioni naționali. Mai mult, Nicoleta a câștigat medalia de argint și în concursul seniorilor, dovedind că începe să aibă un cuvânt de spus și în luptele de plajă, disciplină care părea să nu fie punctul ei forte. Nicoleta și Marian vor reprezenta România la Campio­natul Mondial de lupte pe plajă care se va desfășura, în perioada 6-10 septembrie 2023, la Constanța.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 12:05 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene cheltuie cei mai mulți bani pe salariile angajaților

Spitalele ialomițene cheltuie cei mai mulți bani pe salariile angajaților

Deși indicatorii de complexitate a cazurilor pe care le tratează (DRG-Diagnostic Related Groups) sunt scăzuți, spitalele ialomițene cheltuie bani mulți pe salariile pe care le plătesc angajaților. Cei mai buni indicatori de complexitate îi are Spitalul Județean de Urgență Slobozia, potrivit datelor oficiale. Filele de buget ale fiecărei unități medicale arată că, anual, peste 70% din cheltuielile evidențiate sunt reprezentate de salariile angajaților. Dintre aceștia, puțin peste 40% sunt medici specialiști.

Indicatori scăzuți de complexitate a cazurilor Sistemul DRG (n.red.... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2023, 14:55 (12594 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 27 milioane de lei pentru funcționarea legală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Unde nu-i cap, vai de administrație

Investiții de 27 milioane de lei pentru funcționarea legală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Administrația Pavel susține proiecte de investiții destinate reabilitării și moderni­zării Spitalului Județean Slobozia în va­loare de 220 milioane de lei. Recent, la această sumă s-au adăugat alte 27 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea unor investiții necesare pentru «creșterea gradului de securitate la incendiu pentru obiectivele din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Suma va fi suportată din bugetul Con­siliului Județean Ialomița. «Am depășit faza inițială, suntem la faza de proiectare tehnică... După această etapă, proiectantul are termen până în luna septem­brie 2023 să realizeze acest proiect. În următoarele 6 luni ar trebui să se deruleze execuția lucrărilor!» a declarat... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2023, 11:05 (16735 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», pentru cei mici

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», pentru cei mici

Duminică, 3 septembrie a.c., Slobozia a serbat ultima zi a «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», cel mai important eveniment agricol regional al anului. Cea de-a patra zi, ultima din programul manifestărilor, a fost dedicată că precădere copiilor. Printre evenimentele care au marcat această zi se numără atelierul pentru copii «Școala mea, natura», organizat de Ameropa Grains sub denumirea «Poveștile plantelor vindecătoare», atelierul de olărit și împletit spice, organizat de specialiștii Muzeului Național al Agriculturii din România și lecțiile de călărit oferite de «Basme cu Cai».

Educație pentru următoarele generații... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2023, 22:20 (2894 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie mare și loc de promovare

Fotbal, Liga a II-a, Chindia Târgoviște-Unirea Slobozia 0-1

Victorie mare și loc de promovare

Am așteptat cu mare interes meciul cu echipa din Târgoviște. Chindia este proaspăt retrogradată, a avut cea mai sclipitoare campanie de transferuri din această vară, dar faptul că este măcinată de conflicte interne ne-a făcut să credem într-un rezultat pozitiv. Antrenorul Unirii, Adrian Mihalcea, fost la Chindia, a folosit următorii jucători: Rusu-Aioanei, Dinu, Pospelov, Toma (Șandru ’79)-Atanase (Bârnoi ’61), Coadă, Ekollo, Vlăsceanu (D. Lazăr ’46 )-Zukanovic (Pacionel ’68), Cojocari (Afalna ’46). Chindia a afișat o formulă de start care i-a inclus pe foștii mijlocași ai Unirii, Vlad Prejmerean și Alin Boțogan. În repriza secundă a intrat și Octavian Ursu, jucător la Slobozia în urmă cu 10 ani... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2023, 21:50 (5124 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», producători de la mic la mare

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», producători de la mic la mare

Produsele alimentare reprezintă rezultatul muncii fermierilor. Astfel, «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» a reușit să aducă împreună micii și marii producători din industria de profil. Standurile amenajate în locația special dedicată expunerii produselor autohtone i-au atras imediat pe vizitatori.

Expur SA, un partener de încredere Prezenți și la ediția din acest an a «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», reprezentanții Expur SA, producătorul... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2023, 19:20 (7205 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenajarea miniportului de la Fetești este blocată din cauza a două procese

Amenajarea miniportului de la Fetești este blocată din cauza a două procese

Inițiativa autorităților lo­cale din Fetești de a construi un miniport tu­ristic este blocată în acest mo­ment din cauza a două procese, înregistrate pe rolul Judecăto­riei Fetești și Tribu­nalului Ialomița. Acțiunile au fost înaintate împotriva municipali­tății de către societatea Rovexim COM SRL, care are drept de proprietate asupra docului plutitor unde ar fi trebuit realizată inves­tiția. În cererea de che­mare în judecată, proprietarii cer magistraților să apere bu­nurile imobile de orice intervenție. Dacă solicitarea va fi aprobată, investiția nu poate fi realizată! În replică, oficialii Primăriei Fetești susțin faptul că miza acestor procese ar fi obținerea de către admi­nistratorii societății... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2023, 13:40 (10559 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», ziua a doua

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023/«Gerry»-No. 1 și «Basme cu Cai»

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», ziua a doua

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», cel mai important eveniment agricol regional, promovează conceptul «agriculturii sustenabile». «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» a prezentat fermierilor și nu numai cele mai noi alternative care permit dezvoltarea unui tip de agricultură ce poate face față mult mai facil provocărilor generate de schimbările climatice. Astfel, cei care au participat la «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» au luat contact cu utilaje agricole performante, soiuri de semințe adaptate să reziste condițiilor climatice extreme și firme dedicate activității fermierilor români.

Grâul premiat de Forumul APPR... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2023, 20:05 (3355 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea părăsește Cupa României cu fruntea sus

Fotbal, Unirea Slobozia-FC Hermannstadt 2-2 (2-5 după prelungiri)

Unirea părăsește Cupa României cu fruntea sus

Unirea Slobozia a dat o replică excelentă primdivizionarei FC Hermannstadt, în play-off-ul Cupei României. Cei aproximativ 1000 de spectatori prezenți la meci, au urmărit un meci cu o desfășurare palpitantă, al cărui deznodământ s-a lăsat așteptat mai bine de 100 de minute. Antrenorul Adrian Mihalcea i-a înfruntat pe sibienii lui Marius Măldărășanu cu următoarea formulă de joc: Georgescu-Dorobanțu (Aioanei ’105), Ibrian, G. Lazăr, Șandru-Lemnaru, Pacionel (Ekollo ’56)-D. Lazăr (Atanase ’63), Bârnoi ( Vlăsceanu ’70), Cojocari (Melniciuc ’46)- Afalna ( Zukanovic ’63). Contrar așteptărilor, prima repriză este a Unirii. Cu toate că, pentru Slobozia, prioritar este campionatul, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2023, 16:20 (6401 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

«Suntem pregătiți pentru Alegerile de anul viitor!»

Dragoș Soare, președintele PNL Ialomița

«Suntem pregătiți pentru Alegerile de anul viitor!»

PNL Ialomița își propune să obțină cel mai bun scor electoral din ultimii 30 de ani la Alegerile de anul viitor. Prog­noza vizează 3 din cele 4 tururi de scrutin, respectiv Alegerile Lo­cale, Parlamentare și Preziden­țiale. «PNL Ialomița a demonstrat că are capacitatea de a sancționa derapajele, atât în interiorul Organizației locale, cât și în spațiul public... Suntem pregătiți pentru Alegerile de anul viitor!» susține Dragoș Soare, președintele PNL Ialomița.

Optimism politic PNL Ialomița înregistrează un punct de cotitură în activitatea politică. Recenta excludere a primarului din... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2023, 15:40 (4093 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Urban SA recomandă branșarea individuală

Slobozia: Urban SA recomandă branșarea individuală

Majorarea prețului pentru metrul cub de apă furnizat de către Urban SA Slobozia impune identificarea unor noi alternative de reducere a costurilor pentru beneficiari. Una dintre soluțiile «la îndemână» o reprezintă branșarea individuală. Conducerea Urban SA recomandă această metodă: «Este o soluție convenabilă pentru toți. Oamenii vor plăti doar atât cât consumă, iar tensiunile privind facturarea vor dispărea!». Urban SA Slobozia oferă servicii de branșare individuală la rețeaua de apă la prețuri care variază între 600 și 1000 de lei, în funcție de numărul de camere din apartamente.

O piață uriașă, interes moderat... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2023, 11:10 (11753 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Debut promițător la «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023

Debut promițător la «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»

Joi, 31 august a.c., «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» și-a deschis porțile pentru a doua oară. Conferința de deschidere a confirmat interesul de care se bucură acest eveniment agricol în rândurile celor interesați. Primul dintre vorbitori a fost Nicolae Sitaru, președintele Formului APPR: «Va fi un festival atât de frumos pe cât vom putea noi să-l facem! Sper ca a doua ediție să fie un succes și acest târg să devină unul de tradiție în mijlocul Bărăganului!». Alături de Nicolae Sitaru au vorbit reprezentanți ai fermierilor, oficiali județeni și primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare: «Mulțumesc foarte mult pentru tot ceea ce faceți, deoarece pentru a pune în valoare potențialul... [citește_tot_articolul]

31 August 2023, 19:20 (2890 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: Controale la firmele care plasează forță de muncă în străinătate

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară în această perioadă, sub coordonarea Inspecției Muncii, o acțiune de informare și control cu privire la respectarea dispozițiilor legale de către agenții ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 18:40
(3022 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 martie a.c., 82 de polițiști și 22 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:25
(2142 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

În cursul zilei de miercuri, 17 martie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară și Biroului de Analiză și Prevenirea Criminalității au organizat și desfășurat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:20
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8839, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 15:50
(3428 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii de mașini

Miercuri, 17 martie 2021, polițiști din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Economice-IGPR, sub supravegherea procurorilor de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 16:05
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8776, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 15:40
(4720 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul pe venit/câștigul net anual impozabil

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare fiscală a elaborat Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 12:10
(5911 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Ciochina

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Ciochina. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de marți, 16 martie 2021, și va fi ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 20:05
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8716, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 15:40
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 54 de cetățeni care nu au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 13:20
(2200 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Gheorghe Doja și Gimbășani

Incendii la Gheorghe Doja și Gimbășani

Marți, 16 martie a.c., în jurul orei 2,00, 3 echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă precum și o ambulanță SMURD, au fost alertați pe ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 11:50
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat «Ghidul privind impozitul pe veniturile microîntreprinderilor»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice care au obligația de plată a impozitului pe veniturile microîntreprinderilor că pe site-ul ANAF a fost publicat «Ghidul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:55
(10874 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8676, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:45
(3385 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Prelungirea Stării de Alertă a adus și modificarea intervalului de limitare a deplasărilor doar din motive justificate în intervalul orar 22,00-05,00, aseară fiind organizată o acțiune la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 13:50
(1593 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a încheiat convenții pentru finanțarea capitalului de lucru cu instituții bancare și nebancare și, începând de luni, 15.03.2021, eliberează ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 12:35
(4687 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Declarația 112 a fost modificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice și juridice care au calitatea de angajatori sau sunt asimilate acestora, instituțiile prevăzute la art. 136 lit. d) - f ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 11:10
(5303 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8634, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2021, 16:10
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8592, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2021, 15:35
(3368 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8576, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 15:25
(4015 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii fiscale electronice puse la dispoziția contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că înrolarea în «Spațiul Privat Virtual» (SPV) oferă, atât persoanelor fizice cât și persoanelor juridice, toate facilitățile ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 14:10
(5763 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Obligație pentru pescari de a se obține autorizație de capturare/recoltare

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează asupra obligativității obținerii, de către pescarii comerciali, anual, a autorizației de capturare/recoltare conform Ordinului nr. 410 din 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 13:35
(8384 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în cursul zilei de joi, 11 martie a.c., pe DN2, între localitațile Misleanu și Andrășești, s-a produs un accident rutier. În urma impactului ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 18:50
(3898 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


APM Ialomița: Campania Națională «Vinerea Verde»-«STOP! Azi mașina stă pe loc!»

De la ce pornim? De la o realitate care schimbă viața Planetei: amprenta de carbon din traficul rutier. Deplasarea la birou, acasă sau în vacanță face parte din viața fiecăruia dintre noi ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 16:45
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,04%, rata șomajului în ianuarie 2021

La sfârșitul lunii ianuarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4732  șomeri (din care 2111 femei), rata șomajului fiind de 5,04%, cu 0 ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:35
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8539, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:25
(4223 vizualizări - 0 comentarii)


Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Slobozia au decis să suspende activitatea Bazinului de Înot Didactic din oraș din cauza unui caz de COVID-19. O asistentă medicală care își desfășura activitatea ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:25
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

În cursul zilei de miercuri, 10 martie a.c., 65 de efective de Ordine Publică, Poliție Rutieră și Investigații Criminale, luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița precum și jandarmi ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:20
(3262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Incendiu la o casă din Maia

Incendiu la o casă din Maia

Miercuri, 10 martie, a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină în comuna Maia, pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 11:15
(2946 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia incendiu


Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

O mașină a Poliției a fost implicată într-un accident la Slobozia. Evenimentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 10 martie a.c., în intersecția semaforizată din apropierea sediului BRD. În accident ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:20
(4907 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: Incendiu din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 10 martie a.c., în jurul orei 9,15, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați să intervină în satul Cegani/comuna Bordușani, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:10
(2854 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani incendiu


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...